Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) Yocee válasza KBL001 (#57450) üzenetére


Yocee
aktív tag

Amugy ez miért annyira fontos? Egyszer kell elindítani, aztán csak sleepbe megy a gép.

(#57452) VoidXs válasza KBL001 (#57450) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Tedd a parancsikonját az Indítópultba.

mandju: Neked könnyű Apple TV-t bekötni, mert prociról fut a Cavern ;]

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57453) KBL001 válasza Yocee (#57451) üzenetére


KBL001
tag

Én nem használom a hibernációt gépen. Az első dolog,amit kinyomok rajta telepítésnél,az ez.
Még a fájlt is törlöm a gépröl.
Ha kell a gép megy,ha nem,akkor nincs benyomva. Van,hogy napokig pl.

(#57454) KBL001 válasza VoidXs (#57452) üzenetére


KBL001
tag

Ennyi?
Hát ez nem nehéz :)

(#57455) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok, segítenétek ebben kérlek ?
:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57456) Alien! válasza Yocee (#57423) üzenetére


Alien!
senior tag

elvileg a playnite appot kis időráfordítással be lehet fogni HTPC feladatokra is (én még nem próbáltam). PC gaming vonalon abszolút hozza egy konzolos launcher használhatóságát.

az más kérdés, hogy a streaming windowsos appjai (már amihez van egyáltalán) nincsenek távirányítóra optimalizálva, gyötrelem őket használni. :(((

(#57457) SunMount3r válasza Dißnäëß (#57455) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt olvasd el az összefoglalót.

(#57458) Yocee válasza Alien! (#57456) üzenetére


Yocee
aktív tag

Megnézem, köszi!

(#57459) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Ennek a mini háznak a panel tápja a 90W külső kockával szerintetek meg tudna biztonságosan hajtani egy i5 3470 CPU-s miniITX konfigot (max 8GB RAM, SSD)?
Alapból csak zene lejátszásra használom, maximum FullHD felbontású filmet néznék vele Volumio-val.
A CPU TDP-je 77W, de azt gondolom úgysem érné el. Vagy cseréljem ki egy i3 2130-ra (-12W)?

[ Szerkesztve ]

(#57460) Patice válasza Panthera (#57459) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mérj egy fogyasztást ha jelenleg is üzemel a konfig más házban.
A csúcs áramfelvétel fogja meghatározni, hogy a linkelt ház paneltápja elviszi-e biztonsággal.
Ha nincs nagyon más fogyasztó a CPU mellett az alaplapon + RAM-on kívül, akkor még jó is lehet, vagy akár alulfeszeléssel is próbálkozhatsz, hogy lejjebb vidd a fogyasztást.

Másik út lehet egy Asrock J4125-ITX lap integrált procival, ami 10W TDP-jű.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57461) SunMount3r válasza Panthera (#57459) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Volumio-val nem igen fogsz filmet nézni, az egy zenelejátszó OS.

(#57462) Panthera válasza SunMount3r (#57461) üzenetére


Panthera
őstag

Elnézést, Libreelec-et akartam írni. :D

(#57463) Panthera válasza Patice (#57460) üzenetére


Panthera
őstag

Már gondolkodtam egy fogyasztásmérő beszerzésén.
Köszönöm, ezeket megpróbálom.

A BIOS beállításokról jut eszembe, hogy egy érdekes tapasztalatot meg akartam osztani (több másik topicban is elférne még).

Az említett konfigomnak idegesítő coil whine hangja volt időnként. Azt hittem először, hogy ha van USB eszköz rajta, csak akkor. De a tesztelés során kiderült, hogy nem kizárólag és nem is az alaplap adja a hangot. Akármilyen rendes ATX tápot tettem elé, jelentkezett és magából a tápból jött!
Megnéztem a BIOS CPU beállításokat és arra jöttem rá, hogy a következő beállításoknál szinte mindegy melyiket, de legalább egyet le kell tiltani és a jelenség megszűnik.

Ezek is hatással vannak a fogyasztásra?

[ Szerkesztve ]

(#57464) MasterMark válasza Panthera (#57463) üzenetére


MasterMark
titán

Az XD bit annak nincs ehhez köze, a két alsó viszont az energiamegtakarítási funkciók.

Switch Tax

(#57465) Panthera válasza MasterMark (#57464) üzenetére


Panthera
őstag

Jobban utánaolvasva mindkettőre (az alsókra) azt írják, hogy jobb ha be vannak kapcsolva. Nekem is az lenne a praktikus, mert kis terhelést kap csak a proci. De úgy emlékszem, hogy úgy mégis jobban melegedett a processzor.

(#57466) bisiz


bisiz
tag

Sziasztok!

Van egy denon s760h erősítőm és ha kodival próbálok filmet lejátszani, akkor nagyon sokszor ahogy indulna a film no signal lesz és semmit nem tudok csinálni.
Ez ugye akkor van, ha a Pc - > denon - > tv felállásban használom.
Ha a Pc és az erősítő is a tvre van kötve, akkor nincs ilyen gondom, de szerintem jobb lenne az első variáció.
Van erre valami megoldás?
Külföldi írásban valami olyasmit olvastam, hogy a gépet be kellene dugni az erősítbe és a tvbe is, bár az nem tudom hogyan oldaná meg a problémát.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#57467) VoidXs válasza bisiz (#57466) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az erősítő nem támogatja a reclockolt órajeleket. Kapcsold ki ezt a feature-t (Kodiban nem tudom, hol van, csak MPC-ben), vagy használj másik lejátszót.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57468) bisiz válasza VoidXs (#57467) üzenetére


bisiz
tag

Köszi! És mpcben mi a neve?

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#57469) VoidXs válasza bisiz (#57468) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Beállítások, teljes képernyő alatt van egy pipa, ami talán úgy szól, hogy képfrissítés felülbírálása, de azonnal fel fog tűnni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57470) bisiz válasza VoidXs (#57469) üzenetére


bisiz
tag

Most lehet jó lesz a Kodi is.
Allow to change refresh rate off volt. Most on start/stopra raktam.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#57471) bisiz válasza bisiz (#57470) üzenetére


bisiz
tag

Eh, csak valami véletlen miatt lett jó, most ugyanaz van, hogy néha elindul néha meg no signal.
MPC-HC-t ahogy látom már nem frissítik? Ez is megfelelő madvr-al?
Kell valamit állítani rajta, hogy pöpec legyen az erősitővel egybekötve a pc-n filmezés?
Egyelőre ez tökéletesen lejátszik mindent.

MSI x570-a pro, Ryzen 7 5600x, BQ Dark Rock pro 4, G.skill DDR4 2x16gb 3200, AMD Radeon 6900XT, Corsair rm650x

(#57472) SunMount3r válasza bisiz (#57471) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(#57473) Zsömica


Zsömica
aktív tag

Sziasztok; adott egy HTPC Sapphire Nitro+ Rx580 VGA-val... és egy ASRock B450 Gaming ITX lappal - saját hangkártyájának sztereo kimenetét használnám egy Kenwood sztereo erősítőre kötve mini jack kimenet és RCA bemenetek kábellel; viszont ebben a felállásban a gép kb. 6 percenként újraindul - ha kihúzom hátulról a mini jack csatlakozót viszont minden f@sza feszes - csak éppen ugye hang nincs..! :F
Kérdés hogy a VGA-ból egy HDMI kábellel az audio streamerem (Bluesound Node) HDMI bemenetére és egy másik HDMI kábellel ugyancsak a VGA-ból a TV-be technikailag megoldható lehet-e hogy kép és hang is legyen.., ill. ehhez kell-e bármit állítanom a VGA driver vagy a W10 hangbeállításaiban..?
Válaszokat :R

(#57474) SunMount3r válasza Zsömica (#57473) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vagy megpróbálhatod egy USB-s hangkártyával is. Pl.: [link] Ugye ott van 14 napos elállás.
Viszont mind az alaplapit, mind az ilyen USB-s DAC-okat nem kell már "erősített" bemenetre kötni, mert eleve erősítve vannak. Lehet ez is a gond forrása?

[ Szerkesztve ]

(#57475) SunMount3r válasza SunMount3r (#57474) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ill. persze, hogy kell az erősítés, hiszen ha aktív hangfalakra kötnéd közvetlenül, azokban is van erősítő, de nem tudom egy házimozi rendszer esetén ez hogyan működik :D :U , vagy hogy milyen bemenetek/beállítások vannak ehhez a te esetedben. Ha csak "egyszerűen" gondolja el az ember, minden estre egy nagyon furcsa probléma az újra indulgatás, csak ezért... Ilyenkor arra gondolna az ember, hogy az erősítővel nem stimmel valami (ami korán sem biztos).

[ Szerkesztve ]

(#57476) Zsömica válasza SunMount3r (#57474) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Hangkártyám van egy vagonnal - de nem szeretnék már beiktatni még egyet pluszban; teljesen jó lenne az alaplapi is gyári SoundBlaster Cinema5 kiegészítéssel - csak mint írtam vmiért nem komálják egymást a Kenwood -dal; pedig az is egy eszméletlen jó hangú kis cucc..! (KA 5090r)
Létezik erősített bemenet..? :F

(#57477) SunMount3r válasza Zsömica (#57476) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erősítés mindenképp kell (nyíilán itt már a "kimenet" lesz erősítve inkább), mint mondtam bármely "tejfölösdoboz" sztereó hangfalban van valamilyen erősítő, anélkül nem is menne a dolog technikailag. Kérdés, hogy a jó benetekre kötöd e a hangkártyát., ill. hogy az erősítő beállításai jók e?

(#57478) Zsömica válasza SunMount3r (#57475) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Nagyon egyszerüek a beállításaim.., win alatt kiválasztva alapértelmezett audio kimenetként az alaplapi Realtek hangszórók, mini jack/RCA kábellel be a sztereo erősítőbe és kész..!
Ami érdekes - 3db HTPC-m van rákötve ugyanerre az erősítőre (integrált hangkártyákkal) és visszagondolva a többi is meghülyül ugyanígy időnként - de aztán abbahagyják és minden ok, megjavul..!
Viszont a legújabb gépemmel tegnap 4x indultam el megnézni a SISU-t.., kép gyönyörű volt - de a rebootok/kékhalálok miatt aztán feladtam..!
Hajnalban meló előtt rápróbáltam mégegyszer kihúzott minijack kábellel - minden rendben volt; néztem a néma filmet..! :F :D

(#57479) Zsömica válasza SunMount3r (#57477) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Azt értem és tudom hogy egy kimenet az az erősített; de egy bemenet miért kellene hogy erősített legyen egy sztereo erősítőn..?
A streamerem is rá van kötve ugyanerre az erősítőre és egy CD lejátszó is RCA kábelekkel - azokkal minden rendben van..!

(#57480) SunMount3r válasza Zsömica (#57479) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak a kiment van erősítve. Amúgy az "AUX In"-en próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#57481) Zsömica válasza SunMount3r (#57480) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Minden bemenet foglalt az erősítőn mint fentebb is írtam..! Egyedül a PHONO-t nem használom..!

(#57482) SunMount3r válasza Zsömica (#57481) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ezzel nem válaszoltad meg a kérdést, de te tudod...

(#57483) Zsömica válasza SunMount3r (#57482) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Az AUX-ra a BlueSound van kötve.., de értelek - nem cseréltem még meg a két forrást; nem gondolom hogy bármi különbség is lenne a bemenetek között..!

[ Szerkesztve ]

(#57484) SunMount3r válasza Zsömica (#57483) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor: melyikre van kötve a PC?

(#57485) Zsömica válasza SunMount3r (#57484) üzenetére


Zsömica
aktív tag

MD Play IN

(#57486) Patice válasza Zsömica (#57473) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ott valami más lesz a háttérben, ami miatt a gép(ek) újraindulnak.
Analóg csatlakozásnál nekem ez nagyon furcsa, én átnézetném az erősítőt, hogy nincs-e valahol valami érintkezési probléma.
Bluesound Node HDMI bemenete csak arra szolgál, hogy pl. a TV hangját átvezesd bele. Külső hangkártyaként nem működik.
Ha ezen akarod átvezetni, akkor kis jack --> kis jack kábellel lehet a Bluesound analóg bemenetére kötni a HTPC-t.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57487) spiky03


spiky03
veterán

MPC-HC-nél, hogy kell beállítani, hogy kadencia helyesen játsza le a filmeket/sorozatokat?
Mert nálam valamiért nem akak működni. :(((
Elvileg be van állítva az a teljes kijelző mód, amit az UHD-s fórumon írtam, meg a Hz-eket is beállítottam, de mégis 60Hz-en játsz a 24p-s filemekt.

Valamint van esetleg valakinek szintén infója, hogy mik a helyes Vieo/Audio beállítások a CyberLink PowerDVD Ultránál a filmek lejátszására?
Mert a BD-t azt lejátsz 24p-ben (mondjuk itt is volt egy anomália, hogy egy ISO-nál a DTS-HD-t sima DTS-nek jelezte ki az AVR).
Ha mkv-t játszottam le vele, akkor meg 60 hz-en vitte.
Viszont ha rendes BD lemezt játszottam le, ott rendben volt a HD hangok kijelzése is és a 24p-s lejátszás is.

Köszönöm!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57488) Zsömica válasza Patice (#57486) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Köszi a segítséget..!
Viszont azt nem értem hogy miért csak a PC-k..? Minden egyéb forrásról rendben van.., lehet ki kellene próbálnom felcserélt bemenetekről is a gépeket..!

(#57489) Alien! válasza spiky03 (#57487) üzenetére


Alien!
senior tag

a powerdvd-nél csak a lemeznél van autofreki váltás, valamiért a fejlesztők fájlból nem támogatják. kicsit furcsa ez egy olyan szoftvernél amit a világ legjobbjaként próbálnak beállítani.

(#57490) spiky03 válasza Alien! (#57489) üzenetére


spiky03
veterán

Hát igen így valóban az.
Mert akkor pl elég lenne az az egy lejátszó is, mert több kevesebb sikerrel a borítókat is leszedi, meg infót is ír a filmkről.
De akkor marad arra a KODI vagy a MPC-HC.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57491) Borisz76 válasza Zsömica (#57488) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem lehet,hogy a pc-vel van gond ?
Memtest-et érdemes lenne futtatni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57492) Zsömica válasza Borisz76 (#57491) üzenetére


Zsömica
aktív tag

De mindhárommal időnként..? :F

(#57493) KBL001 válasza Zsömica (#57492) üzenetére


KBL001
tag

Ezt nagyon egyszerűen ki tudod nyomozni.
Ha van egy rakat hangkártyád,akkor rakj a gépekbe és próbáld úgy.
Ha a hiba fenn áll továbbra is,akkor erősítő gebasz (erre látok kisebb esélyt),ha megszűnik,akkor alaplapi hangkártya (driver vagy szoftver vagy simán a chip maga) hiba. Erre van a nagyobb esély szvsz.

Amúgy is jobb egy dedikált kártya,pláne akkor,ha van is otthon,mint az alaplapi. Össze se lehet hasonlítani a kettőt.

(#57494) SunMount3r válasza Zsömica (#57492) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én ezért látok nagyobb esélyt rá, hogy az erősítő a ludas. De lehet csak azzal az egy benettel van a gond...

(#57495) Alien! válasza spiky03 (#57490) üzenetére


Alien!
senior tag

a plex HTPC verziója sikerült még nagyon jól, ha van mellé server beállítva.

(#57496) Zsömica válasza KBL001 (#57493) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Írtam hogy 3 gép van rákötve.., akkor részletezném:
- 1.gép 2db dedikált hangkártyával - ebből az egyik rákötve
- 2.gép 1db dedikált hangkártya - ez rákötve
- 3.gép integrált hangkártyával (mITX lap) - ez is rákötve; mindhárom minijack/RCA kábellel az erősítőbe, véletlenszerűen szoktak újraindúlgatni, a 3.gép legutóbb 4x is egymás után cc.5-6 percenként..!
A többi forrás ami még rá van kötve rendben működik, minden ok velük..! Na ezért nem értem mi a pics@ van..! :F
Azt meg nyilván tudom hogy mennyivel jobb egy dedikált az integrálttól - nemhiába van "pár" jobb példányom.., de itx lapba az egy slotot megette a vga - itt maradt az alaplapi, ami amúgy egész jó kis cucc rajta..! :D

[ Szerkesztve ]

(#57497) Zsömica válasza SunMount3r (#57494) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Már mondtam hogy 3 gép van rákötve - tehát akkor mindhárom bemenet rossz..?

(#57498) SunMount3r válasza Zsömica (#57497) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor bizony lehet. Ill. hogy nem a bemenetek rosszak, hanem az erősítő. (Amúgy a "belső" hangkártyák már nem annyira divatosak, az USB-sek sokkal jobb választás lennének).

(#57499) Zsömica válasza SunMount3r (#57498) üzenetére


Zsömica
aktív tag

Miből gondolod mindezt. ? Én nem a divat miatt használok belsőket, hanem mert megeszik reggelire a divatos külsőket..!
Az X3-om nagyon szeretem mert játszani pl.egy nagyon jó külső kártya, de filmezni/zenélni bármelyik cserélhető opamp-os belső kártyám körberöhögné minden gond nélkül - tehát ezt nem tartom jó ajánlásnak Tőled; az erősítőmnek sincs semmi baja - ott vmi egyéb ütközés lesz - előbb/utóbb rájövök..!

(#57500) SunMount3r válasza Zsömica (#57499) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Komoly zenélésre nem szoktak belső hangkártyákat használni, annyi zajt szedhet fel a házon beül. Árában meg az X3-nál vannak sokkal jobb USB-s hangkártyák is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.