Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13851) molnarpeter válasza athomi (#13832) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nem szükséges. Ha olcsón kell megúszni, kis kézi pumpa is jó hozzá, plusz 1-2 méter cső :) How-to, illetve hand fuel pump

(#13852) molnarpeter válasza #31600896 (#13834) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lehetőleg gyári. Ha rossz értékeket produkál az utángyártott, kellhet kiemelő.

(#13853) #31600896 válasza molnarpeter (#13852) üzenetére


#31600896
törölt tag

Basszus a gyárinak meg vagy 80 ezer az ára, ráadásul 2 is hibakódot produkál. 160+ munkadíj baromi sok pénz, hogy már eleve költöttem 150 ezret a kocsira 1 hónap alatt. A kiemelő mit jelent pontosan az utángyártott esetében?

(#13854) molnarpeter válasza #31600896 (#13853) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézzétek meg, mi a gyári márkája, ha az belefér, vegyél olyat. Vagy ha van kipóbálnható bontott, és szorít a büdzsé, az is egy opció, de nem a legjobb.

spacer

Mik a konkrét hibakódok?

[ Szerkesztve ]

(#13855) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Srácok!

Ez jó árú Ford Edge? Most akadtam rá. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13856) molnarpeter válasza Real_Necro (#13855) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ültem már egyben, de ez kicsit szűkösebbnek látszik, biztos csak az átadó volt úgy megviágítáva :D

(#13857) #31600896 válasza Real_Necro (#13855) üzenetére


#31600896
törölt tag

"kicsit" átalakították :D :D

(#13858) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Egyébként nagyon tetszik az Edge, gondolkodom, hogy 3 év múlva Mondeot arra váltom, ha csak el nem csábulok egy CX-5 felé... :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13859) molnarpeter válasza Real_Necro (#13858) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ültem mindkettőben (CX-5 talán 2013, Edge új), nálam Ford jobban bejött :)

(#13860) Real_Necro válasza molnarpeter (#13859) üzenetére


Real_Necro
veterán

Edge-ben nem ültem még, tegnap közelebbről megnézhettem egy 2,5-es benyás 2017es CX-5öt. Tetszik, de Ford vonal is jó választás volt. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#13861) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem egy Ford Kuga 1.5 Ecoboost 150 lovas Copper Pulse színű autót. Titanium felszereltséggel.
Az lenne a kérdésem hogy ebben van e részecske szűrő vagy nem? Most írták hogy ezt jó lenne tudni. Szalonba nem is kérdeztem ha megyek majd megkérdem de az még 3 hét kb.
Köszi

(#13862) SzlobiG válasza V.T. (#13861) üzenetére


SzlobiG
félisten

Elvileg már kell lennie, de ezt a szalonba tudniuk kell. :)

(#13863) Pardise válasza SzlobiG (#13862) üzenetére


Pardise
senior tag

Amikor rendeltem a mondeot a miskolci szalonban, az értékesítő csávónak megemlítettem a kokszosodást és még csak nem is hallott róla, pedig neki is ecoboost mondeo van.....

Your car, your life ;)

(#13864) dellfanboy válasza Pardise (#13863) üzenetére


dellfanboy
senior tag

meglepodtem volna ha mast mond...

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#13865) V.T. válasza SzlobiG (#13862) üzenetére


V.T.
aktív tag

Persze rákérdezek majd. Csak gondoltam itt akinek van az rögtön meg tudja mondani hogy mi a helyzet.

(#13866) Pardise válasza dellfanboy (#13864) üzenetére


Pardise
senior tag

Szervízre lennék kíváncsi, remélem ott vágják ezeket.

Your car, your life ;)

(#13867) troll81


troll81
addikt

5W-30, Special Tec, LIQUI MOLY vagy 5W-30, TOTAL Quartz, 9000 Future NFC jo lehet nekem a mk1 focusba?benzines ki probalnam valamelyiket. :F

(#13868) Goose-T válasza troll81 (#13867) üzenetére


Goose-T
veterán

Castrol Magnatec, fölösleges kísérletezgetni.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#13869) Jenne válasza Goose-T (#13868) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálunk három autó van a családban, mindháromban (dízelek) Castrol Magnatec 5w30-as olaj volt éveken át. Csak az.
Azért váltottunk róla, mert az utolsó két olajcsere után azt tapasztaltuk, hogy megváltozott a motorok hangja, klattyogósabb, varrógépesebb lett a hangjuk és jobban is kezdték fogyasztani az olajat. Az utolsó Castrolos olajak alig 2 ezer km után lettek lecserélve, mert már kezdtük megsajnálni az autóinkat a fura motorhang miatt. Erre az olajra váltottunk, tökéletesen bevált. Nagyon szépen mennek a motorok azóta, szép durúzsolós hangjuk lett azonnal.
Szomszédom is Castrolt használ, Skoda Octavia, de Ő is kezd panaszkodni rá. Garázs szomszédom Volvóban Castrolt használt, de amikor beszélgettünk, hogy nekem mik a tapasztalataim mostanában a castrollal azt mondta hogy Ő is tapasztalta ezt, hogy hangosabb, zakatolóbb, klattyogósabb lett a motor hang. Váltott Totalra, azóta megjavult nála is.
Ezzel nem a Castrolt akarom fikázni, csak egy tapasztalatot írtam le.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13870) Sub-ZeRo válasza troll81 (#13867) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyárit bele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13871) xEon1337 válasza Jenne (#13869) üzenetére


xEon1337
őstag

10.000 kilométerenként szoktam olajat cserélni az 1.6-os (101 LE) szívó benzinesben.

Első alkalommal Eneos Premium Hyper S 5W-30, második alkalommal Motul Specific 913D 5W-30 ment bele, azóta pedig kétszer Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30. Az Eneos és a Motul még 7-8.000 kilométer megtétele után is világosabb volt, mint a Castrol 1.000 kilométernél.

Aztán ez jelentheti azt is, hogy a Castrol legalább megfogja a mocskot, ami amúgy a motorolaj dolga a kenés mellett, a másikak meg nem.. Szívem szerint a Motult raknám bele, de a szerviz árajánlata Castrolra 15K, Motulra meg 26K... szóval jó nekem a Castrol is. :)

Szerk.: hangra nem tűnt fel változás egyik esetben sem. Persze olajcsere után egy kicsit finomabban jár talán, de ez olajfüggetlen.

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#13872) troll81 válasza Jenne (#13869) üzenetére


troll81
addikt

szia hasonló tapasztalatom van és ezért váltanék olajat és fogok is mert zavar mert nem ilyen volt. Totoal volt bele eddig hordós ból szervizben de nem jó.annyi hogy nem fogy nem eszi csak szarabb a hangja.

Lehet kipróbálom a gyári t a fordtól. :K

[ Szerkesztve ]

(#13873) Sub-ZeRo válasza troll81 (#13872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én azt rakom bele már második éve. 11.000 k,-ként 1 dl-t kell rátöltenem, hogy maxon legyen a szint.
Előtte más olaj volt benne, ott 10-nél vagy 4 dl ment bele, hogy a maximum közelében legyen.
Szóval nekem gyári megy bele 2 hónap múlva is. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13874) DZs válasza troll81 (#13872) üzenetére


DZs
senior tag

A Castrol minősége romlott. Ford olaj helyett én Eneost használok.

(#13875) SzlobiG válasza troll81 (#13872) üzenetére


SzlobiG
félisten

A gyári fordot a castrol gyártja szóval ugyanaz vagy még silányabb mint a Magnatech.

Én már éve óta a Magnatechet használom és nincs gond vele, nem eszi.

(#13876) troll81


troll81
addikt

par konkret tipust irajatok nekem meg nezem mi beszerezheto.kb 1.5 2 havonta cserlek olajat 10 000 km max amit megy.

Az egy literes total olaj ami flakonos az jo volt ez a hordos nem a legjobb elvileg ugyan az kellene legyen. :F

(#13877) Sub-ZeRo válasza troll81 (#13876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13878) troll81 válasza Sub-ZeRo (#13877) üzenetére


troll81
addikt

koszonom.ez akkor batran mehet. ha haza megyek veszek 2 kannat meg nezem milyen.meg futja a haza utat ami benne van :K

(#13879) Jenne válasza DZs (#13874) üzenetére


Jenne
senior tag

Én is ezt tapasztaltam, azt követően, hogy 2016-ban a castrol Hungária megszűnt, és a castrol képviselet kivonult jó néhány kelet-európai országból. Lengyelországban van az elosztó bázis, de ...

(#13875) SzlobiG
A gyári fordot a castrol gyártja szóval ugyanaz vagy még silányabb mint a Magnatech.

A Castrol Magnetec és maga a castrol a BP olajvállalalt (British Petroleum) terméke. A castrol az egy márkanév, nem gyártó. A gyári Ford olajat is a BP gyártja.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13880) DeFranco válasza Jenne (#13879) üzenetére


DeFranco
nagyúr

gödön is váltottak, azt hiszem total-ra. furcsálltam is, enyhén fel is voltam háborodva magamban, de akkor ezért.

[ Szerkesztve ]

(#13881) Jenne válasza xEon1337 (#13871) üzenetére


Jenne
senior tag

hangra nem tűnt fel változás egyik esetben sem. Persze olajcsere után egy kicsit finomabban jár talán, de ez olajfüggetlen.

A két utolsó olajcsere után (Castrolról beszélek) már rögtön az első beindításokat követően más lett a motor hang. Azonnal halható volt, hogy hangosabb, klattyogósabb zakatolóbb lett a motorhang. Mind a három autónknál ezt tapasztaltuk.
Tehát nem azért lettek csendesebb az új és másik olajtól az autóink, mert új friss olaj került beléjük.
Nem akarok itt nagyon belemenni, de kábé 2-3 évvel ezelőtt Lengyelországban egy igen nagy és kiterjedt olajhamisításra derült fény. Ebben vastagon benne volt/érintett volt az ottani "MOL" is, ha jól tudom a neve ORLEN.
A Castrolt is abban az országban csomagolják, miután már csak ott van a keleti régióban képviseletük.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13882) Mi5u válasza DeFranco (#13880) üzenetére


Mi5u
tag

A Castrol minősége már csak árnyéka régi önmagának(volt egyszer egy legendás GTX3 Protec), ellenben jócskán túl van árazva. Sok szerviz inkább váltott más gyártóra. A legtöbb helyen amúgy valóban a T betűs márkát lehet helyette látni.

[ Szerkesztve ]

(#13883) máyköl


máyköl
veterán

Ha már olaj téma:
Bárdiban kérdezte a srác, hogy mennyi km van a fókában (220k), azt mondta oda már inkább 10W40et vigyek.

Neten inkább 5W30at olvasok hozzá.
2005, 1.6 benzin, 115le.

Szerintetek?

(#13884) athomi válasza máyköl (#13883) üzenetére


athomi
veterán

Már miért töltenél egy egészséges motorba a gyártó által nem engedélyezett olajat? :F :W

[ Szerkesztve ]

(#13885) DeFranco válasza máyköl (#13883) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hülyeségeket beszélt, mehet bele az 5w30, ha esetleg elkezdi csipegetni akkor lehet gondolkodni a hogyan továbbon. bár akkor sem ajánlják a vastagítást mert csak rontasz vele a helyzeten.

(#13886) xEon1337 válasza máyköl (#13883) üzenetére


xEon1337
őstag

Azt vedd, ami bele való, ez pedig az 5W-30 A5 (Ford WSS-M2C913 B/C/D)

Eszi az olajat?
Nem -> miért vennél sűrűbbet?
Igen -> a sűrűbb olaj nem megoldás, fel kell újítani a motort.

"Less but better" - Dieter Rams

(#13887) máyköl


máyköl
veterán

Ez szuper, mi meg beleöntöttük a 10W40et. Miért dolgozik ilyen ember akkor ilyen helyen? Szinte hülyének nézett, hogy a gyárit akarom venni. Mindegy, elviszem hétfőn olajcserére.

(#13888) DZs válasza máyköl (#13887) üzenetére


DZs
senior tag

Nyáron maradhat benne, tél előtt cseréld le.

(#13889) máyköl válasza DZs (#13888) üzenetére


máyköl
veterán

Épp kedden megy vezérléscserére, ott mindenképpen cserélik az olajat egyébként? Mert ha igen, sima ügy.

(#13890) DZs válasza máyköl (#13889) üzenetére


DZs
senior tag

Ahhoz nem kell leengedni az olajat.

(#13891) ReFleXx válasza DeFranco (#13880) üzenetére


ReFleXx
addikt

godon mar evek ota mobil1-t tolnak hordobol.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13892) ReFleXx válasza Jenne (#13881) üzenetére


ReFleXx
addikt

pont ezt akartam irni, siman benne van h hamis olajat kaptak jo sokan....

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13893) DeFranco válasza ReFleXx (#13891) üzenetére


DeFranco
nagyúr

lehet, meg kellene nézzem mi van a számlán, de lehet mobil1

amúgy az mennyire vállalható olaj?

(#13894) SzlobiG válasza Jenne (#13879) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezzel nekem nem mondtál újat. :N

(#13895) Jenne


Jenne
senior tag

Nem megbántva senkit aki Castrol olajat használ ...de...
2016-ban év elején amikor olajat cseréltettem, feltűnt hogy a Castrol Magnatec színe (a kannából öntvén a szervizben) már nem az addig megszokott zöld színű volt, mint előtte, hanem a szokásos aranybarna szín mint a többi olaj. Akkor még, 2016 elején, jelen volt hazánkban a castrol hungária képviselet így gyorsan rá is kérdeztem náluk. Válasz,- hogy megszüntették a színezést, maradt a szokásos aranybarnás olaj szíj, mint a többi gyártónál.
Aztán pár hétre rá kaptam egy 8 hónapos munkát Starnbergben és Rosenheimben (Németország) és ott eljött az olajcsere ideje. 2016 októberben. Legnagyobb meglepetésemre a szervizben (németországi szerviz, Rosenheim) amikor öntötték bele a motorba a castrol magnatecet, annak szép pirosas bordós színe volt. Gyorsan hamar rá is kérdeztem, hogy miért piros színű ez az olaj, hiszen előtte zöld volt és én még sosem láttam piros castrolt, és tudtommal a csatrol megszüntette a színezést. A válasz ( a német szervizben!) - hogy a zöld színezés az valóban megszűnt, de rögtön váltottak és utána lett a pirosas szín, ezzel jelzi BP, hogy eredeti Castrol az olaj. Na ez remek, mondtam a szervizben mert nálunk (Mo.-on) azt válaszolták, hogy miután megszűnt a zöld színezés utána már nem színezte a Castrol az olaját. Erre a kijelentésemre csak nagy sejtelmesen mosolyogtak a szervizben, de értettem belőle.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13896) troll81 válasza Jenne (#13895) üzenetére


troll81
addikt

Faxsza atbaktak mindenkit mindenhol..... :R

[ Szerkesztve ]

(#13897) ReFleXx válasza Jenne (#13895) üzenetére


ReFleXx
addikt

lul te vegignezel minden szervizmunkat lepesrol lepesre?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13898) troll81 válasza ReFleXx (#13897) üzenetére


troll81
addikt

en is ott vagyok vegig altalaban :K es nem zavartak el soha igaz nem is vagyok lab alatt. :K

(#13899) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Nem tudom, hogy vannak-e itt olyanok akik kívülről csinosítják a kocsijukat. Van egy Focus 2 Faceliftem és erre szeretném az st elemeket felrakni. Passzolnak hozzá, vagy kell azért alakítani rajta?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13900) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Ha esetleg volna aki szeretné eladni a Focus-át, akkor keressen, mert szeretnénk venni egyet 600-700 között. Ha lehet benzinesen és km tekintetében is max 170 körülit, klímásat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.