Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Pardise válasza radi8tor (#8050) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen, ezekkel tisztában vagyok. De nekem ennyit megér a kerámia bevonat. Nem kell többet szarakodni a waxolással meg a mosással sem. Amennyit én járok a kocsival 2-3 évig biztosan kitart a bevonat. Elég sok mindennek ellenál, persze a kavicsoknak jégesőnek nem. 130 ezer forint a kerámia bevonat. Többen ajánlották ezt a helyet, a legjobbak közt vannak.

Your car, your life ;)

(#8052) kcsa válasza radi8tor (#8050) üzenetére


kcsa
veterán

A gond csak az árával van szvsz. De még mindig inkább ezt, mint a kék ledet (sorry, nehezen emésztem a témát :DDD)

szerk,: gyáá 130k? Tényleg nem éri meg :D

[ Szerkesztve ]

(#8053) westcoastog válasza kcsa (#8052) üzenetére


westcoastog
veterán

Ha valami veterán fordja lenne vagy nagyobb értékű sportkocsija.. :N
De napi használósra fölösleges. Le kell mosni otthon, leápolni szerekkel és kész.
Bár mindenki maga dönti el mibe teszi a pénzét. :)

[ Szerkesztve ]

(#8054) Pardise válasza kcsa (#8052) üzenetére


Pardise
senior tag

Abban a 130 ezerben benne van a 3 lépcsős polírozás, gyurmázás, fertőtlenítés stbstb... Na mindegy :) A kék ledet meg hát... eléggé unatkozhatnak azok, akik még mindig ezen vannak felakadva, innentől meggondolom miket írok ide...

Your car, your life ;)

(#8055) Pardise válasza westcoastog (#8053) üzenetére


Pardise
senior tag

Nekem ez nagy érték. Egyik szernek sincs olyan hatása, mint a kerámiának. De most ezt fogjátok feszegetni a kék led után?

Your car, your life ;)

(#8056) Gergőke88 válasza Pardise (#8055) üzenetére


Gergőke88
addikt

Miért baj ha valaki megmondja a véleményét?
Ha nem tetszik ez, akkor minek írod be? :U

(#8057) Pardise válasza Gergőke88 (#8056) üzenetére


Pardise
senior tag

Lehet velem van a baj, de nekem ez olyan lenézőnek tűnik, mintha hülyének néznének, pl a kék led miatt, meg most a kerámia miatt. Nem baj ha elmondják a véleményeket. De ez nem az autóápolási topik. Válaszoltam, egy kérdésre, hogy milyen a kerámia és ennyi. Én itt le is zártam ezt a dolgot.

Your car, your life ;)

(#8058) kcsa válasza Pardise (#8054) üzenetére


kcsa
veterán

Jól látod, akkor fórumozok ha unatkozom :P :) Most jöttem fel garázsból, levettem és javítom a lökhárítót, mert asszony parkolt :W

(#8059) X Factor válasza Pardise (#8051) üzenetére


X Factor
addikt

Inkább félreraknám azt a pénzt és 4-5 éves korában elvinném alvázvédelemre.

De mint mások is Írták, te pénzed, nem lebeszélni akarlak :R

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#8060) westcoastog válasza Pardise (#8055) üzenetére


westcoastog
veterán

Nem kétlem ezt, nekem is érték a 20 éves roncsom. :R
Más kérdés hogy én csak lemosom itthon, meg kitakarítom mert elég putri állapotban van szegény kívülről, nekem persze hogy nem érné meg ilyen jelenleg. :)
Ha 10 milliós új mondeom lenne meggondolnám. :DDD
Peace

[ Szerkesztve ]

(#8061) Pardise válasza X Factor (#8059) üzenetére


Pardise
senior tag

Alvázvedelem már volt téma. Hát nem tudom. Ford szalonban azt mondták h ezeken van védelem alapból. Ha meg van valami ott a 12 év rozsdásodas garancia én megcsinaljak.

Your car, your life ;)

(#8062) kcsa válasza Pardise (#8061) üzenetére


kcsa
veterán

A vastag rücsinek van értelme, az a valódi kavics elleni védelem. Gyárilag ilyen nincs.

A garancia pedig átrozsdásodásra vonatkozik,tehát csak lyukas lemezzel foglalkoznak, felületi rozsdával nem.

[ Szerkesztve ]

(#8063) lajafix válasza Pardise (#8057) üzenetére


lajafix
addikt

csak annyi hogy egy ford nem egy "érté" hanem "használom ütöm vágom kopik". Egy Ford kapja az ívet, nem kényeztetik. persze ha egy új mustangod van akkor megértem. :)

Rock'n Roll

(#8064) westcoastog válasza lajafix (#8063) üzenetére


westcoastog
veterán

Azért megveszel egy vadiúj autót neked sem az lesz az első dolgod hogy üsd, vágd koptassad, nyilván fájna már az is ha rányitnak egy ajtót. :D

Miért ne lehetne fordot kényeztetni? :D
Az más kérdés hogy átlag autókra fölösleges ennyi pénzért kényeztetés, de ez megint ne a mi zsebünknek fájjon, rosszabb nem lesz annak az autónak. :)

#8065) radi8tor
Ezért is tartom fölöslegesnek. :)
Olcsóbban is meglehet úszni egy ápolást, ez a hétvégi autóknak, és garázskirálynőknek szól inkább.

[ Szerkesztve ]

(#8065) radi8tor válasza westcoastog (#8064) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az ellen viszont kerámia sem véd.

⭐ Stella

(#8066) ReFleXx válasza Pardise (#8054) üzenetére


ReFleXx
addikt

Szerintem is tok folosleges, egy egy eves 7e kmt futott, szinte meg uj autot 3 lepcsoben lepolirozni mar.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#8067) DeFranco válasza Pardise (#8057) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem nézünk le, csak szerintem mindannyian voltunk már ilyen "első szerelem" helyzetben autóval és pont ezért látjuk is a buktatóit, meg megtanultunk egy arányérzéket. ezt próbáljuk finoman átadni neked is.

hidd el mindenki elfogadja, hogy azt csinálsz az autóddal amit akarsz, jó szándék vezérli azt aki mégis megpróbál a "józan paraszti eszed" lenni ehelyett. sokszor én is megköszöntem volna, ha lett volna ilyen.

(#8068) westcoastog válasza DeFranco (#8067) üzenetére


westcoastog
veterán

itt a pont. :K

(#8069) SzlobiG válasza Pardise (#8054) üzenetére


SzlobiG
félisten

130? Ezt gondold meg, ennyiért tényleg pénz kidobás. Új autót én nem políroztatnék az fix azon még hajszálkarcok se nagyon lehetnének, ha csak a mosás alatt nem csináltál rá.

(#8070) Pardise válasza SzlobiG (#8069) üzenetére


Pardise
senior tag

Vannak hajszalkarcok amit még a szalonban csináltak amikor lemostak állat módra. Én is biztos csináltam rá otthon amikor még nem olvastam a topikot és nem tudtam hogyan kell normálisan autót mosni. Autóapolasi topikban sok embernek van kerámia, ők maguknak csinálták. Én nem értek ezekhez valamint eszközeim sincsenek hozzá. Többen ajánlották ezt a helyet illetve máshol is ilyen árban van a kerámia. Három lépcsős polirra azért van szükség mert csak makulátlan felületre lehet kerámiat tenni. Azon marad meg rendesen és bírja sokáig. Lehet hülye vagyok de nekem ennyit meg ér egy 2-3 éves védelem. Lakkfekete oszlopok pl nagyon durván karcosak. Barátnőm tesója is ilyen kocsit vett egyedi gyártású volt és annak is full karcos a lakkfekete oszlop. Ezeket jó lesz majd ha a kerámian megcsinaljak.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#8071) SzlobiG válasza Pardise (#8070) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hát figy ez a te döntésed, ha neked ennyit megér akkor hajrá. Hajszálkarcokat amúgy sem lehet kiküszöbölni megkockáztatom, hogy az a kerámia is fog hajszálkarcosodni pár mosás után.

(#8072) LamaCube válasza Pardise (#8070) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia!
Természetesen a te autód és a te pénzed, de sajnos benne van a pakliban, hogy egy idióta akár a tesco parkolóba vagy bárhol körbe húzza. Én sajnos így jártam egy off autóval és több parkoló társam. Minden elemet körbehúztak. Megcsináltattam 200-ból, majd 3 hétre rá egy parkolóba egy autó végighúzta ott se lett meg a tettes. A Focusomba 3 hónapja belementek /mondjuk ott fizetett a biztosító/, lökhárítót kellett újra fényezni, gyönyörűen megcsinálták, majd 3 napra rá a sarkát meghúzták. Úgy is hagyom, nincs értelme javítani, felületi sérülés, de bosszantó 1 napig. Már úgy vagyok vele, hogy az a rohadt autó van értem nem én érte, mert ha mindig azon aggódnék, hogy "jaj mi lesz a fényezéssel", akkor kb. aludni se tudnék. Mindig van valami barom, aki megcsinálja a bajt és szó nélkül lelép.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#8073) Pardise válasza LamaCube (#8072) üzenetére


Pardise
senior tag

Szia!

Igen, ebben igazad van. Én nem is ezek miatt csináltatom meg a kerámiát. A kerámia arra jó, hogy kb semmi nem tapad meg a fényezésen, egyszerűvé teszi a mosást, magasan víztaszító. Most pl úgy mosom a kocsit, hogy leveretem habosítóval, magasnyomásúval lemosom, lombfúvóval leszárítom és teljesen jó és érintés nélkül mostam. Természetesen hébe-hóba kézzel is lemosom a kocsit, de próbálom minnél jobban csökkenteni a mosókarcokat, amennyire tudom. Az ilyen szándékos rongálások ellen meg lehet érdemes lenne egy kamerát tenni a kocsiba, nagyon sokan használnak, én is gondolkodtam, hogy beszerezzek-e. Másik topikban mutattak is egy nagyon jót, valami 20 ezer ft volt, nem tudom ezeknek lenne-e értelme. Próbálom ezeket elkerülni, gondolok arra pl., hogy munkahelyemre bicajjal járok (helyben van, 10 perc bicajjal), több ember kocsiját összekarcolták és leengedték a gumikat, hiába van az egész parkoló bekamerázva, leszarja a cég :/ Boltoknál meg egyéb helyeken próbálok oda parkolni, ahol senki nem áll/nem nagyon állnak, ha kell megállok a parkoló végén a picsába. Tudom ez sem megoldás, de hátha elkerülök egy olyat, hogy rám nyitják az ajtót, vagy anyuka a nagy seggével kilöki az ajtót neki a másiknak, stb.stb. Próbálok vigyázni a kocsimra amennyire csak tudok, lehet már (sőt tuti) túlzásba viszem :D

Your car, your life ;)

(#8074) LamaCube válasza Pardise (#8073) üzenetére


LamaCube
addikt

Megértem a te álláspontodat is. Nincs is vele semmi gond. Mindenki próbál vigyázni az értékeire ki így ki úgy. :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#8075) Pardise válasza LamaCube (#8074) üzenetére


Pardise
senior tag

:R :R

Your car, your life ;)

(#8076) Pardise


Pardise
senior tag

Kocsiba milyen pendriveot érdemes tenni? USB 3.0? Vagy felesleges és elég a 2.0 is? A mostani pendriveom megdöglött, 3.0-s volt. Csak pendriveról hallgatok zenét.

Your car, your life ;)

(#8077) kcsa válasza Pardise (#8076) üzenetére


kcsa
veterán

Ha pcről 3.0val tudsz másolni, ott nyerhetsz pár másodperc előnyt. Ford fejegységnek mindegy :)

(#8078) Pardise válasza kcsa (#8077) üzenetére


Pardise
senior tag

Köszi! Akkor veszek 2.0-t, olcsóbb sokkal.

Your car, your life ;)

(#8079) Real_Necro válasza Pardise (#8073) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az Astrámba az Aldi parkolójának a másik felén tolatott bele, majd elhajtott az illető... Előtte önkormányzatnak volt útba és a traileres átpakolásnál sérült... előtte a Bp. Mogyoródi-Mexikói kereszteződésében nem adott egy csaj elsőbbséget és hajtott belém...
A Mondeoba az átíratás utáni 2. napon egy figyelmetlen csaj hajtott bele hátulról...

Mondjuk ha cégnél karcolják meg leeresztik azért az már szerintem büntetendő, nekem szerencsére saját parkolóm van, bár itt meg pár éve egy viharban 2 perccel azelőtt álltam odébb a kocsival, hogy leszakadt egy hatalmas faág...

Értem a félelmed, azt nem értem, hogy egy gyári nem olcsó festést/lakkozást egy viszonylag új autónál képes vagy lepolíroztatni, hogy felrakj egy olcsóbbat, ami elvileg jobban védi. Nekem kicsit népámítás, de példának ott van a 18 éves Astrám, ami mindig kézzel volt mosva és elég szép állapotban van mai napig.
A Mondeot is kézi mosóba hordom, nem is olcsóba, de elég szép utána a járgány. Kap félévente egy titan vaxot, meg minden mosásnál egy "gyors vaxot" és ennyi... Igaz az enyém már 6 éves... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8080) DeFranco


DeFranco
nagyúr

gyors riport a kulcsról: panaszkodtam, hogy kín és szenvedés a kocsit nyitni a távirányítóval. nem rég egy ideig jó volt, amikor nyomorgattuk a motorháztető zár (nem) nyitása miatt, ez gyanút keltett bennem. szétszedtem, kiderült, hogy az elem egyik lefogatópöcke eltört, így csak a belső elektronika tokozása szorította oda az érintkezőhöz az elemet. úgy-ahogy. ezért volt a teljesen agyament működés meg hogy nyomni kellett mint süket a csengőt.

kapott egy kis szovjet szakszervizt (összehajtogatott papírcsík az "leszorító" tokozás és az elem közé, de az legalább igényesen, színhelyes (fekete) papírból :D) azóta úgy működik mint az álom. nincs több irigykedve fogcsikorgatva nézés a teszkó parkolóban a zsebből nyitós pözsósra :D

(#8081) alex devil válasza DeFranco (#8067) üzenetére


alex devil
senior tag

+1
Ennyi pénzből inkább elvinnék egy nőt valami szép helyre és jól éreznénk egymást.

S23

(#8082) Bazsee71 válasza aginor (#8043) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igaz, nem figyeltem a pontos fogalmazásra, de lóg is, meg kicsit csálé is. De már ilyen volt a műanyagos előtt is. Lövök ma róla egy fotót.

(#8083) radi8tor válasza DeFranco (#8080) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól tetted, hogy megnézted/szétszedted a távirányítót. :)
Nem csak az érintkező lehet eltörve, hanem kosz is kerülhet oda, ami kontakthibát okoz.

⭐ Stella

(#8084) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Mk6 1.4 Fiestakrol mi a velemeny, tapasztalat!? 2005-2007 evjaratok.

(#8085) bull84ghia válasza AMD Power (#8084) üzenetére


bull84ghia
őstag

Diesel vagy benzin?

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8086) AMD Power válasza bull84ghia (#8085) üzenetére


AMD Power
titán

Elnezest. A lenyeg lemaradt. Benzines 1.4.

(#8087) aginor válasza Bazsee71 (#8082) üzenetére


aginor
addikt

Akkor a zárhíd lehet a ludas, de dobj róla képet megnézzük.

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#8088) bull84ghia válasza AMD Power (#8086) üzenetére


bull84ghia
őstag

Fiestát szépen mozgatja az 1.4-es motor. Környezetemben több is van és kopó alkatrészek kívül nem volt bajuk pedig napi szinten vannak használva. Korrozio esetleg amire érdemes odafigyelni.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8089) AMD Power válasza bull84ghia (#8088) üzenetére


AMD Power
titán

Jaj azt ne... Nekem olyan auto nem ke ami rohad. Hol szoktak jekentkezni rajta ilyen problemak?

(#8090) Gergőke88 válasza AMD Power (#8089) üzenetére


Gergőke88
addikt

Az F is rohad mégis évekig használtad és dicsérted. De szólok hogy a G is rohad. Sőt ebben a korban amit nézel szinte mindegyik rohadhat....
6-800e Ft ért azért csodákat ne várjunk.

[ Szerkesztve ]

(#8091) kcsa válasza AMD Power (#8089) üzenetére


kcsa
veterán

Maholnap 10 éves a legfiatalabb belőle, az idősebb darabok már 15 évesek. Ne várj új autót :)

(#8092) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb oldali alsó gömbfej cserés lett. 15 évig bírta.

⭐ Stella

(#8093) molnarpeter válasza Gergőke88 (#8090) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ennyiért kis szerecsével kap VAG valamit, ami még nem indult el a rohadás útján, ilyen téren évi 1x elég is foglalkozni velük, mert galvanizált. :)

(#8094) Dj Sügi válasza molnarpeter (#8093) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Vegye is azt inkább akkor! :DDD

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#8095) Pikkolo^^ válasza AMD Power (#8089) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Melyik típus rohad? A lakatos megmondja

A Fordok sem tűnnek sokkal tartósabbnak, náluk is egészen a 2004-es gyártásig jellemző az esetenként brutális lemezhiány. Jó hír, hogy a tágas utastere és jó pakolhatósága miatt nagyon kedvelt, 2000-ben bevezetett cicaszemű Mondeóról nem suttognak horrorsztorikat. Vigyázni azért ezekkel sem árt, láttunk már olyan kereskedést, ahol háromból kettő látványosan megindult.

(#8096) bull84ghia válasza AMD Power (#8089) üzenetére


bull84ghia
őstag

Ha veszel ne osztrák vagy olasz import legyen. Azoknál hamarabb jelentkezik. Azért egy ilyen 2004 utáni fiestához egy g astra a kanyarban sincs. Azok jobban rohadnak(hátsó ív, tank mellett). Amiket nap mint nap látok fiesta azokon egyedül a futómű és alvázon van némi felületi rozsda. Sem az ívek sem máshol nincs rajtuk. 800-ért simán lehet találni sztem, de én a helyedben inkább a faceliftest keresném.

Hazámat szolgálom...............ameddig tart a cérna :

(#8097) Dj Sügi válasza AMD Power (#8084) üzenetére


Dj Sügi
őstag

Szia!

Ha van konkrét kiszemelted/linked, szerintem akkor dobd be ide és mindenki hozzáteszi amit gondol!

Szerintem 1.4-alatt nem érdemes venni, mert az viszi is a kasztnit nem csak vonszolja. 1.4 viszont szíjas motor arra figyelni kell! Klímával előzni nem érdemes azért vele, mert az visszahúzza erősen. :DD
Rohadás nem típushiba, de érdemes lehet megnézni az ülés síneket, az akkumulátor tartó alatti részt, az ajtók alját, első sárvédők tövét az ajtó alsó sarka felől. Ezek a többnyire hanyag tartásra és használatra utalhatnak az utolsó kettő lehet érdekesebb rendes gazda esetén is.

Típushibák nem nagyon vannak, kopó alkatrészeket cserélni kell, de pár apróság:
-első rugókat szereti megtörögetni
-hátsó csomagtérnyitó motor szeret tönkremenni (olcsón orvosolható)
-ajtó díszlécek hullanak fentről a 10+ éves ragasztó megadja magát előbb-utóbb
-beltéri fűtésnél az előtét ellenállás szeret tönkremenni, így csak 4-es fokozatban fúj levegőt(macerás, de olcsó cseréje)
-hátramenetet nem mindig szereti elsőre bevenni, de ha jól tudom ez Ford sajátosság

Hirtelen ennyi jutott eszembe most!

Jah még a végére, csak is ST-t vegyél!!! :DDD :

[ Szerkesztve ]

                          🚗 FORD - First On Race Day 🚗

(#8098) AMD Power válasza Gergőke88 (#8090) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem az nem egy nagy elvárás ,hogy egy 10-12 éves autó ne rohadjon. Főleg ,hogy ezek már messze nem a 90-s évek rozsda gépei. Az Astra meg a legjobb autóm ami valaha volt.

Dj Sügi :R :R

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat. :R

VAG nem kell köszönöm! ;)

[ Szerkesztve ]

(#8099) Bazsee71 válasza bull84ghia (#8096) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ez a probléma akkor csak 2004-ig volt jellemző? Nekem 2005-ös olasz import Fiestám van, nem kezdte még ki a rozsda, pedig rendesen használatban van télen is.

(#8100) Real_Necro válasza AMD Power (#8098) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem is G Astra az elod, el sem adtuk, mert annyiert inkabb alljon itthon es hasznaljuk alkalmankent. 18 eves, van benne 134ekm, es eleg jo allapotban van meg... persze mondeobol vissza ulni mar fura... )

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.