Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) DJGABI válasza viperabácsi (#57597) üzenetére


DJGABI
addikt

Igen, ismerem, követem, szeretem a csatornáját. Szerintem pont tőle jött ez a retrogéming ötlet. Vicces, mert tegnap délután mielőtt írtad pont ilyen 2400G-s gépeket nézegettem, van is fenn aprón, de 60k-ért számomra no go. Még esetleg ezen az N95-ös kínai miniPC-ken gondolkozok ([link] kuponnal 45ezer). De lehet hagyom a fenébe, aztán inkább az asztali gépből húzok egy 5 méteres HDMI kábelt. :)

(#57598) Necronom Huhh, jó hosszú lett :DDD Most RK3528-as box van. Vicces, mert Kodi tényleg simán játszik 4K-s anyagokat is, de hát egy alkalmazás letöltése, vagy Chrome navigálás, vagy akármi baromi lassú. Főleg S905 box után. Másrészt viszont igen, pont ezen gondolkodok, most egy W10-et mire kénye-kedvére beállít az ember... És akkor mögötte ugyanúgy egy asztalra tervezett felület marad. Youtube számomra továbbra is kérdés, droidon én SmartTubeNext-et használok. Próbáltam a servert, de egyszerűen mire mindent beállít az ember... OMV nem tetszett, Xpeno nyögvenyelős + bármikor eltörhet egy véletlen frissítéssel, az alap Linux SMB share meg kulimunka beállítani. Egy alap Qnap van, nyilván céleszköz, így egy dologra való. Azért a gyári NAS rendszer stabilabb, meg korrekt felülete van, nekem eddig bejött.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#57602) SunMount3r válasza DJGABI (#57601) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

YT-ot a Chrome alól is telepítheted alkalmazásként Windows-on, hogy egyből az induljon. Mondjuk a kezelő felülete ugyan az marad, ha ez lenne a kérdés.

(#57603) Necronom válasza DJGABI (#57601) üzenetére


Necronom
senior tag

az alap Linux SMB share meg kulimunka beállítani

kulimunka? :) jobb egergomb, megosztas, ki a felhasznalo, csak olvasas vagy minden
mindezt egerrel, semmi terminal vagy parancssor.....ma mar mas a Linux ...

Termeszetesen ezt megteheted magyar nyelven is, szivesen segitek is akar...
A rocket chipses boxok igazabol sosem voltak tokeletesek, de elerheto aron vannak S905x3 vagy mar a 4-es is, amiben 4GB memo es 64GB tarhely van joval tobb mint eleg arra, amire kell, ugyanugy, olyan sebesseggel bongeszek rajta, mint az I7-es nagygepemen
Vagy akar a Linuxon - de ezeket tobbszer leirtam egy egy masik topikban, pl a mini pc forumban - ugy erzem meg mindenki fel a Linuxtol, pedig a mai feluletek szebbek mint a win, kb 20-ad annyit esznek a gepbol mint a win, ezert nem igenyel nagy eroforrast sem
De persze mindenki abbol dolgozik ami van es amit ismer...
Ha szeretned bovebben megismerni, irj nyugodtan

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57604) DJGABI válasza Necronom (#57603) üzenetére


DJGABI
addikt

Server lévén terminal alól szenvedtem, majd lehet rápróbálok.

Igen, szerintem megyek vissza s905x3/x4-re. Aztán emulálni azzal is lehet ilyen NES/N64 cuccokat.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#57605) Alien! válasza Necronom (#57598) üzenetére


Alien!
senior tag

én nemrég futottam egy kört házi nas építéssel, először egy X96 max plus 2 androidos box + Corelec párossal próbáltam (plussz 2 hdd külső rackben), ez meglepően jól működött, PLEX, Emby és qbittorrent futott rajta + SMB, de néha meghülyült és elérhetetlen lett. Akkor viszont küzdés volt, hogy milyen sorrendben indítsam újra a boxot és a racket, mert az sem volt mindegy, szóval nem volt problémamentes sajnos.
Most jelenleg egy i5 6300u-s procis dell 12-es laptop van befogva ugyanerre a célra, ez már jóval stabilabb, win 10-el van jelenleg, úgyanúgy Emby, plex, SMB és qbittorrent van rá beállítva. Nyugalmiban 4W-ot(!!!) vesz fel konnektorból, terhelésnél kb 10-15W a max, szóval eléggé takarékos.

Kérdés:

- szeretnék rá beállítani valami bekapcs időzítőt, de az SMB megosztás miatt sajnos jelszóval kell védeni a windowst, szóval a boot nem tud automatikus lenni...Tud erre valaki valami megoldást esetleg?

- Illetve ha próbálnék egy linuxot melyik distro ajánlott erre a célra?

(#57606) Patice válasza Alien! (#57605) üzenetére


Patice
Topikgazda

OMV-vel (Open Media Vault) is tehetsz egy próbát…

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57607) Alien! válasza Patice (#57606) üzenetére


Alien!
senior tag

uhh, az OMV-t poróbáltam (régen s905 boxon használtam is), de úgy tűnt, hogy ebben az újabb verzában már nem csak kattintgatni kell az egyes appokat, hanem parancssorozni, emiatt kicsit el is akadtam vele. :/

(#57608) Necronom válasza Alien! (#57605) üzenetére


Necronom
senior tag

- Illetve ha próbálnék egy linuxot melyik distro ajánlott erre a célra?

Nalam, mivel ez eroforrasom is kicsike (1100Mhz cerka) a "Lubuntu" futkal, itt egy kicsit kell terminalozni a megosztasoknal...
Ha ettol tobbed van - ahogy latom vagy 10x -, akkor tukepp barmi, h nem akarsz bibelodni a terminallal akkor DeepIn - tudom tudom, de piszok stabil es a mappamegosztas ugyanaz mint a win es be tudsz lepni jelszo nelkul is, de a halozati hozzafereshez mar kell jelszo
Vagy akar maga az Ubuntu is alkalmas egeres mappamegoszasra, de ugy emlekszem meg a Linux Mint is ilyen - regen jatszottam mar Linuxokkal, mert egyszer felteszed azt csokolom, elvan
Ugye van egy felhasznalod, aki telepiteskor van jelen, neki nem adsz jelszot (kesobb elveszed tole az admin jogokat)
Aztan annyi felhasznalot adsz hozza amennyit akarsz, de mielott elveszed az admin jogot a telepites utan, persze egyik legyen admin :)
Igy belepeskor el lehet kerulni a jelszo beirast
Ezt talan a windowsnal is meg lehet csinalni, ebbe nem vagyok beztos, de igy azert a serverke maga ne nagyon keruljon ki a netre ....nem egeszseges
De en ugy emlexem egyebkent, hogy a win-nek nem is kell beleptetni felhasznalot ahhoz, hogy ki tudjon szolgalni halozatot...

Nalam egyebkent cca 17W-ot fogyaszt a cucc - mini ITX lapocska + fent emlitet procko + SSD az oprendszernek es az appoknak + 8TB HDD
es errol az aprosagrol nez 2db X96 Air filmet es o maga is jatszik le (max fhd)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57609) Nyugis


Nyugis
senior tag

egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy vajon LÉTEZIK-e olyan PC-s hangkártya, ami HDMI kimenetes és csupán egy azaz EGY HDMI kábellel össze köthető a házimozi erősítő?

(#57610) Smiley válasza Nyugis (#57609) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, barmilyen videokartyanak hivjak az elmult 15 evbol, ugyanis a TMDS protokolon(HDMI) csak ugy mehet at hang, ha kepet is kuldesz vele egyutt.

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57611) Nyugis válasza Smiley (#57610) üzenetére


Nyugis
senior tag

elnézést a tudatlanságomért... :R
pusztán kíváncsiságból kérdezem, és a dolgok jobb megértése végett, - mert itt látom, azért eléggé hozzá értő emberek vannak, - hogy:

ha összekötöm a VGA kártyát az erősítővel, (egy HDMI kábellel ugye..), akkor utána az erősítő HDMI kimenetéből miért kell egy kábel a monitorba ahhoz, hogy az ERŐSITÖN megjelenjen / kimenjen a hang? :F

(#57612) MasterMark válasza Nyugis (#57611) üzenetére


MasterMark
titán

Mert rosszul állítottad be az erősítő bemenetét, vagy a számítógép kimenetét. (Valószínűleg a monitorra küldöd a hangot, nem az erősítőre. Át kell állítani a számítógépen.)

Amúgy létezik hangkártya HDMI-vel, de az nem fog kelleni neked. A VGA-kon már van egy hangkártya integrálva, hogy legyen hangja a HDMI-nek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57613) Necronom válasza Nyugis (#57611) üzenetére


Necronom
senior tag

ha összekötöm a VGA kártyát az erősítővel, (egy HDMI kábellel ugye..), akkor utána az erősítő HDMI kimenetéből miért kell egy kábel a monitorba ahhoz, hogy az ERŐSITÖN megjelenjen / kimenjen a hang? :F

Nem kell! Csak ahhoz, hogy szoljon az erolkodo, ahhoz eleg bedugni egy HDMI in portba es szolni fog, de van, hogy neked kezzel kel atallitani az oprendszeredbe, zeneszerkesztobe stb stb azt, hogy a hang hol menjen ki a gepbol, amit hallani akarsz

Az erosito HDMI kimenete azt a celt szolgalja igazan, hogy a sokcsatornas hangokat, mozifilmek meg effelek dekodolja neked es azert csinalja ezt az erosito, mert sok penzt fizettel erte, hiszen erre valo egy AVR.
Ne a TV dekodolja a benne levo $2-os cuccal, ezert dugjuk ugy, hogy musorforras --> erosito--> tv

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57614) Smiley válasza Nyugis (#57611) üzenetére


Smiley
őstag

Semmi gond. Szoval felesleges hangkartyat venni. A modernebb gepeken hasznalhatod az alaplapon levo HDMI csatlakozot arra, hogy a hang azon menjen, de ekkor is kuldened kell vele kepet.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57615) SunMount3r válasza Smiley (#57614) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már miért kellene vele küldenie a képet is? "Audio only" kimenetként nem használhatja?

(#57616) Smiley válasza SunMount3r (#57615) üzenetére


Smiley
őstag

Nem, ez a protokol nem igy lett kitalalva. Ilyenkor erdemes a minimalt tolni ami 720p.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57617) MasterMark válasza SunMount3r (#57615) üzenetére


MasterMark
titán

Mert egy csomag az egész. Olyan nincs hogy csak hang. Komplett streamet lehet küldeni csak. Lehet bele dummy képet rakni amin nincs semmi.

Switch Tax

(#57618) SunMount3r válasza MasterMark (#57617) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak azért kérdem pl. mert szoktak itt olyan kérdések is lenni, hogy a nem 4k / HDR képes AVR-be hogyan küldjék külön a hangot? Ugye adott egy VGA, két HDMI kimenettel, egyik megy a TV-be, a másik meg a hangot vinné az AVR-be. Vagy akár egy HDMI kimenetes VGA (a képnek) és mondjuk az alaplapi IGP HDMI kimenet a hangnak... De sok olyan AVR van, ami ha nem olyan képanyagot kap, amit fel tudna dolgozni, akkor már a hangot sem fogja...

(#57619) MasterMark válasza SunMount3r (#57618) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a kérdés? Beállítod kiterjesztett kijelzőre, és olyan felbontásra állítod amit tud kezelni.

Switch Tax

(#57620) SunMount3r válasza MasterMark (#57619) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tehát videó lejátszás előtt az egyik HDMI kimeneten mehet a 4K / HDR, a másikra meg belövöm pl. "sima" 1080p-re? Ennyi? Ez így nekem elég furán hangzik...

(#57621) MasterMark válasza SunMount3r (#57620) üzenetére


MasterMark
titán

Nem előtte, hanem ezt egyszer állítod be csak. Nem értem ezen mi fura.

Switch Tax

(#57622) Smiley válasza SunMount3r (#57620) üzenetére


Smiley
őstag

Pedig ez a magic megoldas. Raadasul ha pcm-be tolod ki akkor gepen megcsinalhatod a korrekciot es egy regi felso kategorias 1.3as hdmi-s vas hirtelen a legmodernebbek koze kerul.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57623) Nyugis


Nyugis
senior tag

látom ez a kérdés, nem csak nekem nem volt egyértelmű és világos! :))
köszönöm szépen a normális korrekt válaszokat!! :R :C

(#57624) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok,
van egy M700 Tiny (6500T CPU) mini gépem. Szeretnék még egy hasonló gépet. Nem ragaszkodom a Lenovohoz, viszont ezzel az a tapasztalatom, hogy nagyon halk 100% CPU mellett is. Amiket még találtam:

- HP Elitedesk 800 G2 (6500 CPU)
- Dell 3050 (szintén 6500T)
- LenovoTiny 720Q (8500T)
- Lenovo 710Q (6500T)

Nekem annyi a fontos, hogy halk legyen. Ezekről esetleg van tapasztalatok?

(#57625) SunMount3r válasza RAiN91 (#57624) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezt miért a HTPC Topic-ban kérdezed?

(#57626) RAiN91 válasza SunMount3r (#57625) üzenetére


RAiN91
őstag

(#57627) SunMount3r válasza RAiN91 (#57626) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát igen, kellene egy külön Mini-PC-s Topic. Itt kérdezd még meg.

[ Szerkesztve ]

(#57628) Necronom válasza SunMount3r (#57627) üzenetére


Necronom
senior tag

jo reg ota van mini PC topic :)

https://prohardver.hu/tema/mini_pc/hsz_1-50.html

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57629) SunMount3r válasza Necronom (#57628) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ja igen, mintha én is találtam volna korábban, csak hsz.-ek száma kicsit eltántorított.

(#57630) Necronom válasza SunMount3r (#57629) üzenetére


Necronom
senior tag

majd felelenkul lassan...eddig mindenkinek majdnem erogepek kellettek, de lassan rajovunk hogy a celgepek is remek valasztasok lehetnek :)

am akartam egy ilyen piktogrammos kepet csinalni az otthoni halozatrol es rendszerrol, de tobb turelem kell hozza mintsem godoltam...
esetleg nem tud valaki olyan app ami kepes erre?

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57631) Necronom


Necronom
senior tag

Ha mar HtPC eszembe jutottak az NComputing tenyleg pici gepei

Ezekben nincsen semmifele hattertar, az egesz cucc ugy mukodik, mintha egy tavoli felhasznalo lepett volna be a gepedre es annak az eroforrasait hasznalja minden teren, tukepp ez az egesz olyan, mintha egyszeruen taviranyitanad a gepedet, es arra radughatsz egy 1080p-s megjelenitot es bill+eger, meg amit akarsz USB-n
Mivel van rajta HDMI out, igy a hangokkal sins gondja, de akinek analog hangja van, az ezen is megoldhato, van rajta az is

Igy valakinek ez egy jo opcio lehet pl filmek nezesere, mert mondjuk odateszed a TV melle es vigan nezel rajta filmeket a szamgepedrol, az hogy a jatekok hogyan mennek rajta azt nem probaltam annak idejen
Ez most csak azert jutott eszembe, mert megjelent egy ujabb verzson belole ami egy N400-es Soccal bir, szvsz az egyebkent mar barmire eleg lehet full HD-ben, az nem tudom, hogy nagyobb felbontast tamogat-e, biztos utana lehet nezni

Akinek win van, annak be kell szerezzen hozza egy un. Citrix license, hogy mukodjon, a Linuxra ez termeszetesen ingynesen letoltheto

Nem egy csuf eszkozrol van szo, egesz pofasan nez ki, es persze teljesen zajmentes, semmi mozgo alkatracet nem tartalmaz
Az ara meg itthon is csekelyke 15-16k kozott mocorog

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57632) JSandor


JSandor
tag

Sziasztok!

HDR10+ al kapcsolatban szeretnék kérdezni. Adott egy htpc gépem amiben van egy első gen-es i7 és egy gtx 1650 vga (hdmi 2.0b csatlakozó) valamint windows 11 64-bit OP és egy Samsung OLED S95Bat tv. Hdmi kábel amivel a videót viszem az 2.1 optika, ahogy a mellékelt képen látszik a windows beállításokban a hdr tanúsítványnál nem találhatót mutat és 1499 nit fényerőt, amit ha jól tudom a hdr10+ az 4000 nit ig megy el.
Sehogy nem tudom beállítani, hogy elérjem a hdr10+ működését. Próbáltam már erősebb pc vel is (i9. 12.gen és rtx 3080) ez a kártya már hdmi 2.1 es, de azon is ugyan ezt kapom, hogy nem található hdr tanúsítvány. [kép]

Valakinek valami ötlet ? Valami nem támogatja a hdr10+-t az eszközök közül ?

[ Szerkesztve ]

(#57633) Smiley válasza Necronom (#57630) üzenetére


Smiley
őstag

Aha, en ha mar nagyon muszaj lerajzolni, akkor ebben csinalom a bonyi ceges halozatokat.
https://www.yworks.com/products/yed

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57634) SunMount3r válasza JSandor (#57632) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

PC esetében jelenleg semmilyen hardver (itt ugye a VGA/IGP lenne a lényeg) nem támogatja a HDR10+-t, sem pedig a DV-t. A "sima" HDR-t támogatják csak.

(#57635) Necronom válasza Smiley (#57633) üzenetére


Necronom
senior tag

Waaah kosz, ezt kerestem :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57637) SunMount3r válasza #32839680 (#57636) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Melyik MiniPC-t nézted ki, ha kérdezhetem?

Amúgy miért akarsz 4:4:4-et? A filmek 4:2:0-ban vannak eleve kódolva, felfele meg felesleges konvertálni, attól nem lesz jobb a kép, sőt...

(#57639) Necronom válasza #32839680 (#57638) üzenetére


Necronom
senior tag

És monitorként jobb a 4:4:4.

en is hasznalom a pc-t bongeszore meg minden masra is a TV-n
de max allitok hozza egy kepuzemmodot a tv-n ha kell, kicsit tobb megvilagitas, kcsit tobb kontraszt..bla bla bla..

szoval szerintem nem erdemes...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57640) Patice válasza #32839680 (#57638) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyet értek az előttem szólóval.
Szerintem is felesleges.
Jó lesz az a gép!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57641) SunMount3r válasza #32839680 (#57638) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra nem jobb az RGB?

(#57643) SunMount3r válasza #32839680 (#57642) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De, viszont a 4:2:2-tőt ezek szerint még átviheted.

[ Szerkesztve ]

(#57644) spiky03


spiky03
veterán

Egy kérdés

Tudnék egy ilyen kártyát venni Asus GTX 1660s 6GB

Ez jó lehet akár már a MadVr-hez, ha esetleges én is át térnék a 4k 1080p-re alakítására?

Vagy nem jó ez a kártya.

40 ezerért kapnám meg.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57645) ctrlaltdel13 válasza spiky03 (#57644) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én pont ezért vettem egy ilyet.
Igaz hadra még nincs fogva, de úgy ajánlották hogy bőven elbírja.

(#57646) SunMount3r válasza ctrlaltdel13 (#57645) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért kell a 4K->1080p konverzióhoz MadVR, meg dedikált, erős videókártya? Szebben, jobban csinálja, mint pl. az MPC-BE+MPC Renderer alapból?

[ Szerkesztve ]

(#57647) ctrlaltdel13 válasza SunMount3r (#57646) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ebben nem tudok nyilatkozni.
Olyanokra hallgattam akik ezt használják megelégedéssel.
Technikai infóval nem tudok szolgálni.

(#57648) Patice válasza SunMount3r (#57646) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.
A MadVR jobb algoritmusokat használ, így egy 1080p-s vetítőn is szebb képet kapsz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57649) SunMount3r válasza Patice (#57648) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem FullHD TV-hez kellene leskálázni a 4K / SDR anyagokat. De csak azt ami eleve SDR, HDR->SDR konverzió nem kell. Akkor is ajánlottabb a MadVR?

Egy intel UHD IGP-vel (N100-as procival) erre mik az esélyeim MadVR-rel?

[ Szerkesztve ]

(#57650) Khaosz55 válasza spiky03 (#57644) üzenetére


Khaosz55
addikt

Azt is meg kell nézni, hogy a CPU kiszolgálja-e a VGA-t. Tehát ha a CPU nem elég gyors (CPU-limit lesz) akkor nem lesz kihajtva a VGA és tartalék marad benne.
Tehát hiába van Ferrarid ha virsli gumikat raksz rá nem fog gyorsan menni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.