Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) Smiley válasza Alien! (#58150) üzenetére


Smiley
őstag

es ugyanitt, ha lehet akkor ventit ne csavarozzunk hanem azt a rugalmas gumikotest hasznaljuk.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#58152) amdkiller


amdkiller
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy hol lenne érdemes megkérdeznem egy Logitech Z5500 javítására? Ha jobban felcsavarom a hangerőt elkezd hangosan búgni és ameddig ki nem hűl, de ha várok vele 1-2 órát újra szól és normál hangerőn órákig is, de ha hangosabban kb. 5 percet bír...

(#58153) SunMount3r válasza amdkiller (#58152) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Esetleg itt.

(#58154) VoidXs válasza Alien! (#58150) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Na igen, szívtam is olyannal, külön talpakat kellett vennem a sajátjai alá, hogy ne legyen zavaró a rezgése.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58155) Dorian válasza VoidXs (#58154) üzenetére


Dorian
félisten

Én a tetőlemez rezgéscsillapítását úgy oldottam meg, hogy rátettem a kétkötetes nagy-francia-szótárat. És működik.

Fú, most még minden este elcsodálkozom, mennyit számít, hogy a lejátszó-PC hangkártyájával mértem be és nem egy másikkal. Sajnos nagy az eltérés a különböző filmek keverése, hangminősége közt és most még minden gyanús. Úgyh ilyenkor mindig beteszek egy részletet a Ford vs. Ferrariból, és megnyugszom :D

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58156) attiss66 válasza Alien! (#58150) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi. És honnan jövök rá, hogy gyengébb minőségű az anyag. Vannak ajánlásaid, vagy linkjeid? Használtat fogok venni úgyis :D , de linkelhetsz újat is, hogy lássam miről van szó.

(#58157) Dorian válasza Dorian (#58155) üzenetére


Dorian
félisten

Most rákerestem a htpc házam árára, egy ugyanilyen vagy nagyon hasonló Silverstone 45ezer Ft? :Y Hát mifolyikittgyöngyösön, bzg...?!?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58158) devil-k válasza Dorian (#58157) üzenetére


devil-k
nagyúr

Mennyi volt anno? :)

- mozi bolondéria -

(#58159) Alien! válasza attiss66 (#58156) üzenetére


Alien!
senior tag

Nekem Fractal Design Define az egyik, az konkrétan néma, a ledekből látom, ha működik. :) Márkán belül biztos vannak nekik kisebb modelleik is.

(#58160) attiss66 válasza Dorian (#58157) üzenetére


attiss66
senior tag

Használtan vagy újan?

[ Szerkesztve ]

(#58161) attiss66 válasza Alien! (#58159) üzenetére


attiss66
senior tag

Ára van vajon? :D
Akkor a zsebbenyúlós a ház lesz főként? Na erre se gondoltam, azt hittem majd jó lesz úgy is, ha belecsavarozok mindent egy bilibe. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58162) VoidXs válasza Dorian (#58157) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Engem a rack mountolható házak ára sokkol mindig, lassan nem is lesz 100k alatt, pedig nem igazán más, mint egy mezei alu ház.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58163) attiss66 válasza Alien! (#58159) üzenetére


attiss66
senior tag

Házilag nem lehet mókolni, hogy egy egyszerűbb házat tuningolni jó minőségre/pl olvastam a linkelt pc-s házakról, hogy bitumennel vastagítják a zajcsökkentés miatt/?
pl vannak panelek falra, a mélyhang csillapításra. 100e lett volna 1 db, amit én házilag lebarkácsoltam, és kijött 10-e ből kettő. Persze fám, csavar, gépeim volt, csak filceket és nagy sűrűségű gumilemezeket kellett venni/ és persze a meló vele.
Nekem jó lenne kisebb modell is? Mi volna a mérete egy optimális HTPC-nek?

[ Szerkesztve ]

(#58164) Dorian válasza devil-k (#58158) üzenetére


Dorian
félisten

Passzolom, mert az egész audio-pc-t (lineáris táppal, USB kártyával, passzív hűtéssel) egyben vettem használtan mélyen áron alul, windowsal együtt 110-ért... 2016 végén.
Azóta is ezt használom, most már HTPC-nek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58165) devil-k válasza Dorian (#58164) üzenetére


devil-k
nagyúr

Manapság meg elszaladtak az árak, mint a sz@r.

attiss66
Attól függ, van-e benne dedikált VGA vagy sem.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58166) spiky03 válasza Dorian (#58157) üzenetére


spiky03
veterán

Én le se írom, hogy nekem milyen házam van. :DDD
DELL 3040MT

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58167) devil-k válasza spiky03 (#58166) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én meg azon gondolkozom, hogy átköltöztetem a HTPC-t egy rack képes házba, de olyan ára van, hogy csak úgy pislogok. :N

- mozi bolondéria -

(#58168) ctrlaltdel13 válasza attiss66 (#58163) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szerintem meg mindegy milyen házba van.
Neked kell eldönteni milyen alapokra építessz, utána meg azt hogy mit nézel el a helyiségbe, ha egyáltalán szem előtt lesz.

Nekem node 605-van atx, a procin van egyedül egy brutál hűtés, amin van venti is.
Semmi más forgó alkatrész, nincs is ami zörögjön.
De a kinti gépem egy GD 05- be is full hallkan elvan.

(#58169) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#58168) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam is hangtalan ház, mondjuk nekem alpalapi VGA van benne és nincs benne semmi extra.
Akkor van csak hangja, amikor kikapcsolom és felpörgeti a ventit. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58170) Dorian válasza spiky03 (#58169) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam alaplapi processzor, alaplapi garfkártya, alaplapi hangkártya, ssd. :))
Még a táp is ventimentes. Gondoltam már egyszer arra, hogy a procihűtőre teszek egy ventillátort, de igazából már 9 éve megy gond nélkül így, úgyh nem hinném, h szükséges

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58171) spiky03 válasza Dorian (#58170) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor nálad is jó minden. :C
Nálam most lesz majd külső hangkártya, ha "bevégfokozok" :D, de ugye arra sem kell veni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58172) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#58171) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen külső hangkártya lesz.
Hogyhogy nem belső?

(#58173) attiss66 válasza ctrlaltdel13 (#58168) üzenetére


attiss66
senior tag

"Neked kell eldönteni milyen alapokra építessz, utána meg azt hogy mit nézel el a helyiségbe, ha egyáltalán szem előtt lesz."
Ez nálam nem különösebben számít, ha a használhatóság a maximumon van.
A célszerűséget kapásból az esztétika elé helyezem. :)
Persze azért az jó, ha jól is néz ki. :)

Dorian:58170 Én úgy gondoltam, hogy a HTPC-be mindenhova tetetek ventillátort/azt a nagyon halkat/, ha valamennyire is igényli a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#58174) Dorian válasza attiss66 (#58173) üzenetére


Dorian
félisten

Ha igényli, akkor persze. Nálam nem igényli, nagyon alacsony a fogyasztás, nincs is zsúfolva.
Majdnem mindegy hogy néz ki, egy fekete négyzetet fogsz úgyis belőle látni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58175) spiky03 válasza ctrlaltdel13 (#58172) üzenetére


spiky03
veterán

Nem tudom, Aliról vettem. :D
Azért mert ezen van optikai bemenet, mert az Xbox-ot is tervezem rákötni, mert ugye kifog kerülni az AVR a rendszerből, ha teljesen végfokra váltok. Erre meg elvileg rátom kötni, még tesztet nem csináltam, hogy hogy is fog működni. De a napokban tesztelem majd.
A kép meg egy HDMI switchbe megy majd a PC és az Xbox képe, kifelé meg egyik fele a TV-re másik meg a projektrra.

Ez a terv. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58176) attiss66 válasza ctrlaltdel13 (#58144) üzenetére


attiss66
senior tag

Újabb akadály, nem lett elég a pc vastagsága, hogy belekerüljön a Xonar D2 hangkártya. Hát az idegbaj kerülgetett :W /de csak csendesbe, külsőleg nem látszott :D /.
Kitaláltam, hogy nem lehetne az összes hóbelevancot átrakni egy nagyobb pc házba, persze a Xonar D2-vel együtt. Hát de, és vót is neki. Na csak megmertem kérdezni, hogy mennyibe kerül a nagyobb ház, ami ott vót neki több is használtan. Azt mondja 2500. Gondoltam, nem hallottam jól valamit és visszakérdeztem, hogy 2500 Ft?!
És annyi. :DDD Én jóval többre számítottam. Az összes munkálatot is megkérdeztem. A táp előtt is kell valamit szabosgatnia a lemezen., meg magyarázott, hogy miket kell ide-oda, ventilátor stb. összbe 5-6000 Ft :DDD , hát ez szerintem teljesen jó, én a pc-házzal együtt fel voltam készülve vagy 15-20 ezerre. Na mostmár tutti lesz, szellősebb, vezetékelésnek is jobb stb. 2 nap múlva elvileg kész. Szuper. Driver-t is letölt hozzá, kipróbálja a hangkártyát. Ez megoldódni látszik, pedig nem jól indult. :)

Ja, ez még nem a HTPC, csak a pc-m lett módosítva, amit persze majd használok a méréshez, kalibráláshoz és filmnézéshez, amig kész nem lesz a HTPC.

[ Szerkesztve ]

(#58177) ctrlaltdel13 válasza attiss66 (#58176) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Picit kell csek előre gondolkodni.
Eldönteni a belekerülő dolgokat, (méret,pci sinek száma, stb) utána keresni ehhez házat😉.

Amiket írsz összegeket, nem tétel.😉

(#58178) attiss66 válasza ctrlaltdel13 (#58177) üzenetére


attiss66
senior tag

Amik ott voltak neki pc-s házak, azokból kellett választani, hogy haladjon a dolog. De szerintem teljesen jók.
A nagyobb összegek majd a HTPC-re kellenek, mint pc-ház, táp, SSD stb.

(#58179) Gabás


Gabás
addikt

Ez a Cavern-kalibráció szerintetek rendben van?

(#58182) VoidXs válasza Gabás (#58179) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen, de érdemes lenne a subodon egy 10-est tekerni, hogy ne vigyen le ennyi hangerőt.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58183) Gabás válasza VoidXs (#58182) üzenetére


Gabás
addikt

A hangerőt lefelé?

(#58184) VoidXs válasza Gabás (#58183) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Felfelé. Most a sub egy szinten van minden mással, ez viszont nem szabványos, és ezért húz le minden mást a Cavern.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58185) Dorian válasza VoidXs (#58184) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor nekem is azért vannak a kalibrált szintek kicsit lejjebb?
[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58186) attiss66 válasza VoidXs (#58184) üzenetére


attiss66
senior tag

Az újított cavern verziónál ugyanúgy kell eljárni az EQ APO-ba exportálás után, mint a régebbiben? Az nem változott?

(#58187) VoidXs válasza Dorian (#58185) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, te egy már kalibrált rendszert mértél újra, és a biztonsági tartalék vitte lejjebb.

attiss66: Az nem változott.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58188) Dorian válasza VoidXs (#58187) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, hogy valamit nem értek...

Korábban kalibrált rendszert mértem újra, de az új mérés előtt az EQAPO-t elvileg kikapcsoltam (kivettem a pipát az eszköz elől, és újraindítottam a gépet). Tehát elvileg nem volt kalibrált.
Ami volt:
Korábban / korábbi mérés előtt / a hangsugárzókat igyekeztem egy szintre hozni, REW-vel dB mérés, közben az erősítő menüjében csatornánként úgy módosítottam a szinteket, hogy lehetőleg a REW közel ugyanolyan hangosnak mérje őket. De a szub esetében is ugyanazt a szintet állítottam be, nem 10 dB-lel hangosabbat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58189) VoidXs válasza Dorian (#58188) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ezek pedig olyan tökéletesen követik a beállított görbét alapból is, hogy olyat csak a Cavern tud. Nem az eszközt kell APO-mentesíteni (ami ezek szerint nem is lehetséges), hanem az EQ APO-ban kivenni mellőle a power gombot, és újra sem kell indítani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58190) Dorian válasza VoidXs (#58189) üzenetére


Dorian
félisten

Lehet, h rosszul fogalmaztam, a Configurator-t nyitottam meg és ott vettem ki a pipát, a mögötte lévő felirat is "can be installed"-re változott, és újraindítást is kért a beállítások megváltoztatásához.
Ezek szerint ez nem működik, hanem az Editorban kell kinyomkodni a "bekapcsológombokat"?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58191) VoidXs válasza Dorian (#58190) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Pontosan, a Configuratort csak telepítéshez használd.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58192) ctrlaltdel13 válasza Dorian (#58190) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Furcsán egyenletesek voltak a görbék, de kérdzni se mertem😉, csak csodálkoztam,hogy ilyen is van.

(#58193) Dorian válasza VoidXs (#58191) üzenetére


Dorian
félisten

Na, akkor ez jól megszopatott :DDD

És a másik kérdésre? A szubot mérés előtt 10dB-lel hangosabbra kellene állítani?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58194) attiss66


attiss66
senior tag

Na holnapra összepakolja a pc-s ismi a nagyobb gépbe a cuccokat és az Asus Xonar D2 hangkártyát, aztán irány Debrecen és mehet a mérés. Gondolom elsőre jó lesz minden. :DDD
Amúgy is először az umik1-el és a REW-el megmérem a frontok frekigörbéjét, a beállított helyükön. Aztán az SSD-re rátöltött kedvenc filmeket/Mátrix1, Venom1, Holnap háborúja...stb, megnézem a digitális koax-on keresztül. Ha agyonveri a Himedia Q10-et hangzásban, lehet nem is kalibrálok. haha :DDD

[ Szerkesztve ]

(#58195) VoidXs válasza Dorian (#58193) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha rossz helyen van, a Cavern warning-ként megjegyzi a sarokban. Egyébként igen, a REW SPL-mérője szerint 10 dB-vel a többi felett kell lennie, viszont nem feltétlenül a saját beállításaiból, hanem szintén REW-es signal generatorral, mert az garantál fix kimenetet - a saját menü általában halkabban nyom a subra.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58196) attiss66


attiss66
senior tag

A REW-nek van saját teszthangja, amivel mérni akarom a frontok, a center és a sourrund-ok frekvenciagörbéjét a saját helyükön, külön-külön? 70-80 cm.re a magas és a közép hangszóró között, a mikrofon a hangfal felé irányítva.

(#58197) Dorian válasza VoidXs (#58195) üzenetére


Dorian
félisten

Warningot nem kaptam. Viszont biztos vagyok benne, hogy a REW SPL mérés szerint azonos szinteket állítottam be a szubnak és a többi hangsugárzónak.

Tippem szerint azért nem okoz problémát, mert a szobámban van 35 Hz körül egy kiemelés, alatta megvan a szoba nyeresége, és az elhelyezés miatti 50 Hz körüli beesést a Cavern azzal egyenesíti ki, hogy az egész jelszintet lejjebb húzza.
Előkotortam egy régebbi mérést és egy utánellenőrzést:

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58198) VoidXs válasza Dorian (#58197) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha a REW szerint szintezel, a sub biztosan halk lesz, ami miatt a Cavern minden mást le fog húzni. Bár az a -16 dB nem gyenge, valahonnan jönnie kellett.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58199) Dorian válasza VoidXs (#58198) üzenetére


Dorian
félisten

OKé, akkor REW dB mérővel a szubot 10 dB-lel hangosabbra állítom és úgy mérek be Cavennel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58200) VoidXs válasza Dorian (#58199) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az lenne az ideális környezet neki, igen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.