Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57851) Callisto


Callisto
őstag

Tervezek átállni AV prociról teljesen digitális alapra PC-vel a következőkkel megvalósítva:
Arvus H1-D
Merging Hapi MKII + DA8P card

Nem tudom van-e itt aki esetleg ezekhez ért (inkább a Merging Hapi - Ravenna az érdekes), de ha igen megköszönném ha meg tudná válaszoln egy kérdésemet.
A terv az, hogy lenne egy mini PC ami fogadná az audiot Ravenna protokollon, számolná az aktív crossovert és convolution-t. Ez a PC csak DSP célra lenne és a végeredményt küldené a Mergin Hapi-nak aminek a DA8P kártyája a végfokokra lenne kötve.
Ugyanakkor lenne egy forrás PC (pl. gaming), aminél a hangot akár HDMI-n TV eRARC által, akár Ravennán szeretném kiküldené úgy, hogy ezt is DSP-ze a mini PC.

Valahogy így:

A Ravennát és a Merging szoftvereit nem ismerem. Csupán doksikat olvasgattam és az alapján a lehetőségek szinte határtalanok, de mielőtt fejest ugrok bele érdeklődnék egy hozzáértőtől, hogy megoldható-e?
Főleg az kérdőjel, hogy tudja-e két PC párhuzamosan használni az egy darab Merging Hapi-t.
Az AoIP és a Mergin Hapi elismerten kiváló hangminőségű DAC-ja mellett amiről ódákat zengenek ez a végállomás lenne nekem.
Érdekesség: A DA8P a DAC-nak (előzőn AKM, újon ESS) csak a SDM modulját használja. Minden mást a Merging védett algoritmusai csinálnak egy DSP-vel.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57852) stev65


stev65
tag

Sziasztok, egy hibátlanul működő Onkyo TX-NR1010 A/V erősítőt adnék el ismerősnek, mennyit ér most ez a típus?

Ne ess pánikba!

(#57853) Panthera válasza stev65 (#57852) üzenetére


Panthera
őstag

(#57854) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Valaki találkozott már az alábbi problémával?

Kodi elindítása után ha billentyűzeten(K400) a hangerő gombot megnyomom, kifagy minden.
De úgy hogy csak manuális kikapcsolásra reagál.

Annó is eztcsinálta.
Újra rakattam a gépet, jogtiszta win 10-el.
Most felraktam megint a kodit, hát nem ugyanazt csinálja😤😤😤

Mpc hc megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#57855) SunMount3r válasza ctrlaltdel13 (#57854) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kodi-ban a Keymap Editor add-onnal nézd meg mi van azon a gombon.

(#57856) Mezi1982


Mezi1982
tag

Üdv mindenkinek!

Olyan gondom lenne, hogy a TV ha HDR anyagot kap akkor elmegy a kép és azt írja nincs jel.
Semmi gondom nem volt win 10 alatt egy 1070-es kártyával. Kodi Nexus programot használva.
Win 11 alatt egy 3090-es kártyával a fenti hiba jön elő.

Mi lehet a gond?

(#57857) magickonfig


magickonfig
tag

HDMI extractor-ja van valakinek aki Pc-vel köti össze az Oled Tv-jét?
Sajnos az enyém 7.1-es jellej adja tovább HDMI-n keresztül kettébontja . Egyik a Tv másik az erősítőbe. A win-hangszoró beállításnál ki kell szednem 2 hangszorót, de így se az igazi a hangzás, mert az erősítő 7.1 et ír ki.
Egy 4k 60Hz kéne kizátólag 5.1 es hangtovábbítással , de a 4k 120Hz es lenne a befutó.
Akár Hdmi akár Digital audó jeltovábbítás is szóba jöhet.

(#57858) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Egy átlagos dohányzóasztal belseje. 😂 Takarítgatok.

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#57859) spiky03


spiky03
veterán

PowerDVD 19-et használ itt valaki?
Mik lennének a helyes kép és hang beállítások?

Ezek így alapon jók? :U


Köszönöm!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57860) SunMount3r válasza spiky03 (#57859) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha van megfelelő erősítőd hozzá, akkor a hangbeállítások jók, csak a Dynamic Range Compression-t kapcsold ki, ha lehet.

A Videónál is kapcsold ki az Enhancement-et.

(#57861) spiky03 válasza SunMount3r (#57860) üzenetére


spiky03
veterán

Anthem MRX710 az erősítőm van...

A videónal akkor vegyem le 0%-ra gondolom?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57862) SunMount3r válasza spiky03 (#57861) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen.

(#57863) spiky03 válasza SunMount3r (#57862) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57864) Ijk


Ijk
nagyúr

Régi i5 3570k gépből HTPC lett. Egy 1080p projektor megy róla, milyen olcsó VGA-t érdemes belerakni hogy 4k HDR-t madvr-el feldolgozva 1080p REC709-ben a projektorra küldjek?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57865) Borisz76 válasza Ijk (#57864) üzenetére


Borisz76
veterán

Nv 1050 vagy 1060 talán.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57866) stigma


stigma
addikt

Szaisztok.
Szép lassan építkezem/olavsok utána a témának, az alábbi konfogik valamelyikét építeném magamnak, kipróbálni a madVR-t egy Amlogic boxxal szemben, biztos jobb lesz, de árban nem akarok elszállni: (régi hsz-em és válaszok)
Amit szeretnék:
- ITX alapokon építkezni
- max 35W-os fogyasztással (csak integrál VGA-t használva)
- max használt vagy új alkatrészekből 100k-ig.
Amire gondoltam, és hszben ajánlottátok:
1. Terv: N100-as miniPC helyett melyet, melyet kintről rendelnék inkább építek
Alaplap+proci: ASUS PRIME N100I-D D4 (46k)
Ház+táp: CHIEFTEC Compact IX-01B-85W
memória: 16GB-os max 3200Mhz-s modult keresek (Micron/rucial, Kingston)
SSD: Samsung 970 EVO plus / 980 / 990 vagy valami Micron SSD ami datacenteres
2. terv: AMD 3400G
Alaplap: passzolom, majd keresek valami ITX-es lapot
proci: Amd Ryzen 3400G (picit alulfeszelve)
Hütő: ami belefér a chieftec házba
Ház+táp: CHIEFTEC Compact IX-01B-85W
memória: 2x8GB-os moduk mivel dual chanel-t támogatva van.
SSD: Samsung 970 EVO plus / 980 / 990 vagy valami Micron SSD ami datacenteres
3. terv: [fogyasztásban lehet 85W-ba loaden nem biztos hogy beleférek]
Alaplap: passzolom, majd keresek valami ITX-es lapot
proci: új generációs AMD proci, ami 35W-os TPD-vel rendelkezik és kb 3400G-s szintet tudja
Hütő: ami belefér a chieftec házba
Ház+táp: CHIEFTEC Compact IX-01B-85W
memória: 2x8 GB vagy 1x16GB-os modul
SSD: Samsung 970 EVO plus / 980 / 990 vagy valami Micron SSD ami datacenteres

Kérdéseim:
- 3400G-s proci esetében a 85W-os Táp karcsu lehet ha loadban (100%-on) megy a madVR miatt a proci + intergálrt VGA? (olvastam hogy max load fogasztása 89W)
- Új generációs 4650GE procit (használtan ha találok) érdemes venni?
- Más új generációs Intel CPU játszik? 13 vagy 14.gen?)

Nyilván madVR esetében integtált VGA-val nem várom, hogy maxon toljam, mert egy fullos VGA-t is megfektet ami elég sokba kerül, én inkább integrált alapon építkeznék alacsonya fogyasztással (35W vs 6-10-15W)
Filmeket hálzózatról játszanám le, NAS-ról (Synology DS423+), ezért egy max 250/25GB-os SSD-t tervezem a HTPC-be/MadVR gépbe venni.

HA lapot ajánlotok ITX alapon, akkor kérlek új/használtan olyan lap+ proci max 60k-t súroljon kb, mert még a többi összetevőt is meg kell venni.

Segítséget előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57867) SunMount3r válasza stigma (#57866) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Amlogic opciót már próbáltad?

(#57868) stigma válasza SunMount3r (#57867) üzenetére


stigma
addikt

Hi, Khadas VIM3L HTPC kit van itthon, de más Amlogic S905x2 és x3 boxxaim is voltak itthon.
Legjobban a Khadas tetszett mert jó hűtés, stabil Coreelec amit a mai napig használok megelégedéssel.
Gondoltam ehelyett valami jobbat építek pár évre, mert ha most kéne vennem Amlogic boxot akkor Homatics vagy Nokia 8010et vennék.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57869) Alien! válasza stigma (#57866) üzenetére


Alien!
senior tag

Azon a verzán nem gondolkodtál esetleg, hogy, eladod a mostani tévédet, hozzárakod azt a 100-ast és veszel egy másikat? Mondjuk használtan egy oledet is akár? Drámai javulást evvel tudnál elérni... A madvr manapság modern tévéken keveset hoz, a befektetett összeghez képest minimális a javulás, tapasztalatom szerint.

(#57870) attiss66


attiss66
senior tag

Átjöttem ide, mivelhogy házimozi pc-t akarok építeni/építtetni/, és úgy látom ez a megfelelő hely hozzá. :)

(#57871) stigma válasza Alien! (#57869) üzenetére


stigma
addikt

Hi, de elgondolkodtam, viszont nem +100k-s befektetés az amit hozzá kell tennem sajnos.
Jelenleg a Samsung Q6-os 2017/2018-as QLED TV-m szerintem max 150-200k-s áron tudnám eladni, de inkáb 150k, és használtan olyan OLED TV-t nem tudnék venni, szerintem ami 55"-os 4K-s és Gold kiterjesztett 5 év garija van.
Én TV-t csak így veszek ha veszek is, sőt most hogy gyerköcök is vannak :DDD , figyelni kell mi van Gold/Extra gariba.
Én ha vennék OLED-et akkor Sony/LG közül választanék szerintem, habár egy mostani LG 55 C3-as olyan 430k-ért reklámoztak talán , ehhez még a plusz garival is olyan +300k kell inkább.
Az tuti, ha Samsung megdöglik akkro csak OLED TV-t veszek ezt eldöntöttem. :R

Köszi, hogy gondoltál erre is, és felvetetted, mert gondolkodtam rajta hogy lecseréljem, de árban annyira nem éri meg szerintem.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57872) SunMount3r válasza stigma (#57866) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Intel IGP-k biztosan nem elegek egy komolyabb MadVR tuninghoz, de az alapbeállításokkal talán még elbírnak. De amúgy csak akkor kel a MadVR, ha nagyon spécizni akarod a képet, mert az "alap, natív" képminőséhez már MadVR sem kell, elég a MPC-BE+MPC Renderer kombó is és lesz normális HDR-ed, ahhoz pedig bármelyik újabb Intel UHD IGP megfelel.

(#57873) stigma válasza SunMount3r (#57872) üzenetére


stigma
addikt

Köszi, ezek nekem plusz infók amiket írtál, mint madVR nélküli ,,mód".
Ha lesz időm rendelgetem a cuccokat, ha elérek oda és a végeredményről beszámolok, ha lesz belőle valami :DDD :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57874) attiss66


attiss66
senior tag

Na, körvonalazódott már pár dolog, hogy mikből fog épülni a házimozis pc-m. A hangkártya Creativ Sound BlasterX AE-9 [link] , aztán valamilyen 2 TB-os SSD, pl Kingston FURY Renegade NVMe 2TB [link] , HTPC háznak felőlem egy bili is lehet :DDD , a hang a lényeg. Na de erre gyűjtögetnem kell, vagy 1 évig, az összes alkatrészre+mérőmikrofon. A mérőmikrofont is megúsznám óccsón. :)

(#57875) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy használja-e valaki úgy a gépét, hogy hdmi kábellel van rákötve a tv-re, kozvetlenül, a tv pedig egy optikai kábellel van csatlakoztatva egy 5.1-es erősítőhöz?
Nálam ez a helyzet ugyanis, de egyszerűen sehogy sem tudom beállítani a gépet, hogy 5.1-es hangot adjon ki magából, se játék, se streamelt filmek esetén. Akár hogy állítom a hang kimenetet, akármit állítok a tv-n, csak stereoban hajlandó szólni. Nincs is lehetőségem, 5.1-es kimentre állítani a dolgot, még akkor sem, ha a gépet, közvetlenül kötöm össze az erősítővel, egy optikai kábel segítségével. :( :O
Azért kérdem, hátha valakinek sikerült beállítani a dolgot, hogy működjön.
A vga egy RTX4060, a tv egy 2021-es LG, és végül egy Kenwood 5.1-es erősítő még a csapat tagja.

(#57876) MasterMark válasza AthlonXP (#57875) üzenetére


MasterMark
titán

A TV nem biztos hogy átengedi az 5.1 hangot, viszont közvetlen bedugva jó kell legyen.

Amúgy nagy valószínűséggel rosszul állítod be. Optikain csak DD vagy DTS 5.1 fog átmenni, az meg csak passthrough-val működik.

Switch Tax

(#57877) AthlonXP válasza MasterMark (#57876) üzenetére


AthlonXP
őstag

Úgy van állítva, igen. A tv meg gond nélkül átengedi. Ha pl. egy dvd lejátszót kötök rá hdmi-vel és azon játszok le 5.1-es filmet, akkor simán megy az erősítőre a tv-n keresztül az 5.1-es hang. PC-ről meg sehogy, hiába van ugyan úgy hdmi-vel rákötve. Az a baj, eleve nem tudom beállítani a kimenetet, csak 2 csatornásra. Mindegy milyen jelforrás megy.

(#57878) MasterMark válasza AthlonXP (#57877) üzenetére


MasterMark
titán

Nem jól van beállítva.

2 csatorna az nem gond, passthrough-nál nem számít úgysem.

Switch Tax

(#57879) Patice válasza AthlonXP (#57875) üzenetére


Patice
Topikgazda

Alaplapodon nincs véletlenül HDMI és a prociban integrált VGA?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57880) AthlonXP válasza MasterMark (#57878) üzenetére


AthlonXP
őstag

Mit kéne beállítanom és hol? Átmenőre van állítva a tv-ben a hdmi digitális kimenet. PCM módban is próbáltam, ugyan az..

#57879Patice: Nincs vga a prociban.

(#57881) SunMount3r válasza AthlonXP (#57880) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetleg nem megfelelő ehhez a HDMI port amibe dugod a TV-n? Abba dugd ami a TV kézikönyve szerint a BluRay lejátszóknak van fenntartva.

(#57882) MasterMark válasza AthlonXP (#57880) üzenetére


MasterMark
titán

A PC-n a lejátszó programot kell jól beállítani.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57883) AthlonXP válasza MasterMark (#57882) üzenetére


AthlonXP
őstag

Arra már sikerült rájönnöm, hogy ha VLC-vel játszok le 5.1-es hangot, akkor az gond nélkül megjelenik az erősítőn, a tv-n keresztül. De csak az! Se a streamelt adások hangja, se a játékoké nem megy át 5.1-ben, csak és kizárólag, stereóban. Bármit is állítok a gépen, vagy az alkalmazásban.
Előkotrok egy régi ssd-t és próbaképp, teszek fel a gépre egy Win7-et, megnézem, az hogy viselkedik majd.
Olvastam, hogy a Win10-ben, teljesen átszabták a hangkezelést, ezért máshogy kezeli a dolgokat, mint a régebbi rendszerek. Bár én jelenleg Win11-et használok, de ebből a szempontból, mindegy...
De ez már csak egy ilyen utolsó próba lesz, mert napok óta ezzel kínlódok, fórumok tucatjait olvastam át már, csomó megoldást próbáltam, de ez a VLC-s dolog az egyedüli, ami összejött. Rengetegen kínlódnak ezzel a problémával egyébként, ami elég elkeserítő és dühítő, mert ennek egy teljesen alap, pofonegyszerű dolognak kéne lennie szerintem. :((

Analóg módon összekötve a gépet az erősítővel ( 3 jack-to-rca kábel ), működik egyébként a dolog, de ott meg olyan anomáliába futottam bele, hogy bármit is játszok le, a sub nem megy. Viszont amikor a teszthangokat játszom le, a hang beállításoknál, akkor meg gond nélkül megy az is! Így használhatatlan végül is. De, hogy ez is mitől van?! :U :(

(#57884) Callisto válasza AthlonXP (#57883) üzenetére


Callisto
őstag

Egyébként a rendszerhangok/játék ez megy 5.1-ben? Csak a film lejátszással van gondod? Ha igen, akkor két dolog van: tuti valamit nem jól állítasz be. Vagy a TV-d nem hajlandó az eARC-on tovább engedni a kódolt formátumokat ami meg fura lenne. Gondolom a lejátszóknál akkor megy a többcsatornás hang, ha azok dekódolják és nem passthrough-ra vannak állítva.
Amikor megy az 5.1 az erősítőd kiírja, hogy milyen formátum? Ha mindig PCM, akkor errefelé keresgélnék. Megnézném pl. TV kézikönyvében, hogy működik a passthrough rajta.

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57885) Necronom válasza AthlonXP (#57883) üzenetére


Necronom
senior tag

probaltad mar az AC3FILTER kis progival?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57886) AthlonXP válasza Callisto (#57884) üzenetére


AthlonXP
őstag

Semmi nem megy 5.1-ben!
Csak és kizárólag a VLC-ben sikerült elérni ezt, amikor egy HDDVD demot játszottam le vele. Ez egy bemutató videó, a netről letölthető, dolby digital 5.1-es hanggal. Ezt lejátszva a VLC-vel, tökéletesen szól minden csatornán a hang.
De ezt leszámítva, sehol nincs más csak a sima stereo. A hang beállításoknál csak stereot tudok választani, nincs is más opció.
Se játékok alatt, se streamelt filmeknél, pl HBOMax, vagy youtube 5.1-es videók...
A TV eleve úgy van beállítva, hogy a hdmi kimeneten a digitális hang az átmenő-re van kapcsolva, vagyis változatlan formában küldi az optikai kimetre, amire az erősítő van kötve.

Az AC3filter progival se tudok mit kezdeni, bármit állítok benne, nincs hatással a hdmi kimenet hangjára...

A Win7 telepítés is elmaradt, mert időközben rá kellett jönnöm, hogy semmilyen driver nincs már a gépemhez, Win7 alá... Túl modern a cuccom. :) :U

(#57887) Rolibratyo válasza AthlonXP (#57883) üzenetére


Rolibratyo
csendes tag

Ez a felállás (PC HDMI out --> TV optical audio out --> AVR) nem épp megszokott, de nem lehetetlen működésre bírni, ha az ember tisztában van a szabvány adta lehetőségekkel.

Mivel ezt még nem írta senki gondolom jól jöhet:
"Digital (S/PDIF) audio supports:
2-channel PCM audio
Compressed surround sound audio (Dolby Digital, DD+, DTS, DTS-ES"

Ergo csak akkor lesz 5.1-es hang optikai kábelen az AVR-rel, ha a fent felsorolt tömörített hangot próbálsz meg átküldeni rajta, ahogy a DVD lejátszóval is sikerült mivel a DVD lemezek nagy részén DD vagy DTS hang volt.
Pl. ha esetleg megvan DVD-n a Pearl Harbour 2001-es film ami az elég ritka 5.1 LPCM hangsávval készült, akkor az se menne át az AVR felé optikai kábelen a szabvány korlátai miatt.
Anno a DVD audio és SACD lejátszókon ezért jelentek meg az 5.1 analóg kimenet mellett a komolyabb sávszélességet támogató i-Link (Pionner) ill. Denon Digital link csatlakozók a multichannel LPCM audio hangsávot tartalmazó lemezekhez.

Amúgy egyik esetben sem írtad, hogy épp milyen audio formátumú anyagot próbáltál lejátszani.
Miközben a hozzászólásomat pötyögtem épp akkor osztottad meg, hogy a VLC-vel is dolby digital anyagot sikerült lejátszani, így ez is alátámasztja amiket eddig írtam.

A Windows teszthangja is mulichanel LPCM így az se fog átmenni az SPDIF-en csak HDMI-n vagy analógon.
A PC-t használva forráskészülékként is csak akkor lesz 5.1 hangod az optikai kábelen keresztül - akár a közvetlen az AVR-re csatlakozva, akár a TV-n keresztül - ha a következő audio formátumokat továbbítod bitstreamként: Dolby Digital, DD+, DTS, DTS-ES.
Remélem segítettem megfejteni a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#57888) AthlonXP válasza Rolibratyo (#57887) üzenetére


AthlonXP
őstag

A PC HDMI-vel van csatlakoztatva a tv-re. A tv pedig optikaival az erősítőre. Sajnos nincs hdmi bemenet az erősítőmön.
Nekem az lenne a lényeg, hogy a játékok alatt legyen 5.1-es hangom az erősítőn, igazából minden más, lényegtelen volna.
De akkor ezek szerint ez felejős lesz, ahogy látom...

Ez működne is, de csak akkor, ha analóg módon, közvetlenül kötöm a gépet az erősítőre, 3 jack-to-rca kábellel. Ilyenkor a Windowsban is be tudom állítani az 5.1-et kimenetként és a teszthangok is szépen szólnak, mind a 6.
Na most amikor elindítok egy 5.1-es hangfolyamot, filmet, játékot, vagy egy sima stereó zenét, akkor viszont nem szól a sub, ergo nincsnek mély hangok! De a teszthangok lejátszásánál van, de csak ott!
Ha youtubeon is játszok le 5.1-es teszt videót, ahol mind a 6 hangszórót megszólaltatják külön, akkor ott sem szólal meg a mély, a többi igen... De ez is mitől van?! :F :O

(#57889) Necronom válasza Rolibratyo (#57887) üzenetére


Necronom
senior tag

A PC-t használva forráskészülékként is csak akkor lesz 5.1 hangod az optikai kábelen keresztül - akár a közvetlen az AVR-re csatlakozva, akár a TV-n keresztül - ha a következő audio formátumokat továbbítod bitstreamként: Dolby Digital, DD+, DTS, DTS-ES.
Remélem segítettem megfejteni a problémát.

Ohmm...igen :) a TV-n keresztulbe nem tudok sokat..probaltam, de el nem tudom kepzelni, hogy ott barmi is akarmilyen logika szerint mukodjon..

A regi AVR-en nekem sem volt HDMI csatim (1804) viszont az alaplapon volt optikai es coax is...Semmi gondom nem volt az 5.1-es hangokkal - persze, hogy csak max 5.1, de ez akkor szuper volt, mind a jatekok mind a filmek - az ac3filter abban segitett, hogy a passthrough tenyleg mukodjon es a dekodolni valot adja at tutira az AVR-nek

Jott a HDMI korszak, jottek a kis media lejatszok, TV boxok stb
es neha mar gondba voltam ezekkel pont igy ahogy a kerdezo irkalja, hiaba volt a tv boxon optikai kimenet valahogy a DD is csak stereo lett a vegen (itt is voltak elteresk box es box kozott es pl nemelyik Kodi fork /SPMC/ teljesen jol mukodott minden)
DE persze ez lutri volt egeszen addig, amig az AVR le nem csereltem az elso HDMI-s verzsonre (X1500H), onnantol minden bibit el lehett feledni

musorforras HDMI out-->AVR-->TV - kesz

ps: ANALOG modon akkor mukodne normalisan, ha lenne egy kulso DAC-od, amin van eleve 6db analog csatorna--nemtudom a PC-den nincsen?
de en inkabb eladnam az AVR es vennek egy olcsobb HDMI-s

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57890) Callisto válasza AthlonXP (#57886) üzenetére


Callisto
őstag

Amit írtak, hogy ha van alaplapon optikai kimeneted akkor azt használd a hanghoz úgy, hogy közvetlen az AVR-re kötöd jó ötlet. A lejátszó programokban be tudod állítani, hogy a hangot más eszközön játssza le és ne a HDMI-n.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#57891) MasterMark válasza AthlonXP (#57883) üzenetére


MasterMark
titán

Ez azért van mivel már leírtam hogy csak DD és DTS tud optikain átmenni 5.1-ben, különben csak sztereó lesz.

Játékok és streamek, alkalmazások stb azok nem ilyen hangot adnak ki. Ezért nem fog átmenni így.

Ehhez kell DTS Connect vagy Dolby Digital Live ami menet közben bekonvertálja a hangot DD vagy DTS-be amit már átfér optikain is.

Switch Tax

(#57892) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Hát köszönöm az infot mindenkinek!
Analóg kimenettel a fentebb leírt problémám van, fogalmam sincs egyelőre, hogy miért, de majd még foglalkozom vele.
Az erősítőt nem tervezem cserélni egyelőre, használom, amíg be nem döglik. Nézegettem hdmi-s verziókat, használtan kb. 30-40 ezertől lehet kapni őket, majd beruházok egyre, a mostanit is használtan vettem, bő egy éve, kettő...
Ez is egy már bő 10+ éves Kenwood, erre cseréltem le a korábban újonnan vett ( már majd 20 éves ) Pioneer-emet, amiben tönkrement az STK ic ami már nyilván nem kapható, így kuka az egész. :(

Mindegy, elengedtem ezt a digitális kimenetet, marad az analóg, ha meg tudom oldani, hogy megszólaltassa a subot is rendszer, ha már be van állítva és az önteszten is működik... :U

(#57893) SunMount3r válasza AthlonXP (#57892) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A PC-nek kötelessége kiküldeni a megfelelő formátumú több pont nullás hangot HDMI-n és SPDIF-en is. És ha az erősítő specifikálva van ezekre a hangsávokra, akkor annak meg ezeken a bementeken kötelessége fogadni és rendesen megszólaltatni azokat.

Az, hogy a TV melyik HDMI bemenetéről milyen formátumú hangokat tud tovább küldeni, már jobban kavarja a helyzetet. Bár lehet csak (el)beállítás kérdése és meg lehetne oldani ezt is, vagy másik HDMI bemenettel próbálkozni (tudom gyenge tippnek hangzik, de kitudja)...

(#57894) Smiley válasza AthlonXP (#57892) üzenetére


Smiley
őstag

Itt minek az ontetsztjerol (pc vagy az erosito) beszelunk amugy? Nem akarok nagyon belevau, de nincs az erositon valami olyan ami az analog input-ot egy az egyben tolja ki a hangfalakra mindenfele belenyulas nelkul?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57895) MasterMark válasza SunMount3r (#57893) üzenetére


MasterMark
titán

Optikain tömörítés nélkül csak sztereó hangsáv fér át.

Switch Tax

(#57896) SunMount3r válasza MasterMark (#57895) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tudom, hogy csak DD és DTS megy át, de hát alapból is ezekkel van gond, nem?

(#57897) MasterMark válasza SunMount3r (#57896) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, mivel írta hogy az működik, csak a játékok meg a streamek nem mennek amik ugye nem DD vagy DTS.

Switch Tax

(#57898) SunMount3r válasza MasterMark (#57897) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Streaming miért ne volna DD, csak az lehet. Ill. DD+Atmos is. Az már nem fér át az SPDIF-en, az igaz. Akkor ez a gond kilőve.

(#57899) MasterMark válasza SunMount3r (#57898) üzenetére


MasterMark
titán

Mert böngészőből, és általában a streaming appok nem tudják a passthrough-t.

Switch Tax

(#57900) AthlonXP válasza Smiley (#57894) üzenetére


AthlonXP
őstag

A PC-nek az öntesztjéről van szó, amit lehet csinálni vele, mikor beállítod az adott hangszóró konfigot a kimeneten. Mindegyik hangfalat megszólaltatja külön-külön, amikor analóg kimetre kötöm az erősítőt, de ha zenét hallgatok, filmet indítok streamen, vagy játékot, akkor a sub nem szól, minden más, igen! :F :O

#57898SunMount3r: A tv is csak optikaival van rákötve az erősítőre és bármilyen formátumú hangot át tud küldeni neki. A tv-n az optikai kimenet "áthaladóra" van állítva alapból, ami a hangot illeti.
Ha tv-n indítom a streaminget és úgy nézem a filmet, akkor megy az 5.1 gond nélkül. Ugyan ez PC-ről már csak stereo, ha optikával kötöm össze közvetlenül a gépet az erősítővel, ha hdmi-vel kötöm a gépet a tv-re, majd azt optikával az erősítőre, akkor is ez a helyzet! Szóval ilyen szempontból lényegtelen, hogyan van összekötve a gép az erősítővel.
De mint korábban is írtam, ez számomra lényegtelen, mert stramingről szoktam filmeket nézni, azt meg közvetlenül a tv-vel, így ott eleve adott a térhatású hangzás, minden hiba nélkül, pc-vel meg nem filmezek.
Nekem elsősorban az lenne a lényeg ugye, hogy a játékok hangját tudjam 5.1-ben élvezni, a többi az másodlagos lenne.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.