Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) flymi válasza Sys85 (#24800) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+SzlobiG: Ezt nem is tudtam. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24802) sparta2 válasza Sys85 (#24788) üzenetére


sparta2
tag

Ha jól tudom az MK4 Fókánál is ott van. Biztos sokat csuklottak a tervezők! :)

(#24803) radi8tor válasza Sys85 (#24800) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Fékfolyadékkal már nem ilyen rózsás a helyzet, azt nem veszik csak úgy át. :(
De azért fékfolyadékot otthon cserélni nem is igazán ajánlott. (én a felbontott flakont akartam leadni)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24804) DeFranco válasza Sys85 (#24795) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó az ha van rá helyed.

én a ház előtt nem állok neki szétborítani az autót, nem is néznék jó szemmel (jogosan, én sem fordított esetben) meg ha esetleg elakadok vagy nem végzek, akkor ott állok a boncolt fókával.

szereldmagadnál meg vagy végzek vagy nem, kezdőként nincs idő mindenen agyalni meg háromszor összenézni mert jönnek utánad.

(#24805) Sys85 válasza radi8tor (#24803) üzenetére


Sys85
veterán

Na azt az egyet nem tudom,azt cimborámnál szoktam cserélni.
Mivel ő az audinál dolgozik sose kellett elhoznom a használt olajat,ő megoldja a leadást a gyárban. :)

DeFranco:
Van 25centis rámpám,2T bakok,lapos krokodil,plusz egy 5x7,5-es garázs,így sokminden megoldható.
Cimborámnak meg van egy jó nagy aknája ha arra lenne szükség.
Az utcán én se állnék neki,ezzel teljesen egyetértek.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24806) #27070592 válasza darvinya (#24782) üzenetére


#27070592
törölt tag

kiderült, hogy esztergált nem új..

Kiváncsi vagyok, mi jön ki ebből. Az eddig is megvolt, hogy az egységsugarú magyar "vállalkozó" szimplán képtelen fölfogni hogy a cége (legyen az autószerelő-műhely vagy tökmindegy) az elégedett és ezért visszajáró ügyfelekből (és az ilyen ügyfelek ismerősi köréből) tudna hosszú távon fejlődni és stabilan jövedelmező maradni, és habzó szájjal szokta előadni hogy a "sz@rmagyar" piacon nem lehet megélni..
De az ritkább, hogy egy Cromax szintű céghálózatnál használt, silány alkatrészt is eladnak újként, új áron.
Nyugat-Balkán :U

(#24807) darvinya válasza #27070592 (#24806) üzenetére


darvinya
titán

Elsőnek fura volt, hogy csak úgy papírral elválasztva volt a dobozban.
Oké van rajta olaj, de azt bármelyik műszerolajjal elintézhető.
Jeleztem a problémámat, egyből hivatkoznak erre, a szövegre:
A vevő a bontott termék megvásárlásával elfogadja a Cromax Kft. bontott termékek garanciájára vonatkozó általános vásárlási feltételeit. [link]

Péntekig adnak választ, hogy most mi lesz.
Mert amit kaptam bontott, ráadásul utólag derült ki, hogy újnak kinézet miatt fel köszörülték (úgy ahogy).

Más
Maradt egy tubus bontatlan rézpaszta, hátha kell.valakinek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24808) darvinya válasza darvinya (#24807) üzenetére


darvinya
titán

Folyt.köv.:

Ma gyorsan hívtak, hogy indítanák garanciális bevizsgálást.
De köteleznek a levételről szakszerviz részletes számlára, ami min. 15eFt lenne.
Ezután ők újabb eljárás alá vonják.
Tehát vagy vesztem csak a beszerelés költségét, vagy bukok még 15eFt-ot pluszba.
Jól kitalálták ezt, hogy még véletlenül ne garanciáztasd.
Még egy kört futok fogyasztvédelemmel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24809) darvinya válasza darvinya (#24808) üzenetére


darvinya
titán

Elírtam.
Tehát vagy bukom mindkét szerelési költséget, vagy bukok pluszba még min. 15eFt-ot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24810) troll81 válasza darvinya (#24809) üzenetére


troll81
addikt

enyiből komplett Ate szett lett volna símán. :F

(#24811) kcsa


kcsa
veterán

Na hát ez a gond a szereldmagad.hu-val is. Simán lehet hogy tényleg szart kapsz, de soha nem fogod tudni legariztatni...

(#24813) darvinya válasza kcsa (#24811) üzenetére


darvinya
titán

Csak észrevétel, hogy szervizben rakták be, nem én.
Ha szervizbe csináltatod, ott ugyanúgy kifizeted szereléseket, és csak az anyagra van garancia.

troll81

Emiatt futok egy kört fogyasztóvédelemmel.
Amúgy márkával sincs egyből garancia, mert ott márka gyártó bekéri bevizsgálásra, és utána él az anyag garancia.
Viszont márka gyártó csak bizonyos cég által végzett szerelést fogadja el.
Erről pont a Tommy boy film jut eszembe.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24814) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Klíma kikapcsolás után büdi van a kocsiban. Olyan mintha felkavart por lenne, vagy nem is tudom. Mitől van ez? Mit kellene negtakarítani?

-

(#24815) DeFranco válasza 7Sony7 (#24814) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a klímát (hőcseréltőt) és cserélni kellene a pollenszűrőt is egyben.

ezek a bombák meg aeroszolok nem érnek semmit tapasztalatom szerint, én vagy direkt habbal takarítom le, azt tartom a legjobbnak, de jó tapasztalatom van az ózonos fertőtlenítéssel is.

(#24816) 7Sony7 válasza DeFranco (#24815) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Akkor mostmár csak meg kell keresnem a hőcserélőt.

-

(#24817) DeFranco válasza 7Sony7 (#24816) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt passzolom, 1-es fókán is művészet hozzáférni (egy gyufásskatulyányi lyukad van rá, az anyósülés lábterében)

szerelő meg a szellőzőnyíláson dugja le a csövet a habbal, elvileg az nemigen ajánlott, mert mehet rossz helyre is a léből.

(#24818) 7Sony7 válasza DeFranco (#24817) üzenetére


7Sony7
addikt

A hőcserélő megvan, de kb lehetetlen hozzáférni. Szupi.

-

(#24819) DeFranco válasza 7Sony7 (#24818) üzenetére


DeFranco
nagyúr

pedig nem érdemes elhanyagolni mert ha eszkalálódik akkor azt már házilag nem nagyon tudod megfogni.

(#24820) troll81 válasza darvinya (#24813) üzenetére


troll81
addikt

az Ate azért eléggé régi motoros.. mindig ezt veszem el se fékeztem még soha ellenben a trw vel....például.
soha nem volt garanciális ate problémám... pedig 2 fordra meg a skodára is ezt veszem mindig. :K

(#24821) 7Sony7 válasza DeFranco (#24819) üzenetére


7Sony7
addikt

Kitalálok majd rá valamit... Ha mondjuk be tudnám fújni valami caővel, akkor mivel lehet? Úgy értem, csak gyári cucc, vagy monjuk Sanytool, vagy egyéb alkoholos tisztító valami mehet bele?

-

(#24822) darvinya válasza troll81 (#24820) üzenetére


darvinya
titán

Hát, eltelt 12 évben ennyit változott a minőség.
Megfizettem a tanuló pénzt, s bizonyos márkát veszek.
Akkoriban nem volt ekkora szórás, igaz, akkor még nem volt ennyi csájna gyártott.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24823) #27070592 válasza darvinya (#24808) üzenetére


#27070592
törölt tag

Egyre szebb lesz ez a story..
Ilyenkor az jut eszembe, vannak előnyei is ha egy bevált webshopból vásárolok, ahonnan eddig kivétel nélkül bontatlan dobozos új alkatrészeket kaptam, max két munkanapon belül, pontosan azokat amiket rendeltem. (ahogy az normális esetben elvárható..)
Ezért hagytam már náluk egy szép összeget.

(#24824) troll81 válasza darvinya (#24822) üzenetére


troll81
addikt

nem szabad féken spórolni se gumin minden máson lehet ha akarsz de ezen nem... soha.
eszembe se jut mást venni vagy sima Ata vagy Ate Powerdisk.ezek :R

(#24825) darvinya válasza #27070592 (#24823) üzenetére


darvinya
titán

2006 óta cromax-os voltam, 2008-ban vettem ott utoljára alkatrészt.
Aztán tavaly dec.-ben.
Tehát bevált boltból/webshop -ból vásároltam.

troll81

Nem spórolok(most is MotorCraft betét került bele), csak mint írtam, hogy régebben minőséget adtak, igaz nem ekkora ár különbséggel.
Mo.-n úgy látszik ismét bejön, hogy sok hamis/selejtet áruljanak.
Pár írást olvadtam ezután, főleg gyertyáknál van sok hamisítvány/silány minőségű, pedig márka kereskedő adta el.

Ha már Ate, abból is kb. 10 féle darab/áron van ugyanott, ugyanolyan.
Melyik az eredeti?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24826) troll81 válasza darvinya (#24825) üzenetére


troll81
addikt

sokféle nem lehet [link] nekem et hozza a bolt pl ahonnan én veszem

(#24827) darvinya válasza troll81 (#24826) üzenetére


darvinya
titán

Erről írtam. [link]

Nem tudok rá várni, mert tegnapi lehűlés után már 20-25km/h alatt annyira rázott a kormány, mintha légkalapácsot fognék.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24828) #27070592 válasza darvinya (#24825) üzenetére


#27070592
törölt tag

ok, no offense.
A "bevált" fogalma is erősen relatív, Bárdival voltam úgy hogy sz@rt adtak el, kaptak még egy esélyt, azt is eljátszották: azóta nem járok a Bárdiba. Mások pedig istenítik. Relatív.

(#24829) -v- válasza Jenne (#24789) üzenetére


-v-
addikt

Ebben semmi meglepő nincs, már a nem márkaszervizek is 10k vagy fölötti óradíjjal dolgoznak, ott is ahol számlát se adnak. Ki kell fizetni a rezsit belőle, jó esetben adózni, meg kéne annyit fizetni a szerelőnek hogy ne menjen el a p*csába külföldre/odamenjen dolgozni. Korona előtt még brutál munkaerőhiány volt szerelőknél is.
Voltak erről cikkek, repkedtek ott a számok, hány százezer nettó alatt nem megy el a gumis műhelybe se dolgozni már senki.

(#24830) darvinya válasza #27070592 (#24828) üzenetére


darvinya
titán

Ezek után már jobban megnézem mit adnak, ha csak náluk érhető el alkatrész, ha kell.

Most egy darabig úgyis sem kell már alkatrész.
Elleszek bontott elektromos ablak kiépítésével. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24831) Sys85


Sys85
veterán

Na unatkoztam kicsit így estefelé.
Túl sok volt a kályhaezüst műanyag.
Meglepően jóra sikerült. :DDD

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24832) DeFranco válasza 7Sony7 (#24821) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én ilyet használtam: [link] a kupakjában van feltekerve vagy fél méter cső, jó cuccnak tűnik, egy éve volt tisztítva a klíma soha nem volt szaga utána. a lényeg, hogy kapjon a hőcserélő rendesen mert le kell mossa a rárakódott cuccot akkor igazán hatékony. ha rajta marad a por meg gombamaradvány, akkor az a nedvességgel újra kivirágzik.

azért nem atomfizika.

arra kell figyelni hogy jó hőcserélőt tisztíts, nem tudom máshol hogy van a fókában kettő van, egy függőlegesen az a hűtő, egy meg vízszintesen alatta, az a fűtő hőcserélő.

[ Szerkesztve ]

(#24833) radi8tor válasza Sys85 (#24831) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagány lett!

⭐ Stella

(#24834) 7Sony7 válasza DeFranco (#24832) üzenetére


7Sony7
addikt

Értem, köszi. Rápróbálok.

-

(#24835) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Nem szeretnék túl borúlátó lenni, de ....elgondolkoztam kicsit, miután a minap találkoztam azzal a szerelővel, akihez régebben pár éven át jártam. Maszek független szerviz lett, aminek egyben Ő az egyik tulajdonosa is. (kiváltak anno a Ford Kálmándy-ból, Ő volt ott az autóvillamosságis)
Nos ez az emberke mondta, hogy szerinte lassan gond lehet majd az autó alkatrészek beszerzésével, akár az alapvető szerviz szolgáltatások elvégzésével, mint például: ...olaj/olajszűrő csere, fékfolyadék csere, mert egyre több ilyen beszerzésénél azt kapják vissza válaszul (amit eddig a megrendeléstől számítva mindig 2 óra alatt kiszállítottak például az Unix-tól) , hogy : nincs készleten---nem elérhető--jelenleg nem rendelhető

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24836) SzlobiG válasza kcsa (#24773) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ma megnéztük, van benne ki is próbáltuk.

Egy valamit viszont nem értek, a DRL működését. Ha nincs felkapcsolva a tompított akkor is ég rajta minden. Hogy van ez szerintetek? A DRL-nek nem az lenne a lényege, hogy csak elől ég valami gyengébb izzó, vagy led?

Mert itt nem látom értelmét még az autómata fényszóró kapcsolásnak sem, mert kikapcsolva is világít elől, hátul.

Akinek van MK3 fókája LED DRL nélkül elmagyarázná hogyan működik? :R

(#24837) Sys85 válasza SzlobiG (#24836) üzenetére


Sys85
veterán

Most ezt nem egészen értem.
Nincs felkapcsolva semmi és mégis minden megy?Mármint a tompított meg a helyzetjelző?
Mert az nálam is megy,hiába van a kapcsoló off állásba tekerve,ahogy elindítom az autót felkapcsol.Mondanám,hogy ez ilyen,de láttam már több fókát,ami nem ment semmilyen világítás menet közben.
Én is gondolkodtam már nappali menetfényen,de automata lámpáknál felesleges,max optikailag dobna rajta.Lehet ez az magától működő lámpa dolog azért ilyen,mert automata fényszóróm van?Csak mert Auto állásban még megérteném,de teljesen kikapcsolva...
Neked automata fényszóród van?

Amúgy a menetfénynek az lenne a lényege,hogy az automatán bekapcsol és amint Te ráteszed a tompitottat a menetfény lekapcsol.
Annak semmi értelme,hogy a 2 együtt megy,meg tudtommal a jogszabály szerint nem is lehetne hogy egyszerre menjen.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24838) Pippen válasza SzlobiG (#24836) üzenetére


Pippen
csendes tag

Ha a négy állású világításkapcsolóra gondolsz: 1.(függőlegesen) semmi sem világít 2.(jobbra egyet) tompított 3.helyzetjelző,4.automata (sötétedéskor vagy pl.alagút) topmított.Így kéne lennie DE nálam (CMax II.) sem így volt: a helyzetjelző álláson kívül mindenhol a tompított világított.Azt mondták így van a szoftver és kész.Megbékéltem vele aztán egyszer egy hiba okán újrarakták a teljes szoftvert (Váczi ú.Autofort).Mikor hazaértem és beálltam a sötét garázsba felkapcsolt a tompított (automata állásban volt).Ekkor konstatáltam hogy jé.ez úgy működik ahogy kell(-et volna eddig is).Amúgy a fordfocus.hu-n tárgyalták a témát,házilag is megoldható OBD-s kütyüvel+és pl.focccus progival .

(#24839) Sys85 válasza Pippen (#24838) üzenetére


Sys85
veterán

FoCCCus-ban melyik opció?
Csak mert ugye nálam is mindenhol világít,viszont az automata refi eddig sose kapcsolt fel és le.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24840) Sys85


Sys85
veterán

Amit nem értek,hogy az opció is hiányzik a menüből (Auto highbeam).
Az autó Trend,de lett hozzá csomag rendelve,abban benne van az automata fényszóró vezérlés.
Kapcsoló olyan is,benne is van a szenzor (nem csak a helye),de opció nincs az állítására.
Lehet egy szervizelésnél újrahúztál a szoftvert és nem aktiválták benne az opciót?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24841) Pippen válasza Pippen (#24838) üzenetére


Pippen
csendes tag

Jav.: 2. helyzetjelző 3. a tompított

(#24842) Pippen válasza Sys85 (#24839) üzenetére


Pippen
csendes tag

Nem tudom pontosan (5 évvel ezetőtti történet)valami DRL funkciónál kellett kivenni a pipát akkor már kikapcsolt állásban tényleg kikapcsolt de az automata funkció csak a szoft.csere után működött.

(#24843) Sys85 válasza Pippen (#24842) üzenetére


Sys85
veterán

Az marha jó,most ezért nem nagyon fizetnék egy szakszervíznek tetemes összeget,mert gondolom vastagon megkérik az árát egy szoftver cserének/frissítésnek is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24844) Pippen válasza Sys85 (#24839) üzenetére


Pippen
csendes tag

"Focccus programban a "central config" 16-os DRL sorban "always headlights"-ot "without DRL standard lights"-ra " ezt találtam ha segít.

(#24845) SzlobiG válasza Sys85 (#24837) üzenetére


SzlobiG
félisten

Így van 0 állásba tehát lekapcsolva is ég a tompított meg a hátsó helyzetjelző. Ezért kérdeztem, hogy mi értelme van így az autómata állásnak? Mert szerintem semmi mivel állandóan ég bárhova kapcsolom.

A DRL funkciója az lenne amit leírtam, ha semmi nincs felkapcsolva akkor csak elől kéne világítania egy plusz izzónak vagy LED-nek. Nekem a 208-as pug is ilyen van külön DRL izzó elöl és így csak az világít ameddig nem kapcsolok tompítottat. Szóval ez nekem így nem kerek így jóformán nincs is értelme a világítás kapcsolónak, mert ahogy indul a motor már világít is a tompított.

(#24846) kcsa válasza SzlobiG (#24845) üzenetére


kcsa
veterán

Így semmi. De ha jól emlékszem dán piacos autó, észak Európában csomó helyen így van kapcsolva (vezérelve, programozva) a tompított. De ugye van rá megoldás :)

(#24847) SzlobiG válasza kcsa (#24846) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lekértem alvázszám alapján, de nem írja, hogy Dán piacos lenne.

Viszont az alja sajnos elárulja.
Csak én gondolom úgy, hogy egy 7 éves autónak nem így kéne még kinéznie az aljának?



Nekem a 12 éves mondi nem néz ki így. :(

(#24848) bajnokpityu válasza SzlobiG (#24847) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mi most vettünk magyar 207est, 14 éveset, és kB a kipiff jobbá állapotú volt.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#24849) Sys85 válasza kcsa (#24846) üzenetére


Sys85
veterán

Az enyém eredetileg osztrák.

SzlobiG:
Az osztrák autók is híresek a rozsdáról,de az én 8 évesem messze nem így néz ki.Szinte csak apró nagyon kicsi felülelti rozsda.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#24850) flymi válasza kcsa (#24846) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Így van, ha jól tévedek skandináv üzemmódnak csúfolják, vagy valami ilyesmi. Észak eu államokban (Dániától északra) alapból így van beprogramozva, h nem kell külön kapcsolgatni így gyárilag automatikus a tompított. Ahogy gyújtásra rakják felkapcsolódik. De ki lehet iktatni/módosítani, ezt már vázolták.

SzlobiG: Valóban nem túl szép, kétszer ilyen öreg kocsik szoktak így kinézni.
Az ember azt gondolná, h ahogy az időben lépegetünk előre a szériákkal csak jobb lesz az alvázvédelem, de inkább csak a spórolás látszik sok gyártónál.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.