Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) molnarpeter válasza #31600896 (#24149) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Bontott gyári.

(#24152) A Zéé válasza #31600896 (#24149) üzenetére


A Zéé
addikt

gyári, 2.5-é, a két ülés közti műanyaggal együtt. Úgy emlékszem belemegy az is (de azért ez nem 100%).
Azért a 2.5-é azért, mert annak már tologatható a teteje, és van tároló is alatta.
Armster volt az egyik kocsiban, amit annó próbáltam, lötyögött is, és magasan is volt még a 186 centis magasságommal is. De ugyanez volt vele a baj a Fiestában is. Végül azért nem vettem meg az enyémbe azt, kollégám kocsijában volt, és szerencsére ki tudtam próbálni vezetés közben is.

Just a simple Lineman...

(#24153) sparta2 válasza Sidorovich (#24124) üzenetére


sparta2
tag

Én a Budaörsi úton vettem a kocsimat. Szervizbe egyszer volt ott, akkor leszerepeltek. Az Üllői úton többször voltam (sajnos). Az ügyintézőkkel nem volt különösebb gondom (csak egyszer akartak hülyének nézni), de a szerelők banális hibákat vétettek. Volt olyan, hogy egy esetből kifolyólag 7-szer voltam náluk, mire végeztünk a dologgal. Egy márkaszerviznél (is) mindig van esély egy kis átverésre, de egy használt autónál gondolom adnak valami garanciát!?

(#24154) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Tudja esetleg valaki, h V3 színkódnak mi a fantázianeve?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24155) darvinya válasza flymi (#24154) üzenetére


darvinya
titán

Ez így sajnos nem mondható meg.
Net-en keresve színkódokra.
De nekem ők adták meg, hogy alvázszám pontosan mi a fantázia név. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24156) flymi válasza darvinya (#24155) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Végül is alvázszám is elég a színkeveréshez.

Esetleg azt tudja valaki, h a hátsó keréknél ha a por/hővédő lemezt is cserélni kell akkor a féktárcsa levétele után vajon azt is le lehet simán kapni?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24157) radi8tor válasza flymi (#24156) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak hiszed. Nem ajánlatos színkód alapján festéket keverni. UV hatására öregedik a festék és tök más árnyalat lesz amit most kevertetsz ki. A festők ezért szoktak 3-4 félét kikeverni és összenézni a többi részével az autónak.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24158) darvinya válasza flymi (#24156) üzenetére


darvinya
titán

Nem, ők lekérik anyacégtől.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24159) A Zéé válasza flymi (#24156) üzenetére


A Zéé
addikt

Én a javító festéket a vonószem burkolata alapján kevertettem, de minél nagyobb darabot viszel annál jobb. Előszőr én is odamentem a festékboltba, hogy 2009-es focushoz, frozen white javító kellene, aztán mondták, hogy ez nem így megy, mert ezek a paraméterek még jelentenek vagy 10 féle árnyalatot, és meg mutatták a Fordos könyvet, amiben a szín kártyák voltak.
Másodjára nem én mentem, hanem a párom, azért csak a vonószem takarókat vitte. Ott összenézték melyik fehér lesz az igazi, és az alapján keverték ki.

Just a simple Lineman...

(#24160) kcsa válasza radi8tor (#24157) üzenetére


kcsa
veterán

Több módszer is van: gyári színkód (ennyi év után el fog térni), kártyás kiválasztás és mérés. Néha már a kártyák is meglepően jó eredményt adnak a gyári kódhoz képest :)

(#24161) Zoli-bácsi válasza flymi (#24156) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Nem. Le kell szedni a kerékagyat is.

(#24162) flymi válasza Zoli-bácsi (#24161) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az fasza. Pedig cserés. :(((

Délelőtti program letudva (szigorúan munkaidőben) :D . Kormány összekötő a csuklóig, a gázpedál tartó meg még pár vasról a műanyag burkolat alatt leszedtem a rozsdát, zsírtalanítottam majd lefújtam lidis rozsdagátlóval. Kis túlságosan olyan mint az új.
Úgyh ha valakinek kell gyújtaskapcsoló nélkül egy ilyen kormány izé annak eladom, mert vettem egyet bontóból jó lesz tartaléknak alapon, de így felesleges lett. Kábé a kaszni előbb el fog rohadni. Ráadásul ah néztem nem is lehet ilyen szerkezet kapni bótba. Lehet felrakom face csoportba bár nem jellemző, h ilyet sűrűn keresnének

Festékbótba azt mondták kocsihoz nem kevernek színt :U , de van egy festő üzem itt ah csinálnak. De annyit nem ér az egész. A küszöb élén kopott le a festék úgy 30cm hosszban. Lehet begurulok és kimaszkolom, felcsiszolom és lefújom feketével azt bucsu. Kívülről nem látszik, legfeljebb ragasztok rá fóliát később, h az kopjon.

Motortérben a műanyagokat áttörölgettem szilikon spray-el, esőelvezetőn a gumi csíkot meg néhány gumibumszlit is, ártani nem árthat. Sokkal szebb így. Beltéten is átmentem általános nedves tisztító kendővel mert már ráfért meg szállt a rozsdapor is, utána pedig mikroszálassal szösztelenítettem.
Mellékelnék képeket, de telóról nem enged meg amúgy se egy nagy látvány.

Ami "idegesít" (olajpárán kívül) az az oldalondexek búrájában lévő víz. Füstszínűre akarom cserélni majd ha lesz rá zseton paypalon, nem tom ilyesmibe belekötnének-e következő műszakin majd. Futófényes.
Az ablakspricnik alatt lévő gumi tömítés felett is eljárt az idő, kézi polírozaskor darabokban hullot ki a műanyag alól, az is cserés. Legalább nem egy drága tétel. Beázástól nem tartok, van Volvós motortakaró.

Mielőtt megint megszóltok nem a gyári állapot helyreállítása a cél. :N Max állagmegóvás, no meg az üresjárati idő kitöltése a munkahelyen valami hasznos dologgal.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24163) Zoli-bácsi válasza flymi (#24162) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Hosszított 50 vagy 55-ös torx kell hozzá, szóval nem árt felkészülni. Helyileg hol vagy? Mert vannak megfelelő helyek ahol jól kevernek színt autóhoz is.

(#24164) flymi válasza Zoli-bácsi (#24163) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Dombóvár.
Fék alkatrészek rendben vannak amúgy (tárcsa, betét), idén nem is kéne hozzányúlni.
Kicsit csikorog valamiért, sok oka lehet de a vastagságok rendben vannak.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24165) Zoli-bácsi válasza flymi (#24164) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Ott nem tudok boltot festékkeverésre. :D Egyébként a Fordnak is van, gyári festék, lakkal együtt.

(#24166) 7Sony7 válasza flymi (#24162) üzenetére


7Sony7
addikt

Jó ezeket olvasni, én is szeretek szöszmötölni a kocsival. :)
Amúgy én is kevertettem színt (Debrecen), de mondták, hogy nem könnyű szépen felfújni. Tényleg nem az. De legalább megpróbáltam. :)

[ Szerkesztve ]

-

(#24167) darvinya válasza 7Sony7 (#24166) üzenetére


darvinya
titán

Ha sima fújó fejet raknak a palackra, akkor azzal nehéz tényleg jól lefújni.
És flymi
CarColor-nál profi fejet raknak rá, persze külön van hozzá lakk, amin ugyanilyen fejes.

Ez polírozás utáni képek, de össz vissz 3 óra alatt csináltam meg (erről írtam is, és kiindulópontról is beraktam képet).
Nem is csináltam meg rendesen, mert gyorsított száraz 80-100-120-as papírt használtam.
Se glett, se vízes csiszolás 800-1200-2000.


Össz kép

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24168) 7Sony7 válasza darvinya (#24167) üzenetére


7Sony7
addikt

Nem az a baj, csak én nem vagyok egy profi festő. :) Közelről fújtam, stb.

-

(#24169) darvinya válasza 7Sony7 (#24168) üzenetére


darvinya
titán

Én sem, azaz 25 éve nem csináltam autó fényezést. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24170) zolee3000


zolee3000
tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy a Ford márkaszervizekben mi a standard eljárás (már ha van ilyen, és nem lokálisan eltérő metódusok vannak) a szívó oldali kokszlerakódás eltávolítására, ill. hogy kb. milyen költségvonzata van?
Saját tapasztalatom nincs (régi szívómotoros kocsim volt még csak), de az olvasottak alapján a szemcseszórásos (dióhéjszórásos) eljárás tűnik az egyetlen, valóban működő dolognak, de ha a márkaszervizben olyat nem végeznek, és máshol csináltatnám meg, akkor gondolom az garanciavesztéssel járna, azt meg nyilván nem szeretném.
Előre is köszönöm, ha valaki tud erről infóval szolgálni.

(#24171) kcsa válasza zolee3000 (#24170) üzenetére


kcsa
veterán

Nem járhat garanciavesztéssel. Eleve, hogy vernék rád a balhét? Azzal hogy nem kokszos? :)

(#24172) zolee3000 válasza kcsa (#24171) üzenetére


zolee3000
tag

Tudtommal ehhez is le kell szerelni a szívósort, és gondolom annak azért van nyoma, hogy "bontva" lett. De ha nem, akkor csak jó. :-)

(#24173) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Megtudja mondani valaki, hogy egy 2010/10. S-max-nak mennyi a vezérlés csere periódusa? 250 fölött járok valamivel, egyszer biztos volt már cserélve.

magyarsrac

(#24174) troll81 válasza [HUN]Dani (#24173) üzenetére


troll81
addikt

Szia milyen motor van benne?S max ból elég sok van.

(#24175) [HUN]Dani válasza troll81 (#24174) üzenetére


[HUN]Dani
őstag

Ja bocsánat az lemaradt. 2.0tdci 100kw UKWA motorkód.

magyarsrac

(#24176) troll81 válasza [HUN]Dani (#24175) üzenetére


troll81
addikt

5 év vagy 100000 km ezt táláltam de majd még hozzá szólnak többen :R

(#24177) bajnokpityu válasza [HUN]Dani (#24175) üzenetére


bajnokpityu
félisten

5 év 200e km az mk4. 5 esetén, gondolom itt is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24178) molnarpeter válasza bajnokpityu (#24177) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári szett úgy van szerintem is, bár sokszor 180-ig várnak csak emlékeim szerint. Meg kéne nézni, milyen szíj van rajta, és jó lenne tudni, mikor volt pontosan a csere, és adott márka supportnak írnék egy mailt, hány km/év után javasolt ledobni :R

(#24179) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!
Ennek a csőnek, ami a levegőt vezeti a légszűrő felé pontosan mi a neve?

Neten nem igazán találtam. Bár szerintem bármilyen gumicső megfelel erre a feladatra, de azért ha normális áron lehet kapni újat, akkor rendelnék egyet édesapámnak.
(Fusion 1.4 benzin)

#KeepFightingMichael

(#24180) radi8tor válasza guftabi96 (#24179) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Évjáratot nem tudom (kép alapján stimmel): levegőcső
Ez elég húzós áron van és nincs utángyártott. Bontóban esetleg találsz olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24181) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nyári szett fent, télit elraktam. Az alufelni és a féknyergek festését elvetettem, jó lesz ez még így az idén a parasztnak.
Az első nyergeket estig is sikálhattam volna mire előtűnt volna a fém szóval felhagytam a drótkeféléssel, a multigépet már lusta voltam beüzemelni. A hátsók sokkal jobbak, pikk-pakk fémig jutottam. Szerintem jövőre elől tárcsa+betét, nyereg, tartó és hátul porvédő lemez csere aztán arra is le van a gond.
Ha már úgy is fel volt emelve a kocsi a hátsó hídig a nagyobb rozsdafoltokat átcsiszoltam, por és zsírtalanítottam majd ment rá két réteg alvázvédő. Tudom, h nem egy mestermunka de ha két évvel később jön elő újra a rozsda már megérte. Legalább nem taknyoltam össze mindent IS vele.
Rámpát apósom lusta csinálni, meg "minekaznekem". Szóval vagy veszek majd egyet vagy kibérelem az autószerelő emelőjét két napra ami az udvarában áll.
Hamarosan indulok munkába, előtte felfújom a gumikat a kúton. 2.3-ra szoktam mindig, igaz ezt csak több utassal és megpakolva írja, egyébként 2.1 bar ha jól rémlik. Ti mennyire szoktátok?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24182) radi8tor válasza flymi (#24181) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bér-rozsdátlanítást vállalsz? :D

⭐ Stella

(#24183) flymi válasza radi8tor (#24182) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nem. :N :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24184) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Egy gyors és fontos: Miközben az utolsó kereket raktam fel, akkor vettem észre, h az egyik mozgókúpos alufelni anyáról lejött a kúp. Visszaraktam, de simán lejár róla. Felraktam a kereket, mert az anya odaszoríjja a kúpot de ha gáz és balesetveszélyes így akkor inkább holnap veszek egyet és lecserélem. Megjelöltem, h megtaláljam melyik az.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24185) patomi válasza flymi (#24181) üzenetére


patomi
őstag

2,5 téli-nyári ugyanannyi

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24186) flymi válasza patomi (#24185) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja azt hozzá kell tennem, h gyári méretek (195/65 R15 és 205/55 R16) és kombi + benzin.
2,5-nél nem túl "pattogós" már?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24187) patomi válasza flymi (#24186) üzenetére


patomi
őstag

Nem, semmi gond vele. Kisebb az nekem fura. Meg ha pakolok bele, nem kell nézegetnem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#24188) Sys85 válasza patomi (#24187) üzenetére


Sys85
veterán

A túlfújt kerék sem jó.
Mondjuk pár tizedről beszélünk,de azt ne felejtsük el,hogy ha nincs terhelve akkor a futófelület domborúbb (főleg 2,5-nél),így jobban tud kopni a gumi közepe,plusz veszít egy kicsit a tapadófelületből.
Terheletlen előírás 2,1bar,fullra pakolva csomagokkal és 5 fővel 2,3bar így kicsit soknak tartom azt a 2,5bart,főleg ha nincs folyamatosan megpakolva.
Nekem 2,2-re van fújva,amolyan arany középút.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24189) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Jó hogy mondjátok, ideje megnéznem a guminyomást a téliben elvégre már lassan nyár van. :(((

⭐ Stella

(#24190) 7Sony7 válasza flymi (#24181) üzenetére


7Sony7
addikt

Én az ajtónál levő matrica alapján állítom a nyomást. Autómosáskor a féknyergeket is lefújom alufelni tisztítóval, egész jól néz így ki. Nem mondanám, hogy újszerű, de egész jó.

-

(#24191) Sys85 válasza radi8tor (#24189) üzenetére


Sys85
veterán

Pótkerék/mankókerék ellenőrzés (már ha nem defektjavítós)?Sokan elfelejtik,aztán jön a meglepi amikor gond van.
Az enyémet 2 hónapja néztem (fene tudja mikor volt előtte,már ha volt),1,8 volt benne,pedig a mankókeréknek sokkal több kell.Műszaki zsebkönyv szerint 4,2bar kell neki.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24192) TommyX_


TommyX_
őstag

Nálam ez a gyári ajánlás, ki milyen arany középutat javasolna?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#24193) bajnokpityu válasza TommyX_ (#24192) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Próbáld ki. Nekem 2.7 3.0t javasol hidegen smaxba 5 főre, ez melegen 3.0 3.3ra módosul, és pattog, mint okre. Lentebb fogom engedni, hiába gyári ajánlás.

Motoron is mindig ajánlás alatt voltam:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24194) flymi válasza flymi (#24184) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

A lejáró mozgokúpos dologra vakaki? -> kcsa: oké, akkor veszek egyet és cserélem. :R

Havonta egyszer szoktam menni kútra tankolni, ilyenkor előtte mindig megnézem a guminyomást is. Max 10 perc és legalább nyugodtan alszom.
Téli gumikból (főleg a hátsókból) két marék kavicsot böngésztem ki mielőtt elraktam őket aludni.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24195) kcsa válasza flymi (#24194) üzenetére


kcsa
veterán

Nem hinném, hogy gond lenne belőle, de vennék egyet én is a saját nyugalmam érdekében.

(#24196) sparta2 válasza guftabi96 (#24179) üzenetére


sparta2
tag

A 7zap.com szerint két cikkszám van:

1306950 - LEVEGŐCSŐ - LÉGSZÜRÖHÁZ BEÖMLÖ - 31.234 Ft
1349155 - TÖMLŐ - 41.804 Ft

Ezek az árak a Petrányi webshopjában rendelve érvényesek.

(#24197) guftabi96 válasza radi8tor (#24180) üzenetére


guftabi96
addikt

Jól kerestem én, csak akkor ezek szerint tényleg nem nagyon van belőle neten sem. Egy kis keresgélés után én is itt találtam először.
Egyébként csak a gumi cső és a derékszögű műanyag könyök hiányzik, az a műanyag elem nem.
Van egy olyan érzésem, hogy ebből egy gégecső+awab bilincs/gyorskötöző lesz :DDD
Igazából csak egy üres cső az egész, semmi szűrő nincs benne, szimplán a levegőt vezeti el.

(#24196) sparta2
:R

#KeepFightingMichael

(#24198) Sub-ZeRo válasza flymi (#24186) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem 195/60/R15-ön (mk1.5) 2,3 elöl hátul 3 emberig maximum. Ha 5 ember full csomag akkor 3.1 hátul. Elől akkor is 2.3.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#24199) darvinya válasza flymi (#24194) üzenetére


darvinya
titán

Itt vettem 1 hete kb. [link] és 16db-ért fizettem 5000Ft-ot, ami szinte ingyen van.
Igaz, nem mozgó kúpos, de az csak 2000Ft-al lett volna drágább.
Nem azért vettem az olcsóbbat, mert nem telt rá, hanem Alu-mhoz nem mozgó kúpos való.

guftabi96

Ford bontók és kb. 6000Ft-ért megkapod.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24200) diablo1984 válasza darvinya (#24167) üzenetére


diablo1984
veterán

Majd jövő tavasszal is lőjj róla egy képet, mert ahogy láttam a rozsda már átette a lemezt, tavaszra ugyanolyan karfiolos lesz a cucc, ez max szépségtapasz műszakira, de nem tartós megoldás! 10méterről még csak-csak néz ki valahogy, de közelebbről nézve is látszik, hogy tiszta göröngyre festettél rá, talán még tavaszig sem bírja. Szebb mint volt, csak nem megoldás a lerohadt ívre.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.