Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58252) spiky03 válasza spiky03 (#58218) üzenetére


spiky03
veterán

Elnézést, hogy itt beleszólok a nagy k@ratéba. ;]
Az én kérdésemre van esetleg valakinek valami ötlete/javaslata, hogy tudnám megszólaltani az Xbox-ot a külsőhangkártyával? Találkozott már ilyennel?
Vagy hagyjam a fenébe az Xbox-ot és csak filmezzek! :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58253) mope


mope
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni.
Adott egy ryzen 2700X és hozzá egy asus prime alaplap. Nem szívesen adom el, inkább azt tervezem, hogy kap egy olcsó dedikált VGA-t és egy kisebb tápot, vhogyan csökkenteném a proci fogyasztását, majd 4K+HDR HTPC szolgálatba állítanám.
Mit gondoltok jó ötlet?

[ Szerkesztve ]

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#58255) SunMount3r válasza spiky03 (#58218) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó lenne tudni, hogy ez a cumó támogatja e egyáltalán a DTS-t. Mert lehet csak a DD-t támogatja. Az XBOX-on rakd a kimenetet DD-re (AC3), ha lehet és úgy nézd meg. Ha azzal se jó, akkor csak a PCM marad, de az SPDIF-en csak sztereó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#58258) python1 válasza mope (#58253) üzenetére


python1
veterán

Szia!
Járható persze, a proci fogyasztását néhány kattintással tudod a biosba változtatni, én a 90w-os ami gyárilag 65w-ra van megadva (rysen) processzorom felvételét feleztem, tulajdonképpen passzívan tudnám így hajtani.
A videókártyát meg ahhoz kell méretezni, hogy mit szeretnél megjeleníteni, milyen algókat használnál.

(#58259) mope válasza python1 (#58258) üzenetére


mope
tag

Köszönöm :R

Mondtam is Tóninak „grat az új repülődhöz” Ő csak annyit mondott: „hát nem az enyém, de azért köz”

(#58260) spiky03 válasza SunMount3r (#58255) üzenetére


spiky03
veterán

Ha jól emlékszem próbáltam DDre állítva is de úgy is néma volt
De kipróbálom majd újra meg lehet megnézem mi van a hozzá adott CDn.

Mert már csak ez az egy dolog "tart vissza" a teljes végfokra váltásban PC vezérléssel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58261) SunMount3r válasza spiky03 (#58260) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát lehet kell hozzá a saját driver-je, meg még lehet valami plusz progi is van azon a CD-n, amiben állítgatni lehetne. De ugye ez XBOX-on meg nem játszik.

(#58262) Dorian válasza ctrlaltdel13 (#58219) üzenetére


Dorian
félisten

Én meg lavírozok a "fasza hangos mozi" és az "egy film alatt csak párszor szóljon rám a feleségem, ha túl hangos" között. Tegnap ez a First Man esetében nem nagyon sikerült :DDD

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58263) Khaosz55 válasza Dorian (#58262) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem véletlen az első kilövés a kabinban elég epic...
Nagyon tetszett, hogy az egész kizárólag az űrhajósok szemszögéből mutatta. Mármint a kabin belsejét. Valami ilyesmi lehetett. Teljesen tehetetlen vagy csak ülsz...

[ Szerkesztve ]

(#58264) Nirvanus


Nirvanus
aktív tag

Sziasztok. A minap pakolászás közben találtam egy Asus Xonar DX PCI-E x1 karit a fiókban. Nem hagyott nyugodni a gondolat, hogy vajon működik-e még. Bele is szuszakoltam a Giga B365MH-ba. Driver fel. Szól. Jól. Igaz, jack-en megy ki a hang Onkyo-ra, az meg dán falakon szólal meg. Szóval vakon, vagyis süketen vagyok. Van értelme manapság hangkarit használni egy PC-ben vagy feleslegesen foglalom az x1 slot-ot? Spoiler: azóta zenét hallgatok. A szomszédok is...

[ Szerkesztve ]

[iTX-or-GtfO!]

(#58265) VoidXs válasza Nirvanus (#58264) üzenetére


VoidXs
nagyúr

AVR mellé nem igazán érdemes, mert az digitalizálja, majd visszaalakítja. Oda a HDMI a legjobb opció. Ha külön végfokokat használsz, a DX már olyan kaliberű hangot ad, amit jelenleg a piacon kapható procik közül csak a Storm/Trinnov vonal tud.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58266) Callisto válasza VoidXs (#58265) üzenetére


Callisto
őstag

Illetve pl. Marantz AV10 talán. Van aki a Trinnovját adta el és az AV10-et tartotta meg. Kérdeztük is tőle, hogy What??? :D

[ Szerkesztve ]

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#58267) VoidXs válasza Callisto (#58266) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az pedig közelében nincs egy belépő PC-nek, de szubjektíven még járhat jól.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58268) Callisto válasza VoidXs (#58267) üzenetére


Callisto
őstag

Aham. :D

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#58272) Dorian


Dorian
félisten

Van egy kis problémám, mivel az idei évben sokáig kimaradt a filmezés, hátha valaki már belefutott. Nemrég volt több Win frissítés is, nem tudom köze lehet-e hozzá, vagy valami újabb virágbolti formátum, amit nem kezel jól a lejátszóprogi, vagy csak elcseszett virágbolti kódolás, bár szinte csak remuxot kölcsönzök.
Szóval a jelenség:
Újabban beszerzett 5.1-ként jelölt filmeknél nem az oldalsó, hanem a hátsó sr-okból szól a hang, ennek megfelelően szar térrel. Ha az EQ APO-ban beállítom az oldalsók hátsókra irányítását, akkor egyik sem szólal meg. 7.1-es film rendben volt.
Win hangbeállításoknál mindig az a hangszóró szól, amire rábökök, tehát elvileg jó.
Néhány régebbi filmbe belenéztem, ott a 7.1 és 5.1 is jó helyről szól, utóbbinál a hátsókra kiterjesztés is jól működik. De jut eszembe, mégis volt egy régebbi 5.1, ami ugyanígy nem jó helyről szólt.
MI a fene lehet?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58273) VoidXs válasza Dorian (#58272) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Van 5.1 side és 5.1 rear kiosztás is. Javaslom a LAV "expand 5.1 to 7.1" funkcióját.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58274) Dorian válasza VoidXs (#58273) üzenetére


Dorian
félisten

Szóval ezek direkt ilyenek? :U
EQ APO-s oldalsók kiterjesztését hátsókra is 0,7valahányas szorzóval - helyett ajánlod?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58275) VoidXs válasza Dorian (#58274) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nem, amatőr rippelés miatt ilyenek. Ha bármelyik csatornát két helyre kevered, 0.707 a helyes érték (constant power).

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58276) Dorian válasza VoidXs (#58275) üzenetére


Dorian
félisten

"Van 5.1 side és 5.1 rear kiosztás is"
"amatőr rippelés miatt ilyenek"
Valószínűleg igen, mert talán még az infóban is side-5.1 szerepel :))

"Ha bármelyik csatornát két helyre kevered, 0.707 a helyes érték (constant power)."
Na itt valami anomália van, mert korábban (évek) sztemveled beszéltük, hogy ha az oldalsó sr-okat a hátsókon is meg akarom szólaltatni, akkor az oldalsókat 0,74 (vagy 0,76 nem emlékszem, otthon megnézem)-os szorzóval irányítsam át a hátsókra. És így nekem úgy tűnik rendben is van a balansz. Vagy lehet, hogy 0,71 amiről beszéltünk és akkor az már majdnem annyi? De akkor csak a hátsó kap 0,71-es szorzót, nem mind a négy, ugye?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58277) VoidXs válasza Dorian (#58276) üzenetére


VoidXs
nagyúr

0.71 ugyanaz, csak kerekítve, ha nem tudna ezredeket a szoftver. Lehet, hogy az APO pont nem tud. Mind a négy kapja meg, hiszen csak akkor marad azonos a hangerő.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58278) Dorian válasza VoidXs (#58277) üzenetére


Dorian
félisten

Kicsit gondolkodnom kellett volna gépelés előtt...
Valóban 0,71 van beállítva, és valóban mind a négyre.
Bocs

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58279) python1 válasza VoidXs (#58277) üzenetére


python1
veterán

Akkor ez igaz arra az esetre is, ha szubot is mondjuk a nem használt 2 rear csatornára keverném?
Tudnál esetleg egy képet dobni ilyenkor, hogyan állítsam az APO-t helyesen?

(#58280) VoidXs válasza python1 (#58279) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A subbal nem kell ilyet, mert azt mérés előtt állítod, majd belövi a mérés a szintet. 5.1 -> 7.1 konverziónál viszont a két dolognak együtt kell élnie.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#58281) C14NZ


C14NZ
tag

Sziasztok!

Összedobtam egy i5-7400 alapú htpc-t, felraktam a libreelec 11.0.5 verziót, korrektül működött a processzor mellé integrált IGP-vel. Az alaplap 1.4-es HDMI-t tud, ezért szereztem egy nVidia GT 1030 kártyát (2.0 HDMI), beleraktam, azóta a LE megáll a splash résznél, a kodi nem töltődik be. A kártya jó, w10 és linuxmint alatt is rendesen működik. Mi lehet a gond? Természetesen újra installáltam a 11.0.5 és a 11.0.6 verziót is, ugyanaz a jelenség.

Köszi

(#58282) devil-k válasza C14NZ (#58281) üzenetére


devil-k
nagyúr

Win alá miért nem Kodit telepítesz? :F

- mozi bolondéria -

(#58283) C14NZ válasza devil-k (#58282) üzenetére


C14NZ
tag

Nem szeretnék wint használni erre, a LE töredék erőforrással tudná amire szükségem van

(#58284) C14NZ válasza C14NZ (#58281) üzenetére


C14NZ
tag

Annyi a lényeg, hogy a libreelec.tv oldal letöltések része és az USB-SD Creator fordítva mutatja melyik verzió kell nVidia kártyához, én persze a creatorban töltöttem le, ezért nem lett jó, generic helyett a generic-legacy kell és működik :)

(#58285) devil-k válasza devil-k (#58145) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem jött be a dolog. Mármint a távirányító szuper (lenne), meglepően jó anyaghasználat, háttérvilágítás, kézre is esik, de sajnos van pár gomb, amit egyszerűen sehogy sem tudok életre kelteni. Ilyen az “OK” (enter), bal alsó és jobb alsó gomb. A többi hibátlanul működik. Ez megy vissza a feladónak.

Viszont most más vizekre evezek: [link]
Nem olcsó, de ha ez beválik, a legboldogabb ember leszek a világon.

Ilyen szempontból maradi vagyok. Nekem jobban bejön a fizikai távirányító, mint a telefonról, tabletről való bohóckodás.

- mozi bolondéria -

(#58286) ctrlaltdel13 válasza devil-k (#58285) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Várom a véleményt,ha belaktad.

(#58287) python1 válasza ctrlaltdel13 (#58286) üzenetére


python1
veterán

+1
Én is, ha műkszik, jöhet hozzám is egy ilyen.

(#58288) Necronom


Necronom
senior tag

Aki ennyire szeretne tavot (tv-szamgep) remek valasztas ez is

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#58289) SunMount3r válasza devil-k (#58285) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak IR-es táv manapság? Ááá...

Amúgy azzal a másikkal tehettél volna egy próbát az Autohotkey-el is, hátha az felismerte volna a gombjait.

(#58290) devil-k válasza SunMount3r (#58289) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elég nevetséges a kínálat egyébként. Vagy ezek az ultra gagyi cuccok vannak vagy pedig egy hatalmas ugrás felfelé. Olyan távirányítót is láttam, ami 470 euró…. Azért azt nagyon barokkos túlzásnak tartom. De hátha ez jó lenne..

Még nálam van a régi távirányító, teszek egy próbát azzal, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#58291) SunMount3r válasza devil-k (#58290) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most néztem, hogy lehet mégsem lesz jó az Autohotkey. Nekem csak az egérgombokat detektálja a billentyűzetet meg egyáltalán nem. Legalábbis úgy, ahogy én ismerem (megnyitás, majd ctrl+r). De lehet van más módja is ennek.

(#58292) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hát igazából nem is tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, sajnos lepróbálni nincs lehetőségem a dolgot, de információt sem találok arról, hogy működne-e a dolog, amit kigondoltam.
GTX1650-es Nvidia kártya.

Van rajta 3 db Displayport és egy HDMI port.

Vajon olyat tud a kártya,hogy a Displayporton kiküldöm a videójelet, és a HDMI porton pedig kiküldöm az audio-t az erősítőre?

Elsőre azt gondolnám, hogy ezt röhögve kéne tudnia.. de már nem lepődök meg semmin.. :U

(#58293) MasterMark válasza Atomgeszi (#58292) üzenetére


MasterMark
titán

Tud, de képet is kell hozzá küldj.

Switch Tax

(#58294) devil-k válasza SunMount3r (#58291) üzenetére


devil-k
nagyúr

Arról nem is beszélve, hogy borzasztó fapados, bonyolult és átláthatatlan.

- mozi bolondéria -

(#58295) Atomgeszi válasza MasterMark (#58293) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez a gond.
Hogy a displayporton kiküldeni kívánt felbontás nagyobb, mint amit az erősítő tud kezelni HDMI porton.

Olyat tud, hogy eltérő felbontást küld ki?
Lényegében a DP porton kiküldeni kívánt felbontás 2560x1080. Az erősítőnek meg csak annyi a lényeg, hogy ne legyen több 1920x1080-nál.

(#58296) Alien! válasza Atomgeszi (#58295) üzenetére


Alien!
senior tag

sztem nem probléma, simán mennie kell!

(#58297) Borisz76 válasza Atomgeszi (#58295) üzenetére


Borisz76
veterán

Windows + P billentyű ....
Képernyő kiterjesztése.
Felbontás ellenőrzése.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#58298) SunMount3r válasza devil-k (#58294) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ennek külön kód nyelve van, amivel akár nagyon bonyolult és összetett script-eket is lehet írni, ezért ilyen. De biztos van még valami hasonló program, ami tudja detáktálni és átprogramozni a gombokat, szét kell nézni a neten.

(#58299) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Kösz mindenkinek. Egy gonddal kevesebb.

A másik gondom viszont, hogy létezik olyan cucc, ami azt tudja, hogy egy 1440p-s jelet HDMI-n bevisz egy dobozba(ezt a dobozt keressük, hogy mi. :D), és a dobozból HDMI AUDIO jön ki meg Displayporton a videóanyag?

(#58300) spiky03 válasza SunMount3r (#58255) üzenetére


spiky03
veterán

Vettem egy ilyen HDMI switchet: [link]

Itt mint kiderült, csak akkor van pl hang a TV-n ha az Xbox/Frirestick van rádugva, ha az OUT1-en van a TV.
Viszont a küldő hangkártyával [link] , így sem tudtam kicsikarni hangot az Optikai kimentetn a switchből a külső hangkártya optikai out részére.

Sikerült feltennem végre a progit a hangkártyához. Ott beállítom az 5.1 hangfalt, de a teszt hang csak a frontokon szól.
[link]

Ha a WIN-nél nézem a hangbeállításokat és megadtam neki az 5.1-et, akkor ott a teszt hang végig megy mindegyik hangfalon.

Van esetleg valakinek valami ötlete?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.