Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) viperabácsi válasza paler (#57097) üzenetére


viperabácsi
addikt

Jól értem ,hogy FHD vetítővel akarsz 4K HDR tartalmat vetíteni ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57102) paler válasza Khaosz55 (#57100) üzenetére


paler
aktív tag

Köszönöm, majd kipróbálom.

#57101
Igen l, ez lenne a célom.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57103) python1 válasza viperabácsi (#57101) üzenetére


python1
veterán

Tulajdonképpen nem, madvr 4kHDR-1080p sdr konverzió a cél.

(#57104) python1 válasza Khaosz55 (#57084) üzenetére


python1
veterán

Az eléggé durva. :Y
Azt észrevettem, hogy processzort is tudja dolgoztatni rendesen, vagyis cpu-gpu vonalon inkább a processzorokat terheli, érdekes ramból nem kér sokat de, hogy egy 5800x3D-s procit is megizzasztana, na arra nem gondoltam volna. :F

[ Szerkesztve ]

(#57105) viperabácsi válasza python1 (#57103) üzenetére


viperabácsi
addikt

Nem ésszerübb eleve 1080P- s forrás választása ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57106) python1 válasza viperabácsi (#57105) üzenetére


python1
veterán

De ésszerűbb lenne, viszont ha kipróbálsz egy ilyen konverziót, akkor mindjárt látható a különbség, ez inkább tényleg csak a rendszer kimaxolásáról szól, lehet nélküle élni.

(#57107) viperabácsi válasza python1 (#57106) üzenetére


viperabácsi
addikt

Csak azért gondolnám ,mert akkor nem kell 300-400 ezres pc hozzá ( hamár a vetítő sem tudja ) a 4K -felbontást, kicsit ágyúval verébre véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57108) python1 válasza viperabácsi (#57107) üzenetére


python1
veterán

Egy házimozinál mi nem az :DDD a játékszerek maradtak, csak közben idősebbek lettünk. :D

(#57109) bnorci71 válasza python1 (#57108) üzenetére


bnorci71
addikt

a férfit a fiútól az különbözteti meg, hogy drágábbak a játékai
de lehet úgy is mondani a fiú sose nő fel csak a játékai lesznek drágábbak :D

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57110) viperabácsi válasza python1 (#57108) üzenetére


viperabácsi
addikt

Igaz ! Nem mindenben kell ésszerűséget keresni ! ;]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57111) Khaosz55 válasza python1 (#57104) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem a procit izzasztja meg hanem a VGA-t. Alapból a 2.7K gopro felvételeim amit 4K-ra konvertálok fel azokkat akasztja meg. Most már csak Natív 4K felvételeket csinálok, a jövőben nem lesz ilyen probléma.
Nekem most úgy van belőve, hogy 60-70%-on pörög a 2080Super madvr esetén.

(#57112) python1 válasza Khaosz55 (#57111) üzenetére


python1
veterán

Ja értem.
Én 2db kártyát főztem meg a madvr-rel, sajnos bányásztak a kártyákkal így esélyes volt, hogy kinyiffannak extrém terhelésnél, 40-60%-os kihasználás mellett mentek volna tovább is. :W
Mindegy, következőkben már nem lesz bányász kártyám, és mindenkit óva intek ezektől az olcsó sz@roktól.

(#57113) Khaosz55 válasza python1 (#57112) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem is attól sokal be hogy 2.7K-t konvertálok fel 4K-ra hanem, hogy 60 FPS a videó. Majdnem 3X annyi képkockát kell nekeki 4K 60FPS-re számolni. Gyakorlatilag ott tudom kiakasztani, de mondom már minden videómat 4K 60 FPS-el rögzítek, abban van a legjobb minősége.
Majd megnézem mennyi zabál ha 4K-t konvertálok FHD-re.

(#57114) Khaosz55 válasza python1 (#57112) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem tudom mikor lesz vége a bányászatnak, de számomra felfoghatatlan őrület.

(#57115) paler válasza viperabácsi (#57105) üzenetére


paler
aktív tag

Itt és a projektor topikba is többször olvasom, hogy mennyivel "jobb" egy 4K HDR -> 1080p SDR konverzió, mint egy sima 1080p-s anyag. Továbbá a projektor topikba Vhiktor kolléga többször emlegeti, hogy kalibrálát projektort MadVr-el etetve sokkal jobban néz ki a képi tartalom, egy sima lejátszóhoz képest. Ezért vágtam bele az egész projektbe. Most pedig kiderül hogy feleslegesen? Egyébként lehetséges, hogy majd cserélek projektort is 1-2 éven belül, akkor viszont már 4k-s gépre fogok beruházni.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57116) paler válasza python1 (#57112) üzenetére


paler
aktív tag

Remélem én nem járok így az én MSI 1660S-el, bár ez 2025-ig garis.. :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#57117) Gombinyó válasza Khaosz55 (#57114) üzenetére


Gombinyó
őstag

Már nagyjából vége, nem igazán éri meg, ezért is van sok eladó vga, beesett árakon. A bányász kártyákkal sincs semmi gond rgyébként, ha karban voltak tartva. Sok klímás helységben, újra pasztázva és padozva futott 60-70 fokos memory junctionnel, ráadásul folyamatosan, nem melegedett fel és hűlt vissza állandóan, mint pl egy gamer pc-ben.

(#57118) Khaosz55 válasza Gombinyó (#57117) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nem vagyok zöld párti, de a bányászat volt az amire azt mondtam, hogy egy olyan energia égető dolog aminek nem látom értelmét. Nélküle is megvolt a világ....

(#57119) python1 válasza Gombinyó (#57117) üzenetére


python1
veterán

Nagyjából én is tisztában voltam vele, de 2-ből 2-vel így jártam, a szervizessel akivel beszéltem, azt mondta, hogy kb 90%-ban nála végzik ezek a kártyák.
Az lenne a fair, ha már valaki eladja a sz@rát, hogy előtte egy tesztet lenyom rajta (ram húzással) újrapasztázva, és úgy adja tovább úgy kb 10% kerülne csak ki a piacra.

paler
Azok eléggé "új" kártyák még, ha bányásztak is vele, talán csak néhány hónapot, nem hinném, hogy sok probléma lenne vele., azért egy újrapasztázás, padozás nem árt majd neki.
Én minden használt, de még új kártyát, alaplapot is azonnal átpasztázok, padokat cserélem a gagyik helyett.
Nem feleslegesen állítod össze nyugi a HTPC-t, minden szinten hoz, még a natív 4K- nál sem lesz felesleges. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57120) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok.
Lett egy Intel g4400, gt 1030, 8gb gépem.
Ebből szeretnék 4K htpc/nas kombót.
Amit kellene tudnia. 4K lejátszás, plex stream, nas rész annyi lenne, hogy 2 hetente kellene iPhone-ról biztonsági mentést csinálni wifin. 100-150 aktív torrent menne. Hang sztereo erősítőbe menne. Milyen operációs rendszer vonalon érdemes elindulnom?
Ha nem megfelelő a topic elnézést.
köszi
üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#57121) Gombinyó válasza sanyi0627 (#57120) üzenetére


Gombinyó
őstag

Win10 sztem.

(#57122) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mit v(t)egyek.

Van egy Optoma UHD51-es UHD, HDR, 3D projektorom. Denon 3806-os erősítőm. Ezekez korábban (~2 éve) PC-ről hajtottam Kodi és PowerDVD-el teljesen lefedve a HDR/3D igényeket (annak idején az egyik ezt, a másik azt tudta jól). Költözés miatt ~2 éve a PC és "mozi" a ház 2 eltérő sarkába került, meg se próbáltam őket összekötni. (Korábban meggyűlt a bajom az aktív hdmi2.0a-s kábelekkel, egy delock hdmi erősítő azóta is pihen valamelyik fiók aljában)
Alternatív/ideiglenes megoldásként vettem egy Mi Box S tv boxot, ami alapvetően nagyon jól teszi a dolgát, viszont a 3D-t nem tudom életre hívni vele (meg a disney+ is csak stereo). Most sikerült utol érnem magam és (az új Avatar 3D miatt is) eszembe jutott, hogy mennyire hiányzik és szerettem a 3D-t. Elkezdtem újra foglalkozni a dologgal és az Intel NUC-oknál kötöttem ki.
Ki melyiket ajánlaná, eseteleg más gyártótól valami hasonló megoldást. 4K, HDR, 3D és nem lenne baj az optikai hangkimenet sem. Tevben van a projektor fejlesztése is egy Sony SXRD projektorrra, ott is fontos szempont a 3D.
:R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#57123) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék építeni egy ITX, vagy mATX kis gépet.
Amire szeretném használni:
- NAS
- Médialejátszás
- Némi játék /WOT, 2014-15-nél régebbi címek/, Emuláció

Fontos a minél alacsonyabb fogyasztás és lehetőleg hangtalan működés.

Először valami J4105-ös lapra gondoltam,de nem nagyon lehet őket kapni, ha van is hasonló az szerintem drága. Meg ez a proci egy GT1030-nak kb a felét tudja kitekerni.

A másik ötletem, van itthon egy 1155-ös tartalék mATX lapom, 8giga rammal. Ebbe raknék egy 3470T-t (35W TDP, mondjuk 2 mag/4 szál). Ezt alulfeszelve le lehetne passzívra, fél paszívra hűteni valamivel?

Illetve hangtalan vonalon mi lenne az ami ki tudna hajtani egy GT1030-at?

Köszönöm!

(*)(*)

(#57124) python1 válasza Angelotti (#57123) üzenetére


python1
veterán

Szia!
Alulfeszelés felejtős, arra jó, hogy monitorzgasd magadnnak a rendszer hőmérsékletét de másra alkalmatlan.
Másik variáció, hogy egy ryzen 5 2400G-s procit veszel egy MATX-es lappal, az 1030GT felett teljesít és 45/65w átlagot hozza, de passzívban felejtős.
Tulajdonképpen hangtalan ventikhez nem nehéz mostanában hozzájutni.
Vagy kipróbálod a második lehetőséget, és beindul a szopóág hullám végeléthatatlan sorozata. ;]
A 4.gen i5 4570s- processzoromat sikerült passzív üzemre levinni, de az meg igpu szinten gyenge, szerintem érdemes lenne teljes platformot váltanod a ryzen lenne neked mindenben megfelelő választás.

(#57125) Angelotti válasza python1 (#57124) üzenetére


Angelotti
tag

Szia!

Először is köszönöm a választ!

Volt 2400g-m,szerintem nem hozza egy 1030 teljesítményét.
Meg nincs asszem benne valami "kodek" média lejátszásához, megjelenítéshez, ami az nvidia kártyában (950,960 10-es széria) benne van.
Valahol a gpu ajánlós topikban olvastam.

Cerka, pentium vonalon mi lenne az ami a legizmosabb, de még gyárilag passzív? és 10-15 wattot zabál
Vagy i3, i5-ből létezik ilyen megoldás?

Amúgy igazad van a legracionalisabb lépés a 2400/3400g lenne.

Köszönöm!

(*)(*)

(#57126) bnorci71 válasza Angelotti (#57125) üzenetére


bnorci71
addikt

Ryzen 2200G-vel raktam össze a HTPC.
BeQuiet táp és ház venti 2db CPU hűtő szinte nulla hanggal megy. Játék alatt hajtva biztos lenne hangja de akkor meg úgy se számít gondolom filmhez hangtalan a 2db 4Tb Hdd több hangot ad mint a ventik

Kodecről nem tudok nyilatkozni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57127) bajnokpityu válasza Angelotti (#57125) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2400Gnek kadencia gondja nincs, és minimális a sebességbeli difi, szóval részemről inkább való a 2400G HTPCbe

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#57128) rudi77


rudi77
tag

Valaki használ convolution to 7.1 filét Jriver alatt?
Nem akar működni csak a sztereo konfigom.

(#57129) bnorci71 válasza Angelotti (#57123) üzenetére


bnorci71
addikt

most van hirdetve J4105

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#57130) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Sziasztok.

Pc-re tudtok valami stabil Kodit,linkkel?
Isten tudja hanyadik van fenn, jelenleg a matrix,de mind bugos.
Ez például azt csinálja,hogy ha film közben a hangerőt akarom állítani,kifagyasztja a gépet.
De úgy hogy semmire se reagál utána,csak manuális kikapcsra.

(#57131) cof válasza ctrlaltdel13 (#57130) üzenetére


cof
veterán

Itt vannak. Pár napja jött ki a stabil Nexus is: [link]

De ott más gond lesz szerintem, driver, vagy hardver probléma.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#57132) zetsupoet


zetsupoet
tag

Sziasztok!

Full amatőrként szeretnék otthoni használatra egy médialejátszásra és film/sorozatok tárolására egy egyszerű kis gépet. Milyen gépet javasoltok? Milyen rendszerrel és programmal?
1080P és 4k-s tartalmakat néznénk rajta. Streaming szolgáltatókat cserélném mert éves szinten 110k felett költünk rá. Válaszokat előre köszönöm. :R

(#57133) Gombinyó válasza zetsupoet (#57132) üzenetére


Gombinyó
őstag

Újban gondolkozol? Ha igen, akkor AMD Ryzen 5 4600G-re építkeznék, A520M-es lappal, pl: [link] Ezen van HDMI 2.1 port a 4k 60hz-hez. RAM, HDD, táp, ház és SSD tetszés szerint.
Rendszernek Windows-t használnék, Linuxon nem boldogultam a HDR-el, legalább is én.
Ha nem fér bele a keretbe, akkor használtan néznék, szintén AMD APU vonalon gépen 2X00G procival.

[ Szerkesztve ]

(#57134) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv ! 1080p projektor mellé terveznék egy gépet filmezni .
Az ASRock DeskMini X300 -at néztem Kingston Fury Impact rammal.
Proci egyenlőre egy 3000g lenne benne próbára , késöbb a mostani gépemből kerülne át a R5 5600G .
Járható üt lehet ez ? Illetve , ha cégre venném akkor is áll a 15 napos elállás szerintetek ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57135) Gombinyó válasza viperabácsi (#57134) üzenetére


Gombinyó
őstag

ha cégre venném akkor is áll a 15 napos elállás szerintetek ?
Nem...

(#57136) devil-k válasza viperabácsi (#57134) üzenetére


devil-k
nagyúr

14 nap az a 15 nap egyébént.

- mozi bolondéria -

(#57137) viperabácsi válasza Gombinyó (#57135) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi ! Maga az elgondolás működhet ?

devil-k Elírtam bocs ! :R

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57138) Gombinyó válasza viperabácsi (#57137) üzenetére


Gombinyó
őstag

Elvben az X300 támogatja a felsorolt procikat, úgyhogy működhet.
Tápot azért nézd meg mennyire terhelhető. Illetve ebben a pici házban a CPU hűtés is kérdés.

(#57139) viperabácsi válasza Gombinyó (#57138) üzenetére


viperabácsi
addikt

Vannak mini itx-es topikban évek óta használnak benne 5700g procit is.
Lejátszónak kodi esetleg vagy MPC-hc + MPC Video Renderer ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#57140) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

Mar korabban is atfutott az agyamon, de valamiert mindig hagytam a dolgot elveszni. Most par napja megint feljott a kerdes igy gondoltam billentyuzetet ragadok es batorkdom kerdezni is :DDD

Uj mac mini (M2) sima nem a PRO ki tudna mukodni mint hazi mozizos gep? (leginkabb 1080p es neha 4k is) 24p es a HDR ami vegett meg hezitalok... de lehet van mas is amire nem gondolok, mint kezdo :B

Elore is koszonom!

(#57141) Patice válasza No.01 (#57140) üzenetére


Patice
Topikgazda

Számolj azzal, hogy kell egy jó lejátszó program is rá.
Ami fizetős lesz. Pl. Infuse Pro

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57142) No.01 válasza Patice (#57141) üzenetére


No.01
őstag

Az mar nem problema ha maga a hardware nem okoz majd kulonbozo gatakat.
Tudom ezt itt nem teljesen helyenvalo kerdes, de a VLC az nagyon gaz?

(#57143) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, használt mini gépeket nézek virtuális biciklizéshez (gyakorlatilag a windows-os pc képét kell kitenni a tv-re). Eddig egy Dell Optiplexet néztem 6. generációs Intel procival, de a specifikációja azt írja, hogy HDMI 1.2. Jól sejtem, hogy ez nem fogja tudni kitenni a képet 4K felbontásban egy tv-re? Jelenleg egy 8. generációs laptopról megy a cucc, ami elvileg HDMI 1.4-es és ott rendesen jelenik meg a kép. A kérdés: miniPC-ből is HDMI 1.4-est kellene keresnem vagy elég nekem a HDMI 1.2 is?

(#57144) MasterMark válasza Khelben (#57143) üzenetére


MasterMark
titán

Ehhez miért nem elég valami miracast cucc?

Switch Tax

(#57145) Khelben válasza MasterMark (#57144) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mert a laptop alapvetően másra kellene és macera ki-be cipelni, kábeleket dugdosni stb.

(#57146) MasterMark válasza Khelben (#57145) üzenetére


MasterMark
titán

Ja hogy nem egy másik gép képét akarod kirakni, hanem egy standalone gép kéne?

Switch Tax

(#57147) Khelben válasza MasterMark (#57146) üzenetére


Khelben
nagyúr

Így van, a 4K tv mellé egy olcsó használt gép, amin elmegy ez az egy program. Hardverigénye alig van, egy 2 magos, integrált videós cucc elég neki, csak a 4K felbontás a kérdés.

(#57148) drdr


drdr
senior tag

Hello,
nem nagyon találtam infókat, ezért megkérdezném, hogy az alábbi konfiggal vagy hasonlóval (chipset/cpu) van-e tapasztalata valakinek:
Gigabyte H610M H DDR4 (rev. 1.1/1.3)
Intel G6900

A kérdésem az lenne, hogy alaplap és cpu HDMI2.1 és HDCP 2.3. Az alaplap a specifikációban ezt írja, a kézikönyben viszont HDMI2.0b van.
Vajon mi az igazság?

W11, Kodi 20 lenne lokális és hálózati lejátszással. Elég lenne ez a Celeron?

[ Szerkesztve ]

(#57149) Smiley


Smiley
őstag

Gondoltam megirom ide is, hatha mas is belefutna ebbe. A setup, egy 4th gen i5 egy B85 lapban, egy RX560 meg egy Yamaha RX-V3800. A kep az RX560-bol megy a TV-re, az Intel kartya HDMI kimenete pedig az erositobe. Windows 10 alatt plex/kodi-val HDMI-n keresztul nem tudtam passthrough-val atadni DD/DTS hangot az erositonek, minden mas mukodott tokeletesen (DD+/TrueHD/DTSHD). Par ora utanajaras utan kiderult, hogy azert mert be volt kapcsolva a VT-d a BIOS-ban. Hogy ennek megis mi a tokom koze van hozza azt elkepzelni nemtudom... de elvett par orat az eletembol. Nem volt egyertelmu mert az erosito manual-ban is eleg hulyen fogalmaztak meg a dolgokat. :W

2-channel as well as multi-channel PCM, Dolby Digital and DTS signals input
at the HDMI input jacks can be output at the HDMI OUT jack only when
“Support Audio” is set to “Other”
The following types of audio signals can be only input at HDMI input jacks:
– DSD
– Dolby TrueHD
– Dolby Digital Plus
– DTS-HD Master Audio
– DTS-HD High Resolution Audio

Feldobtam egy linux-ot gyorsan, es ott minden hiba nelkult ment. Nem vagyok otthon a Windows-ban, de azert ezt nem volt egyszeru kideriteni mi a baja, mert nem igazan dobott ra hibat, egyszeruen csak nem volt hang.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#57150) Patice válasza Smiley (#57149) üzenetére


Patice
Topikgazda

A 4K miatt van így összekötve a setup?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.