Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) Totheground


Totheground
addikt

Sziasztok!

Egy olyan gépet szeretnék összerakni, aminek a fullHD Hi10p videókat (esetenként styled felirattal) os röccenés nélkül kéne vinnie.
A következőben gondolkoztam:
AMD A4-3400
Asrcok A75M ITX
4 giga corsair ram (számít itt a dual-channel?)
WD Caviar Green HDD
Valamilen ház + távirányító.

Rá W7 és XBMC (egyelőre monthly frodo a Hi10p miatt) menne.

Elég erős a fenti konfog, hogy elvigye a fent leírt videókat, vagy inkább egy A8-3850 proci kéne?

Köszi

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14002) rudi77 válasza Totheground (#14001) üzenetére


rudi77
tag

AMD A6 3670+ asrock a75 pro4 nálam tökéletesen megy a 1080p win7 alatt.
Alaplapból pro 4-el jobban jársz!

[ Szerkesztve ]

(#14003) Totheground válasza rudi77 (#14002) üzenetére


Totheground
addikt

De Hi10P vagy csak "sima" 8bites 1080p. Előbbi alá azért erősebb vas kell. :)

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#14004) Peak válasza Totheground (#14003) üzenetére


Peak
addikt

Én próbáltam egy Brazos E450es procis géppel egy 720p nativ Hi10P kódolásos animet, és 30% CPU használat mellett simán játszotta.
Lehet full HDnál már maxra hajtja az E450est, de egy alap A4-es Llano szerintem már elboldogul vele.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14005) Lacyka


Lacyka
aktív tag

Ebben tudna valaki segíteni?

^.^

(#14006) olahjana


olahjana
tag

Hi
ha már htpc: nem járnék jobban ha vennék egy jó közepes laptopot, ami alapból marha jól fogyaszt. Ha meg kikapcsolom a monitort akkor meg végképp alacsony lesz a fogyasztás.
esetleg egy SSD winyóval, meg egy green külső winyóval háttértérnak.
Laptopnál mekkora videókártya kell ahhoz, hogy tudja a 3d MKVt küldeni 3d tvre?

(#14007) Peak válasza olahjana (#14006) üzenetére


Peak
addikt

nem a 3D kártyától függ, hanem hogy van-e benne videogyorsító részleg.
a notebookkal drágáb megoldást választasz, pont annyit fogyaszt, mint egy htpc.
sok esetben nem tudják az összes hangformátumot kiadni HDMIn sem, csak bizonyos GPUval szerelt modellek.
nem véltelten létezik a HTPC fogalom :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14008) faresz5 válasza olahjana (#14006) üzenetére


faresz5
senior tag

olcsó laptopon ne keress hdmi csatlakozót, anélkül meg nem ér semmit az egész.

(#14009) NTX válasza zsozso1 (#13935) üzenetére


NTX
tag

Nekem ezzel a programmal sem működik igazán az EDID módosítás. A 23.976 érték mellé a többi értéket nem állítja automatikusan és nem tudom mit adjak meg.
Amikor sikerül beállítani, akkor meg a felbontás nem volt jó, törölnöm kellett. A projektor elvileg tudja a 24pt. A többi módosítható/beírandó értéket te honnan vetted? Van erre valami táblázat?

(#14010) zsozso1 válasza NTX (#14009) üzenetére


zsozso1
tag

Használd a Copy/Paste funkciókat. Amikor megbyitod a progit és kiválasztod a vetítőt, látni fogod hogy milyen adatokat küld a windowsnak. Ha kiválasztasz mondjuk egyet és az edit fülre kattintasz akkor látod a részletes adatokat és itt copy, utána amikor hozzá akarod adni az újat akkor paste és bemásolja az adatokat és ekkor már csak a frekit kell átírni és kész is vagy. Természetesen csak olyat szabad beírni amit biztosan tud a vetítő, különben nem lesz jó. A használatiban biztos le van írva hogy milyen felbontás mellett milyen frekin működik és azt hiszem az sem mindegy melyik bemenetet használod.

(#14011) NTX válasza zsozso1 (#14010) üzenetére


NTX
tag

Köszönöm, ezzel már működik a 24 hz, viszont a 23.976 nem. A program csak 23.979-re hajlandó beállítani, ez még a kisebbik gond lenne, viszont ha a MP-HC info adatait nézem, folyamatosan csak 24.0000 hzt ír ki. Ha win vga beállításait nézem 24 hzt tudok választani.
Viszont, ha a projektor helyett a TVt teszem a gépre, akkor a win VGA beállításoknál tudok választani 23hz is, amivel a MPHC info adatainál már helyesen a 23.976 jelenik meg.
A projektor Optoma HD80, legfrisebb firmwarevel, elvileg tudja a helyes 24pt, ati 6450 vga kártya a meghajtó. Meg lehet oldani a helyes 24pt?

(#14012) Pista0001 válasza Pista0001 (#13366) üzenetére


Pista0001
addikt

Megjött végre az új kábelem. A javaslattal ellentétben nem rövidebb hanem pont hosszabb, de sajnos muszáj mert nincs a tévé meg a gép túl közel egymáshoz. Ez a kábel is ismeretlen minőségű (lehet ezeket valahogy tesztelni?), de erről már biztosan tudom hogy kínai eredetű :). Mintha ritkábban lenne most a képeltűnés, de mivel eléggé hektikus a dolog erre egy film alapján nem vennék mérget. A kábel az eladó szerint tudja az 1.4-es szabványt is, ennek nem tudom hogy van-e jelentősége. Leginkább a VGA-ra gyanakszom, remélem a majdani újjal nem fogja. Egyelőre kipróbálom a monitorral, az eddigi kölcsön monitor helyett augusztus végéig egy másik kölcsön monitorom van, ezen van HDMI úgyhogy ki tudom próbálni. Catalyst nincs telepítve mert megpróbáltam kicsit húzni a kártyát, de nem értékelte a dolgot. Csökkentett módban eltávolítottam a Catalyst-ot, de újratelepítés után újra előjött a hiba, úgy tűnik hogy a beállítás "beragadt" valahová, úgyhogy újra eltávolítottam :(. Ettől függetlenül a driver az AMD-től származik az eszközkezelő szerint, úgy tűnik nem a Microsoft fejlesztgeti a Windows saját drivereit :).

(#14013) zsozso1 válasza NTX (#14011) üzenetére


zsozso1
tag

Nagy valószínűséggel a vetítőre nem fogsz tudni beállítani 23Hz(23.976). Próbáld meg hozzá adni hátha elfogadja és át tud váltani, egy próbát megér. Egyébként 24Hz-en milyen a lejátszás? Azon is jónak kéne lennie.

(#14014) zsigus válasza Pista0001 (#14012) üzenetére


zsigus
őstag

HDMI kábelből nincs 1.4-es szabványú. Csak csatlakozóknál van verziószám (ennek ellenére a boltok megpróbálnak megtéveszteni mindenkit az 1.4-es kábellel). Érdemes High-Speed kábelt venni (ezt persze legtöbbször nem írják ki a webshop-okban), és ha lehet feleslegesen hosszú se legyen, de ha már megvetted akkor nem lényeg.

(#14015) Pista0001 válasza zsigus (#14014) üzenetére


Pista0001
addikt

Elviekben High-Speed, mert írták az 1080p-t, a standard meg csak 1080i-t tud a Wikipedia szerint.

(#14016) Pista0001 válasza Pista0001 (#14012) üzenetére


Pista0001
addikt

Jelentem a monitorral nem csinálja :F

(#14017) Zozzy


Zozzy
aktív tag

Sziasztok!

Három kérdésem is lenne: egy E350 Brazos konfiggal, ha szeretnék MVC3D-t lejátszani, akkor elég, ha veszek az integrált mellé egy erősebb videokártyát (HD6450 például), vagy ez így nem fog menni?
A másik: vajon miért nem vált át nekem az XBMC 24Hz-re, mikor ez engedélyezve van neki? Eleinte működött rendesen a dolog, amióta nem, azóta két változás volt: K-lite codec pack frissítése, illetve erősítő csere. Utóbbit kizárnám a dologból, mert bekapcsoláskor szépen átengedi az 50Hz-es képet, amig a Win7 bootol, aztán kapcsol 60Hz-re, mikor már a rendszer felépült. Az erősítő egyébként áteresztő módba van állítva, de Direct-re kapcsolva sem változik a helyzet, azaz a 24p-s filmek 60Hz-en mennek. Kell nekem egyáltalán a K-lite codec pack XBMC mellé?
És végül: Full SBS (azaz 3840x1080-as) mkv-t hogyan tudnék úgy lejátszani, hogy normális méretben jelenjen meg a TV-n? Felismeri a TV, hogy 3D képet kap, át is tudom kapcsolni 3D-be, de a kép mérete nem 1920x1080, hanem csak egy keskeny sáv, mivel a lejátszó eleve 1920x540-et csinál belőle ugye. A Half SBS-sel nincs ilyen probléma, ott csak arra nem jöttem rá, hogy a feliratokat hogyan kell beállítani, hogy ne a képernyő közepén kezdődjön, és bal oldalon folytatódjon.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#14018) canniball válasza Zozzy (#14017) üzenetére


canniball
nagyúr

"Kell nekem egyáltalán a K-lite codec pack XBMC mellé?"
Nem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#14019) NTX válasza zsozso1 (#14013) üzenetére


NTX
tag

Elvileg tudja, a leírások szerint, illetve amikor médialejátszót használtam, akkor azzal a 24p lejátszás jól működött. A 23 hzt sehogy sem sikerült hozzá adni, ezzel a programmal sem, a kiválasztásnál csak 24hz jön fel, ha ráteszem a tvt automatikusan megjelenik a 23 hz.
A képet sokat nem teszteltem, mert ha ekkora különbség van szerintem biztos fog frame dropot csinálni, de majd megnézem.

(#14020) drdr válasza zsigus (#14014) üzenetére


drdr
senior tag

Olyan kábel vanami a HDMI 1.4 sávszélesség igényét kielégíti. Ezért ráírják hogy 3D v. 1.4a capable....

Nálam volt olcsó ezer pátszáz forintos aranyozott hajlítható fejű kábel. Egy idő után a fejben vmi történt,már az 1080p@50Hz sem ment át rajta... Néztem kábeleket neten, Média Marktban, végül a Westendben a Sony boltban vettem közepes áron egy 1m-t a PC és erősítő és egy 2m-t a TV és erősítő közé... Azóta nincs kábel problémám. FHD3D is megy frame packed formátumban...Kicsit drágább volt, de talán hihető amit ráírtak...

(#14021) Peak válasza drdr (#14020) üzenetére


Peak
addikt

Elviekben már nem foglalkoznak a számozással, verziószámokkal, noha akit érdekel, az megtekintheti a Wikipedia oldalán a szépen formába szedett táblázatokat és képességeket a HDMI verziók összehasonlításában.
Már már csak a "High Speed" megjelölést használják, ami a 10.2Gbps fölé kalibrált kábelekre érvényes.
Egyéb gyártók, mint pl. a Monster előszeretettel irják rá inkább a tesztelt átviteli sebességet, van 12, 15 és (ha jól tudom) 18 Gbps áteresztőképességű kábelük is... arany árban. :)

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14022) zsigus válasza drdr (#14020) üzenetére


zsigus
őstag

Ahogy hallottam (jobb helyeken) büntetik a kábelek verziószámmal történő megkülönböztetését, mert elvileg csak Standard-Speed, High-Speed és High-Speed with Ethernet kábelek létezhetnének, ugyanis pl. az ARC-t is támogatják a régebbi kábelek, hiába az 1.4-es csatlakozó-verziónál jött be.

Viszont pl. a Deep Color a 3D és hasonló dolgok csak High-Speed kábeleknél támogatottak, de ezeknél sem számít a verzió, mert nincs 1.3-as és 1.4-es kábel, csak csatlakozó.

1.3-as verziónál jöttek be a High-Speed kábelek, ha akkor vettél egy ilyet, még most is tökéletesen megfelel, mert ha cseréled a TV-d egy olyanra amin 1.4-es csatlakozó van akkor is minden funkciót/szolgáltatást amit az 1.4-es csatlakozó-verzió támogat elérheted a régi High-Speed kábellel is.

[ Szerkesztve ]

(#14023) drdr válasza Zozzy (#14017) üzenetére


drdr
senior tag

MVC3D-t nem tudom, szerintem oda is kell a cpu teljesítmény....

Catalyst elég érdekesen működik nálam is. Most viszonylag stabilan megy minden, 23-24Hz-es problémám nincs, 25Hz szaggat legyen az mkv v. DVD lemez....

Nekem is olyan tüneteim voltak, mintha vmi. beragadt volna és én csináltam Win reinstallt is és nem változott semmi. Olyan, mintha hardver szinten tárolna és ragadna be 1-1 rossz konfig. Nekem ez lett a megoldás:

PC-t kikapcsoltam, erősítőt kihagyva csak TV-t dugtam rá, majd bekapcs és uninstalláltam a teljes Catalyst-ot.
Ezután restart PC. Ekkor már visszadugtam az erősítőt is a TV és PC közé.
A Windows eszközkezelőben eltávolítottam minden AMD drivert, a VGA-t, HDMI Audio-t és a SATA drivereket. Jobb klikk rajta és eltávolítás, bepipálva, hogy a drivert is távolítsa el!!!
Újraindítottam a Windows-t felrakott magának alap windows-os drivereket.
Ezután installáltam a chipset drivert:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/raid_windows.aspx#2
Ez már 12.8-as, majd a Catalyst-ot ami 12.6 volt, a linken már ez is12.8-as (még nem próbáltam):
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

Minden felment frankón, a Catalystban minden frekire 1920x1080-as felbontásra beállítottam az átméretezést 0%-ra, majd vissza tettem 60Hz-re.
XBMC-ből a legutolsó nightly buildet használom, ez képes HD audio-t átengedni, nem kell patch.
A hangkártyát 7.1-re állítom, a kiemeléseket letiltom, kimenetet 96kHz/24bit-re állítom. Így korrekt a sztereó zene hallgatás is, jó minőség 2 csatornán (ahogy kell).

FHD3D SBS-t frame packed módba kell lejátszani, amit szoftver rak össze (Power DVD), ekkor 1920x1080-as képeket kap a tv egyik frame a bal másik a jobb szemé. Ezt nekem egyedül a PowerDVD-vel sikerült elérnem és kell a cpu is hozzá elég rendesen. A8-as AMD-ből (3850v. 3870). Ekkor a TV 3D-be kapcsol és 3D-ben jeleníti meg. Sajnos a Power DVD elég bugos, az audio beállításokat nálam rendszerint elfelejti és a feliratokkal is van gond Cinema módban mindig kinn van pl. Egyébként ha sikerül belőni, akkor hibátlan, kicsit lassú, de az eredmény látványos. Jó még Power DVD-ben, hogy a menük is adaptálódnak a 3D megjelenítéshez...

Ha csak 2D FHD kell, akkor javaslom olyat anyagot szerezz be ami 2D. Kisebb is lesz a mérete és a Brazos is viszi hibátlanul.

[ Szerkesztve ]

(#14024) drdr válasza Peak (#14021) üzenetére


drdr
senior tag

Igen ez rendben, csak rengeteg olcsó High Speed noname kábel van. Sajnos ezek élettartama sem éppen hosszú és fene tudja, hogy tényleg "High speed"-e.... Szóval vmi márkásabb kábel talán nem zsákbamacska, persze drágább lesz... (Ettől függetlenül biztos lehet olcsót és jót kifogni, nekem nem sikerült, pedig mind High Speed with Ethernet volt)

[ Szerkesztve ]

(#14025) Peak válasza drdr (#14024) üzenetére


Peak
addikt

Vettem én is minden féle kábelt, mert érdekeltek a különbségek.
Van 1500 forintos zacskónélküli kábelkötegelővel összehajtott "bulk" 1,5 méteres Hama HDMI, van valami "márkátlan" dobozos, 1,5 méteres hófehér merevhálós HDMI kábelem 3000-ért, van InAkustik 1,5 méteresem 6000ért, meg 0,75 méteres InAkustik 32000ért... semmi különbséget nem láttam se hallottam se médialejtászóval, se HTPC-vel összekötve.
Vagy csak én vagyok vak és süket.
NO Offense! Peace!

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14026) drdr válasza drdr (#14023) üzenetére


drdr
senior tag

Kipróbáltam a 12.8-as AMD chipset driver-t és 12.8 Catalyst-ot. Teljesen korrekt. Ha erősítőt/TV-t kikapcsolom, majd vissza, a "hangkari" ismét működő képes, nincs fekete keret a gép indulásakor, és xbmc-ben sem az első film indításkor. Szóval úgynézki elég sokmindent javítottak. A mai XBMC nightly builddel tökéletes(nek mondanám, ha xbmc 25fps végre nem akadna, de ez nem az AMD sara valsz.)

(#14027) faresz5 válasza Peak (#14025) üzenetére


faresz5
senior tag

Mivel digitális jel megy át rajta, így nem is hallhatsz különbséget, persze elkel adni a drágább termékeket is valami marketing szöveggel.Nagy valószínűséggel ugyanazon a gyártósoron készülnek a márkások is, csak éppen más matrica van rányomva, éppen mit kell a gyártósorral legyártatni. (Ezt mondom úgy,hogy kb 60-70féle hdmi kábellel volt már dolgom.)

(#14028) kisgyerek85 válasza faresz5 (#14027) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Még szerencse, hogy nem jár ebbe a topicba BBéci. ;]

(#14029) drdr válasza faresz5 (#14027) üzenetére


drdr
senior tag

Akkor csak én nyúltam bele két tuti szar kábelbe... Egy helyről rendeltem, két különböző méretűt, egyik megszakadt valahol a hajlítható csatlakozóban, a másiknak látszólag semmi baja nem volt csak épp 1080p60Hz-et nem vitt át, szétesett a kép, kisebb felbontással ill. interlaced-del nem volt gondja... 1.3 with Ethernet volt mindkettő béke poraikra... Ha érdekel megmondom (privátban) honnét rendeltem....

(#14030) drdr válasza Peak (#14025) üzenetére


drdr
senior tag

Nincs látványos különbség vagy hallható. Egy kábellal sem élesebb a kép szebb színekkel vagy tisztább hang ez ugye természetes...
Működik a kábel vagy nem (esetleg időnként szétesik a kép v. szaggat a hang...).

(#14031) Zozzy válasza drdr (#14023) üzenetére


Zozzy
aktív tag

Köszönöm a részletes választ, szerintem is neki fogok állni újratelepíteni. Kipróbálom a PowerDVD-t is.
Arra viszont még választ várnék attól, aki tapasztalta, elég lenne-e a Brazos mellé egy VGA az MVC3D-hez, vagy kell az erősebb Llano?

(#14032) Peak válasza drdr (#14030) üzenetére


Peak
addikt

ez az ami nem teljesen igy van :)
de ebbe a vitába nem megyek most bele, a házimozi fórumban volt pár csörte a témában. :)
van különbség kábel és kábel között, minőségi, anyaghasználat beli és strukturális is, de alapvetően az adatcsomag amennyiben a CRC adatok egyeznek, teljesen mindegy, hogy hány forintos kábelen megy át.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14033) NTX válasza drdr (#14030) üzenetére


NTX
tag

Lényeges különbség lehet kábel és kábel között kép és hang tekintetében is, digitális kábelekre sem igaz, hogy csak átmegy vagy nem, ezer tényező van még azon kívül is!
Természetes vannak olyan rendszerek amin nem, vagy nagyon kis különbség jön elö.
Nincs különleges szemem és fülem, de már egy átlagos 40-46' full HD tvn és erősítőn is bőven látom és hallom a különbséget egy 2 ezer és és 20 ezer forintos kábel között, a drágábbakról ne is beszéljünk.

Nem vitát akarok indítani, aki nem hiszi menjen be bármelyik hifi kereskedésbe, szívesen demózni fogják neki a különbséget.

Akit érdekel a téma itt utána olvashat:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/42658-kabelezzunk/

(#14034) Pista0001 válasza NTX (#14033) üzenetére


Pista0001
addikt

Ez érdekes dolog, én is azt gondoltam hogy digitális átvitelnél nem lehet probléma, de nekem úgy tűnik hogy az 5 m-es vadiúj 400 forintos (eBay, Kína) kábellel szebb a kép mint a kb 1.8 m-es jóég tudja hány forintos másik kábellel. Lehet hogy csak placebo, ki tudja... :B

(#14035) faresz5 válasza drdr (#14029) üzenetére


faresz5
senior tag

Hibasak termeszetesen elofordulhatnak.

(#14036) Peak válasza NTX (#14033) üzenetére


Peak
addikt

Maradjunk ebben pl.:
http://www.expertreviews.co.uk/home-entertainment/1282699/hdmi-investigated-are-expensive-cables-a-scam/4

Vagy a neten található gyártói mérnökök és technikusok kismillió megerősítésénél, hogy a CRC-helyes adatcsomag 100%-osan megegyezik a 2 dolláros és a 2000 dolláros HDMI esetén is.
A probléma ott kezdődik, ha a kábel túl hosszú, szar az árnyékolás, "zajos" a környezet, tele van elektroszmoggal a környezet, szar a szűrés, stb.
EZ okoz CRC-hibákat!
EZÉRT nem mindegy a kábel, hogy milyen minőségű!
EZÉRT nem mindegy a szövés szerkezete, az anyaghasználat, a különböző anyagok illeszkedése, vastagsága, geometriája, anyagszerkezet, minőségibb kábelezés.

Nem azért, mert a piros pirosabb a drágább kábelen.
Az már az ezotéria, gyurcsók és a vallás területe.

De ezen itt ne nyissunk vitát, az már megvan a házimozi topikban. ok? köszi.

szerk: itt egy érdekes cikk az átvitelről, ábrával, hogy mik a difik, mitől más két kábel:
http://www.lecroy.com/options/productdetails.aspx?modelid=1791&categoryid=12&groupid=140

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14037) Peak


Peak
addikt

http://hdguru.com/all-hdmi-cables-are-the-same-or-are-they-full-test/4373/

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14038) NTX válasza Peak (#14036) üzenetére


NTX
tag

A kép és hangminőseg szempontjából a felhasználó számára mindegy, hogy mi az oka a különbségnek, a lényeges az, hogy van különbség. Csak erre akartam felhívni a figyelmet, a httpc mégis csak egy média forrás készülék.

(#14039) Peak válasza NTX (#14038) üzenetére


Peak
addikt

ok. no problem. :R

http://www.hdmi.org/devcon/presentations/2007_DevCon_Agilent_English.pdf

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14040) Peak válasza NTX (#14038) üzenetére


Peak
addikt

Még egy kiegészités, azaz az sem mindegy, hogy a kábelen milyen protokolú kommunikáció folyik. Annak a hibatoleranciája, határértékei és egyéb paramétereitől függ, hogy a végén milyen adat jelenik meg. Két "gyengébb" elektronikájú eszköz között egy gagyi kábel csak elbaszott minőséget bir biztosítani, mig esetleg egy drágább kábel hoz valamit a készülékek kommunikációs minőségém. azaz KÖZVETETT módon VALÓBAN befolyásolja a minőséget, pl. képminőséget is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14041) NTX válasza Peak (#14037) üzenetére


NTX
tag

Szerintem teljesen mindegy, hogy a netes, újságos tesztek mit írnak ebben az ügyben. Sok boltban (pld. Kácsa) van lehetőség arra, hogy a vételár letétele mellett, 2-3 napra tesztelni hazavigye mindenki az általa kiválasztott kábelt, vásárlási kötelezettség nélkül, ezért mindenki ki tuja próbálni a saját rendszerén, hogy lát-e és hall-e különbséget vagy sem. Én a véleményemet sokéves SAJÁT tapasztalat alapján írom, úgy hogy volt már nálam nagyon olcsó és nagyon drága kábel is.

(#14042) NTX válasza Peak (#14025) üzenetére


NTX
tag

Milyen típusú volt a megjelenítő, mekkora méretű? Ha van lehetőséged rá, (ahogy előzőleg írtam nem kell megvenni) tényleg javaslom, hogy próbálj ki pld egy legolcsóbb Furutech, Audioquest és Kácsa hdmi kábelt, akár 1,5 méteres méretben. Nekem a Dune médialejátszón és Samsung 46 TVn egyértelműen látni lehetett a különbséget.

[ Szerkesztve ]

(#14043) python1 válasza NTX (#14042) üzenetére


python1
veterán

Osztom a véleményed 100%-osan!

Nekem is ezek az észrevételeim a kábelekkel kapcsolatban,ebben a cipőben járok .
Projektort állítok be éppen HTPC-hez,jelenleg 5m-es gagyi HDMI-t használok,katasztrófa a képminőség.
Na,most gondoltam egyet kipróbálatam,hogy talán a projektornak ilyen a képe,hozzáteszem plazmát használtam,használok.Nem,kipróbáltam drágább 2m-es verzióval,hát mit ne mondjak leeset az állunk a családdal.
Én is, azon az ominózus házimozis topikon jelen vagyok a minőségibb kábelek mellet természetesen.
Viszont még erősítő HTPC összekötéséhez is javaslom a minőségi kábeleket!
Én sem szeretnék ezzel vita témát generálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14044) Peak


Peak
addikt

Ez itt a 60Hz frissítés képminősége.
Jól láthatóan a pixelek egyértelműen elkülönülnek, nyugodt képet biztosít ez a frissítés, szép homogén képkockákat látni.

http://kepfeltoltes.hu/120824/P1000343_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120824/P1000344_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez után pedig a 24Hz frissítés bumszli, egymásbafolyó, nem elkülönülő pixeleit láthatjuk, teljesen érthetetlenül zavarosak a vonalak.

http://kepfeltoltes.hu/120824/P1000345_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120824/P1000346_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezek után a két HDMI kábelt néztem össze.
Az első kép egy Inakustik Reference HDMI kábellel készült.
http://www.argep.hu/trend/INAK/Inakustik-HDMI-Reference-ethernet.html

http://kepfeltoltes.hu/120824/P1000347_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A második kép pedig egy 1500 forintos Hama HDMI kábellel.
http://kepfeltoltes.hu/120824/P1000348_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Sajnos sem én, sem a feleségem nem láttunk közvetlen közelről sem különbséget a pixelekben, az árnyalatokban, a fotó még annyira sem adhatja vissza az élő szem érzékenységét, de azon sem látom, hogy miben lenne különbség egy 4000x3000 felbontású fotó 1920x1080 60Hz megjelenitése esetén. :)

A megjelenitő egy 47"-os/119cm-es LG 47LD750 , a képet egy AMD HD6550D generálja egy Harman Kardon AVR-460 erősítőn keresztül.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14045) NTX válasza Peak (#14044) üzenetére


NTX
tag

Pedig ezen a TVn ki kellene jönni a különbségnek, elég nagy hozzá és fullHD, bár az inaccustic kábelet nem ismerem, de a tesztet sem nagyon értem, az első képek alap számtógép megjelenést tartalmaznak nem filmet. Az utolsó képeken az alaplap egy fotón van? Én minden esetben htpc felhasználásra, filmnézésre, azon belül is BluRay nézésre gondoltam, hiszen számomra ez a fő felhasználási cél. Mindig is azon teszteltem, soha meg se figyeltem, hogy számítógép monitorként vagy képnézegetés során van-e ennek jelentősége. Képnézegetésnél valószínűleg van, ha a kép felbontása is megfelelően nagy felbontású.
Továbbra is csak azt tudom javasolni, hogy ha budapesti vagy (Budapesten kívűl nem tudom milyen lehetőségek vannak), illetve gyakran jársz arra, teszteld le az általam előzőleg említett, vagy akár más kábeleket, BD filmmel! Nézd meg ugyanazt az 5-10 perces részét a filmnek, egymás után, különböző kábelekkel. Amikor én kerestem kábeleket én is elmentem a Kácsában és egy hifi boltban, elhoztam 3-4 kábelet, letetettem az árukat, teteszteltem, visszavittem, visszakaptam a pénz. Sehol nem vették zokon, ha nem az ottani kábelt vettem meg, hanem egy másik boltban.

[ Szerkesztve ]

(#14046) #75912448 válasza NTX (#14045) üzenetére


#75912448
törölt tag

Biztos vagyok benne, hogy Peak kolléga Blu-ray filmekkel is végezte az összehasonlítást. Az Inakustik Reference egy nagyon jó kábel, ha nem látta a különbséget közte és az 1,5k-s kábel között, akkor nincs értelme tovább vizsgálódnia.

(#14047) Peak válasza NTX (#14045) üzenetére


Peak
addikt

Elnézést, azt hittem szakmabeli vagy és érted az első 4 kép jelentőségét és értelmét. Nem akartam velük zavart kelteni, bocsánat. :(
Tehát a lényeg az, hogy a 60Hz és a 24Hz frissítése között olyan mértékú képminőség különbség van, amely kijött ugyan ezen LCD TV-re kötve a HTPC-n kívül az alábbi lejátszókkal is:
- Acer RevoView RL100
- Popcorn Hour C200
- Popcorn Hour A300
- A.C.Ryan PlayON!HD2

Ugyan ebben a képmódban működnek a lejátszók is 24Hz üzemmódban.
Az időzítések olyan szinten "gyengék", hogy jól láthatóan villódznak a pixelek, ha a TV direkt PC üzemmódra álliva veszi a jelet a HDMI bemenetről.
Ha átváltom Blu-ray vagy HD-DVD presetre, akkor bekapcsol a csodaelektronika, de ebben a pillanatban már bele is nyúlt a képbe, tehát tökre nem azt látom, ami a fájlban van, hanem valami szinezett, korrigált, HAMIS képet, amit a TV kitalált, hogy az biztos tök jó lesz nekem.

A legutolsó A300-as már a menüjében is megmutatta ugyan ezt a 24Hz-es otrombaságot.

A Yosemite HD videoval olyan mértékben kijöttek a 24Hz/A300 vs 60Hz/HTPC képminőségi különbségek, hogy az volt az utolsó szög az A300 koporsójába.

***

A négy különböző árú HDMI kábelt is próbáltam már a C200-as kivételével mindegyik eszközzel, a TV-n, a H/K AVR460-on keresztül vezetve, Bypass és teljes kikerüléssel direkt konnektel is.
Egyik kábelnél sem láttunk különbséget a feleségemmel se BD lejátszásnál, se fényképnél, se sima menürendszerben.

A TV hibátlan tudomásom szerint, a legfrissebb firmware van rajta.
Dr szeretném kipróbálni a HTPC-t egy (vagy több) másik TV-n, kijelzőn, plazmán és LEDes LCDn egyaránt, csak nem sok lehetőségem van erre.
Simán elképzelhetőnek tartom, hogy vagy a TV rossz, vagy pont hogy túl jó, és rakhatok rá bármilyen kábellel jelet. Nem tudom. :F

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14048) Peak


Peak
addikt

Egyszerűen tanácstalan vagyok, mert mindenki azt mondja a fórumokon, hogy látnom kéne a különbséget a HDMI kábelek között, de se én, se a párom nem látjuk.
(Én sportlőtem régen, párom meg nyomdász, szóval neki képben kell lennie pl. szinekkel. Két mintát a kezébe adnak megmondja a szinkülönbséget pöccre panton skálán... kis túlzással persze, olyan sasszeme van. :)
Ezért tényleg már csak arra tudok gondolni, hogy a TVm miatt lehet. :)

Hangnál, az analóg sztereo RCA interconnect kábeleknél már én is hallom a difiket, hiszen egy 499 forintos 3 méteres Hama és egy 4000 forintos tisztességesebb 0,75m-es Inakustik kábel között jól érzékelhető minőségkülönbség van. :)
Meglepő, de én is hallom, főként mikor a régi Technics 4bites CD lejátszóra kötöttem.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#14049) #75912448 válasza Peak (#14048) üzenetére


#75912448
törölt tag

Miért vagy tanácstalan? A jelenlegi tévéden nem érzékelsz különbséget, hagyd a témát a francba, ennyit ért, többet nem. A továbbiakban ráérsz foglalkozni az egész üggyel, ha megjelenőt cseréltél. Feltételezem feljebb lépsz, amúgy is az apróbb eltérések annál jobban látszanak, minél jobb maga a készülék melyen nézed.

Régebben mikor még jobban érdekelt a téma, nézegettem filmek elején a 20th Century Fox logo-t. No ott az éleknél a recékben voltak eltérések. Mostanában egyre figyelek, ezt mindig betartom: azonos kábelt használok az erősítőig, majd az erősítőből a megjelenítőhöz. 2 HDMI kimenettel (1 kép + 1hang) a képnek egy vetítő felé nagyon rendben lehetne az az Inakustik.

[ Szerkesztve ]

(#14050) NTX válasza Peak (#14047) üzenetére


NTX
tag

Nekem csak hobbi a házimozi, hifi, nem vagyok szakmabeli, a technikai hátteret alapjaiban ismerem, de mélységében nem.
Amint viszont biztosan ki merek jelenteni, mivel hasonló kategóriás rendszerem volt, Dune Base - Popcorn c200, Arcam - HK, LG 47 - Samsung 46, htpc ati 6450 - 6550 van különbség.
Nálam a lejátszásnál az xbmc, előtte Dune esetében az automatat frekvencia váltás mindig be van kapcsolva, tehát a filmeket általában 24p-vel, néhány koncert BD-t 60 hzvel játszok le. Nem is nagyon próbáltam az eredeti forrástól eltérő frekvencián lejátszani. Amennyire emlékszem, sima számítógép monitorként mikor váltogattam a HZeket, fix, mozgások nélküli képernyőn, nálam nem volt élességbeni, látható minőségbeni különbség, bár nem is nagyon figyeltem, de szerintem feltűnt volna. Így már értem mire gondolsz, ez nekem is furcsa, de nem ismerem az LGt, ezért nem tudok rá mit mondani. Nálam nem kellett PC üzemmódra váltani, csak a teljes pásztázást kapcsoltam be, a 16:9 helyett, így helyes képarányt, képméretet jelenített meg. Tényleg csak az marad, hogy valahol kipróbálod egy másik megjelenítőn.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.