Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) radi8tor válasza flymi (#24549) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha ilyen dolog jutott eszedbe akkor közel sem tudod mennyibe kerülnek a szénszálas alkatrészek.

Kulcstartót láttam 30000-ért.

⭐ Stella

(#24552) Real_Necro válasza darvinya (#24533) üzenetére


Real_Necro
veterán

299k fölött járok Mondeoval.
10k kilométerenként olaj és olajszűrő valamint levegőszűrő csere, valamint 20k kilométerenként még pollen és üzemanyagszűrőt is kap újat. Jellemzően tavasszal és ősszel vannak a váltások.
Sokat megy pályán egyhuzamban, napi szinten. OMV maxxmotiont kap folyamatosan, valamint nem hajtom, míg a hőfok kékből szürkébe nem lép.
Kettőstömegű, részecskeszűrő még a gyári, 180knál kapott új vezérlést meg teljes féket, azóta most ősszel még betéteket.
Olajat nem eszi, de azt a 21 éves 1,4 benya Astrám sem, igaz, abban csak 138k km van. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#24553) molnarpeter válasza flymi (#24549) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Renault viszonylag sok műanyag/kompozit első sárvédőt csinált. Kombi Wartburg cuccok között gyakori az üvegszálas (?) hátsó sárvédő. Nekem tetszik a megoldás, nem struktúrális elem, tök mindegy, sokkal inkább a minőségérzet miatt erőltetik szvsz a fémet, plusz megszokta a nép, hogy mit bír, a műanyag pedig úgy lenne olcsóbb gondolom, hogy gyengébb is... :F

[ Szerkesztve ]

(#24554) darvinya válasza molnarpeter (#24553) üzenetére


darvinya
titán

Bizonyos mértékben még mindig a merevség része.
Műanyag/üvegszál/karbonszálas elemek alá más cellát kell építeni.
Z1 erre legjobb példa, és még sem lett sikeres, + drága.

Real_Necro

Vigyázol rájuk. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24555) Zoli-bácsi válasza flymi (#24549) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Speciel a sárvédőt teljesen jól le lehet fényezni akár otthon is, az autó színéhez kevertetett spray+2k lakk kombóval, ez kb 10ezer Ft-ból megvan, minden egyéb hozzávalókkal együtt (csiszoló vásznak, alapozó, stb) Én pl. így csináltam és nagyon szép lett.

(#24556) ReFleXx válasza Zoli-bácsi (#24555) üzenetére


ReFleXx
addikt

képet pls

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#24557) #31600896 válasza flymi (#24549) üzenetére


#31600896
törölt tag

Hol 30-50k egy elem fényezése? Máris viszem oda az autót :DDD
Én 2 éve a festésért csak 65 ezret pengettem ki, plusz utángyártott elem, és munkadíj.
Így 95 ezerben állt meg a vége. Azóta meg gondolom drágább, olyan 110 ezerrel számolok ha a bal első sárvédő miatt elviszem ugyanoda. A végeredmény megdöbbentően jó volt 2 éve is.

(#24558) kcsa válasza darvinya (#24548) üzenetére


kcsa
veterán

Elszámoltam húszig...

Megpróbálom még egyszer: a CVH egy (Ford) motorcsalád, több különböző méretű blokkal, NEM kapható ilyen újonnan (lásd Wikipedia cikk amit még te is linkeltél), NEM rokona a mai motoroknak.

Ugyanilyen motorcsaládok a Zetec, a Duratec (részben, de ezt nagyvonalúan átlépjük), más gyártóknál pl. a Mazda L (lásd részben Duratec), Volvo Modular meg még kismillió más.

Az mondjuk nekem rejtély hogy a DOHC honnan került nálad a képbe, de oké, mivel nyilvánvalóan én vagyok a tökhülye, ezért újra be is fejezem egy időre.

(#24559) flymi válasza #31600896 (#24557) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Itt helyben van egy műhely 50k/elem. Tökmindegy h motorháztető, küszöb vagy ajtó.

Valóban nem tudom mennyibe fájnak a karbon elemek, gondolom nem olcsó de tömeggyártásba olcsósítható lenne szvsz. Csak egy felvetés volt. Karbonszál erősebb mint az acél vagy az alu, a kevlár meg pláne. ~5 perc egy elem préselése ha gépi eljárással készül sorozatgyártással és nem kézzel pacsmagolva. Utóbbi drágább is lehet nem kevéssel.

Gondolom az nem jó, ha itt a kuplung pedálnál olajos:

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24560) radi8tor válasza flymi (#24559) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azt nekem is cserélni kellett miután a gumi lábtörlő folyton fékfolyadékos lett tőle.

⭐ Stella

(#24561) DeFranco válasza kcsa (#24558) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én értékelem az igyekezetedet de elszámohatsz 6*10^23-ig is nem fog segíteni.

tapasztalat fórumozó vagy, ismered az ilyen típust, mindig lesz egy random baromság, amit elkezd terjeszteni.

ha véletlen talál egy nyeretlen kezdőt aki bedől neki akkor az szív egy hatalmasat vagy legjobb esetben kiröhögteti magát máshol.

te maximum annyit tudsz tenni hogy ha akarod, felveszed a kesztyűt, beleölsz mérhetetlen időt, energiát, ideget, hogy körbebástyázd az aktuális lázálmát annyira hogy végképp ne legyen lehetősége kicsúszni belőle, és ha éppen komoly áldozatok árán sikerül akkor vállat von és megy a következő konteójára, neki ingyen van te meg vered a fejed a falba.

ugyanez volt az egymilliós újautó névre írással (feltéve ha nem rendszámos újnak eladott használt), ugyanez volt a "nincs új gumi a piacon csak újrafutózott használt, mert drága a karakasz, és ezt mutatja az e jelölés" balhé, ugyanez volt a kolibrinak nézett széncinege a szomszéd topicban, a biciklivel leállok a kopaszi gáton vitatkozni az ukrán kőművesekkel hogy kispórolják az anyagot az irodaházból fiesta, meg még a további random agymenések éppen milyen gyógyszer gurult az asztal alá a kis naptáras adagolóból.

személy szerint azt gondolom hogy ez rettentő romboló és káros, romboló a topicra nézve, mert folyamatosan üresben járatja a témát, romboló a közösségre nézve, mert ha egy ilyen elszabadul 5-10 hasznos tagot simán kidörzsöl idővel, és romboló az újakra nézve mert vagy félrevezeti vagy elriasztja őket.

éppen ezért én erre már topicbant adnék ha moderátor lennék de nem vagyok az, a moderáció meg erre nem ugrik mert ehhez felelősséget is kellene vállalni a döntésért, a mémes képeket törölgetni meg ingyen van.

(#24562) radi8tor válasza DeFranco (#24561) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hogy te még 6 év után sem heverted ki a mémes képek törlését. Nem semmi fazon vagy. :C

⭐ Stella

(#24563) DeFranco válasza radi8tor (#24560) üzenetére


DeFranco
nagyúr

munkahengerre tippelek (csak illusztrációként link: [link])

(#24562) radi8tor: kihevertem, sőt soha nem sokkolt, csak éppen kiválóan felhasználható példája annak hogy milyen "elvek" mentén folyik a moderáció. mindegy ez van.

[ Szerkesztve ]

(#24564) radi8tor válasza DeFranco (#24563) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen azt kellett cserélni.

⭐ Stella

(#24565) Zoli-bácsi válasza ReFleXx (#24556) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

(#24566) Zoli-bácsi válasza #31600896 (#24557) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Akkor téged vastagon lehúztak. 50/elem már nem is az olcsók közé tartozó fényező, 30-40 körül fújnak manapság.

(#24567) Zoli-bácsi válasza DeFranco (#24561) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Kihagytad a gyárból kiguruló új autó fagyállójának azonnali cseréjét, mert gyárilag csak valami káros lötty van benne. :DDD :DDD

(#24568) #31600896 válasza Zoli-bácsi (#24566) üzenetére


#31600896
törölt tag

Debiben a "jóhírű" Hétvezér Autószervíz.
Google értékelések millióit olvastam el előtte. Mivel nem vagyok helybeli beleugrottam. Ma már azzal a minimális hibával otthon megtákolnám ingyér. :D
A most aktuális bal első kilyukadt, azzal már nem tudok mit kezdeni. Bontók üresek, aki olyan autót bont pont azt adja el legelőször...Érdekes valahogy mindig lekések róla. Még akkor is, ha percekkel a hirdetés után már írok.

[ Szerkesztve ]

(#24569) Mikulásbá válasza #31600896 (#24568) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Én a bontóplázából vettem pár napja jobb első sárvédőt,meg is jött hibátlanul.Csak fel kellene rakni.

(#24570) darvinya válasza kcsa (#24558) üzenetére


darvinya
titán

Nem számolok se meddig…

Még is miben különböznek?
Tán wankel motor lett belőle?
Írtam, OHC, D csak dupla rövidítés.
Attól, hogy új nevet és ráaggatnak több kütyüt, attól még nem lesz új motor alapja.

Vagy elhagyták dugattyúkat, főtengelyt, stb.

DeFranco

Feltettem kérdést, arra csak támadás jött, és ez ami szerintetek csak nem romboló.
Hozzátenni és tudom írogatni, hogy márka szerviz, mint lehető legegyszerűbb megoldás.

Zoli-bácsi

Ha már fotózod, akkor ne vízesen, árnyékolva tedd, mert ez szépen fedi szín eltérést és felületi hibát.
Ja fagyálló…még sem fagyálló. :)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24571) #31600896 válasza Mikulásbá (#24569) üzenetére


#31600896
törölt tag

Láttam egy jobb elsőt. Bal első kellene. Szerinted vegyek egyet más színűben és javíttassam ki + fényezés, vagy utángyártott cromaxból és fényeztessem valahol?

(#24572) kcsa válasza DeFranco (#24561) üzenetére


kcsa
veterán

Tudom. És egészen sokáig ki is bírtam hozzászólás nélkül, csak néha már nem megy :DDD

(#24573) gabor9991 válasza #31600896 (#24557) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem.volt olcsó.
Nekem rendes audatex kalkulátor első-hátsó lökhárító + géptető fényezésre számolt 100+áfát
[kép]

(#24574) darvinya válasza #31600896 (#24571) üzenetére


darvinya
titán

Ha nekem csavaros lenne a karosszéria elem, akkor vennék egy újat(utángyártott), felpróbálás után szín spray, alapozó, csiszoló v. papír, stb., és lefújám.
Még ha pincét átrendezve lenne hely rá.
Persze, ha van hozzá tehetség fújáshoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#24575) flymi válasza radi8tor (#24560) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Fasza. Azért néztem alá ma, mert fogyott a fékfolyadék tartályból ami meglepett. Múltkori csere után félig volt, most már alatta jár.
Akkor egészen pontosan kuplung felső munkahenger csere? Milyen márka menjen bele?
Meg akkor már veszek visszahúzó rugót is, h legyen tartalékba.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24576) kcsa válasza flymi (#24575) üzenetére


kcsa
veterán

Addig is a cipődre figyelj oda, mert megeszi a fékfolyadék.

(#24577) flymi válasza kcsa (#24576) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Oks.
Cromaxban van csak Febi. Unixnál nincs ami kicsit fura, viszont U-nál minden horror áron van a Samko-t leszámítva sztam még kedvezménnyel is. Csak azért kérdeztem, van-e ajánlott márka (Bosch, TRW, Sachs, ...)?
Gyorsan megcsináltatnám még a héten.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24578) radi8tor válasza flymi (#24575) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én Fordnál csináltattam, szóval nem tudok utángyártott márkát javasolni.
Annyira amúgy nem kell sietni vele, nekem hónapokba telt míg rájöttem nem beázik az autó hanem fékfolyadék van a szőnyegen. :D

⭐ Stella

(#24579) gabor9991 válasza flymi (#24577) üzenetére


gabor9991
őstag

Gyári is van 30-ért, úgy már nem is sok a febiért 13.

(#24580) kcsa válasza flymi (#24577) üzenetére


kcsa
veterán

Unix listaárak a pofátlant súrolják, nem is kell vele foglalkozni. A felsorolt márkák bármelyikét megvenném, ami éppen normális áron kapható.

(#24581) Mikulásbá válasza #31600896 (#24571) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

A kasztnis haverom szerint az utángyártottak elég szarok szoktak lenni.Na meg ugye festeni is kell,de inkább a csavarhelyek nem passzolnak rendesen,azzal kell sokat mókolgatni.
ha szinben lenne bontott,az a legjobb,még ha a szín kicsit másabb is.Nem sem tökéletesen ugyanolyan,de nem érdekel.

(#24582) flymi válasza kcsa (#24580) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Brembo volt polcon 16-ért, Textar dot4 0.5l fékfolyadékot adták utántöltésre 1k-ért.
Holnap reggel viszem a szerelőhöz és kicseréltetem a foghíjjas hosszbordás szíjjakat is.

Tök jó lenne egy olyan huzamosabb időszak (2-3 hónap), h nem kell hozzányúlni a kocsihoz, max tankolni. Mindig előjön valami. Szeretem a meglepetéseket, de nem pont így. :DDD

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24583) #31600896 válasza Mikulásbá (#24581) üzenetére


#31600896
törölt tag

Vadászom tovább a bontottakat. Egyszer csak lesz egy F3 színkódú :D Pici a lyuk rajta, meg nem is látszik, csak ha alánéz az ember, lehet csak azt a részt kéne levágni és hegeszteni be egy jó darabot. 10 éven belül úgyis kuka lesz vmikor az autó. Most 15 éves.

(#24584) Plazmacucci válasza flymi (#24582) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Meg lehet csinálni. Én úgy kezdtem, hogy megvettem a kocsit és ráköltöttem egymilliót egy év alatt. Azóta csak tankolok :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#24585) Mikulásbá válasza #31600896 (#24583) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Az enyém 12,de már át van rohadva a jobb eleje.A kasztnis hozzá sem nyúlt,azt mondta,csere.
A bontott kicsit karcos,de 15 ezer volt,épp ezért.Nem vészes,lehet úgy is hagyom.

(#24586) kcsa válasza flymi (#24582) üzenetére


kcsa
veterán

2-3 hónapja hozzá se nyúltam. Igaz nem is megyünk sehova mostanában, hiába olcsó a benzin :D

(#24587) radi8tor válasza kcsa (#24586) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hajjaj, akkor az a benya már kezd megromlani/romlott a tankban.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24588) kcsa válasza radi8tor (#24587) üzenetére


kcsa
veterán

jójó, túloztam. Tegnap átmentem két faluval odébb, vasárnap anyák napja egy faluval odébb, nagyon mozgalmas itt az élet :))

[ Szerkesztve ]

(#24589) gergobaby


gergobaby
aktív tag

Sziasztok :) fura jelenségre lettem tegnap este figyelmes, kb 200km országúti tempó után parkoltam be hátra és alapjáraton akadozott kicsit a szervó. 1 óra pihit követően el kellett mennem még 5km-t, mire megálltam orral beállva, semmi gáz csak kuplung, szinte 0 szervóhatásom volt. Amint nyomok egy kis gázt már forog is szépen. Mi lehet ez? :(

Most kb 80km-re vagyok otthonról, ennyit azért megtehetek vele este nem? Aztán legfeljebb holnap irány a szervíz...

Focus MK3 1.6 TDCI 95LE 2012

(#24590) flymi válasza radi8tor (#24587) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Am E5 100 meddig áll el kannában? Kábé? Mert van itthon 15 liter.

Az a vicc, h megint nem sikerült még 12k-ért sem tele nyomni. Negyed tankkal fordultam be a kútra és kedvezménnyel fizettem tíz felet. Ez borzasztó. Ennél már csak az lenne rosszabb ha fizetnének azért, h tankolhassak.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24591) radi8tor válasza flymi (#24590) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6 hónap a benzin szavatossága.

Szerk: javítva 6-ra.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#24592) kcsa válasza gergobaby (#24589) üzenetére


kcsa
veterán

abban nem hidraulikus szervó van ha jól tudom, nincs (nem szabad hogy legyen) összefüggés a fordulatszámmal, esetleg sebességgel (változó erősségű rásegítés a sebesség függvényében), vagy valami áramköri probléma (emelt fordulaton megjön a töltés). Errefelé nézelődnék.

(#24593) flymi válasza radi8tor (#24591) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Akkor nincs mese, el kell autózni és betölteni a kannásat.

gabor9991: 95-ös gyorsabban romlik mint a prémium nem? Vagy rosszul tudom? :U

Fékfolyadékra légtelenítés után gondolom elég csak rátölteni a végén, nem kell cserélni az egészet. Nem tudom milyen márkát lötyköltek bele a szervizben. Gondolom nem a márka számít, a lötty ugyanaz lehet.

(#24595) kcsa: DOT4 természetesen, Textart adták. :R

(#24584) Plazmacucci: 1.05 misi volt a vételár, másfél év alatt 1.116 millió ment rá. A javát a futómű ette meg és a szerelési költségek, meg a sok apróság is kitett egy nagyobb összeget.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#24594) gabor9991 válasza radi8tor (#24591) üzenetére


gabor9991
őstag

De az is kérdéses mikor lett az üzemanyag gyártva mert az oké hogy a tankban 3 hónap után kezd tönkremenni de amikor tankolok akkor a benzinről nem lehet tudni, hogy egy hete készült vagy egy hónapja.

[ Szerkesztve ]

(#24595) kcsa válasza flymi (#24593) üzenetére


kcsa
veterán

Gondolom DOT4-et vettél, valószínűleg az is van benne, rá lehet tölteni.

(#24596) molnarpeter válasza radi8tor (#24591) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

MOL honlapján fél évet láttam E10-re, E5 egy év rémlik (az már csak másik topikból származó infó). :R

(#24597) molnarpeter válasza gergobaby (#24589) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Test kábel, elektromos csatlakozások átnézése, generátor+akku ellenőrzés első körben. Egyébként viszont sajna hajlamos elromlani a szervó mk3-ban, tudok felújításra helyet, ha kell :R

(#24598) gergobaby válasza molnarpeter (#24597) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Köszönöm, este megnézem, hogy viselkedik. A hely, amit tudsz, ők a többi komponenst is megvizsgálják, vagy csak akkor érdemes hozzájuk fordulni, ha már tudom, hogy halott a szervó?
Érdekesség, hogy hibát nem dob a műszerfalra. :U

kcsa Neked is köszönöm, kipróbálom ezt a sebességtől függő dolgot, az biztos, hogy 50-70-es tempónál semmi baj nem volt, tökéletesen vette az S kanyart. :D

(#24599) troll81


troll81
addikt

Sziasztok mk2 kombi focus és a csapott mk2 motorter meg eggyezhet? Hol tudok ennek utána nézi?van valahol bontott doksi méretezve? :F

(#24600) flymi válasza troll81 (#24599) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ugyanaz. Mitől lenne más? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.