Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) canniball válasza Bornie127 (#42993) üzenetére


canniball
nagyúr

OS-ről van elképzelés?
Okoseszköz van-e?

A többiekhez kérdés: BD iso-t OE/Kodi viszi-e már?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43002) Bornie127 válasza canniball (#43001) üzenetére


Bornie127
senior tag

Okoseszköz van sok :-)
Os-nek csak is windows. Linuxhoz nem értek és nem is szeretnék belekezdeni.

(#43003) canniball válasza Bornie127 (#43002) üzenetére


canniball
nagyúr

Remek, okoseszköszre a Kodihoz van torrent kliens (ami gondolom tabletről vezérelhető, de erről majd a többiek megmondják a tutit, én nem használom) és megoldható a távirányítás is.
Az OS-t a következő miatt kérdeztem. Ha új lapban gondolkozol (és gondolom nem baj ha minél olcsóbban megúszod) akkor Intelnél a Braswell vagy AMD-nél az AM1 lenne a választási lehetőség, de előbbinél Win alatt nincsenek HD hangok, ami ugye neked kéne. Amennyiben hajlandó vagy kicsit kísérletezni nézz rá az OpenElec-re, pendrivera is telepíthető és kb. csak next-next ismeret kell hozzá. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43004) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Segítsetek please! :)
Fellelhető valahol step-by-step leírás Ubuntu server+kodi+Xpenology telepítéshez? Szeretnék egy ilyen "mindenes" gépet összerakni...
Csinált már valaki ilyet közületek?
(Ami a vasat illeti: N3150 + 4GB RAM + 2TB WD RED)

(#43005) #75912448 válasza Joshi (#42994) üzenetére


#75912448
törölt tag

Valahol olvastam, hogy júniusban már első Polaris VGA-k megérkezhetnek. HDR támogatás is hamarosan kiderül, valamikor év eleji infók szerint azt is tudja majd. De a többi érkező platform HDR támogatása egyelőre full homály számomra, HEVC egész biztos egyiknek sem lesz probléma

(#43006) devil-k


devil-k
nagyúr

Barátaim!

Streacom ST F7CB Alpha kuckóhoz keresek paneltápot és adaptert. Ki, mit tudna ajánlani? Ez egy low-budget gépecske lesz, amin BD filmek is fognak olykor futni, szóval nem ez a házimoziszegmens annyira. Ettől függetlenül nem szeretnék semmi gagyival befürödni.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43007) Prosectura2


Prosectura2
tag

Sziasztok!

Találkoztatok már olyan hibával, hogy a Kodi állandóan lefagy, ha az audio kimenetet HDMI-re állítom?
Asrock J1900-ITX, Ubuntu Server 14.04 + Kodi 16.0 és 16.1.

Tökéletesen működik, de amint átállítom a hangot a HDMI kimenetre, perceken belül lefagy az egész rendszer, még ssh-n sem érem el.
Hangot meg persze a tv-re lőném ki HDMI-n keresztül.

Légyszi segítsetek, mert ezen kívül minden flottul működik, de erre nem találtam megoldást.

Köszi

(#43008) radi8tor válasza devil-k (#43006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A lényeget nem írtad le: hány Wattos adaptert keresel? Milyen alaplap lesz benne? Kell CPU tápcsati is?

⭐ Stella

(#43009) devil-k válasza radi8tor (#43008) üzenetére


devil-k
nagyúr

+ PicoPSU-160-XT (12V/8A)
+ 90-120w-os AC adapter

A lap még kérdéses. Gigabyte GA-B85N féle..

- mozi bolondéria -

(#43010) radi8tor válasza devil-k (#43009) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ennél jobbat én sem tudnék ajánlani. Mi a baj az általad vázolt picoPSU+adapter párossal?

⭐ Stella

(#43011) devil-k válasza radi8tor (#43010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább utánakérdezek, az a biztos. :B

- mozi bolondéria -

(#43012) radi8tor válasza devil-k (#43011) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ha low budget gép és főleg HTPC-nek használod akkor miért ilyen alaplap/CPU párosra esett a választásod?
Vannak erre olcsóbb és ugyanolyan jó megoldások. Egyes alaplapokhoz jár táp is. :K

⭐ Stella

(#43013) devil-k válasza radi8tor (#43012) üzenetére


devil-k
nagyúr

Amennyire peches vagyok mindig felé szoktam 1 picivel lőni, abból baj nem lehet. Az az igazság, hogy kb. 120.000 max. bruttóból akarom/szeretném kihozni. Nyilván jobb lenne, ha ennyi sem lenne, de dolgozós, olykor filmezős gépnek kiváló lehetne. Nézem, hol tudok faragni. Segíthetsz is. :U

A házimozi szegmenshez képes "low-budget". Semmivel nem lennék előrébb, ha egy Asus VIVO PC-t vennék mondjuk. :F

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#43014) megema válasza Pgabor79 (#43004) üzenetére


megema
őstag

Az Xpenology tudtommal egy op. rendszer, tehát maximum virtualizálva tudod Ubuntu mellett futtatni. Emellett kicsit macerás a telepítése, frissítése is, én inkább nem foglalkoztam vele.

Én is HTPC-nek és NAS-nak egyaránt használom a gépet. Kipróbáltam az OpenMediaVault 3 nevezetű, Debian 8.3 alapú, NAS-nak kihegyezett rendszert. Sajnos N3150-ra váltás után nem volt hajlandó elindulni rajta a Kodi, se semmilyen grafikus felület. (Sima Debian 8.3 is ugyanúgy problémás volt.) Valószínűleg túl régi kernel és/vagy driver van benne, pedig nagyon jó kis webes felületet csináltak hozzá. :(

Vannak más, NAS-nak készített rendszerek is, amik már egy kicsit komolyabb felhasználásra valók: a FreeNAS és a NAS4Free, FreeBSD alapokon. A Kodi viszont nem támogatja a FreeBSD-t. Ettől függetlenül, úgy néz ki elérhető csomagként FreeBSD-re, ki kéne próbálni...

Én inkább maradtam az Ubuntunál. Még mindig ez jár a legkevesebb szívással Kodi szempontjából (az OpenELEC-et leszámítva), de így nincs webes felület. Nekem nem akkora probléma, nincs gondom a parancssorral sem.

(#43015) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Azt kérdezném, hogy 55K-ból ki lehet e hozni egy korrekt, mindent "megzabáló" és megbízható HTPC-t? :F
És ha igen, kérnék a komponensekre is ajánlatot.

Feltételek a mai elvárható szokásosak mellett a 3D iso és a H.265 reccenésmentes, kadenciahelyes lejátszása lenne. Amennyire lehet a minél szebb képminőség mellett. Valamint, hogy Router-re kötve is lehessen azon keresztül, akár nagyobb bitrátájú filmeket is lejátszani rajta.

(Ezen kívül jó lenne, ha nem kellene a házát havonta takarítani.)

Jelenleg a Himedia Q5/Q10 Pro lenne a másik alternatíva a HTPC helyett és érdekelne, hogy nem járnék e esetleg az utóbbival mégis csak jobban ebben az árban...

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#43016) devil-k válasza SunMount3r (#43015) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább a Himedia lejátszó.

- mozi bolondéria -

(#43017) bajnokpityu válasza PuMbA (#43000) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tudja a 4K-t oké.
és a kadenciahelyességet?

nem mondom, én is élveztem anno az intel alaplapimmal is a mozit, közben 15percenként rántott egyet. de ma már nem ajánlanám :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43018) Patice válasza Pgabor79 (#43004) üzenetére


Patice
Topikgazda

A vas rendben lenne ehhez a tervhez, a megvalósítás már nem olyan egyszerű. Az Ubuntu Server + Kodi szerintem jó alap, de ahogy előttem is írták, az XPeno-hoz virtualizálni kell, ami csak azért problémás, mert valahogy "oda kell adnod" a HDD-t az XPeno-nak és ez nem olyan egyszerű.

Ha egy HTPC + NAS kombó a cél, akkor én a helyedben utánaolvasnék, hogy adott szolgáltatást hogyan tudod Ubin megvalósítani. Legtöbb embernek a NAS funkciók kimerülnek abban, hogy elérhető legyen a gép tartalma belső hálón és tudjon torrentezni. Ez XPenology nélkül is megoldható, simán telepíteni kell csak egy Samba, meg esetleg egy NFS szervert és létrehozni a megfelelő felhasználókat megfelelő jogosultságokkal és ezzel meg is vagy. Mindezt persze parancssorban. Transmission felrakása szintén nem nagy kunszt, ezt meg lehet vezérelni TM GUI-val másik gépről. A további szolgáltatásokat ugyan így egyenként meg lehet csinálni, utánaolvasással, kereséssel és a végén lehet egy teljesen személyre szabott cuccod. Ubuntura van rengeteg leírás szerencsére. :K

(#43007) Prosectura2:

Jól értelmezem, hogy két Kodi verzió van fönt egyszerre? Ha igen, miért? A fagyás oka simán lehet az, hogy "harcolnak" a HDMI Audio eszközért és mivel az egyik foglalja, nem fér hozzá a másik.

(#43015) nlpK:

Nem.

Ezeket az igényeket ilyen áron max. az év végén megjelenő integrált IGP-s Intel lapok (Apollo Lake alapokon) fogják tudni valószínűleg (a 3D-ben sajnos nem vagyok biztos így sem). Jelenleg ez még túl nagy elvárás ilyen áron.

HiMedia Q10 Pro jó lehet, meglátjuk mi sül majd ki az Androidos Kodi-ból, jelenleg még wrapper-rel a HiMedia saját lejátszóját kell meghívni a Kodi-ból, hogy menjen pár hirdetett fícsör (3D, HD hang, stb.)

(#43017) bajnokpityu:

Én szívesen ajánlom az Intel IGP-t, akinek elég egy alap megoldás. Win10-en is próbáltam 16-os Kodival és nem láttam döccenést, ricegést és a hangja is teljesen rendben van HDMI-n.
Szerintem sokat fejlődtek/fejlődnek és manapság már teljesen jó alternatíva.

ŐŐŐ most hétvégén ráérnék esetleg elvinni a Braswell-t hozzád, ha még kíváncsi vagy rá. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43019) Prosectura2 válasza Patice (#43018) üzenetére


Prosectura2
tag

Nem, először egy "nem stabil" változat volt fent, azt cseréltem le egy stabilra, hátha az segít, de nem.

Azóta annyit csináltam, hogy a "Keep audio device alive"-ot átállítottam mindigre, így valamivel jobb lett, így csak félóránként fagy le csontra :-(

(#43020) Patice válasza Prosectura2 (#43019) üzenetére


Patice
Topikgazda

Teljesen eltávolítottad az előző verziót, vagy csak "rátelepítetted"?

Másra használod a gépet, vagy csak filmlejátszás?

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43021) Joshi válasza PuMbA (#43000) üzenetére


Joshi
titán

+Patice

Mivel fontos lenne a fogyasztás ezért inkább igp-ben gondolkoznék, akkor elvileg Intel vonalon az Apollo Lake jó lehet? Az AMD-nek nincs olyan egybe cucca (cpu+gpu) ami tudja ezeket?

A másik kérdés hogy Windows vagy Linux alapokra helyezzem a htpc-ét?

[ Szerkesztve ]

(#43022) PuMbA válasza bajnokpityu (#43017) üzenetére


PuMbA
titán

Na azt nem tudom, az NVIDIA-nál híresen vacakolni kellett eddig mindig egy kicsit a kadencia helyességgel :)

Joshi: Az év végén jövő Intel Kaby Lake tudni fogja :)

[ Szerkesztve ]

(#43023) Joshi válasza PuMbA (#43022) üzenetére


Joshi
titán

Kezdem elveszíteni a fonalat, most akkor Apollo vagy Kaby Lake? :B

(#43024) Patice válasza Joshi (#43021) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ha a fogyasztás is fontos, akkor neked is az Inteles integrált procis lapok lesznek jók.

A pontosítás kedvéért:
Skylake --> Kaby Lake deszktop vonal

Cherry Trail (Braswell) --> Apollo Lake (Broxton) alacsony fogyasztású procik

AMD-t nem követem annyira, de nekik is van hasonló termékük:

A Kabini vonal, azaz az AM1 foglalatos alaplapok + AMD Athlon Sempron procik --> 25W TDP

Vagy az alaplapra integrál A4-5000-es APU --> 15 W TDP

Ezek utódjai, ill még alacsonyabb fogyasztású változatai laptopokba, beágyazott rendszerekbe kerülnek, az AMD ezekből nem csinált számunkra is megvásárolható terméket.

Intel esetén a Braswell jelenleg 4-6 W TDP-vel operál. Kb. ez várható a Broxton esetében is (6.5W TDP a legerősebb opció, de állítólag 10W TDP-ig skálázhatók).

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43025) Joshi válasza Patice (#43024) üzenetére


Joshi
titán

Akkor a Kaby Lake az újabb? Vagyis csak lesz mert még nem jelent meg.
És milyen oprendszeren érdemes htpc-ét használni?

(#43026) PuMbA válasza Joshi (#43025) üzenetére


PuMbA
titán

Apollo Lake-ben ugyanaz a GPU lesz, mint a Skylake-ben az pedig nem teljesen támogatja a 4K-t, ha megnézed Patice hozzászólásában a cikket :) Kaby Lake-ben lesz teljes 4K támogatás HDMI 2.0-ával és keveset is fog fogyasztani a legkisebb asztali változat, mint eddig mindig 20-40W volt terheléstől függően, hiába 54W-os TDP osztályban van. Windows 10 szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#43027) Patice válasza PuMbA (#43026) üzenetére


Patice
Topikgazda

Így van, ezért akarom kihagyni a Broxton-t, majd az utána következő kis fogyasztású proci remélem már Gen9.5 vagy akár Gen10 IGP-vel jön. Na az már tényleg hosszú távon kiszolgálhat majd.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43028) Joshi válasza PuMbA (#43026) üzenetére


Joshi
titán

Akkor év végén visszajövök érdeklődni. Mindenkinek köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#43029) Prosectura2 válasza Patice (#43020) üzenetére


Prosectura2
tag

Így telepítettem fel: [link]

Ez fagyott, ekkor próbálkoztam a stabil verzióval: [1.1.4 Downgrading to a stable version from a development version]

Azóta kiderült, hogy nem a HDMI kimenetre állított hang miatt van, visszaállítottam az alapértelmezettre, és így is fagy, bármilyen helyzetben, mindegy, hogy éppen használom-e a kodit, akkor is fagy, ha ki van kapcsolva a tv.

Az az érzésem, hogy a telepítésnél javasolt /etc/init/kodi.conf fájl lesz a ludas, ez elvileg egyrészt automatikusan elindítja a kodit, másrészt automatikusan újra el is indítja, ha pl. én kill paranccsal lelőném.

Most leszedtem teljesen a kodit, a hétvégén nem leszek itthon, remélhetőleg így nem fog fagyni (amíg nem tettem fel, addig nem volt ilyen), aztán megpróbálom a kodi.conf nélkül feltenni, hátha úgy jó lesz.

(#43030) e-newsee válasza e-newsee (#42948) üzenetére


e-newsee
addikt

Hadd próbáljam meg ismét! :B
Köszi!

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#43031) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.
Htpc ről való filmlejátszással van gondom és kérdésem.
Mpchc használok+ madvr van hozzá még kiegészítésnek. A neten találtam egy cikket "microzé filmek optimális lejátszása" címmel.
Mindent beállítottam annak megfelelően,de a lejátszás néhány filmnél nem folytonos,olyan mintha ugrálna kép kissé.
Valakinek hasonló problémája volt már,és tudna segíteni?
Full hd mkv fájlokat szoktam tölteni, x264 kódolásút,és a lehető legnagyobb bitrátájút.
Minden segítséget szivesen fogadok.
Üdv.

(#43032) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban hogy egy Pentium G3260 -as proci elboldogul-e youtube-on az 1080p -s videók akadásmentes lejátszásával.

Vagy árában olyan procit aminek az IGP -je bírja?

Előre is köszönöm.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#43033) PuMbA válasza joker1220 (#43032) üzenetére


PuMbA
titán

El kell boldogulnia simán. LGA1151-be vannak Celeron G3900 vagy Pentium G4400 procik, amik már hardveresen is besegítenek egy kicsit :)

[ Szerkesztve ]

(#43034) joker1220 válasza PuMbA (#43033) üzenetére


joker1220
őstag

Köszönöm a választ!

Üdv

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#43035) #75912448 válasza Bornie127 (#42993) üzenetére


#75912448
törölt tag

Érdekes kihívás, :) megpróbáltam mindent szem előtt tartani, amit kívánsz, ha a HDD ára nincs benne a kb 120-as keretben.

Alaplap: ITX MSI H110I PRO (HDMI, DVI, DDR4-2133, M.2 20Gb/s) HDMI és DVI kimenettel esetlegesen 2 megjelenítőhöz. 22k

CPU: Intel® Pentium® Processor G4500T 35 W TDP (3M Cache, 3.00 GHz). Intel honlapja szerint multimédiában megfelel a népszerű i3-6100T-nek, Windows alatt nincs HD hang és 3D limitáció, magyarul full support. Némi erő is lakozik benne, ha a gyári Kodi képskálázó algoritmusoknál jobbat futtatnál, pl madvr, torrent és egyebek mellett sem lesz gond egyéb feladatokkal, s nem utolsó sorban lehet általa mozogni Linux és Windows világában, támogatás nem akadály. 24k

Mem: (2x4GB) DDR4 2133MHZ. 11-14k

SSD: PLEXTOR 128GB M6e M.2 PCIe 2280 PX-G128M6e. Ha már az alaplap támogatja, használjuk ki az M.2 foglalatot. 23k

Ház: 3.5" HDD x 2 figyelembevételével Silverstone SST-ML03B Milo. A ház alkalmas a HDD-k szellőztetésére is, OK nem a legszebb, legmodernebb, de nem is bazi ronda, elfér benne 2 db 3,5" HDD és árkeretből sem futunk ki. 25k

Táp: 12V 102 Watt DC tápegység (12V DC / 8.5A) + PicoPSU-120 12V DC-DC ATX tápegység. Úgy gondolom el kell vinnie a rendszert 2 HDD-vel is, kis rádobással választhatsz nagyobb adaptert, nagyobb tápot, mint az ugyanitt található 150/160W kiszerelés. 23e

Ha úgy gondolod PC-s táppal jobban érzed magad, választhatsz ennyiből korrekt minőségűt, de én magam HTPC-ben nem szeretem (ház szabvány Power Supply 1 x standard PS2(ATX), depth limit = 140mm). Nem mindegy melyik JBL Studio szetted érkezik, az 5xx sorozat már elég jó, hangminőség szempontjából szerepet játszhat a táp minősége, bizonyos szint alá semmiképp ne add.

Ha nagyobb lenne a keret, vagy picit még tudnál mozogni felfelé, i3-6100T-t ajánlanék procinak, HDPlex 250w hifi tápot Dell adapterrel.

[ Szerkesztve ]

(#43036) #75912448 válasza #75912448 (#43035) üzenetére


#75912448
törölt tag

... azaz PicoPSU-160XT 12V DC-DC ATX tápegység mindenképp kell 12V miatt.

(#43037) cinemazealot válasza #75912448 (#43035) üzenetére


cinemazealot
addikt

Az Intel Pentium G4500T-t a viszonylag alacsony TDP miatt javasoltad? Mert pl. a G4400 már 17e Ft körül elvihető, igaz, annak nagyobb a TDP-je.

Illetve alaplapból én most az ASRock H110M-HDS-sel szemezek, de elsősorban az alacsony ára miatt. Az MSI a hangja és az M.2 foglalat miatt lenne jobb választás?

Mondjuk, én most nem HTPC miatt kutakodom, hanem amolyan mindenes teszt szervert gondoltam összerakni, de érdekelnének az érveid, mert akár még HTPC szerepet is kaphatna a jövőben. :R

(#43038) Janaboy


Janaboy
veterán

Bajnokpityu a te konfigodrol hol lehet olvasni?

Janaboy

(#43039) jézusom válasza #75912448 (#43035) üzenetére


jézusom
addikt

"Windows alatt nincs HD hang és 3D limitáció"

Létezik ilyen? Mit jelent ez pontosan, mikor nincs HD hang? Nekem Asrock AM1B-ITX + AMD5350 + Xonar XD van, ezekkel van korlát?

(#43040) Patice válasza jézusom (#43039) üzenetére


Patice
Topikgazda

Persze.

Intel legkisebb, integrált procijaival nincs Win alatt HD hang, csak 3D.
Linuxon van HD hang, de 3D jelenleg nem megy.

Reméljük csak, hogy egyszer megoldódnak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#43041) Bornie127 válasza #75912448 (#43035) üzenetére


Bornie127
senior tag

Köszönöm szépen, egy ilyen ajánlásra voltam kíváncsi! :R
Nem az 5xx lesz, 280, vagy a 290-es széria. Ez is nagy előrelépés lesz a Magnat Monitor 1002 5.0 szetthez képest, bár szerettem.

(#43042) cinemazealot válasza cinemazealot (#43037) üzenetére


cinemazealot
addikt

Ehh... közben rájöttem, hogy az az MSI Mini-ITX, az ASRock meg Micro-ATX, ami elég komoly szempont. :B

(#43043) #75912448 válasza cinemazealot (#43042) üzenetére


#75912448
törölt tag

Abba a házba egyébként Micro-ATX lap is rakható, de nem volt megadva konkrét elképzelés. Azon az MSI-n található HDMI, DVI és M.2, én erre építkeznék szívesebben. Biztos van hasonló felépítéssel mATX is lap is, de ha változna a ház ITX irányában, akkor a rendszer fő elemeit nem kell bolygatni.

Igen, MSI-nek nekem bevált a HDMI kijárata, nem ciripelgettek, jó minőségűek. Nyilván sorozatról sorozatra változnak, hol egyik lap jó/jobb, hol másik.

(#43041) Bornie127

Táp és házzal igen nagy a mozgástér, ház pedig mindig a legnehezebb választás.

(#43044) dualcore


dualcore
őstag

Helló mindenki, egy kis segítség kellene.
A gépből sehogyan sem tudok kicsalni HDMI-n HD hangokat. Akárhogyan próbálom csak 2.0 sztereó hang jelenik meg az erősítőn.

(#43045) bajnokpityu válasza Janaboy (#43038) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem engedélyeztem még az 1 éve készülő cikket a logouton. maaajd, ha sok időm lesz. szó volt benne, hogy meddig jutottam a zenés PCvel, ami projekt aztán a eladásra került, a filmes rész ről is elkezdtem irkálni.

de nagy vonalakban: vegyél jó tápot, jó nagy vidkarit, majd hűtsd le, állítgasd hónapokig, h a láncodhoz szabva a lehető legjobb képe, hangja legyen, aztán hagyd abba a moddolást, és nézz minél több filmet. a több kisebb-nagyobb fölös körről meg itt-ott irogattam.

dualcore: bitstream-et pipálgasd be, ahol csak tudod :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43046) Balerik válasza bajnokpityu (#43045) üzenetére


Balerik
aktív tag

de nagy vonalakban: vegyél jó tápot, jó nagy vidkarit, majd hűtsd le, állítgasd hónapokig, h a láncodhoz szabva a lehető legjobb képe, hangja legyen, aztán hagyd abba a moddolást, és nézz minél több filmet.
:C :K :K :K

[ Szerkesztve ]

Elmúlik.

(#43047) dualcore válasza bajnokpityu (#43045) üzenetére


dualcore
őstag

Ez mind szép, de hol lehet pipát tenni? :Y
Windows-ban ennyit látok, VLC-Kodi- MPC-HC stb. pedig elvileg kiadja a sok.1-et, csak nem jelenik meg az erősítőn.

(#43048) bajnokpityu válasza dualcore (#43047) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyszerűség kedvéért kodiban wasapi hangeszköz kiválasztása, és közvetlen hangkiadás engedélyezése.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#43049) -KP-


-KP-
addikt

üdv,

sorry a láma kérdésért, de htpc-ről hogy szokás kilőni a képet egy hd tv-re manapság? clone/extended desktop és áthúzom a filmet a tévére, vagy ennél jobb/fejlettebb megoldások is léteznek már?

(#43050) hati válasza -KP- (#43049) üzenetére


hati
addikt

Ha tényleg htpc-ről beszélünk, akkor tv az egyetlen megjelenitő. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.