Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Szeretnék be újítani!
4k stream filmek helyi gigabites hálózaton 4k tv plex kliensnek..

Egy ilyen kis gép Debianal plex szerverrel alkalmas rá?
[link]
:R

(#58352) Alien! válasza huliganboy (#58351) üzenetére


Alien!
senior tag

Plex szervernek, torrentezni tökéletes, 4k lejátszásra kevésbé (HDR-t nem viszi).

[ Szerkesztve ]

(#58353) Gombinyó válasza huliganboy (#58351) üzenetére


Gombinyó
őstag

Kicsit kusza lett :))
Plex szervernek jó ez a gép, de én akkor már xpenologyt raknék rá sztem és akkor egy csomó más szolgáltatást is el tudna látni igény esetén pár kattintással.
A plex kliens az magán a 4k tv-n futna, igaz? Vagy ez a gép lenne a kliens is egy hdmi-vel rákötve a tv-re?

(#58354) huliganboy válasza Alien! (#58352) üzenetére


huliganboy
addikt

és Gombinyó

Köszönöm a válaszokat! A gép kizárólag hálózaton üzemelnek, kvázi szerverként. Hdmi nem lenne alkalmazva, kizárólag hálózaton streamelné a PC a TV plex kliensnek a filmet.

Az érdekelne, hogy így elég erős az a gép amit linkeltem?

Köszönöm :R

(#58355) Gombinyó válasza huliganboy (#58354) üzenetére


Gombinyó
őstag

Bőven.

(#58356) Borisz76 válasza huliganboy (#58354) üzenetére


Borisz76
veterán

MiEgy alap nas is megfelel az adatok küldésére , stream-elésére.
A lejátszó képességein múlik , hogy képes e dekódolni a hangot, képet.
A lejátszó lehet :
- tv belsö , saját playere ( DLNA )
- tv-re telepített külső program
- pc
- htpc
- külső hálózati player

De az biztos , hogy érdemes kerülni a transzkódolást !
Amikor a player nem ismeri a formátumot , kodeket , akkor a nas menet közben , röptében megpróbálja olyan formátumra kódolni az anyagot amit a lejátszó ismer. Ez a transzkódolás viszont CPU igényes feladat....

Erre az a megoldás , hogy eleve olyan anyagot kell beszerezni amit a lejátszó ismer.

Egy mini pc ....mint amit linkeltél is....jó lehet lejátszónak.
Nálam van nas és egyszerre 3 PC-t is kiszolgál adatokkal. Minden pc HDMI-vel kapcsolódik a Tv készülékekhez.....3 szoba , 3 pc , 3 tv

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58357) huliganboy válasza Gombinyó (#58355) üzenetére


huliganboy
addikt

és #58356Borisz76

Köszönöm!

Közvetlen HDMI kapcsolatot nem szeretnék. Az elmúlt pár évben három NAS-t használtam el, mindig megszünt valaminek a támogatása rajta. Van egy kis Zotac mini pc-m ami évek óta kiszolgál, jelenleg is Debian 12 fut rajta, FULL HD-ban helyi hálózaton több TV-t is gond nélkül ki szolgál a plex. Ebből indultam ki, hogy ez jobb irány lenne. de most más helyszínen és 4k TV tekintetében,

Most már csak az fordult meg a fejemben, hogy mivel belső ssd van benne, egy külső 3,5" 4TB USB3 HDD nem e lesze korlát sebességben? Gondolok itt az USB3 sebességére!

Köszönöm! :R

(#58358) SunMount3r válasza huliganboy (#58357) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még az USB 2 sebessége is bőven elég lenne.

(#58359) huliganboy válasza SunMount3r (#58358) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm a válaszokat srácok! Nagyok vagytok! :R

(#58360) Necronom válasza SunMount3r (#58358) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem tudom... :) vagyis nalam is van egy kulso HDD a serveren es USB3
De neha nem tudom mikor es miert minden elkezd rajta porogni csak ugy a semmibe, azan abbahagyja es persze onnan megint tokeletes a lejatszas

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58361) SunMount3r válasza Necronom (#58360) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen szerver, PC, milyen OS-el? A HDD meg alapból USB-s, vagy külső házban van?

Nálam Windows-on 4db külső, eleve USB HDD is van, de soha nem kezdtek még el "maguktól pörögni".

[ Szerkesztve ]

(#58362) Necronom válasza SunMount3r (#58361) üzenetére


Necronom
senior tag

Az oprendszer mindegy, mert win es linuxon is csinaja, de tenyleg csak neha
Ez egy USB kulso haz, benne egy snassz laptop sata hdd
Hetekig, honapokig okes, aztan nekiall daralni, de olyankor ugy megfogja az egesz gepet, hogy tukepp minden all es aztan 4-5-6 mp es minden megy tovabb. A fent emlitett N100-as mITX laprol van szo

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58363) SunMount3r válasza Necronom (#58362) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen külső ház? Lehet annak gondja is. Sokat hallani, hogy bizonyos HDD házak furcsán viselkednek.

(#58364) Patice válasza Necronom (#58362) üzenetére


Patice
Topikgazda

Az akkor egy SMR-es HDD, én arra tippelek, hogy akkor dolgozza át a technológia miatt az adatokat.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58365) Necronom válasza SunMount3r (#58363) üzenetére


Necronom
senior tag

Icy Box IB-273STU3

Patice: Egy Seagate laptop thin hdd
(a tobbi olyan pici betukkel van irva, hogy szemcsevel se tudom elolvasni)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58366) SunMount3r válasza Necronom (#58365) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Icy Box-ok azért elég jók, akkor inkább azt mondanám, amit Patice is, bár ki tudja. Manapaság szinte mindegyik laptop HDD SMR-es.

(#58367) Necronom válasza SunMount3r (#58366) üzenetére


Necronom
senior tag

Ez van, koszi...en csak azert vau bele az elozobe, mert nalam nem jott be ez az USB-s dolog file serverre dugva...es a fene tudja mikor csinalja, lehet eszre sem veszem akkor is teszi a dolgat es az meg a szerencsesebb
Amugy nekem egy szep kis kocka hazikoban van a holmi es szerencsere 2x 3,5"+2x2,5" hdd lehet bele pakolni - ez meg mindenre (is) eleg :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58368) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

Sziasztok!
Adott egy 16:9-es 3840x2160 felbontásra képes projektor + Ryzen5 2400G + Win 10. Jól gondolom, hogy esélytelen a Custom resolution programmal (vagy bármi mással) 3840x1634 (2.35) felbontást beállítani és alkalmazni?
(Nvidia-val állítólag működik, de én AMD alapon nem tudom megcsinálni. Lehet bennem van a hiba, nem tudom.)

(#58369) MasterMark válasza dhcodoki (#58368) üzenetére


MasterMark
titán

Ezt miért is akarod?

Switch Tax

(#58370) dhcodoki válasza MasterMark (#58369) üzenetére


dhcodoki
senior tag

A projektor elé berakok egy prismasonic lencsét. Ezzel a lencsével tudok elérni adott vetítési távról nagyobb képet, miközben az 16:9ről 2.40:1 formátumra változik. Működése szemléltetve:
[link]

Ez mellett fényerőt és kontrasztot is nyerek, de ebbe most ne menjünk bele.
Szóval a képet függőlegesen megnyújtom a projektor menüjéből. A win asztal teteje és a start menü le fog lógni a képről. Berakom a prizmát a vetítő elé, ami a vízszintes tengelyen széthúzza. Így a kép ismét arányos lesz, nagyobb, de továbbra is lelóg alul felül. Ha elindítok egy szélesvásznú filmet, akkor a fekete csíkok nem lesznek megjelenítve, mert az kiesik a projektor által vetített kép méretből. Így a filmek sokkal inkább mozisabb fílingben pompáznak. A Kodi alá is betettem egy cinemascope skint, melynek köszönhetően, az is ideálisan jelenik meg.
Szóval minden ok, csak a windows és egyéb alkalmazásai lógnak le.

Nem írtam, hogy a prizma fixen a vetítő elé van szerelve.

Alternatív megoldás, hogy a projektor menüjében kikapcsolom a függőleges megnyújtást (ekkor a kép ráfér a vászonra, de torz lesz), majd bekapcsolom a vízszintes összenyomást. Ekkor a kép jobb és bal szélén fekete csíkok lesznek, miközben a torz állapot helyreáll és alul felül sem lóg le.

Csak ezt a projektor kapcsolgatást szeretném elkerülni azáltal, hogy a windows-t is úgy jeleníteném meg, mint a szélesvásznú filmeket szokták, alul felül fekete csíkkal.

huhh, remélem érthetően írtam….

(#58371) MasterMark válasza dhcodoki (#58370) üzenetére


MasterMark
titán

Ja persze, világos, láttam már ilyet.

Ezt nem így szokták megoldani, Kodi-ban simán szét lehet húzni a képet a jó arányra.

szerk.: Ja értem, hogy te a windows-t is így akarnád megjeleníteni, nem csak a filmet. AMD-nél amúgy ugyanúgy lehet egyedi felbontást beállítani, azon mi nem működött?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#58372) dhcodoki válasza MasterMark (#58371) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Így van, a win-t is így szeretném megjeleníteni.

Ha a win megjelenítő beállításokba lépek, ott több felbontás is van, de egyik sem cinemascope. Gondolom a vetítővel kompatibilis változatok közül lehet választani, mint monitorok esetén is.
Ha az AMD grafikus illesztő programjában állítok be egyedi felbontást, hibát dob.

(#58373) MasterMark válasza dhcodoki (#58372) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen hibát? Az esetleg segítene. :D

Switch Tax

(#58374) dhcodoki válasza MasterMark (#58373) üzenetére


dhcodoki
senior tag

Megvan a megoldás: Scaled resolution editor. Pofon egyszerű és tökéletesen működik.

(#58375) setup


setup
junior tag

Sziasztok, nekem egy ilyen szálcsiszolt alu Chieftec HTPC házam van a megjelenése óta. Ez még Imon távirányítós típus, mATX ugyan, de csak LP VGA fér bele.

Létezik még manapság ehhez hasonló megjelenésű fekvő gépház olyan, ami megeszi a normál VGA-kat is? Esetleg itt valaki, aki foglalkozik ilyesmivel és beszámítaná a Chieftec házam? Ha szép állapotú lehet használt is.

Egyszerűen nincs szívem eladni az RX580-at 20-25k-ért, pláne hogy már futottam bele olyan konténerfájlba, aminek a lejátszása beszaggatott az LP kártyámmal a HTPC-n. Adná magát, hogy bedobni az HTPC-be az 580-at és azzal újra jó darabig meg lenne oldva...

(#58376) SunMount3r válasza setup (#58375) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen fajta az az LP kártya?

[ Szerkesztve ]

(#58377) setup válasza SunMount3r (#58376) üzenetére


setup
junior tag

MSI 1GB GT710, ....tudom, de a projektor csak FullHD-t tud, szóval nekem egyébként elég, csak ha más hoz valamit, hogy nézzük meg, és az valami UHD vagy valami nagyon becsomagolt, akkor picit ciki már, hogy döcög :DDD
Az egész olyan, hogy ha nagyon akarom átdugom a HDMI-t a notiba és az meg bármit... szóval leginkább csak az 580 miatt jutott az eszembe, hogy mi lenne, ha beleférne a HTPC-be... de ahogy nézem az üres házakat... picit lecsüccsentem az áraktól. Lehet mégis olcsóbb venni valami erősebb LP kártyát. Nyilván van.

(#58378) mpierre válasza setup (#58375) üzenetére


mpierre
veterán

Imon már nincs. Tehát, ha arról lemondasz, akkor van opció.

Amúgy egy rtx A2000 (HA-ról) még szóba jöhet, vagy Radeon oldalon is akad lp kártya és akkor házat sem kéne cserélni.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#58379) Alien! válasza setup (#58377) üzenetére


Alien!
senior tag

Ha Low profile vonalon maradnál, oda egy GT1030 is elég lehet (bár a madvr-i itt is hanyagolni kéne), ennél legalább a HEVC már hardverből támogatott. használtan kb 15e.

(#58380) Patice válasza setup (#58375) üzenetére


Patice
Topikgazda

Silverstone Grandia házak ilyesmik.
Nekem van egy GD-09-es beszélhetünk róla. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58381) setup válasza Patice (#58380) üzenetére


setup
junior tag

Valami legalább részben ezüst kéne, mert ezüst mellette az erősítő és egy hete volt fenn persze ez, ami tökéletes lett volna minden szempontból, de most hogy keresek, most 10 évig nem hirdetnek majd ilyet :DDD

(#58382) bnorci71 válasza setup (#58381) üzenetére


bnorci71
addikt

én egy hónapja adtam el, anno én is sokáig vártam, az ilyenre gyakorlatilag azonnal le kel csapni.
Én most egy AP201 házzal jártam így sikerült lecsapnom egy fórumtárs előtt rá

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#58383) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Létezik akármilyen OS-re olyan audio codec, vagy lejátszó, vagy plugin, vagy akármi, ami binaural hangot készít egy 5.1/7.1/Atmos, stb. térhangzású anyagból?

Elsősorban realtime lenne jó, de az is elfogadható, hogy átkonvertálom egy film hangját binaural verzióra. :U

Kössz előre is! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58384) VoidXs válasza Bici (#58383) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Windows-ra ott a Dolby Atmos for Headphones, rendszerszintű, valós idejű integrációval. Szerintem elképesztően jól működik.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58385) Bici válasza VoidXs (#58384) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, megnézem! :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#58386) Alien! válasza VoidXs (#58384) üzenetére


Alien!
senior tag

Én régóta fülessel mozizok, de a Dolby Atmos for Headphone nagy kérdőjel, hogy mit is csinál rendszerszinten. Állítólag azt a dll-t ami a metadatát dolgozza fel, csak pár app képes megnyitni (pl.Netflix, Filmek & TV - mindkettő katasztrófa htpc szempontból szvsz), szóval mással nagy eséllyel csak virtuál 7.1-et csinál.....
A legnagyobb sikerem ezzel kapcsolatosan, hogy az MPC-BE alatt megjelenik a tálcán egy "Dolby Atmost for Headphone használatban van" jelzés, ezt se Kodival, se Plex HTPC-vel nem lehet előhozni... Ebből kifolyólag (is) az élmény eléggé hullámzó, ritkán érzem, hogy jól szól.

Bici:

Hesuvi-val tegyél egy próbát, elég sok algoritmust emulál és ingyenes.

(#58387) VoidXs válasza Alien! (#58386) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Dolby mindig virtuális 7.1, néhány lejátszóval és játékkal tud Atmost is. A HeSuVi csak 7.1, az is csak olyan kártyán.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58388) Alien! válasza VoidXs (#58387) üzenetére


Alien!
senior tag

Hát pont ez a baj. Virtuális 7.1-re egy ASUS Xonarban lévő Dolby Headphone (egy kis utánállítással) sokkal jobb élményt ad, pedig nem mai tech.

(#58389) VoidXs válasza Alien! (#58388) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az sokkal visszhangosabb, az Atmosnál ezt javították. Egyébként egyéne válogatja, ha az ottani HRTF-ek a tiédhez hasonló fülre készültek, akkor neked sokkal jobb. Azért ajánlom így is próba helyett az Atmost, mert ott próbálták leátlagolni az emberek fülét, és ahhoz (KEMAR?) mérni. A Virtual Headphone-t már nem licenszelik, az kifutó termék.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58390) setup válasza bnorci71 (#58382) üzenetére


setup
junior tag

Á, most senki ne is reménykedjen. Amíg én keresek nem lesz. Ha egy hóapig keresek akkor egy hónapig nem lesz egy hurva darab se, de ha feladom és megalkudok egy LP VGA-ra ... na, az más. Akkor másnap rögtön, vagy még aznap este tudod :DDD

(#58391) bnorci71 válasza setup (#58390) üzenetére


bnorci71
addikt

nekem mondod most vadásztam össze januártól,
34curve monitor
Ryzen CPU na jó az nem volt nehéz
6700XT VGA feladás után 10perccel a reggeli WC-közben vettem :Y
táp
ház na az is még pont a fórumtárs előtt lecsaptam igaz már 2 napja volt hirdetve
RAM
szóval volt mit vadászni, már napi rutin volt

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#58392) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Intel N100 vagy Ryzen 7 5700U lenne jobb választás filmezni? Nem akarok képjavítózni csak menjen röccenés nélkül kodival a 4k hdr playback. Minipc-ben nézem ezeket, két db hdmi 2.0 kimenettel. Van bármi előnye a ryzennek ha csak windows-os filmezés a cél? Árban kb dupla annyi lenne (50 vs 100e ft).

(#58393) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Közel 10 év után újratelepíteném a HTPC-m :)
Mi most az ajánlott oprendszer kiadás? (Win 10 esetén)
Anno server verziót tettem fel (puritán), de kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Köszönöm :)

(#58394) Gombinyó válasza puru (#58393) üzenetére


Gombinyó
őstag

A 11 már pucolható. [link]

(#58395) puru válasza Gombinyó (#58394) üzenetére


puru
senior tag

Köszi, csak sajnos a proci miatt csak a Win10 jöhet szóba.

(#58396) Smiley válasza puru (#58395) üzenetére


Smiley
őstag

Felmegy az egy P4-re is. Egy rakas leiras van rola a neten.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#58397) devil-k válasza puru (#58395) üzenetére


devil-k
nagyúr

Win 10 + ReviOS

(ha már nincs Win11)

- mozi bolondéria -

(#58398) python1 válasza setup (#58390) üzenetére


python1
veterán

Nekem van egy ilyenem, ha esetleg érdekel, [link]

(#58399) zsolt_64 válasza puru (#58393) üzenetére


zsolt_64
senior tag

windows 10 ltsc ? pont az idegesítő dolgok hiányoznak belőle : Angya bird , szóda szaga :DDD És ha lejár majd addigra lesz win 11 ltsc... 2027.jan a mainstream támogatás aztán még jó sokáig, addigra a win11 ltsc is kiforrja magát.

[ Szerkesztve ]

(#58400) mandju válasza zsolt_64 (#58399) üzenetére


mandju
senior tag

én win10 ltsc-t használtam 5 évig a htpc-n.
Pár hete telepítettem újra win11-gyel és ezzel az "os"-sel. Eddig csak pozitív.

[link]

Német mozisok sokan használják, ezért gondoltam, hogy én is megpróbálom.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.