Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) Patice válasza No.01 (#57350) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem próbáltam még, de ahogy olvasom, a Dolby Atmost nem tudja kiküldeni, csak dekódolni fogja és PCM-ként küldi tovább.
Meg talàn az M2 Pro-tól van 4K HDR a HDMI kimeneten.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57352) mjani1172 válasza Patice (#57349) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia! Már megvettem, (2 darabot) szervernek használnám, de kis terhelés lenne rajta,míg a másik meg mindenes lenne, inkább csak a megbízhatóság, és melegedés érdekel.Csak nem olvastam semmit róluk.

[ Szerkesztve ]

(#57353) Patice válasza mjani1172 (#57352) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ezek a kis gépek általában jól vannak összerakva, méretezve.
Személyes tapasztalatom nincs.
Felhasználás függő lesz a melegedés, megbízhatóság. Ha nem lesznek hajtva, akkor nagy valószínűséggel sokáig elketyegnek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57354) VoidXs válasza szly01 (#57290) üzenetére


VoidXs
nagyúr

QT hiánya = nem C:/Program Files alá telepítetted.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#57355) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

Gondolkozom egy HTPC szerűség építésén és gondoltam beírom ide az ötleteimet. Egy Chieftec Pro Cube [link] házban gondolkodom, nem pedig a nagyon kompakt, fekvő HTPC házakban. 2 merevlemez, meg egy rendszer SSD menne bele, meg egy bluray olvasó és LibreElec lenne a rendszere. Hétvégén kipróbáltam egy régi gépen pendriveról, úgy bődület lassú volt, gondoltam egy satás SSD már jobb teljesítményt fog nyújtani.

Videókártyának és processzornak mi az az ár-érték barát kategória, amin érdemes gondolkodni? 4K minőséget le tudjon játszani a tévé erről a kis gépről, más elképzelésem nincs.

Minden tanácsra nyitott vagyok, kritika is jöhet. :R

Szerk.: HDMI vagy DisplayPort éri meg és azokból is melyik szabvány? Gondolom nagyon olcsó kábelt nem éri meg venni. :R

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57356) Rowon válasza Rowon (#57355) üzenetére


Rowon
veterán

ja jólvan bakker, várjunk, itt van topikösszefoglaló is... mán olvasom! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57357) Smiley válasza Rowon (#57355) üzenetére


Smiley
őstag

Miert ragaszkodtok ennyire meg ma is ehhez az elavult SATA SSD-hez? Technikaileg egy atmeneti megoldas volt, maga az AHCI protokol a HDD-hez keszult. Intel 6th gen-tol, szinte minden alaplapon van mar gyarilag NVMe kompatibilis M.2 csatlakozo. Nem az a lenyege az NVMe SSD-nek, hogy 4GB/s-el tud masolni, hanem hogy maga a protokol ehhez lett tervezve, tehat parhuzamosan mehetnek a keresek az AHCI-hez kepest vegtelen szamban. Ujonnan 10e forintert 512GB-s NVMe SSD-t lehet venni 3 ev garival.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57358) Rowon válasza Smiley (#57357) üzenetére


Rowon
veterán

Van is itthon egészen véletlenül egy Kingston A2000 talonban, viszont tudnék "ócón" szerezni egy H110M lapot egy I3-7100 procival. Tudtommal ez a processzor már tudja a HDR-t.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57359) devil-k válasza Smiley (#57357) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerintem csak a köztudatban maradt benne az SSD, mint fogalom.

- mozi bolondéria -

(#57360) Smiley válasza devil-k (#57359) üzenetére


Smiley
őstag

Remelem... nagyon jo lenne ha eltunnenek a piacrol ezek, mert igazabol visszafogja ezeket a "modern" gepeket, akarmennyire is hulyen hangzik.

Rowon: En nem tennek mar penzt 8th gen alatti intel gepbe foleg nem egy ilyen also kategorias H lapba, kiveve ha ingyen adjak (Ugy a 4th gen-tol felfele minden jo, csak kell hozza egy modern vga.)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57361) Patice válasza Rowon (#57358) üzenetére


Patice
Topikgazda

A prociba integrált IGP tudja már kezelni a HDR-t a 6. generációtol, csak lap nincs hozzá, amin HDMI2.0b kimenet lenne… :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57362) KBL001 válasza Rowon (#57358) üzenetére


KBL001
tag

A H110M nem tudja a hdr-t. 1.4 a kimenet rajta,tudtommal.

(#57363) KBL001 válasza Smiley (#57357) üzenetére


KBL001
tag

Nekem is van 1 sata ssd elfekvőben. Htpc-hez bőven elég lenne.
Asztali gépbe (iroadi vagy játék) én is nvme-t raknék.

Amúgy nekem 6. genes a lapom és nincs rajta csatlakozó sajnos. Pcie foglalatba tudtam behelyezni. :)

(#57364) Rowon válasza Patice (#57361) üzenetére


Rowon
veterán

1.4 Displayport vagy 2.0b HDMI a.... jobb 4k 60fps? Ha jól gondolom, csak az előbbi tudja ezt?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57365) SunMount3r válasza Rowon (#57364) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mind kettő tudja. Az 1.4-es HDMI az ami nem tudja csak a 4K / 30fps-t. De mivel lesz összekötve, TV-vel? Akkor jobb natívban a HDMI. DP-al csak aktív átalakítózással menne, az pedig megint egy plusz költség. Ha csak monitorra kötöd, amin van DP is, akkor meg mind1.

(#57366) Rowon válasza SunMount3r (#57365) üzenetére


Rowon
veterán

Egy Ryzen 5 2400G-ben gondolkozom és egy olyan Mini-ITX lapon, ami tudja a HDMI 2.0-t.

Szerk.: TV-re lesz kötve

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57367) SunMount3r válasza Rowon (#57366) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az is jó választás. Az MSI Mortar lapok anno azt hiszem tudták.

(#57368) Rowon válasza SunMount3r (#57367) üzenetére


Rowon
veterán

:R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57369) bajnokpityu válasza Rowon (#57366) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Mióta megjelent használom. Teljesen jó mai napig.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57370) Smiley válasza SunMount3r (#57367) üzenetére


Smiley
őstag

A 8th gen-es mar igen, de a 6-7 szerintem nem. Amugy inkabb egy olcso barmilyen VGA es akkor lehet regebbi a gep.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57371) Rowon válasza Smiley (#57370) üzenetére


Rowon
veterán

Persze, csak ott már a fogyasztás is másabb. Ágyúval nem lövünk verébre.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57372) Smiley válasza Rowon (#57371) üzenetére


Smiley
őstag

Hat egy 560as Radeon nemtudom mennyit fogyaszt levett orajelekkel, de bem gondolnam hogy sokat, viszont rendelkezik mindennel ami kell,

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57373) KBL001 válasza Rowon (#57371) üzenetére


KBL001
tag

Akkor miért nem veszel egy mini pc-t?
Pl ECS Liva Z2 (asszem az a 2.0as hdmis). Fogyaszt kb 15 w-ot.

De amúgy egy silent alap 1030as nvidia se fogyaszt kb semmit filmnézésnél.

(#57374) SunMount3r válasza KBL001 (#57373) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kérdés az, hogy a benne lévő Pentium, vagy Celeron tudja e a HDR-t. Ezt még csak nemrég kezdte bevezetni az Intel.

(#57375) Rowon válasza KBL001 (#57373) üzenetére


Rowon
veterán

Merevlemezeket belekéne valamibe rakni meg a blu-ray olvasót.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57376) KBL001 válasza Rowon (#57375) üzenetére


KBL001
tag

Ezt külső eszközzel meg lehet oldani. Nálam is egy 4 rackes ventis házikoban vannak,a media állvanyon.

Blu-ray filmekhez meg jobb azért egy dedikált blu-ray lejátszó. Plane,ha a tv is vmi jobb darab :)

(#57377) KBL001 válasza SunMount3r (#57374) üzenetére


KBL001
tag

Tudnia kéne a HDR10-et és a DV-t. A 10+ -ot nem valószínű,de másik kettőt igen.

(#57378) Rowon válasza KBL001 (#57376) üzenetére


Rowon
veterán

Megmondom őszintén a Chieftec kockaházát ( [link] ) néztem ki magamnak nagyon, hogy majd ebbe építek valami HTPC dolgot, de most erősen elbizonytalanodtam. Tetszik a ház nagyon, meg azért egy mATX lapot olcsóbb már beszerezni, így ez irányban gondolkodtam.

Viszont a fogyasztás így valszeg sokkalta nagyobb lesz, mint szeretném... Azért az sem mindegy. Bár nem tudom. Egy Ryzen 5 5600G mindenképpen jobb választás, meg hozzá egy AM4 lap, plusz 2 HDD és 3 SSD meg egy NVME.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57379) KBL001 válasza Rowon (#57378) üzenetére


KBL001
tag

Hacsak filmezésre kell,akkor sztem nem kell ilyen "erős" gépet összerakni.
Ha ennyit áldoznál az egészre,abból már kijön a Dune 4k Real Vision Plus is + talán egy bd lejátszó is mellé.

Vagy az olcsóbb verzió,amit nekem ajánlottak :
CoreElec vagy LibreElec és androidos médiabox.

De a BD-hez mindenképp rendes lejátszót javaslok.

(#57380) KBL001 válasza Rowon (#57378) üzenetére


KBL001
tag

Itt kb-ra ki tudod klkulálni a fogyasztást :
https://www.bequiet.com/en/psucalculator

Mindenképp több lesz,mint egy mediaplayer.
Illetve azt is számold bele,hogy nem minden proci és alaplap birkozik meg a 4k hdr-rel. 2.0a kimenet mindenképp kell (akár vga kártya,akáf alaplapi) és a procinak is tudnia kell kezelni hdmin keresztül a 4k 60at,ez biztos..
Az én 6. genes lapom és procim nem tudja pl,ezért marad az,mint pc és kell egy cél eszköz.
Mert a htpc nem állna meg 100 alatt,kivéve pl az emlitett ECS-t.

(#57381) Rowon válasza KBL001 (#57379) üzenetére


Rowon
veterán

Megmondom őszintén nem nagyon van kedvem már lemezekkel szórakozni, örülök, hogy megszabadultam tőlük. Inkább egy nagyobb tárhelyű merevlemezbe tenném a pénzt és lényegében LibreElec, ami nekem is tetszetős.

"Illetve azt is számold bele,hogy nem minden proci és alaplap birkozik meg a 4k hdr-rel."

Nézegettem a 4K képes ITX lapokat, hát... ha veszek egy AM4-es lapot, ami tudja HDMI 2.0b-t, illetve hozzá egy Ryzen 5 5600G-t, akkor már ott vagyok, mintha vennék egy miniPC-t, mint amit írtál.

Szerk.: ezt a lapot néztem [link] és annyiban változna a config, hogy nem a Chieftec ház lenne, hanem egy Kolink Satellite, amin bár nincs ODD slot, de cserébe kisebb, kompaktabb és 2 merevlemezt elbír, plusz egy ATX tápot. Procinak egy 5600G.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57382) SunMount3r válasza KBL001 (#57377) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És ezt te honnan tudod? Pl. a DV-t és HDR10+-ot sem tudja semmi sem PC-s vonalon a mai legerősebb dedikált VGA-k sem. PC-n a "sima" HDR a maximum.

#57381 Rowon : Amlogic Box CE-vel miért nem jó a feladatra akkor neked? Itt a Topic-ja. Ha olyan példányt választasz még a DV is menni fog. Töredék áron, mint amennyibe ez a PC kerülne.

(#57383) KBL001 válasza SunMount3r (#57382) üzenetére


KBL001
tag

Windowson nem megy,az simán lehet,mert nincs licensz hozzá.
De 90%os eséllyel mondom,hogy core vagy libre alatt kodival,mennie kéne.

(#57384) Rowon válasza SunMount3r (#57382) üzenetére


Rowon
veterán

Szerintem ez valami filléres távol-keleti szemét. Itt nem a pénz a kérdés, hanem az, hogy a pénzemért mit kapok vissza?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57385) KBL001 válasza Rowon (#57384) üzenetére


KBL001
tag

Nézegesd a Realtek procis dune-öket. Ha a pénz effektív nem kerdés,akkor ott lesz,ami neked kell.

(#57386) SunMount3r válasza Rowon (#57384) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez ki mondta neked? Vannak nagyon jól összerakott Amlogic Box-ok is, amikre rakható CE. Pl. az Ugoos AM6B+, AM7 vagy a Dune Homatics. Az SBC-król nem is beszélve pl. a Khadas. CE-vel a legtöbb drágább Realtek, meg mifene chip-es média lejátszót megeszik reggelire.

[ Szerkesztve ]

(#57387) KBL001 válasza SunMount3r (#57386) üzenetére


KBL001
tag

Tudásban lehet,de képminőségben azért ezek alul maradnak a Realtek procisokkal szemben. :)

(#57388) SunMount3r válasza KBL001 (#57387) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha valamiben biztosan nem akkor az a képminőség. Referencia szintű képük van CE-vel. A Reltek-esek közül meg sokan pont ott hasalnak el.

(#57389) djnice válasza KBL001 (#57387) üzenetére


djnice
veterán

Ez pont nem igaz, a magyar Dune oldalán is pont ezzel a félrevezető információval hülyítik a népet.

(#57390) djnice válasza Rowon (#57384) üzenetére


djnice
veterán

Pont ez az, sokkal olcsóbban jobb képminőséget kapsz és nagyobb formátum támogatást.

(#57391) KBL001


KBL001
tag

Hat,azért az anyag összetétel is számit ezekben és azérz az 100%,hogy a Dune,Zidoo és egyéb társaikban kicsit minőségibb alkatrészek vannak. :)

De ettől függetlenül,lehet igazatok van,nem tudom teljesen megerősíteni. (Ezért nem fogok venni egy Realtek-es gépet,hogy összehasonlítgassam,megteszik mások a neten)
Az biztos,hogy a Sigma procis Popcorn A500 képe messze jobb volt,mint az amlogicok.
Ezt viszont tapasztalatból mondom.
Amúgy ezért gondolom,hogy simán jobbak a realtek-ek is.

(#57392) Rowon válasza djnice (#57390) üzenetére


Rowon
veterán

Na átmegyek a topikjába, mielőtt szétoffolnánk itt mindent, elnézést a TG-től. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57393) devil-k válasza KBL001 (#57391) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nagyon háttal ülsz a moziban.

- mozi bolondéria -

(#57394) KBL001 válasza devil-k (#57393) üzenetére


KBL001
tag

De akkor te biztos szemben vagy... :C

(#57395) Yocee válasza djnice (#57390) üzenetére


Yocee
aktív tag

És egy ilyen Khadas Vimmel van val egyszerre fullos netflix, meg fullos Kodi is?

(#57396) devil-k válasza KBL001 (#57394) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nettó baromságokat írsz, de rád hagyjuk.

- mozi bolondéria -

(#57397) stigma válasza Yocee (#57395) üzenetére


stigma
addikt

Hi, több fajra Khadas VIM létezik (VIM3, VIM3L, VIM3, stb), de a fullos Kodi-ra igen a válasz, a Netflix-re és egyéb streaming appokra NEM a válasz.

Én megjelenés óta használok VIM3L-et, Coreleccel (linux rendszer, amin Kodi fut), erősítő+5.1-em van és a Doby Vision-ön kívül mindent frankón tud ami nekem kell.
(4K-s BR Remux tökéltes lejátszás, HD Passthought, stb)
Ez egy prémiumabb lejátszó, nem műanyagos hatású, ugyanazt tudja mint más Amlogic box csak jobb hűtése van kb és nekem esztétikusabban néz ki.

Netflix és társait csak azok a boxok tudják tökéletes minőségben, amikre van tanusítvány, vagy látod a "logóját" a hivatalos honlapon.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#57398) Rowon


Rowon
veterán

F*sza ez a "szakmai" fórum, amikor többen összevesznek egy adott témán, a laikus meg hámozza ki, hogy ki az, aki félrebeszél. :U De nem csak ez ilyen, több másik hardveres topikban is ez megy. Egyik mond valamit, a másik rászól, aztán vagy 10-20 offos hozzászólás jön, ahol már a személyeskedésig fajulnak a dolgok. A TG nem avatkozhat be, mert idézem "nem moderátor, nem az ő dóóóga", ami valahol igaz is, szintén idézem, hogy "a fórumozónak joga van hülyének lenni", ami ugyancsak rendben is van, csak, ha Okos Tóbiás azt mondja Ifj. Vér Istvánnak, hogy azt a RAM-ot vegyed, "mert az kici, ócó, naon jóóó", annak ellenére, hogy az alaplap QVL listáján nem szerepel, majd Istvánka megörül, megveszi, beszereli, majd nem megy a RAM, akkor Tóbiás széttárja a karjait, hogy bocs, sorry, így jártál. És nem egy ilyen Tóbiás van, tele van velük egy rakás topik, Pistikének meg senki nem adja vissza a pénzét.

Na, jól kisajnálkoztam magam, lehet rám hívni a moderátorokat, de ez van, sok helyen ezt látom és már kikívánkozott belőlem. :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#57399) MasterMark válasza Rowon (#57398) üzenetére


MasterMark
titán

Lol mintha nem ezt várnák el az emberek.

Csak hogy ramos példánál maradjunk ha azt írod be hogy nézze meg a qvl listát, akkor köcsög fórum nem segít. Neki az kell hogy te nézd meg ingyen kikeresve, meg pontosan megnézve mennyiért mit tud venni és konkrétan még linket is adj honnan vegye. Ha meg ezt kapja és nem jó, hát tényleg köcsög fórum megint.

Ez nem helpdesk továbbra sem...

szerk.: Ha az itt jelenlévő infókból nem tudod kiválasztani magadnak azt ami kéne, akkor nem neked való a fórum. Nehogy már random ember legyen számonkérve azért mert valaki nem nézett valaminek utána.

szerk.2: A fenti 4 elpazarolt hsz-nek meg semmilyen információ tartalma nem volt. Már rég törölni kellett volna azokat.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#57400) Rowon válasza MasterMark (#57399) üzenetére


Rowon
veterán

"Nehogy már random ember legyen számonkérve azért mert valaki nem nézett valaminek utána."

Ha nem biztos abban, amit ír, akkor tartsa magában, nem kötelezi senki rá, hogy válaszoljon.

Én úgy ajánlok bármit is, hogy felelősnek érzem magam azért, amit leírok. Csak olyat ajánlok, amit 1. a saját gépembe is nyugodt szívvel beszerelnék, vagy használnék, 2. ha az ajánlásból a másiknak anyagi kára származik, akkor visszavásárolnám tőle.

"Ez nem helpdesk továbbra sem..."

Akkor mi? További szép napot kívánok! :R

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.