Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) dabadab válasza canniball (#23000) üzenetére


dabadab
titán

Passz, ez valalmi windowsos beallitas lesz.

DRM is theft

(#23002) canniball válasza dabadab (#23001) üzenetére


canniball
nagyúr

No akkor visszajutottunk az eredeti kérdéshez: hogy lehet a Windowst/a Realtek hangkeltőt úgy beállítani, hogy elérjem amit szeretnék?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23003) drdr válasza cekkk (#22981) üzenetére


drdr
senior tag

Igen. 3D már megy is, megduplázza a vezérlő gombokat SBS formátumnál.
Sajnos a 3840 széles mkv-kel nem tud mit kezdeni és a 3D BD iso-kal és mappákkal sem (mint ahogy a BD menüvel sem)...
De idő kérdése, lényeg hogy neki kezdtek...

Kicsit érdekes a dolog, mert SBS alatt a TV-n bekapcsolom a 3D-t, majd visszalépek a film listához, ekkor frekit vált az xbmc, aminek következtében a TV kiugrik 3D-ből, de a xbmc gui-ja marad felosztva...
(Valahol volt egy ilyen beállítási lehetőség, hogy ilyenkor a gui is visszaálljon-e 2D-re).
Szóval jó lesz ha mindent visz, nem kell PDVD-vel v. TMT-vel bajlódni (ami nekem egyik sem nyerte meg a tetszésem, utóbbi nem is működött).

[ Szerkesztve ]

(#23004) cekkk válasza drdr (#23003) üzenetére


cekkk
veterán

Engem különösebben nem izgat a téma, mivel nincs 3D képes megjelenítőm, és nem is tervezem, hogy legyen :D
Csak érdekességképen raktam be, hogy azért fejlődnek a srácok és dolgoznak, mindezt ingyen. BD menü van, ha nem iso, és nem javas a menü ;] :DDD

(#23005) gorbep válasza canniball (#23002) üzenetére


gorbep
senior tag

hangbeálltások/ Realtek Digital Output beállítások,-/advanced/default format:Dolby Digital Live(5.1 Surround)

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#23006) canniball válasza gorbep (#23005) üzenetére


canniball
nagyúr

Hol van ez a hangbeállítások?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23007) MasterMark válasza canniball (#23000) üzenetére


MasterMark
titán

Ott a lejátszóban nincs beállítva passthrough.

gorbep: Van olyan realtek ami tudja a DD Live-ot?!

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23008) canniball válasza MasterMark (#23007) üzenetére


canniball
nagyúr

Most esik le a tantusz: akkor ezek szerint a win/a realtek driver mindent sztereóra konvertál és ha ettől eltérőt szeretnék akkor azt az adott lejátszó be/átállításával tudom csak megtenni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23009) gorbep válasza canniball (#23008) üzenetére


gorbep
senior tag

Csak akkor, ha a driver-ben sztereóra van állítva!

Ez spéciel a win7 -Control Panel-Sound and devices... De ugyan ez a beállító ablak máshol is.... ugye feltetted a Realtek honlapjáról a legújabb drivert???? A windows saját drivere nem tudja a Dolby Digital Live (5.1)-et.....

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#23010) canniball válasza gorbep (#23009) üzenetére


canniball
nagyúr

No ezt megtaláltam, de itt nekem csak 2 csatornás lehetőségek vannak.

A drivert tegnap töltöttem le de az alaplap (Asrock E350M1/USB3) oldaláról, az sem változtatott ezen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23011) gorbep válasza canniball (#23010) üzenetére


gorbep
senior tag

Az valami régi.... innen: [link]

Ugye HD audió a Realtek chipset...... :U

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#23012) canniball válasza gorbep (#23011) üzenetére


canniball
nagyúr

Az, 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23013) laca500 válasza Celtis (#22987) üzenetére


laca500
aktív tag

Aha! Értem. Köszi.
És azt megtudnád mondani, hogy ezt hol is találom?
Mert állítottam én valamit, de az adapter folyamatosan zölden világít és nem csinál semmit.
A MAC cím megváltozik ha ugyan arra a gépre amin eddig a win volt telepíted az XBMC-t? Mert ha igen, akkor a routerem nem engedi kapcsolódni, mivel csak a megadott mac című gépekre van engedélyezve a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#23014) MasterMark válasza canniball (#23008) üzenetére


MasterMark
titán

SPDIF-en vagy sztereó, vagy tömörített DD / DTS mehet át.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23015) Patice válasza laca500 (#23013) üzenetére


Patice
Topikgazda

"A MAC cím megváltozik ha ugyan arra a gépre amin eddig a win volt telepíted az XBMC-t?"

Nem. Viszont az XBMC-nek lehet sajátja van, amit a routeredben akkor engedélyezni kell.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#23016) canniball válasza MasterMark (#23014) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi! :R
Kipróbálom majd a gorbep által linkelt driverrel, ha végre hajlandó lesz lemászni, katasztrofális onnan a letöltés. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23017) canniball válasza gorbep (#23011) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem ezzel sem lett DD, maradtak a 2 csatornás opciók...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23018) MasterMark válasza canniball (#23017) üzenetére


MasterMark
titán

De mit szeretnél a Win-en több csatornával? Ez játékokhoz jó, hogy ott is legyen 5.1. Filmekben úgyis DD vagy DTS hangsáv van, amit meg passthrough-al kell átküldeni.

Switch Tax

(#23019) canniball válasza MasterMark (#23018) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem létszükséglet, csak gondoltam így állítom be ha már van rá lehetőség (és egyszerűbbé teszi az életet), de mint kiderült mégsincs...

Más, ami tényleg zavaró.
A hang útja a következő: mobo - spdif - Yamaha RX-V361 - Wharfedale Crystal2 5.0 szett; bizonyos filmeknél (pl. a linkelt channel checknél is), leginkább az erősebb hanghatású részeknél "zörög" a hang (mintha túlvezérelt lenne?). Nem tudok rájönni mi okozhatja, ugyanolyan bitrátájú hanggal bíró más filmeknél nincs gond és lejátszó-független a dolog (próbáltam XBMC-vel és VLC-vel is). Van valami ötletetek?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23020) MasterMark válasza canniball (#23019) üzenetére


MasterMark
titán

Erősítő mással is csinálja?

Erősítőbe dugott fejhallgatón is hallatszik?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#23021) laca500 válasza Patice (#23015) üzenetére


laca500
aktív tag

Nagyszerű. Köszi, akkor ezt majd megnézem.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#23022) Peak válasza gorbep (#23011) üzenetére


Peak
addikt

Igen, de ne zavarjon meg a Realtek chip.
Az integrált AMD Radeon HDMI kimeneten akár bitstreamelve, akár multichannel PCMbe bontva küldi a hangot egy normális HM erősítőbe. Hozzá sem ér a Realtek áramkörhöz.

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#23023) canniball válasza MasterMark (#23020) üzenetére


canniball
nagyúr

Mással nem tapasztaltam (és mint írtam a filmeknél sem mindennapos probléma).

Fejhallgatóval nem próbáltam, jó ötlet! Csak túrnom kell hozzá egy adaptert...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23024) gorbep válasza Peak (#23022) üzenetére


gorbep
senior tag

De ez az alaplapi SPDIF..... :U

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#23025) canniball válasza MasterMark (#23020) üzenetére


canniball
nagyúr

Kipróbáltam: fülhallgatóval is hallatszik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23026) cekkk válasza Patice (#23015) üzenetére


cekkk
veterán

MAC-je nincs szoftvernek csak hardvernek(hálózati kártyának) van. :K

[ Szerkesztve ]

(#23027) PonPon


PonPon
senior tag

Sziasztok!
Talán tud nekem valaki segíteni. Van egy LC Power 1340MI-m és egy Gigabyte H61N-D2V alaplap benne, de nem fér bele a gyári intel hűtő. Tudnátok ajánlani egy alacsonyabb LGA1155-st ajánlani?

(#23028) Georgie1224


Georgie1224
tag

Üdv!

Van egy alaplapom ASUS P5KPL-AM SE és egy Intel E5300 2,6Ghz + 2x2GbDDR2.
Először is ha lehet kérnék javaslatot xbmcbuntu alá videókártyára, hogy melyiket érdemes hozzá venni?
Kizárólag filmnézésre szánom a masinát a file server része az későbbi bővítés.
A bővítést egy amcc sata2-es 2 portos raid vezérlővel fogom megoldani.

A kérdés még az lenne, hogy micro atx házból van-e tudomásotok relatív olcsó, de nem nagy méretű (4db 3,5" hely és 1db optikai meghajtó hely lenne a kitűzött cél, és a javasolt vga, hogy beleférjen.

Előre is köszönöm a segítséget!

Murphy: "Ami el tud romlani, az el is romlik."

(#23029) kejfel


kejfel
tag

Sziasztok!

Több hónapja minden különösebb gond nélkül futtatok XBMCbuntut a HTPC-men. Ma streameltem egy videot de megakadt és a kapcsolatot is eldobta az xbmc remote-al. Restart után login screen fogad, ami meg nem enged bejelentkezni. Hiába írom be a jelszót, visszadob a login-ra. Viszont sshzni még tudok rá.
Van vmi ötletetek hogy mi lehet a hiba? :R

(#23030) opeter70 válasza Georgie1224 (#23028) üzenetére


opeter70
senior tag

Videokártyából a Radeon HD6450-et, vagy Nvidia a GT 430-at ajánlanám.

(#23031) srich


srich
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kis problémám...xbmc-t használok...tökéletesen müködött,tegnap lekapcsoltam a gépet néhány rész Trónok harca megnézése után...ma megint szerettem volna nézni, de csak képregény fogadott.Az az érdekes,hogy csak a Trónok harca szaggat, a többi film és sorozat nem. Illetve a már megnézett és tökéletesen lejátszott részek is szaggatnak. Mitől lehet ez?

srich

(#23032) srich válasza srich (#23031) üzenetére


srich
csendes tag

Megtaláltam, a hangtovábbítással volt a gond, csak azt nem tudom,hogy hogy állítódott el magától... :)

srich

(#23033) sb


sb
veterán

Új Intel HD Graphics dirverrel (és a moddolt monitor/TV driverrel... talán az is kell hozzá) most végre normális képem van filmekben is.

Érdekes, hogy most az Intel driver Video tabfülén az output range-et "limited"-re kell állítani "full" helyett. Így lesz EVR és XBMC (DXVA) renderer alatt rendes feketém és fátyol nélküli, kontrasztos a kép.

MadVR alatt pedig 0-255-ös outputra állítva a driver beállítás is tök mindegy: full vagy limited.

Azt nem tudom, hogy ez bug-e, vagy a így működik rendesen. Nekem azért furcsa, hogy a limited (elvben ez a 16-235) output jelenik meg rendesen a TV-n.

(#23034) Challanger


Challanger
tag

Sziasztok!

Ebben a témában nem vagyok túl járatos, így a tapasztaltabbak segítségét szeretném kérni.

A jelenlegi problémém az, hogy nem tudom megoldani a TV-m (LG 42LM640S) és a számítógépem közötti DLNA kapcsolat kiépítését úgy, hogy használható is legyen 1080p mkv fájlok lejátszása esetén.
Sajnos a TV és a PC...ezzel együtt a router is (TP-Link TL-WR1043ND ) a lakás két ellentétes pontján vannak. Az esztétikus, "láthatatlan" kábelezés nem kivitelezhető, a wifi meg gyenge...720p még simán megy, az 1080p gyakran akad... :/

Akárhogy gondolkoztam...nem tudom úgy elhelyezni egyik összetevőt sem, hogy megoldódjon ez a probléma, így hát arra jutottam, hogy a "filmeket" kell a TV-hez vinnem. Ez a gyakorlatban 2x2 TB HDD.

Mivel semmi kedvem külső HDD kereteket USB-vel a TV-re dugdosni, így mindenképpen fix hely kell a 2 winchesternek. Vagyis egy ház. Innen jött az ötlet, hogy építeni kellene egy HTPC-t.
Mivel hazánkban "nagy a jólét", nem szeretnék sokat költeni erre a műveletre, így meglévő anyagokból kell dolgoznom: felszámolom a jelenlegi PC-t.

A tárhely adott, már említettem. Ezen kívül van 8Gb DDR3 RAM, egy Intel Pentium G2020 (3M Cache, 2.90 GHz) processzor, GeForce 8800 GT, DVD-RW.

Ezek mellé néztem a következőket: GIGABYTE GA-H77N-WIFI alaplap, Cooler Master Elite 120 ház, CORSAIR Builder Series CX430W táp.

Ha összeáll, akkor szépen le lesz téve a TV alá, HDMI kábellel összekötöm őket és Win 7 alá megy az XBMC.

Ez lenne az elképzelésem, így laikusként. Jó ez így? Lehet egyszerűbben is, túlbonyolítom, egyes alkatrészek nem meglelelőek, zajos, sokat fogyaszt, stb.....?

Minden építő jellegű kommentet nagyon szívesen veszek :)

[ Szerkesztve ]

(#23035) alázógyík válasza Challanger (#23034) üzenetére


alázógyík
őstag

A 8800GT-t felejtsd el azonnal, az egy energiazabáló. :D
Ha halk gépet is szeretnél, akkor pláne. A 8GB ram feleslegesen sok, elég lenne 4is, ott is lehet spórolni.

(#23036) dabadab válasza Challanger (#23034) üzenetére


dabadab
titán

Igy ranezesre a Pentiumban ott figyelo HD4000 pont eleg arra, amire kell neked, sot, sokkal inkabb, mint a 8800 GT, amiben meg az Ionnal is regebbi videogyorsito resz van.

Az alaplapot nem ertem, ha egyszer alacsonykoltsegvetesu projekt, akkor miert valaszottal egy ennyire draga darabot?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#23037) Challanger válasza alázógyík (#23035) üzenetére


Challanger
tag

A 8GB RAM már adott, így csak amiatt annyi...
A 8800 GT pedig szerintem is gyenge pont :D De gondoltam, hogy kezdésnek jó lesz és majd idővel lecserélem.

(#23038) Challanger válasza dabadab (#23036) üzenetére


Challanger
tag

Köszi a tippet...ezt ki fogom próbálni!
A képminőséget (részletesség, színvilág) nem befolyásolja túlzottan negatív irányba, hogy csak egy ilyen integrált kártya...?

Az alaplap jó kérdés... :) A wifi része pl. fontos nekem. Persze nem biztos, hogy ennyi felárat megér.

(#23039) sb válasza dabadab (#23036) üzenetére


sb
veterán

HD2500 van benne, de az ereje bőven elég. Ahogy egy olcsóbb B75 lap is elég alá valóban.
Én mondjuk szarakodtam vele mire rendes képe lett XBMC alatt, sajnos az Intel driverek elég vacakok, de most működik. Plussz a 24p nem lesz tökéletes. Ezeket be kell kalkulálni.

Azt viszont nem értem miért nem megy át wifi-n az 1080p. Biztos nem tudsz a hálózaton javítani mielőtt veszel egy komplett gépet? PC-router között N-es wifivel ezzel a routerrel meg kéne legyen a 150mbit-nek legalább. A TV-ben nem tudom milyen wifi van.
Persze a lakástól is függ, de nálam ugyanez a router azért elég jó jelerősséggel megy lakáson belül.

(#23040) dabadab válasza Challanger (#23038) üzenetére


dabadab
titán

"A képminőséget (részletesség, színvilág) nem befolyásolja túlzottan negatív irányba, hogy csak egy ilyen integrált kártya...?"

Nem, egyaltalan semennyire.

"A wifi része pl. fontos nekem. Persze nem biztos, hogy ennyi felárat megér."

Egeszen biztosan nem. Veszel egy tok alap 1155-os alaplapot mondjuk 12k-ert meg egy TL-WR841N routert 6k-ert, es maris megtakaritottal kb hetezer penzt raadasul meg egy sokkal jobban hasznalhato megoldast is kaptal.

DRM is theft

(#23041) dabadab válasza sb (#23039) üzenetére


dabadab
titán

"PC-router között N-es wifivel ezzel a routerrel meg kéne legyen a 150mbit-nek legalább."

Az a 150 mbit csak akkor, ha maximum fel meter levego van koztuk kinnt a pusztaban, ahol nincs semmi interferencia, ha fal is van, akkor ez mar boven harmadolodik, es akkor ez meg mindig csak a brutto savszelesseg, aminek talan a fele az, ami tenyleges adatatvitelt produkal.

DRM is theft

(#23042) Challanger válasza sb (#23039) üzenetére


Challanger
tag

Azért a tökéletes 24p fontos lenne. Milyen kártya lenne megfelelő hozzá? Idővel úgyis bővíteném.

(#23043) sb válasza dabadab (#23041) üzenetére


sb
veterán

Nyilván ideálisan 150/300mbit, de azért nem ennyire szar a helyzet szerintem.

A 1043-asommal kis lakás ugyan, de két falon keresztül úgy, hogy a router ráadásul a padlón van megvan a 25mbit méréssel úgy, hogy kapcsolati sebességre 65mbit-et ír (külsőt mértem így lett ennyi 25-ös upc-n, tehát lehet, hogy több is megvan a belső sebesség). Ja és ez telefonon...

Itt bent cégnél a kapcsolat szerint 140mbit a sebesség. Belső hálón a másolás 11-12MB/s. A 100-as hálókábellel 9-10MB/s. Nem fél méterre van itt sem a router... igaz, hogy jobb, mint a 1043, de nem egy ipari megoldás.

Az overhead azért elvileg nem 50%... vagy akkor valami itt nem kerek.

"A képminőséget (részletesség, színvilág) nem befolyásolja túlzottan negatív irányba, hogy csak egy ilyen integrált kártya...?"

Nem, egyaltalan semennyire.
Ha jó a driver. Lásd a b*szakodásom az Intel driverrel és inf file-okkal.

[ Szerkesztve ]

(#23044) drdr


drdr
senior tag

Korábban is találkoztam ezzel a problémával, de ma ismét belefutottam:

XBMC elkezd lejátszani egy filmet és amikor átváltana 24Hz-re (23.976) (ATI Catalyst), egyszerűen kilép desktopra. Majd alt-tab és akkor meg 60Hz-en nyomja tovább.Visszalépés filmmenübe majd TAB, ekkor ismét próbál 24Hz-re váltani, de megint kilép desktopra.....

Mindez W8 64 biten....

Megoldás, hogy a Samsung Magician-nak nem szabad futnia a háttérben, azaz érdemes letiltani, hogy ne induljon el a windows-zal.

Kíváncsi lennék, hogy más is tapasztalt-e már ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#23045) MasterMark


MasterMark
titán

XBMC-nél megváltoztak a borítók, miért? :DDD

Switch Tax

(#23046) djg


djg
aktív tag

Sziasztok,

Jól gondolom, hogy ha azt szeretném, hogy egy film a tévén teljes képernyős legyen és ne legyen alul-felül fekete sáv, akkor kerüljem az 1.85:1-hez arányt?
Ahhoz hogy tényleges teljes képernyős legyen a film a 16:9 1.78-at kell keresnem?
Igy néz ki képen, ebből gondolom.

Elnézést, hogy rögtön off-al kezdem a topicba, az xbmc-vel kötném össze a gépet a tévével, csak most ez a kérdés aktuális.

(#23047) MasterMark válasza djg (#23046) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, de de mozifilmek közül nagyon keveset forgatnak ilyenben.

Switch Tax

(#23048) djg válasza MasterMark (#23047) üzenetére


djg
aktív tag

De ha nincs ott csak az, hogy 16:9, de az 1.85 nincs, akkor az nem biztos, hogy ezt takarja, igaz?

És akkor a fekete sáv csak zoom-al tüntethető el? Igy lehet csak kihasználni a teljes képernyőt?
Xbmc-nél van egy olyan gomb, ami elvileg a fekete sáv levágására szolgál, ez is a neve: "fekete sávok levágása", de amikor benyomtam nem történik semmi... Viszont azt vettem észre, hogy ezeknél a filmeknél választható a tv menüjében az oldallevágós zoom és akkor teljes a kép, csak jobb-bal oldalt veszítek a tartalomból..

[ Szerkesztve ]

(#23049) djg


djg
aktív tag

Illetve még annyi, amit nem értek, hogy a borítóképek egy filmnél se jelennek meg...
Be van kapcsolva a Videó/Médiatár menüpontban a frissítés indításkor és még soha nem frissített. A filmek mappákba vannak rendezve, az elnevezés szerintem rendben van, meg ahogy olvastam van annyi rugalmassága a rendszernek, hogy ha mégsem, akkor is felismerje...

[ Szerkesztve ]

(#23050) MasterMark válasza djg (#23048) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, levágni nem érdemes.

Inkább sorozatok vannak 16:9-ben, a mozifilmek általában szuper szélesvásznuak.

Switch Tax

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.