Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) radi8tor válasza mr_ricsi (#4000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Pont ezért kérdeztem...

⭐ Stella

(#4002) Eyesis válasza Alex91 (#3991) üzenetére


Eyesis
őstag

hmm gyanusan olcso :-)
az antec fusion taviranyitoval feketeben 46 korul van...
lehet ez lesz a vege.. nagyon tetszik...
de ez sem nez ki rosszul...

Eyesis

(#4003) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Hello, rögtön bele is vágok a közepébe:
(új topikot nyitottam, de egy moderátor arra kért, hogy ide írjam, és bezárta, pedig szerintem nem teljesen fedi a topikot a kérdésem, de ez van, úgyhogy ide becopyzom a hsz-t.)

Van egy gépem, core2 (e6300@2.8GHz), 8800gts az alapja. Van egy fogyasztásmérőm is sajna. :)
Ha a righmark cpuclock-al leveszem a 7es szorzót 6-ra, és a cpu throttle-t 50%-ra, illetve a videókártyát rivatunerbe downclockolom ameddig csak engedi, akkor total 140W a fogyasztása a gépnek. (amúgy 160-170W üresjáratban)
Ha ez a gép menne éjjel-nappal, évi majdnem 50.000Ft, havi 4100Ft lenne plusszba a villanyszámla :(

Ígyhát szükséges egy letöltő gép, elsőre néztem egy Atomos giga mini-itx-es lapot, 17k, 2k egy ram, 4k egy fsp 300w-os táp (23k). (winyót most nem számolok), ez 2év alatt behozná az árát is, mivel az atom proci 4W-ot fogyaszt max. (letöltéskor sztem kevesebb mint 1W-ot eszik), déli híd 3W, északi híd 22! W. Ez így minimum 26W (alaplap többi dolga még 1-5W lehet) plussz a winyó. (10W) (tehát 36-42W között lesz valahol a vége)

A PH!-n volt teszt AMD 780-as, és Geforce 8200-as chipes lapokkal, amik üresjáratba, c N q-val 32-36W között ettek. Ha ebből levonom a winyó 10W-ját, mindjárt ugyanott vagyok átlagban, sőt ugye legjobb esetben 4-5 W-al még lejjebb is, mint az atomos gépnél. Ezek a gépek 17k lap, 13k proci (4850e), 2k ram, 4k tápnál ugye 34ezerre jönnek ki. 10ezerforintos többletet 5W-al csak 6év alatt hozna be a gép, úgyhogy ezt nem érdemes nézni, viszont a sokkal széleskörűbb felhasználhatóságot annál inkább, pl. hogy HD-s filmnézésnél kevesebbet fogyaszt, mint az asztali gépem (az kb 160-180W). Meg zenehallgatáskor, netezéskor is. Végülis csak játékra maradna így a nagygép, amit meg egyre ritkábban művelek, de azért kell a lehetőség, meg tesóm is ideül néha még.

[AMD 780- és GF8200-as rendszerek fogyasztása]

Felcsillant a remény mikor olvastam a GF8200-as rendszer hybrid power lehetőségét, miszerint a nagy dög videókártyát kikapcsolja amíg nincs rá szükség (így elég lenne egy gép is). Sajna az nvidia honlapján mai napig csak a 9800-as sorozat kártyái vannak benne mint hybrid power kompatibilis kártyák, illetve azt olvastam hogy az én 8800-asom soha nem is fog ilyen módban menni, így inkább hajlok az AMD 780-as chipsetre, 4850e-s procival, ami ha jól sejtem 2.5GHz-es, így az 1080p-s videókat harware gyorsítás nélkül is le tudja játszani. (bár ez csak jövőre fog játszani, de előre kell gondolkodni)

És még egy érvet találtam az AMD rendszere mellett: van egy dvb-t -s tunerem, amivel a novemberben induló M1, M2 HD adást lehet venni olimpián teszteltem is, nagyon szép a kép 1080i-ben, de ehhez is kelleni fog a 2.5ös AMD procc.

Azt hiszem az atom procis lap már egyátalán nem alternatíva...

Tudtok jobb alternatívát, vagy megoldást? a régi p2, p3 celeronos gépek is esznek 40-50W-ot winyóval, úghogy azt nem vettem számításba.
Kijelzőhibás notik megint 50ezer fölött vannak csak, és korlátozott a használatuk.

Ja és persze itthoni hálózatba fileserverként is működne a gép, egy 1Terrás "ecogreen" Samu winyóval, aminek a gyártó szerint 10W- helyett 5W az átlagos fogyasztása seek és read esetén. 26k helyett 28K az ára, de halkabb, és 1év után behozta ez is az árkülönbözetet :)
(notebook winyó megint nem térül meg még fele tárkapacitás után is csak 6év múlva.)
A hangja meg nem izgat, maximum átteszem a másik szobába. (bár ez nem lesz hangos amit tervezek)

u.i.: most elolvastam az előző hozzászólásokat 1hónapra visszamenőleg, nekem valszeg nem alternatíva az inteles plattform, mert inkább fogyasszon keveset napi 23órában, és fogyasszon többet 1óráig (film) mint fordítva, ha jól értettem mindent. (mármint hogy nem hw támogatott fullhd filmnél kevesebbet eszik az intel, de idle-be meg többet.)

(#4004) beencee válasza Yoshida (#4003) üzenetére


beencee
senior tag

Az a baj, hogy picit zavaros, amit írsz, mintha nem is tudnád, hogy mit is szeretnél... Nézzük sorban:
(1) Először leírod, hogy sokat fogyaszt a géped.
(2) Majd "Ígyhát szükséges egy letöltő gép...", ennek kapcsán első gondolatod a manapság divatos Atom alapú rendszerek, eddig még rendben is van.
(3) De ezután elkezdesz írni HTPC specifikus dolgokról - hogy jön ez ide :F -, majd a konklúzió: "Azt hiszem az atom procis lap már egyátalán nem alternatíva...". Ezt nem értem, hiszen a feladat egy letöltőgép volt, amelyről később még kiderült, hogy Home-NAS funkciókat is szeretnél vele ellátni. Erre miért is nem jó egy Atom alapú rendszer (vagy bármilyen más kis fogyasztású rendszer)?

Egyszóval először el kellene döntened, hogy mit is szeretnél, HTPC-t, vagy egy home-servert, vagy esetleg egy 2in1 szerkezetet...

És a végére: azt, hogy a hol és a hová folyamatosan keveredik manapság már fel sem veszi az ember egy fórumban, de a földes vinyókat tényleg hagyni kellene:

terra = föld előtag összetett szavakban
tera = 10^12-en, azaz billiószoros prefixum, rövidítése T

[ Szerkesztve ]

(#4005) Yoshida válasza beencee (#4004) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Letöltésre kevesebbet fogyaszt az amd rendszere (33W) az atomosnál (36-40W), és filmnézéskor is kevesebbet fogyaszt (60-100W) mint a mostani meglévő gépem (160-180W), ezért az atomos gép rosszabb választás mint ez az amd, de hátha van jobb, ezért kérdezek.
De mivel először az atomos gépet néztem, megemlítettem, viszont látszik hogy nincs igazán értelme számomra.

Mivel nem volt még terás winyóm, ezért nem figyeltem erre hogy kell írni. :) Ezentúl majd figyelek, köszi.

(#4006) Yoshida válasza beencee (#4004) üzenetére


Yoshida
aktív tag

gugliban ha rákerestem volna, akkor is megszívom,
1 terás vs. 1 terrás
és
1 terás winyó vs. 1 terrás winyó esetén mindkétszer a két r-es verziót hozza ki több találatnak. Bár ez nem mentség az is igaz.

(#4007) dudi válasza Yoshida (#4006) üzenetére


dudi
senior tag

csak hogy böfögjek valamit :P
terabyte-ként legbiztosabb a dolog
a terrabyte-os google meg aranyos szerintem :))

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#4008) dabadab válasza beencee (#4004) üzenetére


dabadab
titán

"terra = föld előtag összetett szavakban
tera = 10^12-en, azaz billiószoros prefixum, rövidítése T
"

es ha mar:

tebi = 2^40, vagyis a "kocka" tera, roviditese Ti (igazan lehetett volna Tibi a neve, az sokkal viccesebb lenne : ) )

DRM is theft

(#4009) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Szevasztok!

Ez a lap a régi GIGABYTE GA-MA78GM-S2H csak 128Mb sideport memóval???
GA-MA78GPM-DS2H

(#4010) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Mégvalami.
A Hybrid CrossFire Xp-alatt működik?

(#4012) band1103 válasza ocsesz (#4010) üzenetére


band1103
őstag

Elméletileg igen, de (küszködnek vele az újabb catalystok) de gyakorlatilag eddig még nem.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4013) ocsesz válasza band1103 (#4012) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Hát hétvégén tesztelem,most hoztam meg-GA-MA78GPM-DS2H :C

(#4014) SeezJear


SeezJear
csendes tag

Sziasztok! nemvolt időm mind az 5000 hsz-t végigolvasni, tudom hogy lustafazéknak tartotok, de télleg sok a melóm. Egy HTPC-n töröm a fejem, nem ragaszkodok a teljesen csendes megoldásokhoz sem, tanácsokat szeretnék kérni, 5leteket. legfőképpen filmeket néznék rajta, de ha elmegy 1-2 játék is azsem gond. nemvagyok intel-amd párti sem, szóval bármi érdekelhet. Házam van egy mATX-es, sima táppal, ebbe is beépithetem, de akár barebone is szóba kerülhet, szal ne tartsátok vissza magatokat, keresem a legjobb ár/érték HTPC megoldást, legyen az intel/amd, ingerált VGA vagy bármi más.. 42es LCD tv re menne a cucc. és ha már ittvagyunk wireless bill+egér kombó tippek is jöhetnek :D

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#4016) SeezJear válasza Enszuke (#4015) üzenetére


SeezJear
csendes tag

oké bocsi, azthittem elég az infó amit irtam :)
Hát filmek közül 1080p amit gondoltam. audio kimenet az majd egy 5.1es erösitőre menne, nemtudom mire gondolsz ezzel kapcsolatban. lehet digitális de optikai is. játék meg annyira végülis nemfontos. az ár is döntő szempont de nemakarom a legrosszabbat megvenni ofcóz. kinézet kevésbé, fogyasztás sem akkor szempont, hangerö az lehet halk de nemfogok 2x annyit fizetni hogy hangtalan legyen. vinyót beledobok majd egy 300 giga körüli lesz. inkább új kéne legyen..

[ Szerkesztve ]

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#4018) SeezJear válasza Enszuke (#4017) üzenetére


SeezJear
csendes tag

2160 nem lenne elég erre a feladatra?

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#4019) Yoshida válasza Enszuke (#4011) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Most lemértem 2.4GHz-en a core2-m, 149-150W körül fogyaszt a gép, úgy hogy ment a tv-tuner, firefoxban a ph oldala, és a task manager. a TV deinterlace miatt 10% terhelés volt így a procin.
Egy divx-es videót indítva kemény 2W-al nőtt a fogyasztás :) Ablakban, vagy fullscreen, mind1.
Egy 1080p-s videót pedig (nincs dxva) 40-80% közötti terheléssel vitt, és 10W-al fogyasztott többet a gép.

anandtech

ez a link alapján viszont 50W üresjáratban egy 4850e-s procis rendszer fogyasztása, ami soknak tűnik, tesómnak van egy 1600-as celeronja, 945GC chipsetes ascrock lappal az fogyaszt 60W-ot "üresjáratban", bár ott a procit nem lehet visszavenni menet közben.

Amd-s gép sajnos nincs egy ismerősömnek se, mindenki coreprocit vett.

9600GT egy 8800GTnél 15W-al eszik kevesebbet üresjáratban, az én 8800GTS-emnél mondjuk legyen 25-30W a nyereség, akkor még mindig 120W-nál járok üresjáratban, marha sok. (napi 24órát menne ugye)

[ Szerkesztve ]

(#4020) dabadab válasza Enszuke (#4011) üzenetére


dabadab
titán

"Ha szamit a gep hangereje, akkor a noti hdd-t kell venned."

Ha meg megjobban szamit, akkor meg fileserver kell a pincebe :) Bar rendszernek igazabol a CF + IDE kombo is megteszi, ott csak arra kell figyelni, hogy tudjon DMA-ban is menni a kartya.

DRM is theft

(#4021) SeezJear válasza Enszuke (#4017) üzenetére


SeezJear
csendes tag

közben nézelődtem, ehhez mit szóltok? : GA-G31M-S2L
Ebbe raknék egy 2160-ast, 1GB DDR2-t, meg vmi vinyát (akár Noti).. gondoltam hogy veszek vmi halk tápot meg halk procihűtő venyát.. még azt nemtom milyen VGA kéne bele..

SeezJear - SeezJear Laboratories Inc. 2001.

(#4022) Balinov válasza SeezJear (#4021) üzenetére


Balinov
félisten

Azt hiszem Chaser-nek van ilyen lapja hasonlo procival vagy mar lecserelte E5200-re de o kimondottan meg volt vele elegedve.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4024) ocsesz válasza Enszuke (#4023) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ha érdekel titeket akkor hétvégén lemérem az alábbi rendszer fogyasztsát:
GA-MA78GPM-DS2H
X2 4850e
2Gb ram
500Gb-os Samu vinyó.

Persze csak ha érdekel valakit.

(#4026) ocsesz válasza Enszuke (#4025) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ok,rendben szombaton megcsinálom és írok.
Sajna csak péntekre jön meg a proci.

(#4027) ocsesz válasza Enszuke (#4025) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ha innen letöltöm a The Bourne Ultimatum - 1080p Trailer-t és ezzel tesztelek az jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#4028) ocsesz válasza ocsesz (#4027) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ja és milyen codeceket használjak?
ffdshow?

(#4030) Eyesis


Eyesis
őstag

az egy vicc, hogy ebben az országban minden kibsztt szamtech bolt fut fat behazudik,
aztan mikor vennel egy fekete fekvo normalis taviranyithato htpc hazat,
akkor sehol sincs, mindenutt

rendelesre masfel honap...

raadasul ami van az meg draga...

Eyesis

(#4031) Eyesis válasza Eyesis (#4030) üzenetére


Eyesis
őstag

sikerult egy mereg draga chieftec HM-02-ot beszerezni...

de akkor is durva, hogy minden szamtech bolt összehazudik mindenféle raktárkészletet, na....

Eyesis

(#4032) Alex91 válasza Eyesis (#4031) üzenetére


Alex91
félisten

En ezert gondolkodom egy Popcorn Hour-ban... Mondjuk elonyei mellett hatranyai is vannak, de latom, hogy egy normalis HTPC sem olcso mulatsag.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4034) ocsesz válasza Enszuke (#4029) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ok,leszedtem.
Szombaton de max. vasárnapra írom az eredményeket.

(#4036) dabadab válasza Alex91 (#4032) üzenetére


dabadab
titán

A Popcorn A-110-nek milyen nyugjei vannak?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4037) Yoshida válasza ocsesz (#4034) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Csak bíztatásként: én is várom az eredményeket :) És köszönjük

(#4038) ocsesz válasza Yoshida (#4037) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Rendben,köszi. :R
Láma kérdés-hw gyorsítást hol tudom kapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#4039) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

My HTPC:
Kép1
Kép2
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7

Konfig:
Gigabyte GA-MA78GM-S2H
AMD Athlon X2 5000+
2*1Gb Kingmax
Samsung 320GB Sata
LG DVD olvasó
HKC 550W
IBM Netvista P3 ház :D
Panasonic TX-32LE8P Lcd Tv

:B

[ Szerkesztve ]

(#4040) Alex91 válasza dabadab (#4036) üzenetére


Alex91
félisten

Mire gondolsz? Biztos vannak neki, de azert viszonylag gyakran frissitik a firmware-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4041) vallas válasza urbanjozsi (#4039) üzenetére


vallas
senior tag

:K :K :K

Jó lett, de ha a dvd-re csinálnál egy "stealth" előlapot, az még jobban feldobná

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#4042) dabadab válasza Alex91 (#4040) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, te irtad, hogy vannak hatranyai is :)

Csak mert pont valami ilyen kis kutyu kellene es teljesen szimpatikusnak latszik.

DRM is theft

(#4044) Alex91 válasza dabadab (#4042) üzenetére


Alex91
félisten

Amit Enszuke is irt, hogy nem eleg rugalmas. Egy HTPC-re raksz fel uj codec-et, erre meg ugye nagyjabol ami bele van egetve. Mondjuk IMHO HTPC belsejet is cserelni kell idonkent, ugyhogy az is vinni fogja a penzt.
De jelenleg ar/teljesitmeny viszonyban rendben van. Vannak olcsobb lejatszok is, de ezek rakfeneje, hogy nem megy az mkv. Ez meg azert tud NAS-kent uzemelni, ftp, torrent. Passziv hutes, kis fogyasztas. Szoval en is erosen gondolkodom rajta... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4045) Eyesis válasza urbanjozsi (#4039) üzenetére


Eyesis
őstag

hogy épitetted bele a HTPC-dbe az LCD TV-t? :-D :))

Eyesis

(#4046) Eyesis


Eyesis
őstag

Ha már adott egy HTPC... Nekem egy Chieftec HM-02 házban (nekem nagyon tetszik, nagyon fullosan néz ki, és full rezgéstelenítése van, sajnos tápból nem sikerült valami halkat vennem, de nincs nagyon hangja)

Ti milyen szoftverekkel használjátok?
Sima XP + medios vagy ilyesmi? vagy van aki Media Centerrel kuldi?

Lehet valahogy olyasmit megoldani, hogy valami oprendszert egy memoriakártyára telepíteni? Vagy a bekapcsolási idő mindenképp hosszu masodpercek kell legyen?

Hali

Eyesis

(#4047) dabadab válasza Enszuke (#4043) üzenetére


dabadab
titán

Oke, az ilyen celszerszamok altalanos problemaival tisztaban vagyok, de:

1. Ugy latom, hogy koderek/kontenerek rohamos valtozasanak a kora veget ert es ez a konkret kutyu tamogat minden szoba joheto formatumot.

2. Mivel egy meglevo kutyut valt ki, ezert tudom, hogy alapvetoen TV-bol felvett ill. netrol letorrentezett sorozatokat kell lejatszania.

2a. A felvett dolgok jelenleg MPEG2-ben (ill. atkodolas utan altalam valasztott formatumban), a digitalis atallas utan meg MPEG4-ben lesznek, ezek kb kobe vannak vesve.

2b. A netre feltett sorozatoknal szinten eros standardizacio es konzervatizmus figyelheto meg: SD-nel XviD AVI-ban, HD-nal meg h.264 MKV-ben.

3. Az elmult evek tapasztalatai szerint a Popcorn lelkiismeretesen frissiti a firmware-t es HW is eleg eros ahhoz, hogy egy jo darabig meg birja a strapat.

4. Mivel ezen kivul van a hazban meg ket lejatszo, nem nagy tragedia, ha esetleg egyszer belefutok vmi nem tamogatott formatumba, ennel sokkal tobbet szamit, hogy kicsi, full passziv es relativ olcso.

Alex91: engem inkabb a specifikumok erdekeltek volna, pl. az elodmodell DTS-t nem tudott sztereoba downmixelni, csak SPDIF passthrough ment, ill. hallottam olyan pletykakat is, hogy lassan kapcsolt be meg hogy idonkent hajlamos volt fagyni.

DRM is theft

(#4048) Alex91 válasza dabadab (#4047) üzenetére


Alex91
félisten

Az ujban DTS megy sztereoban is, tulmelegedeses dolgok tan voltak a nyaron (en azt mondom, hogy noti vinyot bele vagy NAS...). Bekapcsolas gondolom maradt a regi.
Nekem sincs, csak amit olvastam rola...

Amugy szerintem is jo ar/ertek aranya van. Egy normalis HTPC-t se hoz ki az ember ennyibol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4050) urbanjozsi válasza Eyesis (#4045) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Hi-Hi!
Neked nem kicsi a ház kijelzője filmnézéshez??? :DD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.