Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) ctrlaltdel13 válasza SunMount3r (#57649) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én ezt infót kaptam mikor megkérdeztem egy szakavatottat.

"Igen, sokkal jobb képet kapsz, mert a színinformáció BD szabvány szerint (és dekóder chipek képessége miatt is) valójában negyede. A fényerő tényleg 1080p egy FHD anyagnál, viszont a szín csak 540p. A valódi 1080p színinfó csak a 4K-ban van benne. Egy eredeti mozifilm (moziban nincs ilyen hülyeség) 4K-ban olyan részletes, mint otthon a 8K lenne, és ez 4K megjelenítőn is kijön. A nagyobb színtér és HDR csak rátesz erre."
By: VoidXs

(#57652) Patice válasza SunMount3r (#57649) üzenetére


Patice
Topikgazda

MadVR jól paraméterezhető adott géphez.
Játszani kell vele sokat, hogy tudd, lásd mit bír a gép IGP-je.
Saját tapasztalatom ezzel nincs, csak láttam, mit tud ismerősnél.
Ott dedikált VGA volt.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57653) Necronom válasza Patice (#57652) üzenetére


Necronom
senior tag

Lehet hogy oreg vagyok mar, de a Kodi ezt alapbol megcsinalja es szvsz semmivel se rosszabb mint a Madvr, egy jo videokartya igyis meg ugyis kell
Mivel en vilag eletemben ATI-s voltam, igy nalam ezt egy Gigabyte Radeon 570 latja el
Deeee! Hatarozottan allitom,hogy amit a Kodi magatol lefele skalaz, az pont ugyanilyen jo kep lesz. Ezt pedig a kis HTPC/Serveren sima Intel VGA oldja meg
Jol lathato itt is, hogy a rogzitett 4k leskalazva jobb kepet ad, mint a rogzitett fullHD

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57654) Patice válasza Necronom (#57653) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Kodi alapból az ffmpeg könyvtárat használja a videók dekódolásához, ami rengeteget fejlődött az utóbbi években, mindez azért volt lehetséges, mert egyre jobb algoritmusokat támogattak natívan az újabb videókártyák.
Régen ezekhez nem létezett hardveres gyorsítás, most már igen.
Ezért lett sokkal kisebb a különbség az alap beállításokkal látott kép és a MadVR-rel rendereltetett között.
De IGP-n ez nem igaz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57655) VoidXs válasza Patice (#57654) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A gyorsítós dekódolás gyári implementációkkal máig a sebességre megy, nem a minőségre. Van, hogy még a highpass is alacsonyabban vág, mintha CPU-val dekódolnád (főleg nV oldalon, ami játékra készült, nem profi munkára). A teljesen egyedi algoritmusok erre megoldások, de azok pl. LAV-ban vannak, nem libavcodec-ben (az ffmpeg kodekes könyvtára).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57656) SunMount3r válasza Patice (#57654) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De IGP-n ez nem igaz.-> Miért nem?

(#57657) spiky03 válasza Khaosz55 (#57650) üzenetére


spiky03
veterán

Egy Dell MT7030-es gépem van.
Most így hirtelen nincs meg milyen alaplap meg proci van benne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57658) spiky03 válasza spiky03 (#57657) üzenetére


spiky03
veterán

Rosszul írtam DELL 3040MT van:B
i5 6500as proci van benne.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57659) python1 válasza spiky03 (#57658) üzenetére


python1
veterán

Teljesen partiban lesznek a kártyával, bátran párosíthatod őket, csodát fogsz látni ha sikerül mindent jól beállítani.

(#57660) spiky03 válasza python1 (#57659) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót :R
Akkor megegyezem majd a kollégával. :C
40 ezer jó ár érte? Elvileg alig használt bányász kártya.

Hát vsz ahhoz segítséget kell majd kérném, mert pl nálam még a MPC-HC-vel sem megy a 24p-s lejátszás valamiért :F csak 60 hzen játszik mindent.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57661) Borisz76 válasza spiky03 (#57660) üzenetére


Borisz76
veterán

Olyan , hogy alig használt bányász kártya nincs ! ;]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57662) Necronom válasza SunMount3r (#57656) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezt a valaszt en is nagyon varom..

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57663) Patice válasza SunMount3r (#57656) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mert nincs elég ereje. Vagy herélt alapból, mert IGP és/vagy vissza kellett fogni, hogy beleférjen a procival együtt a TDP keretbe.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57664) SunMount3r válasza Patice (#57663) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezért lett sokkal kisebb a különbség az alap beállításokkal látott kép és a MadVR-rel rendereltetett között.-> Nomost itt valami kavarodás van ebben, mert ha az "alapbeállítások" is elég jók, azokhoz miért ne lenne elég az IGP is?

(#57665) Patice válasza SunMount3r (#57664) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ott dVGA-ról volt szó, nem IGP-ről.
Kodi "tudni fogja" melyiket tudja használni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57666) python1 válasza spiky03 (#57660) üzenetére


python1
veterán

Inkább olyan kártyát nézz, amivel nem bányásztak, kicsit drágábban már van bányászmentes, nekem 2db aligbányászott kártya van a fiókomban hibásan. :(((

(#57667) SunMount3r válasza Patice (#57665) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A dVGA-ak miért tudnának ebben jobbat produkálni, ha hardveres gyorsításról van szó, mint az újabb IGP-k? Mert ha jól értem pont arról lenne szó, hogy már nem kell a "nyers erő" a különböző spéci algoritmusokkal a minőséghez...

(#57668) Khaosz55 válasza spiky03 (#57658) üzenetére


Khaosz55
addikt

Egy 6. Generációs I5 nem fogja kihajtani a1660-at. 14. Generációnál járunk.Ez [link] szerint 60% marad a vga-ban. Totálisan felesleges ehhez a cpu-hoz. Persze ez az oldal is ír baromságokat.

(#57669) Khaosz55 válasza python1 (#57659) üzenetére


Khaosz55
addikt

Maradjunk annyiba működni fog de partyiban nem lesz vele az biztos.

(#57670) python1 válasza Khaosz55 (#57669) üzenetére


python1
veterán

Játèknál lehet, de filmre madvr- hez, simán ok

(#57671) python1 válasza python1 (#57670) üzenetére


python1
veterán

Lehet mazsolázgatni, játékra is alkalmas, kis kompromisszummal.

(#57672) Necronom válasza SunMount3r (#57667) üzenetére


Necronom
senior tag

ezt en is igy gondolom, hiszen akkor hova lennenek a tv boxok a nevetseges (marmint a video kartyakhoz) S905X SoC-okkal amik siman megbirkoznak a 4K videoval, de meg a X2, X3, X4-es SoC-ok is rendekkel kisebb nyers erovel birnak mint egy 4GB dVGA, irom ezt az RX570-hez kepest
Dehat kinek mi - en mindig ezt mondom es soha nem ketkedek abban, hogy valakinek jobb a szeme, mint az enyem...
Kodival nekem jok a filmek a kis serveremrol direktbe nezve a sajat IGP-jen es errol a serverkerol meg 2 masik TV BOX is nezeget filmet S905X3 SoC-cal, teny, hogy mi max 1080p tudunk nezni, mert nalunk nincs 4k TV egyik szobaban sem, mi inkabb a hangra vagyunk jobban igenyesebbek, nekunk eleg a fHD, raadaskent a nezesi tavolsagnak is jobb az aranya mint az ugyanakkora 4k TV-nek (50")

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57673) Alien! válasza Necronom (#57672) üzenetére


Alien!
senior tag

nem kevés próbálgatás után nekem az jött le, hogy a madvr gyengébb képességű megjelenítőkön tud hozni sokat. (vetítőkön és alsó-közép tévéken pl). Felsőkatos LCD-ken, Oledeken szerintem semmi előnye. max annyi ha valaki sdr tonemappinget szeretne. Átlagfelhasználásra az utóbbiak esetében totál felesleges.

(#57674) python1 válasza Alien! (#57673) üzenetére


python1
veterán

Èn 1 szinten tartom fontosnak a madvr használatát a szoba akusztikai kezelèsèvel ill dsp korrekciózással.
Annyi biztos, hogy nèlküle is lehet TV-t nèzni, de azèrt van mèg ott más is amièrt a madvr- t alkalmazzuk.

(#57675) spiky03 válasza python1 (#57670) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem játékra nem kell, arra ott az Xbox. :D
A PC-t csak film/sorozat/streamingre használom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57676) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

bányászás, hogy jól termeljen a kártya, alulfeszelik őket. valamint folyamatosan állandó a hőmérséklete is a chipnek. játék sokkal jobban igénybeveszi a kártyát. nem ezért ment az a kártya tönkre. régesrégen nem éri meg bányászni.

madVR alatt nincs ilyen, a cpu elég erős e kiszolgálni a GPUt. mármint gyakorlatialg nincs , ugyanis a CPU szinte semmit nem csinál, csak az IGP vagy GPU fog számolni...
ez nem játék, csak szimpla render.

3 út van mozizni HTPC épitésére.
1. minimál, kukázott gép. Ennek nem nagyon van ma már létjogosultsága chromecast mellett. valamiért hajlamos droppolni, de nem azonos időközönként teszi.
2. AMD (esetleg intel) IGP, lineáris előtáppal. madVR, kis render. szép tiszta kép lesz, halk, kis fogyi, hibátlan kadencia.
3. AMD VGA valami jobb féle normál PC táppal, nagy madVR algókkal. ekkor zajosabb a kép, de elképesztően életű, olyan, mintha ott állnál az operatőr mellett.

a többi sztem gányolás, kukázás, bénázás.

Alien:saját tapasztalatom nekem is az, hogy jó megjelenítő elviszi a showt. superlumis asszem eléggé mértékadó ilyen szempontból, és sokkal több szopás lett volna áttérni egy amd vga nagy algo ra mint egy intel alaplapin alap algoval, mint amit hozott a képen.

igen, a hagyományos shit in shit out meg szűk keresztmetszet meg társaiba nem fér ez bele, de a tapasztalatom nekem is ezt mondja.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57677) Necronom válasza Alien! (#57673) üzenetére


Necronom
senior tag

Mivel en magam nem igazan lattam akkora kulonbseget a Radeon570 +madvr (win) es a Intel IGP + kodi (linux) kozott ugyanozon a tv-n igy szamomra teljesen felesleges egy aranyaiban nagyfogyasztasu es draga +zajos gepet uzelmeltetni erre a celra
Olyannyira probaltam a kulonbsegeket felfedezni, hogy egymas melle pakoltam a 2db 50" Samu Tv egyik madvr masik kodi ugyanaz a film egyszerre inditva es nem is egyedul neztem, hogy egyertelmuan el tudott dolni, hogy nalam az IGP (linux) + kodi sokkal koltseghatekonyabb cucc mint a masik

bajnokpityu
a többi sztem gányolás, kukázás, bénázás.

ezzel en nem ertek egyet, de mivel ott van, hogy szerinted, igy batran mondhatom en is hogy szerintem meg nem :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57678) VoidXs válasza bajnokpityu (#57676) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha az első út droppol, az leginkább skill issue, a másik kettő pedig azért nem éri meg, mert a MadVR mellett eljárt már az idő. Amióta frissítetlen és még killswitches is, hogy az a 3 vevő Envyre váltson, az MPC átvette a helyét, ugyanúgy vagy jobban teszi a dolgát, sokkal kisebb gépigénnyel. HDR-re lassan az SVP is jobb lesz, sőt, sok esetben már most jobb. Ma már érdemi DV to SDR is van, ami szintén nem Mad feature.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57679) python1 válasza VoidXs (#57678) üzenetére


python1
veterán

Akkor elméletileg mondjuk egy AMD-be integrált gpu lehet elég is manapság, vagy talán már az intel megoldása túlhaladta?

(#57680) SunMount3r válasza python1 (#57679) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól tudom az MPC Renderer-es megoldáshoz egy intel 10.Gen-es UHD IGP is elég.

(#57681) VoidXs válasza python1 (#57679) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az AMD elég szokott lenni, hacsak nem tekered abszolút csúcsra. Intelről nem mondanék rosszat, mert 3 éve nem próbáltam, és pont volt jelentős ugrás.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57682) python1 válasza VoidXs (#57681) üzenetére


python1
veterán

Köszi srácok! :R
Tulajdonképpen nekem ez jó hír, mert akkor minden téren jobb megoldást lehet kiépíteni, helytakarékos és hőtermelés terén.

(#57683) bajnokpityu válasza python1 (#57679) üzenetére


bajnokpityu
félisten

a 2400G egy közepes algót elbirt már sok éve...
konkrétan több, mint 5 éve ezzel dolgozunk lin táppal, madVRel.
akkoriban lap+proci megvolt 36e körül...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57684) python1 válasza bajnokpityu (#57683) üzenetére


python1
veterán

Nekem az már tulajdonképpen elég is lenne, jelenlegi AMD kártyám nem fér bele a HTPC házamba RX 5600xt, bár itt közepesnél magasabb algókat használok, de lehet nem is kapok jobb képet, kicsit gyengébb algóktól.
Simán régi berögződés az erős GPU szükségessége, na meg a külföldi fórumokban extrém erős kártyákat használnak.

(#57685) VoidXs válasza python1 (#57684) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nagy kártya csak akkor kell, ha az összes létező effekt együtt kell, akár SVP-vel. Az Envy-k közt is ez az egyetlen különbség.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57686) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

LibreElec-et használok egy Core-i3-7100-as gépen. Eddig minden rendben ment. Az egyik hdmi-n van a 4K-s TV, a másikon pedig a hang megy az erősítőhöz.
Most azt vettem észre, hogy nem működik a "passtrough" az erősítő felé. Nem tudom mióta nem megy, mert nem csak én használom a masinát, de én moalst vettem észre.
A beállításoknál eltüntek a "wasapi" kimenetek, csak az "alsa"-ák vannak.
Mi lehet a baj, hogyan lehet meggyógyítani?
Verzió: 19.5 (Matrix)

Most gondolkodok, hogy nemrégen TV csere volt és nem tudom, hogy azóta rossz-e. Bár a kodi részére szerintem nem igazán jelentett változást ez.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#57687) Smiley válasza ratkaics (#57686) üzenetére


Smiley
őstag

Libreelec-en megis hogyan lenne wasapi :F Az windows-on van csak. A passtrough-hoz, alsa kell neked.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57688) Necronom válasza ratkaics (#57686) üzenetére


Necronom
senior tag

az erositon nincs HDMI ARC?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57689) ratkaics válasza Smiley (#57687) üzenetére


ratkaics
senior tag

Akkor lehet, hogy rosszul emlékszem, mert volt régen olyan felallás is, hogy windows alatt futott a Kodi és ott volt wasapi :F .
De a lényeg, hogy nem megy a passtrough, be van kapcsolva, ki van választva az erősítő, meg az összes hangkódolás fajta is be van kapcsolva átadásra, de nem megy...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#57690) ratkaics válasza Necronom (#57688) üzenetére


ratkaics
senior tag

Szerintem nincs, de nem is kellett eddig.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#57691) Alien!


Alien!
senior tag

pro usereket kérdezném:

az MPC video renderer pár hónapja képes már a Dolby Vision metadatájából dolgozni. Ha ezt utána HDR-ként tolja ki, mi az előnye? A DV dinamikus elvileg, a hdr meg statikus értékekkel dolgozik. MI történik ilyenkor, tudja valaki?

(#57692) SunMount3r válasza Alien! (#57691) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DV elvileg "visszafelé" kompatibilis a sima HDR-el, tehát a sima HDR is bele kell legyen kódolva a metaadatokba. Te most nem erről beszélsz, vagy konkrétan a DV-t konvertálja át sima HDR-re?

(#57693) Alien! válasza SunMount3r (#57692) üzenetére


Alien!
senior tag

hát ez az... jó lenne tudni:

"Added partial support for Dolby Vision (Profiles 5, 8.1, 8.4 are supported).
Added "Prefer Dolby Vision over PQ and HLG" option for compatible Dolby Vision formats."

(#57694) VoidXs válasza Alien! (#57691) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Technikailag mindig unclamped SDR-t csinál, amit az oprendszer becsomagol HDR-be, így az igaz, hogy sima HDR-t tol ki. Egyébként a dinamikus vs statikus az égvilágon semmit nem jelent, a technikai háttere, hogy bele tudjanak tolni 10 bitet 8-ba, de a kapott eredmény lényegében ugyanaz. Csak kellett valami marketingszó, amit a Dolby tud dobálni, és "indokolja", hogy extra pénzt kell érte kiadnod.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57695) spiky03


spiky03
veterán

Akkor most kell nekem a plusz videókártya a gépbe, vagy nem? :D ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57696) SunMount3r válasza spiky03 (#57658) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a HDR is kell, akkor csak 7.Gen-es Core prociktól támogatott IGP szinten.

[ Szerkesztve ]

(#57697) spiky03 válasza SunMount3r (#57696) üzenetére


spiky03
veterán

Arra nincs szükségem mert csak egy full HD (F22) projektorom van.
Csak a "lekovertálás" érdekelne, ha az jobb képet ad, mint a sima SDR verzió.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57698) Necronom válasza spiky03 (#57697) üzenetére


Necronom
senior tag

szvsz nincs szukseged, de ezt mar irtam fentebb is
es igen a lefele meretezes nagyjabol 99% jobb kepe lesz mint egy eredeti SDR, bar azt is lefele konvertaltak valamikor...

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57699) Smiley válasza ratkaics (#57689) üzenetére


Smiley
őstag

Nincs bekapcsolva veletlenul a Player->Videos->Sync playback to display ?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57700) SunMount3r válasza Necronom (#57698) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

99% hogy jobb képe lesz "valamennyivel", vagy 99%-al lesz jobb képe? :D :F

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.