Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) Yocee válasza stigma (#57397) üzenetére


Yocee
aktív tag

Tehát egy dologra nagyon jó, de ez megint csak lejátszó, nem jó mindenre. Én beáldoznék egy kis vélt vagy valós minőséget, hogy végre egy jó eszközöm legyen. Egy gépen szeretnék netflix 4k-t nézni atmos hanggal, és ugyan ezen a gépen Plexen 4k filmeket Truehd atmos hanggal.

(#57402) djnice válasza KBL001 (#57391) üzenetére


djnice
veterán

Szerencsére könnyen bizonyítható hdmi capture segítségével:
[link]

(#57403) stigma válasza Yocee (#57401) üzenetére


stigma
addikt

Hi, hát megint nincs annyira igazad => megint csak lejátszó, nem jó mindenre.
Lentebb OFF-ba teszem és leírom, hol érdemes nézelődni szerintem és kérdezni.
Amiket javasolok, én mint fórum olvasója írom, de konkrétan ha az általam javasolt fórumban a nevekre rákeresel tömérdeknyi hozzászolást találsz róluk.

HTPC topicban szemeltelni nem akarok, inkább itt kérdezz rá egy általad a topicjában légyszi.
Amlogic S905, S912 processzoros készülékek

Coreelec(CE) helyett ezeken a boxokon Android fut, ahol szintugy megvan mindened ami kell, Kodi és Plex is és köztes megoldás is (Kodiba integrált Plex --> Plexkodiconnect addon)

Homatics Box R 4k Plus ami jelenleg mindent is tud, de topicban segítenek a fórumtársak, csak írd le pontosan mit akarsz.
Ezenkívól a Xiaomi TV box S 2nd is jó lehet meg lehet ajánlanak Amazon Firestick 4k Max-ot is.

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57404) KBL001 válasza djnice (#57402) üzenetére


KBL001
tag

A száraz adatok alapján simán elhiszem neked,de ilyenkor mindig az a lényeg,hogy a kép minősége,amit a tv-n látsz,milyen lesz.
Ott elbukott a Sigma procis A500 ellen egy androidos box sdr-ben,mint a huzat. 4k hdr-t nem tudott a popi,így azt nem próbáltam.
A realtek-et meg,mint mondtam,nem fogom tesztelgetni.
Hozzá teszem,hogy valami jó tv-n,nem ilyen alsó kategoriás cuccon.

De nem offolom szét a topikot.

További szép napot mindenkinek! :)

(#57405) Yocee válasza stigma (#57403) üzenetére


Yocee
aktív tag

Nagyjából 5 éve szopok a filmlejátszás kérdéskörrel. Éptettem i5-ös htpc-t, ami mindent visz. De mindent csak windows alatt tudtam eddig, külön megnyitott appokkal. így nincs meg az a felhasználói élmény érzés ami kell. Pedig hdmi-cec adaptert is vettem.
Tényleg nincs fullos media player OS?

Aztán rávettem magam egy Minix u9h vásárlásra. Frissen megszüntetett Netflix támogatással, mint megtudtam. De playernak CE/LE -el kiváló volt.

1 hónapja vettem Mi Box s 4k 2nd-t. Streamernak jó. Playernak nem, mert Netflix appon kívül nem játszik True-HD hangot.

Amazon stick nem kapható itthon. tele van reklámmal, és nincs lan rajta, így komolyabb filmekkel már lehet gond.

Az amlogic topickban lévő készülékek egyike sen tud rendes netflixet.

Az Nvidia Shield pro-t állítólag elszúrták a frissítések, és még drága és öreg is. de az mindent tudna.

Most ez a Homatics szimpatikus. 37 oldalas az AVS fórum topicja. majd átrágom magam, de összességében az is egy cukormázas szarnak tűnik. A Ph topicjában is azt írják, hogy jo-jó, de LE/CE (nem tudom, melyik Elec melyik most)-vel az igazi. de akkor bukó a Netflix. Egy előnye van, hogy Alzába van időm visszavinni, ha nem tetszik.

Én örülnék a legjobban, ha Plex kinézetű Kodit használhatnék fullos Netflix támogatással. :W

(#57406) djnice válasza KBL001 (#57404) üzenetére


djnice
veterán

Pont hogy megjelenítőtől függetlenül kell elemezni a képminőséget, ahogy mi is csináljuk: [link]
Csak így lehet objektív véleményt mondani.

A Sigma jó volt a maga idejében, hasonlóan referencia szintű volt a képe mint az Amlogic-nak CoreELEC-kel.

(#57407) SunMount3r válasza Yocee (#57405) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amazon stick nem kapható itthon. [link]

(#57408) KBL001 válasza djnice (#57406) üzenetére


KBL001
tag

Igen,ebben igazad van,de ez azért nem eletszerű.
Az a lenyeg,amit a megjelenítőn lát az ember.

Na,de tényleg off. :)

(#57409) bnorci71 válasza Yocee (#57401) üzenetére


bnorci71
addikt

én ezt roppant egyszerűen oldottam meg
TV.
-Netflix app
-Kodi
HTPC meg elment játéggépnek :)

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57410) Yocee válasza bnorci71 (#57409) üzenetére


Yocee
aktív tag

A legtöbb tv nem tud kadenciahelyes lejátszást, és gyenge a hardvere bármiféle képjavításhoz kodi alatt. Pl egy Madvr nincs is. Erről szólt volna a htpc. de ha ezt el is engedem, a legtöbben csak 10/100-as LAN van. De ha ezt is elengedem, az én 4 éves Philipsem Tud Atmos hangot kiküldeni az erősítőre, de csak ha fHD a kép. 4k esetén nem, jön ki az Atmos hang, se kodin, se plexen, és a Netflixnél is vagy ez, vagy az van. :W

(#57411) SunMount3r válasza Yocee (#57410) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jobban belegondol az ember, ez egyértelmű. Hány féle TV van, hány féle SOC-al, hány féle OS-el, képtelenség lenne mindre rendesen optimalizálni a Kodi-t, vagy bármilyen más lejátszó app-ot.

(#57412) Yocee válasza SunMount3r (#57407) üzenetére


Yocee
aktív tag

ok, köszi!

(#57413) Yocee válasza SunMount3r (#57411) üzenetére


Yocee
aktív tag

Számomra erről szólna az Android, hogy az megoldja. Egy Androidos Kodinak nem kellene a hw-el foglalkoznia. de ez már teoretikus kérdés. Szóval, nincs rendes HTPC OS ?

(#57414) SunMount3r válasza Yocee (#57413) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az Android-al épp aza baj, hogy azt is előbb az adott hardverhez kell optimalizálni. Aztán meg nincs két ugyan olyan Android rendszer, hiába ugyan az az alapjuk, ezek csak nagyon távoli testvérei egymásnak, sok a módosítás, egyedi változtások. Nincs két olyan eltérő készülék, amin ugyan az az Android rendszer futna. Ezért sem lehet olyan finomhangolásokat könnyen elvégezni, ami a Kodi-t jó lejátszóvá tenné rajtuk.

HTPC OS-nek ott a Windows, vagy a LibreElec / CoreElec. A CoreElec nagy előnye például, hogy csak bizonyos SOC-okra (Amlogic) kell optimalizálni, mert csak az felelős a videó és hang lejátszási képességekért.

(#57415) Yocee válasza SunMount3r (#57414) üzenetére


Yocee
aktív tag

Nem hiszem el, hogy mindenki aki htpc-t használ, az egy vezeték nélküli billentyűzettel az ölében ül, kiegerészi az MPC-HC-t, betallóza mappából a filmet, és úgy nézi. Vagy ha nem ezt akarja, akkor a Netflix appot nyitja meg. Ez annyira ószövettségi....

(#57416) VoidXs válasza Yocee (#57415) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én ezt fejlesztettem a probléma ellen.

De van kontrollerrel vezérelhető egér is. ;]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57417) SunMount3r válasza Yocee (#57415) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy USB-s légegérrel/távirányítóval miben különbözik ez egy dedikált media player használatától?

[ Szerkesztve ]

(#57418) Yocee válasza VoidXs (#57416) üzenetére


Yocee
aktív tag

Meglesem!

(#57419) Yocee válasza SunMount3r (#57417) üzenetére


Yocee
aktív tag

Nem tudom, nem rossz találat. adhatnának valami guit is hozzá.
Nekem ilyenem van:
https://www.pulse-eight.com/p/104/usb-hdmi-cec-adapter

(#57420) SunMount3r válasza Yocee (#57419) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy légegeres távhoz, milyen GUI-t? :F

(#57421) KBL001 válasza SunMount3r (#57417) üzenetére


KBL001
tag

Hmmm....
Ezt csak bepattintom egy szabad usb portba és simán kezeli a kodit gombokkal,meg minden?
Jól értem?

(#57422) Rowon válasza Yocee (#57415) üzenetére


Rowon
veterán

KDE Connect működik HTPC-n is, gondolom én, csak egy Linux rendszer kell hozzá és wifi. Ott is tudod telefonról irányítani a dolgokat. De persze az élmény nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57423) Yocee válasza SunMount3r (#57420) üzenetére


Yocee
aktív tag

Egy hót egyszerű program, amibe behívom a netflix parancsikonját, a Disney+ ikonját, a Kodiét, a plexét. És amikor a távirányítón megnyomom a home gombot, erre a lapra térek vissza, és egy mozdulattal átmegyek egy másik progiba. Ezzel már ki lehetne elégíteni engem.

(#57424) KBL001 válasza Yocee (#57423) üzenetére


KBL001
tag

Hát ehhez egy android tv-s box (nem android os,hanem tv) pont jó. :)

(#57425) bnorci71 válasza Yocee (#57410) üzenetére


bnorci71
addikt

kadencia helyes nem érdekel különösebben, nem fétisem :)
képjavítás minek? 4K anyag HDR vagy DV azon nekem egy szoftver na javítgasson amire a rendező azt mondta OK.
Lan? Wifi. Elmegy rajta minden 5Ghz-n

nem tudom mit tud egy 4éves ez egy 1,5éves Oled706

úgy érzem Svájci bicskát keresel az meg mindenre jó kicsit, de semmire se igazán.
De nem vagyok a téma szakértője.

#57415Yocee
na látod ezért is 1pont a Tv-s lejátszásnak, 1táv és ott van minden nem kel egerészni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57426) spiky03 válasza Yocee (#57415) üzenetére


spiky03
veterán

Pedig de :DDD
Igaz én ha filmet nézek akkor az Kodi, a streamingekre az appokat használom, már ahol van gyári.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57427) VoidXs válasza bnorci71 (#57425) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ez nem a tv-be épített hülye nevű képjavítás, hanem olyan dolgok, mint:
- kontroll a teljes kalibráció felett (LUT, HDR knee, stb, amiket csak ultra high-end projektorok tudnak, de inkább azok se, a Barco a saját demószobájában is MadVR-rel vetít)
- a HDR nem azonnal kiég, hanem átmenetesen, így még több részlet marad meg
- az otthoni 4K valójában nem 4K, a színinformáció csak Full HD, emiatt mindenképp felskálázni kell natív méretre is - na ezt a lehető legjobb minőségben teszi, nem sima átlagolással
- helyesen értelmezi a transzformációs mátrixok túlcsordulását - ezt a tv-k és projektorok teljesítmény hiányában nem tudják

Tehát közelebbi képet kapsz a rendező álmához, mint bármilyen asztali lejátszóval.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57428) KBL001 válasza bnorci71 (#57425) üzenetére


KBL001
tag

Akkor te azon szerencsés vagy,akit nem zavar a stutter.
Bár az igaz,hogy azon az Oleden az interpoláció + 120hz-es panel jó munkát végez ilyen téren.
Meg az Android tv-s tv. Alapból van rá Refresh Rate app,de sztem már az új androiddal bele került az auto swizct opció is. :)

(#57429) KBL001 válasza VoidXs (#57427) üzenetére


KBL001
tag

De madvr-hez kell is izmos gép,nem?

Vagy a saját lejátszójuk,de az 3 millától indul,ha jól láttam. :)

(#57430) VoidXs válasza KBL001 (#57429) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha nem tekersz fel mindent ész nélkül maxra, akkor elfut az egy krumplin is. Az egyetlen erőigényes algoritmus a felskálázás. Ráadásul van alternatíva, például az SVP HDR-je is elég jó és gyors is, én azt használom.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57431) Yocee válasza VoidXs (#57427) üzenetére


Yocee
aktív tag

Picit úgy érzem magam, mintha ez egy HTPC elleni topic lenne. A mivel váltsuk ki, és a miért ne használjuk tábora erősebb itt...

(#57432) SunMount3r válasza KBL001 (#57421) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az alapgombok biztos jól működnek eleve, amelyik meg nem arra ott a Keymap editor add-on és arra programozod be Koi-in belül, amire akarod. De pl. MPCHC-ben is be lehet álltani minden egyes gombot, hogy mit csináljon.

#57423 Yocee: Még mindig nem igazán értem mit akarsz, miért nem jók a parancsikonok a Desktop-on? Amúgy Autohotkey-el minden megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#57433) VoidXs válasza Yocee (#57431) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én nem tudom, ez a harmadik kommnetem itt kb. Az teljesen érthető, hogy a PC nem komfortos, de épp azt jeleztem, hogy sokan dolgozunk az ügyön.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57434) KBL001 válasza Yocee (#57431) üzenetére


KBL001
tag

Hát,de pont a pc-ről beszélt nekem. Hogy mivel lehet kimaxolni. :)

(#57435) Yocee válasza SunMount3r (#57432) üzenetére


Yocee
aktív tag

8 éve Plexet használok. A feleségem is. Lassan a gyerekek is. Ezt tudja a család, ezt szeretik. Szeretnék a lehető legjobb minőségben filmet nézni, ha valami úgy adódik. Közben lett Netflix is. Meg Disney+ is. Meg Hbo is. Mindenes gép kell, és mindenre a maximum minőségben, képre, és hangra is. 2023-ban elvárható felhasználói felülettel.

(#57436) SunMount3r válasza Yocee (#57435) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt most miért az én hsz.-emre írtad?

[ Szerkesztve ]

(#57437) KBL001 válasza Yocee (#57435) üzenetére


KBL001
tag

Na,ilyet nem fogsz találni.

Vagy építesz egy pc-t vagy az említett androidos boxok,netflix és google hivatalos kiadásbab,dual boot-tal CE-vel vagy LE-vel,usb vagy sd kárytán.

Még a kérdés,hogy van e pl házimozi rendszer is mellé?
Ha igen,akkor milyen?

(#57438) mandju válasza VoidXs (#57416) üzenetére


mandju
senior tag

Én nagyon régóta használok htpc-t a mozimban. Igaz nálam nincs netflix... vagyis van, de arra ott az apple tv. A moziban a nasról játszok le tartalmakat.

Win10 alap, de kodi a felhasználói felület jukebox-szal. Cinemascope skinnel, hogy mindig a vászonra illeszkedjen a kép. A lejátszó az mpc-hc madvr-rel, kodiból, külső lejátszóként meghívva.

[link]

A vezérlés logitech harmony elite, hub-bal. A technika külön teremben van, mégis egy távirányítóval, vagy a telefon harmony appjával mindent tudok vezérelni.

Én inkább a gombos távra esküszöm.

Ennek ellenére az utóbbi időben foglalkoztam egy serial apival működő felülettel. A pc-t, processzort, vetítőt, világítást, igazából bármit tudok vele irányítani, ami ismeri a protokollt és csatlakozik a belső hálózatomhoz. Akár egy creston rendszer... persze nem az, de a célnak megfelel.

[link] és [link]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#57439) Yocee válasza SunMount3r (#57436) üzenetére


Yocee
aktív tag

Mert kérdezted, hogy miért nem jók a parancsikonok.

(#57440) Yocee válasza KBL001 (#57437) üzenetére


Yocee
aktív tag

itt a pc. most is arról pötyögök, mert nem tudok vele megfelelően filmet nézni. Nincs hozzá rendes felület.

(#57441) SunMount3r válasza Yocee (#57440) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért egy Kodi-t elindítani a Desktop-ról pl. egy olyan légegérrel nem egy ördöngősség.

(#57442) Yocee válasza KBL001 (#57437) üzenetére


Yocee
aktív tag

Van mellé hm rendszer is, egy Marantz SR8015 a lelke, és 7(9).2.4 hangfal.

(#57443) Yocee válasza SunMount3r (#57441) üzenetére


Yocee
aktív tag

Komolyan azt érzem, hogy
A: Nem akarod megérteni,
B: Nem tudod megérteni,
a feladatot.

(#57444) bnorci71 válasza VoidXs (#57427) üzenetére


bnorci71
addikt

Ok
ez nekem már mélyvíz :U
kedvem sincs megtanulni úszni benne. :N
Csak azt látom, hogy ezen az nincs azon az nincs amazon ez a gond.
Én meg nem akarok 3 formátumhoz 3 eszközt tartani azért az évi 3 filmért amit fotelhez ragadva nézek meg, már ha van ilyen egyáltalán.
Aki meg ilyen vájt szemű az tartson 3-4 céleszközt :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57445) KBL001 válasza Yocee (#57443) üzenetére


KBL001
tag

Ne haragudj,de én se értem,hogy mi a baj akkor.
Pc-ről a kodi,netflix,hbo,disney,plex mind van.

Légegérrel simán működhet.

De amúgy meg tényleg beleférne egy ilyen rendszer mellé egy dedikált lejátszó + vmi android stick,ami hivatalos.
Max lenne két távirányító. A gyerekek pillanatok alatt megtanulnák használni az biztos,de szerintem ti is.

(#57446) KBL001 válasza mandju (#57438) üzenetére


KBL001
tag

Nálad indításnál a Kodi indul windows alapon?

Jól értem?

(#57447) mandju válasza KBL001 (#57446) üzenetére


mandju
senior tag

igen

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#57448) KBL001 válasza mandju (#57447) üzenetére


KBL001
tag

Erről van vmi leírás neten,hogyan kell megcsinálni?

Mert az nagyon szimpatikusan hangzik számomra,pláne úgy,hogy távval vagy appal lehet vezérelni.
Így akkor bőven jó lenne nekem is egy Chromecast a streaminghez és a pc filmre.

(#57449) mandju válasza KBL001 (#57448) üzenetére


mandju
senior tag

Komplett leírásról nem tudok. Nekem ez hobbi és nem sajnáltam az időt a konfigurálásra. Azóta viszont gondozásmentes.
LTSC windows kell és akkor nincs gond a frissítésekkel sem.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#57450) KBL001 válasza mandju (#57449) üzenetére


KBL001
tag

Ha esetleg lenne hangulatod egy gyors összefoglalórá privátban,hogy miként kell megoldani (nem a beállítgatást,azzal elszöszölnék szivesen),hogy a kodi induljon,azt megköszönném. :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.