Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13601) molnarpeter válasza Tsebacsi (#13600) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ja, csak mostmár nem kell kétféle motort gyártani (1.4-1.6) :K Jól bevált technika, csak spórolós köntösben :)

[ Szerkesztve ]

(#13602) Salex1


Salex1
senior tag

Nem tudtok valami leírást Mondeo 4,5-be utólagos kesztyűtartó hűtés beépítésről?

(#13603) embe válasza Salex1 (#13602) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg? :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#13604) Tsebacsi válasza Salex1 (#13602) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Azon agyalok hol baszta el a Ford, mikor már a 2011-es Civic-emben is volt kesztyűtartó hűtés, ebben a trágyahalom Focusban meg se sminktükör világítás, se hátsó középső kartámasz, se a kesztyűtartó hűtés nincs benne. :W Persze halál jól néz ki az ST-line, de itthon olyan dolgok nem voltak bele rendelhetőek, hogy a fülem kettéáll azóta is (nem is gondolsz rá, hogy egy ilyen "alapdolog" nincs benne).

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13605) ReFleXx válasza RazoR (#13591) üzenetére


ReFleXx
addikt

lehet mar korabban csereltek az izzotarto/csatlakozot azert vannak a levagott vezetekek.
ha jol latom a mostani is torott, ha a foncsor oldalon a sin es a foncsor meg ép akkor mentheto, csak szerezni kell ilyen csatit es lecserelni megint.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13606) bajnokpityu válasza Tsebacsi (#13604) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem egy sztenderd 1.5l vizespalack helye hiányzik, az, hogy a szivargyújtő töltőtől tudjam használni a váltókart, ilyesmi. kaptunk helyette 2 usa méretű papirkóláspohártartót. Mondi sincs túlgondolva. oktávhoz képest se.

viszont jó nagy dög, jó áron, és piszok jó a futóműve.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13607) ReFleXx válasza Salex1 (#13602) üzenetére


ReFleXx
addikt

ennyit
[link]
[link]

ez a 4 cucc kell

Pipe going to the glove box - part 1453304
Fitting bolt for the pipe - part 6800422
Plastic grommet of some kind - part 1374411
Adjustable vent hole - part 1369520

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13608) ReFleXx válasza ReFleXx (#13607) üzenetére


ReFleXx
addikt

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13609) molnarpeter válasza bajnokpityu (#13606) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2012 Fiestában találtam helyet a palacknak, de ott csak kicsi kilincs van az ajtón, pont bemegy mögé a kupak, és megfogja a 1,5L-est. Milyen töltőd van? Vmi kis kompakt, mint a Roidmi, és mellé 90°-os kábel nem segít?

(#13610) bajnokpityu válasza molnarpeter (#13609) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha leiszok belőle, akkor már befér. Gondolkodtam 90fokoson, akkor nem volt még Cs.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13611) RazoR válasza ReFleXx (#13605) üzenetére


RazoR
veterán

Sajnos a foncsor oldalon is törött.... :(

(#13612) Salex1 válasza bajnokpityu (#13606) üzenetére


Salex1
senior tag

1.5l-es palack befér az ajtórekeszbe. Csak ott nem hűtött :( De én már azzal is megelégednék, ha egy fél literes meg egy kis csoki beférne a HŰTÖTT kesztyűtartóba.

(#13613) molnarpeter válasza RazoR (#13611) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Műanyaghegesztőnek mutasd meg ;)

(#13614) RazoR válasza Salex1 (#13612) üzenetére


RazoR
veterán

Gusztustalanul kicsi a kesztyűtartó a Focus-ban. A 18 éves Astrámban 2x ekkora volt és osztott....

(#13615) ReFleXx válasza RazoR (#13614) üzenetére


ReFleXx
addikt

gondolom az astra is ugyanilyen vezetesi elmenyt adott :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#13616) Tsebacsi válasza ReFleXx (#13615) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nem értem az összefüggést a kesztyűtartó mérete és a vezetési élmény között, de remélem felvilágosítasz!!! :U

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13617) RazoR válasza ReFleXx (#13615) üzenetére


RazoR
veterán

Nem, sokkal szarabbat, de szerintem eddig a kesztyűtartó méretéről volt szó.... :U

(#13618) RazoR


RazoR
veterán

Származik bármi hátrányom, ha kanyarkövetős projektoros lámpát rakok a kocsiba úgy, hogy nincs benne a kanyarkövetős vezérlés? Be lehet állítani normálisan és lehet használni?

(#13619) Geri89 válasza SzlobiG (#13599) üzenetére


Geri89
aktív tag

Kérdeztem itt a héten az 1.5-ös tdci motorról, viszont a most kinézett Focus igaz már ráncfelvarrt, viszont még 1.6 tdci 116LE van benne. Ez is ajánlott motor típus akkor ha jól veszem ki a szavaitokból? Van esetleg valami, amire érdemes figyelni vásárláskor, vagy utána karbantartáskor? :R

(#13620) DZs válasza RazoR (#13618) üzenetére


DZs
senior tag

Hátrányod abból lesz, hogy nincs lámpamosód.

(#13621) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Sziasztok! Bocsi az esetleges hülye kérdésért, de 2004-es 1.4 benzines fiastában lehet otthon, házilag vezérműszíjat cserélni?

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13622) Mi5u válasza Geri89 (#13619) üzenetére


Mi5u
tag

Az enyém is az(T1DA motorkód, PSA származék). Ha egyszerre indul, egyenletes szép "hangja" van, nem visít a turbó akkor megfelelő időközönkénti vezérlés/szűrő/olajcserével sokáig megbízhatóan fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#13623) Geri89 válasza Mi5u (#13622) üzenetére


Geri89
aktív tag

Egyszerre indult hidegen, és szépen egyenletesen járt. (bár szerintem hangosabb volt, mint a korábban próbált 1.5 tdci). Az autóban 160e km van, ha megveszem, vezérlést, olajat, szűrőt kapásból cserélném. Városon kívüli fogyasztás hogy alakul? :R

(#13624) Mi5u válasza Geri89 (#13623) üzenetére


Mi5u
tag

Az 1.5TDCI csendesebb, ezt a tesztek is kiemelik. A fogyasztás télen nyáron 5-5.5L/100km. Ha a párom vezet akkor néha 4,7 is szokott lenni :DDD
Az olajat 10-12, a levegő és pollenszűrőt 20, a gázolajszűrőt 30ezer kilométerenként szoktam cserélni.
Olajból olyant válassz, ami tudja a WSS-M2C913-D Ford speckót.(Magnatec A5, Total Quartz Future NFC,Havoline Energy, stb.)
Komplett vezérlésből pedig gyárit innen érdemes.

(#13625) DZs válasza Hannibhál (#13621) üzenetére


DZs
senior tag

A kérdésed alapján azt tanácsolom, te magad házilag ne kezdj neki.

(#13626) Hannibhál válasza DZs (#13625) üzenetére


Hannibhál
őstag

nem magam lett volna, de hobbiszerelő ismerősöm sem nagyon állna neki, így hanyagolom a dolgot:) Valaki esetleg jó szerelőt ismer győr környékén?(jó=megbízható stb...gondoltam még a bosch-ra is csak ők nem tudom milyen szervízdíjjal dolgoznak)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#13627) Geri89 válasza Mi5u (#13624) üzenetére


Geri89
aktív tag

köszönöm az infókat! :R

(#13628) SzlobiG válasza Geri89 (#13619) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze szinte ugyanaz, csak az 1.6 még ha jól rémlik Euro 5 az 1.5 már mind euro 6-os ami a későbbiekre való tekintettel jobb választás lehet.

(#13629) molnarpeter válasza SzlobiG (#13628) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem 1.6 is volt E6 :F

(#13630) SzlobiG válasza molnarpeter (#13629) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pugéknál Adblueval igen, de a fordnál euro 5.

(#13631) molnarpeter válasza SzlobiG (#13630) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2015.09 volt a határidő tudtommal, de majd megnézek egy forgalmit :) Új Mondeo-t pl hirdetnek 1.6 TDCI motorral ezen dátum után is, illetve emlékeim szerint találkoztam 1.6-ossal tavaly újonnan.

(#13632) Geri89


Geri89
aktív tag

Köszönöm a válaszokat az 1.6-os motorral kapcsolatban. Még egy kérdésem lenne.. Zalaegerszegen tudnátok valaki hozzáértőt, aki vásárlás előtt megbízható módon át tudná nézni az autót? Hívtam a helyi Ford szalont, és számomra érthetetlen módon ők nem foglalkoznak állapotfelméréssel, és a munkafelvevő ajánlani sem tudott nekem senkit.. :F :R

(#13633) bajnokpityu válasza Geri89 (#13632) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a szalonokban úgyse arra válaszolnak, hogy tekert-e a km óra, ill volt-e kiflibe törve, hanem hogy mennyire kopott a fék, ég-e a lámpa, stb.. anno még arra se kaptam egyértelmű választ, hogy él-e a kocsi garanciája. ahhoz már ismerettség kellett. vagy megvenni a kocsit :)

nem vágom, h miért javasolják a hivatalos szervizeket állapotfelmérésre, aki már látott állapotfelmérő adatlapot, tudhatná, h zömmel nem azokra a kérdésekre válaszol, ami érdekel egy új tulajt. Ugyanakkor autó értékéhez képest nem drága, és ha olyanok dolgoznak bent, akik foglalkoztak használtautóbiznisszel lehet segitenek, de nem munkakörükből kifolyólag.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13634) athomi válasza Geri89 (#13632) üzenetére


athomi
veterán

Ford-nál úgy hallottam azért nincs, mert egyszer belemásztak egy használtautó átvizsgálásával valami zűrös ügybe. Nem szúrtak ki valami komoly hibát egy autón (lehet ki se lehetett), így az eladó és a vásárló csatározásába szépen ők is belekeveredtek.

bajnokpityu: Nyíregyházi Opel szakszervizbe elég korrekten átvizsgálták mindenre kiterjedően az autómat, még keményen meghajtani is elvitték, viszont meg is kérték az árát (20.000).

[ Szerkesztve ]

(#13635) athomi válasza athomi (#13634) üzenetére


athomi
veterán

Persze természetesen ott Opel autóról volt szó. :D

(#13636) Geri89 válasza bajnokpityu (#13633) üzenetére


Geri89
aktív tag

Azért gondoltam Ford szalonra első körben, mert mégis ott ismerik az autót a legjobban, ők láttak a legtöbb ilyen autót, ők ismerik talán legjobban a típushibákat, mire érdemes figyelni, stb..Egyébként érdekes, néztem már autót Kecskeméten, az ottani Ford simán vállalt volna átvizsgálást, igaz 2 hétre előre már be voltak táblázva, ill. Szombathelyen is átnéznék az autót. Szóval ez nem országos dolog, hogy nem csinálnak ilyet..

Egy jó független szerviz is tökéletes nekem, ahol már láttak ilyen autót :F

(#13637) DeFranco válasza athomi (#13634) üzenetére


DeFranco
nagyúr

totalcaros balhé volt ebből.

@Geri89: márkaszerviznek két előnye van az hogy van nekik technológiai leírásuk (amit vagy alkalmaznak vagy nem) és gyári szoftverük. egyébként sem hozzáállás sem szakismeret, sem semmiféle motiváció a bármilyen elfogadható munkára, mert a flottákból úgy is megélnek és ott bárhogy kiguríthatják az autót senki nem nézi hogy mit végeztek el rajta és mit nem.

ha csak nem valami példásan pedigrés csapat akkor biztosan nem vinném oda, rettenet dolgokat hallok sokszor. a garázsműhely sem jobb egyébként de ott legalább tudod mire számíthatsz.

(#13638) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

#13639 nincs dpf. A fentiekből ez kb. mind tervben is van, +fel kell gumizni. Szerviz nem igazolható, de szerelőm véleménye alapján kb. valós a futás és reális az állapot.

Ezennel belépek a Fordosok közé egy 90 lovas libafos-zöld1.6 TDCi C-Max-szal :)

Első tulajdonos középkorú garázsbantartott házaspártól származik a nepper szerint, használtautó-szakértő könyörgött hogy vegyem meg, mert 11 éves korához képest elég szép az állapota (+mert az volt a hatodik amit aznap megnéztünk :)) ).

Azért az első nagy szerviz után biztos okosabb (és szegényebb) leszek. :DD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13639) molnarpeter válasza updog (#13638) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

2007, akkor még DPF nélküli? Szerviztörténet mennyire leigazolt, van még km vezérlésben, stb? :)
Amire figyelmet fordítanék: vezérlés szett és vízpumpa, hosszbordás szett feszítővel, klíma töltet csere (akkor is, ha jó, abban van az olaja), fékfolyadék, hűtőfolyadék, km szerint váltó olaj, motorolaj és összes szűrő szükség szerint.

[ Szerkesztve ]

(#13640) Na_Ta válasza molnarpeter (#13639) üzenetére


Na_Ta
csendes tag

"középkorú garázsbantartott házaspár" Ezen jót nevettem! :))

[ Szerkesztve ]

NT

(#13641) athomi válasza updog (#13638) üzenetére


athomi
veterán

Ilyen zöld a tied is? :D Nem rossz ez ha le van takarítva, fel van waxolva. :)

[ Szerkesztve ]

(#13642) updog válasza athomi (#13641) üzenetére


updog
senior tag

Pontosan :D Élőben persze meggyőzőbb :)

Egyébként ezzel is úgy vagyok mint amikor úgy döntöttem hogy C-Maxokat kezdek el keresni, hirtelen mindenhol ilyen autókat látok :DD

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13643) alex devil


alex devil
senior tag

Sziasztok!
2004-es benzines 2000cm3 C-Maxom van.
Az alapjárat ingadozik amíg hideg a motor ha bemelegedett már stabilan 800 körüli.

Amikor megállok a pirosnál az alapjárat leesik olyan 400 körülire ekkor az elektronika gázt ad, felmegy 1000-1100ra, ezt eljátssza egymás után 3-4 alkalommal és beáll 800-1000 körülire. Következő piros lámpánál megálláskor ugyanez amíg be nem melegszik a víz (kb. az első osztásig a hőmérőn).
Mi lehet a baja?

S23

(#13644) Mi5u válasza Geri89 (#13636) üzenetére


Mi5u
tag

Hívd fel őket.Én náluk vettem a Ford-ot, korrektek voltak.
Független szervizként őket ajánlom, bár tele vannak munkával állandóan azért egy telefont megér.

Ennyi idős autóval amúgy nem nagyon tudsz mellényúlni, inkább az esetleges töréseket zárnám ki egy rétegvastagság mérővel.

[ Szerkesztve ]

(#13645) DZs válasza alex devil (#13643) üzenetére


DZs
senior tag

Valamelyik érzékelő, vagy alapjárat szabályozó motor.

(#13646) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Focus Mk3 kombi, 2011 12. hó., 2.0 TDI, 140LE, DSG váltóval.
Mit lehet tudni róla, megbízható, típushibák?
Egy ismerős vette Németből, 118.000 km-ben van.

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#13647) bajnokpityu válasza molnarpeter (#13566) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tegnap kollégával megálltunk pihizni egy fehér hybrid mondinál. Hát, a mak felniket lerugtam volna róla, de elég csini volt. Nemtom melyik idióta volt, aki úgy döntött, h csak 4 ajtósból létezik hibrid.

elgondolkodtam volna köv. egy hibrid kombinén. 1Mel drágább elvileg, mint a 2.0diesel, meg is érné a felárat, szerintem. 180ló,300Nm már talán nem mozgó útakadály.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13648) molnarpeter válasza bajnokpityu (#13647) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondanám, hogy V60 D6, de kicsi :(((

(#13649) bajnokpityu válasza molnarpeter (#13648) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nomeg szemből valami elképesztően ronda.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#13650) Csaby25 válasza Csaby25 (#13646) üzenetére


Csaby25
senior tag

Bocsi, nem DSG, Power Shift :D

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.