Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51002) SunMount3r válasza #45553408 (#51001) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mert egy törölt hsz-re érkezett válaszok voltak.-> Erre már nem emlékszem, hogy az APU téma indító hsz.-t (amire majd én válaszoltam) kinek intézték "válaszul". De azoknak a hsz.-eknek gyak. semmi közük nem volt tartalmilag a továbbiakban kifogásolt hsz.-ekhez.

(#51003) Gempas 70


Gempas 70
aktív tag

Üdv. Mindenkinek!

Bocsi ha láma kérdés.. tudnátok segíteni abban, hogy adott egy Sonos Play 5 bt. hangfal. A Pc ről mivel tudom áttolni a hangot?
Köszi előre is. :R

(#51004) BullZeye válasza Gempas 70 (#51003) üzenetére


BullZeye
veterán

Bluetooth? Veszel egy sticket pár száz forintért.

(#51005) martinkeet


martinkeet
aktív tag

Sziasztok!
Meguntam az Amlogic-kos mókolásokat, a "gyári" androidos lejátszókkal együtt járó problémákat.
Szeretnék összerakni egy HTPC-t, ebben szeretném kérni a segítségeteket.
Lehetőleg egy passzív hűtésű, 4K lejátszására képes (HDR?), perifériával ébreszthető (bocs, ha láma). HDD menne bele. A hang minősége nem annyira fontos, nem vagyok audiofil. Másra nem használnám, csak kompromisszum mentes, jó minőségű filmek nézésére.
130-150K forint a limit.
Köszönöm előre is.
Ui.:
milyen lejátszó szoftver lenne alkalmas, akár fizetős?

[ Szerkesztve ]

(#51006) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Van itthon egy régi P4-es asztali PC elfekvőben, érdemes lenne aköré építeni valamit? Torrent és hd filmek lejátszása lenne a cél.

Let the Zone take me if I am.

(#51007) Baliga Tamás válasza kutga (#51006) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Pentium 3.00Ghz-es procival; 2Gb Rammal és egy 5-6000.-Ftos HD szériàs vga-val Xp alatt is simàn megy a FHD..!:D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51008) Baliga Tamás válasza martinkeet (#51005) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...és làm-làm - mégsem vagyok egyedül..! :C

Szóval ha tartós/problémamentes/profi HTPC-t szeretnél meglepetések nélkül - csakis AMD vonalon gondolkodj - ezt tapasztalatból mondom/ajànlom..!:K

Kodi Media Player-től nem kell jobb FHD-ra - ha 4K HDR a cél akkor MpcHc + MadVR..!

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51009) kutga válasza Baliga Tamás (#51007) üzenetére


kutga
nagyúr

Akkor lehet teszek vele egy próbát, már csak a hecc kedvéért is. ;]

Mondjuk a belső felét nagyrészt cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#51010) djnice válasza martinkeet (#51005) üzenetére


djnice
veterán

Kíváncsi lennék mi a bajod az Amlogic-kal?

(#51011) devil-k válasza martinkeet (#51005) üzenetére


devil-k
nagyúr

Azt ne hidd, hogy a HTPC-t nem kell mókolni... Azzal is kell ám dolgozni, szerintem még többet, mint az Amlogic-os mutatvánnyal. Ha nem adattárolásra használod, akkor miért nem SSD? Vagy SSD + HDD? 130-150k között szerintem nem lehet jelenleg olyan HTPC-t kihozni, amit te szeretnél, tekintve, hogy szükség lenne a kompromisszum mentes lejátszáshoz egy jó videókártyára, aminek most az ára az egekben van...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#51012) Baliga Tamás válasza devil-k (#51011) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Miért - egy HTPC-n mit kell mókolni..?

Hacsak nem a driverezésre/szoftverezésre gondolsz..! De aztàn megy - nem kell vele toszakodni minden bekapcsolàskor hogy hú most ez nem jó - most meg màr az...,ect..ect..!

De amúgy a kèt holmit eleve hülyesèg összehasonlítani is; gondolom mindenki tudja az okokat ..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51013) martinkeet válasza djnice (#51010) üzenetére


martinkeet
aktív tag

A 905-tel, és 912-vel is voltak gondok. Fagyások, hang csúszások főlek 4K-nál. A képfagyások mindig ugyan annál a jelenetnél. PC-NAS-Router-MediaPlayer felállásban. Jelenleg öt Amlogic-kos lejátszóm van itthon, és egyik sem az igazi. Pillanatnyilag egy Minix U9-H van bekötve, előtte Wetek Play 2-t használtam, vagyis nem az belépőszintű dobozkákat próbálgattam.

[ Szerkesztve ]

(#51014) martinkeet válasza devil-k (#51011) üzenetére


martinkeet
aktív tag

Az gondolom, hogy a 900 széria GTX-ből már jó lehet, vagy az 1000 alja.
AMD GPU-kat nem ismerem...
Szerk.:
RX550, pont most megy erről a diskurzus a "milyen asztali mediaplayert" topikban.

[ Szerkesztve ]

(#51015) djnice válasza martinkeet (#51013) üzenetére


djnice
veterán

Hát érdekes, mások erre nem panaszkodnak. Ki is vágnák a sok Vero 4K-t ha így lenne. A CoreELEC-nek pont ugyanaz a kernele. Ha meg pl ugyanannál a jelenetnél fagy, lehet jelezni a fejlesztőknek, de ez többnyire release hiba szokott lenni.

(#51016) hm15 válasza martinkeet (#51014) üzenetére


hm15
senior tag

Szerintem az új Ryzen APU-k is alkalmasak 4k-ra, vagy valóban RX550.

(#51017) SunMount3r válasza hm15 (#51016) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem az új Ryzen APU-k is alkalmasak 4k-ra-> Ezt még így meredek kijelenteni. Nincs még sok valódi infó erről (ha tudsz, linkelheted is). Valamilyen szinten biztos, de ugye az sem mindegy milyen és mennyi kompromisszummal (pl. 4K, HDR 60Hz-en, ill. a fel és leskálázás). Meg ugye az sem mindegy melyik APU/IGP. Az AVS-en van 2 Topic már az ügyben, de elég lassan gyűlnek az infók és kissé ellentmondásosak is. (Aztán ott a van még a MadVR is, amihez valószínűleg kevés még a 2400G-ben is kakaó/memória. Szóval "alap", szokványos fps-es 4K/HDR-hez még ígéretesek, efölött már kevésbé. De sok még a nyitott kérdés és kevés a tapasztalat...)

(#51018) Skillet


Skillet
addikt

pár hozzá nem értő kérdés.
sógor vett egy 4K képes tv-t. olyan új videókártyát akar rakni az energiavámpír, I7-es számítógépébe, ami már tudja a 4K-t... kérdeztem tőle, miért nem a számítógépről játsza le a tartalmakat a tv beépített lejátszója segítségével. azt mondta, a gigabit kevés a 4K-hoz. :) a hdmi kábelekkel példálózott, hogy 2.0 szabvány kell a 4K-hoz, ami már 18 Gbit-es sebességet tud, így az otthoni Gigabit hálózat kevés lesz neki :D
gyanítom, ez marhaság. ekkora (Gigabit) sávszélességen minden jelenlegi tartalom átmegy. vagy tévedek?
én még nem találkoztam olyan két órás filmmel, ami majdnem egy Terabyte lett volna :DD
és itt jön a kérdés, amiről viszont fogalmam sincsen, de szeretném, ha valaki felvilágosítana: minek kell 18 Gbit-es sebesség a hdmi-nek?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#51019) MasterMark válasza Skillet (#51018) üzenetére


MasterMark
titán

Nyilván elég a gigabit a filmeknek.

Azért kell a HDMI kábelnek nagyobb sávszél, mivel ott már tömörítés nélkül (is) mennek a dolgok. Pl. a képet a lejátszó már dekódolta, esetleg a hangot is.

Switch Tax

(#51020) PuMbA válasza Skillet (#51018) üzenetére


PuMbA
titán

A HDMI teoretikus sávszélességét nézni értelmetlen. A szabványban benne van például, hogy 4 darab 32 csatornás hangot 192kHz-es mintavételezéssel is át tud vinni. Ez baromi sok adat, de ilyen film nem létezik, mert a filmek 6 vagy 8 csatornásak 48kHz-en és egyszerre 1 hangsávot hallgatsz. Ja meg két külön videó sáv átvitelét is támogatja a HDMI 2.0, szóval ezért van a 18Gbit, de otthoni felhasználásra alig használsz ki ebből valamit.

[ Szerkesztve ]

(#51021) Skillet válasza MasterMark (#51019) üzenetére


Skillet
addikt

és (#51020) PuMbA
:R köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#51022) MasterMark válasza PuMbA (#51020) üzenetére


MasterMark
titán

És ugye az is LPCM, vagyis tömörítés nélküli. Viszont általában DD / DTS tömörített hang megy, aminek még kevesebb sávszél is elég, mivel majd csak a HDMI másik oldalán lesz dekódolva.

Switch Tax

(#51023) Hohocali válasza PuMbA (#51020) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Ha jol tudom, a 4k 60Hz ycbcr 4:4:4 8 bit eseten kb. "koppon van" a hdmi2.0 18gbps-e. Ilyenkor 10 vagy 12 bitet nem lehet beallitani.
Az mas kerdes, hogy a filmek 24 hz-esek, meg nem 4:4:4-esek, de a PC kepe igen. Szoval nem olyan nehez azt kihasznalni. :)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#51024) PuMbA válasza Hohocali (#51023) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha jol tudom, a 4k 60Hz ycbcr 4:4:4 8 bit eseten kb. "koppon van" a hdmi2.0 18gbps-e."

Csak a videó sávja van koppon. Az hang része nincs, szóval bőven 10 gbps alatt van még így is.

[ Szerkesztve ]

(#51025) Ribi válasza Hohocali (#51023) üzenetére


Ribi
nagyúr

Összeszorzod a dolgokat akkor elvileg tömörítetlen 4k 60Hz 24 bit az 12Gbps.

(#51026) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

(#51027) Hohocali válasza PuMbA (#51024) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A neten talalhato infok szerint ez nem igy van.
De jozanul gondolkodva : miert feleznek a savszelt a video es hang kozott (a hozzaszolasodbol ez jon le), mikor pl. a BD korongokon sokszorosa a video merete a hangehoz kepest?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#51028) #92251648 válasza Baliga Tamás (#51012) üzenetére


#92251648
törölt tag

Ha jól beállítod a gépet, rendezett a filmgyűjteményed, kikapcsolod a frissítéseket és nem variálsz a szoftverekkel, akkor jó ideig nem kell a HTPC-hez nyúlni, csak használni. Csak hát a szoftverekből mindig érkezik verzió, csábító új szolgáltatásokkal, amiknek a többség nem tud ellenállni, felrakja, aztán a bevált beállítások nem jók hozzá... és indul a szívás, ami elveheti a kedvüket.

(#51029) Baliga Tamás válasza #92251648 (#51028) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Hónapok óta kizàrólag a Vga drivert frissítem (azt is csak a jàtékok miatt - amúgy feleslegesen) a többihez sosem kell nyúlnom - mióta a win10 is naponta hoznà a nyomi frissítéseket; azt is kikapcsoltam - semmi problémàm nincs; este ha elaludt a csalàd; és akad érdemleges film - nyitok egy hideg sört; beröffentem a rendszert - dinamikatartomànyt kissé leszűkítem az erősítőn - Imon tàv magam mellett - úgy hasít szépen akár a 4k is; hogy meg sem röccen - fasza feszesen ahogy csak kell..!

Nem kell babràlni/mókolni/szenvedni semmivel...na ez az amit egy jó HTPC nyújthat..! :K

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51030) stigma válasza Baliga Tamás (#51029) üzenetére


stigma
addikt

Hi, okoskodni nem akarok, de nálam a HTPC egyben NAS funckiókat is ellát, igaz azért mert alacsony fogyasztású a lap (Asrock J4105-ITX) ezért az alábbit ajánlhatom:

1. Ne kapcsold ki a gépet :DDD
2. Próbáld ki ha windowst nézed a Windows 10 LTSB verziót mert állítólag csak a szükséges szolgáltatások futnak és nem zabál annyit mint egy Pro verzió.

HTPC-n nekem is szívás volt mikor egy win10-es frissítés 1 óráig települt majd a végén kilőtte a megosztásomat , melyet újra kellett beállítanom.

Illetve án is várom a nagy megváltást, hátha lesz HDR a lapomra és akkor máris váltok Libreelec-re melyen úgyanúgy lehet mindent csinálni mint Win10-en (igaz valaki a HTPC-t játékra is használja) viszont ott nekem még sosem volt gondom bajom (max HDMI-t kell váltanom bekapcsolás után mert nem mindig találta)

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#51031) Baliga Tamás válasza stigma (#51030) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...értelek; hát fogalmazzunk úgy hogy igazàból az én gépem egy közepes gamer-nek indult - amely aztàn végül javarészt HTPC funkciókat làt el maradéktalanul az idő nagy többsègében - Nas funkcióra pedig nincs szükségem; a media playerem ellàtja ezt a feladatot a hàttérben készenléti üzemben ráadásul - hálózaton keresztül pedig bàrmelyikről bàrmelyiket làtom - tehát míg mondjuk filmezek a pc-n addig mehet a letöltés a Popcorn A500-on..!;)

[ Szerkesztve ]

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51032) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/urak!

Milyen os-t érdemes telepíteni manapság? Eddig kodit használtam de kezdek kiábrándulni belőle.

Let the Zone take me if I am.

(#51033) Baliga Tamás válasza kutga (#51032) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Mièrt..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51034) kutga válasza Baliga Tamás (#51033) üzenetére


kutga
nagyúr

YT hol működik hol nem. Felirat letöltés hol működik hol nem. Lefagy, újraindul, újra telepítés után is. Egy RPi2n használom egyébként.

Let the Zone take me if I am.

(#51035) cinemazealot válasza kutga (#51034) üzenetére


cinemazealot
addikt

YouTube-nak állítottál be saját API kulcsot? A használni kívánt feliratozó szolgáltatás nem igényel bejelentkezést? Én is LibreELEC-et (v8.0.2) használok RPi2B-n már jó ideje, de a világon semmi baja nincsen.

(#51036) Baliga Tamás válasza kutga (#51034) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Értelek - Pi-vel és os-eivel nincs tapasztalatom; de win + kodi vagy win + mpchc és madVr rendben van - nem tudok belekötni..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51037) kutga válasza Baliga Tamás (#51036) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen, valami win alapút fogok telepíteni én is szerintem.

MOD
cinemazealot
Asszem igen, bár most épp szabin vagyok és nem tudok ránézni. :D

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#51038) AGE-T


AGE-T
senior tag

Sziasztok!

Kicsit elakadtam ebben a nagy htpc építésben. A problémám az lenne, hogy egy decoderbe fut ki a jel optikán keresztül, de csak a WIN10 saját beépített videó lejátszóján keresztül megy át a többcsatornás jel. Openelec, MPC-HC val nem. Az összes létező kimenetet végigzongoráztam mind a két szoftverben. Találkoztatok már ilyennel?
Az lehet, hogy a w10 szoftvere csinál dolby digit enkódolást, a fenti két app nem?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#51039) cinemazealot válasza AGE-T (#51038) üzenetére


cinemazealot
addikt

Gyakorlatilag bármelyik értelmesebb lejátszónak képesnek kellene legyen arra, hogy a film többcsatornásra kódolt hangsávját ne dekódolja, hanem csak kiküldje az optikai kimenetre (pass through)... már amennyiben az 48 kHz-es 5.1-es Dolby Digital vagy DTS. Ha nagyobb mintavételi frekis (pl. HD) vagy több csatornás (pl. 7.2), esetleg más kódolású (pl. AAC), akkor az az optikán már lehet, hogy nem fér át vagy mivel nem sztenderd, a dekódered nem eszi meg.

Régebben létezett olyan bizonyos hangkártyákkal, hogy Dolby Digital Live vagy DTS Connect, ami bármilyen többcsatornás hangot (származzon az video lejátszóból vagy akár játékból) átkeveri 5.1-re és on-the-fly DD vagy DTS-be kódolva köhögi ki optikán vagy koax-on. Na, ez az, ami az egyik 1-2 évvel ezelőtt Windows 10 frissítéssel elveszett, és én is pont emiatt szívom a fogam, mert most nincs térhatású hangom az egyik kedvenc űr szimulátorom alatt, amit egyébként optikán át hallgatnék. :D Fuck M$!

[ Szerkesztve ]

(#51040) SunMount3r válasza cinemazealot (#51039) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A DD-t és a DTS-t simán tudnia kell az MPCHC-nak (vagy ahogy írod, bármelyik "normális lejátszónak") dekódolnia is és analógon kiküldenie. Szerintem a HD hangokat nem tudja, csak passthrough-n érintetlenül továbbküldeni, amihez viszont egy megfelelő erősítő is kellene. A hangkártya analóg kimenetéből viszont a DD és DTS -ahogy én tudom- simán kinyerhető kell, hogy legyen, akár 5.1-ben is (amennyiben van rajta ennek megfelelő és számú kimenet), de sztereóban még egy laptop-nak is tudnia kell. És mivel minden "gyári" filmes HD hangsáv tartalmazza az "alap" DD vagy a DTS "mag" vagy "csatlós" SD 5.1-es hangsávot is (mivel ez a kötelező sztenderd), ezért ez sem lehet probléma.

És ahogy írod, HD hangokhoz már HDMI fog kelleni, de a DD és a DTS viszont még mehet optikain is passthrough-n, vagy ahogy írtam, a lejátszó app által dekódolva az analógokon.

(#51041) cinemazealot válasza SunMount3r (#51040) üzenetére


cinemazealot
addikt

"Szerintem a HD hangokat nem tudja, csak passthrough-n érintetlenül továbbküldeni, amihez viszont egy megfelelő erősítő is kellene."

Ezt kiegészíteném még a megfelelő adatátviteli közeggel is. A Toslink ugyanis (HD hangokra) sajnos nem tűnik annak.

(#51042) SunMount3r válasza cinemazealot (#51041) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan ezt írtam én is: HD hangokhoz már HDMI fog kelleni, de a DD és a DTS viszont még mehet optikain is passthrough-n

És még egy kis kiegészítés: de a DD és a DTS viszont még mehet coax és optikai SPDIF kimeneten is passthrough-n.

[ Szerkesztve ]

(#51043) Baliga Tamás válasza cinemazealot (#51039) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...nàlam win10-nèl a ver.-hez illő Media Support Pack (Microsoft) telepítése ès a hangkàrtya drive újrarakàsa utàn (SB ZxR) helyreàllt a DDLive hiànya..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#51044) cinemazealot válasza Baliga Tamás (#51043) üzenetére


cinemazealot
addikt

Igen, erről beszéltünk már odaát is, nekem valamiért nem akart működni. De nálam az is "baj", hogy Mini ITX lapom van, az egyetlen PCIe foglalatban pedig már a VGA csücsül, hangkártyából így csak USB-s jöhet szóba. Az Asus U3 pedig a fentebbi beszámolóm alapján leszerepelt. Pedig a saját programban a checkbox ott volt, rendszer szinten viszont a Windows semmi DDL kapcsolatos beállítást nem kínált fel.

Neked a rendszer hang-beállításaiban (tehát nem a hangkártya saját szoftverében) ott van a DDL bekapcsolásának lehetősége? Tudsz esetleg pár képernyőképet mutatni erről privátban vagy a hangkártya topic-ban, hogy ne legyünk itt OFF-ok? :)

[ Szerkesztve ]

(#51045) fonok87 válasza cinemazealot (#51044) üzenetére


fonok87
aktív tag

Szerintem idefér offként :P
Nálam Sound Blaster Z van. Sajnos még nincs olyan zajkeltőm amivel tesztelni is tudom, de elvileg tudja amiről szó volt. Ez alapján gondolom a Zx és a ZxR ugyanúgy.

Truss me, I'm an engineer.

(#51046) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

9800GT 512MB. Kezdhetek ezzel valami érdemlegeset videó lejátszás terén? A FHD persze gondolom simán menne, de még csak egy kis MadVR-es pluszról se álmodjak? Még annyi, hogy csak DVI kimenete van, de van hozzá HDMI átalakítóm, játékra eddig így használtam. Mert azért jó lenne, ha a 3D MVC is menne.

No meg persze NVidia, tudom... Csak akkor érné meg bármilyen szinten, ha a képminőségben legalább a HiMedia Pro lejátszók szintjét hozná és a kadencia se lenne szemmel láthatóan sokkal off-abb. FHD a TV-m tehát a 4K/HDR nem annyira fontos, meg nyilván lehetetlen is ezzel a kártyával (bár más Topic-okban írtak már olyat, hogy állítólag néha a 4K-ról FHD-re és HDR-ről SDR-re a lejátszó által leskálázott videóknak szebb képe van, mint az eredetileg is FHD/SDR verziónak egy FHD/SDR TV-n is :F , de ezt most csak mellékesen írom).

Win 7 van a gépen, de ha kell -és van egyáltalán valami értelme-, akkor rakhatok rá 10-est is.

[ Szerkesztve ]

(#51047) bnorci71 válasza cinemazealot (#51041) üzenetére


bnorci71
addikt

én csak műkedvelő vagyok, egy ideig az alábbi felállásba hallgattam a HD zenét
Samu TV optikán a Creativ DDTS 100 a hang dekódolni és onnan analógon a Genius HT5.1-be

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#51048) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

8cm-es ház ventilátorból milyet érdemes venni? Egy noname ATX házba lesz, jó magas és szellős.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#51049) PuMbA válasza SunMount3r (#51046) üzenetére


PuMbA
titán

Ezek a régi kártyák egy mai Intel HD Graphics szintjét se hozzák, szóval ne is gondolkodj bennük :) A hardveres videó gyorsító egysége több FullHD videóval nem is működik, mert anno még nem voltak olyan univerzálisak és mindenevők, mint most. 512MB VRAM sem elég semmire, madVR-hez meg főleg.

[ Szerkesztve ]

(#51050) kutga válasza kutga (#51048) üzenetére


kutga
nagyúr

Még egy kérdés, gondolkodom egy billentyűzetes airmouse beszerzésén, van valami ajánlott típus?

Let the Zone take me if I am.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.