Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57751) python1 válasza Necronom (#57749) üzenetére


python1
veterán

Nálam biztosan megéri a vetített kép nagysága miatt projektoron, de ha mondjuk nem lenne kártya a gépben csak integrált, akkor sem dőlnék bele a kardomba.
De különben, lehet egy AMD rysen 4600G-s vagy lehet gyengébb processzor már hozná ezt a szintet is, úgyhogy nem biztos, hogy kell a kártya.
Itt inkább arra derült fény számomra, hogy nincs semmi új a nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#57752) Necronom válasza python1 (#57751) üzenetére


Necronom
senior tag

En csak probalom nagyon halkan sugni, hogy meg egy piciket tergergetsz azon a kodin
(es meg csendesebben mondom, hogy nem tudjuk melyik az IGAZI kep, csak azt tudjuk hogy mi melyiket latjuk jobbnak), valaki itt mar rebesgette amugy, hogy az AMD-nek van valami belso javitokaja es en is mar az ehhez kapcsolodo elso postomban jeleztem, h mindig is ATI pari voltam, mert egyszeruen szebb a kepe, de lehet csak a szemunknek szebb es annak koze se nincs a valosaghoz, csupan egy kirakatos neon reklam es jol mutat
De vegul is vagy igy vagy ugy de szebb...
Egyszer majd kiveszed a kartyat kivancsisagbol es megnezed csak IGP-vel es Kodival, akkor majd arra is ra lehet jonni, hogy a Kodi nemcsak azert jobb, mint az MPC, hanem hogy azoknak keszult, akik szeretnek filmezni, mert minden olyan faetureval bir, amit mi, filmszereto emberek is kedvelunk :K
De persze ha mar van az a kartya, akkor tegye a dolgat nalad, hajra!

es ugy igaz, csodak nincsenek :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57753) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A PC-s Kodi nem tudna HDR-t? Ezt kétlem, ott valami nincs bekapcsolva.

Szerk.: Ja hogy ezek HDR->SDR konverziós képek... Az más, ott lehet a Kodi algoritmusa gagyibb. Hiszen erre nincs szabvány. Van nincs bekapcsolva a konverzió a Kodi-ban.

[ Szerkesztve ]

(#57754) devil-k válasza python1 (#57748) üzenetére


devil-k
nagyúr

Félrevezető az ilyen képek megosztása. Pont úgy, mint a vetítős topikban. De ahogy kérdezték mások is, mi az alap? Mi a színhelyes, kalibrált kép? Mert ugye kalibrált megjelenítőből indulunk ki, mint alap?

- mozi bolondéria -

(#57755) djnice válasza python1 (#57748) üzenetére


djnice
veterán

Amúgy meg miért fotózol? Nyomsz egy screenshot-ot mindkettőnél, feltöltöd ide [link] és lehet normálisan hasonlítgatni.

(#57756) python1 válasza devil-k (#57754) üzenetére


python1
veterán

Elmèletileg, fogalmam sincs, ahogyan VoidXs leírta, hogy az 1080p csak 540p ès a 4k lenne az 1080p megfelelője.
Ha jól vettem ki a szövegből.

(#57757) Necronom válasza SunMount3r (#57753) üzenetére


Necronom
senior tag

Minden oprendszeres Kodi tud HDR az azert alap :)
Sot HDR->SDR konverziot is lehet kapcsolni bennuk, de itt viszont mar szamit az, hogy melyik verzson vagy milyen fork, pl az OSMC sokkal szebben csinalja Linuxon, mint az alap Kodi. Persze itt is csak IGP-rol beszelek
Nem tudom mivel csinalja, csak azt, hogy az alap es regi XBMC meg az ffmpeggel csinalta, de ha valaki azt szeretne, siman ala lehet tolni egy madvr plugint is
Persze itt is lesznek lathato, vagy lathatonak velt kulonbsegek egy dVGA es az IGP kozott, de szvsz az en szememnek nem erne meg a dVGA azt a felarat amibe kerul es amennyivel jobbat vagy tobbet ad az elmenyhez

Annak idejen egy Matrox kartya megerte :D - de akkoriban meg nem beszelhettunk csak olyan integralt videokartyakrol amik az alaplapon voltak, de azok tenyleg otvar gagyik voltak...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57758) SunMount3r válasza Necronom (#57757) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól emlékszem a HDR ficsőr csak a Matrix-al jött, azon sem egyből és volt egy külön "rajongói" fork és sokáig csak azzal ment a HDR. Meg nem hiszem azt sem, hogy pl. bármilyen Android-os eszközön menne a HDR Kodi-val. Persze a PC, meg a Windows az más. Mondjuk nekem mind1, mert nincs HDR-es megjelenítőm, csak itt felbizgeráltak amiket legutóbb olvastam, hogy szebb lehet a kép 4K / HDR->FDH / SDR konverzióval, mint a "natív" SDR verzióval. És itt akkor már közbe jön a MadVR és hogy milyen erőforrás igénye van ennek az IGP-vel szemben. No de akkor kérdem még hozzá, hogy mi a helyzet az eleve 4K / SDR verziókkal, abban is 560p a színtartalom?

(#57759) Necronom válasza Donford (#57729) üzenetére


Necronom
senior tag

A regi pc-re probaltad felakni az Ac3dekoder c.progit?
En ezt meg akkor hasznaltam amikor csak optikai es/vagy coax volt az alaplapon es a boha uristennek se sikerult jelet kicsikarni onnan, de aztan valahonnan jott az az ac3dekoder es lon jel rajtuk, es maris mehetett az akkorban imdadott 1804-re, persze passthrough

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57760) VoidXs válasza Necronom (#57719) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miből gondolod, hogy a PC-ben "occó és vacak" dekóder van, miközben nagyon sok kodekre úgy kellett visszaportolni a libavcodec-et, annyira fejlettebb volt? Atmos passthrough-n kívül minden esetben jobban jársz a PC-vel, lásd például az AVR-eken elvesző TrueHD basszusokat és társait, amik máig problémák.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57761) Necronom válasza SunMount3r (#57758) üzenetére


Necronom
senior tag

bármilyen Android-os eszközön menne a HDR Kodi-val.
dehogynem megy, tv box - pl S905x 2/3/4 nalam Pl az X96Air

No de akkor kérdem még hozzá, hogy mi a helyzet az eleve 4K / SDR verziókkal, abban is 560p a színtartalom?
Na en ilyen okos nem vagyok, ezt nem tudom megmondani, annyit tudok, hogy lathatoan szebb a 4k -> 1080p konvertalt kep (itt mar eleve megvalosulhat a HDR->SDR konverzio is). mint az eleve 1080p-be rogzitett

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57762) Necronom válasza VoidXs (#57760) üzenetére


Necronom
senior tag

Csupan csak az alaplapok arabol, egy 30-40-50k lapon nem hiszem hogy erre mentek voltak ra, sot mehetunk felfele is, de itt megallok, mert en is latom, hogy vannak ma mar siman 200k+ alaplapok is, de honnan tudni, hogy azokba milyen DSP es AD/DA converter van? nem egy olyan cucc ez ami nagy erdeklodes lenne egy alaplapra, hogy pl jonapot kivanok szeretnek egy egy ilyen alaplapot
Amig egy AVR-t ezert vesz az ember fia/lanya :)

ps
ja hogy itt te egy dVGA-rol beszelsz? mert en csak egy alaplapra gondltam IGP-vel

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57763) Necronom válasza SunMount3r (#57758) üzenetére


Necronom
senior tag

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57764) VoidXs válasza Necronom (#57762) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az alaplap sosem teljesítményben vagy képességben számított, egyedül a PCI táp tisztasága függ tőle, ami kizárólag analóg hangkártyázásnál számít, de itt az sincs. Az audio dekódolás teljes egészében szoftverben létezik, PC-n nincs erre szolgáló hardver. Egyébként ma már a high-end házimoziban sincs, például a Storm és Trinnov is teljesen eldobta a dekóder IC-zést. A DSP teljes egészében szoftver, bármilyen gépen futhat bármilyen, főleg, hogy már a legocskább AVR-ben is Cortex A4 alapon mennek a dolgok. A mikrokontrolleres időkben ez számított, de egy CPU akkor is sokkal-sokkal erősebb volt, ezért is esett meg, hogy DD AHT előbb volt PC-n, mint a hivatalos (!) dekóderen. Nagyon szar fejlesztőnek kell ahhoz lenni, hogy azon ne fusson bármi, amit akarsz. AD/DA miért számítana egy olyan jelfolyamban, ami soha nem lesz analóg?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57765) Necronom válasza VoidXs (#57764) üzenetére


Necronom
senior tag

AD/DA miért számítana egy olyan jelfolyamban, ami soha nem lesz analóg?
mar hogy a viharba ne lenne analog? digitalis jel -> elofok, vegfok -> hangfal....
hat ezert szamit es talan majdnemhogy a legjobban

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57766) VoidXs válasza Necronom (#57765) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A lejátszóból nem megy ki analóg, arra gondoltam. Egy PC-ben vagy media playerben teljesen mindegy, hogy milyen DA van és egyáltalán van-e, mert úgyis HDMI-n megy ki a hang, teljesen digitálisan. Te korábban úgy mondtad, mintha ezen a ponton számítana, elvégre a PC dekódolását vetetted az AVR-éhez.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57767) Necronom válasza VoidXs (#57766) üzenetére


Necronom
senior tag

PC dekódolását vetetted az AVR-éhez.
Persze, hisz a pc akkor csinaljon nekem meg mindent, ha mar nem veszek AVR csak egy sima erositot
Magyaran a pc-bol jojjon ki a hang ugy, hogy ne kelljen hozza egy AVR
mert akkor meg az okafogyott dolog
Ha van AVR-em, akkor tole varom ezt el a pc semmit se csinaljon eressze at a hangot es nincs tobb dolga
Ha a PC-mtol varom el az AVR munkajat,akkor hagy ne vegyek mar egy AVR-t hogy megszolaljon akar stereoban is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57768) Smiley válasza Necronom (#57767) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig siman jo kombo tud lenni egy "modern" PC es egy felso kategorias AVR ami mondjuk csak 1.3-as HDMI-vel rendelkezik, ugyanis ott mar LPCM-ben at tudsz tolni ra mindent. Nalam ez van, es baromi jol kiegeszitik egymast.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57769) VoidXs válasza Necronom (#57767) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez egy olyan munka, amit a PC minden nem Atmos esetben sokkal jobban (minden lossy + TrueHD), de minimum azonosan (DTS-HD MA) tud végezni, illetve ezen sokkal jobb korrekciót tud végrehajtani. Eleve PC-n bármikor tudod garantálni, hogy a legfrissebb feature set-et használod, csak frissen kell tartani a lejátszóprogramod. AVR-en semmi garancia nincs arra, hogy nem 2005-ben forkolták a kodekcsomagot. Sajnos a valóság általában inkább ez. Ajánlott tehát PC-n elvégezni. Az AVR ettől még alkalmas DA-ra és végfoknak elég jó áron.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57770) Necronom válasza Smiley (#57768) üzenetére


Necronom
senior tag

soha nem ketelkedem abban amit/ahol valaki azt irja hogy neki az jo, mert az szubjektiv
de ha en ezt a pc-tol varom el (es most hagyjuk hogy az dVGA vagy IGP) en akkor ezt ugy varnom el a pc-tol, hogy onnantol csak egy analog erolkodot kelljen radugni
Ha pedig van egy AVR-em es nekem szuksegem van ra, akkor eleve olyat veszek, amin nem 1,3-as HDMI van, hanem 2,0 es onnanntol az AVR-tol varom el hogy megtegye azt, a pc pedig maradjon csak pc

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57771) VoidXs válasza Necronom (#57770) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Miért számítana hangdekódolásra a GPU? Rá se lát a bitstreamre az API-ja, csak a stúdiós kártyáké. Azzal, hogy te ezt a feladatot a gyengébb féltől várod el, garantálod magadnak a rosszabb hangot, és ez nem szubjektív, hanem objektív tény. A legtöbb AVR a bitstreamek nagyját egyszerűen eldobja, mert nem tud vele mit kezdeni, nem ismeri vagy csak gyenge hozzá, míg a PC az utolsó szösszenetet is dekódolja. Attól még, hogy megvettél egy szekrényt, nem jelenti, hogy kötelező telepakolni...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57772) Necronom válasza VoidXs (#57771) üzenetére


Necronom
senior tag

Nagyon nehezen tudok ugy fogalami, hogy ez mar bonyis is nekem :)
Sehol nem azt hogy a GPU-nak koze van barmihez, henem az ellenkezojet, hogy hagyjuk el
Masreszt ezt te honnan tudod? (tenyleg kerdes nem gyalazkodas)
A legtöbb AVR a bitstreamek nagyját egyszerűen eldobja, mert nem tud vele mit kezdeni

Aztan meg szerintem elbeszelunk egymas mellett, csupan azt probaltam leirni, hogy minek az AVR, ha mar a pc tudja? Akkor fogok egy jo analog erolkodo es meghajtom a pc analog kimeneten

De, ha ezt a PC nem tudja legalabb olyan jol mint egy nem feltelen atlag vagy eppen a nem feltetlen a legoccobb AVR, akkor nekem nem kell, hogy a pc tudja, mert rabizom az AVR-re
probalom ugy leirni, de sorry a magyarsagom tenyeleg nem az igazi, tehat ha mar van egy letezo felso kozep kategorias AVR nekem es eppen gepet akarok osszerakni, akkor ugy veszem az alaplapot, amire nekem szuksegem van
Vagy ugy veszek AVR amire nekem szuksegem van, de hagy ne kelljen mar mind a ketto, hogy ez is meg az is
Es akkor meg mondok egy pelda
Nekem kell egy 7,1-es cucc
Veszek egy AVR amit ezt tudja, de nekem nincsen kulon moziszobam, hanem csak otthon a haloban epitettem fel ezt magamnak es a legtobb esetben meg ezt sem tudom kihasznalni, hiszen a magyar szinkron csak 5,1
es itt messze nem beszelek THD es egyeb hang es mozi szabvanyokrol
Hanem csupan egy DD 5,1 vagy jo esetben egy DD7,1 hangrol amik a filmeken rajta vannak
Remelem igy sikerult atadni mire is celoztam

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57773) VoidXs válasza Necronom (#57772) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Régen dolgoztam több nagy cégnek, aki hangtechnikai elektronikát gyárt, szoftver oldalon, és mivel nagyon kicsi ez a közösség, lényegében bármelyik gyártótól meg tudok kérdezni mérnököket, hogy náluk épp mire képes a dekóder. Erre viszont nincs szükségem, mivel én is elő tudok állítani ezt tesztelő fájlokat, amin a butább dekóderek lebuknak, hiszen dekóderfejlesztő is vagyok, enyém az egyetlen olyan Atmos dekóder a világon, ami mögött nem nagy cég áll, és még ingyenes is. Lényegében minden egyes bitről meg tudom neked mondani a legtöbb fájlban, hogy mire való.

Tudok neked olyan DD anyagot is mutatni ezáltal, ami egyáltalán meg sem szólal AVR-en, csak és kizárólag PC-n, mert kitapasztaltam már, hogy a szabványok melyik részei hiányoznak teljesen belőlük. Ezeket még Trinnovék se szokták megenni, ennyire el vannak sokan maradva a lesajnált PC-től.

AVR annak kell, hogy a PC nem tud inputok közt váltani, több zónát is csak hákolva, mindezt nagyon olcsón adja DA/végfok társaságában, egyetlen csomagban. Egyszerűen nagyon olcsón csak az AVR éri meg, akkor is, ha PC-n dekódolsz. Hiába tudja az AVR is, a PC sokkal jobb volt benne mindig is, és ettől az AVR nem lesz felesleges. Nem fizettél olyan sokat a dekóderekért, a Dolby talán 40 forintot kér el AVR-enként.

7.1-ig nem létezik olyan formátum, aminél dekódolásban bármilyen AVR vagy proci PC (libavcodec) feletti minőséget nyújtana. Sőt, máig vannak velük olyan nyűgök, amik miatt a nem PC-s házimozisok a fejüket fogják, ami miatt ki kellett találniuk a BEQ-t és hasonló baromságokat, ezek PC-n soha nem voltak gondok. Ez, mint mondtam, különösen a DD-t érinti, olyanra is van példa, hogy míg a PC 20-20000 Hz között mozog benne, van AVR, ami ugyanabból a fájlból a hátsó csatornákon csak 7000-et tud.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57774) SunMount3r válasza Necronom (#57763) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor lehet te szerencsésebb vagy ezzel a Box-al. Sajnos soknak annyira tákolt az Android rendszere, hogy én abban nem bíznák meg fícsőrök terén, mint pl. a HDR is, mégha úgy is reklámozzák, legalábbis, hogy nem minden anyagnál, vagy lejátszóval működik. Amúgy az Android-os Kodi mindig is egy mostohagyerek volt, mert nem lehet ennyi féle különböző hardveres és Android változatos (érts a tákolt, összecsapott firmware-eket) eszközre rendesen fejleszteni, ezért legtöbb esetben nem is valami jó megoldás, ha komoly házimozizásra gondolunk.

(#57775) Necronom válasza VoidXs (#57773) üzenetére


Necronom
senior tag

Eloszor is koszonom, hogy ilyen jol es szamomra is ertehtoen leirtal mindent! :R
Telleg respect!

Nu aztan a tovabbiak:
Biztosan jo dolog az, hogy valaki tenyleg tud valamit felmutatni a vilagnak es en szoktam is orulni h ujabb jofele magyar cuccos, legyen az barmi is..lenyeg az, hgy alkotott valami ami haszon es letette az asztal, hogy nesztek, itt van csinaljatok vele amit akartok

Van egy masik hobbym az pedig a modellaut versenyzes, de nem vagyok tul jo a mehaban, en inkabb pilota vagyok, szeretek vezetni
A hazimozit ehhez tudom hasonlitani, neke az kell, hogy a sajat, szubjektive modon a szememnek es e fulemnek ez jo legyen
Mivel ez amugy is egy HTPC topik, persze jo dolog hogy beszelunk a pc-rol magarol is, mert ez a tema
Jomagam sosem sajnaltam le a pc, akkoriban amikor meg nem letezett AVR nalam egy valami hangkartya oldotta meg, hu de nem emlekszem a nevere, de egy kulso egyseg volt egy belso kartyaval es ennek az analog kimenetet hajtottam meg 3db stereo erositovel
Jo volt, elveztem :)
Aztan jott egy korszakvaltas, amikor mar az alaplapon megjentek az optika/coax kimenetek, es jott a Denon 1804-em...Megint egy ujabb elmeny, mert ott hallottam eloszor DTS 5,1..Jobb volt mint a DD5,1 - nekem legalabbis

Aztan ez is le kellett csereleni, mert mar bejott a HDMI korszak es az alaplapon nem volt optika sem coax csak a nagyon dragakon
Akkor lett egy ujabb Denon +a wharfik is bovultek 2 oldalso legennyel
Lett egy 50" nem okos, de LAN kepes Samsung is es boldog voltam

Ezet probalom ugy eloadni itt, hogy nekem ezzel az igenyeim kielegultek es ezzel a tudassal probalok segiteni is itt, ahogy a kepnel is probaltam elmondani a sajat velemenyem, hiszem az atlag user a nagyobb es tobb ...sokkal kevesebb az, aki tenyeleg meg is hallja avagy meg is latja azt a kulonbseget azt az aprot amiert is tobb 100k ki kell fizetni
Mert szerintem te magad is latod, hogy nagyo sokszor egy full atlag usernek is hirtelen olyan szeme es fule lesz, hogy neki kell az a plussz
Persze ki vagyok en hogy megmondhassam neki, hat senki :)
De az, aki 5 meterrol nez egy 50" 4k tv es a sajat hangszoron hallgatta eddig, ne maa hogy hirtelen ekkorara novekedett volna tenylegesen az igenye...
Majd masnap elmegy a botba es vesz egy soundbar es meg akarja magyarani a tutit

Osszegezve:
Nem azt kellene mindenkinek vasarolnia ami neki a jo?
Vagy mindig lesznek hegedu muveszek nagyon sokan? :)

megint sorry a hosszu duma....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57776) Necronom válasza SunMount3r (#57774) üzenetére


Necronom
senior tag

Jujj persze hogy nem lehet ezeket komolyra venni
De mindig kerdes mindnkinek az, hogy mi a komoly
Nalam az, hogy van egy sajat moziszobad, ami nem a halod :)

Ami a haloban van az lehet egesz jo is, meg lehet egy full alap is, de ugye ne egy compact szarra gondljunk itt se mar, amit anno hazimozinak arultak

Az X96 nekem jo arra, hogy megnezzek vele full HD filmeket vagy a masik szoba HDR tartalmu 4k filmet ami azert lathaton jobb, de ugye itt is eljaccottunk az ide oda convertalassal es jutottunk valamire, tok jo tanultam en is belole meg sztem sokak masok is
Nekem marad a 1080p itt a jo kis IGP HTPC Linux es arrol nezeget meg masikketto x96 air
Nem mondom hogy csucs, ajj dehogy nagyon max egy szobai kozepkategoria ami kielegiti a csalad igenyeit - hat nem ezert vagyunk h ebben segitsunk masoknak?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57777) VoidXs válasza Necronom (#57775) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó dolog a szubjektivitás, ezért nincs két ugyanolyan hangszóró, és ez így van jól, de vannak dolgok, amik feketék-fehérek. Ha az a kérdés, hogy valamit megkapsz-e vagy sem, akkor ajánld azt, hogy igen. Ilyenkor a többségi jó garantált. A dekódolás is egy ilyen téma, vannak teljes és vannak részleges dekóderek. Persze, van, hogy a részleges jobban tetszik, például az emberek többsége jobban szereti az enyhén zajos felvételeket, mint a sterileket, de akkor úgy mondjuk ki, ahogy Jeremy Clarkson:

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57778) Necronom válasza VoidXs (#57777) üzenetére


Necronom
senior tag

Jomagam mindig is igy probaltam, jo a pelda :D
Lertam, h nekem ha nem lenne dVGA nem erne meg azt a kulonbseget amit az IGP nyujt, mert szamomra nem ad akkora elmenyt hozza, de akinek van vagy megeri az beza hasznalja azt - ugye emlekszel?

es igen, fontos, hogy legyenek itt pro forumozok, akik helyre teszi a fejeket
de ok se ugy, hogy neked ez kell tutira mert ez a jobb - persze, hogy jobb, de hogy ez neki kell vagy sem, hagy dontse el o
sokak tenyleg nem is latjak a kulonbseget, de masok hatasara latni velik
hat ok igy jartak, erre en se tudnek mast mondani
ja es ez igaz a hallasra is

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57779) python1 válasza Necronom (#57778) üzenetére


python1
veterán

Lehet félreérthető voltam, én kimondottan a HDR-SDR konverzió minőségbéli különbségeire világítottam volna rá, ha mondjuk ezt egy processzorba integrált tudja, annak csak örülni tudnék én is.
Egyébként nálam a teljes mozi PC-ről megy, hang is, tehát hangkártya onnan végfokok, ráadásul még a hangsugárzók(DIY) is aktív váltással, VoidXs által kreált CAVERN automatikus kalibrácóval.

(#57780) Necronom válasza python1 (#57779) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem voltal felreertheto, az nekem lejott
En erre irtam azt, hogyha csak ennyi a kulonbseg az IGP es az dVGA kozott, akkor en meg tudok baratkozni az IGP-vel is ez ugyben is, meg a Kodival is
Akinek pedig megeri vasarolni, vagy ha eleve van, akkor egyertelmu hogy hasznalja a dVGA
De koszi a kiegeszites :) es amugy en is tanultam ujat

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57783) VoidXs válasza #32839680 (#57781) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A DisplayPortos kártyák akkor tudták a 8K-t és 12 bitet, amikor az terv szinten se létezett a HDMI-ben, illetve nagyon könnyen átalakítható egy párezres eszközzel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57784) Necronom válasza #32839680 (#57782) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen, ezekre en is jol emlekszem, akkoriban divat volt meg az is, hogy nehany kulso hangkareszba olyan jo DAC pakoltak bele hogy az csak na :K
(nem bir eszembe jutni az enyem neve, volt hozza egy PCI belso es valami baromi allat sok eres es vastag kabellel kellett osszekotni a kulso egyseggel ami egy nagyon szep valami volt, rendesen megcsinalva fem dobozzal, gyonyoru tekerenyukkel stb stb)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57785) Necronom


Necronom
senior tag



Eszembe jutott :D

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57787) Necronom válasza #32839680 (#57786) üzenetére


Necronom
senior tag

Amit a HP notebookhoz lehetett vasarolni egy idoben az milyen cucc?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57788) VoidXs válasza #32839680 (#57786) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Aktív eszközökre gondoltam, a 2 hetes elállás pedig segít a problémás esetekben.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57789) spiky03


spiky03
veterán

Tegnap "kölcsönztem" 3 db 4Ks filmnek a semple-et.
Megnéztem mit mutat a MPC-HC és a KODI.

Volt közte sima 4K meg olyan is ami DV/HDR.

Nem állítottam egyiken sem semmit sem (MadVR-em nincs) és így a KODI játszotta le rendesen a színeket. Az MPC alatt fakó volt az egész. Gondolom ott kellett volna vmit állítani.

Amúgy tényleg jobban néz ki full HD projektoron is a kép, amikor jól jeleníti meg. :D

Jah és ugye nincs nálam külön VGA, csak ami az alaplapon van.

Esetleg van valami leírás, hogy mit kellene beállítani az MPC-n is, hogy ott is rendben menjen?

Volt egy érdekesség, hogy az egyiket a KODI nem játszotta le, amikor elindítottam teljesen kilépett a progi. Ezt a MPC simán lejátszotta igaz fakón.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57790) SunMount3r válasza spiky03 (#57789) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

MPC-BE+MPC Video Renderer kell hozzá, nem a sima MPCHC, az meg csak MadVR-el tudja, azt külön föl kell rakni hozzá és beállítani. De manapság már jobb az MPC-BE+MPC Renderer. Amúgy a kép egyik esetben sem lesz DV, csak HDR. Asztali PC-ken nincs még DV, legföljebb DV->HDR konverzió, de akkor meg sima HDR lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57791) python1 válasza spiky03 (#57789) üzenetére


python1
veterán

Madvr-t töltsd le és telepítsd, vagy MPCVR (Itt a leírás) és a legújabb MPCHC 2.1.2-es vrzió is.

(#57792) python1 válasza python1 (#57791) üzenetére


python1
veterán

MPCVR-zip kicsomagol, rendszergazdai jogosultsággal futtatod (Install MPCVR 64) és készen is vagy a telepítéssel, majd az MPCHC-külső szürőknél kiválasztod, engedélyezed, és élvezed.

[ Szerkesztve ]

(#57793) SunMount3r válasza VoidXs (#57714) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erről az jutott eszembe, mikor volt egy Sharp két kazettás "magnóm" (vagy minek is nevezzem) és volt rajta külön Dolby 1 és Dolby 2 gomb is. Mivel a legtöbb műsoros kazettám borítóján is ott virított a Dolby logó, néha kipróbáltam. Az eredmény kb. az lett, hogy benyomva sokkal tompább és laposabb lett a hangzás, ha meg a Dolby 2-tőt is benyomtam, csak hatványozódott. Ma sem értem mire lettek volna ezek jók...

[ Szerkesztve ]

(#57794) VoidXs válasza SunMount3r (#57793) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Dolby máig nyomja a hülye kompresszorait és dialog normalization-jet. ASR-en külön topik van, hogy hogyan lehet kilőni őket, viszont nem minden AVR eszi meg, valamelyik az Atmos jogát is elveszíti tőle. PC-n amúgy ez a probléma sosem volt jelen, ezért szólnak különösen jobban rajtuk a DD sávok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57795) Khaosz55 válasza spiky03 (#57789) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ahogy írták azért volt fakó a kép mert kiküldte a HDR-t a projektor meg nem tudja. Ehhez kell a madvr konverzió. MPC video renderel is tudja a konverziót, de nincs annyi állátási lehetőség mint a madvr esetében. Amikor meg felraktad a madvrt akkor meg majd jön még 20 kérdés kb. :D

(#57796) python1 válasza Khaosz55 (#57795) üzenetére


python1
veterán

Még ha csak annyi kérdés jönne. ;] :DDD

(#57797) SunMount3r válasza Khaosz55 (#57795) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom, hogy a MadVR hogy csinálja, vagy hogy milyen "spéci" beállítások kellenek hozzá, de én kipróbáltam már (nem a MadVR-t) és szerintem az MPC HDR->SDR konverziója eléggé "felejtős". Natív SDR verzióval hasonlítottam össze és jóval fakóbb/színtelenebb volt a kapott kép. Lehet ennél bizonyos beállításokkal a MadVR még mindig jobbat tud...?

[ Szerkesztve ]

(#57798) python1 válasza SunMount3r (#57797) üzenetére


python1
veterán

Én a youtube videókat is MPC-HC madvr kombóval nézegetem, egyszerűen nem lehet vele betelni.
Filmeknél sem láttam még jobb lejátszót.

[ Szerkesztve ]

(#57799) Khaosz55 válasza SunMount3r (#57797) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát én video renderelt konverziót próbáltam ki és annyira kevés a beállítási lehetőség emiatt beesett kép volt SDR-hez képest, hogy a mavr-el sokkal jobb eredményt értem el. A Madvr nagy előnye, hogy a csúcs nit-et be lehet állítani és szerintem ez egyik legfontosabb dolog. Lehet egy jó TV-nél teljesen mindegy de egy projektornál eléggé fontos a madvr konverzió. Én azért használom mert 4K a projektor és 4K anyaggal akarom etetni. A projektor tudja a HDR-t, de annyira gyenge lefőbb képen a sötét részletekben nem él a kép a részletek elvesznem minden beesett, hogy a konverzióval lényegesen jobb képet tudok csinálni.
Mondom ez a konverzió elég réteg user dolog én elégedett vagyok vele.
Pl nálam most így fut:

Illetve én még egy dologgal szívtam a madvr esetében, időközünket olyan volt a kép mintha megdöccenne egy pillanatra. Hiába bika a gép 5800X3d+RTX 4080 ami nincs is kihatja mégis döccenés van. Valami oknál fogva a CPU queue size (16) és GPU queune size (8) illetve a Windowed és exlusive mode-ban a "how many video frames shall be ..." beállítással kellett visszább vennem 2-re. Teljesen érthetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

(#57800) python1 válasza Khaosz55 (#57799) üzenetére


python1
veterán

Nálam az érintetlen 8.on van, bár a többi beállításodat nem ismerem.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.