Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) Tsebacsi válasza SG3rg0 (#13750) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az ajtónál van a plakett erről!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13752) embe válasza Poultier (#13749) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Igen ilyen YT videókat találtam, de nekem nem működött... Lehet nem volt meg a 20mp.? :U Na rápróbálok, és várok tovább.

:B Kellett a 20mp. sikerült. Most figyeltem, én kb. fele ideig vártam vele csak......

Köszi még egyszer!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13753) Sub-ZeRo válasza Tsebacsi (#13751) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Oda átrakták? Nekem az egyes fókán az üzemanyag betöltő fedél mögött van. 😮

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13754) Tsebacsi válasza Sub-ZeRo (#13753) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az én 2017-esemnél a keréknyomás ott van, igen :K A benyatöltőnél csak az van írva, milyen naftát kér a vas.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13755) troll81


troll81
addikt

sziasztok az lenne a kérdésem 1.8 zetek motort 2002 évjárat lehetne e házasitani egy st170 6 os váltóval? elméletben ill gyakorlatban? a 2 literes es az 1.8 menyire térhet el egymástól?

(#13756) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok! Tud valaki esetleg Budapesten egy jó autóvillamossági szerelőt? Gyári tolatóradar szettet kéne beszerelni.

(#13757) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

A mellékelt képen látható hátsó felfüggesztésnél melyikkel lehet állítani a kerék összetartást?
Gondolom amelyik a vízszintes rész becsatlakozásnál van, tehát a középső kettő csavar közül a bal oldali. Tudtok erről valamit?[link]

[ Szerkesztve ]

(#13758) máyköl válasza RazoR (#13756) üzenetére


máyköl
veterán

Tudok, 17.ker.

(#13759) radi8tor válasza RazoR (#13756) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudok, 3.ker.

⭐ Stella

(#13760) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sync 3-as 8 colos navi és a hozzá a fordulatszámmérőnél levő 4.2-es kijelző esetében, ha navigál az ember, akkor a kisebb 4.2-es kijelzőn is kijelzi, hogy balra 300m vagy ott semmit nem jelez a navival kapcsolatban?
Másik kérdésem a tolatókamera lenne, Kuga esetében csak a Sony rádióval együtt elérhető, A sima 8"-os rádiónál sehogy nem lehet odavarázsolni a kamerát és a képét?

(#13761) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Ismeri valaki a Ford TPMS rendszerét? 😀 Nemrég vettem egy 3-as Focust és szeretnék képbe kerülni a dolgokkal. Lenne egy két kérdésem, hogy kell e tanítani a gyári szenzort (ha kell), mi van ha téli-nyári szett van 8 szenzorral...stb.

Köszi

(#13762) Tsebacsi válasza SPeti1984 (#13760) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A gyári navi kijelzi, igen :K

verti1: Elég 1x megtanitani, tud kezelni 8at is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13763) verti1 válasza Tsebacsi (#13762) üzenetére


verti1
tag

Kell a tanításhoz kütyü vagy van más módszer. Teli van a youtube különbözö módszerekkel. Gyújtáskulcs forgatás, elakadásjelző nyomogatás. Ezzel belépsz a TPMS menübe, egyenként engeded a nyomást a kerekekből amíg az autó dudál neked és elméletileg kész is...

Mennyi az élettartama ezeknek?kb. 4-5 évet írnak vagy 80-90e km-t

Ha állítgatom a nyomást, mert megrakom az autót akkor ha jól értem nyomok egy reset/store-t és az lesz az új referencia a rendszernek, pl elöl 2.3 hátul 2.8..ehhez fog kalkulálni

Ha mondjuk tényleg defekt van akkor vissza töltöm a nyomást, reset/store és elmegy a sárga lámpa a műszerfalon?

A gyári szenzorokat bármilyen gumis cserélheti? Pont olyan gumi szelepek mint a többi..

Köszi

(#13764) Tsebacsi válasza verti1 (#13763) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem ford szervizben csinálták, pont cserélnem kellett télire a nyári gyári kereket. Vadiúj szenzorok, felni és gumi. Aztán a visszacserénél már nem volt semmi. Élettartam passz, minden egyéb passz. Szeptember óta van meg az autó (3,5 Fóka), tpms-hez nem nyúltam, nem sírt miatta.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13765) Mi5u válasza ReSeTer (#13757) üzenetére


Mi5u
tag

Jól gondolod, a lengőkar rögzítő csavarokkal lehet.

(#13766) verti1 válasza Tsebacsi (#13764) üzenetére


verti1
tag

Köszi

(#13767) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Egy 2003as ford focusnak vajon hány cm átmérőjű a gyári kormánya? Kormányvédőt akarok venni, de fogalmam sincs mekkora méret lenne jó (nem az enyém az autó)

BANZAII

(#13768) sazo


sazo
tag

Sziasztok!

A gyereknek keresünk használt autót és képbe került egy keveset futott 2005-ös Fiesta 1,4 Comfort. Vannak-e az 1,4-es motornak típushibái? Gyári rádiós magnó van benne, ennek kiváltására a Xiaomi Roidmi 3s transmittert gondoltam, ennek találkoztatok-e valamilyen alternatívájával? Minden észrevételt köszönök.

Üdv:

Z

(#13769) DZs válasza troll81 (#13755) üzenetére


DZs
senior tag

Nem lehet házasítani. Az st170 a kasznin kívül mindenben eltér a simától.

(#13770) Hannibhál válasza sazo (#13768) üzenetére


Hannibhál
őstag

Helló:) Nekem ilyen fiastám van csak 2004-es(ue. a felszereltség), típushibákról nem tudok, amire mi figyeltünk az a motortér állapota, karosszéria ne rozsdásodjon, elektromos ablakok, klíma működjön, és szép hangja legyen:) Féknél figyelni kell, mert nekünk először furcsa volt, hogy a pedálút elején kicsit fog csak, de ez (ha jól tudom) természetes, renaultos család vagyunk s ott meg egyből fog mint állat, itt kicsit lazábbra van véve s a fél pedálútnál kezd el komolyabban fogni, ha már tövig kell nyomni h rendesen fogjon akkor az már nem jó:)
Amúgy nagyon baba autó, imádom vezetni, lehet vele hülyegyerekeskedni is, de a nagypapás vezetési stílust is bírja, a futóműve pedig isteni, jó kemény, a kanyart jól veszi, a kormányba nincs akkora szervórásegítés mint pl öcsém azonos évjáratú cliojába, ezért az elején kicsit nehézkes lehet forgatni, de nekem bejön(mtz után minden könnyűXD)
Hát bocsi h csak ennyit írtam, az enyémbe volt 113 e km, szíj és olajcsere javallott, de ha rendesen karban volt tartva mint pl az enyém, akkor igazából nem szabadna bajának lennie

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13771) troll81 válasza DZs (#13769) üzenetére


troll81
addikt

Szia a kombi DNW akkor csak a kasztnira igaz. bár amit rendeltem lengéscsillapitót az az st170 kombihoz szintén DNW jó. köszönöm a válaszod. :R

(#13772) athomi


athomi
veterán

2007-es Focus 2 1.6 TDCI-be (109Le) milyen részecskeszűrő folyadék megy? Barátom szerint csak a Ford szervizekben beszerezhető, sehol máshol. Valamint nem tudjátok mennyi folyadék megy a tartályba?

(#13773) Sub-ZeRo válasza MaciG (#13767) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

üdv

Kb. 37 cm. 2003-as ford focus kombiról mérve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13774) Goose-T


Goose-T
veterán

Mondeo MK4 FL pocsolyalámpával kinek van tapasztalata? Amikor vettem a kocsit, ki volt cserélve ledesre, de állandóan hibakódot dob rá, és egy idő után elkezd villogni, gondolom amikor dimmelne. Valószínűleg nem CAN-buszos ledet tettek bele. Mennyire könnyű cserélni? Ahogy utánanéztem, W5W foglalat van benne, és úgy láttam, az enyémben még gyári lámpatest van.

Cseréljem ki az izzót benne CAN-buszos ledre, vagy cseréljem ki az egész lámpatestet valami ilyesmire? Melyik az egyszerűbb? Az utóbbival biztos nagyobb lenne a fényerő.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13775) SzlobiG válasza Goose-T (#13774) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én ha jól emlékszek az enyémbe nem can busost raktam és nem sipákol miatta, de ez fl előtti.

Ez annyira erős amit linkeltél, hogy szvsz otrombán is fog kinézni. Vegyél bele W5W-t valami jobbat ami can busos azt annyi.

(#13776) ReFleXx válasza Goose-T (#13774) üzenetére


ReFleXx
addikt

utobbi biztos nagyobb elettartam , mint egy w5w led
cserelni eleg maceras, vagy a tukrot pattintod le, ami eleg konnyen torik amugy, vagy a tukorhaz fenyezett burkolatat, ami szinten macers es az is tud torni...

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13777) berek21 válasza Goose-T (#13774) üzenetére


berek21
senior tag

Én úgy csináltam, hogy levettem a tükörburkolatot, és hátulról egy kis nyíláson át egy vékony csavarhúzóval ki tudod nyomni a lámpatestet. Sérülésmentes megoldás.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#13778) molnarpeter válasza MaciG (#13767) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ne vegyél rá univerzálisat, néhány ezresért van típusspecifikus, az már szinte gyárinak néz ki, és otthon is fel tudod varrni, dobj egy képet a kormányról :)

[ Szerkesztve ]

(#13779) DeFranco válasza molnarpeter (#13778) üzenetére


DeFranco
nagyúr

na ez engem is érdekelne...

(#13780) molnarpeter válasza athomi (#13772) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

FAP részecskeszűrő, Eolys/PowerFlex valamelyik variánsa kell hozzá. Kapható a folyadék PSA-nál és kiskereskedelemben is pl. Walker márka alatt, és akár komplett készletben is elérhető, otthon is fel lehet tölteni. Itt a táblázat, ami alapján be tudjátok azonosítani, milyen lötyi kell bele.

(#13781) molnarpeter válasza DeFranco (#13779) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aliexpress :K

(#13782) DeFranco válasza molnarpeter (#13781) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ja, azokat ismerem. :)

(#13783) molnarpeter válasza DeFranco (#13782) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem az univerzális 120cm összevarrósra gondoltam, hanem vannak rendes típusra vágott cuccok. Ellenben Mk1-re nem találom, my bad :(

(#13784) athomi válasza molnarpeter (#13780) üzenetére


athomi
veterán

Köszönöm, akkor jól gondoltam hogy kizárt hogy csak Ford szervizeken keresztül lehet az adalékot beszerezni.

Érdekes hogy 10.000/l áron feltöltik munkadíjjal, diagnosztikával együtt, mikor ebay-en 28 körül találtam a 3 literes kicsomagolást belőle. [link]

Leírást esetleg tudsz a feltöltés menetéről?

[ Szerkesztve ]

(#13785) DeFranco válasza molnarpeter (#13783) üzenetére


DeFranco
nagyúr

:R

(#13786) Goose-T válasza Goose-T (#13774) üzenetére


Goose-T
veterán

Köszi a tippeket, lehet hagyom a 'csába, villogjon. Esetleg majd az őszi szerviznél odaadok a szerelőmnek két CAN-buszos W5W ledet, hogy cserélje ki, hátha megjavítja.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13787) Pardise


Pardise
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy új Ford mondeot. 1.5 ecoboost 165 ló euro 6.2. Két hónap mire megjön.
Kérdésem lenne hogy erről az autóról mik a tapasztalatok? Kipróbáltam a miskolci tesztautót mentem vele ezzel a motorral és nekem nagyon bejön.

Érdekelne a véleményetek! Illesztesek és az összeszerelés minősége milyen? Ezeket szidták a nepiteleten bár azok régebbi mondeok. Jo minőségű az új mondi, megéri megvenni?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#13788) SzlobiG válasza Pardise (#13787) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jókor kérdezed ezeket miután már megrendelted. :D

Általánossagban elmondható róla, hogy korrekt, de pl az mk4 annak idején jobb volt, sokkal több is fogyott belőle. Viszont pl egy Passathoz képest elmarad, de ellenben olcsóbb. Amit már korábban mondtunk koxosodás hiba léphet fel majd egyszer valamikor, lehet már nem is nálad...

Apropó euro 6.2 ebbe már akkor lesz dpf is?

Mi lesz a focussal?

[ Szerkesztve ]

(#13789) MaciG válasza molnarpeter (#13778) üzenetére


MaciG
addikt

Hogy mit? És hol? :D (Bocsi én nem értek annyira hozzá)

Igy néz ki

Sub-ZeRo : Köszi!

BANZAII

(#13790) Pardise válasza SzlobiG (#13788) üzenetére


Pardise
senior tag

Igen mert ezeket a népítéletet véleményeket most olvastam és mondom rákérdeztek, de ami az egyik szerint rossz az a másik szerint jo. A focussal szerencsém volt. Miskolcon megcsinálták majd két nap alatt úgy eladtam h alig veszítettem rajta. A mondeora meg jo flotta kedvezményt adtak az új euros motor miatt. A dpfet
Nem vagom hogy mi.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#13791) DeFranco válasza Pardise (#13790) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi volt a baja?

(#13792) Pardise válasza DeFranco (#13791) üzenetére


Pardise
senior tag

Egy szoftver frissítés megoldotta. Ezekre a fokakra nem tudom mettől meddig ki lett adva egy közlemény h ennél a hibánal ezt kell csinalni csak az egriekhez nem jutott el...

Your car, your life ;)

(#13793) SzlobiG válasza Pardise (#13790) üzenetére


SzlobiG
félisten

Népítéletet én nem is olvasnék... Lényegében neked kell, hogy tettszen az biztos hogy a focushoz képest teljesen más világ. Ha nem titok mennyiért tudos elhozni?

Akkor ezek szerint meg lett a focus baja is.

Amúgy én lehet inkább valami hibridet néztem volna a te használatodra, mivel alig mész.

[ Szerkesztve ]

(#13794) ReFleXx válasza berek21 (#13777) üzenetére


ReFleXx
addikt

facelift utan egy csavar is tartja a burat.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13795) ReFleXx válasza Pardise (#13790) üzenetére


ReFleXx
addikt

most jol ertem, hogy hosszu vajudas utan meg lett csinalva a Focus egy SW frissitessel es ezutan eladtad? :Y

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13796) Pardise válasza ReFleXx (#13795) üzenetére


Pardise
senior tag

Így van, mert közben kértem mondira ajánlatot és jó áron van. Mindig is mondeot szerettem volna, de akkoriban, amikor a fokát vettem drága volt. A miskolci Fordot össze sem lehet hasonlíteni az egrivel.... Nem csak 20-szor nagyobb, de minden kocsiból van tesztautó (egerben egy sem volt), sokkal normálisabbak az értékesítők, az egrieket pedig kinevették és azt mondták, hogy jó pár Egerben vásárolt auó volt már náluk javításon. Egy rendeltem egy biznisz mondeot, amibe a következő extrákat kértem: hátsó spoiler, guard metálfény, hátsó tolatókamera, alu sportpedálok, sötétített szélvédő, kulcs nélküli indítás, stop-start rendszer, hátsó ledlámpák, ködlámpa, nappali menetfény, meg még nem jut hirtelen eszembe mennyi mindent válogattam bele. így lett 9 millió helyett 6,5. Egyedi gyártás lesz, júniusban gyártják, majd szól a kolléga, ha megtudta, hogy mikor gyártják pontosan és gyártástól számított egy hónap mire megkapom. A hibrid sokkla drágább. Szerintük az ecoboost tökéletes városban, mivel addig nem áll le, míg le nem hűtötte magát a rendszer. (leállítom a motort és még addig megy valami, míg vissza nem hűti magát, ilyesmit mondott a srác) Max hosszabb táv, autópályázás után kell járatni picit.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#13797) kcsa válasza Pardise (#13796) üzenetére


kcsa
veterán

Mit kell dolgozni ahhoz, hogy beugorjak a miskolci szalonba, és rendeljek gond nélkül egy új mondeot? :D

Költői kérdés, kifejezetten kérlek, hogy ne válaszolj, csak ilyenkor - szégyen vagy sem - de irigykedem :D

(#13798) Tsebacsi válasza Pardise (#13796) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

6,5???? :Y Annyi volt a Focusom... Mondjuk egy autóért nem mennék el pestről miskolcig. De akkor is bazz. Jó a business a lényeg benne, ezek szerint céges?!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13799) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ti melyiket vennétek az alábbi kettő közül? Mindkettő új, csak a dízel készleten van és 2017-es gyártási év a másikat pedig most rendelnénk meg.

Kuga 1-5 ecoboost benzin 150le Business Technology + Metálfény + sárfogók + állítható utasülés + automata parkolórendszer + kényelem csomag (automata fényszóró és sötétedő tükör, esőérzékelős ablaktörlő ) + téli csomag (fűthető üveg ülés kormány, fényszórómosó) + hátsó szőnyegek

Kuga 2.0 TDCI 150le Business Technology + Metálfény + kényelem csomag (automata fényszóró és sötétedő tükör, esőérzékelős ablaktörlő ) + téli csomag (fűthető üveg ülés kormány, fényszórómosó) + vezetőoldali deréktámasz + mini acél pótkerék + kulcsnélküli ajtó és indító + vonóhorog előkészítés vezetékezés

A dízel + 290.000 Ft-tal lenne több mint a benzines amit mi raktunk össze.

Szerintetek hosszútávon melyiket lenne érdemes megvenni? Van mellette másik autó, tehát nem feltétlen ez lenne nyúzva, tehát olyan extra sok km nem menne azért bele.

(#13800) SzlobiG válasza SPeti1984 (#13799) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én a benzinest venném sokkalta jobban fogja tartani az árát mint a dízel. Egyedül a fogyasztás csak ami a dízel mellett szól szvsz, semki más.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.