Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Az Xperience1080 használóktól kérdezném, hogy nincsenek gondjaik a felület miatt a Kodival? Nekem képernyő lekapcsolás után vagy nem kap video jelet a TV, vagy csökkentett fényerőn marad. Aeon Nox hibátlan. Ubuntu 14.04, minden frissítve.

[ Szerkesztve ]

(#37002) devil-k válasza brummmogo (#37000) üzenetére


devil-k
nagyúr

Egyik fizetős, a másik nem. Az egyik fizeti a licencet, a másik nem.

- mozi bolondéria -

(#37003) brummmogo válasza devil-k (#37002) üzenetére


brummmogo
tag

Ez számomra is világos volt, csak azt hittem, hogy létezik hozzá valamilyen ügyes megoldás. :DDD

Mivel fontos számomra, hogy a kanapéról egy műsortárat böngészve egy telefonos applikációval lejátszhassak egy filmeket ezért ezt szerettem volna elérni bd iso-k esetében is. Bár a PDVD-nek is van remote appja, de a Kodi sokkal tetszetősebb minden szempontból.

(#37004) Blaise


Blaise
veterán

Sziasztok,

Szeretnék TV-hez médialejátszót venni, nézegettem az eszközöket, de még a 100ezer forint feletti kategóriában is van bőven kompromisszum a funkciók terén. Felvetődött, hogy gazdaságosabb és hatékonyabb lenne összerakni egy HTPC-t. Amire kellene:

Mkv, BD25, BD50 lejátszás ISO és mappa szinten
3D BD és mkv lejátszás

Egy Sony 55W805C tv-re lenne kötve, Synology 213j NAS-ról kellene lejátszani.

Szerintetek 100 ezer Ft körüli összegből milyen HTPC-t lehetne építeni ami ezeket csont nélkül vinné egy csinos, kicsi és vékony, akár kijelzős távirányítós házban? :R

szerk: Ezek a 100-200 dolláros Atomos Windows stick-ek és dobozok mennyire jók ilyen célra? pl VOYO V2 TV Box Windows 10 4K

[ Szerkesztve ]

(#37005) Patice válasza Blaise (#37004) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem azokat az Atomos stick-eket és boxokat felejtsd el, ha tényleg minden funkciót akarsz, vagy a funkciók terén kell kompromisszumot kötnöd.

Amúgy a lejátszó eszköz házimozi erősítőre lesz kötve, vagy csak a TV fog szólni? Esetleg sztereó hangfalpár?

Egy jó HTPC simán lesz 100, főleg a megfelelő ház miatt.

Vagy Intel NUC, Gigabyte Brix, Asrock Beebox is jó lehet még neked.

De akár egy Mac Mini is beleférhet, ha hajlandó vagy többet is költeni kicsivel.

A 3D BD.iso lejátszás a legnagyobb nyűg lesz szoftverezés terén. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37006) Blaise válasza Patice (#37005) üzenetére


Blaise
veterán

Egyenlőre csak egy Sony 2.1 soundbar van (CT380), később tervezek majd egy Harman Kardon erősítőt.

(#37007) MasterMark válasza Blaise (#37006) üzenetére


MasterMark
titán

Egyenlőre a pizzát... tudod, bocs. :DDD

Switch Tax

(#37008) elmouse


elmouse
aktív tag

Kérdés: Ez a Slot-in DVD jó lenne a Silverstone ML05-be?

Ka nama kaa lajerama!

(#37009) Polllen válasza elmouse (#37008) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mivel a házba slot-in meghajtót lehet rakni és ez is slot-in meghajtó, így igen. Azt viszont, hogy ez a Original HL GA11N 12.7mm Slot-in 8X DL DVD RW Burner Writer SATA Laptop Drive for Apple Mac iMac azt jelenti, hogy hagyományos pc-vel nem működik, azt nem tudom.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37010) elmouse válasza Polllen (#37009) üzenetére


elmouse
aktív tag

Ezt írja:
Compatibility: all use 12.7mm(Height) Slot Load SATA Drive

Majd ha lesz pénzem és megveszem, akkor referálok.

Ka nama kaa lajerama!

(#37011) Polllen válasza elmouse (#37010) üzenetére


Polllen
nagyúr

A magassága biztosan jó, ez a silverstone saját slot-in meghajtója.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37012) Patice


Patice
Topikgazda

Indítottam egy HTPC mélyvíz topikot. Akit érdekel, vagy úgy érzi van mit megosztania, az jöjjön nyugodtan. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37013) elmouse válasza Polllen (#37011) üzenetére


elmouse
aktív tag

Köszi! Ez alapján jónak tűnik.

Ka nama kaa lajerama!

(#37014) devil-k válasza Patice (#37012) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem felesleges volt szétszedni a két topikot. Mitől lesz valaki hozzáértő?

- mozi bolondéria -

(#37015) Oszilaci válasza devil-k (#37014) üzenetére


Oszilaci
senior tag

attól,hogy úgy érzi :DDD

(#37016) varmi2


varmi2
nagyúr

Tudtok ajánlani valami egyszerű, de jól működő, usb-s de nem infrás távvezérlőt, amivel a kodit kellene irányítani, tehát nem légegér kellene.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37017) zoltan6 válasza varmi2 (#37016) üzenetére


zoltan6
őstag

vezetéknélküli egér,billentyűzet,okostelefon?

(#37018) varmi2 válasza zoltan6 (#37017) üzenetére


varmi2
nagyúr

Bocsi, félre érthető voltam, konkrét típusra gondoltam, lehet külföldi rendelés is. Jelenleg yatse-val használom, de jó volna egy távirányító.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37019) #75912448


#75912448
törölt tag

Megint előkerült a téma, gyorsan kipróbáltam az ominózus 24.000 kérdést W10 + Kodi Jarvis nigntly verzión (KodiSetup-20150826-4342f59-master.exe)

Nem használok napi szinten videólejátszásra Kodit, nem tudom van-e ma még jelentősége, hogy valódi full screen az ablakmegjelenítés vagy teljes képernyő. Mindenesetre teljes képernyőn (rendszer/képkimenet/teljes k. ON) helyesen vált frekit a Kodi, nincs drop. Akinek ez létszükséglet volt, megnézheti tüzetesebben.

Azt tudom, hogy anno fordítva használtuk, úgy most sem jó. Viszont megnéztem minden frekit, átvált teljes ablakban is.

(#37020) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

múltkor valakinek gondja volt a kodi indítással launch 4 kodi esetén.nekem simán indul egyből a KODI*val a gép ,nem marad ott a tálca alul és most már nem win asztal tölt be hanem egyből a KODI

(#37021) Oszilaci válasza varmi2 (#37018) üzenetére


Oszilaci
senior tag

mi a baj az infrás távval? vagy a Yatse-val?

(#37022) varmi2 válasza Oszilaci (#37021) üzenetére


varmi2
nagyúr

A yatse-val semmi, csak kell a tablet, hogy irányítsam, jó lenne e nélkül, csak egy kis egyszerű távval írányítani.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#37023) Vesa válasza varmi2 (#37022) üzenetére


Vesa
veterán

KODI fórumon van ilyen topik, ott van egy lista is a full compatible távokról...Sajnos linkelni nem tudom, mert már régen olvastam, de ha rákeresel, biztos megtalálod...

A tudomány a valóság költészete!

(#37024) #75912448 válasza #75912448 (#37019) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt olvasom már nincs igazából különbség, de ha valaki használja és tudja beavathat. Én eddig menüben fullscreen off állítottam automatikusan, ezentúl akkor maximalizált lesz teljes helyett. :) Persze végig kéne nézni egy 24.0 filmet, de 5 perc alatt nem hibázott.

Lassan neki kell ugrani a belezésnek is, szokásos oldalak is csöpögtetnek infókat:
Black Viper
Comp Audiophile
CAD hivatalos oldalán még nem láttam semmit.

(#37025) canniball válasza varmi2 (#37016) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi a baj az infrával?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#37026) Oszilaci válasza canniball (#37025) üzenetére


Oszilaci
senior tag

túl egyszerű megoldás :DDD én sem kaptam választ rá az előbb

(#37027) Patice válasza #75912448 (#37024) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

A második oladlt szvsz. érdemes figyelni, ha a srác csinál belőle egy lefuttatható scriptet. :K Bár már így is használhatónak tűnik. Úgy érzem ki kell majd próbálnom. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37028) #75912448 válasza Patice (#37027) üzenetére


#75912448
törölt tag

The "script" is already in the first 2 posts, you just copy&paste that into windows powershell But I can turn it onto a command line script or executable. this is a pretty safe configuration as of yet. Cant find anything not working. Been working on memory consumption and windows 10 now consumes 800Mb in stead of 1,2Gb. The improvement over stock is quite remarkable.

Néhány gondolat tömören. Sokak még a Servernél is jobbnak tartják, szinte mindenki dicséri. Én is belekezdtem már a csupaszításba (egyébként azt az őrületes hangminőség difit még nem tapasztaltam), de azt hittem valamit elqrtam és emiatt nőtt kb 10ms render idővel a rendszer, végül kiderült, hogy fax vagyok és a 64 bites MPC ütközött. :U

Sokban nem tér el a W8.1 folyamattól, amitől félek az a folyamatos nagyívű frissítések W10, mennyire szól bele a csupasz gép viselkedésébe, milyen ütközések lehetnek frissítéskor. Ugye jelenlegi állapot szerint még befolyásolni sem tudjuk az update folyamatokat, csinálja kénye kedve szerint.

Ebből adódóan nem lenne kedvem rendszeresen birizgálni, "rettegve" figyelni mi módosul a háttérben, ne adj isten a koppra belőtt jelenlegi rendszerem képét visszaállítani, amit most is hetente megteszek. :D

[ Szerkesztve ]

(#37029) Patice válasza #75912448 (#37028) üzenetére


Patice
Topikgazda

"Sokban nem tér el a W8.1 folyamattól, amitől félek az a folyamatos nagyívű frissítések W10, mennyire szól bele a csupasz gép viselkedésébe, milyen ütközések lehetnek frissítéskor."

Többek közt ezért szimpibb nekem a Linux.

Főleg a legutóbbi fejlesztés: Minimál Ubuntu Server install + azt pakolom csak fel, ami még kell. Frissítéskor csak ezeket a csomagokat fogja frissíteni, semmi több.

Amúgy az N3150-es gépemen fut 120-130 folyamat, de csak azért, mert szarakodtam a blu-ray lejátszással és "teleszemeteltem" :))

Friss telepítés után ilyen volt 1080p lejátszás közben: (38 folyamat, ebből csak 10-20 volt aktív, 4GB memóból 1 GB-ot adtam az IGP-nek, a többiből is alig használt valamit. :C ):

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37030) Warter válasza #75912448 (#37028) üzenetére


Warter
őstag

Group Policy-ből vagy registry hackeléssel le tudod tiltani az automata frissítést. :)

(#37031) boylee


boylee
tag

Sziasztok

Vettem egy ilyen gépet [link] feltettem rá az Openelec-et. Minden szép és jó csak nem tudom a megosztott könyvtárakat be olvasni. Mindig usser/pass-t kér de ki van kapcsolva az asztali gépen a jelszókérés.
Az asztali gépen windows 10 van már minden fajta beállítást néztem de nem jövök rá.

Mi a vakondok többes száma? Vakondokok?

(#37032) Oszilaci válasza boylee (#37031) üzenetére


Oszilaci
senior tag

a szerver gépen hozz létre egy xy fiókot xy jelszóval nálam XBMC/XBMC :) és azt add meg neki mikor kéri
ezt még egyszer a popi A200-nál szívtam meg és 3nap küzdés után mondta nekem valaki,korábban a régebbi popinál A110-nél nem kellet.

(#37033) boylee válasza Oszilaci (#37032) üzenetére


boylee
tag

Szia köszi de nem jött be. Win 10-ben csak felhasználok vannak e-mail címmel. Létrehoztam egyet de nem fogadta el.

Mi a vakondok többes száma? Vakondokok?

(#37034) #75912448 válasza Patice (#37029) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ja, nagyon jó, évek alatt egyre szimpatikusabb utat jár be a Linux. Skylake alatt lesz értelme kipróbálnom. Most úgy érzem hosszútávon DS Kodi a számomra legmegfelelőbb út, vagyis ami mindennel együtt kiszolgálja a láncot.

(#37030) Warter

Persze logikus. ;)

(#37035) harylmu válasza boylee (#37033) üzenetére


harylmu
őstag

Itt publikus megosztást próbáltad?

"Everyone"
Ha így se megy, akkor lehet Win10 issue..

[ Szerkesztve ]

(#37036) Oszilaci válasza boylee (#37033) üzenetére


Oszilaci
senior tag

kicsit nézd meg jobban ,nekem is sikerült létre hozni különben nem mondanám :DDD

microsoft kicsit átvariálta ,de továbbra is hozzá adható helyi fiók

ne a gépházban add hozzá!

vezérlőpult
felh.fiók
másik fiók kezelése
új felh.regisztrásálsa a gépházba
más új személy felvétele
nincs e-mail címe
microsoft fiókkal NEM rendelkező felh.hozzáadása

[ Szerkesztve ]

(#37037) Patice válasza boylee (#37031) üzenetére


Patice
Topikgazda

Win10-en alapból nyilvános hálózat van beállítva (!!!!). Ezt átállítottad otthonira/privátra ?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#37038) boylee válasza harylmu (#37035) üzenetére


boylee
tag

Köszönöm ez volt a megoldás :R

Mi a vakondok többes száma? Vakondokok?

(#37039) devil-k válasza #75912448 (#37024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Belehúzhatna pedig a CAD! :B

- mozi bolondéria -

(#37040) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni. Ma érkezett meg az új Samsung TV-nk, ami tud 3D-t is (UE48H6400). Az élő adásoknál a természetfilmeknél láttunk már egy-egy nagyon szépet, viszont itt gondolom nem hozza ki az igazi 3D hatást.

A TV-hez csatlakozik egy Ubuntut futtató HTPC, Kodival. Szert tettem egy kb 30 GB-os .avi kiterjesztésű filmre, amit viszont nem hajlandó lejátszani a Kodi. A log file véleményem szerint ide vonatkozó részét itt láthatjátok. Mit tehetek? Egyébként filenév alapján jót töltöttem le (logban látszik)? Van valami típus, ami szerint kell válogatnom? Esetleg a Kodiban van valami külön beállítás, amit nem vettem észre?! Még sosem volt szerencsém 3D-s tévét használni, ezért nézzétek el a tudatlanságomat! :)

Köszönöm a segítséget!

(#37041) harylmu válasza wopi (#37040) üzenetére


harylmu
őstag

Kodi egyelőre nem tud 3d iso-t lejátszani.
próbáld PowerDVD-vel.

szerk.: ja most látom Ubuntu. akkor sajna nem fog menni a frame-packed 3d.

[ Szerkesztve ]

(#37042) wopi válasza harylmu (#37041) üzenetére


wopi
aktív tag

Köszi a felvilágosítást! Mondjuk fura... Linux alatt semmilyen külső lejátszót nem tudok beállítani, ami támogatná ezt? :(

Esetleg alternatív megoldás van? Azon túl, hogy használjak windowst. Ha külső HDD-re teszem a filmet, akkor vajon a TV le fogja tudni játszani? Bár ez itt kicsit off, tudom...

Köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#37043) harylmu válasza wopi (#37042) üzenetére


harylmu
őstag

"Esetleg alternatív megoldás van? Azon túl, hogy használjak windowst. Ha külső HDD-re teszem a filmet, akkor vajon a TV le fogja tudni játszani? Bár ez itt kicsit off, tudom..."

Legújabb beta-val asszem, ha iso-t átalakítod mkv-ra (ezzel pl), akkor lejátssza 3d-t is. topik

tv a beépített lejátszójával természetesen nem tudja.

szerk.: makemkv úgy fest linuxra is van

[ Szerkesztve ]

(#37044) devil-k válasza harylmu (#37043) üzenetére


devil-k
nagyúr

Én nem látom a hivatalos honlapjukon. :( A fórum meg kb. 6 éve halott.

- mozi bolondéria -

(#37045) harylmu válasza devil-k (#37044) üzenetére


harylmu
őstag

Topikban azt írják megy. Próbálja ki valaki gyorsan. :D

szerk.: ja te a makemkv linuxos topikra gondoltál? én is azt néztem, hogy 2009es a poszt, de szerintem update-elték, mert ugyanaz a verziószám, mint a windows-os ha megnézed

[ Szerkesztve ]

(#37046) wopi válasza harylmu (#37045) üzenetére


wopi
aktív tag

Ez ennyire egyedi, amit akarok? Még senki nem volt ezzel így? Linux alapú HTPC és 3D... :(

Mármint itt, a PH-n. :)

[ Szerkesztve ]

(#37047) devil-k válasza wopi (#37046) üzenetére


devil-k
nagyúr

Van itt aki próbálkozik a Linux alapú HTPC-vel. Egyébként az OpenElec is az. De a Kodi az nem játszik BD 3D-t.

Ráadásul a Win-nek jobb a hangja. ;]

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#37048) harylmu válasza wopi (#37046) üzenetére


harylmu
őstag

Az a probléma, hogy a Kodi ffmpeg alapú, annak meg nincsen lincesze a bd3d-re. Szerintem jó ideig nem is nagyon lesz, mert akkor kb minden lejátszó le tudná játszani, abba meg nincs business :D
Viszont ha esetleg ezt a workaround-ot kipróbálod, amit írtam, írd be hogy működik-e, mert kíváncsi vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

(#37049) wopi válasza devil-k (#37047) üzenetére


wopi
aktív tag

Korábban használtam Openelecet, tökéletesen működött, csak voltak korlátai. Gondolok itt arra, hogy nem tudtam rávarázsolni webservert, ami fut még a gépen.

Tehát nincs más alternatíva, csak hogy váltsak windowsra? :(

(#37048) harylmu: Ha lesz időm, ígérem... :)

(#37050) #75912448 válasza devil-k (#37047) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kipróbáltad Eleket és következtetés, vagy félreértek valamit?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.