Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13451) creedszl válasza #31600896 (#13450) üzenetére


creedszl
aktív tag

Láncos vezérlés?

Hulligaaan

(#13452) #31600896 válasza creedszl (#13451) üzenetére


#31600896
törölt tag

Szerintem nem.

(#13453) ReFleXx válasza #31600896 (#13452) üzenetére


ReFleXx
addikt

1.3asok lancosak

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13454) #31600896 válasza ReFleXx (#13453) üzenetére


#31600896
törölt tag

Jól emlékeztem akkor, de nem voltam biztos benne. :))

(#13455) DeFranco válasza ReFleXx (#13310) üzenetére


DeFranco
nagyúr

bocs, addig halogattam hogy válaszoljak amíg közel lett a hétvége, és akkor már úgy terveztem egy füst alatt beszámolok a tapasztalatokról is :D

de persze nem sikerült kb. a kocsi közelébe sem menni amikor épp nem utaztunk szóval elmaradt az ellenőrzés, mindenesetre amint lehet ránézek, köszönöm szépen a segítséget és az ábrát! :R

(#13456) RazoR


RazoR
veterán

MK2.5 1.6 TDCi-nél hány Km-nél kell vezérlést cserélni?

(#13458) molnarpeter válasza embe (#13457) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Módosítsd a linket, ebben benne vannak az adataid ;)

(#13459) embe válasza molnarpeter (#13458) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi! Ez hogy a fenében jött össze? :O Az akkor még kitöltetlen adatlap linkjét tettem be.
Keresek egy modit.

Kértem a törlését.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13460) molnarpeter válasza embe (#13459) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehet van valami time limit, most megnyitva mintha üres lenne már.

(#13461) embe


embe
nagyúr

Miért lehet az véleményetek szerint, hogy az akksi töltöttséget a Forscan soha nem mutatja ~ 80%-nál többre?
Akksin mért nyugalmi feszültség 12,4-12,6 V.
Télen azt a választ kaptam, hogy hideg van. Még elfogadható is volt. De most?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13462) DeFranco


DeFranco
nagyúr

ha már forscan...

a forscannal lehet monitorozni azt (mk1 fóka esetén) hogy a klímakompresszor épp megy-e vagy sem?

gyanús nekem, hogy kapcsolgat, esetleg gázhiány miatt (amúgy hamar és jól hűt, de néha hallok egy halk kattanást) fogom vinni töltetni akár jó akár nem, de még nem volt érkezésem elvinni, a hétvégén viszont használnám a klímát, HA jó és HA amúgy nem szenved (nem kapcsolgat).

ezt tudja a forscan nekem élőben kiírni? a visszajelző lámpa a gombon folyamatosan világít persze, de ez nem jelent semmit.

(#13463) bajnokpityu válasza embe (#13461) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem se mutat sose többet, de nálam már többször szólt is, h nincs a topon. 50% körül nyafog.
Foka esetén jó hangos a kapcsoló, nálam már attól kattogótt,ha nyomtam egy teli talpas gyorsítást. Ilyenkor pl lekapcsolja. Es kattan.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13464) creedszl


creedszl
aktív tag

A 2006-2007-es fiestáknál a kijelző milyen infókat mutat a műszerfalon?Megtett kilometer,óra,fogyasztás?

Hulligaaan

(#13465) #31600896


#31600896
törölt tag

2005-ös II-es Focus lassú sebességénél, döcögős úton jobb első keréknél kopog. Sima úton haladva, amíg felkapcsolok 5.be váltás közben is szokott, amikor felengedem a kuplungot. Mi lehet vele vajon?

(#13466) DeFranco válasza #31600896 (#13465) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az elsőre kutyacsontot tippelnék.

(#13467) VIBO


VIBO
őstag

Sziasztok

Nézegetek egy 2015 St-t.
Vacillálok a Golf gti és az St között.

Sztetek miért jobb az st?

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#13468) Gombinyó válasza VIBO (#13467) üzenetére


Gombinyó
őstag

(#13469) VIBO válasza Gombinyó (#13468) üzenetére


VIBO
őstag

Thx :R

Bár itt a GTI-t hozták ki nyerőnek.

Hogyha inkább hétköznapi verdának kellene - ritkábban őrültködnék - akkor gondolom jobban megérné nekem a GTI.

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#13470) ReFleXx válasza embe (#13461) üzenetére


ReFleXx
addikt

most meg meleg van :D ;] :DDD

nagyon jo ez a forscan, de ha az ember belemegy ilyen jatekokba akkor csak agybajt kap, miert van ez igy, miert van amaz ugy.
nem kell ilyenekkel foglalkozni, auto indit, megy, megall, tankol, karbantart, amig hiba nincs addig meg nem foglalkozni ilyenekkel :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13471) ReFleXx válasza #31600896 (#13465) üzenetére


ReFleXx
addikt

kutyacsont +1 tipp

[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13472) ReFleXx válasza VIBO (#13467) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ebbe a topikba nyilvan a Focust fogjak ajanlani a VWesbe meg a Golfot.
Amugy en a regebbi ST vinnem, vagy ezt vagy a facelifteset. Annak a soros 5 hengeres turbos Volvo motornak nagyon szep a hangja. [link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13473) embe válasza bajnokpityu (#13463) üzenetére


embe
nagyúr

De nekem ez még egy új akksi.

ReFleXx: Ezt mondtam az ismerősnek én s. Rendelt egy obd scannert. Mondtam eddig elvoltál,most meg elkezdesz aggódni, fonódni, hogy na de miért ennyi az annyi. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13474) BeZol


BeZol
őstag

Sziasztok!

Aki járt mostanság Ford márkakereskedésben: van BP és környékén vmelyik szalonban az új, faceliftes 2018-as V8-as (4 kipufogós) Mustang Cabrio valahol kiállítva?
Fontos, hogy cabrio, a coupe nem érdekel!
Ha valaki tudja, hogy van vmelyik szalonban, ne tartsa magában :U
Kéne egy popsi próba, és látni kéne a faceliftes elejét, mert képen nem jön be, de a teszterek szerint élőben jól mutat. Persze hangpróba is kell, mert nemrég kirándultam egyet amcsiknál, és teljesen megfertőzött egy V8-as dodge charger, és elvileg a faceliftes mustang most veri hangzásban a dodge challengert és chevy camarot, viszont ezeknek nincs hivatalos értékesítése és szervíze, tehát csak a mustang jöhetne szóba jó kis amerikai v8 hanggal, kérdés h élőben is meggyőző-e, meg mennyire gagyi belül. Sajnos a 440i hangjával elégedetlen vagyok.
Köszi!

(#13475) Pardise


Pardise
senior tag

Válaszolt a Ford Magyarország az emailre melyben mindent leírtam h mi a baj a kocsimnak. Valaszuknak lényege h annak kell foglalkozni a kocsimmal akitől vettem szoval vigyem Egerbe. Írtak h a Ford eger nem kereste fel őket. Pedig amikor Egerben voltam utólag akkor az egriek írtak a Ford Magyarországnak e-mailt....

Your car, your life ;)

(#13476) molnarpeter válasza BeZol (#13474) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hoványnál szokott lenni Mustang Szentendrén, egy telefont megér :)

(#13477) bajnokpityu válasza ReFleXx (#13470) üzenetére


bajnokpityu
félisten

embere válogatja. én ugyan 2-3e kmenként pl lekattogtatom a kerékcsavart is, de hiába 10mp elinditani a forscant telón, van, hogy csak minden 2 regen után nézem meg, h rendben lement-e a telitettség.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13478) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Új Kuga 1.5 ecoboostra szeritetek fellehet tenni 16-os acél felnit? Konkrétan a Focus 3-ra valót. Vagy csak 17-es felni megy fel rá?

(#13479) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Ford bontót budapest vagy környékén?
Kellene nekem egy Focus mk2-höz klímakompresszor, mert az enyém beszart. Érdekes módon valamelyik szíj is elkezdett nyöszörögni... Vagy van összefüggés, vagy úgy volt vele a kocsi hogyha már baj, akkor legyen bőven. :)

Köszi előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#13480) kcsa válasza kiezTe90 (#13479) üzenetére


kcsa
veterán

Fóti bontó - weboldaluk szerint van is kettes fóka.

(#13481) lajafix válasza BeZol (#13474) üzenetére


lajafix
addikt

Autonexus hirdet egy tripleyellow kabriót a hahun

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#13482) #31600896


#31600896
törölt tag

Csak rossz tapasztalatom van az MK2-es Focussal. Sorra mennek tönkre benne az alkatrészek, de mára feladtam. Már olyan pitiáner dolgok sem működnek, mint a hangsugárzó, akkor lamdaszonda hibája lett, a küszöb rohad, már lyukas, sok helyen mattos a fényezés, gyertyákat elönti időnként a fagyálló, alapjárat ingadozik, le is fullad hideg indításkor, kipufogó elrohadt, felnik szintén... bánom, hogy nem Opel Astrát vettem 1 hónapja. Sokba került a Focus, de már 200 ezret ráköltöttem eddig. Most eladó.

(#13483) molnarpeter válasza #31600896 (#13482) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

-hangsugárzó és alapjárat probléma lehet rejtett hiba, rá kell borítani udvariasan az eladóra az asztalt (előbbi bontottan lehet vagy 5000 Ft, utóbbi rendes helyen rutin munka)
-vásárlás előtt diagolható a lambda, látszik a rozsda küszöbön, felnin és kipufogón is, fényezés úgyszint
-fagyálló probléma nekem lyukas ablakmosó csőnek hangzik, 500 Ft
-200 ezer egy autónál nem tétel, gondolom kötelező karbantartás is benne van, nem biztos, hogy ez a kategória való neked, ha már ez is kiveri a biztosítékot... (vegyél villanyt, vagy kérj cégest :D )

[ Szerkesztve ]

(#13484) bajnokpityu válasza #31600896 (#13482) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a mai kocsikat nagyrészt 8, nagyon max 10évre gyártják. Általában ritkán van baj belük hamarabb, de a ford már az 1es fókával iszonyat profin csinálta az időzitett avulást. nekem 6.- 10. évig 0hibát produkált, majd a 11. évben 2 hetente elkopott, tönkrement benne valami, és egy év alatt a kocsi értékének 60-70%át bele kellett borítani.
mint mérnök, kicsit le is nyűgözött, hogy tudják ennyire pontosan időziteni, mint tulaj, azért anyáztam rendesen, nem ehhez voltam szokva.

de ma ez a sztenderd, kb akár milyen logo van a kocsin. Nemtom hány éves az autó, egyébként, de nem lehet, h elkezdődött?

másik meg, nem tipust veszünk, hanem állapotot. semmivel se jobb az opel, ezek a gyárak fél szemmel a másikat nézik, és patikamérlegen adagolják a minőséget.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13485) molnarpeter válasza bajnokpityu (#13484) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Renault az egyik üzemi autónk, ott is szépen látszik az időzítés sok mindenen, de termelő eszköz, muszáj rendbehozni :D

(#13486) bajnokpityu válasza molnarpeter (#13485) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fiatnál meg ismerős mesélte, h 150e km-nél az összes kisteher műszerfala elköszön. nah, hátha majd az övé, nem adja el 140nél. hát, bizony övé is tönkrement 15x-nél.

hyundaira, kiára leszek kiváncsi, nekik megvolt a pénzük hasonlóan időziteni is, de bizonyítaniuk is kéne, hogy tudják a japánt.. hát meglátjuk, hogy döntöttek.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13487) DeFranco válasza #31600896 (#13482) üzenetére


DeFranco
nagyúr

13 éves autó, ez ilyen, astrával se lett volna jobb a helyzet, azok is már döglenek ilyen korban, plusz azok alapján amit írtál kérdéses volt a körültekintés ahogy vásároltad, de minimum az elmondható hogy ráfutottál.

ez ilyen, szerencsétlen dolog, sajnálom, tényleg, csak arra ugrok amikor egy ilyen után elkezdenek shittyfordozni meg 3f-ezni. aztán általában ki is derül hogy a generáció elejéről és az ársáv aljáról hajtottak fel valami nepperálmot és elhitték hogy a bab is hús.

(#13488) #31600896 válasza bajnokpityu (#13484) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ebben az időzítésben nagyon sok igazság van. Kicsit elment a kocsitól a kedvem, vezetni nagyon jó, szép maga a járgány is összességében. Na majd apránként kipofozom. :)

(#13489) DeFranco válasza bajnokpityu (#13486) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezekre én is ha most autót kellene vennem és nem pesten laknék ésvagy lenne garázsom akkor vagy kiát vennék vagy ha nagyon szorít a cipő akkor dácsiát.

(#13490) bajnokpityu válasza DeFranco (#13489) üzenetére


bajnokpityu
félisten

majd beszámolok egy kiáról, h mi újság. most 70e km és 3 éves.
van dacia is a családban, engem kiráz a hideg tőle.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13491) embe válasza bajnokpityu (#13490) üzenetére


embe
nagyúr

Ilyen melegben határozottan jó ha a hideg kiráz, nem? :DDD
Akkor az az egész autó egy mobilklíma tulajdonképpen?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13492) patomi


patomi
őstag

Egy kis délutáni móka:

Nem lett tökéletes, de most jó lesz. UV-védő úgysincs még rajta.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#13493) RazoR


RazoR
veterán

Srácok 2011-es 1.6 TDCi 90Le MK2.5 DPF-es vagy nem? Neten valahol az írják, hogy igen, valahol azt, hogy nem.

(#13494) ReFleXx válasza RazoR (#13493) üzenetére


ReFleXx
addikt

euro5? akkor biztos van benne

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13495) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Még januárban beszéltünk remapokról, TigerCat végül el is ment megcsináltatni az övét. Meg tudnátok adni az illető címét, telefonszámát? Rákérdeznék én is, hogy-s mint megy a dolog, mennyibe fáj, stb

Köszönöm! :R

(#13496) SzlobiG: Az ilyesmi mindig birizgálja az ember koponyájának hátsó fertályait :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13496) SzlobiG válasza Tsebacsi (#13495) üzenetére


SzlobiG
félisten

Csak nem nyugszol. ;]

(#13497) RazoR válasza ReFleXx (#13494) üzenetére


RazoR
veterán

euro 5 igen

[ Szerkesztve ]

(#13498) molnarpeter válasza RazoR (#13493) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Euro 4 volt, ahol a gyengébb még megúszta DPF nélkül, 5-höz kellett.

(#13499) athomi válasza patomi (#13492) üzenetére


athomi
veterán

UV védőnek mit fogsz használni?

(#13500) patomi válasza athomi (#13499) üzenetére


patomi
őstag

Ez lenne a cél. De mint írtam nem "tökéletes" a munka. Kis szépítgetés még kell rá előtte.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.