Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57901) MasterMark válasza AthlonXP (#57900) üzenetére


MasterMark
titán

Játékokhoz mindenképpen kell akkor a DTS Connect vagy DD Live. Viszont ilyet még nem láttam hogy HDMI-n beállítható lenne.

Alaplapi és külön hangkártyákra be lehet ezt állítani az optikai kimenetre amelyik tudja.

Itt:

Ez menetközben bekódolja a hangot DD vagy DTS-re, így már át fog férni optikain is.

Utána még a játékot is házimozi hangra kell állítani, és még így is van olyan játék, ami nem hajlandó így térhangzást kiadni csak sztereót.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57902) AthlonXP válasza MasterMark (#57901) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na igen, itt nálam a beállításoknál csak a "2 channel" opciók vannak, nincs más. :(

(#57903) MasterMark válasza AthlonXP (#57902) üzenetére


MasterMark
titán

Nem éri meg ezzel bénázni, egy HDMI-s erősítő a megoldás, vagy ha analógon kötöd rá a mostanira.

szerk.: Ha nincs mély hangod, akkor nincs beállítva a vágás az erősítőn. Ha az erősítő nem tudja, akkor a hangszórókonfigurációnál a windowsban is tudod vágni a hangszórókat, hogy a mélyeket a szub csatornára küldje.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57904) Smiley válasza AthlonXP (#57900) üzenetére


Smiley
őstag

Persze hogy nem szol zenenel a sub. Miert kene szolnia, hiszen az csak stereo. Film streamnel csak edge bongeszo alatt lesz multichannel audio, kulonben az is csak stereo. Jateknal pedig akkor fog szolni ha az adott jatek tamogatja a multichannel audiot.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57905) SunMount3r válasza Smiley (#57904) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl. egy 2.1-es hangfalszettnél is alapértelmezett, hogy sztereó zenénél is szól a sub.

(#57906) MasterMark válasza SunMount3r (#57905) üzenetére


MasterMark
titán

De az nem 3 csatornaként van a gépre dugva, hanem sztereóként, és magának vágja le a mélyeket a szubnak...

Switch Tax

(#57907) SunMount3r válasza MasterMark (#57906) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja ok, így persze más... Kicsit komplikált ennek helyzetnek az átlátása.

(#57908) AthlonXP válasza MasterMark (#57903) üzenetére


AthlonXP
őstag

Hát az marad most már, nem kínlódok ezzel tovább. Van a neten sokféle megoldás, de jórészt mindegyik, hackelt audi és vga driverről, meg regisztri módosításról szól. Ilyenekkel meg én nem akrok foglalkozni, annyit nem ér az egész, hogy ilyen-olyan módosított vackokat telepítsek a gépre miatta.

#57904Smiley: Lehet, hogy nem kéne szólnia, mégis a korábbi gépemen, gond nélkül szólt a sima stereo zenénél is, 2.1-ben a rendszer és semmit nem kellett állítani hozzá. :U
De meg lesz az itt is, csak még foglalkozni kell vele kicsit, ezt most hanyagoltam eddig, mert digitális formában és egy kábellel akartam megoldani az egészet, nem pedig 3mal és analóg módon. De hát ez van...

(#57909) Smiley válasza AthlonXP (#57908) üzenetére


Smiley
őstag

De hogyan volt az a 2.1 mert ha ilyen logitech fele 2.1re gondolsz az igazabol stereo jelet kap es a vagast maga csinalja. A mostani erositod is tud ilyet csak be kell allitani, hogy hany hz-nel vagja le a mely hangokat ami a frontokra megy.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57910) AthlonXP válasza Smiley (#57909) üzenetére


AthlonXP
őstag

Az erősítő asszem úgy van beállítva, hogy 180hz alatt minden frekit a mélynek ad. Bár a pontos frekiben most nem vagyok biztos, rég állítottam már. Egyébként a Windowsban 80hz az alap beállítás.
Nem tudom ilyen Logitech féle 2.1-re gondolsz, nincs olyan rendszerem.
2.1 pedig úgy volt, hogy elindítottam egy sima mp3, vagy flac zenét, stereoban ami szépen szólt a két front hangszórón és a subon is. Semmit nem kellett hozzá állítanom sem az erősítőn, sem a gépen.

( Ez alap beállítás egyébként. Ha csak rádiót hallgatok az erősítővel, vagy mp3-at, stb, akkor is 2.1-ben szól, mert úgy van beállítva, hogy 5+1 hangszóró van rákötve és a front hangszórók, kicsire vannak állítva, így eleve leveszi róluk a mély hangokat és átküldi a subra. Nyilván, ha kikapcsolom a subot a menüben, vagy átállítom a frontokat, akkor a teljes zenei hangtartományt kiküldi a frontokra.. )

3 kábellel volt összedugva a gép, közvetlenül az erősítővel, ott pedig az 5.1-es DVD bemenetre volt dugva. Ahogy most is kötöttem nem rég. Az erősítő automatikus jelfelismeréses módban van, ő dönti el, hogy mikor mennyi hangszóró kell szójon és milyen módon, a kapott jelforrástól függően.
Így gond nélkül megy a stereo és az 5.1 is ha zenét, vagy filmet nézek vele, jelforrástól függően és semmit nem kell állítanom rajta, csak ki kell választanom az adott bemenetet rajta, utána ő megoldja a többit.

(#57911) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

PC Konfiguráció :
Nem éppen HTPC konfig de én mindenre használom:
Film , zene , böngészés , játék.

Ház: Cooler Master HAF XB
Táp: Enermax Revolution 87+ 650W
Alaplap: GIGABYTE GA-Z77X-UD3H
CPU: Intel Core i7-3770K ( 3.5 GHz-3.9 GHz )
Hűtő: Noctua NH-D14
Memória: Kingston HyperX DIMM 16 GB DDR3-1600 Quad-Kit
VGA: ZOTAC Gaming RTX 2060
SSD: Samsung 850 Pro series 2,5" 512 GB
Operációs rendszer : Windows 10 Pro , 64 bit
Monitor: 2 db Dell UltraSharp U2312HM
TV: Samsung UE55F6470SS
NAS : Synology DS2415+ és DX1215 bővítő.

- AV Erősítő : Sony STR-DN 1030
- Hangfalak :
- Dali Ikon 7 Mk1( Front )
- Dali Ikon 1 Mk1 ( Surr. )
- Dali Ikon Vokal 1 Mk1 ( Center )
- Sunfire HRS-10 ( Sub )

A VGA-ból egy HDMI kábel megy a házimozi erősítőbe.
Erősítőből másik HDMI kábel megy a TV-be.

A PC-n a Total Commandert használom.
Megkeresem a kívánt anyagot a NAS-on és katt.
Megjelenik a monitoron a lejátszó és indul a film.
Majd ha nagyban kívánom nézni, akkor csak áthúzom a TV-re a képet.
2 db lejátszó is van telepítve a gépre :
- MPC-HC
- MPC-BE

Ha a lejátszást a MPC-HC-vel indítom, akkor az erősítő szépen kiírja, hogy :
- Dolby Digital 5.1
- Dolby Digital +
- DTS
- DTS-HD MSTR 5.1
- stb...
Tehát átküldi az érintetlen hangot az erősítőnek.

Viszont a MPC-BE esetén ezt nem látom....
Nem találok a hangbeállítások között olyan opciót , amivel érintetlenül " átküldené " a hangot....
Mit nézek be, vagy mit kellene átállítanom ?

( Ha számít....de szerintem nem befolyásolja a dolgokat...az az, hogy mindkét lejátszóban beállítottam a madVR-t is. )

Köszönöm előre is a tippeket, észrevételeket !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57912) SunMount3r válasza Borisz76 (#57911) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt a Passthrough rész alatt legyen minden bepipálva az Encode to AC3 kivételével.

(#57913) Borisz76 válasza SunMount3r (#57912) üzenetére


Borisz76
veterán

Meg is van ! :R
Köszönöm a gyors segítséget !
Rémlett valami hasonló...csak a helyét nem találtam !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57914) Alien! válasza AthlonXP (#57908) üzenetére


Alien!
senior tag

Normális esetben a vga-dnak ki kellene tolni a DD/DTS-t a tévének, onnan optikán simán át kéne mennie az erősítőbe. Valszeg a tévé oldalon lesz gond, vmi miatt nem adja tovább az erősítőnek. LG esetén még a DTS-nél is akadhatnak gondok, sok modellből kikapták a támogatását.

sztem a legolcsóbb ha veszel egy asus xonar-t ami tud DD live-ot és közvetlen az erősítőbe kötöd. streameknél nem tudom mi a helyzet a PC-n, nagyon gyatra a támogatásuk windowson, arra inkább pl fire stick-et ajánlanék.

(#57915) AthlonXP válasza Alien! (#57914) üzenetére


AthlonXP
őstag

A tv egy az egyben átküld mindent az erősítőnek, úgy van beállítva alapból.
VLC-vel indítva egy DD tartalmat a PC-n, szépen megy 5.1-ben az erősítőn, a tv optikáján keresztül.
DTS nem (a tv nem kompatibils vele sajnos), de olyat nem is használok, így nem számít. Illetve, ha igen, pl. Blueray lemezről nézve filmet, akkor meg a lejátszóból, közvetlenül jut a jel az erősítőbe, megkerülve a tv-t. Olyankor megy hiba nélkül a DTS is.

De lényegtelen, elengedtem már ezt a PC-s dolgot, nem vagyok hajlandó többet foglalkozni vele, napok óta ezzel szarakodok, elég volt!
Megoldom analóg módon, ahogy 20 éve is.. :U :(((

Köszönöm mindenkinek a türelmet és a segítséget! :R

(#57916) attiss66


attiss66
senior tag

Házimozipc-be keresek Asus Xonar D2 hangkártyát. A hardveraprón volt novemberben, de ezek szerint arról lemaradtam. :DDD Nincs valakinek eladó?

(#57917) Smiley válasza AthlonXP (#57910) üzenetére


Smiley
őstag

Ez igy jonak tunik. A pc-n semmit nem kene allitanod, az erositonek kellene ezt megoldania. Nezz utana a doksiban, milyen uzemmodok erhetoek el analog input eseten.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57918) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Analóg módon van most összekötve a rendszer, 3 jack kábellel. Így most működik rendesen. Sikerült megoldani a sub problémát is végre.
A windows valamiért szélessávú hangfalaknak állította be a front hangszórókat, így hiába volt 5.1-be állítva a kimenet, a mélyhangokat nem a subra küldte, hanem kompletten a frontokra adott mindent. :((
Hiába állítottam többször is, kis méretű, korlátozott sávszélességűre a frontokat ( és a többi hangszórót is ), valamiért mentés után, mikor le "OK"-éztam a beállításokat, ő visszakapcsolta ezt a részt és már nem ment a sub... :W
Ma valahogy, egyszercsak hajlandó volt felfogni, hogy nem dísznek állítottam be külön mélynyomót a rendszerhez és el is fogadta végre, így már teljes a konfig. Mind a 6 hangszóró működik rendesen. Ötletem sincs, hogy ezt miért nem tudta eddig megcsinálni. Semmit nem telepítettem, nem állítottam be máshogy, mint korábban.

Marad így egyelőre, majd egyszer, ha a mostani tönkremegy, akkor veszek egy hdmi-s erősítőt, aztán remélem azzal már menni fog digitális formában is ez az egész. :U

(#57919) MasterMark válasza AthlonXP (#57918) üzenetére


MasterMark
titán

A windows valamiért szélessávú hangfalaknak állította be a front hangszórókat, így hiába volt 5.1-be állítva a kimenet, a mélyhangokat nem a subra küldte, hanem kompletten a frontokra adott mindent.

Nem valamiért, hanem ez a helyes beállítás.

A vágást az erősítő szokta csinálni normális esetben.

Switch Tax

(#57920) AthlonXP válasza MasterMark (#57919) üzenetére


AthlonXP
őstag

Az erősítőben úgy van állítva igen (pl. stereonál), de amikor a gép átállítja nekem szélessávúra a hanfalakat, akkor a mélyről el vesz mindent. Onnantól meg az erősítő nem kap jelet csak az 5 fő hangszóróra, olyan, mintha a sub kébelét lecsatlakoztatnám a gépről. A frontok így megkapják a teljes sávot, de mivel azok fizikailag kicsik, így eleve nem tudják a mély hangokat megszólaltatni. Asszem 2-300Hz fölött kezdenek megszólalni. Amivel nics is baj, hisz az alatt ott mélynyomó, így nekik csak a közép és a magas hangokat kell megszólaltani.
Az erősítő meg jelen esetben nem végez leválasztást, mert 5.1 analóg bementre van állítva, ilyenkor pedig az egyes hangszórók bemenetére adott teljes hangsávvot küldi tovább a hangfalakra. Nyilván ha ebben a módban van, akkor joggal feltételezi, hogy a mélyhangok a külön sub bemeneten keresztül jönnek és neki csak küldeni kell tovább azt.
Ha 5.0-ás rendszert kötsz rá és olyan jelet is adsz be neki, akkor ugye a frontok fogják átvenni a mélynyomó szerepét is, pl. oszlop hangfalak esetén. Ott már mehet a teljes hangsáv a frontokra, mert a hangfalakban levő hangváltó, majd elosztja a frekvenciákat a benne lévő hangszórókra, így oda nem is kell külön sub. Annyi mélyed lesz, amennyit a hangfalak tudnak.
De nekem csak sima, egyutas, polchangszóróim vannak frontnak beállítva, így hiába megy rájuk a teljes zenei hangsáv, semmi mélyet nem fognak tudni kiadni, mert nem arra lettek tervezve, az erősítőm meg nem szedi le róluk a mélyeket, csak ha külön beállítom. Ezért nem mindegy a beállítás a PC-n és ezért szívtam vele, mert azt hittem, valami egyéb baj van. Eszembe sem jutott, hogy ő állítja vissza a hagszórók konfigját.

(#57921) Necronom


Necronom
senior tag

Egy szobai projektoron gondolkozom...messze nem vagyok jartas ebben
Van egy szamomra teljesen jol mukodi TV boxom es/vagy egy IGP-s HTPC-m, ami maga a media serverem...
Ezek teljes mertekben kielegitettek az igenyeimet a kepi viszonylatban 1080p szamomra elegendo es nem is akaok ettol jobbat
De vajon egy TV box vagy egy Celeron 1100MHz 2 magos proci IGP-je elegendo lenne egy szobai projektorhoz hogy kozel azonos kepet kaphassak mint a TV-n?
De eloszor is projektort kellene valaszatnom, de nincs mibol kiinduljak, annyit tudok hogy jo lenne ha 50"-nal nagyobb kepet kaphassak

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57922) SunMount3r válasza Necronom (#57921) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen TV-BOX és milyen processzor az pontosan?

(#57923) Necronom válasza SunMount3r (#57922) üzenetére


Necronom
senior tag

a TV box az X96 max 4/64GB, S905x3
A Cerka meg ez

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57924) SunMount3r válasza Necronom (#57923) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azon a Box-on CoreElec-et használsz? Mert akkor annál jobb nem is kell.

Annak a cerkának az IGP-je meg elég harmatos, de FHD-ra, mindenféle tweaking nélkül elégnek kell lennie.

De a porojektorosok épp szeretnek tweak-elni a MadVR-el, mert látványosabb javulást lehet vele elérni, mint TV-k esetén. De ehhez már jóval erősebb VGA kellene.

[ Szerkesztve ]

(#57925) Necronom válasza SunMount3r (#57924) üzenetére


Necronom
senior tag

Persze, a boxon CE van, nem akarok stream nezni, csakis fileokat olvasgatni :)
Az IGP-s gepen is Kodi van, szoval semmi mast nem szeretnek, lehetne bele videokartya tenni, hiszen egy mITX alaplapon csucsul, de egyelore a vasakra nem szeretnek kolteni, mert magat a projektort akarom elobb megvenni
A kerdes annyibol volt relevans, hogy ezen eszkozok egytalan meghajtjak ugy a kivetitot, hogy 1080p legalabb ugy nezzen ki mint a TV-n

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57926) SunMount3r válasza Necronom (#57925) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A kerdes annyibol volt relevans, hogy ezen eszkozok egytalan meghajtjak ugy a kivetitot, hogy 1080p legalabb ugy nezzen ki mint a TV-n-> Ez már komplikáltabb kérdés. A Projektoros kép általában elmarad egy jobb fajta TV képéből alapból. És erre írtam, hogy pont ennek a feljavítására szokták a MadVR-t használni, amihez egy jó videókártya kell. De ez majd élőben derül ki a konkrét projektorral megnézve, hogy ha összehasonlítod , akkor egyáltalán szükségét látod e majd az ilyesminek. De mondhatni inkább, hogy a MadVR-ezés már inkább ilyen képminőség mániás úri huncutság, de van, amikor tényleg tud látványos javulást eredményezni.

(#57927) Necronom válasza SunMount3r (#57926) üzenetére


Necronom
senior tag

Igen igen..koszi :)
most benezek valami projektoros topikba, hatha okosodok kicsit e tudok valasztani valamit

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57928) Necronom


Necronom
senior tag

Nu meg is lett a kiszemelt cuccos, ami nekem ugy erzem jo is lett
Native 1080p, van rajta HDMI ARC es CeC funkcio is a tobbi meghat adott
Lenyege volt meg hogy nekem max 2,5 meter van helyileg, de azert jo nagy kamu a 150" :D de nem is vartam akkorat....kb 90" korul lehet, ugyhogy nekem okes
Egyelore falra vetitek de mindenkepp kell majd vaszon is, igy eleg sotet es fako a kep hiaba 7000:1 a kontraszt arany
A tobbi dolgat jol teszi, passthrough oke rajta, 7.1-es hang okes (meg alatta is, sajna meg air hangszoroim nincsenek, de egyelore hianyerzet se ..)
TV box ugyanugy megy mint sima tv-vel...Ennyi penzert nm is vartam ettol tobbet

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57929) Alien! válasza SunMount3r (#57926) üzenetére


Alien!
senior tag

érdemes kicsit erősebb pc-t rakni a vetítő mögé. Nálam ilyen képe van fehér falra vetítve egy 720p-s Casio led-lézer projektornak (és még csak nem is házimozi célra gyártották). A kapott 2,5 méteres kép így már hasonlít egy jobb lcd tévéhez.

[ Szerkesztve ]

(#57930) SunMount3r válasza Alien! (#57929) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Látom dolgozik az SVP is ezerrel... :D

(#57931) Alien! válasza SunMount3r (#57930) üzenetére


Alien!
senior tag

jaja, 720p/120hz :N a darbee meg kihozza a részleteket.

(#57932) Khaosz55 válasza Alien! (#57931) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem ez a darbee olyan mintha mesterségesen túl lenne tolva az élesítés. Ez szokott lenni amikor videót szerkesztek davinciben és beállítom az élességet és túltolom. Elsőnek tetszett, most már nem.

(#57933) Alien! válasza Khaosz55 (#57932) üzenetére


Alien!
senior tag

valóban óvatosan kell adagolni, de azért nem csak élesít, inkább a mikrokontrasztot állítja, mélyebb lesz tőle a kapott 2D/3D kép.

(#57934) SunMount3r válasza Alien! (#57931) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Egy 1660 Super már elég erős az SVP-nek?

[ Szerkesztve ]

(#57935) Alien! válasza SunMount3r (#57934) üzenetére


Alien!
senior tag

Felbontásfüggő, fullhdra nekem egy 1030 is jó volt már. Felette viszont kell kraft, 4kra valszeg egy 2060 talan elég.

(#57936) bajnokpityu válasza Alien! (#57933) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Pont a mélységet kurja el.. Engem rohadtul zavar, hogy egymás mögötti papirlapok lesznek az emberek.

Ugyanezt csinálja a pcs sharpen is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57937) SunMount3r válasza Alien! (#57935) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ami 4K anyagok nálam menni szoktak, azok ilyen max 30Mbit-eseket. Azokkal még elbírna az 1060 Super?

(#57938) Alien! válasza SunMount3r (#57937) üzenetére


Alien!
senior tag

megjelenítő függő, ha fullhd a tévé, akkor az svp-ben be lehet állítani, hogy a leskálázott képet számolja csak, akkor valszeg elég. Madvr-el kombinálva már nagy eséllyel elfogy a VGA.

(#57939) intuicio


intuicio
aktív tag

1. pontosan mire szeretnéd használni? *
2. van-e már bármilyen komponens (pl. merevlemez, memória stb.) hozzá?
3. mekkora összeget szánnál rá?
4. csak új alkatrészekben gondolkodsz vagy használt is szóba jöhet?

1. NAS-ként használnám, viszont ezen futna egy PLEX szerver (letöltött filmek lejátszása)
nvidia SHIELD PRO médialejátszón játszanám le. (50-80 MB/s bitrátájú filmeket)
2. Még semmi
3. 100k
4. Csak új alkatrészeket

A lényeg nálam, hogy ezen cikket olvasva azt írják, hogy:
4k – 4000 PassMark pont, 1080p-re skálázáshoz
PassMark lista
Ergo, olyan Mini gépet szeretnék építeni, ahol ezek az elvárások.
Ebben tudnátok segíteni?

(#57940) SunMount3r válasza intuicio (#57939) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Fura, eddig én úgy gondoltam, hogy a leskálázást már a Plex kliens végzi a lejátszón. Lehet, hogy tényleg így is van? Lehet, hogy a Server is tud leskálázni transzkódolással, de akkor azt meg minek feleslegesen erőltetni?

(#57941) Alien! válasza SunMount3r (#57940) üzenetére


Alien!
senior tag

szerveroldali transzkódolásnak codec tmogatás hiánya miatt illetve távlejátszás miatt van értelme. Saját hálózaton belül én törekednék a lejátszó skálázására.

(#57942) SunMount3r válasza Alien! (#57941) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem ismerem, hogy milyen a Plex kliens a Shield-en, de azért gondolnám, hogy azért ezzel megbirkózik. Tehát, ha igen, akkor a szerver oldali transzkódoltatás a rosszabbik lehetőség.

(#57943) attiss66 válasza Bigya (#198) üzenetére


attiss66
senior tag

"Ne építsünk HTPC-t?"

hát dehogynem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57944) devil-k válasza attiss66 (#57943) üzenetére


devil-k
nagyúr

Látom elvagy mindegyik topikban. ;]

- mozi bolondéria -

(#57945) attiss66 válasza devil-k (#57944) üzenetére


attiss66
senior tag

Még a jég hátán is/ha van fűtés/, na meg sms-ben és email-ben jelezték, hogy 12.45 és 13.45 között jön az umik1 mérőmiki, akár kezdődhetne is a házimozim kalibrálása, ha értenék hozzá :DDD , de tanulmányozom.

(#57946) attiss66


attiss66
senior tag

Megjött az umik1. Lenne pár kérdésem.
A mikrofont felfelé állásban kell rögzíteni a hallgatási pozíciónál fül magasságban. A miki1 usb kábele 1.5 m.
Lehet e úgy, hogy veszek egy usb hosszabbítót/egy jobb minőséget, 5m hosszút/, 3 db 1m hosszú jack-rca sztereo vezetéket, a jack-eket csatlakoztatom a számítógéphez, az rca-kat az erősítő analóg bemeneteihez. A miki usb kábelét összekötöm az 5m-es hosszabbítóval, azt a számítógépbe egy usb-be?
A számítógépnek a mérésnél net-es kapcsolatban kell lennie, vagy letöltöm a szoftver-t és a letöltött szoftver-t net nélkül tudom élesíteni?
Ennyi lenne egyelőre, a következő a hangnyomás kiegyenlítés lesz a REW-el, ha minden oké :DDD .
Ha a Sound Blaster Z-vel kalibrálok, a fájl-t el tudom menteni és, ha kész lesz a HTPC, csak átmásolom a kalibrált fájl-t és azzal működik a rendszer? Az Asus Xonar D2-vel
Írtam hülyeséget vajon?! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57947) devil-k


devil-k
nagyúr

Ezt a kérdést vidd át a házimozi topikba inkább. Ott többen fognak válaszolni rá. Anno azt hittem, hogy “hidegen” én is meg fogom csinálni a mérést, Dirac kalibrálást, MiniDSP beállítást, de aztán inkább fizettem egy fórumtársnak, hogy állítsa be nekem pöpecre. Nem bántam meg. Időt, energiát spóroltam magamnak, nem keveset.

- mozi bolondéria -

(#57948) VoidXs válasza attiss66 (#57946) üzenetére


VoidXs
nagyúr

5 méterrel nem kell, hogy baj legyen, 10 körül szokott az előfordulni, hogy egyszerűen nem kapcsol be, mert túl hosszú a kábel.

Ha egyesével méred a csatornákat, igazából egyetlen Jack - RCA is elég, de miért nem használsz HDMI-t?

Internet nem kell, egyedül a Dirac nem fut a te gépeden, bármi más működik.

Ha csak hangnyomással akarsz kezdeni, ahhoz nem kell REW, bőven jó az erősítő beépített zaja, nem kell ASIO-val szívni vagy Equalizer APO-ban kötögetni.

A rendszernek a hangkártya is része, ha cseréled, kalibrálj újra.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57949) attiss66 válasza VoidXs (#57948) üzenetére


attiss66
senior tag

kössz
"A rendszernek a hangkártya is része, ha cseréled, kalibrálj újra."
Na még jó, hogy feltettem itt is a kérdést,mert erre már valahol azt válaszolták, hogy nem számít, kártya-kártya, nem kell újra kalibrálni. :) Hm..

"egyszerűen nem kapcsol be, mert túl hosszú a kábel."
na így a legjobb, vagy jó vagy nem jó :DDD , nem kell elmélkedni, hogy van e minőségromlás a kábelhossz miatt

"Ha egyesével méred a csatornákat, igazából egyetlen Jack - RCA is elég, de miért nem használsz HDMI-t?"

mert ez egy régi erősítő, 2002-ből/Denon AVC-A11SR/, nincs rajta HDMI, sőt, önbemérője sincs , analógban kell átvinni a jelet, tehát azért kell annyi jack-rca kábel, mert azok a kábelek/itt számít azoknak a minősége?(árnyékolás stb) ha igen, tudnál ajánlani , hogy milyet vegyek?/ ott fognak maradni a hangot átvinni, nem csak a mérésnél kell, hanem a működő házimozizás közben is

"Internet nem kell, egyedül a Dirac nem fut a te gépeden, bármi más működik."

na, ez megint szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#57950) VoidXs válasza attiss66 (#57949) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs olyan, hogy egy kábelnek hatása lenne a hangminőségre, vedd a legolcsóbbat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.