Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) embe


embe
nagyúr

Decemberben vettem az autót. Mindig a min felirat közepén volt a szint, az nem változott. Most kapott egy kis desztilált vízet.
Aztán pénteken írány Szárti.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14402) ReFleXx válasza radi8tor (#14388) üzenetére


ReFleXx
addikt

vezérmükerék ára elég fájdalmas. :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14403) DeFranco válasza ReFleXx (#14402) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy akartam már kérdezni, mennyi az előírt csereperiódus a vezérlésre mk1 fl 1.6 benzines motornál?

több helyen több félét olvasok

[ Szerkesztve ]

(#14404) radi8tor válasza ReFleXx (#14402) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Biztos valami titán kerék. :D
Engem a fagyálló ára lepett meg, de akkor nektek bele fér a 3-4x haszon. :DDD

⭐ Stella

(#14405) xEon1337 válasza DeFranco (#14403) üzenetére


xEon1337
őstag

Tudom off, de MkII 1.6-nál 10 év / 160e km, szerintem ennyi lehet annál is.

"Less but better" - Dieter Rams

(#14406) DeFranco válasza xEon1337 (#14405) üzenetére


DeFranco
nagyúr

valami ilyesmi rémlik nekem is, de valamiért gyanús mint ha kevesebbet mondtak volna valamelyik szerelőnél...

[ Szerkesztve ]

(#14407) DZs


DZs
senior tag

Az 1-es 2l-es motornál 150 ezer km.

(#14408) ReFleXx válasza DeFranco (#14403) üzenetére


ReFleXx
addikt

10 év 160e km volt én asszem 170e km után dobtam le a másodikat :D

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14409) ReFleXx válasza radi8tor (#14404) üzenetére


ReFleXx
addikt

a fagyálló a többi tétel mellett eltörpült, de pl cromaxnál is 1700Ft literje a pirosnak, szal kb hasonlo ar.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14410) radi8tor válasza ReFleXx (#14408) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az fincsi, akkor nekem 290e km még pont nem a duplája. De már tuti volt valami vele mert hidegen enyhe karistolós hangot hallottam. Csoda, hogy eddig semelyik szervizben nem javasolták a cseréjüket.

⭐ Stella

(#14411) DeFranco válasza ReFleXx (#14408) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nálam 9 év és 108k-nál cserélték, de rémlett valami, hogy mondták, hogy a kilométer még OK de az idő miatt már kell, mert X év a periódus (X<9) de akkor lehet rosszul emlékeztem.

azóta benne van 5 év és 50k már kezdtem ficeregni hogy ugye még nem kell, de akkor még bőven ráérek papíron.

@radi8tor: kinyomott kuplunggal is? nyelestengely csapágy szeret fütyülni hidegen, azt most elvileg a kuplungcserével elfelejtheted egy időre, de vissza fog térni.

[ Szerkesztve ]

(#14412) radi8tor válasza DeFranco (#14411) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kuplung felől jött ez a hang. Ilyen műanyagos kopás-súrlódás hang volt. Most hogy tudom bakelit alkatrészt cseréltek szinte biztos hogy ez okozta.

⭐ Stella

(#14413) ReFleXx válasza radi8tor (#14410) üzenetére


ReFleXx
addikt

ja nekem a vezermukereket nem csereltek, 283k-val adtam el a Focust. 2000-es evjarat volt 1.6b , lehet abban nem is muanyag volt?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14414) V.T.


V.T.
aktív tag

Meg tudjátok mondani az új Ford Kuga 16 acélfelni gyári méreteit? Mekkora ET? Hány J széles? Középfurat átmérője? Illetve melyik a gyári váltó mérete? 225/60R16?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#14415) Goose-T válasza V.T. (#14414) üzenetére


Goose-T
veterán

Minden infót megtalálsz az interneten, segítek egy kicsit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14416) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Remélem tud valaki segíteni.
Az autó Ford Fiesta 2006-os. Az első kettő ablak az elektromos működésű, és utólag lett beszerelve egy Ablakemelő Vezérlő Modul. Hét éve van bent, de ez alatt éppen ma van a napja, hogy harmadik alkalommal romlik el. A bal oldali ablakot nem vezérli, és nem tolja vissza. Az ajtóban lévő emelő/nyitó gombokkal azokkal működik. Az előző két javításkor, amikor ezt a modult javították, egy nagyon kis értékű ellenállás (áramfigyelő ellenállás talán?) égett át. De mindkét alkalommal csak a bal oldali ablaknál. Valaki meg tudná mondani, hogy mekkora értékű ez az ellenállás és milyen teljesítményű? Magyarán Ohm és watt érték kellene.
Előre is köszönöm a segítséget mindenkitől.
Az is érdekes, hogy mindig csak a bal oldali, vezető oldali ablaknál romlik el...

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14417) V.T. válasza Goose-T (#14415) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszi sajnos nem találtam a 16" -ra vonatkozó adatokat.

(#14418) Jenne válasza V.T. (#14417) üzenetére


Jenne
senior tag

Ford Kuga 2016
Ford Kuga 2017
Ford Kuga 2018

A linkekre kattintva, majd görgess lefelé. Minden adat ott van. Gumiméret, felniméret (szélesség/átmérő/ET szám), osztókör és furat szám, KF szám (központ furat) és a kerékanya méretei.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14419) Jenne válasza V.T. (#14417) üzenetére


Jenne
senior tag

Még itt is megnézheted, lehet ez lesz a befutó.
Ford gumi és alufelni méretek
Bal oldali menüben görgetsz lefelé, kikeresed a Kugat, majd utána Típust és Kivitelt választ.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14420) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

MK3 Mondeo-ról lenne szó. Pesten esetleg Pest Megyébe tudtok olyan szerelőt aki megtudná nézni hogy miért csak a bal oldalt nyitja a központi zár? Már egy jó ideje fennáll ez a hiba, és ha emlékezetem nem csal akkor egyszerre romlottak el.
Egy kicsit megpróbáltam utánajárni és elvileg a vezető oldalon van valamilyen vezérlő ami talán rossz lehet és azt kellene kicserélni, aztán talán megjavulna a központi zár is? De nem akarok feleslegesen venni semmit sem, ezért jó lenne ha megnézné egy szerelő. Esetleg van ehhez hasonló hibája ennek a szériának szerintetek?

Köszönöm! :R

iPhone 13 Pro Max

(#14421) kcsa válasza jozsi252 (#14420) üzenetére


kcsa
veterán

Ha facelift előtti (a hiba miatt biztos vagyok benne, hogy az), akkor cserélni kell az ajtóban lévő vezérlőmodult facelift utánira (szürkét feketére. Vagy fordítva, fejből nincs meg :D )

(#14422) jozsi252 válasza kcsa (#14421) üzenetére


jozsi252
veterán

Igen FL előtti. Köszönöm, akkor elkezdek kutakodni bontókba hogy van-e valahol. Gondolom újonnan elég horror ára van neki. Utána már csak azt kell kitalálni hogy ki szereli be. Gondolom az ajtót le kell bontani hogy a vezérléshez hozzáférjek aztán ki tudjam cserélni. Nem tudom egyedül neki merjek-e fogni.

:R

iPhone 13 Pro Max

(#14423) Jenne válasza jozsi252 (#14422) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Lehet, hogy csak az egyik vagy több vezeték tört meg (szakadt) és ezért nem működik rendesen. Próbálj keresni egy autóriasztó beszereléssel és javítással foglakozó műhelyt, ott biztosan meg tudják vizsgálni és ha kell megjavítani. Ha ott is azt derítik ki, hogy a vezérlő modul a hibás akkor is még ráérsz keresni egyet.
Az újak azok tényleg piszokul drágák. [link]

Szerk. Googlee keresőbe beírod,autóriasztó műhely budapest. Nekem kidobott egy csomó lehetőséget.
Sajnos én pécsi vagyok, itt alig van egy-kettő ilyen ...

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14424) molnarpeter válasza jozsi252 (#14420) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csergő?

(#14425) kcsa válasza Jenne (#14423) üzenetére


kcsa
veterán

Típushiba, gyakorlatilag 99% hogy a modul hibás. Bontásból szerezz, jobbkormányosból nem jó, erre figyelj.

Hasonló típushiba még a hátsó féknyereg berohadása, az is fl utánira cserével javítható.

[ Szerkesztve ]

(#14426) ReFleXx


ReFleXx
addikt

Észak/Kelet BP-en tudtok ajánlani jó gumist? Megkéne néznem a centirt az elsőkön, az én gumisom meg szabin van.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14427) molnarpeter válasza ReFleXx (#14426) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Eléggé északon római gumi, kevésbé észak felé elit tyre?

(#14428) Jenne


Jenne
senior tag

Ha még nem volt...
Mitől döglik a HDi/TDCi?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#14429) máyköl válasza ReFleXx (#14426) üzenetére


máyköl
veterán

16ker nagyon kiesik?

(#14430) Tsebacsi válasza máyköl (#14429) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem nem, ha tudsz adni megbízható gumist és telszámot, azt megköszönöm én is!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14431) V.T. válasza Jenne (#14419) üzenetére


V.T.
aktív tag

Köszönöm a segítséget lehet hogy csak gumit veszek télre nem lesz komplett kerék.
Nem tudjátok a szenzorokat kell tanítani vagy magától felismeri? Suzuki Vitara volt előtte ott semmit nem kellett vele csinálni

(#14432) máyköl válasza Tsebacsi (#14430) üzenetére


máyköl
veterán

(#14433) skopy


skopy
tag

Sziasztok
Ford Focus C-Max - ban szeretnék első ajtókban hangszórót cserélni, csak maga a hangszóró kell, vagy valami kiemelő gyűrű is kell hozzá ? :R

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#14434) kcsa válasza skopy (#14433) üzenetére


kcsa
veterán

Ha gyári méretűre cseréled (kisovál), nem kell semmi. Minden más esetben igen.

(#14435) skopy válasza kcsa (#14434) üzenetére


skopy
tag

ITT azt írják, hogy kell, de addig nem szedném szét, csak ha már minden megvan.

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#14436) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

Sziasztok!
Autóvásárlás előtt állok. Több opció is van, hogy melyik márka lesz a befutó, kb 2 hónap áll még rendelkezésemre, hogy végleg eldöntsem. Ami benne van a pakliban, az a Focus és a C-Max. Mivel évi 15 ezernél nem megyek többet, abból is 10 ezret rövid távon városban, így a benzines játszik. Viszont nyaraláshoz 4 személlyel + sok csomaggal megyünk, így nem árt az erő, tehát jó lenne min. 115 LE. Csakis használt, kiváló állapotú jöhetne szóba, nagy részét hitellel fizetve, nagyon max 4 millióig.
Szóval, ami még a Fordok mellett esetleg szóba jöhet, mert nekem tetszik: Kia Carens, Opel Astra K, Suzuki Vitara. Nektek mi a véleménytek? Pro és kontra?

OnePlus 12

(#14437) kcsa válasza skopy (#14435) üzenetére


kcsa
veterán

Ez nem mond ellen annak, amit írtam. Sőt...

[ Szerkesztve ]

(#14438) lajafix válasza sharkypeti (#14436) üzenetére


lajafix
addikt

Hitel kell, hely, erő. Nos nem mehet minden eccere. suvot kihagynám, kombi vagy egyterű.

Újban a dacia lodgy. Fapad és nincs presztízs? Nem az kell neked. Egyszerű szerkezet, gari, 10 évig nem kell számolni komoly gonddal. Fél év mire leszállítjak.

Használatban zafira B 1.8as szívó.

Rock'n Roll

(#14439) kcsa válasza sharkypeti (#14436) üzenetére


kcsa
veterán

Kicsit almát hasonlítasz körtével.

Vitara kisebb mint a többi, de újabb és emiatt nem is igazán fér bele a megjelölt keretbe (csak a legolcsóbbak, de akkor nem költöttél még átírásra, új gumira, "első" szervizre, stb.)

Ugyanez áll a K Astrára is.

A fentiek szerint úgy érzem újabbacska autót szeretnél 4m-ért, ez pedig neccesen fog összejönni...

(#14440) #31733248 válasza sharkypeti (#14436) üzenetére


#31733248
törölt tag

Esetleg egy i40? Vagy egy Mondeo?

(#14441) DeFranco válasza kcsa (#14169) üzenetére


DeFranco
nagyúr

te hogyan zártad le a kartust (sikaflex)?

nincs rácsavarható kupakja, így most annyit csináltam hogy telenyomtam a csőrt az anyaggal és ráhúztam két réteg nejlonzacskót, hogy lehetőleg kevés levegővel érintkezzen, de valami jó megoldás jól jönne.

(#14442) -v- válasza sharkypeti (#14436) üzenetére


-v-
addikt

Focusból a 125 lovas 1.6 Ti-VCT szívó, ha elég az ereje akkor elég biztos technika manapság, még az utolsó egyszerűbb motorok egyike.

(#14443) ReFleXx válasza máyköl (#14432) üzenetére


ReFleXx
addikt

köszi neked es molnarpeternek , ezt lehet megnezem.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14444) ReFleXx válasza #31733248 (#14440) üzenetére


ReFleXx
addikt

Annak a Mondeonak ami nem is Titanium az orajaban volt mar 212k+ km is olaszban.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14445) kcsa válasza DeFranco (#14441) üzenetére


kcsa
veterán

Jobb megoldás híján én is így. De pont hétvégén pakolásztam a cuccok között, és megnéztem, fél év alatt beszáradt már.

(#14446) DeFranco válasza kcsa (#14445) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most a nyáron mindenképp meg kell csinálni a szélvédőnél is a rést, jó is hogy szó van róla meg kell rendelni a bolhákat is, a beázást meg csak remélem hogy megszüntettem a gyanús rés "tömítésével" (ráhúztam egy centi széles csíkot a sikaflexből)

köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#14447) -v- válasza DeFranco (#14446) üzenetére


-v-
addikt

szélvédőnél a rés

Amíg alatta a vízelvezető jó, meg nincs eldugulva, addig amúgy nem baj az a rés, nekem is elállt teljesen, az összes bolha el volt törve ..

[ Szerkesztve ]

(#14448) DeFranco válasza -v- (#14447) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Amíg alatta a vízelvezető jó, meg nincs eldugulva

háő... eddig még soha nem volt levéve a dob, de nem számítok sok jóra, és egyébként fa alatt állok rendszeresen, így van esély rá hogy levél, avar, termés akármi belepotyog. ha már úgy is ott a kartusban az anyag akkor inkább elhasználom.

(#14449) skopy válasza kcsa (#14437) üzenetére


skopy
tag

Lehet igazad van, megpróbálom majd szétkapni és kiderül. :R

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#14450) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Az autó egy 2006-os Fiesta (MK V). Két első ablak az elektromosan emelős.
Megkérdezem, már csak a magam megnyugtatására is. Teljesen leengedett első ablakoknál ( a vezető ülésben ülve) a vezető oldali ajtóban lévő ablaknyitó gombokat egyszerre megnyomva azt vettem észre, hogy a jobb oldali ablak az majdnem 1 másodperccel később ér fel mint a bal oldali. Kicsit lassabban megy felfelé. Tudom, hüle kérdésnek hangzik, de ez normális így vagy teljesen egyszerre kellene felérniük. Felső végállásból lefelé, ha egyszerre indítom el akkor szinte hajszálra pontosan egy időben érnek le, ott nem érezni ezt a kis idő eltérést.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.