Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) sg22 válasza canniball (#19999) üzenetére


sg22
senior tag

ok. meg meggondolom. viszont most mar irhatnatok 1-2 mobo+cpu alternativat :R

what should I do about this?!

(#20002) canniball válasza sg22 (#20001) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha tényleg csak net és avi/DVD az igény akkor amit linkeltél korábban az is jó lesz. Relatíve olcsó és ha használt is lehet akkor még olcsóbb. De szvsz még így felesleges pénzkidobás...
Illetve amennyiben ragaszkodtok hozzá és nem sürgős akkor lassan jön a brazos és a trinity utódja is, lehet érdemes lenne kivárni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20003) Tonyo


Tonyo
őstag

Használ már valaki win 8-at? Tapasztalat?

(#20004) drdr válasza Kowa (#19995) üzenetére


drdr
senior tag

"A vinyó viszont rettentő sokat dolgozik még film alatt is. egy Samsung 5400 RPM es 1,5 terrás és elég idegesitő hangja van . Másnak is müxik?"

Lehetséges hogy a indexelőszolgáltatás matat a gépen. Én ezt kikapcsoltam HTPC-n, főleg mióta a rendszer ssd-n van.

"
hogyan lehet beállítani a XBMC t hogy betöltésnél ne lássam a Desktopot hanem rögtön XBMC inditóképét lássam?"

XBMC launcher-rel:
http://forum.xbmc.org/showthread.php?tid=136798

De itt a fórumon is volt nem rég róla szó, ha rákeresel megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#20005) drdr válasza Tonyo (#20003) üzenetére


drdr
senior tag

Igen, használok. W8 64 Pro.

Gyors, kevesebbet matat a vinyón, gyorsabban indul mint a W7. Esetleg aStart screen lehet szokatlan, de meglehet oldani, hogy a desktoppal induljon. Okosan elrendezve a csempéket, onnét is indíthatók az alkalmazások vagy windows gomb + D és átkapcsol a desktopra. Nekem pozítív tapasztalataim vannak, főleg az utóbbi 1-2 hónapban, sokat javítottak rajta (win update), ill. lehet köszönhető az AMD driverek (v13.1) fejlődésének is előtte azért volt blue-screen időnként.

[ Szerkesztve ]

(#20006) Kowa válasza drdr (#20004) üzenetére


Kowa
tag

"Lehetséges hogy a indexelőszolgáltatás matat a gépen. Én ezt kikapcsoltam HTPC-n, főleg mióta a rendszer ssd-n van."

elméletileg kivan kapcsolva az indexelő szolgáltatás.

De szinte ha lépkedek a filmek között meg ha maga a film is megy akkor is sokat töltöget

64 bites vagy 32 bites win 7 az teljesen mindegy?

XBMCLauncher este meglesem csak nem tudom miket kell állitgatni benne :N

(#20007) drdr válasza Kowa (#20006) üzenetére


drdr
senior tag

Volt 32 bites w7-en és 64 bites is. Nem mondanám hogy különbség lenne, bár már 2 éve csak 64-et használok.
Mennyi ram van a gépben?

Az indexelő service alapból nincs kikapcsolva, azt neked kell letiltani, ha nem akarod hogy dolgozzon (vagy kikapcsolni a könyvtárakon...)

[ Szerkesztve ]

(#20008) Tonyo válasza drdr (#20007) üzenetére


Tonyo
őstag

Mi a hátránya, ha kikapcsolom?

(#20009) cekkk válasza Tonyo (#20003) üzenetére


cekkk
veterán

Tényleg, ha asrock lapod lesz akkor lehet érdemes a w8 a gyors betöltődés miatt :DDD

Tonyo
Lassabb keresés a fáljok között. Bár nem tudom, hogy használod-e ezt a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#20010) drdr válasza Tonyo (#20008) üzenetére


drdr
senior tag

HTPC-n semmi. Ha sok fájlod lenne és azokat kerestetnéd, akkor lenne haszna. De ott is egy bizonyos pontig, az MS is írja vhol, hogy csak azokra a mappákra legyen beállítva ami ténylegesen szükséges... HTPC-n szerintem nem szükséges sehol.

(#20011) Pista0001 válasza Kowa (#20006) üzenetére


Pista0001
addikt

Virtuális memória, a töredezettségmentesítő is ütemezve van gyárilag, meg még a jóég tudja.

(#20012) sg22 válasza canniball (#20002) üzenetére


sg22
senior tag

az a helyzet hogy az nem core2duo, hanem egy osregi pentium D gép, ritka lassu f*s. es ha mar uj gepet veszek szeretnem dizajnosra megcsinalni. midnegy, akkor fm2, amugy enis erre gondoltam. van valami alaplap ami különösen jo vétel htpc készitésére? teszem azt van benne integralt wifi meg BT vagy valami hasonloság, mire kell figyelni? esetleg valami lapot tudnal ajanlani? :R

what should I do about this?!

(#20013) canniball válasza sg22 (#20012) üzenetére


canniball
nagyúr

"...akkor fm2..."
Amit korábban linkeltél az nem FM2, hanem brazos. Vagy már nem itt tartunk?
És nagyon sürgős a dolog? Mert mint írtam bármelyikről is legyen szó nemsokára jönnek az újak...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20014) Kowa válasza drdr (#20007) üzenetére


Kowa
tag

Mennyi ram van a gépben?

2x2 giga ddr3 1600 as

(#20015) sg22 válasza canniball (#20013) üzenetére


sg22
senior tag

hát figyelj. ötször kérdeztem meg h milyen lapot milyen procival.
egyszer sem kaptam választ egy elég egyszeru kérdésre. azért köszönöm szépen
további szép napot :R

what should I do about this?!

(#20017) jeni válasza sg22 (#20015) üzenetére


jeni
félisten

filmezéshez az FM2-s rendszer kiszolgál rendesen-tehát hacsak az kell akkor egy A10-5800K jó még a A10-5700k ami kevesebbet fogyaszt mivel a 5800 100W,az 5700K meg 65W fogyasztású,és hozzá egy FM2 85x lapot abból az Asus,Msi,Gigabíte amivel nincsenek gondok.
Asrockkal voltak bibik de lehet,hogy az a ITX méretűeknél van,nem tudom pontosan?
Lehet,hogy a Asrock FM2-85x mATX lapnál semmi gond nincsen vele.

Pontos típusokat nem írtam,csak elvi irány mutatónak írtam le.

ha játékra is kell akkor amellé betehető egy ATi 7770 kari,bár nagyobbat lehet-e amit kitudna hajtani ezt én nem tudom
Én szeretnék erre is választ kapni,pl.:Ati 7850-s

[ Szerkesztve ]

(#20018) canniball válasza jeni (#20017) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak netre és avira-DVD-re kell nekik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20019) canniball válasza sg22 (#20015) üzenetére


canniball
nagyúr

Írtam hogy amit linkeltél korábban az is jó lesz - ez nem válasz...?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20020) Vladi válasza canniball (#20018) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Csak netre és avira egy p3 is megteszi. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20021) Kowa


Kowa
tag

Kicsit OFF a téma de tegnap megnyuztam az AMD A6 5400k beépitett IGP ét Crysis3 al 1680 as felbontásba Med/low beállitásokkal egész jóül futott :N lehet egy kis tunninggal még lehet feljebb is lehetne menni

(#20022) canniball válasza Vladi (#20020) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem nem kell mondanod...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20023) Kowa


Kowa
tag

ebben az XBMC Launcher ben mit kell még bepipálni ha mondjuk vissza szeretnék térni a Desktopra és ne feketeke képernyő fogadjon?
Már ha lehet ilyet állitani

Azt a bejegyzést megtaláltam ami egyböl inditja XBMC t rögtön

(#20024) canniball válasza Kowa (#20023) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam külön állítgatás nélkül úgy működik, hogy amikor kilépek az XBMC-ből akkor betölti az asztalt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20025) Kowa válasza canniball (#20024) üzenetére


Kowa
tag

Hát nekem a " Kilépés " re egy szép fekete képernyő fogad mert én átállitottam "Shell boot" ra gondolom valahogy csak meg lehet csinálni hogyha nem leállitom a gépet hanem mondjuk a WIN be akarok matatni valamit akkor visszatérjek a WIN explorer be

Arra azért kíváncsi lennék hogy ha bevan állítva egy automatikusan futó alkalmazás hogy ami együtt indul a WIN el hogy az be is töltődik így Shell boot funkciónál is? pl. egy torrent kliens

(#20026) ferensz válasza Kowa (#20025) üzenetére


ferensz
senior tag

Nem fog betöltődni. Ha azt akarod, hogy az indítópultba bepakolt cuccok automatice elinduljanak a windows induláskor, akkor a shell-t vissza kell állítani az explorer.exe-re, mert az kezeli ezeket az elindítgatós dolgokat.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#20027) canniball válasza Kowa (#20025) üzenetére


canniball
nagyúr

"Hát nekem a " Kilépés " re egy szép fekete képernyő fogad..."
Lehet nálad is ez van.

"... ha bevan állítva egy automatikusan futó alkalmazás hogy ami együtt indul a WIN el hogy az be is töltődik így Shell boot funkciónál is?"
Lehet progi függő de nálam a Remote Trackpad szerviz szolgáltatása alapból nem indult el. De be lehet állítani a Laucherben hogy milyen programokat indítson önmagával együtt. Hátulütője hogy így amikor betölt a win nálam akkor hibát kiabál, mert az említett szolgáltatás ismét elindul.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20028) Kowa válasza canniball (#20027) üzenetére


Kowa
tag

"De be lehet állítani a Laucherben hogy milyen programokat indítson önmagával együtt. Hátulütője hogy így amikor betölt a win nálam akkor hibát kiabál, mert az említett szolgáltatás ismét elindul."

Mondjuk ebben mondasz valamit láttam ilyen bejegyzést este megpróbáljuk.

Amúgy is feldobtam WIN 8 64 bites verzióját ott láttam van ilyen bejegyzés a kilépésre

vagy esetleg XBMC n belül torrent kliens?

(#20029) canniball válasza Kowa (#20028) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem használom, de gugli azt mondja van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20030) zsigus válasza Kowa (#20028) üzenetére


zsigus
őstag

Torrent kliens XBMC-re nincs, csak egy kezelőfelület (webUI), amivel "távoli eléréssel" használni tudod az XBMC-ben az operációs rendszeren háttérben futó klienst. Ilyen kezelőfelület van a transmission-re és a utorrentre is, csak be kell állítani a torrentklienst hozzá.

(#20031) TCr


TCr
veterán

Nem akar senki egy fasza kis Brazos konfigot olcsón? :D

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#20032) KatonaT válasza jeni (#20017) üzenetére


KatonaT
aktív tag

Filmnézésre meg internetre nem elég egy A4-5300?
Ez csak egy kérdés :)
Nem vagyok tisztában az AMD-kel egyáltalán!
Az asztalimban i5-3570K-m van.
Viszont én is nemsokára szeretnék összerakni egy HTPC-t mert nem nagyon találok olyan médialejátszót amit nem szidnak és 100 000 alatt van!
Ennyiből meg már össze tudok szerintem rakni egy gépet is.
Nekem meg nem esik nehezemre win-t indítani és lejátszóval elindítani a filmet :)
Én inkább Intel párti vagyok, viszont az intel megkéri az árát és túlzásba nem szeretnék azért esni egy filmnézésre szánt gép árával kapcsolatban.
Én úgy gondoltam hogy veszek egy ASRock FM2A75M-ITX + A4-5300 + Chieftec GPS-400A8 + Corsair Vengeance DDR3-RAM 8GB PC3-12800+ Win8 Pendrive vagy egy kis SSD-re
Házat meg csinálok neki házilag!
Nem tudom hogy ez mennyire életképes FullHD mkv-ra illetve BD-re.....

(#20033) sb válasza KatonaT (#20032) üzenetére


sb
veterán

De, bőven elég hozzá.
Attól is függ mondjuk mik az igények képminőségben, ill. 3D, stb... tekintetében.
De "sima" fullHD-ra, BD-re a harmada is bőven elég még ennek a konfignak is.

[ Szerkesztve ]

(#20034) canniball válasza KatonaT (#20032) üzenetére


canniball
nagyúr

"...veszek egy ASRock FM2A75M-ITX..."
Volt belőle pár elfüstölt példány, ha tutira akarsz menni inkább másikat válassz!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20035) Peak válasza TCr (#20031) üzenetére


Peak
addikt

Leirod részletesen mid van? Hátha...

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#20036) TCr válasza Peak (#20035) üzenetére


TCr
veterán

Persze, itt a hirdetés.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#20037) KatonaT válasza sb (#20033) üzenetére


KatonaT
aktív tag

3D nem érdekel annyira mert hálóba lesz a tv-n a cucc az meg csak 32"...
Nas-rál lehet etetni a Htpc-t nem?
Mondjuk egy sima D-link 320L-el el tudok látni két gép filmlejátszását?

Na akkor lehet felhagyok az Asrock-al...
Mondjuk az elmúlt 3 konfigomban Asrock lap volt és abból "csak" egy volt gyári hibás ez nem kapcsolt be Z77 EXTREME4-M volt
De a második darab már kíváló volt.

(#20038) sb válasza KatonaT (#20037) üzenetére


sb
veterán

Persze, lehet NAS-ról lejátszani. Elég lesz a sávszélesség is, mivel egy HD film max 20-40mbit/s, tehát a 100-as háló is bőven jó hozzá. A HDD-knek szintén bírnia kell ezt a tempót simán.

Az Asrock elég jó minőségű lapokat csinál úgy általában. 1-2 típus van kicsit gyengébbre sikerült, de én azt olvastam, hogy ITX méretben ez általános a többi gyártónál is. Nem tudom mennyire igaz.

(#20039) canniball válasza KatonaT (#20037) üzenetére


canniball
nagyúr

"Na akkor lehet felhagyok az Asrock-al..."
Az A85 lapjukra (eddig) nincs panasz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20040) #75912448 válasza sb (#20038) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nekem is ez a lap van, MISI-t akartam, de akkor nem lehetett kapni, épp kifogytak a készletek. Aszonnyák az okosok, hogy csak nagyobb terhelés, játék stb után szokott elfüstölni, HTPC-s felhasználás alatt nem fog. Ettől függetlenül ma ASRock FM2A85X-ITX lapot vennék, vagy az említett MSI FM2-A75IA-E53-at. Talán ki is cserélem hamarosan...

Egyébként egy Corei3 3225 konfig sem lenne sokkal drágább, lapot olcsóbban is találhatsz hozz, mint AMD-s ITX vonalon.

(#20041) Vladi válasza canniball (#20022) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Közbe látom már, nehezen boldogultatok a sráccal. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#20043) canniball válasza Enszuke (#20042) üzenetére


canniball
nagyúr

"Es jo esellyel az intel az olcsobb."
Kétlem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#20044) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Ha én a PC-ről két HDMI kimeneten szeretném kiadni a HDhanggal és 3D képpel rendelkező filmet, az megoldható, hogy a VGA HDMI-jén kimegy a TV-be a kép, s pl a HDMI-s hangkártya (1 féle van ilyen, ha jól láttam) meg kiküldi a hangot az erősítőre?

Az erősítő ugyanis nem tudja továbbküldeni a 3D-t:-(

Lényegében mivel nincs két HDMI kimenetes médialejátszó a piacon, csak komoly bluray lejátszók, ezt szeretném PC-vel megoldani valahogy.

Működik?

(#20046) sb válasza Enszuke (#20045) üzenetére


sb
veterán

Új árban alig van eltérés.
Használtan azért jelentős.
A lapok kb egyforma árban vannak prociból pedig egy 4 magos, i3 körüli teljesítményű Llano-t lehet 12-16k között kapni. Egy i3 SB is 20k minimum használtan, IB meg még drágább.

[ Szerkesztve ]

(#20048) sb


sb
veterán

Beüzemeltem - egyelőre csak átmenetileg - a Llano konfigot.
Gigabyte A75N-USB3
A6-3620
2x4GB DDR3-1333/2T @1600/1T (Ez csak elfekvőben volt otthon, 2x2GB van betervezve)
1db Samsung F1 7200rpm, 750GB (+8-10W a mérések szerint)
Modecom Feel 105 TFX tápja, 350W, alacsony hatásfok.

Igazából kétféle céllal vettem:
1. Vagy "normál" netezős PC lesz belőle
- Az i3-2100 helyén hasonló teljesítménnyel, csak jobb IGP-vel.
- Hasonló fogyasztással.
- Paneltáppal (tehát 80-90W alatti max fogyasztással). Emiatt a hűtés sem lesz probléma.

2. HTPC lesz belőle az Ion-om helyére.
- Itt a szűk keresztmetszet a ház, mert a Modecom Feel 202-be alig van hűtő ami befér és mégiscsak 65W TDP-ről van szó).
- Jó fogyasztás kell load alatt - igazából ide egy 2 magos Llano lenne ideális. Nekem erőben elég.

Alulfeszelés
- NB/GPU: -0.250V, 1.150V helyett 0.900V
- CPU: -0.250V: 1.375V helyett 1.125V (Ez a Turbo feszültség, amit szinte soha nem használ, helyette a max órajelen megy Turbo nélkül, 1.025V-on, tehát még jelentősen kisebb feszen.)

Az első két oszlop a valósan mért érték a fenti táppal. Alapon és alulfeszelve. A harmadik és negyedik oszlopot csak átszámoltam az alapján, hogy a Modecom TFX táp hogyan teljesített másik konfigban egy 85%-os Seasonic TFX-hez és az LR1106 paneltáphoz mérten. Tehát ezek is mért összehasonlításból erednek, csak még más konfigokkal mértem az arányokat korábban.)

Modecom TFX TFX 85% Paneltáp i3-2100 paneltáppal
load: 99W 72W 63W 58W 58W
kombustor (igp tressz teszt): 70W 55W 47W 42W
idle: 40W 36W 30W 27W 21W
xbmc(dxva): 41W 35W 31W
mpc-hc(evr-dxva)+lav(dxva): 44W 38W 33W 33W
mpc-hc(madvr)+lav(dxva): 51W 44W 39W

Mellétettem a korábbi i3-2100-at is, ott 2x2GB ram és egy 500-as (talán 1-2W-tal kevesebbet fogyasztó) HDD van mellette.
Az látszik, hogy alulfeszeléssel nagyságrendileg hasonló eredmény érhető el, mint i3-al alulfeszelés nélkül.
Abban még kb -8-10W lehet load mellett. Idle már nem lenne jobb, de így is veri a Llano-t, ami a tesztek alapján furcsa. Sokban a Llano a jobb.

Mindenesetre így már nincs vészesen nagy fogyasztási különbség i3 és Llano között, ami az alapfeszes tesztekből látszik a két rendszer között. Persze cpu-ban a Llano kicsit gyengébb, igp-ben meg erősebb.
Kinek melyik tetszik...

Igazából a hűtés fogja eldönteni a konfig helyét. Még alulfeszelve is feleslegesen erősnek találom HTPC-be, de ha meg lehet hűteni akkor jó oda is. A netezős i3 helyére pedig tökéletesnek tűnik, ha kevés (lesz) az IGP.

[ Szerkesztve ]

(#20049) sb válasza Enszuke (#20047) üzenetére


sb
veterán

Nézd meg mit fogyaszt alulfeszelve. Ugyanaz kb.
Persze ez már nem a normál felhasználás talán, de HTPC topicban vagyunk. :)

Szóval tápban nem feltétlen kell több, de afelől is megközelíthetjük, hogy kevesen választanak paneltápot. Ott meg egy 250-400W-os SFX-TFX tápnál nagyon mindegy, hogy intelt vagy amd-t teszel alá.

Másrészt viszont, a fentiektől függetlenül tökéletesen felesleges volt felsorolni az új árakat, mikor én is azt írtam, hogy újan nem olcsó az amd, csak használtan. ;)

(1866-os ramot 2x áron biztos nem vennék amd mellé se. 1600 +1-2k és kész, esetleg tuning, ahogy nálam, ha meg nem akkor 1333-on marad)

[ Szerkesztve ]

(#20050) Kowa válasza Rederik (#20044) üzenetére


Kowa
tag

"Lényegében mivel nincs két HDMI kimenetes médialejátszó a piacon, csak komoly bluray lejátszók, ezt szeretném PC-vel megoldani valahogy."

Az Asusnak van ilyen media lejátszója Oplay BDS 700

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.