Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) MasterMark válasza spiky03 (#58300) üzenetére


MasterMark
titán

Csak DD vagy DTS fog optikain menni, de lehet az se. Pc-n usb-n megy azért tudja.

Switch Tax

(#58302) Necronom válasza spiky03 (#58300) üzenetére


Necronom
senior tag

tedd fel az ac3filter nevu progit, nekem pc-n csk igy sikerult optikain/coaxon kimenni 5.1-el

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58303) spiky03 válasza MasterMark (#58301) üzenetére


spiky03
veterán

Az Xbox-on az optikain a Dolby van kiválasztva.
Elvileg kellene tudnia, hisz régi erősítő is tudta, amin még nem volt HDMI.

@#58302Necronom
Köszönöm a tippet, megpróbálom majd.

Kérdés, hogy ezek esetleg bekavarnak-e majd az EQ APO és Cavern-ek, ha oda kerül a sor? :U

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58304) SunMount3r válasza spiky03 (#58300) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Várj már, minek neked a hangkártya? A switch-en van optikai kimenet is. Meg nem is értem így a dolgot, mert Switch-en meg nincs optikai bemenet, akkor mivel kötötted rá a hangkártyát? Ez így elég zavaros...

(#58305) spiky03 válasza SunMount3r (#58304) üzenetére


spiky03
veterán

A hangkártya a végfokok miatt kell, mert az AVR kikerül a rendszerből.
Így a PCbol a hang a külső hangkártyából jack-RCAn a végfokba mennek.

Az Xbox hangját szeretném a külső hangkártyába optikain belevinni, hogy azt is megtudjam szólaltatni a végfokon.

Az optikai meg a switchbol gondoltam kivezetni mert pl ha egyszer a One S-t lecserélem SXre azon már nincs optikai kimenet...

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58306) Gombinyó


Gombinyó
őstag

Mit gondoltok mennyire lenne jó választás egy ilyen vagy hasonló mini gép htpc-nek?
[link]
Azon gondolkodom, hogy leváltanám a mostani dell midi gépet ilyen kisebb gépre. Windows alatti 4k playback a cél.

(#58307) SunMount3r válasza Gombinyó (#58306) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem megfelelő a célra, ha nem akarsz MadVR-ezni. A MiniPC-s Topic-ban sok ilyesfajtáról volt szó nem olyan régen. De én tuti az N100-as procisat venném legalább. Meg amúgy csak a beépített SSD és RAM miatt lehet aggódni, hogy milyen is valójában. De ha csak HTPC-re kell, akkor annyira nem para. De én inkább Barebone-ban venném, mondjuk ezt.

(#58308) Necronom válasza Gombinyó (#58306) üzenetére


Necronom
senior tag

Jomagam is azt mondanam, hogy inkabb az N100-as proci
(SunMount3r: mar akkor megvettem azt az mITX lapot, sokkal jobb mint a "J" prockos)
HTPC-nek is megfelelo Kodival - annak az elonyeivel/hatranyaival egyutt
Es nalam meg file server is, azaz errol megy mar a torrent is es meg 2 masik TV box nez rola filmet
DE! Nekem Linux van rajta, nem win!
Itt ebben az lehetne a kerdes, hogy eroforrasban valszeg a Linux az ami joval tobbet hagy mint a win, azert is kepes mindezekre egyutt is akar
Nalam ennyi a tapasztalat az N100-rol

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58309) Gombinyó válasza SunMount3r (#58307) üzenetére


Gombinyó
őstag

Azt nem írtam, de én is az N100-ast néztem. Köszi a válaszokat. Notebook ram meg nvme ssd dugig van itthon úgyhogy az általad linkelt barberone is tökéletes. A 2 db hdmi port elég.

(#58310) fishme


fishme
tag

Üdv!

Nem pont HTPC de kapcsolódik hozzá a kérdésem. Jelenleg mi az a laptop konfig ami minimum kell 4k filmek lejátszásához Hdmi-vel hm erősítőre kötve onnan pedig a 4k tv-re? Napok óta bújom a netet és egyszerűen erre az egyszerű kérdésre nem találok választ. Köszönöm szépen ha valaki tud segíteni!

(#58311) Necronom válasza fishme (#58310) üzenetére


Necronom
senior tag

Mert lehet egyszerubb lenne feltenni a kerdest forditva
Mit neztel ki magadnak?
Ha valaszolnek a kerdesdre akkor azt mondanam, hogy a mai konfigok majd mindegyike amin van HDMI es/vagy DP port es amely alkalmas 4k video lejatszasra
Sokkal inkabb fontosabb lenne az a kerdes hogy stream, vagy letolott anyag amit kell jatszon

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58312) Alien! válasza fishme (#58310) üzenetére


Alien!
senior tag

8. gentől felfelé nézz laptopot, de ott sem mindegy, hogy pl milyen kimenet van rajta.
Nekem van 11. genes dell, amire HDMI 1.4b-t raktak, ezért kb 4K30hz-ig bírja a HDR-t.
Van rajta usb-c displayport kimenet, azon viszont nem küldi ki a HDR-t :F

(#58313) djnice válasza Gombinyó (#58309) üzenetére


djnice
veterán

Létezik belőle passzív is, ha ez számít: [link]
Én használok egyet, igaz csak munkára, de hibátlanul megy.

(#58314) fishme válasza Necronom (#58311) üzenetére


fishme
tag

Még semmit nem néztem ki ezért érdeklődöm hogy mi az a laptop konfig ami minimum kell. Letőltött filmekről van szó mkv formátum VLC lejátszóval. Jelenleg Asus laptopom van i3-5005u 2GHz 4GB ram nvidia 920m dedikált gpu ezen már szaggat a 4k film ha tv-re van kötve. Írtam már a milyen laptopot vegyek topik ba is de nem jött érdemi válasz. Ezért próbálkozom itt.

(#58315) fishme válasza Alien! (#58312) üzenetére


fishme
tag

Akkor proci 8 gen alatt felejtős és gpu milyen legyen? Intel hd elég vagy Iris xe elég? Hdmi port típusa alig van valahova oda írva hogy milyen így azt honnan tudom? Illetve mi az a port ami már megfelelő?

(#58316) SunMount3r válasza fishme (#58315) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

10.Gen-től felfelé már sok Celeron/Pentium proci is van, ami jó lenne és amik a HDR-t is tudják. Két konkrét ilyen pl. az N100-as, vagy az N95-ös, sajnos én biztosra többet egyelőre nem tudok felsorolni.

HDMI 2.0-ás port-osat nézzél, ami már tudja a 4K 60Hz-et.

(#58317) drdr válasza SunMount3r (#58316) üzenetére


drdr
senior tag

N100-at én próbáltam, htpc-re csalódás volt. Ha nincsenek nagy igények azaz UHD 23.976 ami kell akkor nincs gond. Azzal megbirkózik, egész 30Hz-ig, ha jól emlékszem. Viszont, ha egy pl. 60Hz-es Gemini Man-t akarsz, akkor előtte ycbcr 4:2:0-ban kell kapcsolni, ebben az esetben kiment a kép HDR-ben Kodiból, egyébként sötét kép...
Így 3840x2160x60 desktop sem ment 4:4:4-ben (ha jól emlékszem RGB 8bittel igen).

Még karácsony előtt szórakoztam vele, de annyira folyamatos sem volt a lejátszás, úgyhogy NAS lett belőle (Asus N100I-D4 CSM)....

[ Szerkesztve ]

(#58318) SunMount3r válasza drdr (#58317) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen gépben próbáltad? És milyen lejátszóval? Biztos HDMI 2.0-ás volt a kimenet?

(#58319) drdr válasza SunMount3r (#58318) üzenetére


drdr
senior tag

Ahogy írtam, Asus N100I-D4-csm, 16GB ram, Kodi, W11home.Nem HDMI 2.0, hanem 2.1. De ez is csak 60Hz-ig megy és az is korlátozva..
https://www.asus.com/motherboards-components/motherboards/csm/prime-n100i-d-d4-csm/techspec/

Karácsony előtt olvasgattam még erről, de arra jutottam, hogy továbbra is csak dVga Nvidia vagy kompromisszummal Amd kártyák jók csak, amik képesek HDMI 2.1 adta lehetőségeket nyújtani. Pl. 120Hz, vagy rbg vagy ycbcr 4:4:4 60 illetve 120Hz-en.

(#58320) SunMount3r válasza drdr (#58319) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk HTPC-hez pont ycbcr 4:2:0 kell csak, vagy RGB.

(#58321) drdr válasza SunMount3r (#58320) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, ha ycbcr 4:2:0 volt.a.desktop.akkor ott lejátszotta a 60Hz-es Gemini Man-t is. De én úgy éreztem, hogy akadozik enyhén. Mpchc -vel sajnos nem volt időm kísérletezni, hogy ott hogy kapcsolja át a frekvenciát.

Szóval nekem kevés volt a felhasználói élmény, a desktopot is használom böngészésre időnként....

[ Szerkesztve ]

(#58322) SunMount3r válasza drdr (#58321) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

BD Remux volt? UHD 60fps-el azt már el tudom képzelni, hogy megakaszt egy ilyen IGP-t. De lehet lejátszó app kérdése is a dolog.

(#58323) Gombinyó válasza djnice (#58313) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez frankó, köszi.

(#58324) drdr válasza SunMount3r (#58322) üzenetére


drdr
senior tag

Hát Kodival nincs gond másik gépen, de sima 23Hz-es UHD videókkal sem volt annyira tökéletes, ott is éreztem, hogy nem olyan "folyékony" a lejátszás, olyan mikro akadások voltak, nem feltűnő, de valahogy nem volt az igazi. Szóval nálam megbukott... Direktben rákötöttem tv-re is, de az sem volt jobb. Sőt egy idő után a 10 vagy 12 bites beállitásnál egyszer átváltotta desktopot HDR-be, máskor nem... Valami driver probléma is lehetett (legújabb Intel drivert töltöttem le...)..

(#58325) SunMount3r válasza drdr (#58324) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez inkább tűnik valami user/rendszer error-nak, esteleg a lejátszó beállításai. Milyen monitoron próbáltad? Az tudja a 23.976-ot pl.? Nekem UHD 630-as IGP van, de ezzel még ilyesmibe nem futottam bele, persze ez némileg erősebb, mint a "sima" UHD IGP, ami az N100-asban van. De dekódolás képességek tekintetében kb. ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#58326) SunMount3r válasza SunMount3r (#58325) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy N5105 procis kisgépet itt is árulnak direkt UHD videózásra, annal pedig az N100-as csak jobb lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58327) Necronom válasza SunMount3r (#58326) üzenetére


Necronom
senior tag

Ezt csak alatamasztani tudom, mert a szomszedomnak ilyen van es az N100asom szemmel jobb videot tesz ki tv-re

drdr: tuti hogy valami sw problema, mert Linuxon meg sosem volt ilyen bibi
Senkit nem akarok rabeszelni semmire sem, tavol all tolem, de egy kimondottan videozasra hasznalt gepre miert kell eroltentni a wint?

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58328) Gombinyó válasza Necronom (#58327) üzenetére


Gombinyó
őstag

Linuxon nem megy az usb-s mce ir vevő, én legalább is nem tudtam feldriverezni. Logitech harmonyhoz pedig az kell, hogy tudj vele irányítani.
Elvileg linuxhoz is van valami flirc vevő, de nem akartam próbálgatni, mert az mce vevő tökéletes már 10+ éve.

[ Szerkesztve ]

(#58329) Necronom válasza Gombinyó (#58328) üzenetére


Necronom
senior tag

Ertem en persze, nalam egy usb cec van, igy elvagyok a tv tavjaval

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58330) drdr válasza SunMount3r (#58325) üzenetére


drdr
senior tag

Tv (LG C2), nem monitor... Elég sok cuccot kipróbáltam az évek során, nem user/system error volt...

Necronom: simán lehet, hogy a W11 sok volt neki.

Mindegy, ha valaki vesz ilyet, próbálja ki windowssal is, ha van rá lehetősége, aztán ossza meg a tapasztalatait... ;)

(#58331) tamasgal


tamasgal
senior tag

Srácok, szenvedek e bármilyen hátrányt, ha olyan gépet veszek amin nem hdmi kimenet van, hanem displayport és átalakítóval dugom bele a hdmi kábelt ami a tv-be megy? Lenne most egy jó vétel csak ez az egy bibi van vele. Köszönöm szépen!

(#58332) Djuree


Djuree
félisten

sziasztok!
vettem egy 65c805 tv-t és szeretnék rajta pc-ről 4k filmeket nézni.
de ha simán monitorként indítottam rajta filmeket akkor nem volt túl jó a kép.
a kodi-t ajánlották de nem enged a tv-n rálépni a gépemre, minkettőn fent a kodi, pc-n be is raktam a libraryba a filmeket, de a tv-n operation not permitted-et ír mikor a gépemre rámennék. gugliztam, elég sokmindenkinél van ez, minden megosztás be van állítva mégse engedi. így ezt a kodit elengedném, nincs időm ezzel vacakolni.
hogy tudnám még ezt megoldani? pendrive? ha igen milyen ajánlott, milyen fájlrendszer kell? mert ami most van nem jó neki. :W
vagy a plex milyen? vagy más progi ami a legegyszerübb? olyan kéne amivel lehet feliratot is kezelni, szinkronizálni ha a felirat elcsuszik.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58333) devil-k válasza Djuree (#58332) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ne sz@rozz, vegyél hozzá egy plug and play médialejátszót és kész.

- mozi bolondéria -

(#58334) SunMount3r válasza Djuree (#58332) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

MPC-BE. Az itteni összefoglalót olvasd el!

#58333 devil-k: Plug n Play? Olyan ami jó is? Olyan nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#58335) devil-k válasza SunMount3r (#58334) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól függ kinek, milyen hardver(ek) mellé.

- mozi bolondéria -

(#58336) Djuree válasza SunMount3r (#58334) üzenetére


Djuree
félisten

köszi megnézem.
ja amúgy elég erős gépem van, 1650 super a vga, szal az nem gond.

devil-k: de nem lemezről akarok lejátszani. gépen vannak filmek azokat akarom. egy médialejátszó azon nem segít, arra ugyanúgy át kell raknom a cuccokat valahogy nem?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58337) mimey válasza Djuree (#58332) üzenetére


mimey
tag

Windows-os gépen osztod meg a filmeket? Ha igen, akkor a megosztásnál be kell állítani egy felhasználó és jelszó párost. Illetve lehet, hogy az smb2 protokollt.

(#58338) Djuree válasza mimey (#58337) üzenetére


Djuree
félisten

igen wines. ja akkor megpróbálom azt, csak simán engedélyeztem a megosztást de akkor állítok be jelszót. nem vagyok annyira otthon ezekben a hálózati dolgokban...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58339) SunMount3r válasza Djuree (#58338) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

TV-n hagyd a Kodi-t, próbáld akkor a Plex-et. A PC-re Plex Server-t kell telepíteni és azt is és a TV-n lévő klienst is rendesen be kell állítani, van külön Topic-ja. Vagy a PC-n az MPC-BE-t rendesen beállítod és azzal játszod le közvetlen HDMI-vel rákötve a TV-re.

(#58340) Callisto válasza tamasgal (#58331) üzenetére


Callisto
őstag

Ha nem akarsz HDMI-n hangot akkor szerintem nem igazán, de azért nézz tuána valahol ha tudsz.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#58341) Djuree válasza SunMount3r (#58339) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, a plex-el megy egyből.
lényegében akkor felesleges is hdmi-vel összekötni a pc-vel a tv-t nem?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58342) devil-k válasza SunMount3r (#58289) üzenetére


devil-k
nagyúr

És igen.
Megjött a termék. Szép és jó, igényes stb... DE mégsem jött be.

Első kör:
Annak biztosan jó (lenne), aki előtt szemben helyezkedik el az elektronika. De moziszobában már használhatatlan, ha a hátad mögött vagy másik helyiségben, fél fallal arrébb helyezkedik el a motyó...

Második kör:
Érthetetlen, hogy miért nincs rajta bluetooth vezérlés (illetve/esetleg IP). Számomra ez felfoghatatlan, amikor a "gagyi", 5.000 Ft-os AliExpress vezérlésben benne van...

Harmadik kör:
Egyébként mindenre is fel lehet programozni és nekem nagyon szimpatikus az alap koncepció, miszerint 1 távirányítóval tudom a Lexicon processzoromat vezérelni, a Kodiban navigálni, lépkedni bármi, majd a MPC-HC lejátszómat vezérelni ÉS azon belül a MadVR-t is külön. Szóval a lehetőségek tárháza végtelen és bővíteni is lehet a listát akár olyan eszközökkel, ami nincs benne.

Konklúzió:
Sajnos, marad egy másodlagos, android telefon Yatse alkalmazással. Az alkalmazás 1.500 Ft (teljes verzió), viszont mindent lehet vele irányítani.

- mozi bolondéria -

(#58343) Borisz76 válasza Djuree (#58341) üzenetére


Borisz76
veterán

Mit szeretnél lejátszónak használni?

Ha a tv-t , akkor jó a DLNA , plex stb....amit a tv-re tudsz telepíteni.

Ha a PC-t HDMI-vel rádugod a Tv-re , akkor a PC-n található lejátszók dolgoznak.

Mindkettő út járható.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58344) SunMount3r válasza Djuree (#58341) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha a Plex kliens a TV-den tudja azokat a formátumokat lejátszani, amiket szoktál és elég hozzá a TV Wi-Fi-je (gondlom azzal csatlakozol), akkor szerintem meg is vagy.

(#58345) Djuree válasza Borisz76 (#58343) üzenetére


Djuree
félisten

inkább a tv-t, próbáltam gépről is, de mintha rosszabb lenne a minősége mintha a tv-ről játszom le.

SunMount3r: tudja úgy tűnik, tavalyi modell a tv. igen elég a wifi, itt van mellette a wifi router, erős a jel. de lehet egy utp-vel összedugom, az a biztos.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58346) SunMount3r válasza Djuree (#58345) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jó erős a Wi-Fi kapcsolat, akkor nem biztos, hogy jobb lesz vezetékes LAN-on. 5GHz-en már a Wi-Fi gyorsabb lehet, mint a 100Mbit-es LAN, ami a TV-ken van. Bár 100Mbit is sok mindenre elég, de vannak olyan nagy bitrátás 4K videók (Remux-ok), amik ezt meghaladják.

(#58347) Djuree válasza SunMount3r (#58346) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, akkor marad így, aztán majd ha gondot észlelek összedugom.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58348) Borisz76 válasza Djuree (#58345) üzenetére


Borisz76
veterán

inkább a tv-t, próbáltam gépről is, de mintha rosszabb lenne a minősége mintha a tv-ről játszom le.

Ez esetben lehet a PC-s lejátszót állítgatni és a TV-n is lehet állítani a minőségen. PL. : A TV-n érdemes kikapcsolni minden képet érintő extra képjavító funkciót.

Nálam egy ezer+1 éves Samsung LCD TV van a PC-re kötve , mint másodlagos kijelző.
PC-ből HDMI kábel megy a házimozi erősítőbe és onnan tovább egy másik HDMI kábellel megy tovább a jel a TV-be.
Minden képjavító funkció kikapcsolva a tv-n.

A Win10 Pro ( 64 bit ) rendszer pedig "kiterjesztett" módban van.
Lejátszásra használom az [MPC-HC]-t valamint a [MPC-BE]-t is.
Pár hónapja pedig....mivel elég erős a gép hozzá.....beállítottam a [madVR]-t is.

Nincs vele gond....és a lejátszóknak köszönhetően minden fajta konténerrel és kódolással elboldogul.

Elindítom a filmet megjelenik a monitoron aztán csak "áthúzom" a TV-re és nézem, élvezem 55"-s méretben !

Számomra kényelmesebb , kezelhetőbb mint a TV-n bohóckodni a távvezérlővel. Persze működik a DLNA-s lejátszás is mert kipróbáltam....de nekem nem jött be.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58349) Djuree válasza Borisz76 (#58348) üzenetére


Djuree
félisten

igen biztos megoldható így ahogy írod, én csak vlc-vel próbáltam.
majd kisérletezek ha lesz időm.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#58350) tamasgal válasza Callisto (#58340) üzenetére


tamasgal
senior tag

Ohhh, már hogyne szeretnék hangot, már el is vetettem az ötletet, marad akkor valami N100 kisgép. Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.