Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Toobee válasza cekkk (#18000) üzenetére


Toobee
veterán

Ennyit tud kiírni: XBMC [stop]. Másra se képes. Van mellé egy a program, hogy XBMC on IMON. Ennek kéne mennie, hogy jó legyen, de mindig kidobál valami .net framework hibával.

https://barbieripnk.hu/

(#18002) cekkk válasza Toobee (#18001) üzenetére


cekkk
veterán

Mondtam én neked, hogy nem sok mindenre lesz jó :P

XMLben kellene kutakodni, hogy, több infót adjon ki. De én abba már nem merültem el.

De akkor a vezérlése megy neki a távval ugye?

(#18003) Toobee válasza cekkk (#18002) üzenetére


Toobee
veterán

Az megy, de azért örülnék, ha nem csak ennyire lenne képes. Mondjuk plusz pont, hogy teljes sötétségben, tudok tájékozódni a fényében :DDD Perceken belül újrahúzom az egészet, mert nem jutok dűlőre ezzel az akadozással.

https://barbieripnk.hu/

(#18004) cekkk válasza Toobee (#18003) üzenetére


cekkk
veterán

A 11es xbmcnél ki írta azt is, hogy eltelt idő/idő meg ha nem az xbmcben voltált akkor pár infót. Nem ér annyi pénzt az imon, mint amennyiért adják. Én is azért adtam el. XMLbe kutakodj :D Valaki itt volt aki kutakodott benne nem régen :D

(#18005) Toobee válasza cekkk (#18004) üzenetére


Toobee
veterán

Én nem külön vettem, járt a házhoz. Egyébként, ha véletlen nem megy a kijelző, akkor az se zavar. A lényeg, hogy be tudom távirányítóval kapcsolni a gépet (ez volt a legfontosabb érv mellette), meg így nem kell vennem külön vevőt a Harmony-hoz, bár már megrendeltem azt a 3 dolláros csodát.

Viszont változatlanul nem tudom, hogy milyen nyűgje volt az XBMC-nek. Mindegy...újrahúztam a rendszert, majd most meglátjuk. Talán a Cataclyst akadt össze a 4.5-ös .NET-tel, de nem igazán tudom.

https://barbieripnk.hu/

(#18006) cekkk válasza Toobee (#18005) üzenetére


cekkk
veterán

Én tudom, hogy neked járt. Csak azt mondom, hogy nem egy értéknövelő eszköz, mert 3-4 ezerért lehet venni olyan vevőt ami kibe kapcsolja a gépet :P

Bár ugye te azt mondtad, hogy a torrent mindenek felett, akkor meg úgyse sokat lesz kikapcsolva a gép :DDD

(#18007) canniball válasza TCr (#17996) üzenetére


canniball
nagyúr

"Videóknál még nem is próbáltam..."
Légy szíves próbálj rá! Csak hogy tudjuk a rendszer a ludas vagy a távrángató.

"...ott ugye van 30 mp-es ugrás a "d-pad" jobbra gombbal."
Igen, jobb híján én is azt használom de az kicsit más tészta, a csévélés azért szebb lenne.
Amúgy az ugrás is állítható, én pl. átraktam 10mp-re mivel a 30mp-t sokallottam, illetve ha úgy tetszik áttehető a funkció a ffwd/rwd gombokra.

"Zenénél a pause nekem is néha újraindítja a track-et, videónál viszont ezt még nem csinálta."
Nálam is csak a zenénél, viszont itt nem néha hanem mindig. Persze érdekes módon ez is csak akkor van ha a távirányítót használom, az androidos remote alkalmazással rendesen működik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18008) TCr válasza canniball (#18007) üzenetére


TCr
veterán

Ok, ki fogom próbálni.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18009) canniball válasza TCr (#18008) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18010) #75912448


#75912448
törölt tag

Srácok, hülye vagyok ezekhez a paneltápokhoz. Passzív táp helyett találtam egy ilyet:

EPCA3 mini-ITX Az ehhez tartozó 120 wattos példány (ehhez még szükségem van valamiféle adapterhez?) kiszolgálná az alábbi konfigot?

Asrock FM2A75M-ITX
AMD A10-5700 65W (alulfeszelve)
Samsung 830 64GB SSD
2x4GB CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1866 KIT (CMZ8GX3M2A1866C9)

HDD nincs benne, csak az oprendszert tartalmazó SSD, úgy alakult, hogy külső vinyókat használok. Ehhez egyébként megjött a kis kedvenc alkatrészem: (elosztó), ezzel külön-külön és egyszerre is tetszés szerint használhatók a merevlemezek. Bedugva az alaplap seggébe az összes, a kapcsolókkal pedig igény szerint használva. Persze kell még egy, mert 6 helyre csak 3 fér :)

[ Szerkesztve ]

(#18011) Toobee


Toobee
veterán

Húha, itt aztán összehordta a szemetet a szél. Újrahúztam mindent, IMON driverét fel se raktam, mert azzal szarakodtam, mielőtt meghalt az egész.

Tegnap megnéztem egy filmet, minden tök jó volt. Most szórakoztam a kijelzővel, aztán elkezdett akadni az XBMC. Újrahúztam mindent, készen vagyok. Csak analóg hangkimenetet nem akadt, gyorsan felraktam a Realtek drivert is, mert azt elfelejtettem (előző rendszernél fent volt). Most már ment frankón, bár megijedtem először, mert a Batman 5.1 angol hangsáv csak sztereóként szólt, átraktam magyar 5.1-re, és váltott szépen. Lehet, hogy valami kódolási hiba, nem tudom. Nos, az a kérdésem, hogy mire állítsam be a Közvetlen-hangtovábbítás (passthrough) eszköze menüt? Directsound: SPDIF-Realtek Digital Otput(Optical), vagy Wasapi: SPIDIF- Realtek Digital Output? Mindkettőn van hang, nem tudom, hogy mi ez a Wasapi.

https://barbieripnk.hu/

(#18012) canniball válasza #75912448 (#18010) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a ház tápjához kell még egy külső adapter (olyan mint ami a notebookokhoz van). És bár nem vagyok nagy szakértő de nem biztos hogy elég lenne neked az a táp. De ha dabadab erre jár majd megmondja a tutit, ő is vett pont így paneltápot és van Llanoja is csak nem tudom ehhez vette-e.

Ha ennyi HDD-t használsz akkor pedig a helyedben elgondolkodnék egy dokkolón. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18013) #75912448 válasza canniball (#18012) üzenetére


#75912448
törölt tag

Közben benéztem a m-itx topikba. Kevés lesz az említett paneltáp, már többször felmerült hasonló kérdés.

A linkelt házhoz járó paneltáp nem bírná el a konfigurációd. Nem azt kell nézni, hogy 120W-os, hanem, hogy a 12V-os ága hány amperes, mert ezeknél az a szűk keresztmetszet. Jelen esetben csak 4A-es. Tehát 48W-ba kellene beleférnie a processzorodnak,

Annak a paneltápnak ezek a speckói:

Kimeneti feszültségek és áramok:

3,3 V // 6 A, 8 A csúcs

5 V // 6 A, 8 A csúcs

5 VSB // 1,6 A, 2 A csúcs

12 V // 4 A, 4,5 A csúcs

-12 V // 0,05 A, 0,1 A csúcs

Tehát ha jól értem, akkor 150-180W körülit kéne keresnem 12V // 6A-rel. Ez a 120-as a Brazos-szal vígan ellenne.

[ Szerkesztve ]

(#18014) canniball válasza #75912448 (#18013) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, erre gondoltam.

Szvsz nézz szét a picoPSU-k között (is), nekem van egy 90W-os az 72W-ot tud a 12V-os ágon.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18015) #75912448 válasza canniball (#18014) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ok köszi, olvasgatok ...

(#18016) san2000


san2000
tag

Gyerekek!

Nem kellene egy külön csak XBMC fórum??

Annyi fontos információ van már ebben a trópikban is elszórva összevissza.
Ezen kívül is látom van még jó néhány fórum ami ehhez kapcsolódik.
XBMC ion , XBMC + HTPC, ......

De ,hogy mi is ez ? Mire jó? Mivel lehet okosítani stb.

Hogy ez Windowson van linuxon , Openelec fut az meg már mindegy.

Olyan sok minden van amit lehetne beszélni róla ,de melyik fórumba írjuk be??

Én is bobnék fel extra dolgokat pl.ikonokat , stb. ha lenne neki egy külön fórum.

Szerintetek??

(#18017) Toobee válasza san2000 (#18016) üzenetére


Toobee
veterán

Engem érdekel mindenféle okosság! Ha nincs sima XBMC topik, akkor nyiss egyet.

https://barbieripnk.hu/

(#18018) TCr válasza canniball (#18012) üzenetére


TCr
veterán

Biztos, hogy kell hozzá külön adapter?
Az én ModeCom Feel 302 házamhoz volt táp és adapter is.
Csak a tápkábelt hagyták ki belőle a rohadtak, de azt megoldottam. :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18019) canniball válasza TCr (#18018) üzenetére


canniball
nagyúr

"Biztos, hogy kell hozzá külön adapter?"
Biztos, a Modecom házakhoz adnak de a Vialan házakhoz nem, erre fel is hívják minden ház mellett a figyelmet. ;)

"Csak a tápkábelt hagyták ki belőle a rohadtak..."
Pedig az is jár hozzá, korábban nekem is volt Feel202 házam és volt mellé csomagolva. Szóval lehet az útközben tűnt el belőle.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18020) TCr válasza canniball (#18019) üzenetére


TCr
veterán

Viszont a belső kábelezésből (molex - sata - 24 tűs köteg) kettőt csomagoltak.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18021) canniball válasza san2000 (#18016) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nem kellene egy külön csak XBMC fórum??"
Van egy ilyen és egy ilyen, csak a kutya nem jár oda. Én azt sem tudtam eddig hogy ezek léteznek...

"...XBMC ion , XBMC + HTPC, ......"
Ezek nagy része logout íráshoz kapcsolódik, blogot írni meg mindenkinek szíve joga. :)

"Én is bobnék fel extra dolgokat pl.ikonokat , stb. ha lenne neki egy külön fórum."
Neked is adott a lehetőség hogy készíts erről egy saját bejegyzést. ;)

"Hogy ez Windowson van linuxon , Openelec fut az meg már mindegy."
Azért nem egészen: az általános részét/működését tekintve talán igaz az állítás, de beleolvasva az egyik logout bejegyzésbe ami a linuxos verzióhoz kötődik én vindózosként azt sem tudtam miről van szó.

"Szerintetek??"
Szerintem
1. vagy marad minden a régiben és továbbra is itt tárgyaljuk ki a dolgokat
2. vagy a fenti kettő valamelyikéből lehet csinálni egy nagy XBMC topikot (a másikat zárni) és ezzel a témával mindenki átvonul oda, itt pedig marad a többi kérdés. Ezt viszont szvsz úgy kéne kezdeni hogy összefoglalni az itt "elszórva össze-vissza" megjelenő "fontos információkat" és ezt berakni egy kezdő hsz.-be. És persze ettől még a logoutos bejegyzések nem fognak csökkenni, valamint továbbra is nyithat bárki ilyet akinek eszébe jut.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18022) TCr válasza canniball (#18021) üzenetére


TCr
veterán

Szerintem maradhatnánk itt XBMC-zni, úgyis majdnem mindenki azt használja, ha már HTPC... :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18023) canniball válasza TCr (#18020) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ott valamit nagyon összekevertek, mert abból meg természetesen csak egy kellett volna legyen.

(#18022)
Mondjuk ez a topik alapvetően hardveres témának indult...de nekem aztán oly mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18024) san2000 válasza canniball (#18021) üzenetére


san2000
tag

"Van egy ilyen és egy ilyen, csak a kutya nem jár oda."

Igen aztán én is megtaláltam.

Igaz ,hogy 2008 a fórum azóta csak szinte Up-ok vannak benne és tényleg semmi érdekes.

Igazából én egy olyanra gondoltam ahol meg lehetne osztani tapasztalatokat a XBMC-ről.

pl. ThumbCleaner és XWMM használata, egyedi logok , cleanArt-ok , saját gyártmányú ikonok , skinek ...

és ezek használata készítése vagy amiről tegnap előtt itt is szó volt a Harmony táv. okosítása ami nem rendszerfüggő.

Csak egy ötlet volt...

(#18025) san2000 válasza canniball (#18021) üzenetére


san2000
tag

"Ezek nagy része logout íráshoz kapcsolódik, blogot írni meg mindenkinek szíve joga. :)"

Pár napja írok egyet remélem hamarosan be is tudom fejezni. :B

Egy kis kedv csináló. :))

(#18026) canniball válasza san2000 (#18025) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól látom ez egy HTPC frontja, ez nem igazán XBMC téma. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18027) TCr válasza san2000 (#18025) üzenetére


TCr
veterán

HTPC CA házban?
A HK után szabadon? :)

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18028) gyurczy válasza san2000 (#18025) üzenetére


gyurczy
őstag

san2000: Én miért nem látom?

TCr: Jó is az. Nekem egy TX-NR606-om van erre a célra, csak az egyben NAS is lesz 8 db 3,5-ös hellyel.

(#18029) rbalint88 válasza gyurczy (#18028) üzenetére


rbalint88
addikt

erről néhány képet rakj ide légyszi!

(#18030) zolaas


zolaas
senior tag

Én mindenképpen külön topikot javasolnék a célra, megfelelő összefoglalóval az elején.

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#18031) san2000 válasza TCr (#18027) üzenetére


san2000
tag

:N .Egész más lesz.

Pár nap és elkészül a HTPC.

Készül már hozzá egy részletes leirtás is. :K

Igen amit látatok az lesz az előlap Corel Draw-ba megszerkesztve.

Ez lesz majd lézerrel kivágva ill. gravírozva.

De nem megyek ennyire előle pár nap és látni fogjátok. :DD

(#18032) san2000 válasza gyurczy (#18028) üzenetére


san2000
tag

Lehet,hogy görgetned kell fel-le ill. jobbra-balra mivel több mint 5000 pixel széles.

(#18033) gyurczy válasza rbalint88 (#18029) üzenetére


gyurczy
őstag

rbalint88: Még csak fejben van meg a sztori eleje, se mérés, se egyéb nem volt még. Egy Chieftech Mesh nagy tornyot tervezek szétbontani hozzá, a többit asszonyka régi gépéből pakolom át, illetve lap+proci+memó új lesz.

Terveim szerint a mostanában menő A10 5800 proci Asrock A85 mATX lappal (a 7 sata port miatt), meg valami 2000 körüli rammal, amit fel tudok piszkálni 2400-ra.

A kijelző még homály, a gyári IR vevőt valszeg a lapra lehet kötni. Van pár ötletem, de még fel sem szálltam a szopórollerre, csak szemezek vele. :)

san2000: Nem nyitja meg a böngészőm a linket.

[ Szerkesztve ]

(#18034) san2000 válasza gyurczy (#18033) üzenetére


san2000
tag

Nem tudom mi a gond ezt van fent a Nas-on.

(#18035) gyurczy válasza san2000 (#18034) üzenetére


gyurczy
őstag

Ez most oké.

(#18036) san2000 válasza canniball (#18026) üzenetére


san2000
tag

Igen tudom.

De nem is mondtam ,hogy arról fogok írni. :N

pl. ilyeneket is szívesen megosztanék ha lenne hol és persze ha lenne rá igény. :))

[ Szerkesztve ]

(#18037) TCr válasza canniball (#17973) üzenetére


TCr
veterán

A film ugrik 5 percet és utána kezdi el tekerni nálam is.
Sok reményt fűzök én ahhoz az RC6 vevőhöz, billentyűzettel tökéletesen kezelhető az XBMC, azzal a vevővel meg a magát a billentyűzetet lehet ráállítani a Harmony-ra.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18038) canniball válasza san2000 (#18036) üzenetére


canniball
nagyúr

De nem is mondtam ,hogy arról fogok írni."
Hja, mivel az volt az eredeti téma azt hittem...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18039) canniball válasza TCr (#18037) üzenetére


canniball
nagyúr

"A film ugrik 5 percet és utána kezdi el tekerni nálam is."
Köszönöm hogy megnézted!

"Sok reményt fűzök én..."
Ezzel is megoldható, csak kicsit bütykölni kell: a ffwd/rwd gombokról le kell venni a funkciókat, rárakni pl. a 0 és az 1 gombot, majd ennek megfelelően átírni a keyboard.xml-t; nem egy nagy ördöngösség. :N Bár tény hogy egyszerűbb lenne a dolog ha eleve normálisan oldják meg, nem tudom miért lett megkavarva...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18040) Toobee


Toobee
veterán

Win7-ben energiatakarékos beállítás mellett várható képminőség romlás, vagy a videó szekcióba nem piszkál bele?

https://barbieripnk.hu/

(#18041) mandju


mandju
senior tag

Szia. Mit gondolsz, érdemes volt lecserélni az a210et HTPC-re? Nekem is popcornom van és most gondolkozok a váltáson...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#18042) #75912448 válasza Toobee (#18040) üzenetére


#75912448
törölt tag

Szerintem nem piszkál bele. Ellenben ahogy észrevettem az Aero felület hozzányúlt, ezért inkább beállítottam az ikonján, hogy tiltsa az Aero felületet lejátszáskor. XBMC/tulajdonságok/kompatibilitás/asztal összeállítás letiltása. Lehet, hogy nem ér semmit, de eleinte feltűnően rosszabb volt bekapcsolt állapotban, de akkor még én voltam béta állapotban szoftveresen :D

Az A10-hez pedig elfelejtettem a paneltápot, egyelőre marad a Chieftec 200 wattos sfx. Minőségi paneltápot külföldről kéne rendelnem, nincs kedvem megint 1 hónapot várni :)

(#18043) Toobee válasza #75912448 (#18042) üzenetére


Toobee
veterán

Csak én nem találom ezt az opciót benne? Időjárás, képek, videók, filmek, zene, programok, rendszer. Gondolom a rendszer az érdekes, azon belül beállítások, fájlkezelő, profilok, rendszerinfó. Abszolút nem találom, amit írsz. Gondolom úgy is jó, ha Win7-ben állok át valami nem Aero témára.

Más: végre végre...sok sok szerencsétlenkedés után sikerült összehozni, hogy mindennel tudok olvasni és írni, nagyon frankó :DDD Mondjuk úgy elnyomkolásztam mindent, hogy újra biztos nem hoznám össze. Szerintem nincs olyan gomb, amit ne nyomtam volna meg.

Szerk.: 10MB/s-ot tudtam stabilan összehozni, de a lapos wifin üzemel. Épp a Dakar összefoglalót nézem hálózaton keresztül, marha nagy szuperkirályság! Újszülöttnek minden vicc új...

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#18044) #75912448 válasza Toobee (#18043) üzenetére


#75912448
törölt tag

Mert hülyén írtam :D Szóval jobbergér xbmc ikonra és utána: /tulajdonságok/kompatibilitás/asztal összeállítás letiltása vagy ilyesmi. Mikor elindul az xbmc, akkor tiltja le az aero-t.

(#18045) #75912448 válasza Toobee (#18043) üzenetére


#75912448
törölt tag

:DD meg akartam kérdezni, hogy Duo vs APU-XBMC tekintetében mi a véleményed. Volt 2 különböző bemeneten összehasonlítás? Aztán ránéztem az aláírásodra :) nekem 3 napig volt még miután összeállt a htpc :)

(#18046) Toobee válasza #75912448 (#18045) üzenetére


Toobee
veterán

Nincs bajom a Dune-vel, összességében, ha csak a lényeget nézem, akkor még mindig jobb (egyelőre), mint a HTPC. De az a tervem, hogy eladom a laptopom, annak az árából meg veszek valami normális monitort. Elég nekem az egy gép. Nem játszom, netezni meg minek tartsak kettőt? Így meg tudom oldani egy géppel az összes dolgot. Talán ésszerűbb, mint az eredeti terv (NAS, Dune, Laptop).

Szerk.: XBMC Android appja nem generált még senkinek magas telefonszámlát? Ha jól rémlik, akkor nem csak olvashatja az üzeneteket, de küldhet is. Kicsit meg is rémített a dolog, úgyhogy nem telepítettem.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#18047) canniball válasza Toobee (#18046) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#18048) #75912448 válasza Toobee (#18046) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem, működik nálam faszám.

Eredetileg Rapoo volt tervben, de egy ilyet rendelek: Measy Air mouse

(#18049) TCr válasza mandju (#18041) üzenetére


TCr
veterán

Ha ezt esetleg tőlem kérdezted, akkor: nem tudom egyértelműen megmondani, hogy megérte-e.
Jó, hogy tudok netezni, meg könnyebb a torrent kezelés, talán még a kép is szebb valamivel, de hangminőségben sajnos egyértelműen visszalépés az A210-hez képest.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#18050) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok! Két problémám lenne, hátha valaki már találkozott velük... :)

1. feltettem az openelec féle RC1 frodo-t (ion verzió), és akármit csinálok, hang csak hdmi-n hajlandó jönni... Az optikai kimenetre egyszerűen nem adja ki, pedig Dharma alatt szuperül működött.

2. Az XbmcUbuntu verzó telepítésénél (szintén frodo) pedig a telepítőképernyő valami 800x600 körüli felbontásban jelenik meg, és a fullhd tv közepén, piciben olvashatatlan szinte...

Tud valaki megoldást? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.