Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) radi8tor válasza band1103 (#5000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ez jó ötlet én is megnézném, hogy az én ATIm se bírkózik-e meg vele.

⭐ Stella

(#5003) band1103 válasza Enszuke (#5002) üzenetére


band1103
őstag

A Gigabyte 73PVM-S2H + Intel e5200 konfig adatait milyen meghajtók mellet mérted? ssd?hdd?hány db? És milyen x264-es volt a film? Nem kötök csak össze szeretném hasonlítani a 2 konfigot de ennyi adat az intelről még kevés hogy egész képet kaphassak a dolgokról. Ha biosból kikapcsoljuk az igp-t akkor kevesebbet eszik a konfig? Ha igen mennyivel?

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5005) band1103 válasza Enszuke (#5004) üzenetére


band1103
őstag

Köszi! :R
Azt már én is megtapasztaltam saját bőrömön hogy a 780G-790G igp-je az UVD+-al nem mindig jó a DxVA használatára, ezért találni kellene egy olyan amd lapot amivel legalább 20W-ot meg lehet spórolni hogy bele lehessen tenni egy UVD2.2-es HD4350-est. Akkor már bele lehetne tenni egy Athlon 64 X2 3800+-t vagy egy 3500+-t vagy egy Se.3200+-t mert azok csak 35W. Persze csak ha talál valahol az ember. Tehát amit az intellel egyszerűen lehet megoldani addig ugyan azt amd-vel csak nehezebben.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5007) Steve-0


Steve-0
őstag

hi, tudnátok mondani egy weboldalt ahol nagy mennyiségben találni barebone/htpc házakat, igazából egy microATX-es alaplapot fogadni képes házat keresek, lehetőleg minél kisebb mérettel.

(#5008) band1103 válasza Enszuke (#5006) üzenetére


band1103
őstag

Kaptam egy fülest hogy a mediainfo progival meg lehet nézni a film Level szintjét és a "num_ref_frames"-et. Végigvettem az itthon lévő filmeket meg más sample-kat és meglepődve vettem tudomásul hogy a filmjeim 80%-a L5.1-es ! De nem ez a meglepő hanem az hogy ez ellenére a hd4550-esem az összes sample 90% -át tudta gyorsítani :Y . Oka: a num_ref_frames 1080p-nél ha kevesebb volt 5 nél vagy 720p-nél 11-nél akkor vitte ha magasabb volt akkor nem vitte. A 4550-esnek (és a 4350-esnek is) meg se kottyan a L5.1 és mint mondom csak 10%-ot nem tudott gyorsítani de az is csak sample volt és meg volt más realase csapattól is ugyan az de jobb "num_ref_frames"-el.
Gondolkozok én intelben is, hisz pont nemrég raktam össze egy olyat a haveromnak amilyet te ajánlottál csak mert ő nagy intel fan. De hidd el hogy nem dughatok le egy intel gépet egy AMD fan torkán még ha... Kénytelen vagyok keressni az alternatívákat. Egy 30% különbséggel már meg lehetne győzni egy AMD fant de csak ha nem fanatikus viszont a mostani 1-5%-al még nem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5010) mexel válasza Fori23 (#4999) üzenetére


mexel
veterán

Szerintem sok tesztelő nem jól teszteli a kártyákat, az atinála driverben van a szükségees codec, az nvidiához viszont fell kell külön rakni vagy a legújabb mpchc-t kell használni. Szerintem sokszor azért vannak olyan eredmények, amik. Más tesztekben is láttam olyan eredményeket amiknek semmi köze sem volt a valósághoz.

(#5011) band1103 válasza Enszuke (#5009) üzenetére


band1103
őstag

Na de most gondold el hogy még akkor is a legújabb 2008-as Tomb Rider Underwold egészen jól megy közepes felbontáson közepes részletességgel egy HD3200-es + x2 4000+-al élvezhetően gyönyörű a kép és a sebesség mellett! Na de nincs minden játék ilyen jól megírva az igaz. Viszont az a kérdés hogy mit keres egy játék egy htpc-ben? Szvsz semmit. Aki játszani is akar még emellett az vegyen egy konzolt. Én sem kenek lekvárt fésűvel kenyérre pedig lehetne.
A tuner még ok de az nem jelent sokat mert manapság igen olcsón beszerezhetőek olyan akár digitális tunerek is amik hardveresen tömörítenek ezért a cpu szempontjából csak adatmásolás van a tunerről a vinyóra. Ezért a tunert nem lehet felhozni ellenérvként. Egyedül a kódolás marad de miből mire kellene tömöríteni? Hiszen a mozi filmről vagy sorozatról van szó akkor a magyarok többsége netről tölt. Egy 2500Ft-os 10Mbites net esetén pedig gyorsan lejön bármelyik film xvides vagy DVD formátumban. Tehát itt legfeljebb házi videókról lehet szó amik viszont előfordulnak a háztartásokban de csak max 2havonta 1x.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5012) mexel válasza band1103 (#5000) üzenetére


mexel
veterán

O.K. Öszzekapok párat. Torrentoldalakkal hogy állsz? Nagy részük onnan van. De megpróbálok kivágni a filmekből és feltolom valahová. ha mkmerge-vel kivágok mindből az ugyanolyan marad? Ráadásul azt sem tudom hogyan kellene.

(#5013) band1103 válasza mexel (#5012) üzenetére


band1103
őstag

Nem kell kivágnod jól el vagyok látva torrent elérhetőségekkel. Csak írd ide be a teljes file nevét azoknak a filmeknek amik nem mentek mert azzal be lehet azonosítani és már le is kapom valahonnan.
most látom csak hogy enyém lett az 5000. hsz!! :)) Peszgőbontáás! :C

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5015) band1103 válasza Enszuke (#5014) üzenetére


band1103
őstag

Ja igen, és azért épít vagy vesz htpc-t valaki hogy gyári Blueray filmeket vegyen a boltban :U . Most Mo-ról van szó és folyton x264-es meg h264-es mkv-ról beszélgetünk. Olyan filmeket lehet kapni a boltban vagy a netről lehet letölteni? És nem mérik már aranyárban az A/D tunereket mint régen.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5017) dolbyman


dolbyman
tag

Sziasztok.

Hogyan tudom kicslni a számítógépből a digitális sokcsatornás hangot, lehetőleg optikai kábelen. Jelenleg van egy terratec aureon 5,1-es kártyám,, de a digitális kijáraton csak sztereó van.

Bandi

(#5018) band1103 válasza Enszuke (#5016) üzenetére


band1103
őstag

Az A/D tunerek alatt olyan tunereket értettem amik analóg jelet fognak de maguk alakítják digitálissá és tömörítésre is képesek nem a cpu-t terhelik. És most nem egy profi digitalizáló kariról beszélek mert már vannak ilyen olcsó tunerek is.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5020) fecus


fecus
őstag

Azt kérdezem, hogy a htpc-t tudom-e használni Internet rádió, mp3 és más hangok lejátszására a TV bekapcsolása nélkül? Valaki használ működő megoldást? Melyik szoftverrel?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#5021) wassermann


wassermann
addikt

Talán hasznos lehet, egy másik topikban találtam a különböző processzorok üresjárati fogyasztásáról:

"The power consumption on the ASUS M3A78-T factors in at 8 W, the same system configuration but using Gigabyte's GAMA79GP-DS4H drew 13.6W (before the VRM).
** The Core i7 power measurements only reflect the power going into the cores but not the additional power going into the Uncore and I/Os and the numbers are therefore not comparable to the rest of the data shown."

( innen másoltam: [link])

[ Szerkesztve ]

(#5022) tiop


tiop
tag

Üdv
Azt szeretném megtudakolni ill. kiváncsi vagyok a véleményetekre,hogyszeretnék egy HTPC-t építeni ami kimondottan csak DVD,Divx,és 720p filmek lejátszására lenne használva,semmi játék semmi konvertálgatás arra van másik gép.
Ami megvan:::AMD Athlon 64 X2 4400+ MSI K9VGM-V [MSI K9VGM-V],2*1Gb DDR2 800MHz.Amit kérdezni szeretnék,hogy ehez a konfighoz és opciokhoz viszonyítva milyen videokarit ajánlotok"(igaz az alaplapon van egy videokártya csakhogy a kimenete az D-SUB,amivel ha jóltudom nem lehet meghajtani egy 720p TV-t?").
Elöre is köszi. :F :)

[ Szerkesztve ]

(#5023) band1103 válasza tiop (#5022) üzenetére


band1103
őstag

MSI NX8500GT-MTD256EH 256MB PCIe.
Silent meg ugye márkahű
Asus EN8500GT Silent/HTD 256MB PCIe
GIGABYTE GV-NX85T256H 256MB PCIe
Atiban egy HD4350-es ugyancsak olcsó s jó vétel de játszani nem fogsz rajta.
Van rajtuk DVI-I kimenet is. Nem utolsó sorban olcsóak és egész jó a DxVA-juk.
Egyébként számít neked hogy mennyit fogyaszt a konfig? Mert akkor merőben mást ajánlanánk. Nem csak karit hanem konfigot is.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5024) tiop válasza band1103 (#5023) üzenetére


tiop
tag

Köszi,valószínű ,hogy Ati lesz mert a "másik gépemben is az van"de azt hittem ,hogy elég egy2400 vagy 2600pro kártya.?!A fogyasztás nem számít meg a játék sem arra ott a másik konfig.

[ Szerkesztve ]

(#5025) band1103 válasza tiop (#5024) üzenetére


band1103
őstag

Nekem most 4550-m van de előbb 2400-m volt egy 4000+-os cpu mellet. Volt 1-2 elfajzottan kódolt 720p-s film ami nem ment. Azok most csonk nélkül mennek DxVA-val. Nem írtad követelménynek a 1080p-s filmeket. Azt nem szeretnél nézni?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5026) radi8tor válasza tiop (#5022) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ASUS EAH4350 silent van ami rendelkezik natív HDMI kimenettel is.
Ez sem egy rossz választás, még a 1080p-t is viszi hardveres dekódolással.

⭐ Stella

(#5027) tiop válasza band1103 (#5025) üzenetére


tiop
tag

Egy 82" hd redy tv-m van amin nem sok értelme van a 1080p filmeknek.!
És a 3xxx soruzatú Atik nem jobbak mint a 8500 Nvidia karik?

[ Szerkesztve ]

(#5028) donpeter84


donpeter84
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék hamarosan összedobni egy HTPC-t és kezdetnek ezt az Asus Pundit2-t néztem ki.
Szerintetek elegendő lenne ez egy 40" FullHD tv meghajtásához vagy ha nem akkor még mi kéne hozzá?

(#5029) mexel válasza band1103 (#5013) üzenetére


mexel
veterán

Hamarosan összerakom a filmeket, de nagyon el vagyok havazva most.

(#5030) tiop válasza tiop (#5027) üzenetére


tiop
tag

Természetesen 82cm-re gondoltam:!

(#5031) band1103 válasza tiop (#5027) üzenetére


band1103
őstag

Akkor jelenleg tényleg nincs értelme. Mire gondolsz mikor azt írtad hogy jobbak? Mire? Mert pl.: Játékban sem mindegyik 3xxx-es ati jobb. Pl.: a 3200-as,3300-as és a 3450-es lassabb, de már a 3470-es és a többiek már jobbak mint egy nv8500-es.
Na de te mondtad hogy nem játékra kell. HD filmnézésre viszont ugyan olyan jó. Sőt arra a 8500-ös jobb mert fejlettebben tudja a DxVA-t mint bármely 3xxx-es ati és nem is drága. De ha mindenképpen ati kell akkor inkább 4350-t vagy 4550-t vegyél mert HD filmben ezek már felveszik a versenyt a 8500-el.

mexel: ok akkor türelmesen várom. De mondom elég lesz csak a file neveket bemásolni ide, majd letöltöm magam és megnézem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5032) tiop válasza band1103 (#5031) üzenetére


tiop
tag

Arra gondoltam,hogy egyszerűbb a telepités ,beállítás meg ilyenek PL.most egy HDMI kábellel van összekötve a tv a pcvel és a hang is ezen keresztül jut oda.Tényleg ha 8500 karit vennék azt mivel tudom összekötni a tv-vel?Mert a mostani az nagyon kényelmes és jó!!
Vennem kell valami átalakítókat?

(#5033) band1103 válasza tiop (#5032) üzenetére


band1103
őstag

Az MSI NX8500GT-MTD256EH 256MB PCIe.-en van HDMI is :K de nem minden 8500-ön van. Ezen az MSI-n van.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5034) radi8tor válasza donpeter84 (#5028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HD3200-es VGA van benne, ez viszi a HD filmeket hardveres támogatással (kis CPU használattal), de ami rosszul van bekódolva azt csak CPU támogatással tudja lejátszani, ezért szerintem egy középkategóriás CPU-t vegyél bele és lehetőleg minimum 2 GB RAM-ot (4 javasolt az alacsony ára miatt).
CPU ügyében én nem tudok sajna nyilatkozni, Intel-eket használok nem AMD-t.

⭐ Stella

(#5035) nov2016


nov2016
csendes tag

Sziasztok!
Kicsit visszaolvastam, de talán egyszerűbb ha konkrétan leírom az igényemet és egy profi csípőből válaszol. Nekem meg napjaim mennének el a kutakodásra.

Szóval egy low-end HTPC-től lenne szó, lényegében egy merevlemezes DVD-felvevő alternatívájaként.

- a forrás analóg antenna meg Digi.TV. Hamarosan gondolom a felszíni digitális is bejön a képbe.
- a TV sima CRT, meg egy kisebb HD Ready, perpillanat nem tervezek FullHD-t. Elég ha DVD minőségben játszik.
- a játékra való alkalmasság out of question
- viszont legyen olyan halk mint egy gyári DVD-felvevő

Egy teljesen passzív hűtésű konfig elképzelhető? Atom proci, integrált videókártya, bookPC ház. Notebook winyó/notebook DVD-író szintén a teljesítményfelvétel és hang miatt. Meg vmi tunerkártya és kész? Milyen ártartományban jön ez ki?

A szofverrel kapcsolatban:
- ha nem nézek műsort és nincs is felvétel, akkor stand-by, vagy hibernált állapotban minimális legyen a fogyasztás. Mennyi idő alatt ébred fel ilyenkor?
- ha nem nézek műsort, de be van programozva egy hétre előre akkor is lehetőleg stand-by, és az adott időben ébredjen fel. Ez megoldható egyáltalán, vagy állandóan mennie kell?
- ha nézem a TV-t, de nincs felvétel, akkor is pörögnie kell a HDD-nek? Vagy az oprendszer futhat esetleg memóriakártyáról?

Bocs ha lámák a kérdések.
Szóval HTPC, vagy ágyúval verébre és egyszerűen vegyek egy DVD-felvevőt?

Köszi mindenkinek aki válaszol.

(#5036) donpeter84 válasza radi8tor (#5034) üzenetére


donpeter84
csendes tag

Köszönöm válaszod, akkor már csak egy proci és memória kell bele.
Távirányítónak mit javasoltok?

(#5037) radi8tor válasza donpeter84 (#5036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg HDD és ODD :)

⭐ Stella

(#5038) donpeter84 válasza radi8tor (#5037) üzenetére


donpeter84
csendes tag

Nah igen! Azt elfelejtettem írni, hogy ezek akadnak a fiókban :)

(#5039) tiop válasza band1103 (#5033) üzenetére


tiop
tag

Köszi a infokat,már majdnem vettem egy Hd 2400 prot.De mostmár akkor másképp kell gondolkodnom.

(#5041) Magnat válasza radi8tor (#5034) üzenetére


Magnat
veterán

Sztem ha csak htpc a cél, akkor tökéletesen felesleges a 4 giga (még a 2 is, bár nekem is annyi van :) ) ... a KMplayer és a MPCHC is 50-55 mega ramot eszik egy 720p movie lejátszásakor, ami gyakorlatilag semmi. Azt a kb 5k-t, ami 2 és 4 giga 800-as Kingmax ram ára között van, érdemesebb egy halkabb hűtőre vagy tápra költeni szvsz.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5042) band1103 válasza Enszuke (#5040) üzenetére


band1103
őstag

Egész jó kis teszt és még nekem is informatív pedig nem tudok angolul. :C

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5043) radi8tor válasza Magnat (#5041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 modul azért jobb, mert ha dual-ban kezeli az alaplap akkor gyorsabb, mint egy RAM modul.

⭐ Stella

(#5044) band1103 válasza radi8tor (#5043) üzenetére


band1103
őstag

Na de annyival nem lesz lassabb hisz csak filmnézésre lesz ahol nem fog látszódni a különbség. Főleg ha lesz DxVA is.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5045) Magnat válasza band1103 (#5044) üzenetére


Magnat
veterán

Ráadásul 2 gigát is lehet 2 modulból csinálni, pl 2x1 giga, nem? Nekem is így van :)
De 1ébként igazad van, movienál ez is irreleváns.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5046) band1103 válasza Magnat (#5045) üzenetére


band1103
őstag

De, hisz nekem is 2x1 giga van a gépembe :K De ennyi kell is hogy a HTPC-nél kikapcsolhassuk a page fájlt. Viszont több nem. Meg kevesebb sem szvsz.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5047) Magnat válasza band1103 (#5046) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, talán arra tényleg jó, bár nekem a notimon még amikor csak 1 giga volt benne is tökéletesen mentek a moviek (igaz, csak 720p), pedig akkor nem volt kikapcsolva a swap.. pedig abban is csak 1 modul volt, ráadásul 333-as. De persze ártani nem árt a 2 giga, meg a 4 sem, csak az utóbbi szvsz már tényleg felesleges htpc-be.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#5049) Magnat válasza Enszuke (#5048) üzenetére


Magnat
veterán

Nem emléxem már, h más monitorokat próbáltál, azokat a többi is jól méri?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.