Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:35:32

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) darvinya válasza DeFranco (#23950) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, nem ilyen a kocsim, és szerinted nem releváns.
De az én mágneses telefon tartómon kibírta földútas navigálást a telefon, hogy nem eset le.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23952) mtade


mtade
aktív tag

Üdv,

Volt itt egy honlap link, ahol fordos doksik voltak, a tartalom kb a ford workshop manuals volt. Nem találom. Valaki tudna segíteni? Köszönöm!

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#23953) TommyX_ válasza mtade (#23952) üzenetére


TommyX_
őstag

Esetleg ez az oldal volt az?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#23954) diablo1984 válasza Real_Necro (#23937) üzenetére


diablo1984
veterán

Nekem a lagunámon ez volt: Contipremiumcontact 2. Kiváló gumi, csendes, jól tapad, bár a kocsival eladtam, de amíg megvolt, nem volt rá panaszom!

(#23955) mtade válasza TommyX_ (#23953) üzenetére


mtade
aktív tag

Régen ezt olvastam, de összekeveredtek a linkek. :( Gondolom véletlenül pont akkor, amikor megjelentek a vip fizetős accountok. Meglett közben, köszönöm.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#23956) darvinya


darvinya
titán

Pár hónapja volt fórumtársnak problémája, hogy fogy a hűtővíze.
Ebben a videóban 11:54-nél arról beszél, hogy az újfajta motoroknál mitől van rejtélyes hűtővíz fogyás. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23957) gabor9991 válasza darvinya (#23956) üzenetére


gabor9991
őstag

1.4 tsi motorról van benne szó :)

(#23958) flymi válasza gabor9991 (#23922) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Azért találtam róla egy részletes videót.
Ha már meg úgy is meg kell piszkálni akkor gyertyákat is és a foghíjas hosszbordás szíjakat is cseréltetem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23959) #27070592 válasza darvinya (#23956) üzenetére


#27070592
törölt tag

Jó ez a video, két profi lehúzási módszert is sikerült bemutatniuk, amikor a nagy semmiért leveszik a balekokat potom 45ezer forintra. Bár manapság ez már nem komoly összeg, ennyi pénzért két normális gumit sem lehet kapni.
"Rejtélyes" hűtővíz fogyással én is találkoztam már, a Focus termosztátházában fáradt el a tömítés és az azt tartó műanyag gyűrű. De az előző tulaj (vagy a gyökér nepper), ahelyett hogy vett volna egy új termosztátházat, rátépte a rögzítőcsavarokat a házra és telenyomta a hűtőrendszert "hűtőtömítő" trutymóval, hátha majd attól megszűnik a szivárgás..
Aztán egy fél délelőtt kellett öblíteni a hűtőrendszert amíg végre tiszta víz folyt ki belőle.

(#23960) darvinya válasza #27070592 (#23959) üzenetére


darvinya
titán

Nekem a szuper finomra porlasztásos módszer tetszik, igaz, nem ott hat, hanem más helyen.
De annyiért… a Shell üzemanyag is megteszi.

Amit tapasztaltam hol milyen az üzemanyag.
Legjobb eddig a Shell volt, ettől van a legtöbb erő és a legcsendesebb motorjárás.
Utána Lukoil.
Auchan üzemanyagtól csendes a kocsit, de cserébe gyenge is.
MOL és az ÖMV-től kicsit traktorosabb lesz a hangja a benzines motorja, erőben egyszinten vannak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23961) #27070592 válasza darvinya (#23960) üzenetére


#27070592
törölt tag

Én nem szoktam kisérletezni, bevált a 100as Shell benzin, akkor miért járnék mással? Legutóbb amikor mértem (teletank-"üres tank"-majd újra tele tankolva) akkor 6.6 literes vegyes használatú fogyasztás jött ki, ami egy 18 éves, 300k-t futott autótól teljesen jó szerintem.

(#23962) darvinya válasza #27070592 (#23961) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerűen azért, mert öreg motornál túl jó tisztítás is gondot tud okozni.
Már évek alatt ráégett szénréteg is egyrészt tömít, másrészt síkosít.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23963) radi8tor válasza darvinya (#23962) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy motorgenerál a gyógyír erre a kopogásos égésre.

⭐ Stella

(#23964) sparta2 válasza darvinya (#23960) üzenetére


sparta2
tag

Az Auchan 98 és az OMV 100plus -nál ugyanez a tapasztalat, viszonylag új 1.0 EcoBoost - nál.

(#23965) #27070592 válasza darvinya (#23962) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem pontosan értem hogyan kapcsolódik ez a két mondat az előző hsz-emhez.
A benzinekbe kevert "szeleptisztító" adalék a tapasztalatok alapján nagyrészt bullshit.
Én azért járok 100as benzinnel, mert nincs benne pálinka. :)
A sok év alatt a motorba lerakódott kokszot semmilyen üzemanyag nem fogja kipucolni. Ahhoz szét kell(ene) borítani a blokkot és darabonként elmosni. (ami öreg autónál egyenlő a gtk-val)

(#23966) flymi válasza #27070592 (#23965) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ja, hacsak nem vagy autószerelő és magadnak csinálod.

Ezzel a szelepfedél tömítés "hibával" el lehet poroszkálni így nyár végéig vagy ne halogassam addig?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23967) darvinya válasza radi8tor (#23963) üzenetére


darvinya
titán

Motorgenerál után is ugyanígy viselkedne egyes üzemanyagra, mivel magában az üzemanyag adalék, víz, stb, ami miatt okozza égés különbséget.
Anno az előző kocsinál is észrevettem ezt a járás hang különbséget, mikor mit tankoltam bele.
Akkor ugyanúgy legjobb volt a Shell, és LukOil előtti márka (már nem emlékszem a nevére, de sárga volt).

Választ sparta2 igazolja, új motorral.

camelferr

Lehet, de adalék összetételét nem ismerem.
100-as is tartalmaz már alkoholt.

flymi

Ha nem fogy látványosan az olaj, akkor igen.
Bár mint írtam, nekem is folyik, de nem foglalkoztat, mivel 5000km-nél tudnám megállapítani az olaj fogyást most.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23968) #27070592 válasza flymi (#23966) üzenetére


#27070592
törölt tag

Ha olyan az autó és megéri a beleölt pénzt, időt mert (x tetszőleges indok..) az más dolog, de egy öreg tucatautónál már véleményes a dolog.
Az olajpárás kérdéshez nem tudok érdemben szólni. Olajszintet ha nézed rendszeresen és "csipegetést" látsz, az gond, de ha nincs olajfogyasztás akkor én nem bántanám, inkább lemosnám a párát és nézném hogy visszatérő jelenség-e vagy nem..

(#23967) darvinya
Az OMV például azt állítja hogy a 100as benzinjükben max 0.2% etanol van. Shell német oldalán az áll: Shell V-Power Racing kann Restspuren von Ethanol enthalten (maximal 0,7%)

szerk: nincs valakinek kölcsön egy kis Brigéciol? Kifogytam.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#23969) zoger válasza sparta2 (#23964) üzenetére


zoger
tag

Mit veszel észre? Nekem is 1.0 van s eddig csak 95-öst tankoltam bele többnyire omv vagy mol-t.

(#23970) darvinya válasza #27070592 (#23968) üzenetére


darvinya
titán

Akkor én mit szóljak.
Kupak sem zár tökéletesen, így ott szó szerint folyik az olaj, mikor odalépve megnövekszik olaj nyomás. :DDD
Még sem tudnám megállapítani olaj fogyást, mert még mindig ugyanakkora a pálcán az olaj.

Maga etanol nem nagyon szól bele hangba, inkább más összetevő, vagy maradék víz mennyiség.
Verseny üzemanyag szinte csak etanol.
Finom porlasztású üzemanyagnak nagyobb felülete, ezáltal jobb az égés.
Adalék égés után szerkezete megváltozik, pl: maró savvá, ami oldja a szenet.
Vagy olyan vegyület lesz, ami reakció lépve a szénnel, és mono szén lesz, amit a gáz ki tudja fújni.
Stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23971) KilgoreTrout


KilgoreTrout
senior tag

Sziasztok,

kanyarodásnál felvillan az olajlámpa. Utántölteném, de nem tudom jelenleg milyen olaj van a kocsiban (kombi Focus 2). Számít a jelenlegi olaj fajtája? Milyen olajat vegyek?

(#23972) darvinya válasza KilgoreTrout (#23971) üzenetére


darvinya
titán

Általában 5W40-es szoktak belerakni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23973) gabor9991 válasza flymi (#23966) üzenetére


gabor9991
őstag

Ameddig a gyertyákhoz nem folyik be az olaj addig nincs nagy baj.Lidl parkolóban volt tegnap szabad hely rendesen emiatt tűnt fel, hogy rengeteg autóból folyik az olaj, mert látszik mennyi autó szórta maga alá az olajat annyi idő alatt ameddig a tulaj bevásárolt. Ehhez képest a tiéd szinte semmi :)

(#23974) patomi válasza KilgoreTrout (#23971) üzenetére


patomi
őstag

Itt esetleg : [link]
darvinya inkább 5W30 lesz az

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#23975) gabor9991 válasza KilgoreTrout (#23971) üzenetére


gabor9991
őstag

Ha már annyira kevés az olaj, hogy kanyarodáskor nem tudja felszívni az olaj pumpa akkor abba lehet nem elég 1 liter.
5w30 kell bele lehetőség szerint olyan aminek van Ford jóváhagyása, bár jelen esetben bármilyen olaj jobb mint a semmi.

(#23976) sparta2 válasza zoger (#23969) üzenetére


sparta2
tag

Szó szerint azt amit darvinya leírt. OMV 100plus-nál alapjáratnál nem tűnik fel különösebben, de elindulásnál szépen hallható a karcosabb hang. A 95 MaxxMotion - nál nem érzékeltem ezt. Január óta nem tankoltam 95-öst, így az E10-nél nincs tapasztalat.

(#23977) #27070592 válasza KilgoreTrout (#23971) üzenetére


#27070592
törölt tag

Hélóhéló olajszintet nézted?
Ha azt sem tudnám milyen olaj van az autóban, simán lecserélném gyárira, szűrővel együtt. A márka nem annyira fontos, a lényeg hogy teljesítse a gyári előírásokat.

egyébként van egy idevágó, jó régi szaktanács:
Ha a nívópálca nem éri el az olajszintet, érdemes szakkereskedésben egy hosszabb nívópálcát vásárolni. ;)

(#23978) darvinya


darvinya
titán

Ha már olaj aggódás, itt az enyém.
Látszik, hogy sapka sem tömít már rendesen.

Most rohanjak szervibe vele, vagy csak tömítés/sapkát vegyek.
Vagy sz…rok rá, mert olaj fogyást egyszerűen nem tudom mérni 2000km alatt. :DDD
Parkolóban sem piszkít maga alá.

Ha már lent jártam, akkor neki estem poros polírozásnak teknős krémmel és H. polír kendővel.
Eredménye:
Előtte

Utána

Előtte

Utána

Tudom nem így kellene, de utcán mit tegyek.
Nincs garázsom, így marad ami lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23979) radi8tor válasza darvinya (#23978) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyik autókereskedő azzal mutatta milyen szuper a motor, hogy járó motor mellett levette a kupakot. Azt mondta ott nem szabad olajnak jönnie. Sajátomon azért nem próbáltam ki. :DDD

⭐ Stella

(#23980) darvinya válasza radi8tor (#23979) üzenetére


darvinya
titán

Alapjáraton nem is, de pörgetve azért ott rendesen megy az olaj.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23981) cappa72 válasza radi8tor (#23979) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem ezt akkor mondta valaki (egy vevőjelölt), amikor eladó sorban volt a dízel maxi.
Ha melegen alapjáraton leveszem az olajsapkát, akkor látszik, hogy kartergázas-e (jelentsen ez bármit, nekem semmit nem mond...) Na azért a sapkát nem mertem levenni, de azt mondta, hogy elég a nívópálcát kihúzni, ott is látszik. Kihúztam, semmi, tehát jó. Igaz, f*ngom sem volt, mit kéne nézni. Most sincs.... ja de van, bab volt ebédre.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#23982) diablo1984 válasza cappa72 (#23981) üzenetére


diablo1984
veterán

Le lehet venni alapjáraton a sapkát, nem történik semmi, nem fog priccolni az olaj sem, viszont ha ütemesen "gőzöl" akkor magas a kartergáz, azaz kopott a motor. Én egyszer egy polo-val járram úgy, hogy kereskedésben levettem az olajbeöntőt és lefulladt a motor, azóta sem tudom, hogy mi okozhatta, de nem természetes.

(#23983) darvinya válasza diablo1984 (#23982) üzenetére


darvinya
titán

Na azzal kocsival addig tudnál menni, míg kereskedést elhagyja. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23984) diablo1984 válasza darvinya (#23983) üzenetére


diablo1984
veterán

Rég volt, a check engine-t is bedobta, mondta a kereskedő, hogy nem tudja mi lehet, de gyorsan törli, mondtam, hogy nem szükséges, úgyis megyünk! :)

(#23985) darvinya válasza diablo1984 (#23984) üzenetére


darvinya
titán

Csak tipp:
Mivel viszonylag túlnyomás alatt megy az olaj mozgatás, és ezt kibillentette olaj sapka levétel.
De ez nem okoz check engine -t, inkább motorban is megszünt az olaj mozgás, ekkor leállítja a motort.
Ennek okát a szerelő tudná megmondani, de biztosan sokba fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23986) flymi válasza #27070592 (#23968) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az olajpárás kérdéshez nem tudok érdemben szólni. Olajszintet ha nézed rendszeresen és "csipegetést" látsz, az gond, de ha nincs olajfogyasztás akkor én nem bántanám, inkább lemosnám a párát és nézném hogy visszatérő jelenség-e vagy nem.. -> Ok, egyelőre akkor csak figyelgetem tovább mi újság olajfogyasztás ügyileg. Azért a gyertyákra érdemes lesz ránézni, nem-e áll az olajban.

nincs valakinek kölcsön egy kis Brigéciol? -> Bótba annyi van, el se bírják adni. ;)
3/4 flakon brigim van. Gyere adok belőle, nem sajnálom.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#23987) diablo1984 válasza darvinya (#23985) üzenetére


diablo1984
veterán

Nem tudom, nem vettem meg, de a kérdést akkor pár szerelőnek feltettem, hogy mi okozhatja, de nem tudták, csak hogy nem természetes.

(#23988) #27070592 válasza flymi (#23986) üzenetére


#27070592
törölt tag

Köszi, majd megoldom holnap helyben. Óvatosan.
Minél tovább takarítom a blokkot, annál több retkes zugot találok rajta. :D Pont ehhez való frankó idő lesz holnap is.

(#23989) zoger válasza diablo1984 (#23987) üzenetére


zoger
tag

Vannak típusok amiknél ez normális. Nincs köze az olajnyomáshoz. Egyszerűen plusz levegőt kap a motor a kartergáz visszavezetés útján s az elektronika nem tudja értelmezni.

(#23990) #31600896


#31600896
törölt tag

Szevasztok!
Ezt a zörgő fékpofát nem lehet valahogy elhallgattatni házilag? Szinte már sima úton is zörög és nagyon idegesítő. Decemberben valahogy megcsinálták, csak azóta műszakizott (máshol) az autó, kicserélték a féktárcsákat, fékpofákat és megint zörög mint a lőcsösszekér. Ugyanott jobb hátul. Én még más autón nem hallottam ilyet, pedig ültem jónéhányban.

[ Szerkesztve ]

(#23991) darvinya válasza #31600896 (#23990) üzenetére


darvinya
titán

Szétestett féket úgy javították meg, hogy berágogumizták.?
Ha rendesen kicserélik és beállítják a kéziféket, akkor semminek nem szabadna zörögnie.
Keres egy jó szerelőt aki tényleg megcsinálja új alkatrészekből.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#23992) #31600896 válasza darvinya (#23991) üzenetére


#31600896
törölt tag

Nem a kézifék zörög. Ha a jobb hátsó kerék átgurul egy csatornafedélen, csattogó zörgő hang hallatszik a kerék felől. Ha rossz az út, rázós, akkor is. Bal oldallal nem tapasztaltam, se elől.
Lehúzott ablaknál nagyon durván behallatszik, gondolom kívülről is eléggé lehet hallani, hogy csattog az a sz.r.
Ha benyomom a fékpedált elhallgat... de hát nem tarthatom nyomva egyfolytában. :DDD
Akárhova mentem eddig mindig csak a lehúzás szagát éreztem a levegőben.

[ Szerkesztve ]

(#23993) kcsa válasza #31600896 (#23992) üzenetére


kcsa
veterán

Nem emlékszem: hátul tárcsás? Ha igen kérdezz/nézz rá, hogy a fékbetétrögzítő rugókat (lemez- és tekercsrugók is előfordulnak adott féktől függően) megfelelően rakták be, és adott esetben cserélték-e.

De sajnos az is előfordul, hogy ha a féknyereg kicsit tágabb, a fékbetét meg kicsit kisebb a gyártási tűrések / elhasználódás miatt, akkor "ez ilyen".

(#23994) diablo1984 válasza #31600896 (#23992) üzenetére


diablo1984
veterán

Pedig nem kellene, a fékmunkahenger fixen kellene hogy tartsa, hogy ne tudjon mozdulni(és a fékhatás is hamar meglegyen), a betéteknek is állnia kellene a helyükön, mint Katiban a gyerek, mert az oda tervezett betétnem is max 1-1mm holtjátéka lehet(hogy mi is tudd szedni, mikor a fékpor már befogta! Tehát szét kellene szedetni valakivel azt a féket, a csúszkákat megtisztítani és megjáratni, megtisztítani az egész felfekvő felületet(ahol a betét felfekszik, gyakran akadhat, ha csak betétet belehajigálják és nem takarítják el a régi fékportól, rozsdától), nem árt megnézni, hogy a kézifék nem-e támaszt be(bovden ha bemaródik, akkor akár kis mértékben behúzva is maradhat, ami az üzemi fék működésére is hatással lehet).
ha minden okés, akkor összerak és ha zörög, akkor nem a féknél kell keresni a hibát!

(#23995) #31600896 válasza kcsa (#23993) üzenetére


#31600896
törölt tag

Igen, hátul is tárcsa van. Decemberben valami elrohadt rugót mondtak, hogy kicserélték, jó is volt eddig de amiután elhoztam a műszaki vizsgáról szépen lassan felfigyeltem rá, hogy megint zörög. Kb. 2 hét alatt tudatosult bennem, hogy ez biza ugyanolyan mint vót.

(#23996) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, úgy rémlik olvastam már erről. Tipikus fóka betegség. Viszont nem olvastam jobban utána, mert az enyém (még) nem csattog.

-

(#23997) kcsa válasza 7Sony7 (#23996) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem anno az akkor két éves MK6 Fiesta is tudta. Kényes vagyok az efféle hangokra, de egy idő után bele tudtam törődni...

(#23998) #31600896 válasza 7Sony7 (#23996) üzenetére


#31600896
törölt tag

Elég sok "betegsége" van a Fókáknak. Annyira nem is olyan hűdemilyen autók ezek. Én már bánom, hogy nem egy Fiestát vettem 2004 körülről, egyszerűbbek és kevesebb a betegségük. Elég is lett volna az a méret is, mert 2-en vagyunk csak. Családban van Fiesta, szerelő nem sokszor kellett, hogy lássa, pedig 2003. februári.

(#23999) darvinya válasza #31600896 (#23992) üzenetére


darvinya
titán

Pedig az szokott zörögni, függetlenül melyik fajta.
De lenyomod féket és elhallgat, a főfék működik.
Viszont későbbi írásod alapján rugó itt nincs, a kéziféknél.
Tárcsaféknél fékbetét rögzítő van, ami, ha elrohad, akkor max fékezés után tud hangot adni, vagy rosszabb esetben fékbetét kimozdul.
Múltkori javításkor cseréltek sárfogó lemezt [link] , mert ezen van a kézifék rögzítés, stb.
Ha itt volt rohadt rugó, akkor biztosan ez is elrohadt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24000) #31600896 válasza darvinya (#23999) üzenetére


#31600896
törölt tag

Na ezt a sárfogó lemezt be se rakták most az új tárcsák mögé. Kerékcserekor vettem észre, telefonáltam a szerelőműhelynek, hogy heló hátul kimaradt a lemez, pedig arról is beszéltünk. Erre jött a válasz: ó direkt nem raktunk bele másikat, mert hát elől sincs... Gondolom megfizettem annak is az árát pedig. Mondom lehúzás megy mindenhol. Debrecenben legalábbis. Amit tudok magamnak megoldom, de sajnos sokmindenhez nincs meg a célszerszámom, vagy a hozzáértésem.

Ez a zörgés a bajság, meg a jobb első kilyukadt sárvédőlemez. Ezeket leszámítva odab.sz az autó azért. :D Kopp-kopp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.