Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) Khaosz55 válasza python1 (#57800) üzenetére


Khaosz55
addikt

Madvr leírás szerint nem lehet megmondani melyik érték a jó. Vga cpu fuggő, ha nincs döcögés a képben random megakadás akkor nem kell vele foglalkozni. Nekem volt gyors mozgásoknál mintha kevés lenne a vga. Érdekes hogy monitoron nem jelentkezett csak projektoron ott meg procin és hdmi splitteren ment át a jel. Nem tudom ezért volt-e. Vga olyan 40-50%-on van terhelve szóval az előre hány képkockát csináljon beállításon játszottam. Ha felraktam 8-ra döcögős volt pedig a vga akkor is 40-50%-on ment.

(#57802) mandju válasza Khaosz55 (#57801) üzenetére


mandju
senior tag

Ha esetleg nem ismernéd:

ezeket meg lehet próbálni mikro akadások ellen.

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#57803) spiky03 válasza python1 (#57792) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen :R
Majd megnézem.

Kíváncsi leszek külön VGA nélkül mit tud majd?:U

Jah nem lesz kérdés, hanem majd szépen megkérek innen vkit, hogy állítsa be Teamviewer-en. ;]:DDD

A KODI meg akkor alapból tudta ezt az "átváltást" úgy látszik...

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57804) Khaosz55 válasza mandju (#57802) üzenetére


Khaosz55
addikt

Igen ismerem és az utolsó pontban lévő dolog segített nekem 2-ön van.
Az újjabb nvidia driverral hdmi probléma van. Mármint új driverral nem megy ki a kép a projektorra ha 4K 10-12 bit full range-re van állítva csak 8bit esetén megy ki a 4k full range kép. Régebbi driverrel gond nélkül megy így az van felrakva. Teljesen érthetetlen.

(#57805) Donford


Donford
újonc

Kérem szépen a segítségeteket!
Van egy denon avr-x4500 hm erősítőm.
Szeretnék egy olyan htpc -t amit film lejátszasra használnék.
4k filmek és a nagyfelbontasú HD hangok lényegesek.
Milyen alaplap, processzor ,táp stb kell?

(#57806) SunMount3r válasza Donford (#57805) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Veszel egy Mini-PC-t N100-as procival (mondjuk az Ali-ról, vagy más kínai webshop-ból, mert idehaza nincs kínálat belőlük.) Kb. 60-65K körül kijön. Pl. Beelink S12 Pro.

(#57807) Necronom válasza Donford (#57805) üzenetére


Necronom
senior tag

Ugyanazt javalom mint SunMount3r, de akar egy Gigabyte Brix vagy egy Intel Nuc is megteszi hasonlo konfigban
Ha epiteni szeretnel, akkor egy mITX lapocska, 4 de jobb ha 8GB memo, ide is jo barmi N-s procko, 200W tap, de eleg egy paneltap is neki, igy akar lehet passziv hutes is mindenutt, oprendszernek egy kicsike SSD, ha tarolni is akarsz rajta akkor egy lassu de nagy kapacitasu HDD, igy torrentezni is lehet rajta, ha akarsz bongeszni akkor a Brave Web Browser (alapbol reklam mentes minden), filmeket/sorikat nezni es szepen rendszerezni ott a Kodi
Oprendszernek ajanlom szinte barmi Linux, 1/20-ad eroforras kell neki mint a win
(szivesen segitek is)
Osszedugni pedig gep-->AVR-->TV
Asszem ennyi :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57808) Donford válasza Necronom (#57807) üzenetére


Donford
újonc

Linux rendszer alatt is van Dolby atmos meg hdr?
Az a baj, hogy nem nagyon értek hozzá.
Vettemegy nvidia shild pro media playert, ami beszart ( nem kapcsol be)
Nahyon macerás a garanciális procedúra, jelenleg úgy áll a dolog, hogy talán visszautalják az árát...
Szerettem mert a netflixet is tudta 4k es atmos hanggal steamelni, meg a letöltött filmeket lejátszani.
Ugyanekkor a régi gépemről álandóan másolgatni kellett... szóval arra gondoltam egy uj gép jó lenne, de akkor már tudja amit az shield tudott a filmek terén..

(#57809) Necronom válasza Donford (#57808) üzenetére


Necronom
senior tag

Linux rendszer alatt is van Dolby atmos meg hdr?
persze h van semmi koze hozza :)
Az a baj, hogy nem nagyon értek hozzá.
ISO letolt, pendrive ramasol a szokasos progikkal, boot rola, magyar is lehet, 2 perc alatt csinalsz belole Live, skype alapbol van benne
innentol, ha kell segitek skype, vagy barmi amin latom a keprnyodet es vegigvezetlek rajta tovabbi 10 perc alatt es maris ott a kesz rendszered

ps:
Amugy a legjobb cuccos az nvidia shild pro, mert tokeletesen lejatszotta mind a streamelt filmeket mind a letoltotteket
Ha ez nincs, akkor erdemes epiteni, mas egyeb TV boxok igy egyutt nem tudtak mindketto dolgot jol is csinalni
Vagy veszel 2 olcso tv box, egy Mi 2 es egy X96 Max pro vagy Air elso tudja a stream, masik meg a letoltott :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57810) SunMount3r válasza Necronom (#57809) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Milyen X86-os ("alias" intel, meg AMD procis "PC" gépekben) "Linux"-on van DV? LibreElec-el van HDR esetleg. De az optimális megoldás, HDR-ig, ha már úgyis egy X86-os PC-je lesz az a Windows 10-11 és az MPC-BE+MPC Renderer. PC-n meg alapból nincs DV, csak HDR. DV-hez külön média lejátszó Box kell, ennek itt a Topic-ja, itt lehet érdeklődni. Ne keltsünk zagyva, meg fals információkat...

[ Szerkesztve ]

(#57811) Necronom válasza SunMount3r (#57810) üzenetére


Necronom
senior tag

DV-rol szo se volt...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57812) Necronom válasza SunMount3r (#57806) üzenetére


Necronom
senior tag

ezen hol a DV?
"Ne keltsünk zagyva, meg fals információkat..."

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57813) SunMount3r válasza Necronom (#57812) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérek elnézést, benéztem a "Dolby Atmos"-t DolbyVision-nek. Csak már annyi szó van róla a különböző Topic-okban, hogy automatikusan ez jött...

Amúgy Shield elég rossz választás lenne, lokál lejátszóként elrontották a frissítésekkel, van nála olcsóbb és jobb lejátszó is a Steaming-re meg ott vannak a TV saját app-jai. Ha meg mégsem, akkor viszonylag olcsón ott a Fire TV Stick 4K Max is.

[ Szerkesztve ]

(#57814) Necronom válasza SunMount3r (#57813) üzenetére


Necronom
senior tag

Semmi baj, barkivel megesik

A TV sajat appok aranylag hamar megmihalylanak, bar en egytalan nem fogyasztok ilyen tartalmakat, de egesz sokan irjak a TV boxos topikikban, hiszen azert keresnek alternativakat erre
Helyben tarolt tartalmak fogyasztasara tukepp megfelel egy szinte barmi tv box, ami S905X, x2, x3 x4 SoC, itt meg ha tenyeleg nem kell mas, akkor 5 perc ra lehet dobni egy CE es kesz is
ps
Annak idejen talaltam egy olyan fork - SPMC 18.3 -, ami erdekes modon a kiherelt Android alatt is teljesen jol mukodott

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57815) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok.

4k htpc kellene egyik ismerosomnek, amennyire lehet budget legyen. A legolcsobb es 7.1 audiot tudjon. :R
Segitsege! 😀

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#57816) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Érdekes, hogy az Lexicon MC processzoron10 nem megy át 4K 24FPS 10bit full range kép ha nvidia 532.03-as drivernél frissebbet rakok fel. 532-nél újabb driver van fent akkor csak 4K 24FPS 8bit full range megy át. Ha kiszem a láncból a procit akkor átmegy minden, nem tudom mi lett változtatva, hogy nem tetszik a procinak az új driver. Persze most csak 24Hz-es képfrissítéseket néztem meg.

(#57817) Borisz76 válasza steewcv65 (#57815) üzenetére


Borisz76
veterán

Én HTPC-ben nem tudok tanácsot adni de felmerült bennem 1-2 kérdés :

- Van esetleg Házimozi erősítője ?
- Ha igen, akkor régebbi optikai bemenetes ?
- Esetleg újabb HDMI csatlakozós ?
- Ha nincs Házimozi erősítője....csak TV ? Mert akkor felesleges a 7.1

Így hirtelen ezek a kérdések merültek fel bennem....

Amúgy kb így lenne ideális az eszközök bekötése :
HTPC --> Házimozi erősítő --> TV
2 db HDMI kábel kell hozzá.

Ha nincs HDMI-s erősítője , csak optikai bemenetes régebbi tipus, akkor a TV-ből szokás a hangot átvinni az erősítőbe.
Ennek viszont korlátai vannak : Nem lesz HD hangja....max DD+
( Azt hiszem....de Dolby Digital az biztosan átmegy az optikán.
Tehát ekkor is max 5.1 hangja lesz neki. )

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#57818) steewcv65 válasza Borisz76 (#57817) üzenetére


steewcv65
őstag

Én HTPC-ben nem tudok tanácsot adni de felmerült bennem 1-2 kérdés :

- Van esetleg Házimozi erősítője ? Igen
- Ha igen, akkor régebbi optikai bemenetes ? Ezt nem tudom, de optikai rendszer lesz
- Esetleg újabb HDMI csatlakozós ? nem tudom
- Ha nincs Házimozi erősítője....csak TV ? Mert akkor felesleges a 7.1

Így hirtelen ezek a kérdések merültek fel bennem....

Amúgy kb így lenne ideális az eszközök bekötése :
HTPC --> Házimozi erősítő --> TV
2 db HDMI kábel kell hozzá.

Ha nincs HDMI-s erősítője , csak optikai bemenetes régebbi tipus, akkor a TV-ből szokás a hangot átvinni az erősítőbe.
Ennek viszont korlátai vannak : Nem lesz HD hangja....max DD+
( Azt hiszem....de Dolby Digital az biztosan átmegy az optikán.
Tehát ekkor is max 5.1 hangja lesz neki. )

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#57819) feco43


feco43
csendes tag

Üdv
Adott egy shuttle SZ87R6 pc ahhoz tudna alternatív tápot ajánlani vagy ha le szedem a burkolatot rendes ATX táppal is működne vagy kellene házilag csinálnom vele mert ami most benne van 300w tápja azt cserélném de már nem kapható hozzá a 500w táp amibgyárilag is van hozzá

Ebben tudna valaki segíteni aki tud azt előre is megköszönnèm :R :R

(#57820) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

LibreElec-et kipróbálva belefutottam néhány dologba, amit nem értek vagy amire nem tudom a megoldást.

Tegnap a filmeken vízszintes csíkok jelentek meg pár másodpercenként. Hol ugyanott villant fel egymás után többször, aztán meg összevissza, de időben sem periodikusan. Ma ebből semmit nem látok. Nem tudom, hogy beállítások módosítása és/vagy újraindítás kellett-e neki. :F Így nézett ki: [kép]

A menü minden irányban lelóg kicsit a képernyőről, mi lehet rosszul beállítva?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#57821) spiky03


spiky03
veterán

Van arra valami leírás, hogy KODIn mik a helyes kép és hang beállítások?

Mert tegnap KODI alatt megnéztem egy "kölcsönzött" full HD sorozat részt és olyan volt a kép mintha kicsit fakó volna.

Utána ugyanezt a részt elindítottam a MPC-HCben és ott már jobban nézett ki a kép vmit a hang is "erőteljesebb" volt.

A KODInal a hangnál Multichanelt írt ki, a MPCnel pedig Dolby D+.

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57822) SunMount3r válasza spiky03 (#57821) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A képet a Kodi-ban nem kell babrálni alapesetben, minden az alapbeállításon jó. Nem lehet, hogy neked van ott elállítva valami? Próbáld alaphelyzetbe hozni, vagy újra installálni. Gondlom az FHD videó nem HDR-es volt, igaz? Abban az esetben lehet nagyon fakó a kép, ha HDR-es videó esetén nincs HDR-es megjelenítő, vagy ki van kapcsolva a rendszerben a HDR.

A hang meg akkor egy AVR-be megy? A Kodi-ban a hangbeállításoknál kapcsold be a "passthrough"-t, azaz a "hangátengedést".

(#57823) VoidXs válasza SunMount3r (#57822) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A bitstreamet erősen ellenezném. AVR-en azért tűnik hangosabbnak, mert van a kodekbe írt "ajánlott kompresszor" beállítás, amit ott nem lehet kilőni, viszont a PC a jobb minőség érdekében ezt eldobja. Innentől nem kérdés, hogy a dinamikusabb hangot helyben dekódolva, PCM-ként (multi ch) kiküldve kapod. Persze Atmosnál ez nem működik. Voltak próbálkozások, hogy a fájlból kiüssék (talán ASR-en), és így az AVR se legyen hülye, de pont Atmosnál nem tudták összehozni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57824) spiky03 válasza SunMount3r (#57822) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem ott alapon van minden.
Igen csak egy sima FHD volt. Mert ha HDR lett volna azt az MPC játszotta volna fákon.
A HDRt az jól játsza a KODI, vagyis ott rendben voltak a színek, amit néztem korábban két "kölcsönzős" samplet.

Hang meg úgy van beállítva, ahogy VoidXs írta mert tervben van az EQ használata majd, a legjobb hang elérés miatt.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#57825) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Csak infóként kérdezném az alábbi, hogy a jelenlegi otthoni filmezős eszközeim az alábbiak:
TV: Samsung 55" Q6F (QLED | 120hz)
Erősítő : Pioneer VSX-932 (4k | HDR | Atmos | stb)
Hangal: Harman kardon 5.1
Lejátszó: Khadas VIM3L (Coreelec)
NAS: Synology DS423+
Kábelek : Audioquest Pearl(TV+ erősítő), Audioquest Cinamon (lejátszó+ AVR)

Ritkán olvasom/nézem a topicot,mert régebben egy N3150-es géppel HTPC-em Linux alapokon KODI Vaapi-val + erősítővel, igaz az már kb 10 éve volt. :DDD
4k + HDR-t már kitárgyaltátok az elmúlt 100hsz-ben, hogy 7. gen-től tudja az IGP, azokat már olvastam.
Én egy alacsonyabb fogyasztású miniPC-t néztem ki magamnak N305-ös alapon : Link

4K+HDR,BR Remux amiket szoktam ritkábban nézni, gondolom nem max beállításokon , de ha vennék egy ilyet jóval jobban járnék ugye képminőségben? (madVR-rel használva)
Ha AMD-s vonalon kellene mozogni akkor ezt néztem : AMD Ryzen 5 3550H

Néztem N100-as procival szereltet is N305 helyett, ami árban 60-70 euroval olcsóbb, picit rosszabb is. N100 4/4 szál, N3050 8/8 szál, IGP-ben erősebb is, igaz picivel többet is fogyaszt (6W vs 15W)

Ez nekem most egy fél éves projekt lenne , hogy MadVR beállítások elsajítása + kitapasztalni, hogy mennyire jó egy ilyen miniPc-n/Nuc-on használni.
Kis fogyasztású, kis helyigéű jöhet csak szóba, gépet nem akarok építeni rá, mert családapa vagyok, csak egy picit szeretnék kütyüzni :DDD , ha időm engedi.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57826) SunMount3r válasza stigma (#57825) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Melyik N100-as gépet nézted, tudsz hozzá linket adni?

Amúgy sokat akarsz tweak-elni a képen a MadVR-el? Mert az "alap képminőséget" 4K / HDR-ben már egy N100-as is elbírja, akár Kodi-val, akár MPC-BE-vel és nem kell már hozzá MadVR.

[ Szerkesztve ]

(#57827) stigma válasza SunMount3r (#57826) üzenetére


stigma
addikt

Hi, még nem tudom mi legyen, de köszi az infót , hogy sima N100-as is elbírja.

Itt a Minusforum német oldalán elfogyott, ami linket küldtem, reméljük még lesz, ehhez ugye max egy 16Gb-os rambővítést terveznék.
Fantasztikus nevű Chuwi-ból most van akcióban, 169 euro-t szerintem simán megér, mert ihhon bőven többe kerül.
LarkBox X 2023 Intel Alder Lake-N100 – CHUWI EU Store

MadVR-t még nem tudom akarom vagy sem, de ha bírja a madVR-t akkor miért ne :DDD
Igaz miniPc esetén a melegedést is figyelni fogom, mert nem akarok, hogy túlmelegedjen majd a box.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57828) SunMount3r válasza stigma (#57827) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a Chuwi sem tűnik rossz vételnek, de én inkább Barebone-ban nézegetek. Pl. ezt, mert ki tudja, hogy milyen memóriát, meg SSD-t raknak beléjük. Bár a szétszedős YT videókból ez kiderülhet, de hát korán sem biztos, hogy azok a RAM-ok, meg SSD-k olyan hű de jók lennének.

Amúgy az N100 biztos kevés ahhoz, hogy a MadVR-el komolyabb algoritmusokat tudjál használni, de még az N305-ös is. Az "alap" 4K / HDR persze lehet menne vele, de azt már más lejátszó app-ok is tudják MadVR nélkül.

(#57829) stigma válasza SunMount3r (#57828) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen. :R
Hardwareket szeretem én magam beszerezni (ram, SSD, stb) amiből inkább minőségibbet veszek, ezért ha lehet a gépet én is így venném.

Én MadVR esetében bajnokpityu hsz-ét néztem, amiből a 2. megoldást szeretném összehozni, ha lehetséges.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57830) SunMount3r válasza stigma (#57829) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ez a MinisForum-os gép nem lenne olyan jó neked se, mert a RAM az forrasztva van rá, nem lehet kicserélni. Bár az SSD-t meg úgy láttam még kilehet.

A MadVR-el kapcsolatban: az MPC-BE+MPC Video Renderer használata mellett manapság már nem biztos, hogy van létjogosultsága annak a "második véleménynek". Persze attól majd még ki lehet próbálni, hogy neked melyik jön be jobban.

(#57831) Panthera válasza VoidXs (#57823) üzenetére


Panthera
őstag

A bitstreamet erősen ellenezném.

Úgy érted, hogy az audio passthrough az legyen mindig off? Mindegy milyen DAC és sztereó AMP / AVR a fogadó eszköz?

(#57832) VoidXs válasza Panthera (#57831) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Igen. Aki Dolby támogatással épít bármit, az kompresszálni fog, mert leszerződött rá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57833) bajnokpityu válasza VoidXs (#57832) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ma gyakorlatilag nincs se zene se film, amiben ne lenne kompresszálás. a dolby nem hülye.

Pantera: dehogyis, a audio passthrough alap. anélkül nem a filmet zenét hallod, hanem valami mást.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57834) VoidXs válasza bajnokpityu (#57833) üzenetére


VoidXs
nagyúr

És azt mi kértük, hogy legyen benne, vagy Marika néni, hogy ne ugorjon ki a székből, ha José felrobbantja a traktort, amiben Alexanderrel megcsalta őt Isabella? Na látod. A tömeg vágya fontosabb, mint a mozitulajoké, ettől még lehetne mondjuk opcionális.

Mi az a valami más? Azt tudod, hogy a legtöbb integrált dekóder feature setje mennyire el van maradva a legalapabb PC-s dekóderektől?

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57835) bajnokpityu válasza VoidXs (#57834) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt 40 éve kellett volna.
VoidXs: nem ezen múlik.
legyen kiváló táp útvonal, analóg átalakítás, és fázishelyesség. nah, ez megvan trinnovnál és emotivánál.

ez nem flag, te jó ég. a keverés eleve mindig használ kompresszort. sztereo dac chipekben is van flag 10éve, de már mindegy, a nyers hangfile ban is van.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57836) VoidXs válasza bajnokpityu (#57835) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha ezt a flaget helyén kezelik, opcionális. Lehet alapbeállítás a kompresszor, és mindenki nyer. Nem ismerek még egy módot, ahol ez így lenne, csak a szoftveres dekódolást libavcodec alapon. Az már viszont undorító, hogy csak úgy tudok dinamikusan filmet nézni, hogy átküldöm egy saját AI-on, mert már az enkódolt adat is szar, meta nélkül.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57837) Necronom válasza bajnokpityu (#57833) üzenetére


Necronom
senior tag

dehogyis, a audio passthrough alap
No en itt meg is alltam, mind tudasban mind megertesben

Jomagam es szerintem mufaj szerelmesei, akik szeretnek filmet nezni azok azert vesznek AVR, mert bedugja es mukodik, fuggeltlen mindentol amik itt elhangzottak fentebb
NEm azt akarom megvitatni hogy egy PC-levo cucc vagy egy irott SW ne lenne jobb
De ki az akar kulonbseget tud tenni? Egytalan ki akar?
En, aki szereti a fimet es azt mondom, hogy nekem a hangzas talan kicsit fontosabb, mint a kep - ertsd ez ugy, hogy nem torekszem a 4k-ra ha van 1080p es mellette egy jofele AVR, ami nekem is egy Denonbab oltott testet
Beza en is ugy hasznalom tv box (passthrough) -->AVR-->TV

Ezzel senkivel sem szeretnek vitatkozni, mert nem azert irtam, hanem azert mert a felhsznalok 99,9%-a nem tudna megkulonboztetni
Viszont ami szamomra is hallhato, ha a meglevo PC vagy a TV csinalja ezt - sokkal rosszabb igy onmagaban
Szoval csak ennyi

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57838) bajnokpityu válasza Necronom (#57837) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Tehát hülyeség amit írtam, de amúgy te is ezt használod? A maradék 13 sor mirol szól? :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57839) Necronom válasza bajnokpityu (#57838) üzenetére


Necronom
senior tag

Pont nem hulyeseg, dehogy...ezt modom en is , hogy kell a passthrough

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57840) VoidXs válasza Necronom (#57839) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van egy opciód, amiről tudod, melyik verzió a jobb. Függetlenül attól, hogy hallod-e, egyetlen kattintásba kerül, hogy objektíve jobb legyen. Mégis az elismerten rosszabbat választod?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57841) bajnokpityu válasza VoidXs (#57840) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Elismerten? Szvsz kizart h jobban szóljon az swd egy jól belőtt celhardvernel. Se dac se táp se fázishelyesseg.

Elismerni a tudásodat azt maximálisan el tudom. Nem semmi. De szvsz a jó hang nem ettől lesz.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57842) VoidXs válasza bajnokpityu (#57841) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem saját szoftverről beszélek, egyszerűen lődd ki a bitstreamet, játssz végig vele egy DD demójelenetet. Nem nüansznyi dolgok lesznek, hogy a klasszikus hifis szardobálást idézzem, hanem konkrétan 3-6 dB dinamika a különbség a Dolby flageknek benyalás és nem benyalás között. Ezt a PC az egyetlen, ami nem csinálja, ha megnézed az ffmpeg kódját (amire az összes létező szoftver épül), kommentben jelzi, hogy hagyjuk azt a hülyeséget. Nem tudom, miért hozod képbe a szokásos dolgokat, amik semmiképp nem faktorok, hiszen ugyanazon rendszerben is változatlanok. Nem kerül át a hang másik DAC-ra vagy tápsínre.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57843) Necronom válasza VoidXs (#57840) üzenetére


Necronom
senior tag

Ohm..nem ennyire egyszeru ez
Sokat kellene irjak megint ahhoz, hogy ertheto legyen amit mondani szeretnek, de mar nem akarok farasztani senkit sem
Lenyeg az, hogy van egy akarmilyen PC-m, annak mondjuk hasznalom az analog kimeneteit (termeszetesen megfelelo tobb csatornas erositovel hasznalva), es igy mindenkepp a PC-vel dekodolva akkor egy nagyon durvan szar hangepet kapok, ami meg zajos is meg recseg is
Ha optikai kimenetet hasznalom de igy is a szamgeppel dekodolok, akkor persze a zaj meg recseges nincs, de hangkep valtozatlanul rossz
Van bent egy RX570 Radeon, ugyanaz mint optiknal
Viszont ha a szamgep passthrough, es az AVR dekodol, egy teljesen mas vilag a hanganyag, ezt a kulonbseget meghallom

Szoval itt nem a te tudasodrol beszelek, amit ne ismernek el, hanem arrol, hogy az elismerten rosszabbat valasztom, amit csak te irtal nekem
En meg nem hallottam olyan odakat, hogy mennyire jo egy szamgepes DAC, olyat igen hogy van egy kulso DAC az meg ilyen olyan jo, ezert meg azert

Barcsak te dolgoznal egy nyavajas magyar szinkron studioban, ahol jelenleg kapunk olyan hanganyagot egy BD lemezen, ahol a beszedet elnyomja a zene es az effekt vagy akkora dinamika kulonbseg lenne, hogy olyan halk az egesz es amikor elsutnek egy fegyvert elszall a kozepsugarzo, talan ezekhez kellene egy bizonyos tudas, ami sokszor mai problema...Nem beszelve arrol, hogy a magyar szinkron meg mindig csak 5.1

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57844) SunMount3r válasza VoidXs (#57842) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Próbálom lefordítani ezeket az az én "laikus nyelvemre", tehát sokcsatornás LPC-mre előbb átkonvertálva jobb lesz hangja a hangsávnak? DTS esetén is? És ha mondjuk a hangsáv DD+Atmos, akkor, ha nem kell az Atmos belőle (mert pl. egy sztereo a fogadó rendszer), abban az esetben is?

Amúgy nem biztos, hogy ezt csak PC-k tudják, a dedikált média lejátszó Box-okban is szokott lenni opció, hogy többcsatornás (vagy csak 2.0-ásban, igény szerint) LPCM-ben küldjék tovább a hangokat.

[ Szerkesztve ]

(#57845) VoidXs válasza Necronom (#57843) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha egy alaplapi vagy olcsóbb analógot használsz, akkor valóban nem várhatsz jó hangot, de ez nem a PC hibája. Ami azonnal feltűnő, és kezdetben imponáló lehet, hogy bitstream módban leüvölti a fejed. Na pont ez az a probléma, ami azzal jár, hogy a felső általában 6 dB összefolyik, hiszen nem lesz hova nőnie a hangerőnek. A Dolby okosan nem úgy oldotta meg a kompresszort, hogy a tetejét húzza lefelé, hanem mindent eltol felfelé, a limiter pedig egyre erősebb (ez a zaj szempontjából optimális, érzetre 6 dB-t nő a zajszinted, miközben valójában nem).

Optikain nem tudsz kiküldeni PC-n dekódolt hangot, az vagy sztereónál megáll, vagy a DD Live visszacsomagolja, ami generation loss, és tényleg borzalmasan szól. Viszont itt egy nagyon megosztó dolgot fogok mondani: a DD majdhogynem transzparens formátum, csak a forgalmazók használják szarul, pont azokkal a hülye flagekkel, amikre panaszkodom. Próbálj meg saját DD sávot csinálni FFmpeg-ből, tetszőleges tartalmat véve. Mi eredeti DCP sávokkal játszottuk ezt el, és akár sznob high-end (ilyen-olyan manufaktúra hangszórói, bullshit kábelek, minden órás szarság), akár igazi high-end (kommersz mozis DAC, pro erősítők végtelen dampinggal, hozzá való hangszórók) rendszer volt mögötte, senki nem tudta megkülönböztetni az eredetitől. Persze, ha a lemezen váltasz sávot, azonnal leesik (vakon is, próbáltam, másodpercre pontosan érezhető), viszont amint a PC-n készült DD sávot teszed alá, ez a jelenség megszűnik - mert nem lesz ott a compr és a dialnorm flag.

"ahol a beszedet elnyomja a zene es az effekt"
Spleeterrel keverd újra, én például ugyanezt a technológiát használom expandernek.

"akkora dinamika kulonbseg lenne, hogy olyan halk az egesz es amikor elsutnek egy fegyvert elszall a kozepsugarzo"
Én például az ilyen szintű dinamikát várom el, így szoktam keverni. Még zenébe is szoktam 6 dB-s kiugrásokat tenni, sokkal igazibb hangja lesz.Régen ez volt a norma, ma eszetlen ritka, a John Wick 3 óta hasonlót se hallottam. Amikor elkezdték lehalkítani a mozikat, hiba volt ezzel úgy harcolni, hogy a filmeket keverték hangosabbra.

#57844 SunMount3r: Igen, ez az elvárt. DTS-nél nem annyira, azért is volt a formátumháború akkori nyertese, mert ők nem tolták ész nélkül a kompresszort. DD+ Atmosból azért sem kell az Atmos, mert azt valójában az 5.1/7.1-ből keveri ki, új információt nem hoz be, ezért is ilyen kicsi a fájl. A dinamika mindenhol érződik, monóban is. Ez nem alapvetően a térről szól, de tény, hogy vannak olyan gyenge AVR-ek, hogy a coupling channel-t nem is ismerik, és a DD sáv levág. Ugye alapból 20 kHz-ig működik PC-n, egy kicsit idős AVR-en 16-ig, egy nagyon rosszon a surroundok esetén akár az is lehet, hogy csak 7-ig.

Az asztali lejátszós dekódolással vigyázz. Ha ott a Dolby logó a dobozon, a kompresszor kötelező.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57846) Necronom


Necronom
senior tag

Itt egy - ugyan nem mai -, erdekes cikk

"Íme a Dune HD Homatics Box R 4K Plus, az első Netflix és Google Android TV minősítéssel rendelkező médialejátszó (vagy talán inkább set-top-box)!
Amlogic S905x4 SoC"

Android TV 11.0 (Widevine L1 védelem, Chromecast built-in technológia)
Max. 4K-s felbontás, max. 60 Hz
HDR10, HDR10+, Dolby Vision licenc
HDMI2.1-kimenet HDCP 2.2 kezeléssel
AV1 videókódolás támogatása
Valamennyi videós képfrekvencia támogatása
Dolby Atmos licenc
Dolby MAT hangtovábbítás (akár LPCM 7.1 + Atmos metaadatok)
YouTube 4K HDR és VP9 profil 2 támogatás

Kerdem en: ha ez igaz, akkor mi az ami ettol tobb kell? Miert nem veszunk egy ilyet?
Epitunk hozza egy server vagy aki akar vesz hozza egy NAS vagy aki ugy latja radugdos USB HDD, azt csokolom :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57847) python1 válasza Necronom (#57846) üzenetére


python1
veterán

Van jobb?

(#57848) Necronom válasza python1 (#57847) üzenetére


Necronom
senior tag

En nem ismerek olyat, ami ettol jobb lenne...
Epp azert kerdem, miert nem hasznaljuk ezt?

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#57849) python1 válasza Necronom (#57848) üzenetére


python1
veterán

Jártam már sok otthoni moziban, HTPC rendre jobb kèpet produkált, nálam is.
De ahogyan itt elhangzott már, ki mennyire igènyes a kapott vègeredmènyre.
Ez HTPC totyik, lehet a mèdialejátszósban hamarabb kapnál a kèrdèsedre választ, ott van mindenfèle kütyü.
Èn már sok AVR-t , processzort adtam tovább a PC- s hang miatt, ès van referencia amiből tudok meríteni.

[ Szerkesztve ]

(#57850) Khaosz55 válasza Necronom (#57848) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mert pl nincs benne madvr Hdr-sdr konverzió. Ha van is benne valamilyen konverzió az elmarad a madvr-től. Én szinte csak azt használom.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.