Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13951) máyköl


máyköl
veterán

Ha már fogyi :D:

Hogyan ehet a focusom 11litert? 1.6 benzin. 17 -es felni ennyit számítana?

(#13952) troll81 válasza máyköl (#13951) üzenetére


troll81
addikt

taposod neki :D az tuti a felni max egy liter kb :K kerdes mekkora a gumi 215?

(#13953) hurenzon válasza máyköl (#13951) üzenetére


hurenzon
senior tag

Milyen évjárat, milyen kasztni, mennyi kilométer....???

(#13954) máyköl válasza hurenzon (#13953) üzenetére


máyköl
veterán

2005, ferdehátú, 220k km. Nem taposom neki.
18 -as felni, pardon. 225/40.

(#13955) xEon1337 válasza máyköl (#13954) üzenetére


xEon1337
őstag

Az biztos, hogy nagyon visszafogja, azért annak a keréknek már van súlya és a szélességéből adódóan súrlódása, ellenben az autónak nyomatéka meg nem igen.. Nekem 195/65 R15 kerekekkel 7,5 litert fogyasztott vegyesben az elmúlt két év átlaga alapján, mindig teli tankolom első kattanásig.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#13956) Immy válasza And06 (#12894) üzenetére


Immy
őstag

Érdekes, pont az 1.25ös szívó motort nem lehet kiválasztani fiestánál. :(

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13957) bajnokpityu válasza RazoR (#13949) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem, a csakváros nem dieselnek való. Sőt a chip gyakrabban csökkenti a fogyit, mint növeli.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13958) Immy válasza Chereiose (#13655) üzenetére


Immy
őstag

Szia,
Nekem 2017-es mk7.5 van az 1.25 motorral. Megtanultam nyugodtan vezetni vele :)
Ha sok cuccod van és telipakolod, akkor biztos kevés ez a motor a dinamikus vezetéshez. 90-ig elég fickós. Amúgy ha 80-90 el megyek huzamosabb ideig, akkor csoda fogyasztásokat lehet vele elérni. A kérdés, hogy mire szeretnéd használni.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#13959) RazoR válasza bajnokpityu (#13957) üzenetére


RazoR
veterán

Nem csak város van, de két és fél hetes a kisfiam és itthon voltam Velük szabin ezért mentem keveset csak.

(#13960) Sub-ZeRo válasza máyköl (#13951) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A felni méret. lapos gumi, szar üzemanyag. Nekem kerek 6 literre jön ki a fogyim. Kombiról van szó. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13961) troll81 válasza máyköl (#13954) üzenetére


troll81
addikt

szép a nagy felni :D én el vagyok 7.5 max 8 ból 205 R16 ugy h bőven patent

(#13962) bajnokpityu válasza RazoR (#13959) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Melegítsd be, úgy nézz fogyit. De városban jóval többet eszik az enyém is, mint akár 160as tempónál.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13963) athomi válasza máyköl (#13954) üzenetére


athomi
veterán

Oké hogy tetszik a 18-as felni, de egy 100hp-s szívóbenzinesre rápakolni? :N

(#13964) troll81 válasza athomi (#13963) üzenetére


troll81
addikt

az st170 173 hp hoz van 215 45 R17 :D :U A 100hp max 16 R szerintem,de ha kell akkor valamit valamiért.

(#13965) Sub-ZeRo válasza troll81 (#13964) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De ott nem 1.6 játszik már. Meg erősebb is a motor mivel 170-es.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13966) máyköl válasza athomi (#13963) üzenetére


máyköl
veterán

Vele vettem, de tervbe van véve a csere 16 -osra.
Kérdés mennyit jelenthet ez a 18 -as kerék, pár decit, vagy 1-2 litert akár...

(#13967) troll81 válasza máyköl (#13966) üzenetére


troll81
addikt

Hat ez nem Volt komoly kerdes. :D Szerintem annak 9 literbe El kellene kocogni normal gumimerettel.

(#13968) bajnokpityu válasza máyköl (#13966) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szélesség szerintem inkább számíthat, hiszen elvileg a nagyobb átmérő gördülési ellenállása inkább hajszálnyit kisebb kéne legyen. 215-235 esetén nem vettem észre egyetlen decit se fogyiban, ellenben a kormány szivesen táncol :) persze nem hiszem, h túl sokat számitana 2.0td esetén.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13969) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Pár napja le kellett kötnöm az aksit. Mióta visszakötöttem nem működik rendesen az információs óra. Nullát mutat. Nem reagáll a gombokra sem.
2003 focus
Mi lehet a gond?

(#13970) Salex1


Salex1
senior tag

Mondeo 4.5-ben a tempomat nem működik rendesen. Néha nem kapcsol be, és ha be is kapcsol nem lehet állítani a sebességet, mert kilép.
Korábbi ajánlás alapján, megpróbáltam egy leírást a mondeo.hu -ról, ami alapján egy SMD biztosíték műveli, de szétkaptam, és ahol írja leírás, ott nekem nincs ilyen alkatrész..sőt teljesen másmilyen a panel (a száma majdnem u.a., de mintha frissített lenne).
Hova lehet fordulni ilyen problémával? Elektormos? Fors szervíz?

[ Szerkesztve ]

(#13971) pet007 válasza Salex1 (#13970) üzenetére


pet007
aktív tag

Nalam pont mult heten kezdte el csinalni (mk4 mondi), hogy addig mukodik tokeletesen ameddig sebesseget lefele nem allitom. Felfele okes, lefele total kilovi egeszet, teljesen vissza kell kapcsolnom. Megprobalom a heten kitakaritani gombok alatt, lehet az segit.

(#13972) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok! 2016-os évjáratú C-Max Compacthoz keresek tetőcsomagtartót. Nem muszály gyárinak lennie, az évi 1-2 alkalom tetőbox cűgöléshez nem feltétlenül szeretnék 75k-t kiadni. Nem tudtok valami akciós helyet, ahol a fent említett autóhoz tudnék venni egyet? Előre is köszönöm!

(#13973) Mi5u válasza frigoo (#13972) üzenetére


Mi5u
tag

(#13974) jupp008 válasza frigoo (#13972) üzenetére


jupp008
senior tag

Mondeo -ra innen vettem a gyári ár töredékéért:
[link]

(#13975) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Van a családban egy (szeptemberben lesz) 12 éves Fiesta. A klíma szerintem és érzésre jól hűt, így 12 év után is. Azt szeretném kérdezni, hogy érdemes-e vagy ajánlott-e ennek ellenére egy olyan ellenőrzés, ahol megnézik, hogy megvan-e a rendszerben a megfelelő gáz töltési mennyiség? Vagy ne bolygassuk amíg jól működik?
Ha jól hűt még, de 12 éves a benne lévő gáz (gyári feltöltés) elképzelhető, hogy talán kevesebb már benne az olaj és nem keni a rendszert megfelelően? Ezen dilemmázunk, hogy nézessük meg vagy ne nézessük meg.
Feleslegesen nem akarnék kidobni több ezer forintot, mert ha jól tudom akkor egy ilyen ellenőrzés valahogy új zajlik, hogy lefejtik a benne lévő hűtőközeget és a klímaolajat, majd nyomáspróba, és utána ha minden oké akkor visszatöltik a klímaolajat, pótolják ha szükséges és feltöltik a gyár által grammban megadott mennyiséggel.
Bocs ha hosszú voltam, de ez a munka közel 10 ezres nagyságrend és ha nem szükséges akkor nem erőltetném.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13976) Goose-T válasza Jenne (#13975) üzenetére


Goose-T
veterán

Az egyik szomszédom klímaszerelő, hasonlót kérdeztem tőle én is múltkor. Ő azt mondta, hogy amíg hűt rendesen, ne bolygassuk.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13977) bajnokpityu válasza Salex1 (#13970) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a tempo lefelét nyomd meg vagy 5-6x erősen, megint működni fog, enyém már fél éve meggyógyult. a jobb menü lefele már nem ilyen szerencsés, ott van valami gond. a gomb jobb alsó sarkánál működik még, de nyilván nem igy kéne lennie.
enyémet elfelejtettem gariztatni, majd érdekelni fog a megoldás a 4.5re. nyilván tök ugyanúgy működik, mint 4.0, csak máshol van az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13978) DeFranco válasza Jenne (#13975) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagykönyv: 2-3 évente ellenőriztetni kell a rendszert és olajat cseréltetni mert mint a motorolaj, fárad, és nem ken rendesen aminek nagy gebasz lehet a vége. 12 év gondozásmentesen elég extrém már.

sztori:

én erről egészen a közelmúltig nem tudtam, kb. egy éve került ez szóba, a kocsit 5 éve vettem tavasszal, akkor volt klímatöltés (a kezdő nagyszervíz alkalmával, preventív jelleggel) értelemszerűen olajcserével. a klíma egyébként jól hűtött, téli átforgatások is megvoltak. tartottam attól hogy mi lesz ha megkínálják a rendszert egy vákuummal, nyomáspróbával, de már megérett a dolog, így elvittem, jól tettem.

májusban vittem töltésre, a 740g gázból megvolt 610g ami teljesen normális veszteség ennyi idő alatt, az olajból viszont fogyott rendesen, 19g helyett csak 9g volt a rendszerben ami édeskevés, épp még elkaptuk. volt némi parány reszelék is az olajban ami szintén nem jó ha csak ott forog a rendszerben. maga az olaj amúgy színre szép volt. egyszerűen a rendszer megette az olaj felét, különösebben el nem szivárgott hiszen a gáz megvolt.

szerencsére a nyomáspróbán simán átment, kapott új olajat és mindenből a névleges töltést így most OK, de nagy gázt kerültem el azzal hogy megnézettem mert a kenés hiányát a kompresszor nem köszöni meg.

érdemes nem sufni klímást választani aki érzésre tölt és bikára nyomáspróbáz mert annak könnyen sírás lehet a vége, én igyekeztem egy megbízható szerelőt választani akinek a honlapja és a gépe is szimpatikus volt.

[ Szerkesztve ]

(#13979) Tsebacsi válasza DeFranco (#13978) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Esetleg privátban meg tudod adni a klímás elérhetőségét, akivel ilyen elégedett voltál? Manapság a jó klímás majdnem annyira ritka, mint a jó autószerelő vagy gumis... :(((

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13980) DeFranco válasza Tsebacsi (#13979) üzenetére


DeFranco
nagyúr

persze, de amúgy nem klímás, hanem fő tevékenységként gumis, de klímát is tölt (amennyire meg tudtam itélni, elég jó automata gépe van), meg valamennyire szerelnek is.

a végeredmény majd akkor lesz pozitív ha marad is jó a klíma, szóval nyugtával a napot de eljönni elégedetten jöttem el. ellenben nem olcsó.

nekem is ajánlották, ez alapján illetve a weboldalon olvasottak alapján választottam, nagyon nem trükköztem mert más ajánlást nem kaptam, beesni meg nem akartam sehova.

[ Szerkesztve ]

(#13981) Tsebacsi válasza DeFranco (#13980) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Megvan, köszönöm! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13982) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

3-4 évente ajánlott a töltet cseréje. 10k alatt is meg lehet úszni. Ha kompresszor tönkremegy, inkább 50-100k.

(#13983) athomi válasza máyköl (#13966) üzenetére


athomi
veterán

11 literes fogyit milyen használati mód mellett produkálsz? Azért elég nagy különbségek tudnak lenne városi és városi használat között is. Nem mindegy hogy 2-3 km-es távokat teszel meg, azt is forgalomban, lámpákkal tűzdelve, vagy üzem meleg motor mellett gyérebb forgalomban, haladósabban.

Azt hogy mennyivel csökken a fogyid azt pontosan nem tudom megmondani. Az sem mindegy milyen felniről milyenre váltasz vissza. Egy jobb minőségű és egy noname felni között azért komolyabb súlykülönbség is lehet. A gördülése ellenállásod mindenesetre 205/55 R16-os gumival azért jóval kisebb lesz, szóval biztos hogy lesz fogyicsökkenés és nem hiszem hogy csak 1-2 deci. És nem csak fogyasztásban éreznél különbséget, hanem menetdinamikában is.

Én visszamennék 16-os felnire. :)

[ Szerkesztve ]

(#13984) RazoR


RazoR
veterán

Srácok MK2,5 1.6 TDCi-ből van olyan automata ami ajánlott lehet? Jól tudom, hogy a powershift az felejtős? Mi is a másik? Mennyire bajos?

(#13985) molnarpeter válasza RazoR (#13984) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

CVT volt, de ne vedd. Prius vagy Auris hibrid.

(#13986) máyköl válasza athomi (#13983) üzenetére


máyköl
veterán

Idáig se volt kérdés, hogy vissza akarok menni 16 -ra, csak még nem tartok ott... :)

Általában 20-30km -es távokat teszek meg, van lámpa és haladós szakasz is. Kíváncsi vagyok az új felnikkel mennyit fog írni fogyasztásra.

Pardon, az nem lehetséges, hogy a fogyasztásmérőm mutat téves adatot?

(#13987) RazoR válasza molnarpeter (#13985) üzenetére


RazoR
veterán

Nem én venném, nekem már van egy ideje. :)
A családban behalt egy MK2-ben az automata váltó és ahelyett keresünk egy FL-es automatát, azt, hogy miért automata ne kérdezd... :U

(#13988) molnarpeter válasza máyköl (#13986) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Akartam is kérdezni, mi alapján ennyi. Nulláztad? Egy teletankot kijárva pontosabb lenne utánaszámolva, csak érdemes kicsit meglengetni a kasznit, hogy ne maradjon buborék, illetve ha van trükk, az utolsó cseppet is betölteni :D

(#13989) máyköl válasza molnarpeter (#13988) üzenetére


máyköl
veterán

Nulláztam majd telitank. ;)

(#13990) xEon1337


xEon1337
őstag

Én éppen ma voltam a KwikFitnél klíma töltésen, mert már nagyon gyenge volt. Előző 2 éven, mióta nálam van a kocsi, azért még hűtött, igaz nem annyira, mint az időnként próbált új autók.

Na most 9 éves korára az 530 gramm gyári töltetből volt benne úgy ~130 gramm, szóval nem csoda, hogy nem fagytam le. :) Volt egy 30 perces vákuumos nyomáspróba, azon megfelelt, aztán ment bele a gyári mennyiség. Olajból nem tudom mennyit kapott, gondolom arányosan van a töltethez adagolva, egyébként a kézikönyv 180-200 gramm olajat ír, de a motortérben lévő klíma matricán ennek a mennyisége nincs feltüntetve.

A hőmérőt a szellőzőnyílásba dugva most minimumon 6 fokos levegő jött ki, remélem pár évig nem kell vele foglalkoznom. :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#13991) molnarpeter válasza RazoR (#13987) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az is be fog halni, tök mindegy :DDD cvt esetén konkrétan alultervezett darab (nem viseli a dízel nyomatékát), olajcsere pedig gyakorlatilag motoréval együtt, 15-30 ezrenként érdemes, ha jót akar magának az ember. [link] Komolyan vegyenek hibrid Toyotát, ugyanannyi üzemanyaggal elmegy, de nem hagyja őket ott minden sarkon az automata :D

(#13992) ReFleXx válasza Jenne (#13975) üzenetére


ReFleXx
addikt

annyit nezz meg, hogy kompresszor kornyeke / alja ne legyen olajos. a klima olaj zoldes szinu. ha porszaraz es jol hut akkor meg kar piszkalni. pollenszuro csere azt csa.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13993) ReFleXx válasza DeFranco (#13978) üzenetére


ReFleXx
addikt

muter fiestaja 14 eves es hut rendesen.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13994) DeFranco válasza ReFleXx (#13993) üzenetére


DeFranco
nagyúr

erre nem tudok mit mondani mert nem értek hozzá.

számos helyen utánaolvastam, viszonylag független forrásokból is (már amennyiben a TC-t annak tekintjük), általánosan javasolják az olajcserét így ezt elfogadtam.

tény, hogy az olajom láthatóan nem fogyott, minden folyásra allergiás vagyok és jó eséllyel kiszúrom mégis az olajszint a fele volt a névlegesnek (itt grammokról beszélünk) és volt szilárd szennyeződés is az olajkörben.

mindemellett a klíma teljesítménye példás volt, előkeresem a grafikont de 60 másodpercen belül egyszámjegyű hőmérsékletű levegőt fújt, mégis a fentiek miatt indokolt volt a vizsgálat és a csere.

én is fáztam tőle, mert egybegyógyult rendszert és működő eszközt nem piszkálunk, ezt megtanultam de a fentiek tükrében szerintem te sem mondod azt hogy indokolt lett volna ezt elhagyni.

bár kíváncsi vagyok a véleményedre, mert tényleg nem értek hozzá.

(#13995) molnarpeter válasza DeFranco (#13994) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A klíma töltet olyan, mint a motorolaj, muszáj piszkálni :K

[ Szerkesztve ]

(#13996) ReFleXx válasza DeFranco (#13994) üzenetére


ReFleXx
addikt

elhiszem neked, Focusban mar ilyen idosen masodjara kellett volna a kompresszort felujitani, mert kinyomta az olajat, Fiesta meg rendben, csak emiatt mondtam hogy nem nyulnek hozza ha amugy rendben.
Heten voltam az enyemmel klimat tolteni, kb 30gr gaz hianyzott csak, Focus/Fiestahoz kepest harmatos a klima a Mondeoban, csak emiatt mentem, de megnyugtattak hogy ebben mar sose lesz olyan jeghideg, ezek mar ilyenek. :D
Mondjuk a hocserelot kitakaritottak, kikapcs utan volt mar kicsit szaga, most az megszunt , kerdes meddig.
Azt hogy olajat lecsereltek-e azt nem tudom. Karbantartast is kertem a klimatoltes mellett.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13997) frigoo válasza jupp008 (#13974) üzenetére


frigoo
aktív tag

Köszönöm és MI5U-nak is!

(#13998) athomi válasza máyköl (#13986) üzenetére


athomi
veterán

Anno 1.6 TDCI-nél számolgattam és 2-3 decinél nem tévedett többet a fogyasztásmérő. Ez persze az is jelenti, hogy nem pontos, de markáns eltéréseket nem tapasztaltam.

Mindenesetre kíváncsi vagyok, ha cserélsz akkor mindenféleképpen oszd meg a tapasztalataidat. :)

[ Szerkesztve ]

(#13999) máyköl válasza athomi (#13998) üzenetére


máyköl
veterán

Ki kellett ma szaladnom este Ürömre, szinte alig volt lámpa, így le is ment 9l -re 11.5 -ről... :DDD

(#14000) Salex1 válasza bajnokpityu (#13977) üzenetére


Salex1
senior tag

Köszi! Tegnap megnyomkodtam a - gombot és utána működött. De azt nem tudom meddig fog tartani...

Más: Egy ilyen tetőcsomagtartó használható a Mondeón? Nem karcolódik össze? Félek tőle kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.