Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) spiky03 válasza python1 (#57048) üzenetére


spiky03
veterán

Kezdetben ugye én HDMIn küldöm majd a képet és a hangot az Anthembe és onnan megy tovább a kép a projektorra (tvre) a hang meg a hangfalakra.

Az a baj ha teljes végfokokra váltanék akkor le kellene mondanom az Xbox képéről és hangjáról mert azt nem tudnám, hogy kiküldeni.:(((

Úgyhogy vsz marad az AVR.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57052) devil-k


devil-k
nagyúr

Aki esetleg megdobná a HTPC-jét hangkártyával, annak érdemes a német Amazonon szétnézni, elég jó kis kedvezmények vannak most.

- mozi bolondéria -

(#57053) paler


paler
aktív tag

A MadVR alá melyik op. rendszer az ajánlott?
Win10 vagy Win11, melyik rendszeren a stabilab, problémamentesebb a használata?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57054) python1 válasza paler (#57053) üzenetére


python1
veterán

Nálam mindkét rendszerell hibátlan, LAV videó filtert még dobd alá azért.

(#57055) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#57052) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen tipusokra gondoltál?

(#57056) paler válasza python1 (#57054) üzenetére


paler
aktív tag

Win11-nek van bármi előnye a Win10-el szembe?
Illetve te melyik MadVr és LAV filter verziókat használod?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57057) spiky03


spiky03
veterán

Nah úgy néz ki megvan a végső döntés végre :D
Ezt akkor nyugodtan megvehetem?
HP Elite 800 G3 SFF

Ebbe később esetleg tudok tenni hangkártyát meg mondjuk VGAt?

Vagy ez jobb vétel lehet?
Lenovo V520 MT: Intel Core i5 7400 cpu 7.th gen, 8GB DDR4, 120GB SSD, 500GB HDD
Ez 5 ezerrel drágább, mint a HP.

Én HDD nélkül és 240 SSDvel kérném, ha lehet rajta módosítani...
Igaz erre nincs gari, mint a HPra.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57058) spiky03 válasza spiky03 (#57057) üzenetére


spiky03
veterán

Közben havert is megkérdeztem és ő azt mondta nem jobb a 7500ös, igy maradok a 6500ösnél.

Szerintetek mennyire hangos az a ház/táp?

Mondjuk gondolom az F22től nem lesz hangosabb.:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57059) tupacamaru válasza spiky03 (#57057) üzenetére


tupacamaru
veterán

Én már nem tudom hogy mire kell neked gép, de a Lenovo az le tud játszani 4k HDR-es videókat is, a V520S SSF-en meg van DP csatlakozó is, 4k 60Hz-ig jó vagy.
Meg ezek is: Lenovo V520S SFF: Intel Core i3 7100 cpu 7.th gen, 8GB DDR4, 120SSD
Lenovo V520 MT: Intel Core i3 7100 cpu 7.th gen, 8GB DDR4, 120GB SSD, 500GB HDD

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#57060) Alien! válasza spiky03 (#57058) üzenetére


Alien!
senior tag

az i5 7500 annyival jobb, hogy elvileg tudja a HDR-t ha később feljebb lépsz, ergo nem kell külön VGA. Én 800 G3 towert hajtok (i5 6500-al), ez nagyobb mint az sff, gyári platinum táp van benne, plusz egy passzív GT1030. 2db 3,5-ös HDD-vel totál hangtalan. Az nvme ssd-ről a boot kb 3mp a login képernyőig.

[ Szerkesztve ]

(#57061) spiky03 válasza Alien! (#57060) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi neked is az infót:R

A HDR nem izgat mert a projektorom csak fullHD és nem is tervezem 4Ksra cserélni.
Így akkor nekem elég 6500 is. :D
Ha jól láttam abban sima SSD van, így arról picit több lenne a boot, de gondolom még az is kibirható?

Az SFF házba is rakható később külön VGA, ha kellene vagy épp hangkártya?

@tupacamaru
Kodi, streaming, gyári BD lejátszás, fullHD mkv/remuxok, Spotify valamint az EQ progi futtatására.
Kb ennyire szeretném használni.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57062) mpierre válasza spiky03 (#57061) üzenetére


mpierre
veterán

Sima ssd-vel kb 17-20 másodperc a boot betöltött rendszerig.

Sff-be csak lp kairk mennek bele...

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#57063) devil-k válasza spiky03 (#57061) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet jobb lenne, ha a saját igényeidnek raknál össze egy olyan gépet újonnan, amit ha később szeretnél esetleg bővíteni, minden zokszó nélkül megteheted. Igaz, hogy többe kerül, de az legalább a te saját szád-íze szerint lenne összepakolva. :)

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57064) Alien! válasza spiky03 (#57061) üzenetére


Alien!
senior tag

tudsz belerakni de kb egy 1030-as kaliberű kártyát (amihez nem kell külön táp csati), ami 1080p-s projektorhoz ok, de madvr-nél 4K esetén (leskálázásnál hdr tonemappinggel) hamar elfogy.

(#57065) spiky03 válasza Alien! (#57064) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm az infót. Maradok a fullHDnál. :)

Hangkártyát azt lehet bele tenni majd külön?
Valamint a sima SSD helyett M2es vagy milyen SSDt? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57066) Khaosz55 válasza spiky03 (#57065) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ha 4K-t leskálázod FHD-ra elméletileg akkor a legjobb a minőség. Csak ahhoz olyan vas kell ami ezt elviszi.

(#57067) Dorian válasza spiky03 (#57061) üzenetére


Dorian
félisten

Full HD anyagok lejátszására MadVR nélkül (meg a többire amit írtál) kb. bármilyen gép bőven megfelelő. A Celeron j3160-zal szerelt gépemmel teszem ezeket minden probléma nélkül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57068) spiky03


spiky03
veterán

Ki milyen vezetéknélküli billentyűzetet használ a HTPChez?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57069) devil-k válasza spiky03 (#57068) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én anno a Logitech K400-at használtam. Nagyon szerettem. :)
[link]

- mozi bolondéria -

(#57070) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#57069) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én jelenleg is, és szeretem.
Ha lenne rajta háttér világítás,akkor lenne világbajnok.

(#57071) Khaosz55 válasza devil-k (#57069) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hát ha 50K-t szán gépre, akkor aránytalanul drága ez a billentyű hozzá. Pedig a Logitech nem rossz csak kicsit túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#57072) jaffa 2843 válasza spiky03 (#57068) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Ha csak pointer tologatásra és alap dolgok beírására kell, akkor a W10 GYRO Smart Remote egy szuper opció. TV/PC mód váltható rajta és a TV irányítót tetszés szerint lehet tanítani. (Infra TV, 2.4Ghz PC USB stick)
Háttérvilágítás van a gombokon, sötétben hasznos. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#57073) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#57068) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tudok jobbat.
Van egy kínai légegeres usb táviranyítóm.
Kb annyit használtam,hogy kipróbáltam.
Ha gondolod neked adom,posta ellenében.
Nem az 5 forintos kategória.
Ha érdekel, lefotózom.

(#57074) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nekem van egy hasonlóm [link] . Nem nagyon használom, néha előveszem az árát megéri, csodát nem kell várni tőle a tapi része néha idegesítő.

(#57075) devil-k válasza Khaosz55 (#57071) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem ez volt a szempont most, hogy mennyibe kerül. Annak idején én 9.000 Ft-ért vettem újonnan.

A másik az, hogy tévúton jár az, aki azt hiszi, hogy 50.000 Ft-ért mindent is kihoz a HTPC-ből. Ezek a távirányítós, betűbillentyűs megoldások pedig ultra gagyik.

ctrlaltdel13
Pontosan.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57076) mivamma válasza spiky03 (#57068) üzenetére


mivamma
senior tag

Én Rapoo-t használok hosszú évek óta, minden hiba nélkül teszi a dolgát.

De van egy ilyen kínai csoda is, ami, ha csak KODI-hoz kell tökéletes. Volt vagy 1000 Ft.

" Aki legény éjjel, legyen nappal is éjjel! "

(#57077) Dorian válasza spiky03 (#57068) üzenetére


Dorian
félisten

Egy sima wireless egeret használok. Billentyűzet is van, de az kb. szökőévente 1x kell.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57078) Khaosz55 válasza devil-k (#57075) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én is így gondolom. 50K-s HTPC, ami vigye el a FHD-t nem örömet hanem bosszúságot okoz. Pont arra jó, hogy belássa az ember miért nem vett egy normálisat. Kb olyan mint amikor a ismerősömnek raktam össze gépet és mondta, hogy nem kell komoly gép, csak a fiának Gamere kell. :DDD
Aztán mondtam, hogy kb mennyi, erre összekukázott valami ocskát, fél év aztán vehettett egy normálisat.

(#57079) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#57078) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért lehet egy arany közép utat is megtalálni.
A rengeteg újítás nem mindig viszi előre a usert.
Nekem a letöltős tárolós gépem.
Egy i3 4330-as konfig, ddr3 ramokkal,op ssd-n, filmek vinyón.
Csak hogy örömökről beszéljünk.
Ez kb 10mp alatt be bootol, és le is áll.

Na a htpc-t mondom zsírra csinálom.
Seasonic gold 500 full mod.
Komoly lap.
Terrás m2
Szarásig ddr4 rammal
Rizsa 3200g
Gtx 1660 super.
Mindez only full hd lejátszásra.

Na, van vagy fél perc mire fel áll.
Lekapcsolást meg se várom😂😂

(#57080) Dorian válasza Khaosz55 (#57078) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem igaz. Évek óta használom a Celeron j3160 alapú gépem filmlejátszása eq-val együtt. Semmi problémám sincs vele.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57081) bnorci71 válasza jaffa 2843 (#57072) üzenetére


bnorci71
addikt

én ebből egy olcsóbb verziót használok amire kel elég, mondjuk én a légegértől hülyét kapok, de böngészés ilyesmi úgy sincs a HTPC-n.
Kodira meg bőven elég, de ahoz van egy infrás is, de mostanában minden a Tv-ről megy stream Kodi stb.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57082) mpierre válasza spiky03 (#57068) üzenetére


mpierre
veterán

Rapoo bt-s klaviatúra + vmi alsó polcos asus bt-s egér + Antec fusion remote távja (ami minden is egyben, de nem küzdök vele).

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#57083) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#57079) üzenetére


Khaosz55
addikt

Lehet azért áll fel lassan a rendsze mert sok felesleges progi indul el indításkor. Édemes megnézni mi van bent az automatikus indításokba. Illetve ráküldeni egy kis cleanert amit kitakarítja a felsleges registry bejegyzéseket.

(#57084) Khaosz55 válasza Dorian (#57080) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok lehetséges, de ha már házimozira költünk nem keveset, akkor az én véleményem, hogy a PC is normális legyen. Madvr-el hamar meg lehet zabáltatni a teljesítményt. Tegnap FHD-4K upscalineggel pillanatok alatt megette a 5800x3D proci + 2080super VGA-t. Visszább kellett vennem. Sima FHD-nél is lehet olyan beállításokat tolni amivel elfogy minden is.

(#57085) spiky03


spiky03
veterán

Köszönöm mindenkinek az infót és a linkeket :R

Még kitalálom, hogy melyik lenne a legjobb nekem. Mert pl a Kodi vezérlésre a Yatset használom jelenleg a CE boxnal is meg a Firestickes Kodinal is. Vsz ez megmaradna a HTPCre is.

Úgyhogy a billentyűzet csak az alapdolgokhoz/beállításokhoz kell majd. Meg néha BD lemezt írni. :B
De vsz Rapoo vagy Logitech lesz kb eg árban vannak ha jól láttam. Vagy valami olcsóbb Hama.

Mivel írtam már párszor, hogy nincs a tervek között madvr használata így vsz én is boldog leszek egy "sz@r" 50 ezres géppel, amin mennek a FullHD remuxok meg a streaming appok és az EQ.
De majd az idő úgyis eldönti :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57086) Dorian válasza Khaosz55 (#57084) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a része engem nem érdekel, nem használok madvr-t, így is elégedett vagyok.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57087) Khaosz55 válasza Dorian (#57086) üzenetére


Khaosz55
addikt

Jó dolog a madvr szerintem. Hamár a PC lehetőségeit ki akarjuk használni.

(#57088) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#57087) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mindennél van, szebb, jobb.
Azért egy elfogadható képet adó vetítővel, mad vr nélkül is szép a kép.
Én jelenleg beérem ezzel, persze ne legyen mindenki olyan igénytelen mint én😂

(#57089) Dorian válasza Khaosz55 (#57087) üzenetére


Dorian
félisten

A fő cél, h elégedettek legyünk, ezért van az egész cucc, nem az, h mindenképp mindent kimaxoljunk.
(Ha csak meg kéne venni vmit hozzá és nem kéne beállítgatni semmit, megtenném, de utánanézésre és buzerálásra sajnálom az időm)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57090) devil-k válasza Khaosz55 (#57078) üzenetére


devil-k
nagyúr

Lehet, ez az én rossz szokásom, de én is mindig szeretek kicsit felé lőni a dolgoknak, minthogy aztán bosszankodni, hogy mi lett volna ha, azt a plusz 20.000 Ft-ot nem sajnálom a konfigra. Na, szerintem ezek a madvr képes HTPC-k kb. lassan már megegyeznek egy gamer PC-vel. Hahaha!

Ha egy 30 millió Ft-os vetítőt használnék, akkor engem sem érdekelne, hogy 900.000 Ft a videókártya a madvr-es HTPC-be. De lassan már ott tartunk, hogy annyiba fog kerülni a "kis" madvr mozigép, mint maga a vetítő.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57091) Khaosz55 válasza ctrlaltdel13 (#57088) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem mondtam semmi igénytelenséget... Csak lehetőséget.

(#57092) ctrlaltdel13 válasza Khaosz55 (#57091) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Magamra írtam😂

(#57093) Khaosz55 válasza Dorian (#57089) üzenetére


Khaosz55
addikt

Beállítod, hogy a madvrt használja az MPC (ha azt használsz) , pár dolgot és teszteled mit bír el a gép. Nem holdraszállás. Elsőre bonyolultnak tűnik, de nem az.

(#57094) Khaosz55 válasza devil-k (#57090) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én úgy látom, hogy egy gyenge madvr és erős madvr beállítás között is minimális az eltérés. Ezért sem maxolom én sem ki a PC-t. 40-60% között terhelem a VGA-t, de tény ez sem olcsóság már. Én PC-s vagyok 20 éve, de ha nem lennék az akkor lehet vennék egy normális medialejátszót azt csókolom.

(#57095) devil-k válasza Khaosz55 (#57094) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az első HTPC-m egy HDPLEX passzív házban volt. Imádtam minden pillanatát, gyönyörűen vitte a BD anyagokat, rendben volt a hőmérséklet is, egy igazi "néma mozigép" volt. No, de ez a HDR és DV nem hozza meg a felhasználók kedvét a low budget gépek összetákolására, főleg úgy, ha még meg kell küldeni egy bivaly videókártyával. Ha nem kell madvr, akkor viszont könnyebb dolgunk van... Mindenesetre ahogy számolgattam és ha újonnan szeretnénk egy jobb mozigépet, kb. 350.000 Ft és lehet, hogy még keveset is mondtam?

- mozi bolondéria -

(#57096) Khaosz55 válasza devil-k (#57095) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen nem olcsó, megértem, bár én nem tudom madvr nélkül mit kér HTPC. Nekem mindenes gépem van nem csak kizárólag mozira használom, kizárólag arra építeni gépet lassan luxus.

(#57097) paler


paler
aktív tag

Én jelenleg egy J1900CPU-val szerelt HTPC-t használok 2014 óta. FullHD-hoz tökéletesen elég a konfig. Full paszív az CPU(alaplap), van benne 4Gb RAM, 1SSD és 2 HDD. Egyedül a tápba van venti, de a táp is egy jobb minőségű be quiet! PSU. Az egész konfig fogyasztása szerintem nincs több 50W-nál, de a 4K HDR-es tartalmakkal nem bír el.
A fórumon olvasottak és a hm bogár hatására most úgy döntöttem, hogy a projketor kalibrálása előtt építek egy erősebb HTPC-t, ami elbír a 4K HDR-el és a MadVR-el is. Kíváncsi leszek rá, ha összerakom az új gépet és beállítom a MadVr-t hogy utána a kapott kép húúúb@zd+eg érzést fogja-e hozni, vagy csak a jó-jó, de ezért kár volt bele locsolni 150000Ft-ot.
A fogyasztás biztos több lesz, a hűtési zajtól is tartok egy kicsit (3x120mm ház venti+CPU venti+VGA 2 venti és a PSU), de remélem a serpenyő másik oldalán tényleg egy olyan képet fogok kapni, ami elégedettséggel fog eltölteni.
Ha valaki tud jó kiinduló/beállított/bejártatott MadVr beállítást(okat), az kérem ossza meg velem. Illetve ki melyik MadVr verziót használja megelégedéssel. Eddig Kodi felhasználó voltam, de amint láttom a legtöbben a MadVR-t MPC-HC-val használja. Ki fogom próbálni a MPC-HC-t is, de ha egy mód van rá szívesebben maradnák a Kodi-n belül, tehát ha azzal is lehetséges egy jó beállítás MadVr-rel, annak nagyon örülnék.
Az új konfigom fő komponensei:
MB: MSI B450 TOMAHAWK MAX II
CPU: Ryzen 3 2200G
RAM: Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz
VGA: MSI GTX1660S Gaming X 6GB

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57098) Khaosz55 válasza paler (#57097) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mit szeretnél a kimeneten 4K HDR filmből?
4K HDR
4K SDR
FHD SDR ?

(#57099) paler válasza Khaosz55 (#57098) üzenetére


paler
aktív tag

4K HDR - > FHD

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57100) Khaosz55 válasza paler (#57099) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én felskálázást használok 4K-ra maximum, vagy korábban HDR-SDR konverziót.
Szóval szerintem itt kell állítani a leskálázást FHD-re.
Ha akad a kép akkor lejjebb kell venni. A CTRL+J-vel le lehet hívni mi van beállítva alsó sorban van a rendérélési idő. Most nem tudom pontosan mi a jó.

Ha nem bírja akkor vissza kell venni a 2D strength-ből.
Itt meg be kell állítani HDR-SDR konverziót.
Tone to map. Ha meleled a Nit-et sötétül a kép.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.