Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) Magga válasza mamago1972 (#26000) üzenetére


Magga
aktív tag

Szerintem ez tipikusan attól függ kategória:
- én erről a gépről torrentezek, így sokat megy, nemcsak akkor ha htpc-ként használom
- tulajdonképpen egy nagy monitorként van rákötve a tv, de be van állítva a távoli elérés is
- nekem van benne egy ssd, így nincs baj a bootidővel
- mivel így használom, nekem nem indul automatikusan a lejátszó, én indítom el, ha szükség van rá
- nekem jelenleg 3 hdd van benne, mert rengeteg sorozatot tárolok
Ha neked mások az igényeid, akkor máshogy alakítod ki a gépet! Szerintem...

(#26002) mamago1972 válasza Magga (#26001) üzenetére


mamago1972
tag

Köszönöm, akkor jól gondolkoztam.

Mi a helyzet a zajszinttel? Ha szinte hangtalan komponenseket választok, akkor elvileg nincs hangja a készüléknek, ugye? Mi a helyzet a vinyókkal? Régóta nincs új vinyóm, nem ismerem a mostaniakat, így nehezen tudom elképzelni, hogy hangtalanak.

Do I make myself clear?

(#26003) Gombinyó válasza mamago1972 (#26002) üzenetére


Gombinyó
őstag

Vannak halk tápegységek, processzorhűtők. A zajszintet le lehet redukálni majdnem 0-ra, nem beszélve a passzív megoldásokról. Filmezés közben nem kell attól tartani, hogy elkezd kerregni a HDD, ha 200 torrent fájlt futtatsz az más történet.

(#26004) mamago1972 válasza Gombinyó (#26003) üzenetére


mamago1972
tag

Köszönöm válaszodat.

Do I make myself clear?

(#26005) szuszinho


szuszinho
őstag

Továbbra sem az igazi nekem a samba (pen+oe). Androidos teló, mac osx látja, de win7-8 nem.
Nektek gond nélkül működik?

(#26006) Magga válasza mamago1972 (#26002) üzenetére


Magga
aktív tag

Én éppen ezért csak WD Green hdd-ket használok....
Nekem csak egy 600-on pörgő ventilátor van a procin és egy 5V-ra kötött venti a tápban. Nem 0 a zajszint, de elviselhető! De természetesen vannak passzív megoldások is.

(#26007) zzola


zzola
félisten

Üdv!
Kérdésem volna a hozzá értőkhöz!
Egy Popcorn A210-et szeretnék leváltani egy házi gyártmányú HTPC-vel. Költséghatékony megoldást szeretnék, egy Asrock E350M1-ra gondoltam, 2-4 GB rammal, 16GB-os pendrive-ról futna az OpenELEC , egy 2 TB-os WD-t tennék bele. Arra lennék kíváncsi, ezzel az alaplappal esetleg bittorrentet lehet-e futtani, mondjuk 10-20-at egyszerre illetve az ELEC-ben van-e olyan funkció (app), amivel a sorozatokhoz feliratot lehet keresni, vagy esetleg magától le is tölti?
2D 720/1080p filmeket futtatnák rajta, esetleg kevés netezés a torrent miatt...
Köszi!

(#26008) szuszinho válasza zzola (#26007) üzenetére


szuszinho
őstag

2 giga ram, 4 gigás pen is elég. 10-20 torrent meg sem kottyan neki. Xbmc pedig szépen megtalálja a feliratokat.

(#26009) zzola válasza szuszinho (#26008) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Feleslegesen nem tennék bele memóriát, háznak pedig a sokak által említett "LC ITX 1340MI mini ITX 75W external" házat gondoltam. Már csak egy távirányító kellene, elég sokan használnak különböző típust, nincsen egy jó árban levő, többek által elismert típus?
Köszi!

(#26010) zzola


zzola
félisten

Valaki ismeri ezt a házat? Kraun ITX ház 80W (KR.0R)
Pofásnak tűnik, 80W-os táppal, fehér színben...

(#26011) szuszinho válasza zzola (#26009) üzenetére


szuszinho
őstag

Napokban jött meg egy kici óccó táv ebayről, már volt is szó róla, többen használjuk nagy megelégedéssel. Előtte telóra töltöttem le távirányító programot, azzal is jól működött.

(#26012) zzola válasza szuszinho (#26011) üzenetére


zzola
félisten

Linket tudnál adni, nem találom... Köszi.

(#26013) radi8tor válasza zzola (#26010) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kísértetiesen hasonlít nekem a fém része valamelyik modecom feel házra. Csak a műanyagot cserélték le.

⭐ Stella

(#26014) zzola válasza radi8tor (#26013) üzenetére


zzola
félisten

Lehet, de sajnos ebben nincsen 3.5"-os hely és nekem az kellene...

(#26015) canniball válasza radi8tor (#26013) üzenetére


canniball
nagyúr

Még azt sem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26016) szuszinho válasza zzola (#26012) üzenetére


szuszinho
őstag

Tessék. Utóbbi idők leggyorsabban megérkezett rendelése volt.

(#26017) wAfu


wAfu
tag

Sziasztok!

Ti milyen 2TB-os HDD-t raknátok egy HTPC-be, ami NAS-ként is üzemel? Minél halkabb, annál jobb.

(#26018) Gabesz26 válasza wAfu (#26017) üzenetére


Gabesz26
senior tag

WD Red (WD20EFRX). Halk, a gyártó NAS-hoz ajánlja és 3 év garancia van rá.

[ Szerkesztve ]

(#26019) zzola válasza szuszinho (#26016) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Ez full kompatibilis, ki-be kapcsolás is működik xbmc - n? Kicsit több pénzt is aldoznék rá, de teljes kompatibilitást szeretnék. Mele F10 irányító is találtam 8k-ért, de arról nincsen infom...

(#26020) canniball válasza zzola (#26019) üzenetére


canniball
nagyúr

Bekapcs. csak készenlétből.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#26021) mhif


mhif
senior tag

Sziasztok,

a napokban beruháztam egy Gigabyte GA-H77TN lapra ([link]), lesz benne 2x2gb SO-DIMM DDR3, egy kis mSATA SSD és egy Celeron G440 proci.
Ami még nincs a konfighoz az a külső laptop tápegység. Neten utána nézegettem és elvileg a következőt írja az oldal: http://www.silentpcreview.com/article1365-page2.html
Tehát 90w-os, 19V-os, 7.4mm (külső) és 5mm (belső) átmérőjű centerpines tápegységet.
Na most nézegettem az árgépen és találtam az Akyga nevű márkát. Ezekkel a paraméterekkel rendelkező tápok 3e ft-tól vannak, de az első PC boltban lebeszéltek erről a márkáról.
Ennek tükrében várnék javaslatokat márka/típus megjelöléssel és kérdésem, hogy a fentebb jelölt 90W/19A-es adatokkal rendelkező tápegység elég lesz-e a tervezett konfighoz, köszönöm!

(#26022) mhif válasza mhif (#26021) üzenetére


mhif
senior tag

Bár az Intel meg jóval nagyobbakat ír, mint 90W...

http://www.intel.com/cd/channel/reseller/asmo-na/eng/products/480805.htm?prn

(#26023) dabadab válasza mhif (#26021) üzenetére


dabadab
titán

A 90 watt boven eleg lesz, a felet se fogja hasznalni a gep.
Egyebkent a Gigabyte azt irja, hogy 12 voltos tapokkal is megy a gep, azokbol talan valamivel nagyobb valasztek van, bar konkret javaslatom ott sincs, en csak ugy random vettem egyet :)

DRM is theft

(#26024) mhif válasza dabadab (#26023) üzenetére


mhif
senior tag

Mint a PC-s tápok esetében, az akkor nem probléma ha nagyobb W értékű tápegységet dugok rá, ugye? A 19V-nak és Amper értékek egyezésének van jelentősége?

(#26025) dabadab válasza mhif (#26024) üzenetére


dabadab
titán

Ami fontos, az az, hogy hany voltos (az alaplapod a 12 - 19 volt tartomanyban barmit elfogad), ezek utan a teljesitmenynel csak az az erdekes, hogy elegendo legyen - ez egy 90 wattos darabbal biztosan nem lesz problema.

DRM is theft

(#26026) mhif válasza dabadab (#26025) üzenetére


mhif
senior tag

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#26027) zzola válasza canniball (#26020) üzenetére


zzola
félisten

Ez a dolog nem hagy nyugodni. Elviekben egy ASRock E350M1-es lap lesz vásárolva. Off helyzetből a távirányítóval való indulás azért nem működik, mert az infra vagy USB port nincsen áram alatt?
Itt PH-n van egy srác, aki csinál "USB-s távirányító vevő, PC, HTPC, ki- és bekapcsolása,távirányítása bármilyen távirányítóval" vevőt. Azt tudom, hogy Asrock-hoz van egy driver/program, ami kikapcsolt állapotban is ráengedi a feszültséget az USB portokra. Nem tudom, hogy openELEC alatt működésre lehet-e bírni az USB-t kikapcsolt állapotban? A másik kérdés, hogy a CIR vezérlő az non-stop áram alatt van-e?
Ha nem jó mondok valamit, javítsatok ki!

(#26028) otps válasza canniball (#25989) üzenetére


otps
aktív tag

Igényem: jó ár/érték arány.

(#26029) slashing válasza zzola (#26027) üzenetére


slashing
senior tag

Nekem az asrock-on gyári cir van az tuti hogy állandó áram alatt van mivel azon keresztül ébreszti a távirányító a gépet. USB aljzatot használ ugyan úgy csak máshogy kell rákötni ha CIR-t akarok használni és máshogy ha ugyan azt usb-ként....

(#26030) zzola válasza slashing (#26029) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Sejtettem, hogy így van...Milyen távirányítód van? Találtam egy ASRock remote controll-t, de az is USB-n keresztül működik...
Kérdés, hogy driver minden nélkül linuxon működik-e a cir. Az asztali deszkám is ASRock, azon is van, de driver is tartozik hozzá...,

[ Szerkesztve ]

(#26031) mhif válasza mhif (#26021) üzenetére


mhif
senior tag

Ne meglett a tápegység el is indult a rendszer, viszont lenne egy problémám: nem látja a BIOS az mSATA SSD-t. Akár ACHI-ra, akár IDE-re van állítva. Akár engedélyezve van az Intel SRT, akár nincs. Ötlet :F

[ Szerkesztve ]

(#26032) slashing válasza zzola (#26030) üzenetére


slashing
senior tag

Nekem az alaplaphoz járt sima MCE . Nekem openelec alatt minden gond nélkül működött és win alatt is.

(#26033) zzola válasza slashing (#26032) üzenetére


zzola
félisten

Köszi. Most akkor off-ból indul az ASRock CIR-en keresztül, vagy készenléti állapotból? Mert mindenki mást mond...

(#26034) slashing válasza zzola (#26033) üzenetére


slashing
senior tag

Power off-ról. Mondjuk fogalmam sincs mi az a készenlét (alvó állapot?). Windows leállítás hagyományosan power gomb megnyom a távirányítón és indul a gép windows boot-al...

(#26035) zzola válasza slashing (#26034) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Én nem win alatt szeretném használni...nah, majd lesz valami..

(#26036) slashing válasza zzola (#26035) üzenetére


slashing
senior tag

Power On-ra mindig el fog indulni bármilyen rendszer is lesz rajta, attól független. Az hogy az adott operációs rendszernél hogyan lesz használható az már kérdés ill. hogy melyik program hogyan támogatja. Pot player nálam nagyon jól használható vele meg az mpc-hc is, minden konfigolás nélkül.... XBMC meg 100%-osan

(#26037) zzola válasza slashing (#26036) üzenetére


zzola
félisten

Nekem épp az lenne a lényeg, hogy távirányítóval is el lehessen indítani off-ból, ennyi kényelem kell nekem... :DDD

(#26038) slashing válasza zzola (#26037) üzenetére


slashing
senior tag

Pont ezt mondom Power ON/OFF (gombra a távon) mindig elindul függetlenül attól milyen OS-t fog bebootolni....

(#26039) zzola válasza slashing (#26038) üzenetére


zzola
félisten

Bocsáss meg, én meg a készüléken a power on/off-ra gondoltam...

(#26040) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Brazos htpc-re milyen win 7 ajánlott? (csak win játszik) Van jelentősége? Legyen inkább basic hogy minél kevesebb erőforrást egyen? Ti szoktátok frissiteni a win-t vagy csak felrakjátok és letiltjátok a frissitéseket? Azért kérdezem, mert eléggé lefogja ahogy látom ha befrissül rajta a sok update.

[ Szerkesztve ]

(#26041) Warter válasza bigdady (#26040) üzenetére


Warter
őstag

Win8/8.1, a verzió meg szinte mind1, ha csak htpc-nek használod. Frissítés meg ahogy tetszik. Nálam be van kapcsolva, mondjuk most a 8.1-es update-et letiltottam.

(#26042) Gombinyó válasza bigdady (#26040) üzenetére


Gombinyó
őstag

Otthoni használatra tök felesleges Professionalt vagy Enterpriset venni.

(#26043) bigdady válasza bigdady (#26040) üzenetére


bigdady
nagyúr

Win megosztást hasznlok a gépről, meg dlna plex szerver fut rajta. Plex Home Theather meg xbmc megy.

(#26044) bigdady válasza Warter (#26041) üzenetére


bigdady
nagyúr

Win 8-at nem szeretnék mert nem tetszik, ileltve hálózatot mindig eldobta, béta driverek stb.

cekkk :DDD Azt kérdeztem melyik win 7, nem akarok más win-t :N

[ Szerkesztve ]

(#26045) cekkk válasza bigdady (#26044) üzenetére


cekkk
veterán

Ha van driver, akkor 8.1 ha nincs akkor marad a 7. Gondolom Vistát meg XP-t nem akarsz.
Más Win meg nincs.
Szervert nem ajánlom neked. ;)

(#26046) #75912448 válasza cekkk (#26045) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha emlékeim nem csalnak, régebben említettél egy megoldást (vagy gondolkodtál rajta), amivel a HTPC-ben található HDD-ket ki-be kapcsolhatóvá lehet tenni. Gondolok itt arra, hogy van 6db HDD a gyomrában, de nem szeretném állandó jelleggel járatni, maximum az egyiket. Tehát HTPC indítás előtt egy eszközzel bekapcsolhatóvá tenni tetszőleges HDD-t, ne adj isten bekapcsolás után is, aktív rendszeren. Van erre megoldás?

(#26047) zzola


zzola
félisten

Urak! Azt hiszem a Brazos-t kihagyom, nem látom már értelmét belevágni. Itt kopogtat az újabb technológia ~10%-al drágábban. GIGABYTE GA-J1800N-D2H lapra gondoltam, hátránya a so-dimm ram, illetve az, hogy Ipon-nál láttam csak, de ~2 hete ott sem kapható egyelőre...

(#26048) #75912448 válasza zzola (#26047) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ez a hír nem arról szól, hogy pont ezeket váltják le.

(#26049) zzola válasza #75912448 (#26048) üzenetére


zzola
félisten

Arról szól, de ettől függetlenül szerintem bele lehetne vágni, amíg lehet kapni egyáltalán. Érdekes a cikk tartama, nem hinném hogy egy friss fejlesztést kidobnának az ablakon, bár már volt rá példa, sosem lehet tudni. Minden én már nem vágok bele a Brazos-ba, van másik alternatívám... :)

(#26050) cekkk válasza #75912448 (#26046) üzenetére


cekkk
veterán

Én most erre nem emlékszem.

A kérdés az, hogy szoftveresen az os-ben be állítható-e, hogy a vinyókat felkeltse vagy nem. Lehet eme remek könyvben van róla szó. :B

Nálam a szervernél úgy van, hogy ha nincs használva az adott lemez akkor kapcsolja le magát. Többségében én azt használom amin a torrentek is vannak így sokszor napokig nem élednek fel. Viszont ha sűrűn használnám őket, akkor én speciel folyamatosan járatnám őket, és nem hagynám, hogy elmenjenek aludni.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.