Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Osibaa válasza sanp (#11000) üzenetére


Osibaa
senior tag

Aham, így már értem miért figyel bal fent a Watch TV gomb. A többi (TV, DVD, SAT, VCR) gomb csak 1-1 eszközt irányít, ugye? Ez sem rossz megoldás amúgy, a szüleim biztos gyorsabban megértenék, mint a több eszközt egyszerre irányító Activity-ket. :D

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11002) Bazs-


Bazs-
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. HTPC-t szeretnék összerakni. Jelenleg elfekvőben van egy AMD X2 245-ös processzorom és 2 giga DDR3-as ramom. Ehhez keresek egy alaplapot valamint egy csendes házat. Ami lényeges, hogy ideiglenesen kellene lenni S-Video kimenetnek is a gépen. Gondolom olyan integrált alaplapot nem nagyon találok, ahol HDMI mellett ilyen csatlakozó is van ? Wifi és Spidf sem ártana :). Tudnátok javaslatokat adni ?
A gép jelenleg főleg SD filmek lejátszására, valamint minimális netezésre lenne használva. Későbbiekben pedig HD-re.

Köszi előre is.

(#11003) Osibaa válasza Bazs- (#11002) üzenetére


Osibaa
senior tag

Méretben mire gondoltál? ATX, mATX, mini-ITX?

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11004) Bazs- válasza Osibaa (#11003) üzenetére


Bazs-
tag

Végül is mindegy. Lehetőleg minél halkabb legyen és túl sokat nem szeretnék rá költeni. Cuccok nyugodtan lehetnek használtak is.

Köszi előre is a választ.

(#11005) varmi2


varmi2
nagyúr

Sziasztok!

A képen látható távírányítót kellene beállítani, hogy vezérelje az xbmc-t és mondjuk a winampot. milyen softver kell hozzá? letöltöttem a logitech harmony remote softvert, de nem boldoglok vele, fel akar menni a netre, és kéri hogy csatlakoztassam a távírányítót, de ugye bár nekem nem olyan van. A segítségeteket előre is köszönöm.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#11006) Osibaa válasza Bazs- (#11004) üzenetére


Osibaa
senior tag

A helyedben én egy 880G chipsetes mATX alaplapot keresnék, ami később is jó lesz HD lejátszásra és vannak digitális kimenetei. Ebbe pedig az átmeneti időszakra tennék valamilyen olcsó, használt, passzív hűtésű vidikártyát, amin van S-Video kimenet. Wifihez az USB-s megoldások is tökéletesek, pl. nekem egy Edimax 802.11n-es stick van, ami olcsó és az emeleten is jó vételt biztosít.

A ház ügyében sok konkrétumot nem írtál, így gyakorlatilag bármi szóba jöhet, ami mATX lapot tud fogadni. Itt leginkább azt kell eldöntened, hogy előtérben lesz vagy el lesz dugva (számít a design vagy sem), illetve mennyi merevlemeznek kell beférni, akarsz-e bele optikai meghajtót, stb. Utána már lehet keresgélni házat és bele tápot.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11007) Osibaa válasza varmi2 (#11005) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Az XBMC-ben semmit sem kell állítani ahhoz, hogy ez a távkapcs használható legyen, csak bedugod és megy. Pár gomb lehet nem fog megfelelően működni (pl. skip forward), akkor a keymap.xml fájlban tudod átállítani a gombkiosztást. Infó a keymap.xml-hez. Ugyanez igaz arra is, ha a "színes" gombokhoz szeretnél funkciókat rendelni az XBMC-ben (pl. hangsáv váltás).
WinAmp-ot nem használok, azt nemtom.

A Logitech progija csak a Logitech távirányítókhoz használható, így nem lesz rá szükséged.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11008) Bazs- válasza Osibaa (#11006) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi a segítséget. Én is ilyesmire gondoltam. Utólag a passziv videokártyát legalább tudom cserélni egy TV tunerre, ha arról van szó.
A ház elől lenne és egy nagyobb merevlemez elég bele. Úgy érzem, hogy ez lesz a legdrágább alkatrész. Abban még tudnál tanácsot adni, hogy merre felé nézegessek házakat ? Ezen a területen abszolút nem vagyok képben. A többi alkatrésszel elboldogulok.

(#11010) Osibaa válasza Bazs- (#11008) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ha minőségi házakat szeretnél nézni, azt pl. a PC-Gearnél tudsz keresni, sok márkát forgalmaznak (nem feltétlenül kell ott megvenni, de böngészni jó). Emellett ott az argep is, ahol vannak képek és végig lehet lapozni. Harmadiknak pedig a hardveraprót ajánlom, ahol ki lehet fogni jó dolgokat, néha itthon nem is forgalmazott csodákat.

[ Szerkesztve ]

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11011) blackydan


blackydan
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkozok egy HTPC építésén/beszerzésén, és egyfajta gépajánlatot kérnék tőletek:
Amire kell:
Szóval egy full hd tv-vel lenne összekötve, főleg netezésre (hd internetes tartalmak megjelenítésére), hd filmezésre, és letöltésre használnám.A hd tartalmak miatt a brazos platformon gondolkodok, de ti mivel jobban tudjátok ajánlhattok valami mást is.
Körülbelül max 60 ezerig mennék el a költségek terén ebbe jó lenne ha benne lenne a ház táppal, valami cpu integrált alaplap, ram, vinyó.
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#11013) blackydan válasza Enszuke (#11012) üzenetére


blackydan
senior tag

Köszi a tesztet kicsit meglepődtem a brazoson, de azért nincsen egy lapon egy inteles megoldással természetesen. Ugyankkor kivi lennék ti hogyan raknátok össze 60-ért egy ilyen kis gépet. :R

(#11014) Osibaa válasza Enszuke (#11012) üzenetére


Osibaa
senior tag

Ne erőltesd légyszi ezt, mikor a következő 50 hsz-ben mindenki cáfolta a méréseidet. Nem szeretném újra kinyitni azt a vitát, csak annyit kérlek, ne vezesd félre az érdeklődőket. Köszi szépen! :U

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11016) Bazs- válasza Osibaa (#11010) üzenetére


Bazs-
tag

Köszi neked és Enszuke-nek is. Nézegetek :)

(#11017) Vladi


Vladi
nagyúr

sziasztok!

Arra a problémára keresek megoldást, hogy egy sata hdd-t kellene összekötni egy piciny géppel, aminek csak usb csatlakozója van. Erre csak a külső hdd rack alkalmas? mert nekem arra nincs kifejezetten szükségem, elég lenne elvileg az elektronika. Van ilyen usb-sata beépítő keret? :F

mod: közben találtam ilyet. Mik a tapasztalatok az ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11018) Attas válasza Vladi (#11017) üzenetére


Attas
aktív tag

Mekkora a HDD? 2,5" vagy 3,5"? Mondjuk ez mindkettőt kezeli. De ha 2,5"-ös, ahhoz van úgy egy ezressel olcsóbb is. Én olyan kábelt amit linkeltél nem nagyon ajánlok. Vagy beépítő keretre gondoltál? Afféle Mobil Rackra? Olyan is létezik, mindkét méretre.

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11019) Vladi válasza Attas (#11018) üzenetére


Vladi
nagyúr

3,5-es, 1 terás és sata II. Tápot és usb csatlakozást kell szermányolni rá. Viszont szerintem 4-6 ezerért túlzás egy külső rack.

A linkelt megoldást miért nem ajánlod? Van valami gondja? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11020) Attas válasza Vladi (#11019) üzenetére


Attas
aktív tag

Hát épp az ára miatt, hisz 6500ft -ra tartják. Akkor inkább dokkoló. Kényelmesebb esztétikusabb és a winyók eléggé érzékeny állatok. Jobb nekik egy stabil hely és. De én ezt is meggondolnám. eSATA csatija is van az meg mégiscsak 2x gyorsabb mint az USB2.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11022) Vladi válasza Enszuke (#11021) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi a véleményeket.

Esetleg nem tudsz valahol olcsón? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11024) Attas


Attas
aktív tag

Egy ilyesmit lehet használni , hogy egy multitávkapcsal a HTPC-t irányítsam?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11025) dabadab válasza Attas (#11024) üzenetére


dabadab
titán

Nem igazan, az IRDA mas frekvenciakon mukodik, mint a taviranyitok.

DRM is theft

(#11026) Attas válasza dabadab (#11025) üzenetére


Attas
aktív tag

Háát. sejtettem..valahogy túl egyszerű lenne. Milyen megoldás lehetséges?

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11027) Vladi válasza Attas (#11026) üzenetére


Vladi
nagyúr

tavir ezt nézd meg.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#11028) Attas válasza Vladi (#11027) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönet a linkért! :R

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11029) Attas


Attas
aktív tag

Ebbe a csendes házba bele tudom éptteni Ezt az alaplapot ezzel a procival? Elfér benne, vagy kell külön proccesszor hűtő is? Pl suriken? Van tapasztalatotok? Valamint a 200watt elég ennek a confignak? +DVD rom és egy 2,5" HDD

[ Szerkesztve ]

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11030) sb válasza Osibaa (#10998) üzenetére


sb
veterán

"A Harmony csak azokat tudja, amire az eredeti távkapcson is van gomb (ez majdnem igaz)"

Élő példa a Samsung TV-men 525-tel:
Az input váltás a gyári távról csak úgy megy, hogy végigscrollozok az összes inputon. Amíg el nem érek a kívántig addig kell nyomogatni, az 525 viszont valahogy máshogy vezérli.

Ha jól rémlik nem is biztos, hogy az egymás utáni kiválasztás van beállítva üzemmódként, de erre nem emlékszem pontosan.

Az biztos, hogy villámgyorsan vált inputot, úgy, ahogy gyári távval nem tudok, mert hiába nyomkodom gyorsan, nem veszi új jelnek. Ill. vannak nevesített input gombok, amikkel egyből rávált az adott bemenetre akkor is ha közben a gyárival elállítom valami másra. Tehát n-szeri megnyomásra nem alapozhat.

[ Szerkesztve ]

(#11031) dabadab válasza sb (#11030) üzenetére


dabadab
titán

Igen, a Samsungnal van az a vicc, hogy van definialva kulon kod az egyes bemenetekhez, csak eppen ilyen gombot altalaban nem raknak a taviranyitora :(

DRM is theft

(#11032) vbmn1


vbmn1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy GA-MA785GM-US2H alaplapom, AMD X4 620 CPU, 4 GB RAM-os gépem, most fogok Pana. 50G30-as TV-t venni. Fogja tudni ez a konfig a 24-s lejátszást?

Új vagyok a témában még.

(#11033) Osibaa válasza sb (#11030) üzenetére


Osibaa
senior tag

Pont erre gondoltam a zárójeles megjegyzéssel! :)

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11034) Attas válasza Attas (#11029) üzenetére


Attas
aktív tag

Valakinek van tanácsa, tapasztalata a 11029-es kérdésemre? Olyan hálás lennék.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11035) dabadab válasza Attas (#11029) üzenetére


dabadab
titán

Igen, belemegy, CPU huto mindenkeppen kell, azt igy kepek alapjan meg nem mondom, hogy belefer-e a Shuriken - mondjuk azt megcsinalhatod, hogy elsore osszerakod a gyari hutovel, aztan mericskelsz.
Az egesz cucc maxon ehet talan 60 wattot, szoval a 200 wattos tap boven sok is :)

DRM is theft

(#11036) Attas válasza dabadab (#11035) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm! Van egy kitűnő videó eme linken ahol összeraknak egy ilyen házat HTPC-nek. Ugyan INTEL-es a cucc, de a méreteket le lehet venni. Ott egy SlimX3-as CPU hűtőt használnak ami ha igaz 36mm magas csak és olyan nagy hely már nincs is fölötte és a táp felett. Létezik hasonlóan alacson CPU hűtő AMD F1-es tokozáshoz is? Ha valaki tud, linkelne?Mert ha nem van akkor befürdök a házzal.

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#11037) dabadab válasza Attas (#11036) üzenetére


dabadab
titán

A Scythe Kozuti 40 mm magas, meg remlik, hogy van meg egy hasonlo meretu cucc, de nem jut eszembe, hogy ki csinalja.

DRM is theft

(#11038) z00li válasza Attas (#11036) üzenetére


z00li
senior tag

FM1-re tudtommal jók az AM3-as hűtők is. Esetleg érdemes lenne azok között is szétnézni. Javítsatok ki ha tévednék.

(#11040) Osibaa válasza Attas (#11034) üzenetére


Osibaa
senior tag

Szia!

Ezt a házat én nem javaslom, mert el van cseszve a hűtése, megreked benne a meleg. (Ugyanez igaz ennek a háznak az "ikertestvéreire" is: JCP MI-101 és Spire Powercube.)
Ehelyett ajánlom figyelmedbe a Chieftec BT-02 házat, ami ezzel egy árban van és jobb az elrendezése.

Hűtés választásakor érdemes szétnézni a külföldi fórumokban, hogy felmegy-e az adott lapra, mini-ITX lapoknál útban szokott lenni ez-az. :)

Mini-ITX kérdésekben tudom ajánlani még ezt a topikot: link, tájékozottak és segítőkészek a srácok.

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11041) Bitlisz válasza Osibaa (#11040) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nekem is volt ilyen házam (Point Of View mini PC).
Az egyik oldalába ment egy 12cm-es venti, pont befért szemből jobb oldalra, vmi winyóhely volt kiképezve (adtak is 2db műanyagot ahhoz) és ok volt 1db HDD-vel.

Jabocs, most nézem a proct...nekem Atom+ION-os lappal...szal lehet komolyabbat nem tennék bele.

[ Szerkesztve ]

(#11042) Osibaa válasza Bitlisz (#11041) üzenetére


Osibaa
senior tag

A POV Tokyo-ra gondolsz? Az 7 cm-rel magasabb!

Nekem JCP MI-101 volt, az pont ugyanaz, mint az Element Q, csak fém külsővel. Bármit szereltem, az első lépés a táp kivétele volt, hogy hozzáféjek a laphoz. NAS akart lenni, de egy Celeron 220 procival (19W TDP) és 2 db merevlemezzel már 50 fok felett volt minden alkatrész. :O

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#11043) Bitlisz válasza Osibaa (#11042) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Nem, ez volt az: Point of View Mobii ION miniPC Sydney: ION-CS330-1, alacsonyabb mint a Tokyo.
Ez is pont ugyanaz mint a többi amit írtál:)
Alapból a chipseten volt venti, amit egyből cseréltem valami halkra.
Oldaról a nagy venti is megindította a légmozgást.
Meg a tápban is volt venti csere, mert az is vacak volt pár hónapra.

(#11044) pity-putty


pity-putty
tag

Sziasztok!

Egy miniITX-es HTPC-t szeretnék összeállítani, ebben szeretném a segítségeteket kérni.

Full Hd LCD TV-n szeretnék full HD-s filmeket nézni, és erre kellene valamilyen jó kis célgép.
Ne okozzon neki problémát a full HD-s (és esetleg a 3D Blu-rayek) lejátszása sem.
Szakadás mentesen játszon le minden full HD-s, 720p-s és HDTV-s anyagot.
(Erre a jelenlegi Asrock ION 3D 152D-m sajnos nem képes.)

Szóval ezt szeretném kiváltani valami jobbal.

Ami még lényeges, hogy keveset fogyasszon és halk legyen. Az sem baj ha teljesen passzív. :)
És legyen minél kisebb.
Ezt kellene összerakni a legjobb ár/érték arányban.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#11045) dabadab válasza pity-putty (#11044) üzenetére


dabadab
titán

"Szakadás mentesen játszon le minden full HD-s, 720p-s és HDTV-s anyagot.
(Erre a jelenlegi Asrock ION 3D 152D-m sajnos nem képes.)
"

Annak szinte biztosan szoftveres oka van, a HW-nek vinnie kellene. Milyen programot hasznalsz?

DRM is theft

(#11046) pity-putty válasza dabadab (#11045) üzenetére


pity-putty
tag

Már szinte mindent kipróbáltam win 7 alatt.
Itt írok bővebben róla.

Sajnos azóta sem sikerült megoldanom.
MPC-HC alatt vízszintesen is szétesik a kép, és még időnként szaggat is.
TMT-vel nincs vízszintes szétesésé, és a szaggatás is mérséklődik, de sajnos valamilyen szinten megmarad. :(

(#11047) Bitlisz válasza pity-putty (#11046) üzenetére


Bitlisz
aktív tag

Ez nagyon nem stimmel:
"A drivereket a gép telepítő CD-jéről feltettem, a WIN7 nem talált a videokártyához újabbat a neten."
Javaslom ezt.
XBMC-ben be kell állítani a DXVA-t, és a képfrissítést állítását a videóhoz.
TMT5-ben is be kell valamit, nekem azzal is ok.
Igaz nekem ION 1-es gépem van, Zotac ZBOX HD-ND02, 2x2GB DDR3, és 32bites Win7 Ultimate (minek a 64bit...).

Mellesleg gondolkodom az OpenELEC-en is.

Mostanában előfordul, hogy alvó mód után kell egy XBMC restart, mivel van, hogy visszatérve, ilyenkor nagy lesz a proci kihasználás, és szaggat a HD.

[ Szerkesztve ]

(#11048) pity-putty válasza Bitlisz (#11047) üzenetére


pity-putty
tag

A VGA drivert frissítettem aztán az nvidia oldaláról is, de semmi változás
De mindegy is. Nem akarok vele bajlódni, inkább megválok tőle.
Viszont kellene helyette más, aminek az összerakásában kérem a segítségeteket.

(#11049) dabadab válasza pity-putty (#11048) üzenetére


dabadab
titán

Az osszes tobbivel kb. ugyanezt kellene csinalnod, raadasul kb. pont ilyesmit javasoltunk volna.

DRM is theft

(#11050) pity-putty válasza dabadab (#11049) üzenetére


pity-putty
tag

Egyszerűen nem tudom, hogy mit kellene már kipróbálnom.
A HD lejátszás topic 1. hozzászólása alapján jártam el, de az MPC-HC olyan szinten rosszul játszik le mindent, hogy az már felháborító.

ION és Atom nélküli HTPC-t akarok! :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.