Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13301) bajnokpityu válasza sziku69 (#13299) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekünk a Kiára nem raktak vissza jelzőt, egy csipogó van az elektronikában.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13302) pet007


pet007
aktív tag

Tegnap felniket csereltem az mk4 mondin, es kozben megtalaltam a fekcsikorgas okat is. Elso fektarcsaknal hianyoznak a tarscalefogato csavarok, es el volt mozdulva tarcsa kicsit. Most visszaigazgattam kozepre amennyire tudtam, csikorgas eltunt, de erdekelne, hogy hol lehetne ket ilyen csavart beszerezni? Vagy probaljam bontobol?

(#13303) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!

Sajna nekem is beazik az autom csomagtere,tudom es latom is hogy hol megy be a viz,de egyszeruen nem jovok ra,hogy hogyan is folyhat be ott a viz :F
A csomagter ajto zarnal folyik be a viz..
Hatha kozuletek valaki megmondja :)
Szerintetek hol lehet a problema?
Az auto egy Ford Mondeo Mk5
Valaszokat elore is koszonom :R

01
02

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13304) radi8tor válasza sziku69 (#13299) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kifúrják valahol a műszerfalat a térded környékén és oda kerül a visszajelző LED.

⭐ Stella

(#13305) molnarpeter válasza bajnokpityu (#13301) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nincs rendelet, hogy zöld fény kéne jelezze?

(#13306) Sub-ZeRo válasza molnarpeter (#13305) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs. Vagy fény, vagy hangvisszajelzőnek kell lennie.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13307) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Hátha van valakinek ötlete hol lehet venni...
A napokban az egyik parkolóban, egy autóban láttam. A vezető oldali ajtónál, a kárpit tetején ahol az üveg kezdődik (elnézést a láma megfogalmazásért) ott volt egy külön könyöktámasz, ami szélesebb volt az ajtó kárpitjánál.. A bal kart lehet azon pihentetni vezetés közben ha jól gondolom.
Hol lehet ilyet vásárolni? Tud valaki segíteni? Gondolom van több méretben is.
Előre is köszi a segítséget.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13308) ReFleXx válasza pet007 (#13302) üzenetére


ReFleXx
addikt

gyarilag sincs ilyen csavar, a kerekanyak rogzitik a tarcsat

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13309) jupp008 válasza Jenne (#13307) üzenetére


jupp008
senior tag

Mondjuk ilyen ?

(#13310) ReFleXx válasza DeFranco (#13243) üzenetére


ReFleXx
addikt

nah, elfelejtettem, de most eszembe jutott es megkerestem, ha meg aktualis.
a 1-essel jelolt csavar a fekete dekkli alatt lesz szerintem es az alatta levo csavarnal lehet sztem leengedni.

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13311) troll81


troll81
addikt

sziasztok ki milyen olajat hasznal? mk1 1.8 zetec motorba? holnap esedekes a csere megint :((( :W es erdeklodoen kerdeznek e felol.eddig az auto szerelo re volt bizva. :K

(#13312) ReFleXx válasza troll81 (#13311) üzenetére


ReFleXx
addikt

5w30 ford mehet bele, olcso/jó

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13313) Jenne válasza troll81 (#13311) üzenetére


Jenne
senior tag

Én ezt használom.
Éveken át a család két, majd már mind a három autójában Castrol volt, de valahogy sosem voltam elégedett azzal az olajjal.
Ez most tökéletes és szerintem az ára is baráti ár.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13314) kalmanchris válasza ReFleXx (#13308) üzenetére


kalmanchris
tag

Ez érdekes lenne. Főleg ha ott a helye.

(#13315) troll81


troll81
addikt

ReFleXx
Jenne

koszonom 5w30 ford ez van mindig benne akkor maradhat vagy jobb felesleges ehhez az oreg motorhoz? :) enni nem eszegeti pedig palyazok napi szinten

(#13316) Pardise


Pardise
senior tag

Voltunk ma egy ismerős szerelőnél, aki megállapította, hogy a kocsimban a motor nagyon mozog váltásnál, sokkal jobban, mint kéne. Szerinte a motortartó bakkal lehet gond és aogy mozog a motor, megnyomódik valamli vezeték ami miatt visszaesik a fordulat. Fordba bevitte barátnőm a kocsit, szerda reggel 10-re kaptam időpontot, hogy elmegyünk kocsikázni, hogy lássák mi a hiba. Ma rá sem néztek, mert sok volt a dolguk....

Your car, your life ;)

(#13317) lajafix válasza Jenne (#13296) üzenetére


lajafix
addikt

Nyerek a lottón, 1 ilyen bordó és egy Bullit zöld rendel...
Utána szólok az asszonynak, hogy egy fiestat nézzen ki magának ...

Rock'n Roll

(#13318) Sub-ZeRo válasza troll81 (#13311) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha sok van benne, akkor 10w40-et, de azt is csak Gyári olajat! Nekem pesten a fordnál kérdezte a srác, hogy mennyi van benne, mondtam és adta az 5-ös olajat. Ha sok kilométer van benne, akkor 10-est rakj bele!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13319) molnarpeter válasza troll81 (#13315) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem eszi, legyen 5W30 továbbra is.

(#13320) ReFleXx válasza Sub-ZeRo (#13318) üzenetére


ReFleXx
addikt

legnagyobb hulyeseg, foleg a 10w40

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13321) SzlobiG válasza Vaze (#13303) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem garanciális még?

Eléggé bagatel dolog ez egy viszonylag új autónál.

(#13322) embe válasza troll81 (#13311) üzenetére


embe
nagyúr

Ami a gépkönyvében van. Ha 5W-30, akkor azt. Ha csipegeti, akkor is azt. A legnagyobb marhaság amikor azt mondják, ha csipegeti, akkor vastagabb olaj kell bele.
Csipegesse akkor. Legfeljebb pótolod.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13323) molnarpeter válasza embe (#13322) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Na ja, ha meg már nem csak csipegeti, de annál inkább eszi, akkor nem olajat kell váltani, hanem gyűrű csere :D

[ Szerkesztve ]

(#13324) troll81 válasza embe (#13322) üzenetére


troll81
addikt

szia semmilyen utántöltést nem igényel.marad az 5w-30 ford benne.nem láttam még jelét hogy csipegetné. 10 ezrenként megy a csere. igaz majdnem havi szinten :(((

(#13325) Sub-ZeRo válasza ReFleXx (#13320) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a fordnál is vannak olyanok, akik nem értenek hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#13326) Salex1


Salex1
senior tag

Ismeri valaki az adaptív tempomat összetevőit? Lehetséges valahogy utólag beépíteni egy autóba? (Mondeo 4.5)

(#13327) Jenne válasza lajafix (#13317) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ha megnyerném a lottó öttalálatost, az biztos, hogy nem ebben az autóban gondolkodnék, de Fordban sem. :N Valamelyik japán gyártó autójában.
Mint mondtam, ültem benne, de valahogy nem igazán jött be. Túl alacsonyan láttam ki az ülésből a szélvédőn, pedig nem vagyok egy alacsony ember, a magam 188 centijével. Maga az ülés az kényelmes volt, Recaro Sport ülések, de a küszöb is nagyon magas volt oldalt, kiszálláskor (megszokva az én autómat) félig ki is estem a Mustangból, mert beleakadt a cipőm a magas küszöbbe. :DDD
Bármennyire is kényelmesek voltak azok az ülések, közel 15 millát nem érnek meg nekem. :N

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13328) Vaze válasza SzlobiG (#13321) üzenetére


Vaze
őstag

Szia!
De igen,van meg ra garancia,el is viszem jovo heten,csak gondoltam megkerdezlek titeket,hatha valaki tud mondani ra valamit. :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13329) molnarpeter válasza Vaze (#13303) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Rendszám keret alatt nincs több lyuk a szükségesnél? :D

(#13330) Vaze válasza molnarpeter (#13329) üzenetére


Vaze
őstag

Haat en nem furtam lyukat,de ranezek :D :D
Most kertem idopontot a Fordhoz,jovo het Keddre kaptam is,nagyon kivancsi vagyok,hogy mit mondanak majd ra :)

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#13331) bajnokpityu válasza Jenne (#13327) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mindenki másképp dönt. ha nyernék lotton, bizony én élménydús kocsit vennék, és aszerint döntenék, melyik ad több élményt. ha angol, akkor legyen az, de minimum 2 féle assistancet vennék hozzá.

egyébként mai (és általában elmúlt 5-8év) japánok általában semmivel se megbizhatóbbak, mint bármely másik, akár ford.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13332) embe


embe
nagyúr

Szeretném az MK3-as Focusban az első helyzetjelző izzőkat, a T10-es 5W-osokat, kicserélni ledes izzóra. Van valakinek ezzel tapasztalata, működik rendesen? Vagy kell előtétellenállás?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13333) molnarpeter válasza embe (#13332) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] whitevision esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#13334) embe válasza molnarpeter (#13333) üzenetére


embe
nagyúr

Inkább ledes lenne jó. Van itthon több is, de azok a a minden irányba világító izzók. Az a kocka alakú.
De van olyan is ami olyan mint egy túl méretes led. csak amikor beszereltem mindkettőt, akkor vettem észre, hogy az egyik nem működik. Még az Opelben halt meg, de elfelejtettem. nagyon szuper volt a fénye, csak ugye így 1 volt jó. Így visszatettem a hagyományos izzót.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13335) atila4


atila4
senior tag

Sziasztok! Van egy Mk2-es Faceliftes Focusom, és hátul a csomagtartó nyitónál a díszcsík amibe van a ford logó is az elkezdet mozogni. Volt már valakinek ilyen problémája? Hogyan lehet orvosolni?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13336) atila4 válasza atila4 (#13335) üzenetére


atila4
senior tag

Szétszedtem. Meg van a hiba. Eltörtek a kis pöckök. Valaki tudna linkelni egy oldalt ahol meg tudom venni az eredeti díszcsíkot?

Windows 10 / Galaxy S 7 / Asus ROG

(#13337) radi8tor válasza atila4 (#13336) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

cromax.hu

⭐ Stella

(#13338) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Megtudnátok mondani, hogy merre található az mk2-es Focusnak 1.6tdci-nél a klíma elpárologtatója?

(#13339) embe válasza ReSeTer (#13338) üzenetére


embe
nagyúr

Én ugyanezt keresném az MK3-as Focusnál. Kérdeztem is korábban, de még nem kaptam rá választ. :(

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13340) IntelKiller7


IntelKiller7
veterán

MK7-es Fiestahoz(1,25) nem tudja valaki mekkora a légszűrőházhoz vezető cső átmérője? Sehol sem találom a neten..

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#13341) Mi5u válasza ReFleXx (#13320) üzenetére


Mi5u
tag

:K
Csak azt szabad beleönteni ami előírás...és nem véletlenül. De lehet a Ford(és egyéb gyártók) mérnökei voltak ostobák és a "szakik" tudják jól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13342) cyanide válasza cyanide (#12814) üzenetére

Hogy ne hagyjak itt megválaszolatlan kérdést, leírom a megoldást vagy legalábbis egy részét.
A motorom ette az olajat, de fel lett újítva. Az olajfogyasztás visszaszorult a nem látható tartományba, szerintem meg is szűnt. Viszont valami miatt kialakult az az állapot, ami miatt letapadtak és elkokszolódtak a lehúzógyűrűk. Szeretném úgy megcsinálni, megcsináltatni a motort, hogy ne kelljen mégegyszer szétbontani.
A szívósor merő korom volt belülről, kitakarítottam, PCV szelep és a cső kicserélve, a lecsapató műanyag fedelet, ami a blokk oldalán van szintén eltakarítottam. A folytószelep szintén eltakaírtva, A TMAP szenzoron látszott egy kis ráégett korom, megtisztítottam, de gyanús volt nagyon. Aztán, ahogy használgattam a kocsit egyre jobban meg tudtam figyelni azt a fajta érzéketlenséget a kicsi gázadásokra, amit a legutóbbi hsz-ban próbáltam leírni. Először a gázpedál jeladóra gondoltam, de ODB kiolvasóval látszott, hogy a pedált szépen 0,5%-onként tudom adagolni. 3 és 4,5%-os gáznál nem túl hirtelen, de 1800-2000 fordulatra ugrik a motor, ha visszább veszem a gázt beáll a normál alapjárat. A motor egyenletesen járt végig, inkább egy kicsit fulladósabb volt. Szóval rendeltem kínából egy elvileg a kocsihoz passzoló TMAP szenzort valami 9 dollárért szállítással, minden mindegy alapon. Kicseréltem a rossznak vélt érzékelőt és egészen eltűnt ez az érzéketlenség. Ja igen és ezekhez a dolgokhoz nem tartozott semmilyen hibaüzenet!
Még a termosztátom is gyanús egy kicsit. A vízhőfok jelző pár perc alatt felugrik középre, de OBD-n nézve kb 50 foktól már középen van. 76-78 fokon szokott megállni, tegnap láttam 86 fokot. Gyárilag úgy olvastam, hogy 92 fokon kezd nyitni a termosztát és 98 fokon nyit ki teljesen. Valakinek van tapasztalata termosztát és vízhőfok problémával? Folytatom az elsőautós kalandomat. Szívesen veszek bármilyen észrevételt, tanácsot.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#13343) kcsa válasza cyanide (#13342) üzenetére


kcsa
veterán

Az a termosztát cserés. Ha hidegebb idő lenne, 50-60 foknál se nagyon menne feljebb.

Nekem is ez volt, 1.8 HE (aka Mazda L).

(#13344) cyanide válasza kcsa (#13343) üzenetére

Köszönöm, akkor ez el is dőlt. Fogyasztásban történt valami észrevehető változás a csere után?

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#13345) kcsa válasza cyanide (#13344) üzenetére


kcsa
veterán

Max fél liter, de inkább decik az én használatommal. Ami miatt nekem fontos volt, hogy télen fűtés sem volt rendben, csere óta nem fél óra alatt kezd el fűteni. Persze ez nyáron annyira nem izgalmas kérdés :)

(#13346) sziku69


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy az mk1 2003-as fókuszoknál, az index, az egy körös, vagy két körös. Utánfutó visszajelző miatt kérdezem.

(#13347) RazoR


RazoR
veterán

Sziasztok!

2011 MK2,5 első elindulás után kb 20km/h-nál érezni a gázpedálon egy kis kattanást minden alkalommal. Ahogy utána olvastam nem egyedi a jelenség, van ötletetek, hogy mi lehet? Kéne aggódnom?

(#13348) ReFleXx válasza RazoR (#13347) üzenetére


ReFleXx
addikt

olyan a tunet mint amit Pardise irt korabban?

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13349) RazoR válasza ReFleXx (#13348) üzenetére


RazoR
veterán

Nem! Hang nincs egyáltalán, csak a gázpedálon érezni egy nagyon minimális "kattanást". Focus Klub-ban azt írták ABS önteszt....

(#13350) ReFleXx válasza RazoR (#13349) üzenetére


ReFleXx
addikt

ABS-t nem a fekpedalon kene erezd? :F

meg az 1-es fokan egy bowdent cibalt a gazpedal, de azota mar elektronikusak, nem tud azon keresztul szerintem semmilyen onteszt "kattantani"

[ Szerkesztve ]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.