Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) jupp008 válasza jansky1 (#14650) üzenetére


jupp008
senior tag

2013 / MK4 FL / kombi / 2.0 benzin
8,5L átlagfogyasztás. Úgy indultam, hogy max. 9 liter fogyasszon az autó és akkor OK. Szóval szerintem teljesen rendben van :)

(#14652) bajnokpityu válasza kelly416 (#14649) üzenetére


bajnokpityu
félisten

városban a diesel is sokat eszik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14653) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

3.5-ös Focus kombi 1.5 automata város 10l pálya 8l. De egész jól megy.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#14654) jansky1 válasza Tsebacsi (#14653) üzenetére


jansky1
senior tag

Na, az enyém legalább nem is megy jól, hegyvidéken, vagy megpakolva egy lajhár.

(#14655) radi8tor válasza DeFranco (#14648) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi majd átadom a tulajnak.

⭐ Stella

(#14656) #31733248 válasza sparta2 (#14539) üzenetére


#31733248
törölt tag

Sparta2 és Peathee, köszönöm a tippet! Linket esetleg tudnátok a Mondeo Mk5 ST-Line hűtőrácshoz adni?

(#14657) máyköl


máyköl
veterán

Focus 2 1.6 benzin 10 liter. Városban használom. Mondjuk 18 -as kerekek vannak raja.

(#14658) embe válasza molnarpeter (#14644) üzenetére


embe
nagyúr

Ja-ja. Nem is bántam meg.
Az akksi hiba egyértelmű volt, de kíváncsi lennék magánszeméllyel ezt hogyan tudtam volna rendezni. :U

Most voltunk Görögországban, majd 3ekm. Magányos út volt, nem társasággal mentünk. Elmertem vele indulni, semmi gond nem volt. Igaz én sem hanyagolom el.
Cseréltem betétet elől, hátul fékpofákat, olajat, szűrőket.
No meg ugye alukerék, és fólia.... Cápaiszony :D antenna, ködlámpa köré króm burkolat.A következő műszaki előtt meg felpattan rá egy vonóhorog.
Nem jutottam el a tempomat beépítésig, de nem tettem le róla.

Meg holnap ha lesz hangulatom a tolató radar.
Remélem majd a vonóhorog nem fog bezavarni!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14659) kelly416 válasza embe (#14658) üzenetére


kelly416
veterán

Jó látni, hogy nem csak én vagyok ilyen. :R Nálam is csinosodott az autó, mióta tudom használni. Kapott fém küszöbvédőket (remélem jól írtam), lecseréltem a szőnyegeket, kapott gumiszőnyeget is, krómszínű légbeömlő kereteket, vonóhorgot (a gyári tolatóradír nem látja, csak a futóval áll hadilábon :DDD ), ajtónyitásra kapcsolódó ajtó alá világító lampákat, de nagyon gagyik voltak, úgyhogy azt visszavontam, lett bele új pohártartóba pakolható hamutartó aprópénznek, na meg lábhoz világítás, hogy a gyerekek is boldogok legyenek. Ráadásul színváltós, akar a zene ritmusára is állítható. Na meg mivel a gyári Sony rádió se bluetoot-ul nem tud, se usb-ül, így most beépítettem a kesztyűtartóba gyárilag elhelyezett jack-be egy jack-jack kábelt, ami a középső levegőbeömlők egyikén jön ki, a szellőzőre tett telefon közvetlenül rádugható, de majd lesz szép új 1din mindentudó rádió, meg alatta telefontartó rekesz.

(#14660) embe válasza kelly416 (#14659) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor elmolyoltál vele kicsit.
Nekem is a bajom a kevés rakodófelület elől ( 2013-as Focus kombi) . Normális telefontartót, ami az igényeimnek megfelelő lenne, sem tudok felszerelni.
Küszöbborítást vettem én is, az Ebay-n, de 2-esre valót küldtek, nem bánkódtam sokáig. Refund megvolt, azt meg eladtam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14661) sparta2 válasza #31733248 (#14656) üzenetére


sparta2
tag

Sajnos konkrét likkel nem rendelkezem, csak azt láttam, hogy az ST-Line rácsa olyan, ami talán megfelelne neked.

(#14662) kelly416 válasza embe (#14660) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Ki is maradt, de ez még a jövő zenéje lesz:
Mivel van a világításnak "auto" pozíciója, de daylight running led nincs benne, vettem olyan ködlámpát, amiben a ködlámpa körül ledes kör is van, az lesz bekötve dlr fénynek úgy, hogy mindig világít, amikor a lámpa nem, ahogy a lámpa kapcsol, a led kialszik. Ezt mondjuk nem én csinálom meg, bár elméletileg nem nehéz bekötni, de inkább szakira bízom.

(#14663) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Sziasztok!

Bátyámnak van egy 2005-ös Fors Fiesta 1.6 sport (101lovas motor), ST cuccokkal. Ezalatt a futómű, rövid váltó, kasztni az. Gyárban lett így kérve szóval nem moddingolt. Na de nem is ez a lényeg csak leírtam ezt is hátha fontos lehetne valamiben.

A hibajelenség az hogy ha bekapcsoljuk a klímát akkor kb félpercenként kattanó hang jön a motortérből. Nem a klíma kompresszortól hallható inkább a burkolati elem alól ahol a gyertyák vannak. Ami hiba még az hogy nagy melegben nem érezni hogy fújna de most hogy 25-28 fok van érezni enyhén hogy fúj. Na már most akkor a gáz mehetett el vagy kezd elmenni? És ettől lehet hogy kattanó hangot hallunk?

Illetve ezzel egy időben hogy előjött a probléma kivillant a motor hibajelző és azóta is mindig világít.

Smoke some weed nigga!

(#14664) embe


embe
nagyúr

Valaki használ ilyen kínai tolató radart?
Ha tolatni kezdek, és ugye áramot kapva ilyenkor beüzemel, kiír egy E3-t. Én valami errorra gondolok, mondjuk a 3-as érzékelő, de működik mind. Egyenként teszteltem őket.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14665) kelly416 válasza bajnokpityu (#14652) üzenetére


kelly416
veterán

Mármint az újabbak, mert eddig a "legújabb" egy 1996-os 1.9D szívó Clio volt a családban, meg egy vele egykorú Passat 1.9 TDI, mindkettő szinte ugyanannyit kért városban is, mint országúton. De úgy látom, a magas nyomású motoroknál ez már közel sem ilye. Annál is inkább, mert az utolsó telitank óta (akkor nulláztam mindent, TRIP-et, átlagfogyasztást...) mentem nagyjából 350km-t ma reggelig szinte csak városban, 7.0 az átlag kereken, aztán ma megjártuk Dunavarsány waterworld-öt Szentesről autópálya nélkül (kb. 270km összesen), és így állok 6,5-ös átlaggal ma itthon. Hangsúlyozom, ez a 6,5 a teljes 620km-re értendő, tehát a 7-ről esett 6,5-re, azaz ma baromi keveset ehetett az eddigiekhez képest, és végig ment a klíma. Mondjuk az előtte a városban is.

Jó kis autó ez, úgy érzem, lesznek még közös útjaink. Pl. jövőre Görögországot tervezek, akkor asszem kivillantja majd a foga fehérjét fogyasztásügyileg. Legfeljebb keveset használom majd hétköznapokon, nekem sem árt a tekerés. :DDD

(#14666) molnarpeter válasza embe (#14664) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az lesz :K Nézd át, cseréld fel a szenzorok csatlakozását, hátha úgy vándorol a hiba. Aztán még megérné megmozgatni a csatlakozókat, hátha kontakt, és megnézni a forrasztásokat a vezérlő elektronikán, ha marad 3-nál marad a probléma, vagy ha odébb megy, akkor a szenzoron. Utóbbi esetben másik kábelt is kipróbálnék, partial refund mellett :D

(#14667) molnarpeter válasza Wiz Khalifa (#14663) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Diag, szerelő. Meg egy klímás.

(#14668) Wiz Khalifa válasza molnarpeter (#14667) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ezt gondoltuk de azt hittem van valami tippetek addig is. :)

Amúgy a motorhiba jelzővel már régebb óta bajok vannak. Mert mint kiderült a kocsi típushibája az hogy beázik a gyertyáknál. Ezt már orvosoltuk de egy jó ideig be-be ázott. És ilyenkor a motorhibajelző kivillant és volt hogy a fordulatszámmérő is kihagyott.

Smoke some weed nigga!

(#14669) molnarpeter válasza Wiz Khalifa (#14668) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volvo motortakarót szoktak tenni rá, ti hogyan oldottátok meg?

(#14670) bajnokpityu válasza kelly416 (#14665) üzenetére


bajnokpityu
félisten

német korlátlan autópályán persze,de nálam valami ilyesmi a fogyi. 2.0CR mondi MK4.5, némi optimalizáció.

város 1 személy 8-9l
M0 1 személy, tempomat fix 100: 5.8l
autóút 2 személy 90-100:6.2
pálya 130-160: 6.8l
pálya 170-190:9-10l
szerpentin 2tonnára hizlalva, tempósan: 9l, volt vagy 250km múlt héten ezért merek tippelni.

fedélzeti szerinti értékek, szóval van benne pontatlanság, de valami ilyesmi +0.2l-re tippelném a valósat.
engem meglepett, hogy mennyire kijön hova szánták a kocsit eredetileg: masszivan pályára.

emlékeimben igy él az optimalizált 1.8tsi oktáv:
város: 9-14l
M0 1: 5.2l
autóút: 6.0l, de ha anya vezette, akkor 5:)
pálya 130: 8.5l
140+: 10+

szerpentin: sok, de ment is :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14671) ReFleXx válasza molnarpeter (#14669) üzenetére


ReFleXx
addikt

gondolom ez is az ablakmoso fuvokaja mellett engedo be az esot mint a focus. annal mintha ott oldottak volna meg elobb az eso bekeruleset a motorterbe.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#14672) embe válasza molnarpeter (#14666) üzenetére


embe
nagyúr

Most néztem, működik mindegyik, érzékel.
De először azt írja ki, hogy E0, majd azt hogy E3.
Na majd holnap próbálgatom.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#14673) kelly416 válasza bajnokpityu (#14670) üzenetére


kelly416
veterán

Ejha, akkor nem is mondok semmit, örülök az ennyinek és csendben vigyorgok. :))

(#14674) bajnokpityu válasza kelly416 (#14673) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Azert tegyuk hozza, hogy nem porcukornak nezzuk az autot, es, ha nyomjuk, akkor osszehasonlithatatlanul jobban megy, mint a regi pd1.9ek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14675) Wiz Khalifa válasza molnarpeter (#14669) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Igen, az ablakmosó fúvókáknál jött be az eső. FBS-el lett kinyomva szépen. De még mindig be-be engedi kicsit.

Viszont milyen Volvo motortér burkolatot szoktatok betenni? Mert hasonlón bátyám is gondolkodott csak ő fémlapból csinálná meg szépen, lefényezve. Esetleg az is jó lehet gondolom mi?

Smoke some weed nigga!

(#14676) kcsa válasza ReFleXx (#14671) üzenetére


kcsa
veterán

Érdekes hogy ezt mennyi típusnál elszúrja a Ford, mk3 mondeo esetén nem tartozik a klasszikus típushibák közé, nálam mégis rendesen feláztak a gyertyák. Vettem inkább burkolatot,ha már enyémről lespórolták (gyártás végi...)

(#14677) kelly416 válasza bajnokpityu (#14674) üzenetére


kelly416
veterán

Ez biztos, de ezt asszem írtam is. Ilyen dinamizmust én még eddig nem igazán tapasztaltam. Veszettül megy, aminek ára is van ugyan, de akkora élmény, mint állat. És nem utolsó sorban hatalmas biztonságérzet is. Sokkal nyugodtabban kezdek bele egy előzésbe, mert amit eddig be mertem vállalni, most nyugodt szívvel, nem csúcsra járatva is simán megcsinálom "hátra tett kézzel és bekötött szemmel". Irdatlan az a 320nm. Volt egy 1999-es 626-os 2.0DITD Mazdám, de az eleve kicsit kehes volt, a villany adagoló helyett mechanikus volt rajta, eléggé szívó diesel menettulajdonságokkal, azért nem is említettem idáig, de mivel a Ford meg kb. közvetlen a Mazda után jött, eléggé nagy kontraszt.

Jo eséllyel, a Kawasaki VN800 Drifterem nem megy ilyen dinamikusan, bár sajnos már nagyon rég nem motoroztam egy jót, a gyerekek mellett nem sok időm és lehetőségem van rá.

(#14678) bajnokpityu válasza kelly416 (#14677) üzenetére


bajnokpityu
félisten

háát, én az optimalizáció előtti 320Nm-re azt modntam: mozgó útakadály, illetve csuklósbusz :D

amikor a TSI megkapta az új szoftvert, akkor oké, 1-2 hétig nonstop padlóztunk, de ezzel leállva szerintem kb úgy mentünk, mint előtte. és ekkor csökkent a fogyi.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14679) kelly416 válasza bajnokpityu (#14678) üzenetére


kelly416
veterán

És hová érdemes elvinni optimalizáltatni? Eddig sokat hallottam Rigotech-ről, de kb. senki másról.

Más:
Belerakattam a tempomatot, karosszériavezérlő jó hozzá, úgyhogy akadálya nem volt, működött is egyből. Király, nagyon örültem neki, aztán tegnap próbálnám, nem megy. Mi a fene lehet? Mintha az ON gombra semmit nem reagálna. Gondolkoztam rajta, kiszedem a lufit, meglesem, nem-e lecsúszott simán egy kábel? Elméletben tudom, hogy kellene kiszedni a légzsákot, meg láttam is, de kicsit parázok nekilátni. Elég a leszedett akkusaru, ami csak akkor kerül vissza, ha minden a helyén van?

(#14680) bajnokpityu válasza kelly416 (#14679) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A gyalon extremetuning Ricsi sok felet csinal, vagy powerford a mondeo.hu n utobbi kb harmadar, de keves tipust csinal. Persze az lenne a tuti, ha elszoszolnenek egy napot szondak kozott padon, de az mas arkategoria.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14681) #31733248 válasza bajnokpityu (#14670) üzenetére


#31733248
törölt tag

Érdemes megnézni a VW 1.4 TSI videóját is, még dízeles szemmel is jó értékeket produkál.

(#14682) kelly416 válasza bajnokpityu (#14680) üzenetére


kelly416
veterán

A rigonal 80ra taksálnák azt, hogy oda viszem, átnézik, elmondom, mit szeretnék, elmondják, mit lehet, megcsinálják, leteszteljük, ha nem jó, variálnak, stb...
Ez a kategória hol van az általad említettekhez képest? Vagy keressem meg őket, aztán majd válogatok? :D

(#14683) bajnokpityu válasza kelly416 (#14682) üzenetére


bajnokpityu
félisten

csak a videoikat ismerem, a munkájukat nem. nálam nem talált be az a mondanivaló.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#14684) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Hejhó ismét:)
Azt szeretném megérdeklődni, hogy szerintetek mely akksik érik meg a legjobban? Mire kell figyelni?
Úgy néz ki, hogy meg fog halni az automba lévő, ezért gondoltam veszek egy tartalékot, de mivel ez az első autóm, így az első akksim is, az biztos hogy gondozásmenteset szeretnék:)
Jelenleg 40ah-ás van benne, ekkora méretben gondolkoztam én is, esetleg ha lenne jó tanácsotok, annak örülnék és megköszönném :R :R :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#14685) DZs válasza Hannibhál (#14684) üzenetére


DZs
senior tag

Mekkora és milyen motorhoz kell?

(#14686) molnarpeter válasza Hannibhál (#14684) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Jó, de mibe kell? Fiesta 1.25 vagy Fordson? :D

Lesti boltban szoktunk venni Jász akkut, ott a legolcsóbb. Eddig nem volt különösebb gond, nem szabad lemeríteni, ahogy a többit sem, és akkor jól bírja.

[ Szerkesztve ]

(#14687) Hannibhál válasza molnarpeter (#14686) üzenetére


Hannibhál
őstag

Bocsi tényleg(Dzs-nek is)
MK5 fiesta, 2004es 1.4 bes 80 pacis benzineshez lesz, s én győri vagyok:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#14688) molnarpeter válasza Hannibhál (#14687) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha normál üzemben van, elég a 40, ritkán használva érdemes nagyobbat venni. Nem ismerem pontosan, de nézz rá, milyen van benne (Calcium Silver nincs-e ráírva), bár gondolom nem gyári. Ha sima akku jó bele, tessék: [link] 1500 kiviszik :) régit pedig add le közeli méh telepen, ha teljesen bedöglik, akku boltok is oda viszik a végén, de azon is nyernek nyilván :D

[ Szerkesztve ]

(#14689) Hannibhál válasza molnarpeter (#14688) üzenetére


Hannibhál
őstag

S ajánlott márka? vagy itt az akksiknál már nincs nagy különbség pl eközött amit linkeltél s egy varta között? Calcium Silver az mit takar? Hát hetente 2-3szor van használva hétköznap, hétvégén meg megyünk le családhoz balatonra akkor egy hétvége alatt 250-350km összejön, meg hétközbe 40 szóval olyan 1500-1600km a havi futás az normálnak számít?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#14690) kelly416 válasza Sub-ZeRo (#14595) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi a tippet, már azt is tudom, nem elég csak a keret, kell átalakító a csatlakozókhoz is, de sebaj. Legalább nem utólag bosszant majd a dolog. Asszem, még gyűjtök hozzá kicsit, főleg fejbéli tudást, mielőtt nekikezdek.

(#14691) molnarpeter válasza Hannibhál (#14689) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fapad Varta kb ugyanilyen, csak Johnson Controls gyártja. Ami megérheti a felárat, az a zárt rendszerű fedeles verzió, abból nem párolog el a sav. Ag Ca akku azokhoz a modellekhez kell, amik 14,8 Volttal tölthetnek.

(#14692) Hannibhál válasza molnarpeter (#14691) üzenetére


Hannibhál
őstag

Rendben, köszi :R

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#14693) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ford Focus MK1 motorháztető zár pótlás hogy megy? Csak eredetit lehet venni hozzá, mert azt lehet a kulcshoz igazítani?
Totál hiányzik a zár és csavarhúzóval nyitható.

⭐ Stella

(#14694) -v- válasza radi8tor (#14693) üzenetére


-v-
addikt

Ahogy mondod

(#14695) szuszinho


szuszinho
őstag

Sziasztok,
1.6 benzines, mk2 kombi Focusban hol található a kopogásérzékelő? Van egy P0325 hibám.

(#14696) jegenye77


jegenye77
addikt

Sziasztok!
1.8 as benzines c max-nak van valami típushibája?
Ismerősöm szeretne ilyen autót de nem tudok neki semmi infót mondani, hogy ajánlott darab e.
Vagy esetleg csak állapot függő és nincs semmi nagyobb dolog amitől félni kellene?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14697) kelly416 válasza jegenye77 (#14696) üzenetére


kelly416
veterán

Amikor én vettem a Fordomat, mindenki azt mondta, vagy 1.6 vagy 2.0, az 1.8-asokkal van a legtöbb baj. Akar benzin, akár dízel. De az egy másik topik volt, itt hátha okosabbak vannak meg részletesebb magyarázatot adnak.

(#14698) jegenye77 válasza kelly416 (#14697) üzenetére


jegenye77
addikt

Ohh! És milyen bajokat említettek?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#14699) kcsa válasza jegenye77 (#14696) üzenetére


kcsa
veterán

Nem eszik olyan forrón a kását :)

1.8 korai verziók (értsd:még a cmax előtti időkben) hajlamosak olajfogyasztásra - esetenként igen durván.

2.0 motort "stabilabbnak" tartják.

Nekem persze 1.8 van a mondeoban, egyszer evett olajat, amikor szakadó esőben kellett autópályán rohannom, 150 alá nem mentem (már elévült, le merem írni ;) ) akkor 2-3 decit kellett rátöltenem.

(#14700) kelly416 válasza jegenye77 (#14698) üzenetére


kelly416
veterán

Na ez az, emlékeim szerint ezt már én is hiába kérdeztem. Mondjuk nekem nem volt kiszemelt példány, így egyszerűen kiszűrtem az 1.8-asokat minden további nélkül. Mivel Neked gondolom kiszemelt példányod van, így Téged ez a kérdés sokkal jobban foglalkoztat. De sajnos sokat nem tudok segíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.