Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!
Van egy fura problémám. Egy kb. 6 éves N3150 lapon (4Gb RAM, rendszer SSD-n) futtatok már jó ideje LibreElecet, a 8.x verzióval. Gondoltam lefrissítem a legújab 10.0.0 LE-re. Full install siker, backup vissza, viszont elkezdett fagyogatni (gyakorlatilag azonnal), olvastam hogy az Addonok környékén változások vannak és okozhatnak gondot az új Kodiban. Majd megpróbáltam leszedni az Addonokat, de jobbnak láttam totál friss installt újra nyomni és nem állítottam vissza a régi Kodi backupot (hogy a régi addonok ne okozhassanak fagyásokat - akkor még azt gondoltam ez lesz a bibi). Szóval friss LE 10, csak a médiatáram backupját emeltem vissza rá, de így is jelen vannak a random fagyások (csak kézzel kinyomva tudom leállítani, újraindítani). Nem jövök rá mi lehet a baja, nincs biztos recept mikor dobja el magát (film közben, menüben lépkedve - talán akkor gyakoribb, amikor menüben ugrálok).
Van esetleg valakinek ötlete hogyan lehetne kideríteni a dolgot?
A tervem, hogy visszaállok eggyel korábbi LE verzióra (9.2.6) és megnézem mit csinál a gép, csak előtte gondoltam rákérdezek itt, meg esetleg az LE eredeti fórumán. Neten keresgélve, nem igazán találtam megoldást, és bevallom a Log-okat sem kezdtem el bújni...
Elképzelhető, hogy régi a vas? :F (gyanítom ezt azért simán bírnia kellene)
Köszi előre is, bármilyen ötletet szívesen veszek.
Üdv

(#56002) Patice válasza gjanner (#56001) üzenetére


Patice
Topikgazda

Rendszer SSD-vel minden rendben?
Esetleg lehet ennek a hibája a háttérben. HD Sentinellel nézz rá, törölni sem kell semmit, csak egy státuszt nézni.
Agyalok még mi lehet, ha nem az SSD, akkor én megpróbálkoznék esetleg CoreELEC-kel. Asszem az is van x86-x64-re is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56003) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Lenne egy egyszerű (de minden bizonnyal nagyon amatőr) kérdésem. Adott egy PC, amire 3.0-s USB-n ha rádugok egy külső HDD-t, akkor az USB port sávszélessége elég lesz a folyamatos, röccenés-mentes 4K videó lejátszáshoz, mondjuk mkv-ból, vagy avi-ból? Ha nem elég, akkor mennyire elég biztosan (2K, Full HD)? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56004) MasterMark válasza Spec (#56003) üzenetére


MasterMark
titán

Ha rendes USB 3.0, akkor bőven gyorsabb mint amilyen gyorsan a HDD-t lehet olvasni, szóval biztosan nem lesz szűk keresztmetszet. 5 Gbps-ről van szó, ami olyan 600 MB/s. Egy 4K film 150-nél biztos nincs több.

Switch Tax

(#56005) Spec válasza MasterMark (#56004) üzenetére


Spec
őstag

Szuper, köszi! Akkor ezek szerint a 4k videót a sima 2.0-s USB viszont már nem bírja el, ha jól értem. Megnéztem wikipedián és arra 480 mbit/s-t írnak sebességre, az csak 60 MB/s. Ez a full HD-hoz még elég lehet?

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56006) MasterMark válasza Spec (#56005) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, ahhoz már kevés lehet. FullHD-hez biztosan elég, az olyan 50-nél nem szokott több lenni.

Switch Tax

(#56007) Spec válasza MasterMark (#56006) üzenetére


Spec
őstag

Köszi! Most nézem hogy magára a vinyóra (WD Elements Portable 4 TB) csak 108 Mbyte/sec olvasási sebességet mértek a tesztekben. Ez kevés lehet a 4K videóhoz? Mert akkor valóban nem a 3.0-s USB lesz a szűk keresztmetszet, hanem maga a vinyó.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56008) vegyszer válasza Spec (#56007) üzenetére


vegyszer
addikt

Az egyik megabit/s a másik megabájt/s
Ha valóban 108 megabájt megy át eme vinyóról másodpercenként, és a megadott ≈150 megabit/s = 18,75 megabit/s sávszélesség is valós adat, elvileg bőven elég(nek kellene), hogy legyen.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#56009) MasterMark válasza vegyszer (#56008) üzenetére


MasterMark
titán

1 bit = 8 bájt.

Valamit elszámoltál.

Switch Tax

(#56010) MasterMark válasza Spec (#56007) üzenetére


MasterMark
titán

Kevés lehet, bizonyos filmeknél, de általában azért nincs annyi MB/s egy 4K film szóval a legtöbb még beleférne.

Switch Tax

(#56011) gjanner válasza Patice (#56002) üzenetére


gjanner
tag

Az SSD-vel nem hiszem hogy gond lehet, mert upgrade előtt nem produkált ilyesmit. De csekkolom a HD Sentinellel. Van ennek LibreELEC alatt futó verziója, vagy pl. USB-ről futtaható valahogy? Sorry, sosem használtam...
A CoreELEC oldalán nem látom az x86 platformot, szerinem az nem lesz jó nekem a vasra.
És köszi!...

#56009 MasterMark
Fordítva (1 byte = 8 bit) ;)

(#56012) MasterMark válasza gjanner (#56011) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, nem sikerült leírni úgy látszik. :DDD

A lényeg hogy a 108 MB/s azt szorozni kell 8-cal hogy kijöjjön a mbps ami olyan 864 megabit/s.

Switch Tax

(#56013) t-joco


t-joco
tag

Sziasztok!

Amd Radeon RX 550-es videó kártya össze van kötve 7,5 méteres Hdmi kábelen keresztül ezzel [link] a tv-vel.
Videó, film lejátszás közben "szaggat" a kép.. Ha ugyanezt a filmet kimásol pendrive-ra és azt dugom rá a tvre, akkor minden gond,szaggatás nélkül lejátssza.
Mitől lehet ez? Van rá valamilyen megoldás?

Válaszokat előre is köszönöm !!

(#56014) Patice válasza t-joco (#56013) üzenetére


Patice
Topikgazda

Túl hosszú a HDMI kábel.
Próbáld meg rövidebbel, hogy úgyis szaggat-e.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56015) t-joco válasza Patice (#56014) üzenetére


t-joco
tag

Ha a Full Hd monitor, és a tv egyszerre csatlakoztatva van a kártyához, akkor a monitoron is "szaggatnak" a filmek, nem csak a tvn. ha lehuzom a tvt,akkor a jelenség megszűnik a monitoron.
Ezek után is a túl hosszú HDMI kábel lehet a gond?

(#56016) djnice válasza t-joco (#56013) üzenetére


djnice
veterán

Nézd meg, hogy a lejátszó vált-e frekvenciát a film indításakor. Ha nem, akkor használj Kodi-t és állítsd be rajta.

(#56017) gjanner válasza Patice (#56002) üzenetére


gjanner
tag

Csak érdekességképp...
Tegnap tesztként feltettem az LE 9.2.6-ot, egy még régebbi Kodi backup (8.x) vissza (addonostul, mindenestül) és gond nélkül, fagyásmentesen működik. SSD problémát is így kizárnám.
Teszek még majd egy próbát egy clean setuppal azt backupolva és próba az LE 10-re.
Viszont ez nekem azt mondja, hogy a 10-es LE valamiért nem szereti a hardveremet, ha másnál fut tökéletesen a clean install verzió.
Lehet teszek még egy kört az LE forumon, hátha egy fejlesztő okosabbat tud mondani.
Köszi azért a tippeket.

(#56018) t-joco válasza djnice (#56016) üzenetére


t-joco
tag

Azt hol tudom megnézni? milyen frekvencián kellene lennie?
Ennyire nem értek hozzá, kérlek segíts! :R
PotPlayer-t használok, de van fent a gépen Vlc, és Media Player Classic is. Melyikkel próbáljam?

(#56019) charlyl válasza t-joco (#56015) üzenetére


charlyl
csendes tag

A VGA több monitoros támogatása nem azt jelenti, hogy FHD filmmel egyszerre 2 kijelzőt meghajt és közben még a videójelet is feldolgozza, persze, hogy szaggat :)
A saját RX550-es kártyámon csak 1 HDMI kimenet volt, ha ezt simán megosztod egy Y kábellel valszeg egymást zavarják, a kártya nem tudja kihez igazodjon plusz nem bírja a 2 megjelenítőt kihajtani.
1 FHD kimenettel meg elbír, ezért a megoldás: szerintem vegyél egy HDMI elosztó kapcsolót/switchet
Nálam is ilyen van, van hozzá távirányító nem kell manuálisan kapcsolgatnom a gép mögött, hogy hova szeretném a jelet küdeni.
Ilyesmit vettem helyben csak 2 portost és nem Gembird a márkájut [link] bocs nem volt kedvem kibányászni :)

[ Szerkesztve ]

(#56020) t-joco válasza charlyl (#56019) üzenetére


t-joco
tag

Az én kártyámon 1 HDMi, és 1 Displayport kimenet van. Boltban nem ajánlották a HDMI elosztót, mert állítólag ront a képminőségen. nem én találtam ki,ezt mondták nekem :)
Ha csak a tv van rádugva a kártyára akkor is szaggat, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#56021) djnice válasza t-joco (#56018) üzenetére


djnice
veterán

Egyikkel se. Használj Kodi-t, itt a beállítás, 2.1-es pont: [link]

(#56022) t-joco válasza djnice (#56021) üzenetére


t-joco
tag

Melyiket válasszam a 4 frissítési gyakoriság közül? melyikre állítsam?

(#56023) MasterMark válasza t-joco (#56022) üzenetére


MasterMark
titán

On start/stop, vagy always, ahogy akarod.

De előtte engedélyezni kell a listában is azokat amiket használni akarsz.

Switch Tax

(#56024) djnice válasza t-joco (#56022) üzenetére


djnice
veterán

Indításkor/leállításkor

(#56025) t-joco válasza djnice (#56024) üzenetére


t-joco
tag

Ezen kívül mást még kell, érdemes beállítani rajta? vagy elég ez? magyarul nem tud a lejátszó?

(#56026) djnice válasza t-joco (#56025) üzenetére


djnice
veterán

Képre vonatkozóan nem, a hangoknál a hangtovábbítást ha kell. Lehet magyarra is állítani az Interface alatt.

(#56027) t-joco válasza djnice (#56026) üzenetére


t-joco
tag

A hangtovábbítás mire kellhet,mire jó?

(#56028) t-joco válasza djnice (#56026) üzenetére


t-joco
tag

Filmnél a felirat betűméretén,megjelenésén lehet állítani?

(#56029) weres78


weres78
senior tag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyen járok...
Egy kicsi pc-t szeretnék böngészésre, torrentezésre, illetve a letöltött tartalmak megtekintésére. Amennyiben lehetséges Windows rendszer alatt menne a dolog. A tv ami monitorként lesz használva tud 4k-t, de full hd nekünk bőven elég.
Nincs szükség full passzív néma gépre, persze nyilván nem lenne jó ha ordítana.
Keret legyen 150.000, bár fogalmam sincs ez mennyire elég?

(#56030) devil-k válasza weres78 (#56029) üzenetére


devil-k
nagyúr

Inkább itt tedd fel a kérdésedet: [link]

- mozi bolondéria -

(#56031) bnorci71 válasza weres78 (#56029) üzenetére


bnorci71
addikt

Én egy Asrock J4105-t használok ilyen célra

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56032) zsozso1


zsozso1
tag

Sziasztok!

Az 5700XT hdmi kimenet közvetlen megy az Epson 9300-ra, a DP kimenet megy a procira (csak hang), a lejátszás MPC-BE, MadVR.
A 2160p felbontásra állítva a rendszert (film lejátszásnál 2160 és 1080 is) átmegy az rgb444. Viszont ha 1080-ra állítom a rendszert akkor átvált komponens 422-re és nem tudok rgb444 állítani. Ennek így kell működni? Ha a 2160 rgb444 átmegy, akkor a 1080p miért nem hiszen az kevesebb adat? Mit rontok el?

(#56033) zsolt_64 válasza weres78 (#56029) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Jó jelyen jársz, de semmi jót nem igérhetek. A feljánlott Asrock J4105 jó választás, még jobb lenne Asrock J5040, de egyik sem kapható. Talán lesz majd asrock j6412 valamikor, illetve van, de szintén nemigen hozzáférhető
Jó hír hogy ez ami nekem van igen jól bevált, gyakorlatilag mindent tud 4K-ig kivéve a HDR-t.
Böngészés, torrent, filmnézés kompromisszum mentesen, és gyors.
Windows10, 16GB RAM SSD és 2TB 2.5 merevlemezzel kb. 15 watt fogyasztás, nekem kockatáp megoldás van, 1 méterről már hangtalan. (van a házban 1 szupercsendes 8 cm venti, de 400 rpm-en forog)
Kell még 1 vezeték nélküli klav+tapipad.
a 150Khuf keret sajnos reális...

[ Szerkesztve ]

(#56034) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Kezdő vagyok a témában, úgyhogy minden segítség jól jön.
Sajnos az androidos boxok nem megfelelőek, mert nem bírják, vagy nincs licencük arra, amire kell.
Netflix, HBO, TvGO lenne nagy felbontásban a fő célpont, mellette természetesen saját tartalmak lejátszása.
A kérdésem, hogy tudok venni olyan gépet készen, ami ezeket bírja? Ha 4K-t bírja az előny, mert legalább időtálló lesz.
Eddig ilyet találtam.
Itthon ezt.

Vagy építeni érdemes? Ha igen van valami bevált konfig?
Raspberry Pi bírja ezt bármilyen változatában?

Köszönöm előre is a felvilágosítást! (lesz mit :U )

(#56035) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Beújítottam a médialejátszóba egy RX6600-at, viszont meglepődve tapasztalom, hogy ezen is csak 40Gbps-es HDMI 2.1 van? Számít bármit a 10bit vs 12bit filmeknél? (12 helyett csak max 10 biten megy a 4k/120Hz/HDR/4:4:4)

(#56036) zsolt_64 válasza Dicker (#56034) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Olvasd el a begyzésed -1 , a Raspberryt meg verd ki a fejedből, alkalmatlan ilyesmire.

[ Szerkesztve ]

(#56037) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok! HDMI 2.1 témakörben ha esetleg valaki tud segíteni, azt nagyon meghálálnám: [link]

(#56038) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Tervezek vásárolni egy mini pc-t. Mindenképpen olyat szeretnék, amit optikai kábellel össze tudok kötni a házimozi erősítőmmel.
A kérdésem mindezzel kapcsolatban az, hogy honnan tudhatom biztosra, hogy amit nézek épp gép jack csatlakozója képes az optikai átvitelre?

Ez a cikk alapvetően segítség, de ilyen alapon feltételezhetném, hogy nagyjából az összes Intel NUC-ot megvásárolhatnám, de erősen kétlem. Némely darabokra rá van írva, hogy optical, az egyértelmű, de mi van a többivel, vagy akár más márkájú, de ilyen kialakítású/alakú/méretű gépekkel?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56039) Patice válasza jolti05 (#56038) üzenetére


Patice
Topikgazda

Gyári leírásokban, manual-okban benne kell lennie.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56040) jolti05 válasza Patice (#56039) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi a gyors választ.

Túl sok információt nem találok, ezért is gondoltam érdeklődni.

Egy dologban viszont a sok nézelődés után kezdek biztos lenni:
Intel NUC-ok esetében, ha a termék adatlapon az Audio-nál szerepel a "TOSLINK", akkor van nekije optikai kimenete :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56041) Patice válasza jolti05 (#56040) üzenetére


Patice
Topikgazda

:K
Igen, Intel NUC-oknál szerintem ezt a megoldást használják, hogy spóroljanak a hellyel.
Nekem is az van asztali gépnek és szeretem használni. Netezős, office-os, általános konfignak tökéletes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56042) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Egy gyors kérdés... Van egy Intel i5 4570T procis kis Lenovo mini PC-m, amiből szeretnék Serviio-val, egy HTPC-t fabrikálni. Ez proci erőben, az integrált gpu-val elég lehet 4k-s videókhoz, mondjuk mkv-ban, vagy avi-kban? A TV egy régebbi sorozatú Samsung UHD LED TV, de nem HDR-es, úgyhogy HDR nem játszik.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#56043) Patice válasza Spec (#56042) üzenetére


Patice
Topikgazda

Haswell még nem tudta a x.265 kódolást, de asszem a 4K felbontás megy az IGP-nek és még ki is tudja küldeni HDMI-n, max. 30fps-ig (ez eddig OK, mert a filmek nagy része 23,976 fps).
Tehát olyan változatokkal etesd, amik x264-es kódolásúak.
Nem tudom mennyi ilyen 4K felbontású anyag lesz, 2160p-s kiadások sokszor HEVC (x.265) kódolásúak, ezt nem fogja tudni lejátszani ennek a prociinak az IGP-je.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56044) jolti05 válasza Patice (#56041) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm az ismételt választ :)

Annyit még megkérdeznék, hogy, hogy mennyire nem okos döntés Celeron N3050-nel vásárolni Intel NUC-t (jelenleg van PH-n eladó) ?
Néztem videókat, olvastam ~teszteket (panaszokat), és nem túl meggyőző Windows 10 alatt (a 11-et pedig hagyjuk is, ha marad pl. a TPM2.0).
Igazából (főleg RDP-n keresztüli) TV nézésre használnám, másra nem igazán/ritkán (multimédia), de ettől függetlenül nem szeretném, ha rém lassú lenne az eszköz.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56045) bnorci71 válasza jolti05 (#56038) üzenetére


bnorci71
addikt

ezt nem árt ha tudod

Akkor miért van így a magányos optikai kábel alulhasználva? Míg ez a kérdés önmagában is történelmi vizsgálat lehet, itt a rövid változat: amikor a TOSLINK kijött, a legtöbb ember szükségleteit legyőzték, és mire az átlagos fogyasztó intenzív házimozirendszerrel száguldott, a TOSLINK kábelt elfojtotta a HDMI-kábelt. (A HDMI nemcsak egyszerűbb, hiszen a videó és a hang együtt van, de támogatja az újabb nagyfelbontású hangformátumokat, mint például a Dolby TrueHD és a DTS HD Master Audio.) A TOSLINK nem.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#56046) jolti05 válasza bnorci71 (#56045) üzenetére


jolti05
őstag

Szia!

Köszönöm, imádnám, ha lenne HDMI port a házimozi erősítőmön (és sajnos a TrueHD-t, és társait sem tudja :( ), de nincs ilyen lehetőségem, és nem tervezek váltani :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56047) zsolt_64 válasza jolti05 (#56044) üzenetére


zsolt_64
senior tag

A Celeron N3050 nagyon gyenge a mai igényeknek. Még 1 mai böngészőt sem tud normális sebességgel futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#56048) jolti05 válasza zsolt_64 (#56047) üzenetére


jolti05
őstag

Köszi, akkor ebben a CPU-ban ábszolúte nem gondolkodom.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#56049) CirrMee válasza zsolt_64 (#56047) üzenetére


CirrMee
addikt

Kodi (h264) alá FullHD felbontásig tökéletes, NAS funkcióra is bevethető. Viszont minden más combosabb meló csak szenvedés lesz vele.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#56050) Patice válasza jolti05 (#56044) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win10 nélkül, csak médialejátszásra FullHD-ig tökéletes, 4K-t már tudja az IGP-je, de csak 8bit-ig, 4K+10bit már nem megy neki.
De ez alatt simán boldogul mindennel, LibreELEC-et ajánlom hozzá OP rendszernek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.