Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) ttower válasza LLKobe (#38994) üzenetére


ttower
aktív tag

Itt irjak pontosan hogy nez a dolgok utan. Elso koron a mappanevet ellenorzi, szoval ennek mukodnie kell:
\Movies\Avatar (2009)\somefilename.mkv
\Movies\The Usual Suspects (1995)\somefilename.avi

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#39002) LLKobe válasza ttower (#39001) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm, nekem is olyasmi derengett hogy a mappanév az első.

(#39000) canniball: :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39003) _Smooth válasza canniball (#39000) üzenetére


_Smooth
senior tag

Beállítható az is, h mappa nevét figyelje (de az alap szerintem is a file neve).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39004) envagyok


envagyok
veterán

http://m.prohardver.hu/hir/hivatalosan_befutott_intel_skylake-alapu_nuc_pc.html

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#39005) Janaboy válasza envagyok (#39004) üzenetére


Janaboy
veterán

Latom a linkeles nem az erosseges :D

Janaboy

(#39006) LLKobe válasza _Smooth (#39003) üzenetére


LLKobe
veterán

És melyik ez a beállítás? Csak mert az utóbbi időben 19x néztem végig a kodi összes beállítását, de ilyet nem láttam:R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39007) envagyok válasza Janaboy (#39005) üzenetére


envagyok
veterán

Mobilos felületen tablettel nincs olyan hogy link beszúrása.
De biztos nagyon körülményes kimásolni. ;)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#39008) ttower válasza LLKobe (#39006) üzenetére


ttower
aktív tag

Ha jol emlekszem amikor beallitod melyik mappakat nezze milyen tartalmakra, ott lehet beallitani hogy a filmek hogy vannak (ki lehet valasztani hogy az adott mappakban filmek, sorozatok vagy zene van es ott remlik valami). Este ha hazamegyek megnezem.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#39009) canniball válasza LLKobe (#39006) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez engem is érdekelne, mert én sem találom ezt az opciót.
Épp a minap jártam úgy, hogy: a mappa neve a film címe és a megjelenés éve (direkt írtam így, hogy megtalálja), benne a fájl neve a film címe (év nélkül); naná hogy egy másik (azonos című, de más évjáratú) film adatait szedte le...

envagyok!
L mint link:
[L:ide kell a link]ide pedig a szöveg[/L] ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39010) LLKobe válasza ttower (#39008) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen, ott van hasonló, de az más. Ilyen opciót én még nem láttam sehol:)

(#39009) canniball : Szerintem nincs ilyen opció...

Nekem jelenleg így van minden filmem:

Skyfall (2012) \ Skyfall.mkv

Ha jól értem, ez ugyanaz ahogy neked van. Nekem mindent 100%-osan beazonosított. TMDB-t használok, azt választottam mikor a filmek mappáját hozzáadtam a kodi-hoz.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39011) canniball válasza LLKobe (#39010) üzenetére


canniball
nagyúr

Jól érted, így; csak nem tettem zárójelbe az évet, még az is lehet ez zavarta meg.
Eddig ahogy jöttek a kölcsönzőből úgy bekerültek, többnyire felismerte őket, amit nem azt nem kerestem miért; majd legközelebb ha beleszaladok ilyenbe figyelek mi lehet a baj.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39012) LLKobe válasza canniball (#39011) üzenetére


LLKobe
veterán

Az évszámot zárójelbe kell tenni tudtommal, ITT is mindenhol úgy csinálják :K
És az összes kodi-hoz igazított renamer tool is zárójelbe teszi.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39013) canniball válasza LLKobe (#39012) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor biztos ez zavarta meg. Na majd legközelebb!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39014) LLKobe


LLKobe
veterán

Lecsekkoltam: elég ha a mappa van szépen szabályok szerint elnevezve, és a kodi hibátlanul megtalálja, tök mindegy mi a fájl neve benne :K

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39015) canniball válasza Oszilaci (#38964) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt nálam a w7+Kodi gond nélkül lejátszotta.

ll-kobe!
Akkor most már ezt is tudjuk! :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39016) _Smooth válasza LLKobe (#39006) üzenetére


_Smooth
senior tag

Hol kerested? Tegnap csak a Pi futott nálunk, és azt is kilőttem, mielőtt olvasgattam volna kicsit még a fórumot, így nem tudtam screenshotot lőni.
De elvileg ott van egy radio button ezzel kapcsolatban, amikor felcsatolod a videotárat. "mappa tartalmazza a filmet" vagy "minden mappa filmet tartalmaz" vagy valami ilyesmi kell legyen. Miután megadtad az elérési utat és, hogy filmet vagy sorozatot tartalmaz-e.

Aztán lehet, hogy rosszl emlékszem, de tudom, hogy valami ilyesmit bekapcsoltam egyszer, és akkor sokkal több filmet talált meg magától, mint alaphelyzetben (a mappák nevei mindig teljesebb filmnevet tartalmaznak, mint a file neve - az gyakran valami karakterkatyvasz, mikor leszedem... a címben szereplő szavak kezdőbetűi stb).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39017) harylmu válasza LLKobe (#39010) üzenetére


harylmu
őstag

Ha a legfelső menüpont be van pipálva, akkor nézi mappát.

A naming video files meg tényleg hasznos olvasmány, mert elég sűrűn jön ide ezzel kapcsolatban kérdés, pedig nem túl bonyolult...

[ Szerkesztve ]

(#39018) _Smooth válasza harylmu (#39017) üzenetére


_Smooth
senior tag

Az az, köszönöm. Arra gondoltam.
És emlékeim szerint ez alapból nincs bekapcsolva.

Naming files részével nekem csak a seed a problémám. Tudnám, hogy nevezzem el őket, csak akkor nem seedeli többé. (nem vagyok torrent guru - többségét csak azért szedem le, mert kényelmesebb, mint a lemezekkel bíbelődni, ráadásul szépen lapozható a videotár a kodinak köszönhetően).

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39019) chemand


chemand
tag

Adott egy épített NAS Xpenology rendszerrel, NFS szolgáltatás engedélyezve, az NFS engedély a megosztott 'Movies' mappára vonatkozóan engedélyezve. (ügyfél a 192.168.2.103-as IP, írás/olvasás engedélyezve)

A HTPC-n (IP 192.168.2.103) W10 alapon Kodi fut és egyszerűen nem tudom az NFS megosztásként felvenni a Movies mappát. A mappát kiírja, de nem tudok belemenni.

Persze a W10-ben felcsatolt NAS megosztott mappákat látja a Kodi, de az SMB ha jól gondolom. Ha lehet akkor inkább NFS megosztást kellene használnom nem?

Tud esetleg valaki segíteni, mi lehet a gond? (Érdekes, hogy RP2-n OE alatt működött az NFS.)

[ Szerkesztve ]

(#39020) harylmu válasza _Smooth (#39018) üzenetére


harylmu
őstag

Ismerem ezt én is, meg szerintem mindenki. A megoldás, hogy eleve úgy töltöd le, hogy már átnevezve van a mappa. Vagy pedig nem nevezel át semmit, 90%ban úgyis felismeri, ha tele van pontokkal meg kötőjelekkel. :)

(#39019) chemand: nem lehet, hogy véletlen azt is meg kell csinálni, amit itt 5:50nél?
Amúgy smb-vel sincs semmi gáz, ha kábelt használsz, tuti nem lesz cache probléma.

[ Szerkesztve ]

(#39021) chemand válasza harylmu (#39020) üzenetére


chemand
tag

Az általad linkelt videó instrukcióit megcsináltam, ez működött RP2 OE esetében, de most valamiért nem. :F :O
Végül is jó lesz nekem az smb, de akkor is nagyon érdekelne, hogy miért nem megy az nfs megosztás. :(((

(#39022) ttower válasza chemand (#39019) üzenetére


ttower
aktív tag

Nekem Synology nason volt hasonlo problema hogy pi-vel ment de htpc-vel nem. Be kellett allitani hogy engedelyezze az 1024 folotti portokat is (1024-ig a portok root usernek vannak fenntartva, normal user nem hasznalhatja oket).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#39023) chemand válasza ttower (#39022) üzenetére


chemand
tag

Köszi, most végre megy. :C :R :R :R

(#39024) _Smooth válasza harylmu (#39020) üzenetére


_Smooth
senior tag

Le tudom úgy tölteni, hogy megfelelően elnevezett mappába helyezem... itt a file elnevezésén lett volna a hangsúly. Egyébként igen, nagy többségében már a mappa helyes nevezgetése, és a korábban jelzett rádiógomb bekapcsolása kellően megnöveli a találati arányt.

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39025) enyan válasza PuMbA (#38996) üzenetére


enyan
tag

Ok, hagyjuk a Celeron 847-est. Mi a helyzet azzal a cuccal amit eredetileg néztem. Ebbe egy 2957U nevezetű celeron van. Vajon ez elegendő fullhd videózásra? Van még egy ilyen ami árban még elérhető lenne valamivel jobb procival (celeron n3050), de nagyon rusnya lett maga a készülék, jó szívvel nem vennék ilyet. Szóval azt kellene valahogy "kitalálnom", hogy elegendő lenne-e az első versenyző max fullhd videók lejátszására. Esetleg azt tudja valaki, hogy htpc esetén hogy lehet kinyerni a különböző térhangzásokat? Jelenleg vlc-t használok szgépen, de nem tudom a térhangzást hogyan kezeli, nincs tv-re kötve, csak a line out-ot használom. Vlc-vel megoldható?

Köszi!

(#39026) PistiSan válasza enyan (#39025) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Akkor már miért nem egy beeboxot veszel? [link]
Árban kb ott van, ugyan úgy venni kell hozzá ramot meg ssd-t, ebben N3000 (2mag) proci van, a 4K-t is tudja, nem hogy a fullhd-t.
Nekem a nagytesója van meg, 3150procival (4mag) azt 10% körüli CPU használattal játsza a 4K demó videókat.
Nagyon fasza kis cucc, maximális megelégedéssel használom.

Negatívum: HDD-vel ne vedd, mert 90%-ban eltörik összeszerelés közben a hdd kábele, amit nem lehet sehol sem kapni eddig, a távirányítója elég béna kínai, nekem 1 gomb 2 héten belül megszűnt működni rajta. (Tanítható távirányító szerencsére viszi a beépített IR-vevőt is.)

(#39027) canniball válasza harylmu (#39017) üzenetére


canniball
nagyúr

Most már legalább azt is tudom az mire való (magyarul használom a progit, de azt a menüpontot pont nem sikerült lefordítaniuk, az én angolom meg kevés volt hogy kisilabizáljam, így hiába láttam hogy ott van nem tudtam mi célt szolgál); köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39028) enyan válasza PistiSan (#39026) üzenetére


enyan
tag

Egyszerűen csak jobban tetszik az asus dizájnja. Távirányító teljesen felesleges, vezeték nélküli egérrel használnám. Ha a teljesítmény elegendő lenne, nem filóznék tovább. Ha kevés, akkor is inkább az intel vasai közül választanék. Asrock cuccom még nem volt, de hasonlók az elképzeléseim, mint amiket említettél: gagyi kábel, gagyi távirányító...

(#39029) canniball válasza enyan (#39028) üzenetére


canniball
nagyúr

Évek óta Asrock lapokat használok, sosem volt velük problémám...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#39030) PistiSan válasza enyan (#39028) üzenetére


PistiSan
addikt

100%-ban elégedett vagyok a cuccal, mint HTPC teljes mértékben megállja a helyét!
Csak azért írtam a negatívumokat, hogy ha esetleg emellett döntesz, ne legyen egy plusz vinyód ha esetleg nem sikerült neked sem az összeszerelés.

(#39031) _Smooth válasza enyan (#39025) üzenetére


_Smooth
senior tag

2957U is elég lesz az 1080p lejátszáshoz.

(#39029) canniball
+1

kb 8-10éve mást nem is veszek/szerelek be gépekbe, csak Asrock-ot. (senki nem panaszkodott még, sehol nem kellett szervizelni/gariztatni)
Voltak Giga és Asus lapjaim is. Előbbivel nem volt gond (8-10évvel ezelőtti időkben), de ár-érték aránya több esetben is jobb volt a rocknak, a nagytesóval meg csak szívtam (szintén évekkel ezelőtt).

Fentieket nem vita tárgyaként írtam, nem uszítani akarok másokat a többi márka ellen, vagy fanokat kalapálni emellé. Egyszerűen csak a nagy számok törvénye alapján se volt még gondom vele, nem kell félni ezektől sem - ideje levetkőzni az előítéleteket ;)

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39032) layerke


layerke
aktív tag

Sziasztok,

Találkozott valaki olyan problémával, hogy nem mindegyik borítót és fanartot tölti be a filmeknél a kodi? Mi lehet ennek az oka és megoldása? (raspberry pi 2 openelec 6.0, nason tárolt adatbázissal)

Köszi

(#39033) LLKobe válasza layerke (#39032) üzenetére


LLKobe
veterán

A filmet magát felismeri rendesen?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39034) layerke válasza LLKobe (#39033) üzenetére


layerke
aktív tag

Ha arra gondolsz, hogy a filminfó jó-e és ha rákattintok elindítja-e a megfelelőt, akkor igen. Egész egyszerűen nincs ott borítókép és a fanart.

(#39035) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok!

Biztos számtalanszor volt már róla szó, de azért rákérdezek, hogy mennyiből lehetne kihozni egy komolyabb médialejátszó hang és képi megjelenítési képességeivel felruházott HTPC-t?
Nem kell csili-vili HTPC ház, kb. úgy képzelem el, hogy veszek egy kisebb PC-t (pl. Dell Optiplex 780/790) és megfelelő hardverrel megtöltöm egy 120GB-os SSD-vel karöltve és HDMI-n összekötöm a Denon 3808-al, maximum még kap egy vezetéknélküli egeret és billentyűzetet.
Most van egy WD TV Live Streaming médialejátszóm, de mindenképp szeretnék egy kicsit szabadabb érzést, amit WIN10+KODI-val el is tudnék érni.
Játszani nem fogok a géppel, vegyes zenét hallgatok és FULL HD, BD25/BD50-es filmeket nézek.
Kiadásban olyan 40-60K között gondolkodtam.

(#39036) _Smooth válasza sixer66 (#39035) üzenetére


_Smooth
senior tag

Nagyjából itt indulnak az úja alkatrészekből összerakható gépek... 120GB SSD-vel a 40k biztosan kevés lesz, és azért arra is rájön még a ház ára.
Médialejátszóhoz nem tudok viszonyítani, nem tudom, mi az a minimum, ami már megfelel egy popcornnak pl.
De az általad meghatározott keret kb a HTPC minimum. (persze meglepne, ha ebben a szegmensben ne tudná, amit szeretnél, de ahogy írtam, nincs tapasztalatom MP-vel)

[ Szerkesztve ]

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39037) LLKobe válasza _Smooth (#39036) üzenetére


LLKobe
veterán

Én is FULLHD filmezésre használom a HTPC-m, és a ~3 éves Asrock E350 M1 bőven visz mindent, úgy, hogy a cpu órajele le van húzva 1600-ról 800 Mhz-re.

Tehát kb. bármelyik ma kapható ITX-es egybe-lap elég lesz. Gondolkodni / válogatni ott kell elkezdeni ha 4K-ra kell. Persze a kimeneteket nem árt nézegetni, usb3, optikai kimenet kell-e, stb.

A többi már csak preferencia kérdése, kicsi/nagy szép csúnya házikó. Tápból nem árt külső/panel hogy hangtalan legyen.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39038) krisztian7


krisztian7
tag

Most váltottam win10-re kodi alá, de eddig nagyon nem akar menni a dolog. Rendszeresen lefagy sima filmnézés közben is, teljesen radom módon.Ha bekapcsolom a log fájlt akkor természetesen nem, de akkor ugye állandóan mutatja a filmnézés közben is az infókat, ami elég zavaró. Ráadásul mostanában azt is elkezdte csinálni, hogy a hang egy idő után elromlik (magas pitchbe megy át) és ha kilépek a filmből meg vissza, csak akkor jó. A gépen egyedül a qbittorent indul el alapból a kodival, de ha kikapcsolom az se segít. Másnak volt ilyen gondja? A win 10 ennyire rossz, váltsak vissza win8 ra? vagy milyen megoldás létezik még, igazából két dologra kell a kabini alapú gép, torrentre ami képes RSS alapján tölteni, meg a Kodi.

(#39039) LLKobe válasza krisztian7 (#39038) üzenetére


LLKobe
veterán

A win10-zel vannak még érdekességek. Esetleg próbáld meg kézileg feltenni a legújabb drivereket, a windowsban pedig tiltsd le hogy magától frissítse őket.

Én maradok win7-en :U

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39040) devil-k válasza sixer66 (#39035) üzenetére


devil-k
nagyúr

" mennyiből lehetne kihozni egy komolyabb médialejátszó hang és képi megjelenítési képességeivel felruházott HTPC-t?"

Ennyiből nem igen.
Miért akarsz "egybecuccal" indítani (Dell Optiplex 780)? Kezd a nullától és akkor semmilyen megkötés nem lesz majd. Egy jó ház egyébként örök életre szól, nem egy konfigurációt fog kiszolgálni az életben.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#39041) enyan válasza PistiSan (#39030) üzenetére


enyan
tag

Értem és köszi az infót. Ahogy fentebb is írtam főleg a külalak ami kevésbé fogott meg az asrock gépében. De mondjuk ez elmondható az intel készülékeiről is, mert a külalakra ott sem fordítottak különösebb hangsúlyt így ránézésre. Végülis ha elegendő a teljesítménye az asus vasnak, kár lenne mást választanom, hisz amire kell arra jó, és még a kivitelezés is tetszik. Már csak a win7 telepítése jelenthet problémát, mert csak 3.0-ás usb van rajta, azt meg olvastam valamelyik készülék hozzászólásai közt, hogy a win7 telepítő nem igazán tud vele mit kezdeni. Mindenesetre köszi mindenkinek a segítséget!

(#39042) _Smooth válasza LLKobe (#39037) üzenetére


_Smooth
senior tag

Ezzel nincs probléma. Az RPi2 is viszi nekem a fullHD-t.
Itt a kérdés arra vonatkozott, hogy egy fullos medialejátszó kép/hangminőségét tudja-e (de nem tudom, azok mit tudnak nyújtani).

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39043) LLKobe válasza _Smooth (#39042) üzenetére


LLKobe
veterán

Na erre nem tudok válaszolni, majd a nálam tapasztaltabbak.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39044) szaby72


szaby72
tag

Sziasztok .
2 kérdés.
1 van 1 ilyen házam-----MS-Tech MC-1200
kicsit kezd hangos lenni a táp,mit ajánlatok helyette...?
2. Kodiban van vmi billentyűzet gomb ami a felirat időzítést állítja,vagy mindig lekel "menni az asztalra,stb"

Köszi,üdv. :R

(#39045) LLKobe válasza szaby72 (#39044) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha jól látom sfx táp van benne. Az FSP-k jó minőségűek, de a hangjukról nem tudok nyilatkozni.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39046) _Smooth válasza szaby72 (#39044) üzenetére


_Smooth
senior tag

A 2es engem is érdekelne.
VLCben volt... itt nem találtam.

Az 1es esetén gondolkoztál már panel táp vagy picoPSU + notebook táp kombón?
Milyen HW-t táplál most?

# I got bored one day and put everything on a bagel...

(#39047) krisztian7 válasza LLKobe (#39039) üzenetére


krisztian7
tag

Probakent feltettem a kodibuntut, ennyit meger. Egy problemam van is rogton, amikor eloszor belep a kodiba, nem latja az ntfs meghajtot. Majd atlepek az ubuntu feluletre akkor ha megnyitom a fajlkezeloben akkor mutatja, es utana visszalepve kodiba is. Nem mountolja automatikusan a linux? Van ra valami megoldas?

(#39048) róland válasza krisztian7 (#39047) üzenetére


róland
veterán

Igen, s szerintem hetente le is írják a linux kezdőknek topicban, hogy hogyan kell megoldani az "fstab" szerkesztésével.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#39049) krisztian7 válasza róland (#39048) üzenetére


krisztian7
tag

Éjfélkor már nem találtam meg. Átnyálazom akkor azt a topikot is :) Köszi! :DD

(#39050) LLKobe válasza krisztian7 (#39049) üzenetére


LLKobe
veterán

Próbáld ki az OpenElec-et, nekem csak jó tapasztalataim vannak vele.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.