Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) beteg válasza Garold (#19000) üzenetére


beteg
őstag

tudom, de nem akartam a véletlenre bízni :DDD :DDD
az igazság, hogy korábban másra használtam ezt a gépet. ő volt a fizikai domain controllerem a demó hálózatomban. de azt majd megoldom máskép..

Csak futni kell!

(#19002) #75912448 válasza beteg (#19001) üzenetére


#75912448
törölt tag

Legalább biztosan lesz elég erő madVR-hoz :)

(#19003) gorbep válasza cekkk (#18997) üzenetére


gorbep
senior tag

Az ötlet nem rossz, de paranoiás vagyok, és a rendszer partíció (is) titkosítva van (Truecrypt.... ingyenes szuper, javaslom nektek is!), ha netán "elhagynám" ;] a gépemet, semmit se lehessen kideríteni belőle, ezért a ghost bukta.....

Ez (HTPC+XBMC) meg gondolom egy virtuális gépben nem az igazi......

FFDSHOW alá gyógyítható az XBMC-nek? (Avisynth-re szükségem van a 60 fps-hez) :F

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#19004) canniball válasza tendetiti (#18991) üzenetére


canniball
nagyúr

Bizony kár. Ráadásul tuti így is marad miután kifutott modell és a Logitech amúgy is lemond a Harmony részlegről (is). :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19005) drdr


drdr
senior tag

A napokban találkoztam egy angol kollégámmal. HTPC -hez vett egy ilyet:
PERIPAD-701
http://perixx.com/en/products/perixx-pro-2.html

Sötétben világít, usb-ről tölthető, 10m hatótávolság. A felsőszélén van egy gomb, megnyomására elkezd világítani, majd másodszor megnyomva kialszik és touchpad lesz az egész felület... Multitouch-os...

Nagyon tuti, kb. 2 percig volt a kezemben egy noteszre volt épp dugva, elég érzékeny volt és késleltetést sem nagyon vettem eszre, mint a Logitech K400-nál (azért erre még majd rákérdezek).

Ha jól emlékszem Amazonon vette 27GBP volt.

(#19006) canniball válasza drdr (#19005) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tűnik rossznak és az ára sem vészes. Én viszont hiányolom tapipad módban az "egér-gombokat".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19007) drdr válasza canniball (#19004) üzenetére


drdr
senior tag

Szerintem a multitouch épp erre jó, de majd hétfőn rákérdezek... Tényleg csak 2 percre volt idő, addig forgattam, nézegettem...

(#19008) cekkk válasza gorbep (#19003) üzenetére


cekkk
veterán

Ez már a te bajod :D

Egyébként miért nem mented titkosítod, aztán mikor vissza akarod állítani feloldod a titkosítás róla addig, aztán mehet újra a móka? :D

Bár lehet így hülyeség, mert soha nem titkosítottam, de csak meglehet azt szüntetni.

(#19009) canniball válasza drdr (#19007) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban van csak nem gomb formájában, hanem egy kis trükkel: thenext1 teszt. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19010) gorbep válasza cekkk (#19008) üzenetére


gorbep
senior tag

igen, természetesen vissza lehet csinálni a titkosítást, (ha tudod a jelszót és birtokodban van a kulcsfile ;] ) de akkor már egyszerűbb egy külön HDD-n előre kipróbálni....

Ezek szerint az FFDSHOW & XBMC-ről senkinek semmi infója.... :O

Ha mégis ne tartsátok vissza.... bár úgy látom rajtam kívül senki sem használ avisynth-et....... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#19011) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Napokban felszabadul az ausus AT3ION-i deluxe lapom. Van benne egy 2,5-es 320GB vinyó, 4GB ram. Megéri egy win7+XBMC kombót felrakini rá, és HTPC-ként belőni, vagy már valami komolyabb vas kellene hozzá? Van valaki aki ilyen lapot használ XBMC-vel? Már csak azért kérdem, hogy a gyári távirányítóját, tudnám-e használni hozzá?
Köszi

(#19012) canniball válasza urbanjozsi (#19011) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem háromdézel akkor hajrá! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19013) urbanjozsi válasza canniball (#19012) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Az megizzasztaná?
Akkor majd 3D-t ALL-Share-n keresztül nézek :)

(#19014) canniball válasza urbanjozsi (#19013) üzenetére


canniball
nagyúr

3D-ben nem vagyok otthon (mivel én nem élek vele) így csak arra tudok hagyatkozni amit itt olvastam, ezek szerint ehhez már erősebb vas kell. De ha úgyis adott hozzá minden akkor semmibe sem kerül kipróbálni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19015) Pista0001 válasza drdr (#19005) üzenetére


Pista0001
addikt

Na ez most jól felpiszkálta a fantáziámat, nem is a 701-es hanem a 801-es (bluetooth-os), az jó lenne később tablet-hez is, de mivel Franciaországban van Amazon az amerikairól nem rendelhetek, az angolról drága lenne a posta miatt (már ha engedi is a rendelést), a francián meg csak AZERTY-s (francia kiosztású) van, olyat meg használjon aki... :(((

(#19016) cekkk válasza Pista0001 (#19015) üzenetére


cekkk
veterán

Ebay esetleg?

(#19017) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy HTPC építésén. Lenne néhány kérdésem. Érdekelne, hogy ki hogyan oldotta/oldja meg a vezérlés/távirányítás kérdését. (távirányító, kékfogas billentyűzet...)

Köszi,
toto

szerk
némi helyes írási probléma :B

[ Szerkesztve ]

(#19018) canniball válasza toto76 (#19017) üzenetére


canniball
nagyúr

Többnyire távirányítóval de van aki billentyűzettel, mindkét út járható.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19019) #75912448 válasza canniball (#19018) üzenetére


#75912448
törölt tag

jövő hétre várok egy rii mini-t. talán ez mindent teljesít egyben, és tenyérben elfér. 20 font volt angliából, kb 7k huf. a rapoo 2700 sokkal nagyobb élőben, mint vártam.

(#19020) canniball válasza #75912448 (#19019) üzenetére


canniball
nagyúr

Kíváncsi leszek azokkal az apró kezelőszervekkel mennyire használható. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19021) #75912448 válasza canniball (#19020) üzenetére


#75912448
törölt tag

htpc irányító szalont nyitok ha ez sem jó :)

(#19022) sb válasza #75912448 (#19019) üzenetére


sb
veterán

Én épp vmi közepeset szeretnék ezért a rapoo-t néztem ki. Úgy vagyok vele, hogy ha billként kell akkor legalább legyen normálisan használható méretű/gombokkal.

Amúgy ha már itt tartunk: mire használjátok általában? Mert XBMC-ben max filmcím megadásra/youtube keresésre használom, de ez havi 1-2 alkalom. Ezen kívül meg ha magát a gépet konfigolni kell (ez is ritka).

(#19023) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

XBMC alatt van valakinek tapasztalata a PVR funkciókról? Mennyire lehet stabilan élő adást nézni? Tuner esetében esetleg tapasztalatok...?

Másrészt régebben böngészőben telepített plugin segítségével tudtam youtube videó lejátszását kezdeményezni az XBMC-s youtube plugin-en keresztül. Remélem világos... Viszont mióta a youtube oldala megváltozott, nem működik ez a funkció. Erre esetleg tudtok mondani valami alternatívát?

Köszönöm szépen!

(#19024) Pista0001 válasza cekkk (#19016) üzenetére


Pista0001
addikt

Németen meg angolon van 701, de drága is, meg nekem 801 kéne. A dolog pikantériája hogy amerikában (meg amúgy máshol is) akciós az Amazonon, 30 $ lenne a 701, 40 $ a 801. A francián ugyanez €-ban, az angolon 35 font a 801. Kifizetném a 40 €-t is, ha nem AZERTY lenne, di az amcsi lenne jó fogás ingyen postával :D

A német Amazonon US kiosztás van, de még kutatom hogy tudok-e onnan rendelni. Azért az durva hogy németnek tűnik a gyártó és US meg francia kiosztás van, német például nincs. Biztos azért mert a németen több gomb van, asszem ugyanannyi mint a magyaron.

[ Szerkesztve ]

(#19025) cekkk válasza Pista0001 (#19024) üzenetére


cekkk
veterán

Esetleg őket keresd meg: http://www.usabazar.org/
vagy van valami amerikai cég akikhez lehet rendelni és utána ők elküldik neked. De nem jut eszembe, hogy melyik is ez :W

[ Szerkesztve ]

(#19026) elmouse válasza gorbep (#18995) üzenetére


elmouse
aktív tag

Keress rá ebben a topikban arra, hogy playercorefactory.xml

Ka nama kaa lajerama!

(#19027) #75912448 válasza sb (#19022) üzenetére


#75912448
törölt tag

a rapoo ok billentyűzetként is, nem mellesleg nagyon szép. csak távirányítónak nekem picit nagy, de ez ízlés kérdése. a rii-t 80% távnak, 20% bill-nek használom majd, ezért kell a tenyeres változat.

(#19028) Pista0001 válasza cekkk (#19025) üzenetére


Pista0001
addikt

Asszem csúnyán elszállna a postaköltség ha Magyarországra elvinnék és onnan még egy postával ide (Franciao.)

(#19029) bigdady


bigdady
nagyúr

Nekem is van rapoo, de nem igazán használom, inkább telóról vagy tabletről, netán laptopról teamview-errel irányítom a htpc-t.

(#19030) cekkk válasza Pista0001 (#19028) üzenetére


cekkk
veterán

ŐŐŐ valamiért nem volt eszembe, hogy nem itthon vagy :B Bocsi :R
És az amerikai amazon franciába nem enged rendelni? :F

(#19031) sb válasza #75912448 (#19027) üzenetére


sb
veterán

Értem. Akkor nekem jó lesz a rapoo. Köszi. :)
Harmonyt használok alapból és csak kiegészítésként kell alkalmanként, ahogy írtam.

Ez a 701 billkiosztás elég vicces. Nem lenne egy nagy mutatvány programozhatóvá tenni.

[ Szerkesztve ]

(#19032) toto76 válasza canniball (#19018) üzenetére


toto76
tag

Szia!

Hardver ügyileg ez hogy néz ki? Találtam valamelyik boltban Soundgraph nevezetű 3,5 helyre telepíthető panelt, de így csak olyan házak jöhetnek szóba, ahol van külső 3,5-es hely.

Köszi,
toto

(#19033) canniball válasza toto76 (#19032) üzenetére


canniball
nagyúr

USB-s távirányítót az aprón már 2k-tól lehet kapni, ennek a vevőjét ráakasztod egy USB portra a távirányító részét meg gondolom nem kell elmesélni. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19034) toto76 válasza canniball (#19033) üzenetére


toto76
tag

Ühüm. Milyen szoftverrel tudom használni ezt/ezeket? A korábbi tapasztalatok már voltak az iMEDIAN HD-vel és egész jól működött

(#19035) canniball válasza toto76 (#19034) üzenetére


canniball
nagyúr

Pl. XBMC-vel (ingyenes és itt legtöbben ezt használjuk), de ismer olyanokat is mint MPCHC, VLC, Winamp és egyebek.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19036) Krampesz válasza toto76 (#19034) üzenetére


Krampesz
tag

ha a távirányító szoftverre gondolsz, akkor semmi, a legtöbbet billentyűzet/egérként felismeri a gép magától

(#19037) toto76


toto76
tag

Köszönöm.

Akkor azt mondjátok nem érdemes ilyet venni, hanem egy egyszerű usb remote és kész. Esetleg van valami kedvenc, jól bevált típus?

hmmm
így viszont más megvilágításba kerültek a házak...

Köszi,
toto

(#19038) Skuzzy válasza wopi (#19023) üzenetére


Skuzzy
csendes tag

PVR-hez kell egy backend is, az XBMC csak egy kliens, ami local vagy lan-on kiszolgálóhóz csatlakozik, ami konkrétan kezeli a tunert, EPG-t, felvételeket, csatorna váltást... Backend pl. a TV-Headend. Pár hete használom Frodo RC3-at, meglepően stabil. (TV-Headend nekem külön a NAS-on fut DVB-S krátyával, az STB-t így 'kukázhattam" végre)

[ Szerkesztve ]

(#19039) zolaas


zolaas
senior tag

Üdv!

Már megint elakadtam.Van ugye ez a házam. Ehhez szedném le az imon szoftvert, de mindíg hibás, mikor kicsomagolnám.
Mi ilyenkor a teedndő, A Soundgraf oldaláról szedem most a szoftvert eztet. Ez kell nekem, h menjen a táv illetve működjön a kijelző? w7 alatt?

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#19040) cekkk válasza zolaas (#19039) üzenetére


cekkk
veterán

IMON Manager Version 8.12.1202 Download ezt szedd le az oldalról. A felsőt a frame nem kell neked.

(#19041) sb


sb
veterán

Hát ez a Frodo nem jött be nekem eddig.

Előtte elmentettem az egész Edent, ahogy van így most visszaálltam rá.
- Megpróbáltam úgy, hogy teljesen lepucoltam az Edent előtte és médiatár importtal töltöttem vissza az infókat. Itt a kiegészítők menüben semmi nem jött fel, csak a PVR-s cuccok így nem tudtam tovább lépni, se skin, se scraper, semmit nem tudtam újratelepíteni.
- Aztán visszatettem az Edent és ráinstalláltam a már belakott Edenre. Így nagyrészt jó lett, de továbbra is vannak problémák:
- A médiatárból bizonyos filmek poszterei nem jelennek meg, újra kell kerestetni őket.
A frissült Aeon Nox felületet újra be kellett állítani, eddig még rendben is lenne, de:
- Saját szűrt playlisteket használtam, külön menüpontként és külön widgetekkel. Az Eden a playlist szűrés szerint tette ki a widgetbe is a filmeket, az új sajnos nem szűr. :(
- A keresőben valami miatt a kurzorokra nem lépked a kirajzolt billen, így használhatatlan távval. (plussz a hosszabb szöveg is kilóg az ablakból)
- Lassú az egész. Az Eden sokkal pörgősebb volt nekem a kis Atomon, ez alig akar scrollozni a médiatárban.

(#19042) canniball válasza toto76 (#19037) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy mit érdemes azt neked kell eldöntened, de az említett usb-s vevő+XBMC kombóval ugyanúgy használható rendszert kapsz. Az iMon egyetlen előnye hogy kikapcsolt gépet is tud ébreszteni míg a nevezett egység csak a készenlétben lévőt.
Nekem egy ilyenem van, alapszintű cucc óccóé (az aprón 2k körül többen árulják), csak rá kell dugni a gépre az felismeri és már lehet is használni. De ha van i-s vagy androidos eszközöd azokra van remote app így pénzbe sem kerül a dolog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19043) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak.
Most próbáltam a legfrissebb nvidia drivers-t+xbmc12+egyedi 23.976 gtx460-as vga-val, eddig nem volt frame drop.
Aki esetleg nvidia kártyát használ, megerősítene nekem, nála is rendben van??

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19044) toto76 válasza canniball (#19042) üzenetére


toto76
tag

Köszönöm.

Egyelőre akkor, majd a ház dönti el. Most olyat választottam ki, amibe belefér az imon is.
Ha esetleg beleszerelmesedek egy olyan házba, amibe nem fér(ne) bele az imon, akkor keresek valamit.
Android is jó lenne, de a család többi tagja még magabiztosabban kezeli a távirányítót.

Köszönöm,
Nem sokára jelentkezem a konfiggal véleményezésre :))

(#19045) canniball válasza toto76 (#19044) üzenetére


canniball
nagyúr

"Android is jó lenne, de a család többi tagja még magabiztosabban kezeli a távirányítót."
Az is tulajdonképpen egy távirányító, csak annyi a különbség hogy nem fizikai gombokat kell nyomogatni. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19046) zolaas válasza cekkk (#19040) üzenetére


zolaas
senior tag

Köszönöm. Ezzel már úgy ahogy megy. De ha mondjuk zene klippről váltok csak sima zenére a kijelző megragad az xmbc feliratnál, nem vált a spectrum analizerre. Pf, jó sok szopás van ezzel még nekem... :O

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#19047) san2000


san2000
tag

Szép estét.

Elkészült végre a HTPC-m és hozzá egy "rövid" leírás.

Akit érdekel az itt megtalálja.

(#19048) Mezga Aladár válasza san2000 (#19047) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem él a link.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#19049) canniball válasza Mezga Aladár (#19048) üzenetére


canniball
nagyúr

Kell egy-két nap mire kikerül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#19050) Mezga Aladár válasza canniball (#19049) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kíváncsi vagyok. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.