Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57501) Borisz76 válasza Zsömica (#57499) üzenetére


Borisz76
veterán

A 3. gépet tedd át olyan bemenetre amin eddig más volt....mondjuk a pc1 vagy pc2 helyére.
Ha megszűnik a hiba....akkor az eredeti pc3 bemenete lehet hibás az erősítőn.

Ha továbbra is újraindulgat a pc3 ,akkor az lesz a ludas....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57502) Zsömica válasza SunMount3r (#57500) üzenetére


Zsömica
aktív tag

De - szoktak komoly zenélésre belső hangkártyákat használni - kicsit bővítsd a tudástáradat ezzel kapcsolatban..!
Árban pedig mindentől van sokkal és sokkal jobb; még attól is.., csak a buxád bírja..!
Nekem pont jók arra amire vettem őket - sőt..! ;)

(#57503) Zsömica válasza Borisz76 (#57501) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Épp ez a baj - hogy mindhárom bemenet amin a három PC van - produkálja ezt a hibajelenséget; amikre a streamer és cd lejátszó van kötve, azoknál nincs ilyen bibi; szval azokkal fogom felcserélni aztán meglátjuk..! Köszi azért..! :R

(#57504) Borisz76 válasza Zsömica (#57503) üzenetére


Borisz76
veterán

Az erősítő villásdugóját húzd ki a konnektorból és 180 fokkal elforgatva dugd vissza. Ritkán előforduló hiba mely következtében zúgás, búgás hallható.....bár ilyesmiről nem írtál.
Hátha.
Esetleg a PC dugóit is megfordíthatod....szépen egyessével , tesztelve a működést.

Nincs esetleg elektronikával foglalkozó ismerősöd ?
Ki kellene mértni azokat a csatlakozókat az erősítőn....talán ott van a gond.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57505) Zsömica válasza Borisz76 (#57504) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Hétvégén majd piszkálom egy kicsit - hátha "elkapom" az anomáliát..! :D

(#57506) spiky03 válasza Alien! (#57495) üzenetére


spiky03
veterán

Arra sn esetleg tipped, hogy nálam miért nem megy a 24p lejátszás a MPC-HCn?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57507) Alien! válasza spiky03 (#57506) üzenetére


Alien!
senior tag

minden képkockasebességhez állítöttál hz-et? (1080p60, 1080p50, 1080p24)

Min próbálkozol? TV vagy monitor?

(#57508) spiky03 válasza Alien! (#57507) üzenetére


spiky03
veterán

Úgy állítottam be, mint az UHD-s topik összefoglalójában van az utolsó pontban.
Projektoron próbáltam.
A KODI az rendben vált.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57509) Alien! válasza spiky03 (#57508) üzenetére


Alien!
senior tag

próbálj egy mpc-be-t is azért.

(#57510) spiky03 válasza Alien! (#57509) üzenetére


spiky03
veterán

Azt írták, hogy az nem olyan jó, mint a HC, főleg nem az az extra verzió, amit most persze nem találok, hogy mi a pontos neve, meg honnan töltöttem le. :B

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57511) VoidXs válasza spiky03 (#57510) üzenetére


VoidXs
nagyúr

clsid2

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57512) spiky03 válasza VoidXs (#57511) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, igen ez volt az. :R

Van ehhez valami how to, hogy mit hogyan érdemes/kell beállítani, hogy rendben menjen a 24p lejátszás meg a HD hangok is?
Egy Dell MT7030-as gépem van, alaplapi VGA-al.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57513) VoidXs válasza spiky03 (#57512) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A HD hangokhoz az kell, hogy beállítások, belső szűrők, audio szűrő (vagy dekóder? Mindegy, alul van), és ki kell mindet pipálni. 24p-t videokártyán kell beállítani, lejátszóban mindenféle baj volt már belőle. Mondjuk én SVP-t használok, nekem annyi a film, amennyi a kijelző.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57514) energy4ever


energy4ever
addikt

4K filmlejatszashoz eleg lehet egy 2200G proci? :F (POT Player-t hasznalok.)
A nagy gepem tulzottan befut, igy inkabb osszedobnek egy HTPC-t filmezni. Par komponens hianyzik csak hozza amugyis... Mar ha eleg hozza a 2200G. :DDD

(#57515) bnorci71 válasza energy4ever (#57514) üzenetére


bnorci71
addikt

Szerintem elég a HDR és hasonlókkal van gond Win alól.Nem emlékszem próbáltam-e 4K-t lejátszani mert én a Tv lejátszót használom a Pc csak média szerver. Ugyan ilyen procim van.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57516) SunMount3r válasza energy4ever (#57514) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Elégnek kell lennie, manapság már, hogy nem kell MadVR hozzá, még egy gyengébb intel IGP is elég. A POT Player-nek nem tudom mik az igényei, de MPCHC-BE+MPC Renderer-el biztos menni fog (itt olvasd el az összefoglalót). Az alaplapra is figyelni kell viszont, hogy a HDMI kimenete támogatja e a 4K / 60Hz-et. Bár ezt néha nem írják, vagy csak alacsonyabbat hozzá, de attól még támogathatja. Ezt már az alaplapos Topic-okban kell megkérdezni.

(#57517) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Ti biztos tudtok válaszolni erre:
Ha az integrált GPU képes 4k@60hz kimenetre, de az alaplapi HDMI nem tud ennyi sávszélt, viszont van rajta DP, ami meg igen, akkor egy passzív DP->HDMI adapterrel működhet a 4k@60hz a tévére kötve?

(#57518) VoidXs válasza Vicoo (#57517) üzenetére


VoidXs
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57519) FunTomAs


FunTomAs
kezdő

Sziasztok. Igaz nem htpc lenne szó hanem egy lenovo legion rtx 3060 laposról.
Reseteltem a denont. Beállítottam mindent flottul. Laposnál kiválasztva denon és nvidia alapértelmezett lejátszónak.
Elindítom a filmet, hangsávot átváltom true HD ra de az erősítő továbbra is csak dolby sourrand ot ír ki. Távon megnyomom a piros gombot felugrik a menü és sehol a true hd a dolby atmos virtualization ról nem is beszélve. Lapost a denonba kötöttem már setup során ami fel is ismerte az rtx3060 karit.
Hol lehet a kutya elásva? Van ötlete valakinek?

(#57520) VoidXs válasza FunTomAs (#57519) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Bitstream formátumok közt be kell pipálni a TrueHD-t. Mi a lejátszó?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57521) FunTomAs válasza VoidXs (#57520) üzenetére


FunTomAs
kezdő

A windows 11 mediaplayere.

(#57522) VoidXs válasza FunTomAs (#57521) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az nem tud TrueHD-t. A másik topikban már van fény az alagút végén.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57523) FunTomAs válasza VoidXs (#57522) üzenetére


FunTomAs
kezdő

:R

(#57524) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Sziasztok, elég hülye problémám van, de hátha tudtok segíteni. Korábban direkt olyan alaplapom, amin volt optikai kimenet. Meglepődtem, de simán működött az is, hogy HDMI tévébe és onnan optikai az erősítőbe bitstream. Most cseréltem alaplapot, gondoltam nem kell emiatt az optikai kimenet, természetesen nem működik. Ha kikapcsolom azt, hogy ha nem működik a bitstream, akkor térjen vissza róla, akkor próbálkozik, de néhány sistergésen kívül nincs hang. Videokártya driver telepítve, most hogy írom, még eszembe jutott, hogy megnézem az alaplap driverét is, de addig is hátha nektek is van ötlet.
Gigabyte Z370P D3 (rev. 1.0) & Intel Core i5-8400 4.10 GHz

Peace

(#57525) SunMount3r válasza Neszójábe (#57524) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem nagyon lehet érteni pontosan miről is van szó. Most akkor SPDIF-en, vagy HDMI-n küldöd a hangot?

(#57526) Patice válasza Neszójábe (#57524) üzenetére


Patice
Topikgazda

Van dedikált VGA-d, vagy a proci IGP-jét szeretnéd használni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57528) Neszójábe válasza SunMount3r (#57525) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Most hdmi-n szeretném.

Peace

(#57529) Neszójábe válasza Patice (#57526) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Van dedikált.

Peace

(#57530) SunMount3r válasza Neszójábe (#57528) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen lejátszó programot használsz? Ott be van állítva a bitstream? Milyen audio formátumokról van szó?

Akkor ez most is így van?: HDMI-ről a TV-be, onnan pedig optikain az erősítőbe? HD hangsávok esetén (ha nincsenek előtte SD-re konvertálva a lejátszó programban) ez nem igazán működne, hacsak a TV nem tudja átkódolni SD-re, mielőtt kiküldi az optikain. De ez is ritka, hogy tudna ilyet a TV.

[ Szerkesztve ]

(#57531) Neszójábe válasza SunMount3r (#57530) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Mpc-hc
Vagy power dvd, de az azonnal tiltja a bitstream-et, ahogy elindul a tartalom.
Be van állítva.
Igen, korábban működött így, bitstream videokártya HDMI tv, majd bitstream tv optikai erősítő.
De egyébként már a tv sem kapja meg a bitstreamet hdmi-n keresztül, néha sistereg és akadozik a kép.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#57532) SunMount3r válasza Neszójábe (#57531) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha néha sistereg és akadozik a kép, ott más probléma is lehet, pl. a HDMI kábel. Másik kábellel próbáltad? 4K / HDR, vagy csak FHD videók?

Ha meg akadozik a kép, akkor az még a forrás PC/Windows hardveres, vagy szoftveres "hibája" is lehet valamiért. Nézd meg lejátszás közben, hogy mennyire megy fel a CPU és az videókártya terhelés.

(#57533) Neszójábe válasza SunMount3r (#57532) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Sajnos nem a kábel.
Sima fhd.
Teljesítmény 1x%.

Peace

(#57534) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
Adott egy Dell OptiPlex 3050 micro számítógép win10 oprendszerrel. Megjelenítésnek egy projektor, HDMI kábellel összekötve. Ezen felül van még egy régi creative P580 hangfalszettem 5.1-es. No ezeket szeretném összehangolni.
Az első problémám az, hogy a projektor úgy mutatkozik be, hogy szeretó hangot kér, és így nem is tudok a windowsban több csatornát beállítani a HDMI kábelre.
Ezt felül lehet valahogyan írni?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#57535) VoidXs válasza fap333 (#57534) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem a projektor lesz a hangkimenet, válts a hangkártyára, és ott már lesz ilyen opció.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57536) fap333 válasza VoidXs (#57535) üzenetére


fap333
aktív tag

Csak a gyári hangkártya van benne, ami szintén csak sztereót tud produkálni. Az 5.1-es hangot HDMI kábelről szeretném levenni egy megfelelő átalakítóval. Jelenleg van egy HDMI-audio extractor, ami a HDMI-ről spdif-re átteszi a hangot, majd egy másik kütyü, ami az spdif-ből 6 analóg csatornát csinál.
És az én nagy problémám, hogy ebből a sokmindenből még csak sztereó hangot tudtam kicsalni... :O

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#57537) Nyugis


Nyugis
senior tag

Tisztelt Forumozó kollégák!

az után érdeklödök, illetve kérek információt, hogy:
milyen kábellel tudom össze kötni a PC-t és egy házimozi erősítőt?
egyszerü? bonyolut?
megéri?
érdemes?

ez az alaplapom: ROG STRIX Z590-A GAMING WIFI
https://rog.asus.com/hu/motherboards/rog-strix/rog-strix-z590-a-gaming-wifi-model/helpdesk_bios/

illetve van egy ilyen hangkártyám is:
Sound BlasterX G5
https://en.creative.com/p/sound-blaster/sound-blasterx-g5

és ez meg a házimozi erősítő:
Onkyo-TX-SR605

(#57538) VoidXs válasza Nyugis (#57537) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A HDMI mindent kezel, hangkártya nem is kell.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57539) Nyugis válasza VoidXs (#57538) üzenetére


Nyugis
senior tag

köszönöm a választ! :R

és a HDMIT, aminek az egyik vége az erősítőbe megy a másikat hova kell applikálni?

(#57540) SunMount3r válasza Nyugis (#57539) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nyilván vagy az alaplapod HDMI port-jába (ha IGP-s procid van), vagy ha van VGA-d, akkor abba. Az erősítőből meg a HDMI Out port-ba kell még egy kábel, ami majd elmegy a TV-ig. Így a képet és a hangot is egyben viszed át. A PC-n meg majd a HDMI-t kell kiválasztani hangkimenetnek.

(#57541) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok! Nemtudom jó forumon írok e..
Amikor Mpc-vel játszok le HDR filmet, valahogy nem az igazi a fényerő. Madvr-ban már mindenféleképpen próbáltam állítani de a max fényerő is picit mintha kevés lenne. Viszonyítási alapom egy 4k bluray lejátszó, ahol hdr tartalom feltűnően nagyobb fényerővel bír. Esetleg tudna valaki valami megoldást hogy Pc-n is ki tudjam sajtolni a tv-ből ezt a magas fényerőt? :R

(#57542) SunMount3r válasza ron8 (#57541) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az MPC-BE-t nem próbáltad még? Vagy van valami speciális oka, amiért a MadVR is kell? Ennek a Topic-nak az összefoglalóját olvasd el az MPC-BE-hez.

(#57543) ron8 válasza SunMount3r (#57542) üzenetére


ron8
senior tag

Azért használom a madvr.t mert szépen feljavítja a képminőséget. Amit linkeltél azok már be vannak állítva. 3060ti vga és egy i7 4790 cpu fekszik a gépben, gondolom ezeknek elégnek kellene lenniük hozzá...

(#57544) SunMount3r válasza ron8 (#57543) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Abban az összefoglalóban már nem a MadVR-es leírás van, hanem az új, MPC-BE+MPC Video Render-eres. Semmibe nem kerül, hogy tegyél azzal is egy próbát. Bár ilyen fejlett képfeljavításokat nem tud, mint a MadVR, de azért megnézheted a képét. Projektorhoz kell, hogy ennyire fontos?

Az MPC-BE-hez meg már egy IGP is elég, csak a MadVR volt annyira VGA zabáló, de a te VGA-d ahhoz is bőven elég, a "fényerő" meg úgysem attól függ.

[ Szerkesztve ]

(#57545) VoidXs válasza SunMount3r (#57542) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Abból rendesen kimegy már a HDR? A MadVR csak SDR konverziót csinál, ahogy az SVP is, erre az a workaround, hogy a megjelenítőt max fényerőre teszed, és arra küldöd rá a magas max fényerőre állított SDR konverziót.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57546) ron8 válasza SunMount3r (#57544) üzenetére


ron8
senior tag

Nehezen válnék meg attól a feljavított képminőségtől :))
De akkor van e olyan lejátszó ami mindkettőt tudja? Normális hdr és lehető legjobb képminőség? Oled tv-ről lenne szó egyébként, szimplán zavar hogy így nem hasznàlom ki a tv képességeit :((

(#57547) SunMount3r válasza VoidXs (#57545) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Saját tapasztalatból nem tudom, hogy milyen a HDR "minősége" MPC-BE-vel (csak FHD / SDR TV-m van), de elvileg semmi gond nincs vele, abban a Topic-ban is már főleg csak azt használják HDR-re is és igen, már egy modernebb intel-es IGP-vel is tudja a 4K / HDR-t, nem úgy, mint a MadVR, amihez izom VGA-k kellettek. Szerintem a képminőségre sem lehet panasz, hozza a "natív" képet, a projektorosok szoktak már csak inkább MadVR-ezni.

#57546 ron8: Más ilyen megoldásról nem tudok, ahol ennyit lehetne tweak-elni a képet, mint a MadVR-el, de mint írtam, szerintem az MPC-BE-nek is "normális" képe van. De ezekről már inkább abban a Topic-ban érdeklődj tovább, lehet a MadVR-re is tudnak valami beállítást. Szokott ott lenni pár MadVR "fanatic" is.

(#57548) Patice


Patice
Topikgazda

Megjelent a Raspberry Pi 5

Most már mindkét HDMI kimenetén van 4K60p, és a SoC tudja a HEVC kódolást, viszont HDR-ről sehol sem olvastam a linkelt cikkben.

Rég nem foglalkoztam ezzel, tudja valaki, hogy málnákon mi újság a HDR-rel?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57549) SunMount3r válasza Patice (#57548) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mintha azt olvastam volna, hogy LE-vel megy HDR is a Pi 4-en. Mondjuk, valamiért mégsem lett belőle egy "divat" videó lejátszó. Ennek is meglehetnek az egyéb okai.

(#57550) Patice válasza SunMount3r (#57549) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az egyéb okok között szerintem ott van a Streaming és az Amlogic-os eszközök olcsósága.
Ezekkel nem tud lépést tartani a Pi szerintem. Meg ugye eleve nem is multimédia felhasználásra van kihegyezve, hanem mini/kártyaPC-nek, desktop-nak.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.