Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) hash99 válasza spiky03 (#57000) üzenetére


hash99
senior tag

A subod gondolom aktív? Akkor nem kell végfok.

(#57002) devil-k válasza spiky03 (#57000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Visszatérve a házra. Én biztosan nagyobbat vennék, de én eleve rack képes házakban gondolkozom. :) [link]

- mozi bolondéria -

(#57003) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#56999) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

De gondolom te abba használod amit posztoltál képet, ő meg NAPPALIBAN😉🙂

(#57004) devil-k válasza ctrlaltdel13 (#57003) üzenetére


devil-k
nagyúr

Na, ja. Nappaliba valóban nem való, kivéve ha van valami hangszigetelt rack szekrényed amit el tudsz dugni valahova.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57005) python1 válasza spiky03 (#57000) üzenetére


python1
veterán

Nálam 6db van a nappaliban, éppen, hogy elég, de én ugye nem vagyok 100%-os. :DDD
Korábban már linkeltem paler kollégának néhányat, meg is érkezett hozzá már az egyik, az nappalibarát, és eléggé tágas is és mehet bele minden, és igen, végfokolj nyugodtan, időtállóbb és tulajdonképpen végleges megoldásként is mehet, a dobozaid szeretni fogják, na meg te is.
Készítesz neki egy kis rack szekrényt, amibe mindent elrejthesz, és azt is elfelejted, hogy egyátalán létezik a rendszer, csak letisztult hang és semmi buzerálgatás, ha egyszer beállítod. (ez csak vicc) :DDD
Jelenlegi házad alkalmatlan HTPC-re, vagyis a legalapabb FHD beállításokra képes lejátszásra képes konfigot tud fogadni, cserébe hangos is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#57006) paler válasza python1 (#57005) üzenetére


paler
aktív tag

Egy kis szakmai kérdésem lenne :P
1660S VGA mellé egy Ryzen 3 CPU mennyire passzolna?
Egyáltalán van jelentősége a CPU erőnek egy dedikált VGA mellett?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57007) python1 válasza paler (#57006) üzenetére


python1
veterán

Persze, hogy van, de most olcsón hozzá lehet jutni egy ryzen 5-höz, de erősebb 3-as is elég lehet igen.

(#57008) kicsi83 válasza python1 (#56988) üzenetére


kicsi83
tag

Köszönöm a választ, tudnál esetleg ajánlani valamit ami mindenképp jó? Maradnék ennél a mini pc vonalnál.
Köszi!

(#57009) paler válasza python1 (#57007) üzenetére


paler
aktív tag

Pontosítanék, azzal tisztába vagyok hogy pl. gamenál van jelentősége, de pl. a MadVr-nél is befolyásol valamit? Beleütközhetek CPU limitbe MadVr-nél is?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57010) spiky03 válasza hash99 (#57001) üzenetére


spiky03
veterán

Nem. Passzív egy DIY Dayton Ultimax (lehet eladó lesz:D)

@devil-k
Aa jó lesz nekem a sima ház is. Nincs rack szekrényem, nappaliban lesz csak. ;)

@phyton1
Igen lehet nekem is az lesz majd a végállomás a végfok, de előbb össze kell barátkoznom a HTPCvel és rendesen be kell lakjam majd.:DDD
A Jamok nekem már végállomás :C

Mondjuk így jobban bele gondolva, az Xboxnak tényleg nem fontos az EQ. Csak akkor így, hogy lesz hangom a rendszereny ha végfokok lesznek csak?:U Mert a képet egy HDMI splitterrel kitudom rakni a projektorra.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57011) devil-k válasza spiky03 (#57010) üzenetére


devil-k
nagyúr

Megvan a rack szekrénynek is a varázsa, helye a nappaliban is akár. :) Legalább egy helyen van minden, nem pedig "szanaszét". :D

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57012) spiky03 válasza devil-k (#57011) üzenetére


spiky03
veterán

Igen ezt gondolom.
Gondolkodtam én is már, hogy ha esetleg végfokra váltók akkor vsz kell neki egy új tv szekrény amin, vagy amiben lennék.:D
Vsz egyedi tervezés lenne. De ugye ez még odébb lesz, ha lesz.

Most a PC legyen meg:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57013) python1 válasza kicsi83 (#57008) üzenetére


python1
veterán

Ez sem elvetendő, de mindenképp próba útján lehet megállapítani, hogy valóban elég-e arra a felhesználási területre ami neked kell.
Ebben a miniPC-s vonalban nem vagyok otthon, de gondolom ahonnan vennéd tudnak segíteni, viszont azt érdemes előre letisztázni, ha nem hozza amit a speckóban leírnak, vissza fogod küldeni.
Egyébként amit linkeltél, speckója szerint vinné azt ami neked kellene.

(#57014) Khaosz55 válasza spiky03 (#57000) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szerintem felesleges végfokolnod ha nem házbontósan filmezéel vagy zenélsz. A T. Amp-al nem hinném, hogy előre lépés a mostanihoz, max több a tartalék. 3 T.AMP sem lesz a szoba dísze, venti csere nélkül meg zavaró is lehet.

(#57015) python1 válasza Khaosz55 (#57014) üzenetére


python1
veterán

Én a 6db T. ampot már 3-éve használom ventik nélkül, remek végfokok, nagyon jó hangminőséggel, van neki 4 csatornás változata is.
Azért a 3db végfok majd 30 kiló, toroid meg tisztességesen megépített erősítők, arról nem is beszélve, hogy automatikusan kapcsolnak mikor jelet kapnak, az tény,hogy nem egy sz@rrá hipeolt "műanyag" 8kilós fosch, de egy szekrényben elférnek, az idők végezetéig kiszolgálva.
Nálam Emotivákat váltottak, pedig teszteltem sokáig őket, hogy ne szeressem jobban őket.

[ Szerkesztve ]

(#57016) spiky03 válasza Khaosz55 (#57014) üzenetére


spiky03
veterán

Amikor nincs itthon a család akkor úgy mozizok/nék :DDD

Nah de újratervezés van.
Erről mi a véleményetek?
Mert lehet így jobban járnak mintha a meglévő házba szedném össze a cuccokat, amibe később nem tudok már plusz kártyát tenni ha úgy alakul.
link

Ez jó lehet a full HDra, BDre, streamingre?

Esetleg később egy hangkártya bele a végfokokhoz, ha ott tartok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57017) python1 válasza spiky03 (#57016) üzenetére


python1
veterán

(#57018) spiky03 válasza python1 (#57017) üzenetére


spiky03
veterán

Ez annyival jobb?
Mondjuk nekem nem kell winyo, elég a 280 ssd:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57019) python1 válasza spiky03 (#57018) üzenetére


python1
veterán

Ez 2 generációval feljebb van, mindenben erősebb a konfig, de amit linkeltél az is ok fullhd-ra.

(#57020) Khaosz55 válasza python1 (#57019) üzenetére


Khaosz55
addikt

SSD kell bele. Vinyóról egy OP rendszert sem indítanék el hacsak nem vagy végtelenül türelmes.... SSD-től lesz 21. Századi egy gép.

(#57021) devil-k válasza Khaosz55 (#57020) üzenetére


devil-k
nagyúr

Attól is. :DDD Meg végre kellene egy olyan Win ami nincs telefosva mindenféle felesleges sallangokkal. Anno volt törekvés a “minimal” Windows verziókra, de aztán elhalt a dolog. Én személy szerint ezért sem használok főgépnek Win alapú rendszert.

- mozi bolondéria -

(#57022) python1 válasza Khaosz55 (#57020) üzenetére


python1
veterán

Az ssd a legutolsó szempont egy konfignál, az platformtól független, itt egy 2 generációval magasabb gépről beszélünk a 6.gen ellen, egy ssd-sem opcio egy M2 ssd ellen, amit az általam linkelt konfig kezel akár 2db-ot, ha már a 21.-századi konfigokról beszélünk, főleg a fentebb említett 2 gen különbség miatt is.
Én biztosan nem invesztálnék egy jóval gyengébb és elavultabb konfigurációba, az ssd hiánya miatt (4e forintos tétel).
devil-k
Nekem nincxs semmi problémám a winfos ellen, mindent beállítok moiután telepítem, mindent tiltok amit csak lehet, fixálom az értékeket, biost optimalizálom, azt évekig nincs semmi problémám.

[ Szerkesztve ]

(#57023) devil-k válasza python1 (#57022) üzenetére


devil-k
nagyúr

Erről szívesen látnék egy leírást, ismertetőt tőled. Szerintem nagyon sok embernek segítség lehetne itt, aki a HTPC irányába kacsintgat. :)

- mozi bolondéria -

(#57024) python1 válasza devil-k (#57023) üzenetére


python1
veterán

Sajnos nem vagyok jó leíró. :N
Annyi, hogy mindent tiltok amit nem használok, de még éppen a elfut a rendszer gond nélkül.

(#57026) Khaosz55 válasza python1 (#57022) üzenetére


Khaosz55
addikt

SSD nem tétel anyagilag, de vinyról nem futtatnék op rendszert az tuti.

(#57027) python1 válasza Khaosz55 (#57026) üzenetére


python1
veterán

Persze, értettem én, hogy mit akartál mondani.

(#57028) spiky03 válasza python1 (#57017) üzenetére


spiky03
veterán

Sajnos már nincs meg ha jól látom.

Ezek közül ajánlott esetleg valamelyik?

Fujitsu ESPRIMO C910-L

HP EliteDesk 800 G1 MiniPC

Fujitsu Esprimo C720 USD

Mondjuk, ha jól láttam nincs mindegyiken HDMI csatlakozó csak DVI.
Van esetleg jelentősége, ha egy átalakítóval küldöm tovább a képet?
DVI to HDMI?

Vagy esetleg innen valami jó vétel?
PcBroker

Valamint van bevált vezeték nélküli billentyűzet,amin van egér/touchpad is?

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57029) python1 válasza spiky03 (#57028) üzenetére


python1
veterán

Komolyan mondom, pont olyan vagy mint a kisebbik fiam, már szenved a processzor vásárlásával 1-hónapja, úgy, hogy szereztem neki egy jó ajánlatot, azt majd ő megoldja, most nem lesz neki karácsonyra Gamer gépe. :DDD

Ezeket akár el is felejtheted, amiket linkelgettem, azok mind 2-3 gen magasabb szint, mind integrált IGP mindpedig processzor erőben, ram gyorsaságban, ami a videó feldolgozásban számít. Hogy nincsen rajta HDMI, sokat nem számít, igazából semmit.

[ Szerkesztve ]

(#57030) python1 válasza python1 (#57029) üzenetére


python1
veterán

[link] , [link] , [link] [link]
Valami hasonlókat nézegess, vagy frisebb 8.gen gépeket

(#57031) spiky03 válasza python1 (#57029) üzenetére


spiky03
veterán

:DDD jól van nah.

Nem akarok majd évente fejlesztgetni, most szeretnék egy olyan vasat, ami kiszolgálja a korábban említett igényeimet. :DDD
Meg most inkább afféle kacsingatok, hogy így egybe gépet vennék és nem a meglévő házban cserélném a dolgokat.

Akkor amiket linkeltem az mind kuka?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57032) python1 válasza spiky03 (#57031) üzenetére


python1
veterán

Kuka igen, azokat nézegesd amiket küldtem, azok 2 generációval fiatalabb gépek, a többit leírtam, lényeg, hogy i5 6 vagy 8-cal kezdődjön a processzor száma.
Meg innen csemegézges.
Most pedig megyek az LCR-eket buzerálni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57033) spiky03 válasza python1 (#57030) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm :R
Ez szimpatikus: DELL 7050 SFF

De megnézem a másik linket is, én eddig a mini/htpc szekcióban nézelődtem. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57034) Khaosz55 válasza spiky03 (#57031) üzenetére


Khaosz55
addikt

Amiket linkeltél az a múlt, és nem hiszem, hogy évekig jó lesz. A másik fontos, hogy nem tudom milyen táp van bennük, de gyanítom valami ócska tucat cucc. Egy normális táp 15k-tól indul. Persze nem muszáj, de ha táp elhal viheti magával a koplett gépet. Ezért is fontos a minőségi táp. Igza nálam már olyan is adta meg magát, de semmit nem vitt magával. Régi gép ócska táppal időzíttett bomba és még terhelés sem kell neki...

(#57035) devil-k válasza Khaosz55 (#57034) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyetértek. Nekem pl. a saját, épített szerveremben egy SEASONIC SS-350M1U-F0 350W táp van. Vígan megyek évek óta 7/24-ben. :)

- mozi bolondéria -

(#57036) spiky03


spiky03
veterán

Hát nem könnyítitek meg a vásárlást ;]:DDD

Gondoltam veszek valami használt kis gépet és kész.

Nálam csak film/streaming/BD lenne, meg az EQ progi futtatására.
Esetleg néha Spotifyra.
Nem menne 7/24-ben.

Akkor lehet mégis a meglévő házban kellene venni cuccokat?:U

De úgy meg van egy olyan érzésem, hogy nem jövök ki 50 ezerből...
Többet meg nem nagyon tervezek áldozni erre a projektre.
Nálam fullHDra kell csak. Madvr nem szempont így nincs szükségem erő gépre, max olyanra amibe tehető később egy VGA, ha kipróbálnám mégis a madvrt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57037) devil-k válasza spiky03 (#57036) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem egyszerűbb lenne venni egy Kodis boxot a leírásod alapján. :) Én biztos nem áldoznék ezekre a célokra ennyit.

Teljes értékű streamed egyébként lesz PC alól.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#57038) spiky03 válasza devil-k (#57037) üzenetére


spiky03
veterán

Van boxom CE-vel, meg BD lejátszóm is meg Amazon firestickem is.:D

Ezeket terveztem volna kiváltani a HTPCvel plusz ugye kíváncsi vagyok, hogy mit tud az EQ, amit már annyian emlegettek meg használtok.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57039) devil-k válasza spiky03 (#57038) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem csak egy aggodalmam van a Cavern kapcsán. Mindenki el akarja adni a processzorát emiatt, de mi van akkor, ha Bence már nem akarja tovább csinálni, megunja az egészet, nem jön semmilyen update a mostani verzióhoz?

- mozi bolondéria -

(#57040) python1 válasza devil-k (#57039) üzenetére


python1
veterán

Már a mostani verziót sem kellene pofozgatni, de a korábbiak is teljesen kiforrottak.
Na meg az APO- a lènyeg tulajdonkèppen, REW - ben bármilyen görbèt be tudsz állítani, ès automatikusan bekalibrálja neked a szoftver fázishelyesen stb, tehát itt az APO , megismerèse a fő cèl.
Tegnap nèzegettem Lars Mitte videóit, ès pontosan így dolgoznak a legfejlettebb processzorok is, mindent PC- vel kalibrálnak a nagyok is. Most az, hogy mi a vègpont ( cèlhardver)teljesen mindegy, hívhatjuk bárminek is.
A Behringer rew párossal is pontosan azt a vègeredmènyt kapom mint a cavern- nel, vagy èppen a trinnov, vagy bármelyik komolyabb processzorral.
Az egyedüli problèma, mèg mindig az atmos, de tulajdonkèppen, akkor is PC- vel kalibrálnèk, bármilyen processzorom lenne, akár hány csatornával.

[ Szerkesztve ]

(#57041) python1 válasza python1 (#57040) üzenetére


python1
veterán

Nem sikerült a link.

[ Szerkesztve ]

(#57042) spiky03 válasza python1 (#57040) üzenetére


spiky03
veterán

Szerencsére engem az Atmos sem érint :D
Így akkor gondolom nekem tökéletes már a jelenlegi verzió is:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57043) python1 válasza spiky03 (#57042) üzenetére


python1
veterán

Teljesen, de akár a jelenlegi processzorod, is tuningolhatod vele.

(#57044) devil-k válasza python1 (#57040) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem pedig nincs olyan, hogy egy szoftvert sosem kell többe frissíteni és kész. Ez túl szép lenne.

- mozi bolondéria -

(#57045) python1 válasza devil-k (#57044) üzenetére


python1
veterán

Ezt úgy kèpzeld mint egy dedikált processzort, minden egyes verzió tökèletesen működik.
Nekem az egyik HTPC-n mèg az èvekkel ezelőtti (5- èv) MPC- HC van fent, 5- èves beállításokkal, ès kitűnően működik, az akkori friss windowsal egyetemben.
Frissítèsek használaton kívüli időszakra halasztva, èszre sem vettem eddig, csak mikor frissítès után akár pár nappal indítottam, láttam, hogy alkalmazta is őket kb 5- percet, a leghosszabb időre volt használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#57046) spiky03 válasza python1 (#57043) üzenetére


spiky03
veterán

Jelenleg ugye egy Anthem MRX710em van.
Gondolom, ha meglesz a HTPC és be lesz rajta állítva az EQ akkor az Anthemben ki is kapcsolható az ARC.
Így akár le is cserélhetem akár egy olcsóbbra, amiben nincs ARC/Dirqc stb mert ezeket már a PC csinálja?

Vagy rosszul gondolom?:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57047) paler


paler
aktív tag

Nekem meg lassan összecsöpög a konfigom (nem egyszerű manapság használtan vásárolni semmit), de az még nem teljesen tiszta számomra hogy a MadVR melyik folyamatba terheli legjobban a GPU-t?
Nálam max HDR-SDR konverzió játszik, mivel HD-t tud a projektorom.
Gondolom fullHD-s anyagok lájátszásakor nem nagyon szól bele a MadVR a dolgokba. Vagy rosszul gondolom? Vagy pl. egy 25Gb-os anyaggal is csodát tud tenni, és feljavítja a képminőséget Blueray minőségűre?
Egyébként legjobban a zajtól félek, ha a GPU nagyon meg lesz dolgoztatva.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57048) python1 válasza spiky03 (#57046) üzenetére


python1
veterán

Nekem a kisebb tesója volt 520-as, de kb 2-hétig húzta HTPC ellenében, egyszerűen kevés volt mind erőben, mindpedig tudásban, hang nem volt rossz, de a HTPC lemosta lazán.

(#57049) Borisz76 válasza paler (#57047) üzenetére


Borisz76
veterán

Blueray nem létezik csak BluRay

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57050) python1 válasza paler (#57047) üzenetére


python1
veterán

Természetesen mindenen lehet javítani a megfelelő algókkal, élesség, színtér, árnyékolások stb.
FullHd anyagokkal is simán megakaszthatsz egy mai komoly GPU-t is, szóval lehet majd játszadozni a színekkel, hangtól nem tartanék ha csak nem a fejed mellett lesz közvetlenűl.
Nálam kb 1,5 mre van oldalt, fejünk felett a vetítő, még a vetítőt sem hallani nemhogy a HTPC-t, azért majd a hőfokokat érdemes lesz monitorozni különböző terheltségi szinteken, mert könnyen megfőzheted a kártyád.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.