Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) canniball válasza BullZeye (#23999) üzenetére


canniball
nagyúr

"az S01 megnevezésű mappa felettébb muszáj?"
Azt nem tudom, máshogy nem is próbáltam. De szerintem a fájlok nevei nem/sem tetszenek neki, próbáld meg (a mappa nevének változtatása nélkül) azokat átnevezni így:
S01E01Escape to River Cottage (1).avi, S01E02Escape to River Cottage (2).avi
vagy így:
1 x 1 Escape to River Cottage (1).avi, 1 x 2 Escape to River Cottage (2).avi
A lényeg hogy a fájlok nevében benne legyen melyik évad melyik része.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24002) canniball válasza TazLeacher (#23990) üzenetére


canniball
nagyúr

Az XBMC Launcher-rel beállítható, hogy egyből az XBMC-t töltse, de egy kicsi win így is lesz, azt hiszem a win indítása rész; ha kikapcsolás helyett készenlétet használsz akkor ennyi sem. Ha mégis szükséged lenne a PC-s használatra akkor az XBMC-ből történő kilépés után fogja tölteni a win GUI-t.

Logitech Harmonyval vezényelhető.

A BD-nél azt hiszem a menüvel van problémája (valami jogi kérdés miatt), de ez ha jól tévedek kiküszöbölhető azzal ha külső lejátszót használsz (talán a PowerDVD-t meg a TMT-t szokták ez ügyben emlegetni).

Torrent-kliens van hozzá, de hogy mennyire működőképes azt nem tudom.

Egy egy normál erősítő méretébe valószínűleg egy mATX lap fog beleférni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24003) slashing válasza BullZeye (#23999) üzenetére


slashing
senior tag

Így már érthető. Lehet Season 1-2-3-4 is :DDD azzal van a gond hogy a scrapernek nincs kiinduló pontja ami alapján megtalálhatna bármit is, még ha lenne season vagy s01 könyvtár akkor sem találna semmit mert a fájlnevekben kevés az info.

Helyesen ez így nézne ki

Sorozatok
|----River Cottage
| |----Season 1
| |----Escape to River Cottage.s01e01.avi
| |----Escape to River Cottage.s01e02.avi
| |----Season 2
| |----Escape to River Cottage.s02e01.avi
| |----Escape to River Cottage.s02e02.avi

Aztán lehet csinálni úgy is hogy 1x01. akármi cím.avi és így tovább. Szerintem mindenképpen kell legyen egy Season vagy egy S01 könyvtár

[ Szerkesztve ]

(#24004) cekkk válasza canniball (#24002) üzenetére


cekkk
veterán

Külső lejátszó nem vált automatikus frekit sajnos. :((

Vagy ha már igen akkor tessék csak mondani nekem :D :K

(#24005) canniball válasza Radványi (#24000) üzenetére


canniball
nagyúr

Van amiben a VLC jobb, van amiben a MPCHC, ezért van nálam a desktop gépen mindkettő. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24006) Radványi válasza canniball (#24005) üzenetére


Radványi
aktív tag

Oke de nalam a vlc nem jatszott le semmit ezen a gepen miota megvettem, ami nagyobb volt mint 720p es a 720p vel is volt gondom csak a catalyst ben atalitottam mindent, hogy tamaogassam a teljesitmenyt es kikapcsoljam a ami terheli a gpu-t foloslegesen. Raadasul a 4GB ram bol 2Gb ot a gpu nak adtam ami szerintem sok.

Kiprobaltam egy 20GB os 1080p 3D avatart azt is gond nelkul vitte, a vlc azt nem tudta lejatszani csak folyamatos akadassal.

[ Szerkesztve ]

(#24007) canniball válasza cekkk (#24004) üzenetére


canniball
nagyúr

Erről nem tudok nyilatkozni, én a beépített lejátszót használom, azt is freki-váltás nélkül.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24008) cekkk válasza canniball (#24007) üzenetére


cekkk
veterán

Én kínlódtam vele eleget, de valamiért nem akarta váltani a TMT a frekit, persze ha nem külsőként használtam tökéletes volt, mondjuk teljesen jó a belső is. Csak a kíváncsiság hajtott .

(#24009) canniball válasza Radványi (#23991) üzenetére


canniball
nagyúr

A CCC-ben kapcsold ki a képjavító-hülyeségeket!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24010) sb válasza Radványi (#23998) üzenetére


sb
veterán

Csatlakozom. Ugye a Win sima és nem "N"-es?

szerk: Ja látom, megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#24011) canniball válasza Radványi (#24006) üzenetére


canniball
nagyúr

Oke, de az MPCHC csak a kicsomagolt fájlokat tudja lejátszani (a VLC meg a kicsomagolatlanokat is), illetve azt hiszem az ISO-kal sem boldogul (a VLC meg de). Mondom: egyik ebben jobb másik abban. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24012) canniball válasza cekkk (#24008) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos ott rontottad el hogy nem a PowerDVD-vel próbálkoztál. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24013) Radványi válasza canniball (#24011) üzenetére


Radványi
aktív tag

Ertem, termeszetesen meghagyom mindketot. Igy is orulok, hogy mukodik mar mert tobb hete szivok vele meg Linux ot is feltettem. Egyenlore minden jonak tunik. Koszonom a segitseget mindenkinek.

(#24014) Radványi


Radványi
aktív tag

Lenne megegy kerdesem. A bongeszoben lejatszott videokkal is ugyanez a problemam. ott tudok kezdeni valamit hogy ne akadjon a stream megt 720p tol alacsonyabb felbontason is akad mar kiprobaltam mindenfele bongeszot es ugyanaz mindegyiknel.

(#24015) B.Junior


B.Junior
tag

Sziasztok,

lenne egy kérdésem :R

adott a gépem:

Cori3 3.0 GHz
4GB DDR3 Ram
Ati Radeon HD 5850
Win7 64Bit

BenQ W1070 projektoron kersztül szeretnék majd 3D, BD 50/ BD25 és MKV 1080p filmeket nézni...
Szerintetek mit kellene cserélnem, hogy zökkenőmentesen menjen a dolog... :F

(#24016) cekkk válasza B.Junior (#24015) üzenetére


cekkk
veterán

3D frame by frame szerintem nem fog menni mert
3D stereoscopic display/glasses support13
Nem tudja a kártyád.
Egyébként javaslom a xbmc használatát. :)

(#24017) megema


megema
őstag

Sziasztok!

XBMC-t használok Port.hu scraper-rel, és lenne egy kis gondom. Általánosan jól működik a felismerés, de a Halálos iramban 6-ot se a kollekcióba nem rakja be, se normális anyagot nem szed le hozzá. Csak a tartalom és a rendező szerepel nála, se képek, se más infó. Más is tapasztalja? A Port-on és a MovieDB-n is szerepel minden adat, bár a Porton lehagyták a .-ot a cím végéről. Ez lenne a gond?

Utólag kapcsoltam be a műfajnevek magyarra fordítását. Mit kéne tennem, hogy meg is csinálja?

A MovieDB scraper-t használja valaki? Milyen a Porthoz képest? Kötőjeles filmcímeket az sem ismer fel automatikusan?

[ Szerkesztve ]

(#24018) B.Junior válasza cekkk (#24016) üzenetére


B.Junior
tag

Köszönöm...

A kártyát cserélni fogom.... :K mi az amit ajánlanál? egyébként a Corei3 maradhat? ...és elég a 4GB Ram is?

(#24019) canniball válasza megema (#24017) üzenetére


canniball
nagyúr

Az a film nálam is szenvedős volt: se a kollekcióba nem tette be (csak külön a többi film közé), se normális posztert és háttérképet nem szedett hozzá. Utóbbit tudtam orvosolni manuálisan, előbbivel semmit nem tudtam kezdeni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24020) slashing


slashing
senior tag

Ezzel a filmel valami tényleg nem stimmel. Nekem ugyan nincs meg de csináltam egy teszt könyvtárat egy test avi-val és nekem sem húzta le a port.hu de még kézi keresésnél sem dobott infót. Egyedül úgy talált info-t hogy ha megkeresi az ember a fájlok között ott tartalom váltással átáll az ember az universal movie scraperre, természetesen beállítjátok hogy magyarul szedje le meg stb. Nah akkor leszedte a 2001-es halálos iramban infóit de már ott volt a filmek között :D nah és ott az info oldalán frissítettem egyet és akkor már kidobta a Halálos iramban 6-ot is és akkor leszedte hozzá a megfelelő poszter és infót. :DDDD

[ Szerkesztve ]

(#24021) canniball válasza slashing (#24020) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam a port scarper nfo-val magát a filmet megtalálta, csak az imént említett amáliákkal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24022) megema válasza slashing (#24020) üzenetére


megema
őstag

NFO-ba rakott IMDB-s link megoldotta, de fura akkor is... :)

(#24023) cekkk válasza B.Junior (#24018) üzenetére


cekkk
veterán

mi az amit ajánlanál?
játszani is akarsz azért kell a kártya? Egyébként olyat ami tudja a 3D, én nem tudom melyik tudja, mert évek óta nem foglalkoztam ilyenekkel :D

egyébként a Corei3 maradhat? ...és elég a 4GB Ram is?
Maradhat persze a 4Gb bőven elég, A corei3 is ha a videó kártya fogja a filmeket "lejátszani".

Jah a 3D BD-hez a xbmc nem jó ahhoz vagy a TMT vagy a powerdvd kell.

(#24024) B.Junior válasza cekkk (#24023) üzenetére


B.Junior
tag

Akkor úgy közelítem meg a kérdést, hogy miből áll egy ideális Home Theater PC? :F ..ami 3D BD filmekre re is alkalmas... :U

(#24025) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Nem volt egyszerű megtalálni az XBMC-vel legjobban foglalkozó topicot, de remélem ez az.

XBMC-t (legújabb) + Androidos Remote-ot (Android 2.2, asszem egy HTC Wildfire) használnék, nem otthoni célra.
Egy kivetítésnél kellene két (esetleg három) videófájl közt átváltani, néha hangerőt állítani, vagy esetleg beletekerni az egyik (1 óra pár perces) médiába.
Windows 7 alatt már működik a dolog (bár nem tökéletesen), de ez csak ideiglenes dolog, mert a végleges gépen Ubuntu 12.04 fog futni.
Se a Win, se a Linux verziónál nem tudtam normálisan médiát beimportálni. Megadom az átfésülendő mappát, és a szabályokat, de semmit sem talál...
Windows alatt egy elég nagy kerülőúttal (VLC-be hozzáadtam a fájlokat, onnan mentettem egy asszem M3U lejátszólistát, majd ez bemásoltam a User Config mappába a Playlistekbe), de megoldottam az "importálást".
Linux alatt viszont ez sem akar menni. :F
Sajnos mivel egymás utáni lejátszásról van szó (magától is átlépjen a következőre kijelzőn megjelenő felirat nélkül + Remote-al is lehessen 1 gombnyomással léptetni), a lejátszólista szükséges - nem lehet csak a mappát megnyitva lejátszani.

A másik probléma, ami a Windows alatt futó XBMC-vel előjött már párszor (Linux alatt még nem teszteltem túl sokat), bár lehet hogy a remote hibája:
Beragad az egyik "nyílgomb", és a kijelzőn is ez látszik (mintha folyamatosan nyomnám pl. a lefelé gombot mondjuk a média megnyitásánál - és így lépked a listán).
A PC-nél ülve egérrel és billentyűzettel is alig lehet "megfogni" a lépkedést. Ha sikerül másik menüpontra rálépni, akkor is még lehet megmarad ez - és csak a 3.-4. hasonlóan nehézkes menüpontváltás után jön helyre.
Van valami ötletetek mitől lehet ez ? :F

(#24026) cekkk válasza B.Junior (#24024) üzenetére


cekkk
veterán

Intel részről én nem vagyok penge de egy AMD-A8-A10 bár bőven elég a 4Giga is. És akkor videó kártya sem kell, ha nem akarsz játszani.

De lehet a legolcsóbban úgy jönnél ki ha vennél egy olyan kártyát ami tudja a 3D-t, de akkor a fogyasztás lesz magasabb.

Intelnél nem tudom melyik IGP tudja ezt.

(#24027) gergely001


gergely001
csendes tag

Sziasztok!

Első htpc-met építeném, így raknám össze:
Ház: LC ITX 1340MI mini ITX 75W external
SSD: KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A
Memória: KINGSTON 4GB DDR3 1333MHz KAC-MEMJS/4G
Alaplap: ASROCK AD2550-ITX

Az összeállításnál szempont volt, hogy ne legyen benne ventilátor.
Van valakinek tapasztalata hasonló hardverekkel, meg úgy egyáltalán a fanless htpc-kkel?
1080p filmeket néznék egy sony tv-n, 3d nem opció.

XBMC + Ubuntu a terv, de persze nincs kőbe vésve.

Előre is köszi a segítséget.

(#24028) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Hello!
#23918-ra nincs egy bátor vállalkozó?

[ Szerkesztve ]

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#24029) korcsi válasza gergely001 (#24027) üzenetére


korcsi
veterán

Linux alatt milyen a IGP támogatottsága?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#24030) mpierre válasza Zenebohoc (#24028) üzenetére


mpierre
veterán

Nagyon sok műlik a pc hangkimenetén. Én az optika felé mozdulnék, de laikus vagyok. Egy bármilyen kis fogyasztású pc, amibe be lehet passzírozni egy minőségi hangkeltőt lehetne a megoldás.

Mégis mi fogadná a jelet? Hangfalakon (sztereó, kvadrofon) szólal meg, vagy fejhallgatón?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#24031) gergely001 válasza korcsi (#24029) üzenetére


gergely001
csendes tag

Úgy általában, vagy konkrétan ezzel a PowerVR SGX545-tel?
Nem tudom egyébként, ezügyben még keresgélek.
De tudsz hasonló konfigot, ami köztudottan linux barát, akkor ne tartsd magadban :)

(#24032) Zenebohoc válasza mpierre (#24030) üzenetére


Zenebohoc
tag

Hello!
Köszi válaszod.
30 W-s sztereo rendszert szeretnék meghajtani egy DAC-n keresztül.
Mivel nekem zenéhez kell,nem gondolkodtam erőműben.
Raspberry, vagy valami hasonló "egybebox"
Szerettem volna hangkártya nélkül megúszni, de az csak USB-s kimenet mehet a DAC felé.
Annál jobb a coax (ahogy írtad is), de ahhoz kártya kell.
Csak akkor minek az a sok drága átalakító?

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#24033) gergely001 válasza gergely001 (#24031) üzenetére


gergely001
csendes tag

Azt hiszem a Gigabyte GA-C1037UN-EU jobb választás lesz, ennek már jobb a támogatása.

(#24034) szabi__memo válasza gergely001 (#24033) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha nem zavar a korrekt 23.976 hianya es hogy nincs 3D akkor kivalo valasztas.

(#24035) mpierre válasza Zenebohoc (#24032) üzenetére


mpierre
veterán

Egy ilyen minigépből nem tudom milyen hang jön ki. Minőségileg. Feltéve, ha ez elvárásod valamilyen szinten.

A málna pc nem hagy sok választási lehetőséget: 3.5mm-es sztereó jack aljzat illetve digitális HDMI hangkimenete van. De van 1, vagy 2 db usb-je is. Sz'al a coax bukó. Lehet sokat mókolni, mire megoldasz mindent. Ami nem baj, ha szereted csinálni.

Mi lenne az adathordozó? Cd, sd kártya, pendrive, hurciba vinyó?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#24036) Patice válasza Zenebohoc (#23918) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szia!

A PC-s zenelejátszás nem olyan egyszerű sajnos. Attól függ min akarod majd hallgatni (olvastam).
Talán az a legegyszerűbb megoldás, ha olyan mITX-es lapot (esetleg integrált procival) veszel, amin van egy tüskepár, amiről ki tudod vezetni az S/PDIF jelet. Erre simán tudsz házilag csinálni egy koax csatlakozót a gép hátuljára, vagy akár közvetlenül vezetheted egy koax bemenettel rendelkező DAC-ba is egy kábel segítségével.

Koaxos DAC: "kiskínai" megoldás olcsón megvan és fejleszthető a tápellátása, amivel javul a hangja is. Vagy akár e-bay-ről beszerzel valamilyen KIT-et, amit magad otthon összerakhatsz, ha zavar a csupasz NYÁK, akkor be is dobozolhatod. Kiskínaira lehet USB-t is rakni, igaz, az csak 16/44.1-ig támogatja a bemenő jelet. Nagyfelbontású zenével hogy állsz? :B

A PC-n a lejátszás megint egy érdekes kérdés. Lényeges pontja a kapott hangminőségnek. Sok lejátszó program van, különböző hangokkal Win alatt. Linux-szal is próbálkozhatsz, de annak is van egy bizonyos karaktere. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24037) cekkk válasza Patice (#24036) üzenetére


cekkk
veterán

Ez tényleg érdekes kérdés. már mint a zene és a számítógép együttese :D

Én is azon gondolkozom, hogy mi lenne a jó megoldás. De egyik sem olcsó.
Ugye ott van amit most te mondasz, talán ez a legolcsóbb változata.
A másik amire én gondolom ami volt is már nekem egy squeezebox jó külső dac-al. Ez megint nem olcsó :(
Aztán jönne mondjuk egy olive 3hd aminek van analóg kimenete. Mondjuk ez sem pénztárca kímélő,de használtan azért már elfogadható árban hozzá lehet jutni.
A legdrágább meg ami Pityunál is van, hogy tabla+dac, na ez az ami szerintem az én szintemen nagyon sokáig felesleges, vagy csak azt gondolom. :B

Mindenesetre egyszer jó lenne egy olyan alkalmat csinálni valahol ahol mondjuk a htpc-t, squeezeboxot és egy olive-ot össze tudnánk hasonlítani és egy gyors konklúziót levonni, hogy melyik milyen egymáshoz képest.

Most a forráson töröm a fejem és jó lenne tudni ezeket :D

(#24038) gergely001 válasza szabi__memo (#24034) üzenetére


gergely001
csendes tag

23.976: nem tudom hogy zavar-e... Mit fogok ebből észrevenni?
3D: remélem egyről beszélünk: 3D gyorsítás linuxban kell, csak 3D filmeket nem akarok nézni.

Köszi a segítséget, úgy tűnik nem csak htpc-ben hanem multimédiában is kezdő vagyok :)

(#24039) Patice válasza cekkk (#24037) üzenetére


Patice
Topikgazda

Minél jobb minőséget akarsz kihozni a PC-s lejátszásból, annál többe kerül. Van sok alternatíva, sok út, sokféle hang. Kísérletezni kell, másképp nem megy. És igen, ez pénzbe kerül. Vagy időbe, hogy elmenj és másnál meghallgasd. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24040) cekkk válasza Patice (#24039) üzenetére


cekkk
veterán

Ez majd csak úgy derül ki :) Majd meglátjuk mi lesz a jó választás :D

(#24041) mpierre válasza cekkk (#24037) üzenetére


mpierre
veterán

Vannak jó, meg drága megoldások. Sajnos ott kezdődik, hogy a melómból kifolyólag már 60dB-s halláscsökkenésnél járok és ez csak rosszabb lesz. Tehát nincs értelme vájtfüleskednem, mert úgyse hallom. :DDD
Így én inkább az egyszerűbb megoldás felől közelítettem meg a zenét. Ami nem biztos, hogy tökéletes. Htpc-be egy jobb hangkártya (xonar d2), ami optikán viszi a jelet az erőlködőbe. Az meg kiabál hangosan...

Egy dologról nem mondtam még le, az egy bakelit lejátszó lesz.

Szerk.: Nem is tudom, talán off....

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#24042) dabadab válasza Zenebohoc (#24032) üzenetére


dabadab
titán

"Szerettem volna hangkártya nélkül megúszni, de az csak USB-s kimenet mehet a DAC felé.
Annál jobb a coax (ahogy írtad is)
"

Igazabol nem lehet ilyen sorrendet felallitani, hogy melyik a jobb (a DAC sajat maga tobbet szamit, mint az, hogy milyen osszekottetest hasznalsz, a vegen meg ugyis a hangfalon mulik a dolog leginkabb), de technikailag az USB az, ami kevesbe terhelt. En a magam reszerol siman hasznalnak egy RasPi + USB DAC kombot.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24043) Warter válasza Patice (#24039) üzenetére


Warter
őstag

Nesze semmi god meg jól. :DDD

(#24044) szabi__memo válasza gergely001 (#24038) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

3D gyorsítás van, persze ebben az Intel gyengébb, de linux alatt nem tudom, hogy muzsikálnak az AMDk.
3D filmeket nem fogsz tudni nézni, de akkor ez nem gond.
A filmeket 23.976/sec-el rögzítik, és ha ezt nincs jól megcsinálva egy apró ugrást láthatsz a képen bizonyos időközönként. Sajna ezt az Intel még csak mostanában oldotta meg a Haswell termékeiben, de ott sem tudom, hogy mindegyikben normálisan meg van-e csinálva (erősen valószínűsítem, hogy igen). Egyébként már az sem olyan rossz amit kinéztél (Ivy család), azt hiszem ott már csak ~4 percenként van egy frame drop, amit vagy észreveszel vagy nem, ha észreveszed vagy zavar vagy nem.

(#24045) tom_tol


tom_tol
addikt

Mesterek!
Frodo 12.2-t használok és nem megy a BD, 3DBD iso fájlok lejátszása. Felében vagy harmadában egyszerűen abba hagyja. Nálatok ez rendben van ? Ha "mountolom" (ezt hogy kell helyesen írni) akkor nincs ilyen gond.

(#24046) Celtis válasza gergely001 (#24027) üzenetére


Celtis
veterán

Ha csak filmnézés a cél, mehet rá openelec, és akkor az SSD teljesen felesleges. Egy pendrive és csókolom.
120GB egyébként is felesleges. Filmet tárolni kevés, az oprendszernek borzasztó sok.

(#24047) gergely001 válasza Celtis (#24046) üzenetére


gergely001
csendes tag

Főleg filmnézés, igen.
Nem szoktam megőrizni a filmeket sokáig, de azért néhány van a "pufferben". 1080p-ben.
Egy pendrive azért kevés.

Openelec vs XBMCBuntu még kérdés.
Openelec gyorsabban bootol, xbmcbuntuval meg nyitva hagyom a lehetőséget, hogy szerverként is használhassam ha mégis úgy döntenék, hogy nem csak filmet nézek. (pl külső vinyó, fájl megosztás, stb)

Szerintem ha a hardver már fix, a szoftverrel eljátszok egy ideig, mire végleges lesz, többek között ez is a szórakozás része :)

(#24048) Patice válasza gergely001 (#24047) üzenetére


Patice
Topikgazda

OpenELEC alá tényleg elég egy jobb pendrive és akkor még mindig rakhatsz 3,5-es viynót bele (támogatja a ház?).

Később szerver szoftverhez is akár elég egy pen.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#24049) gergely001 válasza Patice (#24048) üzenetére


gergely001
csendes tag

2,5-est támogat.

(#24050) Patice válasza gergely001 (#24049) üzenetére


Patice
Topikgazda

Végülis, abból is van már 2TB-os. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.