Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Jenne válasza molnarpeter (#24700) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ezzel tisztában vagyok és köszi a válaszodat. :R :K
Viszont ma délelőtt, a chat alkalmával a Ford Petrányitól azt a választ kaptam, hogy a korábbi Ford DOT 4 fékfolyadék kábé 2 éve megszűnt már, és azóta már csak az újabb DOT 4 LV High Perfonmance fékfolyadékot teszik be az autókba, ahol DOT 4 az előírás. Tehát például a kérdésem tárgyát képező 2006-os Fiestába is...lehetne is rendelni Tőlük, de postával már közel annyiba kerülne megint, mintha itt venném meg helyileg a Ford_FX-ben.
Ezért próbáltam itt kérdezgetni a témában.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24702) molnarpeter válasza Jenne (#24701) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó bele, de nem éri meg a felárat, mert nem igényel az autó LV-t :R

(#24703) #27070592 válasza Jenne (#24699) üzenetére


#27070592
törölt tag

Igazán nincs mit :)
Cromaxnál is be tudod szerezni, kb 3k/liter.
Elég sokféle alkatrészt gyártanak, a középkategória feletti minőségben, de emészthető áron, felfüggesztéstől gyújtógyertyáig és fékalkatrészig, vízpumpáig, olajszűrőig mindent amit el tudsz képzelni.

(#24704) darvinya


darvinya
titán

Mennyire normális, hogy vegyes 100km alatt Alu felni vékony réteg fékpor lepi el.
Azért kérdem, mert eddig nem volt Alu felnim.
Ráadásul fékezéskor kormány remeg 50 km/h felett.
Gumi/felni ellenőrizve, gumi helyre igazítva és kiengyensúlyozva.
Tárcsa 2000km-es.
De ha normális, akkor tárcsát ellenőrzés lesz, és ha deformált, akkor visszaviszem, mivel ez nem táv, és alig 0.0001mm kopás van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24705) Jenne válasza #27070592 (#24703) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi. :R

(#24702) molnarpeter
Köszönöm Neked is. :R
Csak hát a Ford fékfolyadékból (a DOT 4-esből) nincs is más már, mint ez a DOT 4 LV.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24706) darvinya válasza Jenne (#24705) üzenetére


darvinya
titán

Ez nem jó? [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24707) radi8tor válasza darvinya (#24704) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mikori a fékpofa benne?

⭐ Stella

(#24708) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma reggel munkából hazafelé jövet vettem észre, h bizony km/mérföldkőhöz érkezett és megörökítettem:

A 6000CD-n a kijelző az utóbbi időben kétszer is azt produkálta, h nem mutatta se a dátumot se az időt, csak a vízszintes vonalak voltak. Az óracsoporton nincs semmi hiba, tavaly javítva lett megelőzés céljából. Indítás után mindkétszer megjelentek a számok és működött.
Másik furcsaság, h tegnap sokat állt kint a napon és este hazafelé a CD-ről átváltott hirtelen rádióra. Azért is fura mert csak sistergés van beállítva a rádión, mert nem hallgatok olyat. Így meglepett a tisztán bejövő Retró Rádió. :DDD Elnémítottam, majd újra a CD indult el. Alkalmanként tavaly nyáron is csinált már ilyet így nem hinném, h az utólag beépített sub lenne a ludas.
Ötletek? Lehet olyan mint én és nem bírja a nagy meleget? :F

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24709) diablo1984 válasza radi8tor (#24707) üzenetére


diablo1984
veterán

Fékpofa?

(#24710) radi8tor válasza diablo1984 (#24709) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy betét. Tudom is én melyik melyik. :DDD

⭐ Stella

(#24711) diablo1984 válasza radi8tor (#24710) üzenetére


diablo1984
veterán

Tárcsát említett a fórumtárs, ahhoz betét jár és ha helyén van a tárcsa, tehát normálisan felrakva, akkor is fa fékezéskor tud ütni valami, az a tárcsa.
Tehát ha jól van a fék összerakva(szakszerűen ahogy kell) akkor a tárcsa vetemedhetett...

(#24712) darvinya válasza radi8tor (#24707) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerre lett cserélve, tehát az is 2000km-es.

diablo1984

Nem üt, hanem beremeg picit a kormány.
Nem húz el (jó, egyenletes úton).
Azért kérdeztem a betétekről, mert durva, hogy 100km előtt takarítottam le, és utána már látszott a fékpor felnin.
De nemcsak belül, külső perem is.
Holnap(ha nem esik) megnézem a beteket, hogy egyenletes a kopás.
Utána jobb első 5/5g-os kereket 0/0g-ra centríroztatom máshol, mert a mostani szervizben szerintük jó, pedig említettem.
Balosra rosszul rakták fel gumit, emiatt 10/50g-os volt, aztán sikerült 0/0g-ra centrírozni.
Egyúttal másik műhelyben tárcsát is leellenőríztetem.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24713) troll81 válasza darvinya (#24712) üzenetére


troll81
addikt

Milyen márka lett feltéve fektarcsabol? :F

(#24714) kcsa válasza Jenne (#24701) üzenetére


kcsa
veterán

Ha nagyon vágyod a gyári alkatrészeket, ajánlom még őket is. De fékfolyadék pont olyan, ami márkák között is azonos, vehetsz bármilyet :)

(#24715) darvinya válasza troll81 (#24713) üzenetére


darvinya
titán

QWP (QUALITY WORKSHOP PARTS) tárcsa és betét, nem a legolcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24716) kcsa válasza darvinya (#24715) üzenetére


kcsa
veterán

Hát a háromezer forintos féktárcsa hamar hullámos lehet, és a garis csere is elég reménytelen, ha nincs szakszervizes számlád és szakvéleményed tőlük.

(#24717) darvinya válasza kcsa (#24716) üzenetére


darvinya
titán

Hol van 3000Ft-ért tárcsa, mert 15eFt-ba került.
Betét igen az 3500Ft volt.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24718) kcsa válasza darvinya (#24717) üzenetére


kcsa
veterán

Pl itt

(#24719) darvinya válasza kcsa (#24718) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm
Akkor holnap megyek a cromax-hoz, s már jelzem és visszavetettem.

Ha pénteken 1 hónap után tudtam garanciáztatni gumis munkáját, akkor ez sem lesz gond.
Vagy az AKH 4 gumit.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24720) troll81 válasza darvinya (#24719) üzenetére


troll81
addikt

Előre ate kell betéttel együtt. Nem olyan vészes az ára. De tapasztat én már 500km után is cseréltem az első tárcsákat..... Egy fékezés volt aztán oda is lett.

(#24721) sparta2 válasza darvinya (#24717) üzenetére


sparta2
tag

Ha csak fékezéskor rázza a kormányt (vagy remeg mindegy), nagy eséllyel valóban a féktárcsa. Nekem volt kínai Bosch-al is ilyen problémám. Kb. 6000 km volt benne mikor egy komolyabb autópályás fékezés kinyírta és ugyanez volt a tünet. Olasz Bosch is ugyanez volt, de abba volt 20e. Kínai Valeo szintén zenész.

Mindenkinek azt ajánlom, hogy a féken ne spóroljon! Vegye meg a prémium kategóriát a legolcsóbb áron, de a kínai gyártást feltétlenül kerülje!!

[ Szerkesztve ]

(#24722) diablo1984 válasza darvinya (#24712) üzenetére


diablo1984
veterán

Különleges elképzelésed van a kerék kiegyensúlyozásáról A gyenge minőségű féktárcsáról csakis szakmunka esetén(ami számlás és vagy munkalapos) van sanszod, ilyen haver vagy én beledobáltam móka felől nincs garancia, és készülj fel, hogy mire bevizsgálják, az kissé hosszú idő.
Amúgy ez a fékszett egy olcsó, gagyi márka, ne várj tőle minőséget..

(#24723) kcsa válasza sparta2 (#24721) üzenetére


kcsa
veterán

Mondeos körökben pedig még a Brembo sem ajánlott. Lassan nincs márka ami nyugodtan vehető (btw Zimmermann nálam egyelőre jó)

(#24724) darvinya


darvinya
titán

Köszönöm mindenkinek, holnap elválik mi lesz belőle.
Amúgy számlás szerviz csinálta.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24725) molnarpeter válasza kcsa (#24723) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nekünk a Golfon elöl TRW szett van (másik autóra újonnan felkerülve rövidesen rázott, eszterga után került hozzánk, kapott még új betétet, végül szerencsés próbálkozás volt :D ), hátul Remsa betét Topran/Hans Pries tárcsával (utóbbi pár évente elrohad, arra megteszi az olcsóbb is, bár az a 68 ló egy hangosabb -re megáll :DDD

(#24726) sparta2 válasza kcsa (#24723) üzenetére


sparta2
tag

Ford tapasztalatom nincs, még a gyári van benne. Régebben belefutottam Made in Germany Textar szettbe kétszer is, ami hibátlan volt, bármilyen satu után. Én is úgy tudom, hogy a Brembo csak a nagyon prémium kategóriát nem Kínában gyártja. Egyik barátom flottakezeléssel foglalkozik és súlyos tapasztalatai vannak fékügyben a márkával!

(#24727) kcsa válasza molnarpeter (#24725) üzenetére


kcsa
veterán

Rendeltem a második autó kategóriás rettentő magas minőségű prémium Suzuki Altoba a kapható legolcsóbb Nipparts márkájú féktárcsát és fékbetétet, a komplett szett került annyiba, mint egy darab Zimmermann tárcsa. Komoly reményeim vannak a tartósságára, jövő héten be is rakom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24728) zoger


zoger
tag

Én Zimmermann-ra szavazok, fiestámon az van pár éve betét-tárcsa és hibátlan. Kauffer-nél vettem kb. QWP áron. Néha ki lehet fogni furcsa árakat.

(#24729) Zoli-bácsi válasza zoger (#24728) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

A kínai olcsóbb. :D

(#24730) bajnokpityu válasza molnarpeter (#24725) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudod, mondtam, h eur6.2es dieselnél 1 év 15e km periódust irtak bele a könyvbe.
No, most úgy áll, hogy a ford elektronikus felülete 2 év 30e km, a kézikönyv nyomtatva 1 év 20ezer, de a végén kézzel irva meg 1 év 15e km a periódus.

csak, hogy pontosak legyünk :D
jól gondolom, hogy a csomagajánlat az országos, tehát mindenütt ugyanannyiba kerül?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24731) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Még egy kérdés ezzel a fékfolyadékkal kapcsolatban. Az mennyire jó még, felhasználhatóság szempontjából, ha a flakonon a 30.01.18. szerepel?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24732) radi8tor válasza Jenne (#24731) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem ideális, mivel a fékfolyadék nedvességet szív magába. Azt már nem tölteném bele a kocsiba. :N
(vizes folyadék fékezéskor felforr a csövekben)

⭐ Stella

(#24733) Jenne válasza radi8tor (#24732) üzenetére


Jenne
senior tag

Bocsi azt nem írtam oda, hogy bontatlan a flakon. Partnerautónál vettem volna, de nem mertem megvenni.
Ferodo az mennyire jó márka, mint fékfolyadék? Bocsi a kérdésekért, de teljesen járatlan vagyok ezekben.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24734) radi8tor válasza Jenne (#24733) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha bontatlan ha nem, azért a flakon tetején a zárókupak is ereszthet 10 év alatt. :)
Nem tudom, de szerintem mindegy milyen. Majd a szakik megmondják.

⭐ Stella

(#24735) kcsa válasza Jenne (#24733) üzenetére


kcsa
veterán

Lejártat nem. Ferodo az pedig elég nagy brand, bátran.

(#24736) Zoli-bácsi válasza Jenne (#24733) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Már többen írtuk, hogy teljesen mindegy milyen márka mert ezek szabvány alapján készülnek. A 4ezer Ft-os Ford fékfolyadék is és az ezer Ft-os Glicosam is ugyanazt tudja.

Szóval igen, a Ferodo jó márka.

(#24737) darvinya válasza radi8tor (#24734) üzenetére


darvinya
titán

Fóliás lezárás van kupak alatt, az csak flakon anyagában ereszthet.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24738) radi8tor válasza darvinya (#24737) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem viccből van szavatossági idő megadva. Nem garantálja a gyártó a védőfólia sértetlenségét időtlen időkig.

⭐ Stella

(#24739) darvinya válasza radi8tor (#24738) üzenetére


darvinya
titán

Szavatosság amiatt van, mert bennelévő folyadék elegy felbomlik.
Pont mint a benzin, stb.
Mivel vízet szív magába a fék folyadék, emiatt 1 hónap tárolás után csak vízet vennél.

Az igaz, hogy a műanyag flakon sem örök életű, de 100 évig biztosan zár.
Csak folyadék nem marad meg benne eredeti formában.
Egyes újrahasznosított palack is bele oldódik a folyadékba.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24740) zoger válasza Zoli-bácsi (#24729) üzenetére


zoger
tag

Igen, én sem tudtam mire vélni, de rajta volt, hogy német mondjuk azt bárhol beleüthetik. A lényeg, hogy jó.

(#24741) kcsa válasza darvinya (#24739) üzenetére


kcsa
veterán

Ha szeretnél, kísérletezhetsz két éve lejárt fékfolyadékkal, elvégre úgysem túl fontos alkatrész.

Legfeljebb éles helyzetben majd magyarázhatod, hogy szerinted száz évig jónak kell lennie.

(#24742) ReFleXx válasza darvinya (#24739) üzenetére


ReFleXx
addikt

ezeket az adatokat te honnan tudod ilyen pontosan?
"fekfolyadek 1 honap tarolas utan viz"
"flakon 100 evig biztosan zar"
ehhez kepest eleg nagy melleloves volt megvenni a 3500 forintos csoda qwp tarcsat 15000ert.
ez jutott eszembe rola. link

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24743) darvinya válasza kcsa (#24741) üzenetére


darvinya
titán

Hol írtam, hogy lejárt folyadékot használnék?
Mert pont arról írtam, hogy folyadék felbomlik még zárt palackban is.

ReFleXx

Vissza is vettetem, nem leszek balek.

Elég rákeseni fék folyadékra, és szépen leírják higroszkopikus, ami víz megkötésre vonatkozik.
Levegő víz tartalmát magába köti, ezt nyugalmi állapotban tudja leggyorsabban.
Fék rendszer zárt, így csak anyag bomlás miatt megy tönkre.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24744) bajnokpityu válasza kcsa (#24741) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem esett már be fékpedálom a Galyatető és Mátraháza között a második nagy fékezésnél :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24745) kcsa válasza darvinya (#24743) üzenetére


kcsa
veterán

A fékrendszer ebben az értelemben nem zárt, a (gumi)csöveken és tömítéseken keresztül is megköti a páratartalmat, ezért kell kétévente cserélni a folyadékot, az anyagbomlás így számomra nem túlságosan értelmezhető.

(#24746) kcsa válasza bajnokpityu (#24744) üzenetére


kcsa
veterán

Horvátország, még az autópályák megépítése előtt: több autóval mentünk, irgalmatlan meredek és hosszú lejtő, motorfék már kevés volt. Alul félreálltunk levegőt venni, cimbora meg szólt, hogy ő nem volt teljesen biztos benne, hogy megáll, és ez nem a szakadék alján lesz. Beesett :D

(#24747) gergobaby válasza gergobaby (#24649) üzenetére


gergobaby
aktív tag

TL,DR: Attól, hogy nem világít a töltésjelző, lehet, hogy nincs töltés. A szervó nem dob hibát, ha gyenge akku miatt szarakodik. Kell vennem egy feszültségmérő műszert :U

Na egy utolsó státusz a kálváriámról...
Valószínűleg okosabb lettem volna az elején, ha van rendes feszültségmérő, ami legalább 1 tizedes pontossággal tudott volna mérni, ez már mindegy.
A lényeg, hogy generátor probléma volt, nem töltött rendesen, sőt péntek reggelre már egyeltalán nem. Végül egy közel lemerült akksival és világító töltéslámpával sikerült kievickélnem Gödre (ESS), ahol megszakértették az autót, generátorcsere instant. Viszont ha már ott volt az autó, szóltak, hogy a vízpumpa is bajos, végül kértem egy teljes vezérlés cserét is, ha már úgyis megbontják. Ja meg kiderült, hogy egy motortartó bak sem ártana :D

Egy szó mint száz, köszi mindenkinek a tippeket :R

(#24748) kcsa válasza gergobaby (#24747) üzenetére


kcsa
veterán

(#24749) radi8tor válasza gergobaby (#24747) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Feszültségmérő műszerrel mi a terved? Töltést azzal nem tudsz mérni, max a megemelt kapocsfeszültséget konstatálni.

⭐ Stella

(#24750) gergobaby válasza radi8tor (#24749) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Viszont töltés alatt az akkufeszültséget látom elvileg, nem? az valamennyire árulkodó, vagy rosszul gondolom? :B Illetve az akkumulátor töltöttségére is lehet következtetni ha nyugalomban megmérem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.