Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#57250) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót!
Mondjuk vsz nem nyomja el az F22 hangját. :DDD
De pl phyton venti nélkül használja évek óta és nincs baja.
Nah meg nálam 95%-ban este menne halkabb hangerőn, havonta csak párszor lenne meghajtva rendesen, amikor délutános vagyok a lányok meg bölcsi/oviban. :D

Nem tudom melyik lenne jobb megoldás:
- 1 db 4 csatornás + 1 2 csatornás (t.amp E4-130 + t.amp E400)
- 3 db 2 csatornás (t.amp E400)
- 1 db 5 csatornás (ebből Rotel, Emotiva, amiket "ismerem")

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57252) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#57251) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért nem mindegy, hogy pyton mit hajt vele,ésge mit fogsz.
Tamoot kellene megkérdezni, ő hajt aszem ultit vele, nem hinném hogy kikötött ventikkel,csak cserélte hallkabra.
Főleg alacsony hangerőnél tud zavaró lenni.
Én az 5.0-át egy darab A/b osztályú végfokkal hajtom.
Az Ultikat külön egy 2 csatis"D" osztályúval.

(#57253) python1 válasza ctrlaltdel13 (#57252) üzenetére


python1
veterán

Èn csak a 7 db sugárzót hajtom velük (LCR, surround), szubn hajtásához kell a venti, az biztos.
Tamoo az cserèlte bennük a ventit, de nem kell bele, főleg csak normál hangerővel hallgatva .

(#57254) ctrlaltdel13 válasza python1 (#57253) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Magyarán Spyke-nek az 5.0 lenne jó.
Ultihoz mini martyhoz harmat.
Az 4db végfok ha jól számolom.

(#57255) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#57254) üzenetére


spiky03
veterán

Hangban nem hiszem, hogy elnyomná az F22 hangját. :DDD

Igen a legegyszerűbb az lenne, ha találnék valami jó 5 csatornását és akkor nem kellene "tornyot" építenem.
A szubhoz jelenleg egy Crown XLS1002 van, de szerintem az marad is és csak az 5 db Jamo D6 LCR kap majd végfokozást.

Ha 4cs+2cs+2cs végfok lesz, az akkor csak 3 db kell, de igen barátibb, ha csak 2 db van. :)

Persze előbb legyen meg a PC meg feltéve rá, amit fel kell. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57256) python1 válasza ctrlaltdel13 (#57254) üzenetére


python1
veterán

5db vègfok ( 10csatorna), mert az LCR-t aktívban váltom egyelőre.

(#57257) Visormail válasza MasterMark (#57243) üzenetére


Visormail
addikt

Ahh nagy nehezen megtaláltam, soha nem jártam még ebben a menüben, sikerült lejjebb húzni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57258) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

nem tudom jó helyen járok-e, remélem igen :)

Adott egy PC-->Q80T(HDMI)-->Samsung HW-A650 + Rear SWA9100S(HDMI-earc) bekötés. A TV hiába állítom a PCM / Auto / Passthrough jelátvitelt egyszerűen Stereo 2.0 megy át a HDMI-n.

Kodi-val szerettem volna PC->TV->Soundbar 5.1-et lejátszani (John Wick), de sehogysem tudom 5.1-re bírni PC oldalról.

Telepített Netflix / HBO MAX / Disney a TV-n azonnal 5.1-ben szólaltat meg így gondolom a Windows oldalról kell keresni a hibát.

Mit javasoltok beállításnak Windows 10-en?

Legfrisebb Nvidia HD Audio software fent van és a Realtek Audio Driver V6.0.9238.1.

Optikán sem megy ki a SoundBar felé az 5.1. csak a Stereo
Próbáltam a Kodi beállításában is a Passthrough-t de nem


[ Szerkesztve ]

(#57259) cof válasza 4264adam (#57258) üzenetére


cof
veterán

Settings - System - Audio részen nézz körbe Kodi alatt.

Itt milyenek a beállítások?

Output device legyen HDMI és ott lejjebb van egy Pass Through kapcsoló amit engedélyezz.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57260) 4264adam válasza cof (#57259) üzenetére


4264adam
veterán

Köszönöm az ajánlást :R

Megtettem ott és ugyan úgy nincs meg az 5.1 viszont azóta már a PLEX-et próbálgatom ahol azonnal sikerült az 5.1 hangsáv és csakis a könyvtár útvonalat kellett megadni :) Viszont a HDR-t még nem tudtam ott sem beállítani, ugye a Samsung-nak kellene érzékelni-e hogy HDR anyag jön ezért átáll, de nem teszi meg.

Plex servernek meg az adatlapomon lévő gépet használom: Ryzen 5 5600X elégnek kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#57261) 4264adam válasza 4264adam (#57260) üzenetére


4264adam
veterán

Sikerült a HDR-t is megvalósítani PLEX-el :R
Folyamatosan Transcodingba ment szóval pörgött rendesen a proci, ezt próbáltam kötelezően directbe rakni lokálisan és most már minden megvan :) 5.1 & HDR


Nem terheli így már a PC-t sem

(#57262) bnorci71


bnorci71
addikt

Kodi-hoz mit kellene telepítenem felraknom, hogy a DVD-t lejátsza mint lemez.
Nem .iso hanem amikor begrebbelik.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57263) spiky03


spiky03
veterán

Meglett végre a PC, egy Dell 3040MT személyében :C

A kérdésem, hogy mindenki csak simán bekapcsoló gombbal kapcsolja be?:D
Mert én szeretném valahogy beletenni a Broadlink-be, mert vannak ott különféle sceenek, amik egy gomb nyomásra bekapcsol szépen sorba mindent.
Van valami ilyen lehetőség? Vagy nyomogassam inkább a gombot az egyszerűbb.:DDD;]

Valamint engem is érdekelne, hogy gyári (vagy épp írott) BD lemezeket mivel játszotok le? Arra is jó lesz pl a KODI vagy van jobb lejátszó? Jó lenne, ha a menüt is lejátszaná.

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57264) Visormail válasza spiky03 (#57263) üzenetére


Visormail
addikt

A biosban beállítható, hogy ha áramot kap kapcsoljon be. Így ha egy okoskonnektorba dugod amit ismer a Broadlink, akkor azon keresztül indíthatod. Némelyik alkalmazás tud Wake on lan csomaggal ébreszteni pl [Wolow] a Broadlink úgy látom nem tudja, de nem ismerem.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#57265) spiky03 válasza Visormail (#57264) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót :R
Erről a bios beállításról nem tudtam. Van otthon olyan konnektorom, olyannal kapcsolom be a végfokot is meg a projektort. Azt kezeli a Broadlink.
Meg kaptam infót, hogy a KODI is tud WOLt (a remote appja meg a Yatse is)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57266) spiky03


spiky03
veterán

Eredeti BD lemezeket mivel játszatok le? Ha játszotok. :D

Én kipróbáltam a KODI-val, ami az összefoglalóban van, de sajnos nem teljes a siker.
Le már lejátszotta a lemezt, viszont az eredeti hang (DTS-HD, True-HD) "hullámzik" meg csúszik, meg fura "effektes". A magyar DD (640-es) semmi baj nem volt, azt játszotta rendesen.

Köszönöm!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57267) mpierre válasza spiky03 (#57266) üzenetére


mpierre
veterán

Simán csak mpc-hc x64. Emígyen beállítva. Működött Technics sa dx 930-cal optikán és most denon mittomén hányassal hdmi-n.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#57268) spiky03 válasza mpierre (#57267) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ez meg van, csak az a baj, hogy a gyári BD-t nem játszotta le a MPC-HC, csak a biztonsági mentéseset.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57269) Orionhilles


Orionhilles
senior tag

Sziasztok!

Nagyon-nagyon sokat olvastam a témában és már el vagyok veszve a lehetőségek között, adjatok tanácsot pls!

Jelenleg egy régi ThinkPad X201 van befogva, mint *arr letöltő és HTPC, ezt szeretném leváltani 1 v. 2 eszközzel. A célom az, hogy ideális esetben majd 4K + HDR esetén se kelljen a setupon változtatni, jelenleg FHD TV van, ez optimális esetben 1-2 éven belül le lesz cserélve.

HTPC-nek:
- H.265 (HEVC) 10 bites filmek lejátszása az elvárás legnehezebb része
- Jó lenne ha 4K is menne neki
- Kodira lenne használva szinte csak

NAS / *arr gép:
- 7/24-ben menne, lehetőleg passzív hűtéssel (vagy legalábbis nagyon halk)
- Legalább 1 db 2.5"-es hely (meglévő 500 HDD miatt) + lehetőleg M.2 NVME 2280-as hely
- Alacsony fogyasztás
- Minimum 4 GB RAM, de preferáltan 8 v. 16

1. opció:
1 eszköz, J4105-ös barebones gép (GIGABYTE Brix Ultra GB-BLCE-4105 konkrétan) + 2x4 GB DDR4 v. 2x8 GB RAM újonnan ~60-75k (ez tűnik egyelőre befutónak)

2. opció:
2 eszköz, Xiami / Amazon stick (~25-35k) rajta Kodi + valamilyen HA-s használt NUC / barebone jellegű PC / Thin Client, ami NAS-ként funkcionálna (~30-45k)

3. opció:
1 eszköz, X300 + RAM + valamilyen APU (~100-120k) és akkor 5600G-vel remélhetőleg jó pár évig be leszek biztosítva

4. opció:
1 DIY mITX / mATX build, aminél később tetszőlegesen tudom a platformot váltani
Ezt alapból elvetettem, mert szerintem nem éri meg erre a célra, de nyitott vagyok ilyen elképzelésekre is.

Keret: használt, garancia nélküli eszközök esetén 70k körül, újonnan nagyon max 120k-t szeretnék az egész projektre ellőni, lehetőleg minél olcsóbban.

Minden észrevételt köszönök előre is! :R

– Yet, thou serves with thine eyes clouded in chaos. Thou, bound in the cage of madness. I am he who commands those chains – Fate/Zero Berserker Mad Enchantment

(#57270) Alien! válasza Orionhilles (#57269) üzenetére


Alien!
senior tag

a helyedben elgondolkoznék ezen a két opción is, ha csak filmnézésre kell:

- 1. NAS: valamilyen Tiny pc + kulső hdd (Pl dell 3050 micro, HP 800 G3 DM, stb) lejátszó: amazon vagy xiaomi stick/box lejátszásra
- 2. NAS: s905x3 android tv box Coreelec rendszerrel + külső HDD. Ezen smb megosztás, PLEX és/vagy EMBY szerver és egy távmenedzselhető qbittorrent. lejátszó: szintén mint az elsőben.

ezekkel hdd + usb rack nélkül megvagy a keretből, 4K-ra is teljesen jók és keveset fogyasztanak. a 2. verza NAS része 5w-ot eszik + amit még a hdd-k!

[ Szerkesztve ]

(#57271) djnice válasza Alien! (#57270) üzenetére


djnice
veterán

A 2. esetben miért kellene lejátszásra másik box? A CoreELEC-nél semmi sem lesz jobb médialejátszásra, a háttérben meg mehet a qbittorrent és a NAS funkciók.

(#57272) Alien! válasza djnice (#57271) üzenetére


Alien!
senior tag

alap esetben igaz is lehet, de azért torrentezés kihathat a lejátszásra, mert fogja a hardvert. A másik, hogy FHD tévét írt, ami valszeg nem okos még, oda azért a stickek sokkal jobbak streamingre, ha esetleg ez is szempont.

(#57273) Toika30


Toika30
újonc

Egyenlőre érdeklődés szinten, HTPC házat keresnék, pozitív ha LCD kijelző + távirányító előlapon hangerő gomb van. Amennyiben van eladó, kérném szépen a toi30@freemail.hu email címre képekkel, irányárral üzenni, köszönm !
(Antec, Jonsbo, Origen, Termaltake stb ...)

(#57274) mpierre válasza Toika30 (#57273) üzenetére


mpierre
veterán

Talán Ebay, eu-ból. Akinek van, inkább a beltartalmat cserélgeti, ha kell.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#57275) bnorci71 válasza Toika30 (#57273) üzenetére


bnorci71
addikt

vadászni kel ha fel bukkan a HA-n egy jó ház jó áron elég gyorsan vevőre is talál.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57276) Sakab


Sakab
senior tag

Sziasztok, tanácsra lenne szükségem. Jelenleg egy HP t610 esem van ami 0/24 ben fut 8gb rammal, viszont szeretnék valami erösebb vasat. Nem htpc re szánnám, hanem win alatt futtatnék pár progit amit távoli asztal eléréssel kezelnék telefonról. Viszobt fontos lenne a passzív hűtés, a zaj és a por miatt. Tudnátok ajánlani valamit? Amit eddig néztem sajnos az mint ventis volt :/

(#57277) Patice válasza Sakab (#57276) üzenetére


Patice
Topikgazda

(#57278) Sakab válasza Patice (#57277) üzenetére


Sakab
senior tag

ez még most lett bemutatva nagyon nem is találtam árat. Valami használt lenovo, hp, stb-be gondolkoznék.

(#57279) spiky03


spiky03
veterán

A kadencia helyes lejátszáshoz mit kellene beállítanom?
Itt próbáltam átírni a képernyő-frissítési gyakoriságot 60 Hz-ről 24 Hz-re, de sajnos nem lett jó.

A projektor átvált 24p-re, de meg-meg akadt a videó lejátszás.

Köszönöm! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57280) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok,
Nem tudok kicsikarni DTS-t vagy Dolby 5.1 hangot, csak sztereo-t (vagy Pro logic II de az nem valós 5.1) valaki hátha tudna megoldást rá. (Bár az is lehet nem lehetséges ebben a formában)
Adott a PC rajta MPC-BE lejátszó, a hangot (és képet) kiküldöm HDMI-n keresztül a videokártyából, ez rá van kötve egy HDMI splitterbe ebbe --->

Innen az elosztóból az egyik HDMI megy a TV-be, a toslink kimenetet pedig rá kötöttem optikai kábellel egy Logitech Z-5500-ra.
És ennyi, ennél pontnál pedig amikor bekapcsolom sajnos csak sztereo jelet kap.
Tehát röviden: HTPC-->HDMI--->HDMI elosztó--->Toslink audio csatlakozó--->Logitech (Csak sztereo jel)

A média lejátszóban beállítottam mindent hogy az 5.1-et kezelje, viszont a windows vezérlőpultban a hangok menüpontban az Nivida high Definition audio csak 2 csatornát jelez és nincs is lehetőség 5.1-et beállítani (már eleve itt elvérzik a dolog gondolom)

De nem értem miért csak két csatornát érzékel, a HDMI tudna átvezetni akár DTS-HD-t vagy Dolby True HD-t is, a Logitech pedig kezeli a sima DTS és Dolby formátumot. Nem értem miért nem tudja kiküldeni a jelet, csak 2 csatornán.

Köszi előre is akinek van tippje.

We are here for a good time, not a long time.

(#57281) Borisz76 válasza szika87 (#57280) üzenetére


Borisz76
veterán

Win tálca jobb alsó sarok ..hangok.
Ott lehet átállítani 5.1-re.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57282) MasterMark válasza szika87 (#57280) üzenetére


MasterMark
titán

Ez nem HDMI splitter hanem egy HDMI switch.

Ha a TV edidjét adja tovább akkor azért nem tudsz rá DTS-t vagy Dolby-t küldeni, mert a tévé nem támogatja.

Nézd meg a HDMI-nél a hangkártyák között a windowsban, hogy miket ír támogatott formátumoknak.

Switch Tax

(#57283) szika87 válasza MasterMark (#57282) üzenetére


szika87
aktív tag

Köszönöm, valahogy ki lehet kerülni a Tv edidjét? Vagy van-e valami trükk hogy hamarabb kapjon jelet a hangrendszer mielőtt a tv?
Megnéztem a formátumokat, 2 csatornát ír (33khz, 44khz, 48khz, 92khz)

We are here for a good time, not a long time.

(#57284) MasterMark válasza szika87 (#57283) üzenetére


MasterMark
titán

Nem tudod kikerülni, mivel mindig azt a kimenetet kapcsolja rá a switch ahova kapcsolod.

Esetleg a Windows-ban megpróbálhatod felülírni hogy mit csináljon, talán az lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57285) szly01


szly01
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni.
Az EQapo editorja nem hajlandó win 11 alatt elindulni, a következő hibaüzenetet kapom:
no qt platform plugin initialized :W
Másik gépen win 10 alatt megy.
Mi a teendő?
Köszönöm

(#57286) Patice válasza szly01 (#57285) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win10-et használsz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57287) szly01 válasza Patice (#57286) üzenetére


szly01
csendes tag

Köszönöm!
Tényleg nincs más megoldás?
Csak a HTPC miatt vettem gépet, most tehetem vissza a 10-et.
Éreztem én, hogy nem lesz ez egyszerű! :W Az avr már elment, muszáj leszek szívni. :DD

(#57288) oszkarfincs válasza Patice (#57277) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Sziasztok!
2 témában kérnék segítséget:
- a #57277-ben linkelt barebone PC mennyire alkalmas asztali medialejátszónak? 4K HDR-t szeretnék lejátszani, Kodival, NAS-ról és fontos lenne a 2 HDMI kimenet (1 a TV-be, 1 az erősítőbe). Ha nem pont ez az ASUS, akkor mi a legalja ezeknek a vasaknak, ami alkalmas erre a feladatra (processzor, alaplap, GPU)?
- a másik kérdés, hogy tudnátok ajánlani olyan bevált HDMI splittert, ami egy bemenet jelét 2 kimenetre továbbítja (erősítő + TV), de egy időben? Szintén 4K HDR filmre kéne (Kodi). Rengeteg típusnak utánajártam, már 20k felett nézegetek, de nem találok. Egyáltalán, milyen HDMI szabvány kell a 4K HDR (Do-VI) filmeknek? HDMI 2.0 elég?

Köszönöm.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#57289) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Sziasztok - 2fő célom lenne, 30% 1440p játék, 70% 4k HDR mozi.., AV1 decode sem lenne hátrány..!
Kérdés, melyik kártyára ugorjak rá a két kiszemeltem közül:
- RTX 4060Ti 8Gb
- RX 7600XT 8GB
Az alap egy elég jó AM4 konfig 8magos procival 16Gb rammal..!
Válaszokat, érveket/ellenérveket előre is :R

(#57290) szly01 válasza Patice (#57286) üzenetére


szly01
csendes tag

Visszatettem a win 10-et, 1 Cavern mérést sikerült végrehajtani, az editor működött.
Az eredmény nem igazán tetszett, ezért pár nap múlva újra mértem.
Az editor megint nem indul el, bevillan az alsó mező és eltűnik. Újra a qt platform hiányt írja.
Mi a bánatot rontottam el.
Szűz a win, semmit nem telepítettem rá.
Másnak nincs ilyen baja, csak én vagyok ilyen szerencsétlen? :W

(#57291) Falcon75


Falcon75
tag

Sziasztok. Mini pc t tervezek venni amin van HDMI 2.1 kimenet. Olyasmi kellene ami 4k 120 hz et tudja. Utánnanéztem pár modellnek de csak 4k 60 hz van a leírâsokban. ILL. 8k 60 hz.
Ki mit javasol? Köszi....

[ Szerkesztve ]

(#57292) Patice válasza Falcon75 (#57291) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dedikált videókártyát.
Az meg kompromisszumos és/vagy drága lesz kis méretben.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57293) Falcon75 válasza oszkarfincs (#57288) üzenetére


Falcon75
tag

Hdmi 2.1 kell elvileg a Dolby Visionhoz....

https://pcworld.hu/pcwmaster/mi-az-a-hdmi-21-es-miert-jo-nekunk-285398.html

Ez a link segíthet eligazodni....

[ Szerkesztve ]

(#57294) Falcon75 válasza Patice (#57292) üzenetére


Falcon75
tag

igp vonalon nincs alternatíva? intel, amd?

(#57295) Zsolty20 válasza Falcon75 (#57294) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Az iGP nem ezt a célt szolgálja, mint amire te szeretnéd. Neked rendes, erős, dedikált VGA szükséges ha marad a követelmény.

(#57296) bajnokpityu válasza Falcon75 (#57294) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elvileg a 7000es ryzenekben van 2.1es hdmi.
szvsz önmagában a nagy felbontáshoz/nagy frekihez nem kell külön VGA.
De biztosat nem sokan tudnak még mondani.

dedikált VGA-nak van előnye is (fókuszáltabb kép madVR komolyabb renderrel)
hátránya is (több a képzaj, vagy drága lenne a lin táp),
de az biztos, hogy amikor újszerű megoldást akar az ember, azt nem érdemes IGPben megcsinálni, általában, mert ezeknek a driver támogatottsága messze nem olyan jó, mint a dedikált VGAké. Vagy egy év, mire ki szokott forrni az IGP VGA driver...

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57297) Patice válasza Falcon75 (#57294) üzenetére


Patice
Topikgazda

IGP-knél a követeleményeid közül a 4K/120Hz a problémás.
Most nézegettem magamnak új asztalit (Intel NUC), a 12. vagy 13. generációs intel procival, mert azokban végre már újak az IGP-k is.
4K/120 Hz-et csak DisplayPorton támogatnak, 8K/60 Hz már megy nekik HDMI-n, gépe válogatja, hogy melyiken van HDMI 2.1 csatlakozó (új Intel NUC-okon már van).
Esetleg a 4K/120 Hz működhet ELMÉLETBEN, ha DisplayPort (Type-C) --> HDMI kábelt használsz, ami tudja azt a sávszélt, ami ehhez a felbontás / képkocka sebesség pároshoz szükséges. De ebben nincs tapasztalatom, nincs ilyen kijelzőm.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57298) Falcon75 válasza bajnokpityu (#57296) üzenetére


Falcon75
tag

Intel igp van a mini gépembe. A driver az Intel® Driver & Support Assistant (Intel® DSA) - val frissül rendszeresen havonta kb. , tehát mondható hogy folyamatos frissítéseket kap ami teljesen jó. (intel hd 620.) A kijelzőt - samsung tv - az Intel® Graphics Command Centerrel szintén nagyon jól be lehet állítani a megfelelő módon,ez max. felbontásban uhd 30 hz amit firmware frissítéssel sikerült elérni, de 24 hz re állítottam be. Namost a gpu film lejátszásakor kb. 90% felett duruzsol.A ventilátor nagyon pörög és maxon van. Ez a max. amit ki tudtam hozni ebből a gépből.Csere aktuális lenne már. A tv uhd 60 hz. De ha előrelátóan gondolkodom ahogy szerintem itt a fórumon is sokan teszik akkor 120 hz 12 bit színmélységű oled felé kellene kacsintgatni.... Kérdés hogy van e itt olyan fórumtárs akinek van ilyen konfigurációja ami nekem is kellene és gyakorlatban használja ill. prezentálná e esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#57299) Falcon75 válasza Patice (#57297) üzenetére


Falcon75
tag

Display port jó lehet 4k/120hz hez. Van olyan itt aki kiprópálta esetleg és biztosan tudja hogy működik? Pl. Oled tv n.Mondjuk ez jó mert a tv k en nincs displayport persze. Kábel akkor van displayport - hdmi.

[ Szerkesztve ]

(#57300) bajnokpityu válasza Falcon75 (#57299) üzenetére


bajnokpityu
félisten

4k 60Hzen próbáltam DP port/hdmi átalakítót.
működik, de mivel RGB, ezért hdr meg egyéb extrák nem mennek...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.