Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) SunMount3r válasza Khaosz55 (#53999) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az alaplapi Optikai is ugyan úgy jó.

(#54002) bnorci71


bnorci71
addikt

Szasztok!

Motoszkál bennem a fejlesztés gondolata. 4K HDR képesség a cél.
Egyenlőre VGA nélkül majd ha leszz 4K TV akkor gondolnék bele VGA-t AMD Ryzen prociba gondolkodok.
Létezik olyan lap+proci kombó amihez nem kel VGA?
nézegetem a hirdetéseket de elveszlik az ember a sok típus chipset kínálatban

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54003) LLKobe válasza bnorci71 (#54002) üzenetére


LLKobe
veterán

Egy ARM-es SBC olcsóbb lenne egy célirányos oprendszerrel.

Nekem Odroid N2 van CoreElec-el, 4K HDR megy mint az álom.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#54004) bnorci71 válasza LLKobe (#54003) üzenetére


bnorci71
addikt

igen csak ahhoz a házimozit is cserélni kellene :(
Genius HT5.1 :F
asszonynak nehéz beadni miért akarok 2-300hangra költeni, na meg nem is nagyon akarok

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54005) LLKobe válasza bnorci71 (#54004) üzenetére


LLKobe
veterán

Miért kéne cserélni, mi hiányozna?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#54006) SunMount3r válasza bnorci71 (#54004) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha lenne már az N2-höz is Wi-Fi shield, azzal meg lehetne oldani az optikai kimenetet. De az Amlogic-os Topic-ban kérdezz a jelenlegi ajánlott olcsóbb Box-ok közül melyiknek van optikai kimenete (ami működik is CoreElec alatt). Szerk: ja látom a Geniuson nicns SPDIF bemenet. Így max az átalakítózás marad, ebben az esetben egy ilyennel lehetne megoldani, de ide is kell az SPDIF kimenet. Ennek a hangminőségétől persze ne várj sokat. lehet, hogy még vannak hasonlók, esetleg jobbak, vagy olyan ami HDMI-ről is letudja szedni a hangot.

HTPC vonal:
Amúgy FHD-ig egy újabb generációs (pl. Gemini) Pentium is megteszi (az Asrock integrált lapok körül is nézelődhetsz), ha nincsenek extra minőség igényeid (pl. MadVR-el). 4K / HDR-re pedig a Ryzen 2200G / 2400G APU-k a belépő szint jelenleg proci only megoldással és hozzá egy jó alaplap (pl. MSI B450M Mortar / Mortar Max) amin van HDMI 2.0a kimenet és legalább 3000MHz-es memóriák hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#54007) bnorci71 válasza bnorci71 (#54004) üzenetére


bnorci71
addikt

az 5.1 dekóder :(( a Geniusba még analóg 5.1 megy be.

SunMount3r
Akkor mondjuk egy B450 chipsetes lap+Ryzen 2600Cpu amíg csak FHD kel aztán ha kel 4K HDR akkor majd kap egy VGA-t

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54008) MasterMark válasza bnorci71 (#54007) üzenetére


MasterMark
titán

A 2600-ban nincs VGA...

Csak a G végű a jó, amik a kisebbek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#54009) SunMount3r válasza bnorci71 (#54007) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A B450-es lap oké, de a proci-nak APU-snak kell lennie, a 2600-ban és a többi sima Ryzen-ben nincs IGP (ez náluk máshogy van, mint az Intel-nél). Azok vannak amiket írtam, de ha kicsit erősebb kell proci szinten, akkor a 3200G / 3400G van még jelenleg. A 200-asok IGP-je Vega 8, a 400-asoké Vega 11. És fontos a gyors memória és hogy a lapban lehessen őket legalább 3000MHz körül járatni, mert ez kell az IGP-nek.

(#54010) bnorci71 válasza MasterMark (#54008) üzenetére


bnorci71
addikt

+SunMount3r

köszi így már világos, akkor G végűt kel keresni, de szerintem mire odaérek megint elfelejtem a sok jelölésből mi kel majd
nem ragaszkodom feleslegesen a nagyobb procihoz ha elég egy 2200G feleslegesen nem akarok költeni, bestbuy dolgok híve vagyok :) és most arra játszok hátha karácsony után kicsit nagyobb lesz a használt piac

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54011) bnorci71 válasza SunMount3r (#54006) üzenetére


bnorci71
addikt

J4150 egy videókártyával alkalmas lehet majd a késöbbiekben4K HDR-re?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54012) SunMount3r válasza bnorci71 (#54011) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy normális dVGA-val igen. A proci elég kevés szerepet játszik ebben.

(#54013) CirrMee válasza bnorci71 (#54011) üzenetére


CirrMee
addikt

Ha jól rémlik: Celeroncs/Pentium IGP - 4k igen, HDR nem.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54014) SunMount3r válasza CirrMee (#54013) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha lesz rendes, ezeket tudó dVGA mellé (ahogy ő írta), akkor azzal tudni fogja a HDR-t is. Onnantól a procinak nem sok köze van a dolgokhoz. Addig pedig alapszintű FHD-zásra ezeknek a prociknak az IGP-je is megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#54015) bnorci71 válasza SunMount3r (#54014) üzenetére


bnorci71
addikt

köszi
igen egyenlőre FHD aztán majd egyszer ha a TV cserére kerül akkor kel majd 4K
De az is lehet a TV saját lejátszója lesz használva 4K-ra és beújítok egy rendes erősítős házimozit :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54016) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Haldoklik az avr-em... Átmeneti megoldásként van olyan hangkártya, amely tud analógon legalább 5.0-át DD és DTS? Természetesen filmekhez...

(#54017) MasterMark válasza #03969024 (#54016) üzenetére


MasterMark
titán

Gyakorlatilag ma már minden hangkártya tud ilyet.

Switch Tax

(#54018) #03969024 válasza MasterMark (#54017) üzenetére


#03969024
törölt tag

Jó néhány leírást átolvastam, de sehol sem említik. Az ASUS stx-nél láttam Dolby Prologic II-t, de az kevés.

(#54019) MasterMark válasza #03969024 (#54018) üzenetére


MasterMark
titán

Azért mert ezt a lejátszószoftver dekódolja, a hangkártya meg kiadja 5.1-ben. Nem kell hozzá semmi hangkártya oldalról.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#54020) gerdei26


gerdei26
csendes tag

Sziasztok.
Van egy régebben épített HTPC-m.
ASRock J3455-ITX alaplap va benne integráltan minden.
Ha szeretném fejleszteni, hogy képes legyen 4K HDR filmek lejátszására, milyen videókártyát érdemes beletenni?
Az alaplap elég? Csak win10 op rendzser jöhet szóba?
Köszönöm segítségeteket!

(#54021) CirrMee válasza gerdei26 (#54020) üzenetére


CirrMee
addikt

Van egy régebben épített HTPC-m.
ASRock J3455-ITX alaplap va benne integráltan minden.
Ha szeretném fejleszteni, hogy képes legyen 4K HDR filmek lejátszására, milyen videókártyát érdemes beletenni?

Pl RX 460. Csak HDMI 2.0 azért legyen rajt.

Az alaplap elég?

Ha elég is lenne az alaplap, a dedikált kártyák általában x16 csatival készül, ezen az alaplapon meg x1 slot van. Ami ha nyitott végű lenne, még akár bele is lehetne pakolni, de zárt végű a csatlakozója.

Csak win10 op rendzser jöhet szóba?

Nem.
Tolhatod például Linux alól is.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#54022) gerdei26


gerdei26
csendes tag

Egy átalakítóval megoldhatóa az x16 csatlakozása. Szóval elméletileg menne...

(#54023) magicbox


magicbox
senior tag

Elkészült a HTPC projektem :))

Konfig:

Ház: Kolink Satelite, Táp: FSP RAIDER II 450W, Alaplap: Biostar H81MHV3, Processzor: i5-4570T (passzív hűtés), RAM: 2x8GB Corsair Vengeance 1600, VGA: GIGABYTE Radeon RX 460 WINDFORCE OC 4GB GDDR5. 240GB Kingston UV500 SSD, WD Red 3.5 4TB (egyedül a CPU, a CPU hűtő, és a RAM-ok használtak). Szerencsére semmi plusz hűtő nem kellett.

A fórumban jelzett hozzászólások fedik a valóságot, az nVidia 1030 teljesen felejtős. Egyrészt én nem bírtam rávenni HDR-re, mert 8 bit volt a max, amit kitudtam hozni belőle, a Samsung HDR 10bit-es tévémen véletlenül se működött. Azonkívül az írt 23.976 – 23.980 kerekítés kadencia hiánya miatt, iszonyat irritáló a kép, és nem is igazán szép. Tehát HTPC építés esetén az nVidia használhatatlan.

Próbáltam úgy összerakni a konfigot, hogy halk legyen. A táp kifejezetten ilyen, ha jól emlékszem 21db zajszint és 88%-os, a CPU hűtő passzív, a VGA meg csak komolyabb terhelés esetén kapcsol be, ami HDR-nél se volt igazán érzékelhető. Durva Aida FPU stressz teszten + Furmark, a melegedés CPU esetén max. 75-80 fok, GPU 74 fok. A projekt ez a része sikeres. Átlagfelhasználás közben HDR-nél: GPU 40-50 fok/ CPU 40-45 fokos átlagok jöttek ki, FHD esetén meg bőven alatta.

Viszont teszteltem a madVR-t, Kodi 18.5 ugye nem kezeli, mókoltat, KODI-ból nem akartam feltenni, külső lejátszókkal megy (PotPlayer, MPC-HC). De haljak meg nem értem mi ez a hype körülötte. Minden alapbeállításon volt hagyva… Nálam a képe csúnya, pirosba/rózsaszínbe húzó, néha kifejezetten zajosnak tűnő valami volt. Kb. minden szereplő szája, mintha ki lett volna rúzsozva, az igazi fekete meg konkrétan eltűnt. A lassú kameramozgásoknál (svenkelések, le-föl-oldal) pedig döcögős, mint a dög, gyors mozgások szépek. Az asztali gépemen dettó, pedig ott FHD Samsung monitorok vannak, VEGA56 8GB rammal, és a proci is i7-8086K. Szóval a hardvert kizárnám. A madVR-en kívül csak egy k-lite codec pack volt fent mindenhol. Ami kimaradt, HTPC-n legújabb 2020-as Adrenalin AMD driver, 4:4:4, 12bit, 60Hz. Alapból erre is áll rá.

A legszebb képet HDR-es mozin a PotPlayer produkálta, a saját kódekjeivel. Ott viszont a TV nem írta ki, hogy HDR a forrás, viszont a képi világ olybá tűnt. Szóval zavar van az erőben. De ott a színek, svenk stb. minden rendben volt.
Különben madVR használata esetén is átlag max 30-35 százalék volt a GPU terhelése, CPU 5-10%.

Most elsődlegesnek maradt a KODI alap lejátszója, villám gyorsan indul feladat ütemezve bejelentkezéskor, nagyon szépen megy auto freki fps váltás, másodlagos lejátszónak meg a PotPlayer.

Távirányításra Yatse. Jól konfigurálva, szépen elindítja a gépet (lekapcsolt állapotból, nem csak alvóból), minden funkció működik, így a Logitech K400 nem is nagyon kell. Nagyon rákattantam a programra, minden más fajta távirányítót feleslegessé tesz. Max a CEC hiányzik, de azt feldolgozom.

Szóval nagyon elégedett vagyok a géppel (pláne, hogy az első HTPC-m), de a hibátlan HDR-hez mi kellene, azt nem tudom :F Bocsánat, ha hosszú voltam.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54024) devil-k válasza magicbox (#54023) üzenetére


devil-k
nagyúr

Ha az kellene a Kodihoz, hogy fizetni kelljen érte, de cserébe minden anomáliát leküzdene és más szinten folytatnák a fejlesztést, boldog lennék és örömmel fizetnek érte.

- mozi bolondéria -

(#54025) magicbox válasza devil-k (#54024) üzenetére


magicbox
senior tag

A Yatse-ért is örömmel fizettem. Szóval teljesen egyetértek.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54026) SunMount3r válasza magicbox (#54023) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

DSPlayer-t próbáld meg MadVR-el, ha a KODI annyira tetszik. Más is küzdött már ezzel a rózsaszínesedéssel, de azt hiszem Nv kártyán (vagy itt, vagy az UHD filmes Topic-ban rákereshetsz). A MadVR beállításoknál meg itt a legfelső kettővel próbálkozz.
Amúgy ha kilépsz teljes képernyőről lejátszás közben akkor nem javul meg a kép színe?

(#54027) magicbox válasza SunMount3r (#54026) üzenetére


magicbox
senior tag

Minden képpen játszok majd még vele. Nekem az volt a furcsa, hogy 2 teljesen különböző konfigon ugyanaz a képminőség hiba. 2 különböző lejátszóval. A teljes képernyőből való kilépés tuti nem segített.

Most mondjuk poénból rgb-s led csíkot építek a házba, hogy elől vmi szép enyhe fluoreszkáló fény szűrődjön ki a rács mögül. Tudom, komoly probléma :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54028) djnice válasza magicbox (#54023) üzenetére


djnice
veterán

A hibátlan HDR-t megúszhattad volna összesen 10.000 Ft-ból. Ha másra nem használnád a HTPC-t mint filmlejátszásra, akkor ez a konfig felesleges.

(#54029) gerdei26 válasza djnice (#54028) üzenetére


gerdei26
csendes tag

Mire gondolsz?

(#54030) djnice válasza gerdei26 (#54029) üzenetére


djnice
veterán

Egy gigabites S905X3 31$, kell rá egy CoreELEC és van egy tökéletes, gyors 4K HDR médialejátszód Kodi-val.

(#54031) bnorci71 válasza djnice (#54030) üzenetére


bnorci71
addikt

akkor akár használhatná a TV saját lejátszóját is az meg 0Huf befektetés
nem tudom a mai Samuk milyenek, de a 10éves C630-nak nagyon jó a képjavítása felskálázása, sokszor elcsodálkoztam hogy 640x480-as film is jól tud kinézni FHD kijelzőn

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54032) SunMount3r válasza djnice (#54030) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már az X3 is olyan jó? Amúgy nem volt sok időm tesztelni a Box-ot, de azért belenéztem pár videóba és azért a pl. a HiMedia-t nem hinném, hogy lepipálja képminőségben. IMO.

Újév elején rendelek magamnak is egyet (ha lesz még olyan aminek normális Droid-ja is van), akkor majd megtekergetem rendesen. :D

(#54033) magicbox válasza djnice (#54030) üzenetére


magicbox
senior tag

Köszönöm! Most váltottam HiMedia Q5 Pro-ról, ami jóval jobb és erősebb mint amit javasoltál. Ha boxot akartam volna, akkor megtartom :) Igen, azon is mennek a HDR-es filmek. De nekem már lassú, KODI-val állandóan szívok, a firmware-t nem fejlesztik, egyszerűen kevés. Azért most van egy villámgyors HTPC-m, amivel sokkal több lehetőségem van bármire, és fejleszthető. Azt feldolgozom, hogy pár másodperc alatt már a KODI felülete fogad, és gigabiten 120-130 körül tudok normálisan a vinyóra anyagokat mozgatni. A HiMedia indulása és döcögése meg már borzalmasan zavart, a másolás sebessége lan-on 5 és 35 között mozog. És igen, egy normális HTPC-t nem lehet olcsóbban kihozni 2019-ben. Persze szvsz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54034) djnice válasza bnorci71 (#54031) üzenetére


djnice
veterán

Miért, a TV belső lejátszója kadenciahelyes?

(#54032) SunMount3r: Igen, napi szinten használom. Ha az Imprex-et nem használod Himedia-n, akkor ugyanaz a képminőség.

(#54035) SunMount3r válasza djnice (#54034) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sose használtam az Imprex-et és így is olyan érzésem volt, hogy valamivel jobb a HM. (Amúgy az Imprex is csak belenyúl a natív képbe, "jobb" nem hinném, hogy lesz tőle, legfeljebb "más". Sőt alap ajánlás, hogy kapcsolja ki mindenki. A HM--nek nem az Imprex-től van olyan jó képe.) Ami hirtelen beugrik: mintha jobban láttam volna a 20th CF intrójánál a ferde vonalak "recésedését" a CE-s Box-on (2019-es 1080p Remux-al). De ezt majd jobban le kell csekkolni, de persze nem csak ez volt.

(#54036) magicbox válasza SunMount3r (#54035) üzenetére


magicbox
senior tag

Gyengébb Philips tévémen imádtam az Imprex-et :) Ahhoz jó volt :)) Különben, a most épített gép kép minőségre simán megveri a HiMedia-t FHD és sima 4k anyagoknál, mivel volt alkalmam egymás mellett tesztelni a kettőt. Ugye a HDR még játszós, de abból marginálisan keveset néztem eddig is. De hogy ez az AMD-nek, vagy másnak köszönhető azt nem tudom... Okosok talán megmondják.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54037) bnorci71 válasza djnice (#54034) üzenetére


bnorci71
addikt

fogalmam nincs :(

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#54038) Alien! válasza magicbox (#54023) üzenetére


Alien!
senior tag

napersze, némi küzdés egy belépőkártyával és máris leírod, hogy nem ajánlott az nvidia. Sztem korrektebb lett volna az, hogy a Te rendszeredben a Te tévéddel tré volt az 1030-as kártya. Főleg annak tekintetében, hogy utána 4 bekezdésen keresztül leírod, hogyan küzdesz az Amd-vel, amit szerintem máig sem sikerül beállítani, pedig állítólag ez itt tökéletes mindenkinek. A kadenciakülönbség meg nem akkora, hogy attól irritáló legyen a kép, az más beállítás okozta, ez tapasztalat. Ráadásul Reclock filterrel teljesen megszüntethető.

Nálam itthon van pár eszköz (Xiaomi illetve Amlogic boxok), és hosszas próbálkozás után arra jutottam, hogy a Madvr, gyengébb tévéken tud komolyat lökni, nálam pl egy 6 éves felsőkategóriás Philipsen semmit sem tudott hozzátenni, a tavalyi 4K-son pedig végképp nem. Amire viszont jó, az a HDR->SDR konverzió illetve ha valami tényleg gyengébb felbontású (720p), de olyat én pl manapság már nem nézek.

(#54039) DAMM válasza magicbox (#54023) üzenetére


DAMM
csendes tag

Kodi 19 Matrix HDR, hátha jó lesz.
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=345566

(#54040) SunMount3r válasza DAMM (#54039) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez is fura, hogy a hivatalos KODI fejlesztők láthatóan to@tak eddig a HDR-re Windows-on (meg bármi más platformon is, kivéve persze a Nv Shield-et) és ezt is egy "amatőr kódernek" kellett elkezdenie, hogy legyen egyáltalán valami (és úgy tűnik sikerült/sikerülni fog neki, szóval ez nem lehet kifogás).

(#54041) DAMM válasza SunMount3r (#54040) üzenetére


DAMM
csendes tag

(#54042) magicbox válasza Alien! (#54038) üzenetére


magicbox
senior tag

Simán lehet, hogy igazad van. Annyit nem szórakoztam a 1030-al. De ez a kerekített fps nagyon idegesített, nem kerestem rá szűrőt és hidd el, hogy nagyon észrevehető volt.

Az AMD 460 mellett azért az is szól, hogy simán megy a 10 és 12 bit, és nekem a komolyabb Samsung 4k-s tévén sokkal szebb a kép mint az nVidia 1030-al volt.

A HDR-t úgymond ideiglenesen elengedtem, mert nagyon ritkán nézek ilyet, nincs kedvem külső szűrővel szórakozni. És biztos vagyok benne, hogy lesz a későbbiekben normális támogatás KODI-ban.

Különben tesztelgettem a külső lejátszó programokat. Létezik ezekből olyan ami automatikusan frekit vált indításkor utána meg visszaáll 60-ra mikor leállítom a filmet? Nálam a legjobb minőséget ez hozza, mivel a tévém szépen igazodik hozzá. Igaz ilyen funkciót csak a KODI-ban találtam.

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54043) Alien! válasza magicbox (#54042) üzenetére


Alien!
senior tag

pont ez az, hogy szűrő nélkül sem gáz, mivel olyan minimális eltérésről van szó, ami x percenként okoz 1 ismételt képkockát! Ezt amúgy a ctrl+j kombóra megjelenő infosáv jelzi is madvr esetén. Nálam kb minden 6,5 percben gtx1060-on. Ezt amúgy egyből észre sem veszed, sőt jelenettől függ, hogy egyáltalán látod-e. Nálam simán választható a 4:4:4 10/12 bit is, viszont a HDMi kábelem miatt pl csak 30hz-ig (filmhez ez teljesen jó). Viszont semmilyen látványbeli előny nem volt az Amlogic boxomhoz képest.

HDR-e amúgy szerintem valóban egy filléres box a legideálisabb, egyszerűen sztem még HTPC vonalon túl nagy a zűrzavar (windows oldalról is).

(#54044) bajnokpityu válasza Alien! (#54043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Te meg fogadd el, hogy van akinek a 6percenkenti drop v dupla is sok. Nem tudom elkepzelni mi értelme 1030 vásárlásnak. Teljesítménye nincs, intelek amdk pontosabbak. Egy 2400g mindenben jobb tőle.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#54045) Alien! válasza bajnokpityu (#54044) üzenetére


Alien!
senior tag

elfogadom nyílván, mindenkinek mások az igényei. Itt nem az 1030-ról van szó, hanem, hogy leírja, hogy az Nvidia alkalmatlan házimozira. Ez meg egy orbitális ferdítés.

(#54046) magicbox válasza Alien! (#54045) üzenetére


magicbox
senior tag

Szerintem is felesleges ezen vitázni, nekem olyan módon szerencsém volt, hogy rögtön tudtam kártyát cserélgetni és tesztelni, illetve mellette ott volt még a HiMedia box is. Így tudtam megfelelő visszajelzést kapni, hogy mi az ami nekem legjobban tetszik. Különben én ezt a duplázós vagy nem tudom milyen jelenséget gyakrabban érzékeltem, passz nem tudom. De el tudom fogadni, hogy másnál jó, vagy nem zavarja, vagy szűrővel korrigálja. :R

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54047) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Tényleg felesleges, már ott elbuktál, hogy nem tudtál beállítani egy videókártyát...

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#54048) magicbox válasza tupacamaru (#54047) üzenetére


magicbox
senior tag

Huh... Ezt inkább nem is kommentálom. nVidia forever... nVidia the best... :C Szakadjatok le rólam. Mindenki elmondja a tapasztalatát, vagy véleményét, és azt használ amit akar és úgy használja ahogy akarja... De az a legviccesebb, hogy alapból 1030-al indultam neki a projektnek, de ha az nekem nem tetszik, akkor már elbuktam :))

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

(#54049) Alien! válasza magicbox (#54046) üzenetére


Alien!
senior tag

Sajnos a madvr szvsz nem az a felteszem és minden elsőre patent megoldás. Csilliárd beállítás ezer féle módon befolyásolja a képet. Pillanatok alatt túl lehet vele terhelni a vga-t, szét lehet barmolni a színteret, stb. De pl raktak bele legutóbb egy Custom Mode-ot, ami pont az Nvidiásoknak segítség (ebbe még én sem mélyedtem bele, nekem is kínai elsőre :) ). Ezért egyszerűbb inkább itt kérdezni a fórumban, mint egyből kiírni magadból szvsz. peace :)

(#54050) magicbox válasza Alien! (#54049) üzenetére


magicbox
senior tag

Nem a madvr akasztott ki... A 1030-as gondom is más volt és a madvr is más. Azért mondtam, hogy játszok majd vele, de most karácsonykor nem ez a legfontosabb programom. Különben boldog karácsonyt mindenkinek :)

iPhone 15 Pro Max, Watch 9 GPS+Cellular, Apple TV 4K (2022), Philips 55OLED806, HTPC, Plex

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.