Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) troll81 válasza flymi (#24600) üzenetére


troll81
addikt

Tegnap kaptam egy ötletet.... Mk2 kombi focus v50 hajtaslancal 2.5t vel :DDD elég bruti lenne megvalósítani. Ezért kellene pár rajz de szerintem passzol sokminden. :D

(#24602) tailor válasza troll81 (#24599) üzenetére


tailor
őstag

Egészen biztosan ugyanaz.

(#24603) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!
Nekem sima MK2 Focusom van, a ferdehátú. Gondolkodtam rajta, hogy az MK2 Facelift hátsó fehér belsős fényszóróját raknám bele, hogy feldobjam vele. Ugyanaz szerintetek, mint a ráncfelvarrás előtti?

(#24604) kcsa válasza troll81 (#24599) üzenetére


kcsa
veterán

B oszlopig ugyanaz a két jármű.

(#24605) flymi válasza #31600896 (#24603) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ferdehátút nem tudom, kombiba 1:1-be átrakható, de az milyen csalás már... :)

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24606) cyanide válasza troll81 (#24601) üzenetére

Én a C-Maxomat bokrosítanám meg 2.5T-vel. Azt olvastam, amit te is írtál, hogy a 4 kerekes Volvok alkatrészeiből, illetve a 4 kerekes Kugából barkácsoltak hátra is hajtást.
Megtaláltam a videót, amit elraktam arra az esetre, ha nyernék a lottón és saját projektbe kezdenék: Focus MK2 ST225 AWD

A 4 kerékhajtásról le tudnék mondani vagy inkább csak hátul hajtson, de durrogjon gázelvételre. :B

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#24607) troll81 válasza cyanide (#24606) üzenetére


troll81
addikt

Vegyel egy smax ot alapból benne van :D de nem durrog és nem is akarok durogni. Csak menjen enyi :DDD

(#24608) radi8tor válasza molnarpeter (#24596) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet 6 hónap a valid, sry rosszul emlékeztem.

⭐ Stella

(#24609) cyanide válasza troll81 (#24607) üzenetére

Valahogy nem tetszett meg az S-Max, nekem túl nagy. Az volt a racionálisnak szánt érvem a C-Max mellett, hogy 30-50 centivel (nem tudom már fejből) rövidebb a kombi Focusnál. Nagyon élevezem, hogy nem a földön ülök, jól elférek benne, ha kell ebbe is befér 2 bringa. Az S-Max az már tényleg családi kocsi én meg elég messze vagyok attól. Nem is férne be a garázsba, se széltében, se hosszában.

Erős kombiból sokkal jobb a felhozatal, mint erős egyterűből, főleg, ha még az önellentmondásos és kihalt kompakt családi egyterűekkel nézzük össze. Egy potenciális következő autómatt valószínűleg az erős kombi kategóriából választanám. Amennyit használom arra ez a kocsi így is jó.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#24610) troll81 válasza cyanide (#24609) üzenetére


troll81
addikt

v50 2.5 t allrad.... :DDD kicsi pénz nagy boldogság

(#24611) Real_Necro válasza cyanide (#24609) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most láttam egy biturbós mkv kombi mondeót közel 200k km-el.
Gondolom kell rá tartalékolni, de csábító... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24612) Zoli-bácsi válasza darvinya (#24570) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Bocsánat, hogy reggel csak kiszaladtam és lőttem pár képet, ahelyett, hogy beálltam volna vele egy világos, nem árnyékos helyre és töröltem volna szárazra. Legközelebb ígérem meg fogom tenni, főleg ha te kérsz meg rá. :C

(#24613) #27070592 válasza gabor9991 (#24594) üzenetére


#27070592
törölt tag

Nem hiszem hogy a battai finomítóban lenne több hétre való tárolókapacitás (illetve lehet hogy van, stratégiai tartalék meg mittudomén milyen címszóval) de a benzingyártás szerintem nagyjából just-in-time ütemterv szerint szok menni. Annak a párszáz kútnak ami az országban van, elég jól tervezhető az igényszintje (még ezekben a covid-os időkben is)

Az már más kérdés, hogy a jelenleg bezárt kutakban a tartályokban maradt üzemanyaggal mi lesz az újranyitás után. Simán kiárulják , 'jóvanaz', vagy rátöltenek frissen rendelt tankerből.

(#24614) #31733248 válasza kcsa (#24558) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Elszámoltam húszig..."

:DD

(#24615) gergobaby válasza gergobaby (#24598) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Tegnapi szervó történet folytatása. Amíg az udvarban próbálgattuk egyszer csak felvillant a töltéslámpa aztán több másik visszajelző is, leállítás, újraindulni már nagyon nehezen akart mintha le lenne merülve az akksi. Most éjszakára töltőn van, viszont rossz előjel, hogy előtte 200km-t megtett az autó ideális körülmények közt, nem tudom hogy merülhetett le. :( akksi gond is lehet?

(#24616) darvinya válasza gergobaby (#24615) üzenetére


darvinya
titán

Meg kellene mérni, hogy generátor tölt-e, és az aksi jó-e.
200km alatt aksinak nem kellene merülnie.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24617) kcsa válasza gergobaby (#24615) üzenetére


kcsa
veterán

Mit jelent az, hogy nehezen indul? Nehez tudta átforgatni a motort, vagy átpörgeti szépen, csak nem akart indulni?

(#24618) gergobaby válasza kcsa (#24617) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Ugy indul nehezen, hogy nem tudta atforgatni, meg ilyet meg sosem lattam, hogy a muszerek 2-3mp kesessel alltak csak be :(

(#24619) molnarpeter válasza gergobaby (#24615) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyári még az akku? Meg kéne próbálni egy másikkal, illetve egyszerűen multiméterrel ellenőrizni kéne a töltést, engem az szívatott hasonlóan. Szervó hiba esetén kiírná a műszerfalra is, hogy power steering fault.

(#24620) radi8tor válasza gergobaby (#24618) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akku hiba.

⭐ Stella

(#24621) kcsa válasza gergobaby (#24618) üzenetére


kcsa
veterán

Akkor egy akkucsere fix, utána mérj töltést.

(#24622) gergobaby válasza molnarpeter (#24619) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Varta akku van bent, azt nem tudom gyari-e de valoszinuleg igen, 2.5 evesen vettuk az autot, most 7 eves, 383k km :DD egy Exide lesz az utod delutan
Koszi a segitseget mindenkinek :R

(#24623) molnarpeter válasza gergobaby (#24622) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Töltés van?

(#24624) radi8tor válasza molnarpeter (#24623) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Exide-hez nem kell töltés. Töltve érkezik. ;]

⭐ Stella

(#24625) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A Ford (Smart Charge) intelligens töltését bírja az EXIDE akku? Mármint akár 7-8 éven keresztül is? Értem ez alatt, hogy időnként (vagy éppen alapjáraton) akár 15,5 V-ra is felmehet a töltőfeszültség majd lemegy akár 13,00 V-ra. Elég nagy töltőfesz ingadozás ez így és nem mindegyik akku bírja vagy szereti.
Nem akarok vész madárkodni az alábbi gondolattal, de....
Az ismerősöm egy akkus boltban dolgozik, és Ők például a Banner akkukat, ha valaki aki Fordos és ilyet venne, akkor lehetőleg lebeszélik róla, mert sokat visszahoztak az akku 2 éves garanciális idején belül azzal, hogy nagyon hamar elhasználódott az új akku. Mindegyik Ford-ban használta aki visszahozta. De volt már gond Fordos autóban Exide akkuval is...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#24626) DeFranco válasza Jenne (#24625) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ami ezüst-calciumos (ag-ca) vagy calcium+ -os az megfelelő ehhez.

az exide premium elvileg tudja ezt.

egyébként nekem most exide van benne előtte meg nagyon sok évig (5+) egy nagyon hurka banner volt benne, és még az is bírta volna, csak a biztonság kedvéért cseréltem le

(#24627) gabor9991 válasza DeFranco (#24626) üzenetére


gabor9991
őstag

Nekem valami legolcsóbb electric power van benne vagy 5 éve.Bírja még.
Előtte volt gyári utána motorcraft na azok nem bírták eddig :D

[ Szerkesztve ]

(#24628) kcsa válasza gabor9991 (#24627) üzenetére


kcsa
veterán

Ugyanez nálam is, előző autóban is jól bírta, ebben is.

(#24629) Real_Necro válasza gergobaby (#24622) üzenetére


Real_Necro
veterán

A vartám majdnem napra pontosan 3 évet bírt mindkét autóban. Exide az utód, de csak a mondeo kapott premiumot, g astra kevesebbel is beéri.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24630) darvinya válasza Real_Necro (#24629) üzenetére


darvinya
titán

5 hónappal ezelőtt szerelővel cseréltettem fektárcsát, és betétet.
Ma voltam szereld magadnál, olaj/szűrő csere miatt.
Ha már ott vagyok megkérdezem van-e műszer fék olaj minőség méréséhez.
Volt, és meglepődve látom, hogy fékolaj sárga mező utolsó szekcióban van.
Jó hogy cseréltettem szerelővel tárcsát +betétet, mert Ő rá sem nézet, hogy az olaj egyáltalán jó-e.
Szerencse, hogy tudtak helyben adni fékolajat és volt +45perc, vákuum eszköz.

Viszont majdnem szívrohamot kaptam kitolatáskor emelőtől.
Nem tudom megszokni közép bukkanót, mert zajos a lemez.
Emiatt azt hittem, hogy emelő karon hajtottam át, pedig ki volt hajtva.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24631) Earl_Muttley válasza darvinya (#24630) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Fékfolyadék, nem olaj! :W :W :W

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#24632) darvinya válasza Earl_Muttley (#24631) üzenetére


darvinya
titán

Fékfolyadék :R

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24633) ToXeN


ToXeN
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, hogy létezik-e az, hogy kötelező szervíz után (ford márkaszervíz) nem fog úgy a fék ahogy előtte? Cseréltek fékfolyadékot is. Régen tisztán emlékszem annyira fogott a fék hogy megszédültem ha nyomtam egy satuféket. Most egy erősebb fékezésnél azonnal bakapcsol az ABS és ma éppen, hogy meg tudtam állni az előttem lévő kocsi előtt aki szintén nyomott egy satut a hungárián. Csak az ABS rezgésére emlékszem, meg hogy az előttem lévő autó fékje jobb és közeledem.
Én nem emlékszem hogy ilyen feltűnő lett volna az ABS régen. Nem tudom, hogy ilyen van-e de mintha nem fogna az összes fék és amelyik fog persze hogy túlterhelődik ergo beindul az ABS. 2018-as Ford Focus, 51000 kilométerrel, gyári fékek, kerekek, semmi hibajelzés.

"The days are long but the years are short"

(#24634) darvinya válasza ToXeN (#24633) üzenetére


darvinya
titán

Nálam is ez volt, miután cseréltem a fékfolyadékot.
Pár erősebb fékezés (nem forgalomban) végeztem, magasabb motor fordulat mellett, hogy legyen elég vákuum.
Lehetséges levegőt ez kinyomta, és azóta keményebb lett.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24635) kcsa válasza ToXeN (#24633) üzenetére


kcsa
veterán

Ha az ABS dolgozik azt jelenti, hogy a fék fog, a kerék blokkolna. Új autóban ráadásul ESP is van, négycsatornás, tehát elvileg korrektül osztja a fékerőt. Nem lehet hogy inkább olyan útfelületet fogtál ki (fehér aszfalt?) ahol nem tapadt a kerék?

Ha teljesen biztos vagy a hibában elmehetsz egy fékhatás mérésre, ott kiderül ha nem egyformán fognak.

(#24636) Jorus


Jorus
nagyúr

Xiaomi Redmi Note 8 Proval próbált már vki összelőni Sync3-at? Samsung A7-tel és A70-nel gond nélkül párosodott. BT-on látják egymást rendben, USB kapcsolat is megvan, de az autó azt írja, nem talál mobil appot. Gugli mapsot, Wazet tenném ki, ha épp ez a teló van nálam. IPhone-nal is rendben műxik a CP, meg ahogy írtam, a két Samuval is megy rendben az AA, csak a Saomi gyíkol, ezért érdeklődöm, van-e vmi spéci beállítás, mint iPhoneon, ahol engedélyezni kell a Sirit.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#24637) ToXeN válasza kcsa (#24635) üzenetére


ToXeN
tag

Nem emlékszem az út minőségére, gyanítom az rendben volt. Viszont egy fékhatás mérésen nagyon elgondolkodtam, úgysem nyugszok meg máshogy :)

"The days are long but the years are short"

(#24638) kcsa válasza ToXeN (#24637) üzenetére


kcsa
veterán

Ismerős érzés, lépd meg. Régebben Kwikfit hálózatnál ingyen is megcsinálták, egy kérdést megér.

(#24639) molnarpeter válasza ToXeN (#24633) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen gumi volt rajta?

(#24640) ToXeN válasza molnarpeter (#24639) üzenetére


ToXeN
tag

Michelin Primacy 3 205/55 R16, még gyári, 2 éves.

"The days are long but the years are short"

(#24641) darvinya válasza kcsa (#24638) üzenetére


darvinya
titán

:R
Tetszetős cég.

Csak kár, hogy 1 üzlet tudja az átvizsgálást, amire időpontot foglalni…

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24642) V.T. válasza Jorus (#24636) üzenetére


V.T.
aktív tag

Nekem Mi 9t van de mikor Android 10re lett frissítve utána csak a saját kábelével ment az Android auto. Amivel előtte ment azzal aztán nem hajlandó.

(#24643) molnarpeter válasza ToXeN (#24640) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

ABS járatással egybeiktatott légtelenítés esetleg jelenthet valamit, kb ennyi tippem van. Ha az ABS dolgozik, az jó, olyankor avatkozik be, mikor már a gumi blokkolna, tehát szvsz fék gond nincs, levegő csak a pedálérzetet befolyásolná, bár valószínű ott sincs gond. Abroncs is jó kéne legyen, arra gondoltam, ha téli lett volna, az indokolt volna némi csúszósabb viselkedést melegebb aszfalton, de ez kizárva. Téli tárolás előtti vagy autókozmetikás gumiápoló szerek tudnak még jó gumit csúszósabbá tenni. Guminyomás is sokat jelent, azt nem nagy ügy ellenőrizni, de ahogy írták,az aszfalt is tud önmagában vicces helyzeteket okozni... :F

(#24644) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kuplung munkahenger és hosszbordás szíjak cserélve, fékfolyadék feltöltve maxig 12000 pénz ellenében.
Majdnem beszartam mikor kitolattam a műhelyből, mert nem akart kijönni a váltó rükiből. Leállítás és sűrű kuplung nyomkodás után már minden működött rendesen.
Szelepfedél tömítés cseréjét beígértem a szerelőnek nyárra, most nem foglalkozok vele.
Szeptemberben talán már lesz lehetőség egy kis családi kiruccanásra, jól felpakolva.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24645) ToXeN válasza molnarpeter (#24643) üzenetére


ToXeN
tag

Köszi a tippeket! Lehet, hogy csak én reagálom túl, de egy mérésre szerintem el fogom vinni.

"The days are long but the years are short"

(#24646) valentinho válasza ToXeN (#24645) üzenetére


valentinho
aktív tag

120 ezer utàn mi utàngyàrtott betéteket raktunk be ég és föld.(Kuga és sokkal szarabb) Nagyon ujak a betétek vagy nem eredeti került bele.

http://soundcloud.com/tinnyo

(#24647) gergobaby válasza radi8tor (#24624) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Jelentem ugy nez ki nem a szervo a ludas, uj akksival tokeletesen mukodik a szervo meg allo helyzetben is. (nem kinoztam sokat :K ) Koszi a segitseget, egyelore ugy nez ki, az akkucsere megoldotta az ijedtseget :U

(#24648) radi8tor válasza gergobaby (#24647) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Használd egészséggel. Nekem már lassan csere érett az Exide, bár nem tudom hány évig lehet nyúzni. Télen már azért van hogy bebólint a nagy hidegben.

⭐ Stella

(#24649) gergobaby válasza radi8tor (#24648) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Itt az volt az erdekes, hogy telen volt, hogy allt 2 hetet az auto az utcan, hidegben, es mindig poccre indult. Es igy hirtelen adta meg magat ugy nez ki... de ez meg mindig kisebb koltseg mint egy uj szervo 300-ert ;]

(#24650) albiosz válasza Zoli-bácsi (#24565) üzenetére


albiosz
őstag

Frankó lett. Honnan rendelted a sárvédőt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.