Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58201) Dorian válasza VoidXs (#58200) üzenetére


Dorian
félisten

Na, most újra beállítottam és mértem mindent. Hááát, jól megszopattál, meg én is magamat ;]
Szóval az van, hogy korábban sem maradt bekapcsolva az EQAPO, hanem a korrigált mérést mentettem el és azt tettem ide be, azért néz ki ilyen egyenletesnek. Szóval feleslegesen mértem újra. :DDD

A másik meg, hogy beállítottam a szub szintjét REW-el 10dB-lel hangosabbra, és pont akkor dob a Cavern warningot, és egy csomó gaint le akar szedni. Utána visszaállítottam egységes dB szintre és így minden oké.

A szub polaritásán (csak az + minden más -) még agyalok. Méréstől most egy darabig megcsömörlöttem, de gondolom meg lehet hallani, hogyha átkapcsolom a szub hátuljánál akkor jobb vagy rosszabb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58202) attiss66 válasza Dorian (#58201) üzenetére


attiss66
senior tag

Na, ez nem semmi, ha VoidXs-el is így kísérleteztek a beállításon a Cavern-el, Amikor VoidXs találta ki a Cavern-t, te meg már "régimotoros" vagy a Cavern ügyben, akkor én mit szóljak?! :DDD Most fogom kezdeni a mérést és ez nem az egyből mélyvízbe ugrás esete, hanem egyenesen az Óceánba egy hátast legmélyebb pontnál. :DDD

(#58203) VoidXs válasza Dorian (#58201) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Asszem bele kell égetnem a fájlba, hogy korrigált mérés. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58204) attiss66


attiss66
senior tag

Össze lett rakva a pc-m a pc-s ismi által, az Asus Xonar D2 hangkártyával, másik nagyobb házba kellett pakolni a hangkártya miatt. Minden frankón üzemel, tesztelte a hangkártyát is, letöltött hozzá egy driver-t.
Display Port a videokimenet, még szerencse, hogy eszembe jutott, kellett egy Display Port-HDMI átalakító.
Először szerintem kipróbálom a digi.koax-on a filmnézést, remélem a Himediát agyonveri hangzásban, furcsállanám, ha nem. Aztán átveszem elméletben megint a kalibrálást, mert nem akarnám elkapkodni.
Egyre nagyon kiváncsi leszek amúgy, hogy a Xonar D2 hangkártya kalibrálatlan digi-koax-án nézett film-nél jobb lesz e, mennyivel lesz jobb, az analógon kalibrált rendszer hangzása. :)

[ Szerkesztve ]

(#58205) Dorian válasza attiss66 (#58202) üzenetére


Dorian
félisten

Egyszerűen figyelmetlenség volt részemről, Void meg távolról, egy görbe alapján a sok hibalehetőség közül egy másikra gondolt.
De így legalább tudjuk azt is, hogy az EQAPO hatasa mindkét módon hatastalanítható ideiglenesen. :)

A szub esetében pedig lehet, h az AVR-em a szub jelszinthez alapból hozzáadja bejövő jelnél a +10dB-t, a csatorna hangerőknel (állítása nem bejövő jel, hanem az avr generálja a rózsazajt) hiába van ugyanoda állítva. Még jó, h az alapból hangosan elvégzett beméréskor a +10dB-es szub nem csapta szét a membránt ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58206) attiss66 válasza Dorian (#58205) üzenetére


attiss66
senior tag

"Még jó, h az alapból hangosan elvégzett beméréskor a +10dB-es szub nem csapta szét a membránt ;]"
Na igen. A Denon AVC A11SR erősítőn van egy beállítási védelem a sub.-ra a limit. Pont ezért, nekem nem kéne azt kikapcsolni, akkor nincs gond, mert nem engedi torzításba a sub.-ot, akármi van. :)

(#58207) Dorian válasza attiss66 (#58206) üzenetére


Dorian
félisten

Mondjuk kb 85, max 90dB-lel mértem 100dB-t illik kibírni egy jobb szubnak :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58208) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#58207) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Kibírni🤔, mozin teljesíteni is.

Legközelebb el is indítok film közben, egy rew mérést,mi is az átlag és csúcs,ahogy én használom.
Kiváncsi vagyok másoknál ez hogy alakul.(pl egy adott film esetén)

(#58209) SunMount3r válasza attiss66 (#58204) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk én furcsállnám, ha digitális kimeneten bármi különbség lenne. Elméletileg a digi jellegéből adódva semmilyen különségnek nem kellene lennie. De kíváncsian várom te mit tapasztalsz.

Amúgy lehet próbálkozni az UniXonar Driver-ekkel is, ha majd az analógról lesz szó.

(#58210) Smiley válasza SunMount3r (#58209) üzenetére


Smiley
őstag

Ez mondjuk neki hetek ota... Ott ugyis kell a mutlichannel miatt a passthrough szoval kurvamindegy mirol jatsza le.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#58211) attiss66 válasza SunMount3r (#58209) üzenetére


attiss66
senior tag

"Mondjuk én furcsállnám, ha digitális kimeneten bármi különbség lenne."

Akkor minden digitális jel egyforma? BBéci szerint nem. Azt írta valahol, hogy:

"Annak a Denonnak/mármint ami nekem is van, a Denon AVC-A11SR/ kiváló a digitális hangja, érdemes szintén kiváló digitális jelet adni neki."

"Amúgy lehet próbálkozni az UniXonar Driver-ekkel is, ha majd az analógról lesz szó."
Igen, erről tudok, de valaki szerint jobb ha az eredetit használom. Viszont a lengyel pali, ahonnan majdnem vettem egy Xonar D2-őt, azt mondta, hogy jobb, mint az eredeti. Na erre varrjál gombot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58212) VoidXs válasza attiss66 (#58211) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Minden digitális jel egyforma. Vannak megvezetett emberek, és vannak, akik ezek eladásából/népszerűsítéséből élnek, de ők ezt a legendás képességüket valahogy soha egy vakteszten sem merték/tudták megmutatni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58213) Smiley válasza attiss66 (#58211) üzenetére


Smiley
őstag

Csak hogy tiszta legyen. Van a filmed mondjuk egy mkv container-ben. Ebben van kep/hang/felirat sav. Ahhoz hogy SPDIF-en multichannel audiod legyen(mindegy hogy coax vagy optikai), DD vagy DTS codec kell, amit egy az egyben oda kell adni az erositodnek. (Ezt hivjak passthrough-nak). Ezt be kell kapcsolnod. Szoval amikor elinditod a filmet, a lejatszod fogja ezt a hangsavot, es egy az egyben mindenfele belenyulas nelkul atdobja az erositonek, hogy nesze csinalj vele azt amit akarsz. Szoval akkor szerinted nem kurvamind1 milyen lejatszorol is beszelunk. Ez a protokol igy mukodik.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#58214) attiss66 válasza VoidXs (#58212) üzenetére


attiss66
senior tag

Oké, de BBéci, aki már sok tesztet végzett, csak van tapasztalata is.

jó ez más és itt más okok is lehetnek, de a Denon 3910 dvd lejátszóm hangminőségben úgy vágja agyon a Himedia Q10 pro-t, hogy meg se nyikkan. :DDD Digitális koax-on ment át a jel mindegyiken. Ugyanaz a letöltött film, médialejátszóról, és dvd lemezre írva és lejátszva a 3910-el.

(#58215) attiss66 válasza Smiley (#58213) üzenetére


attiss66
senior tag

Így igen... de akkor BBéci miért fogalmazott úgy, hogy érdemes kiváló digitális jelet adni neki, ha minden digitális jel egyforma. Minden digitális jel egyforma, de van amelyik egyformább? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58216) Smiley válasza attiss66 (#58215) üzenetére


Smiley
őstag

Azert mert lovese sincs, hogy mukodik a digitalis vilag meg a digitalis jeltovabbitas es annak a feldolgozasa. Mivel nem tanulta ezert fogalma sincs milyen protokolok leteznek es azok hogyan mukodnek, mi mire epul es mit mire alkalmazunk. Ahogyan szinten lovese sincs arrol, hogyan kapcsolodik ossze a hardware es a software, ami pedig elengedhetetlen resze annak, hogy az ember megertse a szamitogepek mukodeset. Ha lenne vagy tanulta volna, akkor nem mondana ilyeneket.
Ahhoz, hogy ennek a mukodeset az ember megertse, eloszor is kell egyfajta mernoki szemlelet masreszt meg erdeklodes a tema irant. Ha ez megvan, akkor csak ido es kitartas kerdese ugyanis van egy rakas ingyen elerheto anyag a BME es a tobbi nagyobb egyetem oldalan a temaval kapcsolatban, teljesen az alapoktol.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#58217) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#58208) üzenetére


Dorian
félisten

Nem tudom milyen hangosan filmezek. A feleségem szerint hangosan :DDD
De nem hangnyomás-verseny ez sztem. Én mindig úgy lövöm be a filmet, hogy a párbeszéd olyan hangos legyen, mintha a szobában beszélgetnének, aztán innentől a film dinamikáján múlik, milyen csúcsok lesznek. Egy normálisabb filmnél ilyenkor nem lehet érteni, mit mond a melletted ülő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58218) spiky03


spiky03
veterán

Kérnék egy kis segítséget, remélem lesz valakinek valami ötlete a témában!

Van egy külső hangkártyám, amin van optikai be és ki menet is. Ő: [link]

A terv az volt, hogy a jack-RCA kábel megy majd a végfokba, az optikai bemenetre meg megy az XBox oprikai kábellek.
Ma próbáltam tesztelni, de sajnos sehogy sem tudtam kicsikarni a hangot az Xbox-ból az optikai kábelen keresztül. :O A beállításaiban kikapcsoltam a HDMI hngot és az optikain pedig bekapcsoltam (DTS-re állítottam).
A WIN-ben a kimenetnél a külsőhangkártya volt beállítva - volt is hang amikor pl a PC-ról játszottam le pl a teszt hangot. Bemenetnél kiválasztottam szintén a külsőhangkártyát (SPDIF), de sajnos semmi hang nem jött ki a végfokra, amikor átváltottam az Xboxra.

Van valakinek valami ötlete, hogy mit hogy kellene beállítani?

A külsőhangkártyához kapott CD-t nem telepítetem fel, csak simán rádugtam a gépre.

A képet azt rendben megoldottam egy 3in 1out HDMI switchel. (ezt tervezem majd lecserélni egy 2out 4 in verzióval, amin pl van oprikai kimenet is, hogy az Xbox XS-t rátudjam kötni a külső hangkártyára optikain mert azon már nincs ilyen kimenet, ha egyszer lecserélem az OneS-t, de ez még odébb van :D ) Valami hasonlóra, csak olcsóbban az Aliról. :D [link]

Köszönöm elóre is! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58219) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#58217) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Alap esetben, én is(eredti hang).
De mikor a stream-ről származó anyagot,kell magyar szinkronnal néznem,akkor ez off-os.

Nem is a hangnyomás hajszolása végett kérdem, csak kiváncsiságból.
Voltam olyan fórumtársnál ahol úgy küldte,hogy biztos nem tudnék egy filmet végig ülni.
Viszont, volt pont az ellentetje is.

(#58220) mandju válasza ctrlaltdel13 (#58219) üzenetére


mandju
senior tag

Én, ha demozok, akkor szoktam 120-125 dB csúcsokat is mérni... emellé 90-95 dB AVG
Mindezt a trinnov -15 és -20 között, a hangsáv minőségétől függően.
Ha csak "mozizok", akkor ez -25 körül szokott lenni.

Azt mondom AVG 85 dB és 110-115 dB csúcsokkal

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#58221) attiss66


attiss66
senior tag

Na! jó a számítógép, prímán működik a hangkártya, letöltöttem a REW-et, az EQ APO-t, aztán próbáltam volna a Cavern-t, a ZIP-fájl-t nem tudom kicsomagolni, a másik számítógépemen ez automatikusan ment. Erre nem lett telepítve, vagy aktiválva az ingyenes WIN ZIP, mert tisztán emlékszem, hogy ilyenre nem fizettem elő. :DDD Mivel holnap vasárnap és ezt a pc-s ismi így nem tudja megoldani, úgy néz ki holnap a kalibrálás próbának lőttek. Az umik1 mikrofon is megvan, az 5m dinamikus usb hosszabbító, az analóg vezetékek, Display Port-HDMI átalakító, a karaoke rendszerem/Laney/ hangfalam állványa az umik1 állványának toldására . A kicsomagolásra nem gondoltam, baxxameg, ki gondolta, hogy ezen a sz.gépen nem működik.

(#58222) attiss66 válasza Smiley (#58216) üzenetére


attiss66
senior tag

"...van egy rakas ingyen elerheto anyag a BME es a tobbi nagyobb egyetem oldalan a temaval kapcsolatban, teljesen az alapoktol."

linkelni nem tudsz ilyesmit? olvasni tudok, meg szeretek is, hátha megtanulom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58223) SunMount3r válasza attiss66 (#58221) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy egyszerű zip file-t nem tudsz kicsomagolni? Mikor kezdted te a "PC-zést" (no fricsa, csak kérdezem)? A Total Commander legalább ismerős? Na akkor próbáld azzal.

[ Szerkesztve ]

(#58224) attiss66 válasza SunMount3r (#58223) üzenetére


attiss66
senior tag

Ha volt választás, sose a total kommandert használtam. A pc-zést jó régen, de nem szorgalmaztam a tudásfelhalmozást :D , csak amennyi pont szükséges . Megvárom a jövő hetet és a pc-s ismi beállítja. Amúgy már kicsomagoltam, egy fizetős ZIP nem engedte, de azt töröltem. Most azt írja, hogy kicsomagolta, de mégse nyitja meg a cavern-t.

(#58225) attiss66 válasza attiss66 (#58224) üzenetére


attiss66
senior tag

"A Windows megvédte a számítógépét A Microsoft Defender SmartScreen megakadályozta egy nem felismert alkalmazás elindulását. Az alkalmazás futtatása veszélyeztetheti a számítógépet. Alkalmazás: Cavern.exe Gyártó: Ismeretlen kiadó"
Csak sikerült megnyitni, de azt mondja a számítógépem, hogy a cavern veszélyes :)

[ Szerkesztve ]

(#58226) VoidXs válasza attiss66 (#58225) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Amikor kiadok egy új verziót (3 napos), az első pár felhasználó mindig belefut ebbe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58227) attiss66 válasza VoidXs (#58226) üzenetére


attiss66
senior tag

Újraindítottam az EQ APO-t és mostmár behozza a cavern-t, nem írja a figyelmeztető szöveget. Nem is cavern.exe, hanem "C cavern". Kérdezi, hogy mindenképp futtatom? Ha igen behozza azt, hogy "Made With Unity" és aztán hozza be a cavern felületet. Ha az EQ APO-t újraindítom, akkor rögtön behozza a cavern-t.
Úgy néz ki, hogy csak tudok majd holnap mérést, kalibrálást gyakorolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#58228) attiss66


attiss66
senior tag

Mi az a Direct Sound és hol lehet azt megtalálni, bekapcsolni. Ezt a kérdést már vagy 10-szer feltettem a prohardveren, de még senki nem válaszolt rá.

(#58233) SunMount3r válasza attiss66 (#58228) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Olyannyira technikailag én se tudom, de az a Windows saját "hangkezelése". És alapból "azon keresztül" szólal meg minden, kivéve, ha digitálisan küldöd ki a hangot, mert akkor nincs jelentősége úgy se. De mire kellene neked? Nem kell külön bekapcsolni, alapból az van. Van még a WASAPI, meg az ASIO, ezek is is ilyen külön "hangkezelő rétegek", ezeket akkor érdemes bekapcsolni (átkapcsolni rájuk), ha analógon hallgatsz valamit, mert némileg jobb minőséget adnak, mint a Direct Sound. És átkapcsolni rájuk leginkább a lejátszó programokban lehet, vagy esetleg a hangkártya saját szoftverében.

[ Szerkesztve ]

(#58236) attiss66 válasza SunMount3r (#58233) üzenetére


attiss66
senior tag

A méréshez kell a direct sound. A wasapi-t és az Asio-t nem ajánlja, mert kikerüli az EQ APO-t. És az ki van írva, hogy direct sound, wasapi és asio, amikből választani lehet?

(#58243) SunMount3r válasza attiss66 (#58236) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már kaptál egy választ, amennyire én tudtam elmagyaráztam, de te még tovább panaszkodsz, hogy nem írt rá senki semmit.

És az ki van írva, hogy direct sound, wasapi és asio, amikből választani lehet? -> Ez most kérdés, vagy állítás, vagy mi? Hova lenne kiírva? Már leírtam, hogy a Windows-ban alapértelmezetten a Direct Sound működik, azt nem kell bekapcsolni külön sehol. Ha meg valami lejátszó programban kérdezed, akkor meg nyilván annak a hangbeállításiban kell keresni, esetleg leellenőrizni, hogy biztosan Direct Sound-on van e.

[ Szerkesztve ]

(#58250) Dorian válasza VoidXs (#58203) üzenetére


Dorian
félisten

Jut eszembe:
Elég jó Cavern automata crossover: a REW-es mérés elemzése után korábban manuálisan 90 és 60-ra állítottam, az automata pedig 83 és 57 :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.